Forum

TCW 4x15 - Deception

20. stycznia obejrzymy pierwszą z czterech części nowej serii w TCW.

W kilku słowach:

Obi-Wan, udając bezlitosnego najemnika z Concord Dawn zostaje wtrącony do republikańskiego więzienia, aby odkryć spisek Separatystów. Napotyka tam znanych łowców nagród, m.in. Cada Bane`a, Embo, Bobę Fetta i Bosska.Przypomnienie:

Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu TCW.
Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub CN.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć TCW. I jak chce to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.___________________________________________
Jak mówi Filoni:

Wtopienie się w tą grupę jest bardzo ryzykowne dla Obi-Wana. Spowoduje to konflikt między nim a Anakinem Skywalkerem, taki, który podda próbie ich relacje. Jak dobrze się znają? Jak bardzo sobie ufają?

Filoni zdradza też, że zobaczymy turniej z przeszkodami, w którym więźniowie (w tym Kenobi) będą zmuszeni eliminować się wzajemnie w walce o przetrwanie. Może nawet dojdzie do ucieczki z więzienia - zapowiada.

yap...

Super!! w moje urodziny!! Fajny prezent. XD zapowiada się ciekawie. Jestem ciekawa tej "kłótni" Ani vs. Obi

Ban

Miło będzie zobaczyć buźkę Bane`a za kratami

...

Ej, ej, ej...! Jak Embo znalazł się w kiciu?

:)

ostatni raz cad bane było widać w odcinku hunt for ziro,to jak sie znalazł w kiciu

Bane...

Na Wookiee jest napisane, jak trafił do kicia... ;p

.

Zapewne w odcinku zostanie wyjaśnione jak Bane i Embo znaleźli się w więzieniu więc się tak nie denerwujcie

opis

Z TV guide, bodajże:

początek spoilera When the Jedi learn of a Separatist plot to kidnap Chancellor Palpatine, Obi-Wan is sent to a Republic prison disguised as a convict to extract information from the conspirator. While inside, Obi-Wan discovers that Cad Bane has been enlisted and they must work together if they are to escape.

-- Porwanie Palpiego, tak?... Choć ostatecznie może okazać się ciekawie. Jak dla mnie to będzie fajny odskok po odcinkach z niewolnikami.
koniec spoilera

<>

Według mnie powtarzają niektóre motywy. Jak dla mnie jest to powtórka sytuacji z pierwszego sezonu z odcinkami o piratach. Widać że scenarzystom zaczyna brakować pomysłów. Ale mimo wszystko może nie będzie tak tragicznie, za to prawdziwa tragedia szykuje się w odcinkach o Maulu.

<<>>

Niby powtórka motywu z sezonu pierwszego, lecz chcę widzieć reakcję Aśki na widok Bane`a i na odwrót... A to, że Kenobi będzie musiał współpracować z Banem, to już w ogóle zapowiada się ciekawie. I zgodzę się, że chyba masakra będzie z tymi odcinkami o Maulu... stąd i nazwa jednego z odcinków...

.

Trzeba przyznać, że sezon 4 jest co raz to lepszy, bo pierwsze trzy odcinki to była jakaś tragedia...

Fragment odcinka

cóż, dość intrygujący:

http://www.youtube.com/watch?v=jHlsF9y5ZHU

...

Z kontekstu wynika, że grzebią początek spoilera Kenobiego. I Ani daje się na to nabrać. koniec spoilera

...

No proszę... Czy widzicie to? Wreszcie członkowie Rady zostaną pokazani. I Barissa... To chyba pierwszy odcinek 4 sezonu, który bardzo mnie zaintrygował i czekam na niego z ciekawością. Mam nadzieję, że nie spieprzą tego, bo trailer jest genialny. No i wreszcie mamy Imperial march.

...

A czy słyszcie to? Pierwszy raz Ahsoka zwraca się do Skywalkera po imieniu... I w ogóle... początkowy opis odcinka, pod tym trailerem też jest niezły - początek spoilera czyżby się szykowała zemsta Ahsoki i pełno dark side`u? - wyobrażacie Sobie Ahsokę, która z żądzą krwi i w gniewie morduje całą Straż? - To dopiero wtedy byłoby ciekawie... (chociaż wątpię, by tak się stało choć liczę na to...) koniec spoilera Rzeczywiście. Zapowiada się intrygująco.

