Forum

Kolekcja Komiksów Deagostini

Wiedzieliście, że Deagostini w Meksyku i Brazylii wydaje kolekcję komiksów SW? U nas chyba szanse są nikłe, ale z drugiej strony to wydawnictwo też u nas działa... http://www.planetadeagostini.com.br/colecionavel/comics-star-wars.html

http://nerdgasmo.com/wp-content/uploads/2015/04/ComicsStarWarsMexico01.jpg

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Kurcze, fajna rzecz. Chociaż jeśli Egmontowe "Legendy" przyjmą się i będą kontynuowane to taka kolekcja straci racje bytu.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Ale Egmontowe nie mają takich bajeranckich grzbietów

...

A to nie jest tak, że większość ostatnich kolekcji DeAgostini w nadzyn jraju upadły?

...

Egmont zaprzeczył jakoby miał wydawac klasyczne Marvele... więc kto wie, może się u nas tez pojawi?

Re: ...

Ale klasyczne Marvele są tam tylko na początku, potem dostajemy "Rycerzy Starej Republiki", "Mroczne Czasy" i "Dziedzictwo", czyli serie które już się u nas ukazały. Wątpię, żeby polskie DeAgostini weszło w serię, która co najmniej w 1/4 składa się z dubli.

Re: ...

Egmont też robi duble - SOTE

Re: ...

buczanova napisał:
Ale klasyczne Marvele są tam tylko na początku, potem dostajemy "Rycerzy Starej Republiki", "Mroczne Czasy" i "Dziedzictwo", czyli serie które już się u nas ukazały. Wątpię, żeby polskie DeAgostini weszło w serię, która co najmniej w 1/4 składa się z dubli.
-----------------------

Zarówno WKKM jak i WKKDCC składały się w ogromnej części z dubli. Kolekcje są skierowane do innego targetu, kupują go głównie tzw. półkowcy - żeby ładnie na półce wyglądało i ludzie wygodni, którzy nie kupują na co dzień komiksów w sklepach. Zresztą kioskowa kolekcja książek, która wychodziła jakiś czas temu też składała się z samych dubli a ludzie kupowali, w tym masa moich znajomych, którzy wcześniej książek SW nie kupowali... półkowcy własnie

No i dodatkowym atutem tych komiksów jest ich objętość. To będą grube tomy, po ok. 10 zeszytów. A taki KOTOR, Mroczne czasy czy Legacy wychodziły w Polsce bardzo dawno. Sporo ludzi tego nie ma i teraz ostrzą pazury na tani zakup. Poza tym format tez pewnie będzie większy niż w starych seriach sklepowych Egmontu, choć jednocześnie pewnie papier gorszy. I cholera wie jak z przekładem. Patrząc na tłumaczenia niektórych komiksów z kolekcji to jest katastrofa. Ciekawi mnie czy w dublach będą przekłady Egmontu i kto będzie tłumaczył nowe komiksy.

Re: ...

Nie zauważyłem daty, że odpowiadam na post sprzed 2 lat. Sory.

Kolekcja Komiksów SW

Po Marvelu, DC, Thorgalu i Conanie przyszła pora na kolekcję komiksów SW od DeAgostini.

http://ruch.com.pl/prasa/oferta-prasowa/

Pierwszy tom (okładka niestety wygląda koszmarnie) ma kosztować 14,99, zaś w całej serii znajdzie się większość "legendarnych" komiksów - pierwsze 12 to stare Marvele, a reszta - Dark Horse.

Z jednej strony fajnie, ale z drugiej dublować się będzie z Legendami od Egmontu.

Re: Kolekcja Komiksów SW

Wydadzą po polsku stare Marvele z lat 70 i 80? Hurra!

Wiadomość lepsza niż wszystko co związane ostatnio z TLJ.

Re: Kolekcja Komiksów SW

Stare Marvele to wiesz, Leia antilles, Wielki Zielony Królik, Starkiler Boy i jedynie słuszny wizerunek Jabby the Hutta

topic

Tu jest temat kolekcji, można przenieść Pani Inkwizytor.

http://star-wars.pl/Forum/Temat/19974

A że wyjdzie, to fajnie.

Re: topic

Tamten temat to tylko spekulacje jednej osoby sprzed 2 lat, a tu mamy konkretną zapowiedź, więc w sumie nie trzeba przenosić.

A co do kolekcji to dobór komiksów na start wspaniały. Skoro Marveli "tylko" 12 tomów to ciekawe co jest a czego nie ma, pewnie byłoby w sam raz na wszystkie najfajniejsze komiksy z tamtych.