Re: ...

Ahsoka_Tano napisał(a):
A czy słyszcie to? Pierwszy raz Ahsoka zwraca się do Skywalkera po imieniu...
________
Nieee. Aśka mówi "Anakin", chociażby w odcinku Brain invaders, gdybym trochę dłużej pomyślał znalazłbym jeszcze jakiś inny przykład.

:/

Jak uczeń mistrza może się nabrać na jego śmierć, a po fejsie Anakina widać że chyba w to wieży ? I tak zapewne Filoni coś wymyśli ale mimo fajnie zrobionego traileru mam na razie mieszane uczucia

Yeah,

Obi już drugi raz "umrze" podczas Wojen Klonów. Na miejscu Anakina i innych Jedi nie przejmowałbym się tym tak bardzo. Chyba, że tak samo jak Filoni nie znają EU.

Na starwars.com

znalazłem krótki wywiad z Filonim:

The idea of Obi-Wan`s death, which you are going to explore in "Deceived", is not new. Can you say that the Jabiim series of the "Star Wars: Republic" comic book series served as a source of inspiration?

I`m afraid I`m not familiar with this particular series. Anyhow, it just shows that great minds think alike. What you`re going to see in the next episode is the strength of the bond between the master and his apprentice. With Obi-Wan dead, who`s left to lead Anakin in the time of doubt? And what about Ahsoka? How`s she going to take it? It is all very, very interesting. That`s what "The Clone Wars" is all about - being interesting and mature.

Are there any other surprises you are preparing for us?

Well, there is one that I`m sure you`ll all be crazy about. Some big character is going to die. It won`t be too gross because we can`t destroy our poor children`s psyche. But it`s gonna be one of the three following names: Anakin, Obi-Wan, or Grievous.

But Dave, they are alive in "Revenge of the Sith"!

You can tell that to Eeth Koth. (smile)

WTF?

Pfff... Następna propagandowa gadka Filoniego. Czyli zamierzają ubić Obiego, Anakina lub Grievousa? To są jakieś żarty? Chyba żucam star łors.

...

Filoni jak zrobisz coś takiego to osobiście się pofatyguję do Ciebie żeby rozj*** Ci tą twoja fałszywą twarz Czy Was też wkurzają te ciągłe gadki że nie zna tego ani tamtego a taki z niego wielki "fan" EU? Większego obłudnika ciężko spotkać...

yyy

Wy dwaj żartujecie, prawda? Prawda?!

....

"I`m afraid I`m not familiar with this particular series." Jak... W ogóle... Co za ignorancja. Czy to takie trudne poświęcić dwa wieczory na zapoznanie się z istniejącymi już historiami z tamtego okresu? Można z nich przecież czerpać inspirację, ekranizować je. Co za idiota.

I o co mu chodzi z Eeth Kothem?

idiota

To jest Lucas, bo się wpieprza w to wszystko. Ja w ogóle jestem teraz skołowany - Chris Taylor w wywiadzie powiedział, że: "[...] Wydaje mi się, że niektórzy scenarzyści mogą się czuć trochę przytłoczeni przez EU. Niewiele z (EU) tego jest konieczne, żeby opowiadać historie w TCW. [...] Pracuję z rewelacyjnymi ludźmi, którzy wiedzą wszystko o EU, więc możemy z niego czerpać, jeśli jest taka potrzeba. Jedną z najlepszych rzeczy w TCW jest to, że jeśli Lucas powie, że coś jest prawdą, to tak jest. Nie chodzi o to, żeby umniejszać zasługi pisarzy EU ale my mamy przywilej przebywania z Lucasem... [..]"(wywiad z najnowszego SWM) - najwidoczniej Im taka ignorancja "pasuje", bo Lucas nad wszystkim trzyma łapę ale gdyby nie on, to pewnie wyglądałoby to inaczej... lepiej czy gorzej - sam już nie wiem.

A co do Kotha... hmm.. może to jego chcą ubić, a tylko tak mącą wokół Aniego, Obiego i Zgrywka? Filoni palnął, że: "to nie będzie "duża" (znacząca) postać, aby nie popsuć dzieciom psychiki (związanej zapewne ze stratą tejże postaci...)" - Nie wiem. Kapelusznik miesza, więc zobaczymy co z tego wyjdzie - w końcu będziemy mieli kolejną tetralogię, więc będzie sporo się działo, chyba że utną to do dwóch odcinków. Nie wiem - na razie mamy cyrk na kółkach i... aaa.. szkoda gadać...

:)

a kto będzie walczył ponownie z darthem maulem,skoro chcą zabić Obiego

...

Oglądałeś może Zemstę Sithów?

:)

tak,sobie żartuje tylko

Dengar

Domyśla się ktoś kto to jest ? - początek spoilera http://images.wikia.com/starwars/images/c/c1/Epguide415.jpg koniec spoilera

Po zbroi przypomina Dengara ...

Dengar

to raczej nie jest ... Moim zdaniem to jest ten nowy łowca nagród Morallo Eval

Re: Dengar

Denal111 napisał(a):
to raczej nie jest ... Moim zdaniem to jest ten nowy łowca nagród Morallo Eval
________

Morallo Eval jest chyba z jakiejś innej rasy niż człowiek co widać na trailerach .

Czy to on pewien nie jestem , ale raczej tak .

...

Jeżeli w tym trailerze w tym "grobie" jest Obi-Wan to coś czuję,że Filoni szykuje coś szatańskiego . Moim zdaniem chcą sfałszować śmierć Obiego i w następnym odcinku wysłać go do tych więźniów (łowców nagród) by Obi mógł wcielić się w rolę jednego z tych łowców nagród ... np. Morala Evala i żeby Anakin nic o tym nie wiedział (jak będzie ruszał w pościg za nim (Cad Bane itp. )Mówią o tym opisy kolejnych odcinków.

...

Zapowiada się dobry odcinek, lecz jak to będzie przekonamy się dopiero przy oglądaniu

Opis Deception + złota myśl

Nieoficjalny jeszcze...

początek spoilera "After the Jedi Order determines the Separatist enemy is going to try to take Supreme Chancellor Palpatine as their prisoner, the Jedi Knights initiate espionage by becoming members of the actual conspiracy in order to find out what is really going on. Engaging in an attempt at spying, Obi Wan Kenobi makes people believe he is deceased in order for Obi Wan Kenobi to go inside an Old Republic prison where Obi Wan Kenobi get facts from Morallo Eval revealing details about what the Separatists are planning. Interestingly enough, Obi Wan Kenobi discovers that bounty hunter Cad Bane is deeply involved in the conspiracy. Meanwhile, Anakin Skywalker wants revenge for Obi Wan Kenobi being killed, but Anakin Skywalker isn`t told what Obi Wan Kenobi is really doing." koniec spoilera
- Czyli potwierdziło się, to co jest na zwiastunie, a na dokładkę Skywalker początek spoilera jeszcze dokładnie wie o co biega w tym wszystkim, tylko udaje greka, że nic nie wie... koniec spoilera (Chyba, że jest tu coś jeszcze innego...). Ale tak czy inaczej - Obi znowu jest w opałach i to ciężkich.

Złota myśl:
początek spoilera "All warfare is based on deception" - "Wszystkie działania wojenne opierają się na oszustwie" koniec spoilera

Poprzedniej złotej myśli

i tak nic nie przebije: "Friendship shows us who we really are."

.

Zapowiada się świetnie, ale będzie jak zwykle. Mam nadzieję, że się mylę

preview

Nowy klip. Dziwne, że Bossk taki w Fetcie zakochany...

http://www.youtube.com/watch?v=_McnOx5Dr9s&feature=g-u-u&context=G28c07caFUAAAAAAAAAA

;d

To jest niby Boba ;o.Na początku myślałem że to ten cały Lux ale coś mi tu nie pasowało

Mordobicie...

Mówiłem, że będzie mordownia, mówiłem. xD A co do Fetta... hmm... głos ma taki, jakby jego część pożyczył od Bane`a lub jakby cierpiał na anginę... (miał taką "gulę" w środku). xD xD I w tej "wesołej kompanii" (Bane, Fett, Bossk i Morallo Evall), ma być jeszcze ostoja spokoju jaką jest Kenobi? xD Zapowiada się ciekawie...

...

Fuj. To jest niby Boba? O_O Nie wierzę.

Tatoo

Ten łowca z tatuażami na twarzy nie wyglądał mi na jakiegoś okrutnika , i w ogóle jak on się nazywa wie ktoś ?

Re: Tatoo

Cad Bane napisał(a):
Ten łowca z tatuażami na twarzy nie wyglądał mi na jakiegoś okrutnika , i w ogóle jak on się nazywa wie ktoś ?
________

Morallo Eval

Czyli w wolnym tłumaczeniu

Morally Evil.

Eval

Na tym filmiku to siedzi chyba z Bane`m .. nie wiem jakiej on rasy jest .

Obi-Wan

http://www.youtube.com/watch?v=9A9C1S1QCGU w minucie 1:31 jest pokazany Cad Bane i jakiś łowca nagród z rasy Phindian,myślę że ten łowca obok Cad Bane to przebrany Obi-Wan!

Re: Obi-Wan

SavageOpress66 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=9A9C1S1QCGU w minucie 1:31 jest pokazany Cad Bane i jakiś łowca nagród z rasy Phindian,myślę że ten łowca obok Cad Bane to przebrany Obi-Wan!
________

Wg mnie to jest właśnie Morallo Eval ... Obi-Wan raczej nie mógłby tak dobrze się przebrać

:)

masz racje

Nowa zajawka

-początek spoilera Bounty Hunter Arc:
http://www.youtube.com/watch?v=LAHnLilhPIM&feature=g-vrec&context=G2bbc07aRVAAAAAAAAAA

Jeśli dobrze wsłuchałem się w słowa zapowiadacza tej tetralogii ("special 4 part arc")to ten koleś z czerwonym tatuażem na gębie się nazywa Reiko Hardidi czy jakoś tak ma na drugie.
koniec spoilera - Zobaczymy co z tego wyjdzie...

P.S. - klikajcie w rozdzielczość 720p, wtedy lepiej widać, bo jest też drugi ale w gorszej jakości.

o

Super, dzięki, zaraz zapdejtuję newsa .

Cóż

Odcinek nie najgorszy. Trochę postrzelali, trochę nawet pozabijali , ciekawie wyglądał barman , wreszcie Cad wrócił i wiadomo jak wygląda więzienia na Coruscant Najgorzej nie było.

...

No dobrze, to ja najbardziej śmiałam się, gdy okazało się, że ten wytatuowany gość, o którym myśleliśmy, że może to Dengar, okazał się początek spoilera Kenobim koniec spoilera. Nie wiem co myśleć o całej akcji, dziwaczne wydaje mi się, że Anakin i Ahsoka nie wyczuli w Mocy, że Kenobi nadal żyje. Chociaż może ten nauczył się ukrywać swoją obecność, ja wiem...

Bane nie wymiatał tak, jak zwykle, ale mam wrażanie, że ten odcinek to po prostu preludium do całej sprawy. No właśnie, nadal nie wiadomo o co właściwie chodzi z porwaniem Palpiego i mam wrażenie, że może się to potoczyć w złym kierunku, ale nie będę wydawać sądów, póki nic nie wiem.

Podsumowując, epizod był dość przyjemny, przynajmniej jak dla mnie.

Obi Wan

fajny był ten pogrzeb i muzyka fajna (imperial march). Coraz fajniej się zapowiada!!!

4x15

Owszem, był przyjemny.
To Ahsoka nie jest wtajemniczona i jej zadaniem nie jest pilnowanie Kenobiego? Takie odniosłem wrażenie. A Anakin uniósł się gniewem, poleciał za łowcą, a potem z ciałem Obiego kontaktu już nie miał.
Środki bezpieczeństwa w ciupie kuleją, ale i tak są wybitne w porównaniu z senatem. Ostra broń dla strażników na stołówce? Brak wieżyczek na skrzyżowaniach, grodzi i pól siłowych? Nie tak wyglądają więzienia w odległej galaktyce.
Podobnie speeder policyjny powinien mieć lokalizator. Możemy tylko założyć, że wszystko było ustawione, żeby ta trójka mogła uciec. Zupełnie jak na DS1.
Trzeba też wreszcie ponarzekać na grafikę. Nie mogą pobawić się ze światłem odbitym i shaderowymi sztuczkami dla uzyskania efektu mokrych powierzchni? Tak idą z grafiką do przodu, a spoceni, ubłoceni bohaterowie, czy omszałe korytarze, ciągle wyglądają jak ubrudzeni zaschniętą plakatówką. Szczególnie to widać na teksturach Togrutan z poprzednich odcinków czy dzisiejszych kombinezonach więziennych, gdzie wszystkie zmarszczki są jedynie smugą na teksturze.

Re: 4x15

Stele napisał(a):
Owszem, był przyjemny.
To Ahsoka nie jest wtajemniczona i jej zadaniem nie jest pilnowanie Kenobiego?

________
No jak pozwoliła Obiemu początek spoilera "na spokojnie" spaść z bardzo wysoka, w sumie prawie na pysk i dać się zabić, nawet nie wpadając na pomysł, by użyć Mocy by go wyratować (a tak nią wymiatała w poprzednim odcinku, choćby w stosunku do droidów... droidy to ona kocha rozwalać, lecz Obiego to ona raczej nie kocha, żeby ratować - Ma Luxa od kochania... świetnie... ) koniec spoilera, tak więc pilnowanie przez Aśkę, Obi-Wana raczej nie należy do jej obowiązków... xD A w końcu.. w tej tetralogii ma być o relacjach Skywalkera z Kenobim, a nie Ahsoki z Kenobim czy Anakinem - Ona już miała w poprzednim odcinku i to powinno jej wystarczyć... xD

Takie odniosłem wrażenie.
________
A może początek spoilera Aśka też wie o co biega, ponieważ nie ratując Obiego, też coś może kręcić przy tym... ale chyba wątpię by tak było... koniec spoilera
A Anakin uniósł się gniewem, poleciał za łowcą, a potem z ciałem Obiego kontaktu już nie miał.
________
Wsłuchaj się w to co gada Yoda do Mace`a, a będziesz miał rozwiązanie... (-:

Środki bezpieczeństwa w ciupie kuleją, ale i tak są wybitne w porównaniu z senatem. Ostra broń dla strażników na stołówce? Brak wieżyczek na skrzyżowaniach, grodzi i pól siłowych? Nie tak wyglądają więzienia w odległej galaktyce.
Podobnie speeder policyjny powinien mieć lokalizator. Możemy tylko założyć, że wszystko było ustawione, żeby ta trójka mogła uciec. Zupełnie jak na DS1.

________
Ja też się jakoś nie zdziwiłem, widząc tą mordownię, ot klasyka, tylko że tutaj zamiast jakiegoś pakera, który przyczepił się do Hardeena, to mieliśmy gówniarza, który praktycznie zrobił pyskówkę i tyle go widzieliśmy. Może i dobrze... późniejsza akcja i ucieczka, tak jak powiedziałeś...

Trzeba też wreszcie ponarzekać na grafikę. Nie mogą pobawić się ze światłem odbitym i shaderowymi sztuczkami dla uzyskania efektu mokrych powierzchni?
________
Dlatego ja dziś z Tobą pohejtuję tą grafikę, bo mnie początek spoilera te łzy Ahsoki też się kompletnie nie podobały... Co to do cholery ma być, żeby nawet nie miała ona zalanej twarzy łzami i nie rozryczała się na całego, tylko jakieś krzywe grymasy sobie robi. No psia mać jego... zamiast łez, mamy nalane, a nie, powiem inaczej - najszczane - w tych jej oczach i to sobie pływa jak za jakimiś szkiełkami... <facepalm> koniec spoilera

Tak idą z grafiką do przodu, a spoceni, ubłoceni bohaterowie, czy omszałe korytarze, ciągle wyglądają jak ubrudzeni zaschniętą plakatówką. Szczególnie to widać na teksturach Togrutan z poprzednich odcinków czy dzisiejszych kombinezonach więziennych, gdzie wszystkie zmarszczki są jedynie smugą na teksturze.
________
Stele, weź Ich "zrozum" - raz na... 4 lata komuś się poruszyła grzywka (Obiemu), no a teraz początek spoilera doszły te łzy koniec spoilera, więc nie zdziwię się, gdy w piątym czy może szóstym sezonie, w końcu poleje się krew... xD A nie - wróć... tu była już krew - rybka Tamson przerobiony na kotlety, no i trochę ran ciętych - głównie u Obiego, jeśli dobrze kojarzę. O! I widzisz... odkryłeś właśnie czemu było tak mało Togrutan w trylogii o niewolnikach - wszystko przez tekstury! No ale tak na serio: naprawdę... takie pierdoły, które wymieniłeś, to powinni mieć już dawno obcykane... to kurwa mać potrafili zrobić zajebistą wodę na Kamino w trylogii o żołnierzach ARC, to tutaj nie mogli zwykłych, zasranych początek spoilera łez koniec spoilera.

Ogólnie odcinek fajny. Sporo się dzieje - zwłaszcza z Obim, Bane mi się podoba, ten Moralo Eval mniej - liczyłem, że będzie miał podobny charakter do Osi Sobecka, no ale to taki przydupas raczej, niż żeby miał coś więcej do gadania... to już Bane niezły skurwiel (kłania się Pulp Fiction, aha xD) jest... Trochę się pośmiałem z odcinka, w co poniektórych sytuacjach i chyba na razie wolę trochę pohejtować TCW, niż dawać tam plusy...

Odcinek: hmm... niech będzie 7/10

...

Nazwiska pomyliłem. Miałem na myśli, że Aśka jest wtajemniczona i ma pilnować Aniego, żeby nie zrobił czegoś głupiego. Obi sobie sam doskonale radzi. Superaśka wszystkich zwiedzie, a Hayden grać nie umie.
Gdzie Mace z Yodą gadają coś istotnego? W scenie przed postrzyżynami nie usłyszałem niczego nowego.
No i wczoraj zapomniałem o tym, że Ani jednak podbiega do "ciała" Obiego. ;/

...

Ale przecież przed postrzyżynami, Yoda powiedział, że mimo tego, że Anakin początek spoilera nie wie, że Obi przeżył, to jednak w Mocy wyczuł On że coś jest nie w porządku koniec spoilera - czemu? Spójrzcie na to, jak Anakin początek spoilera potraktował mordercę Obiego. Po prostu wepchał go do więzienia i już... koniec spoilera Aśka też się nie postarała - też musi coś kręcić, bo inaczej tak by nie postąpiła... (superaśka wszystkich zwiedzie ) - Jeśli min. w taki sposób ma być jakieś głębsze ukazanie relacji Skywalker-Kenobi, to ciekawe jak to się skończy.

P.S. początek spoilera te łzy Ahsoki, to chyba tak naprawdę ocet był, dlatego miała taki grymas na twarzy... xD koniec spoilera

ale jaja

Filoni daje z siebie wszystko, by coraz głupszą fabułę wymyślić. początek spoilera Zakon wynajął snajpera, by upozorować śmierć Obi-Wana, który potem mógłby się podszyć pod zabójcę i dezerterować zamach na Kanclerza? koniec spoilera Tylko czemu nikt nie powiedział o tym Aniemu i Ahsoce? By strzelili focha na Kenobiego. No i czy zwłok Jedi się nie pali?

pali

Z tego co mi wiadomo to zwłoki Jedi raczej się pali. Dowód? początek spoilera z KR: Rozkaz 66 Ciało Etain w książce Rozkaz 66 zostało spalone koniec spoilera

S04 E15

Odcinek całkiem całkiem ... początek mocno naciągany , jednakże potem wszystko się wyjaśnia chociaż na początku trudno było sobie wszystko poukładać . Jak dla mnie ten odcinek dobrze otwiera tą Tetralogię i porwanie Palpiego .

Dlaczego nie było Aurry Sing ? Przecież w 3 sezonie trafiła do więzienia. I dlaczego połowa więźniów to Rodianie ?

Moja ocena odcinka - 8/10

...

Cad Bane napisał(a):
Dlaczego nie było Aurry Sing ? Przecież w 3 sezonie trafiła do więzienia. I dlaczego połowa więźniów to Rodianie ?

________

Nie starczy Ci, ze dzieciaki (11-13letni Boba) siedza z doroslymi wiezniami, chcialbys jeszcze zeby na jednym spacerniaku i mescy i zenscy skazancy byli ? : P

Palenie zwłok Jedi.

Ciało "Kenobiego" zostało spalone. Całun zjechał do krypty, która się zamknęła i wtedy puszczono ogień lub inną substancję, której promień uniósł się ponad kryptę. Ja zauważyłem to wyraźnie od razu, dlaczego Wy mieliście problemy?...
Fakt, odcinek częściowo naciągany (jak większość TCW), lecz to jednak serial dla dzieci na CN.

4x15

Odcinek nie najgorszy. Fajnie pokazane przywiązanie Anakina i jego gniew. Reszta to typowe standard filmów więziennych, czyli spisek, odwrócenie uwagi zamieszkami i ucieczka. Jedyną rzeczą która mnie razie to strażnicy klony - czy klonów było tak dużo że już nie mieli co robić na froncie? Albo kto pilnował więźniów na Coruscant przed stworzeniem armi klonów?? O ile to lenistwo w tworzeniu nowych modeli strażników jestem w stanie przełknąć to już akcję z przywiezieniem Obiego do celi Bane wogóle. Rozumiem, że w każdym filmie o więzieniu musi być jakiś "szefu" wśród aresztantów który ma układy ze strażnikami ale co do diabła mógł zaproponować ten koleś klonom?? Klonów raczej nie da się przekupić ponieważ mają zakodowane posłuszeństwo a już napewno nie może tego zrobić jakiś terrorysta działający na szkodę Republiki wobec której klony były bezwarunkowo lojalne (poza kilkoma wadliwymi egzemplarzami rzecz jasna

...

Możesz przyjąć, że ci co nic nie mówią, to poborowe kmioty w masowo produkowanej zbroi.

Hmm

Taki odcinek... mroczny dosyć. Jak na TCW. I nie będę ukrywał, że nawet mnie wciągnął. Obi-Wan dostał trochę po dupie. Dłuższej recki, jak tydzień temu, pisać mi się nie chce, ale jestem ciekaw dalszego ciągu.

PS: Najbardziej podobał mi się tekst laski z baru "I wanna check his midichlorian account."

:)

Bardzo dobry odcinek! Serial staje się coraz to mroczniejszy. Mam jednak zastrzeżenie otóż zdziwiło mnie trochę to,początek spoilera że ochrona więzienia dała się tak łatwo pokonać, a na dodatek klony schodziły z ogłuszającymi blasterami pomiędzy więźniów zamiast zostać na mostku koniec spoilera No, ale cóż bez tego fabuła by się nie rozkręcała.
Moja ocena odcinka to +8/10

The Clone Wars S4E15

Odcinek dobrze zrealizowany. W więzieniu Republiki spotkało się paru znajomych łowców nagród. Podobał mi się bunt więźniów oraz jego bezwzględne stłumienie widać że ze skazańcami się nie cackano, choć początek dość naciągany. Reakcja Anakina na widok mordercy także oceniam na plus, świetnie to odzwierciedla dość narwany charakter Anakina.
Ocena 4+/6 Dość dobrze zapowiada się ta tetralogia.

Klony

Mam tylko jedno ale i to nie tylko dla tego odcinka ale również innych. Dlaczego akurat klony pełnią funkcję strażników w więzieniu? Klony w tym serialu są wszędzie i zajmują chyba wszystkie funkcje w których trzeba nosić broń. Czy mi się tylko wydaje czy przypadkiem Wielka Armia Republiki nie miała w swoich strukturach żadnych instytucji więziennych? I czy klony nie działały jedynie w jej ramach? Z góry zaznaczam że nie miałem przyjemności oglądać tego odcinka i nie wiem jakiego typu to więzienie jest jednak mam wątpliwości co do tej kwestii.

The Clone Wars 4x15: Deception

Zanim zaczną do mnie wpadać antyterroryści z powodu kradzieży dorobku intelektualnego Filoniego , skomentuję szybciutko ostatni odcinek.

I był wg mnie bardzo dobry. Intryga co prawda, trochę dziwna, ale z drugiej strony ciekawa i dość oryginalna jak na SW. Największą głupotą w całym odcinku nie był sam plan zakonspirowania Kenobiego (akurat bardzo udany), lecz drobniejsze rzeczy: wymienione już wyżej klony-strażnicy, komiczne zabezpieczenia w więzieniu, zaskoczenie Yody i Windu na wieść o Bane`ie (mimo misternie szykowanego planu 0.o) itd. Więcej grzechów nie pamiętam, ale coś jeszcze było...

Bardzo podobało mi sie samo więzienie, tj. stołówka, siłownia, cela, stosunki między więżniami (jakbym znowu oglądał Prison Breaka ). Fajnie, że pojawiło się więcej Jedi i dostaliśmy po dość długiej przerwie, większą rolę Windu. Zakonspirowanie Kenobiego, jak pisałem, również na plus, podobnie cała akcja z niewtajemniczonym Anakinem.
Przystawka była obiecująca, liczę więc na smaczne danie główne.

Ocena: 9/10

Średnia sezonu: 7.3/10

...

Co do konspiracji kenobiego to moim zdaniem to chodzące cóś co Obi zadł to wyglądało trochę dziwnie.Mało star wars`owo moim zdaniem.Co do średniej sezonu to 7.5 albo 7.8 mogło by wyciągnąć.Wracając do tematu to największym sucharem było to że strażnicy nie strzelali do zbiegów z ostrej amunicji.Ogólnie to czekam na następny odcinek

...

Ogólnie odcinek bardzo dobry, ale mam wrażenie, że cała intryga jest chyba za trudna do zrozumienia dla siedmiolatków. W sumie to mnie nie za bardzo przekonał pogrzeb Obi-Wana. Mogli to jakoś bardziej rozwinąć. Reakcja Anakina też mało przekonująca. On by tego gościa na miejscu ze złości zamordował za zabicie mistrza. No i chyba się wyjaśniło, jaki kryzys będzie na Naboo w odcinku "Crisis on Naboo". Warto zauważyć, że Bossk ma nowy model. 9/10

...

Odcinek mogę zaliczyć do całkiem udanych. Podobnie jak przy poprzednim epizodzie, zastanawiają mnie dwie rzeczy. Pierwsza z nich to bytność Boby Fetta (którego nawet nie poznałem xd) w więzieniu dla dorosłych. Rozumiem, że sobie zasłużył, ale więzień dla nieletnich to na Coruscant nie ma? Druga rzecz to cała ta heca z Obi-Wanem. Pozorowanie śmierci, zmiana wyglądu... trochę to dla mnie bezsensowne w końcu to mistrz Jedi, mógłby stworzyć iluzję innego wyglądu za pomocą Mocy...

Ponadto pojawił się Bane, wrócił Bossk czyli nie najgorzej. Do dupy były zabezpieczenia w więzieniu i to że strażnicy mają ostrą broń. 6/10.

Ocena

Odcinek dość niezły i znośny. Fajne było to republikańskie więzienie. Klony z pałkami elektromagnetycznymi - podobało mi się to. Postać Moralo Evala mi się podobała . Wreszcie powrócił Bane, Bossk, no i oczywiście Boba Fett . W końcu pokazali pokój analiz . Ta zmiana Obi`ego na Rako Hardeena była fatalna, naprawdę . Obi znowu oczywiście obrywa . Ostatnimi czasy z dużo obrywa . Ta rozruba w więzieniu republikańskim, była fantastyczna . Ogólnie odcinek był dobry .

Ocena odcinka: 10/10

Co do dubbingu i tłumaczenia polskiego nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ dzisiaj w polskiej wersji odcinka nie oglądałem . Niech Moc będzie z Wami.

Deception

Odcinek niezły. Nawet mi się podobał. Obi jak zwykle odwala całą robotę. Jakby nie mógł jakiś inny Jedi się poświęcić. Przecież Obi-Wan mógłby zginąć( co ja piszę przecież Obi zginie w pojedynku z Vaderem).
Fajne było więzienie na Couruscant. Tylko szkoda, że Boba siedział w nim razem z najgorszymi opryszkami w galaktyce.
Ocena odcinka: 9/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.