Re: topic

Tyczy się tej samej serii i to nie spekulacja, tylko info o danej kolekcji w Brazylii, która teraz ukaże się u nas.

hmhm

Gdzie macie tę okładkę? Przeglądam, przeglądam i nic nie widzę

mieszane uczucia

Moje zainteresowanie zależy od kilku czynników: jak to będzie wydane, co się tam znajdzie... Większość komiksów już posiadam, czy to w Omnibusach, czy w EPICach, czy w TPB, czy też w jakimś polskim wydaniu. Jeśli - jak pisze Paxis - znajdzie się tam większośc komiksów, to myślę że warto to rozważyć (pod warunkiem że jakość wydania będzie znośna), jednolita kolekcja to coś ciekawego.

Fani posiadający mniej niż ja nie powinni się zastanawiać tylko brać w ciemno

No zobaczymy. Ciekawa wiadomosć, wstępnie jestem ja tak.

Re: mieszane uczucia

Mam nadzieję, że na czterech tomach się nie skończy. Dobrze, że zaczynają od czegoś czego wcześniej nie było, to w razie czego będzie chociaż coś nowego...

Re: mieszane uczucia

Racja. Chociaż też jest to ryzykowne, bo te stare Marvele to nie jest coś co porwie tłumy. Rzecz dla hardkorowych fanów a nie dla każuali, a to do nich trzeba przemówić jeśli ma wyjść.

Egmont wydaje raz na 2 miesiące Legendy i raz na 2 miesiące nowy kanon. I nie rezygnują z tego na razie, ale też nie zwiększają tempa, czyli chłonność rynku jest taka a nie inna. I kolejna kolekcja jej raczej nie zwiększy, oby nie przycięło to planów Egmontu. No ale zobaczymy.

Re: mieszane uczucia

Shedao Shai napisał:
co się tam znajdzie...
-----------------------

Tutaj masz rozpiskę tego wydania włącznie z rozpiską na zeszyty jakie pojawią się w kolejnych tomach. Cholera wie na ile DeAgostini będzie się tego trzymał.

http://dreamers.com/starwars/colcomics.html?fref=gc&dti=116320375206479

Re: mieszane uczucia

Dzięki. Nie wróżę tej kolekcji powodzenia, skoro startują z Marvelami, potem Caballeros de la Antigua República które sporo z nas ma (a jak nie ma to wciąż może dokupić), dopiero od 19 tomu zaczyna się coś co może mieć potencjał sprzedażowy. 19! Obym się mylił i hype okołofilmowy spowoduje, że sprzeda się na tyle dobrze że pójdzie cała kolekcja, bo jest tam parę naprawdę ciekawych tomów (a w przypadku niektórych szlag mnie trafi jeśli to rzeczywiście wyjdzie w PL bo wydałem grubą kasę żeby je mieć )

Re: mieszane uczucia

Ale całe TotJe czy X-wingi to tak czy siak spora gratka, to jest obecnie w wydaniach z #zagranico prawie że niedostępne, ew. za mała fortunę. Dla polskiego fana ogromna gratka.

Re: mieszane uczucia

Talesy to coś na co bym sobie ząbki naostrzył, bo wersji twardookładkowych po prostu nie ma, a tutaj prosze, i to cały komplet. Tylk oza trzy lata minimum, jeżeli w ogóle...

Dlaczego oni nie zaczeli serii od tego, przecież to Marvele winny iść na koniec (ludzie i tak kupią jak zbierają całą kolekcję).

Re: mieszane uczucia

A ile masz?
Ja zebrałem większość SWK i pochodnych, a z wydanych po 2011 mam wszystkie. Część tytułów wydaje się znajoma, warto sięgać po resztę?

Re: Kolekcja Komiksów SW

A właśnie, wiadomo mniej więcej kiedy to wyjdzie? W sensie miesiąc jaki.

Niu Kolekszą

Z jednej strony - fajnie. Z drugiej porażka, bo ja i tak za dużo miesięcznie na komiksy wydaję (z czego SW jest tylko częścią), więc znów portfel płacze.

Poza tym chyba ich poje**ło, żeby zaczynać od starych Marveli i cisnąć je przez 12 tomów. To się imo nie sprzeda, więc jeśli na razie wydają to testowo (pierwsze cztery numery i decyzja), to obawiam się, że kolekcja może nie ruszyć. Na początek daje się coś z przytupem, a nie hermetyczną i archaiczną klasykę.

Co do reszty, to kupię tylko to, czego a) nie mam, oraz b) co mnie interesuje. Marvele i Droids odpadają. Chętnie łyknę Invasion, porządnie wydane Empire, Rebellion, X-Wingi, TOTJ. Resztę mam, duble mi niepotrzebne.

Re: Niu Kolekszą

Z tego co zauważyłem, to są dwie serie komiksowe poświęcone Legendom. Jedna jest wydana przez Hachette i pojawiła się we Francji i teraz w Niemczech. Seria podobno liczy 115 tomów. Ma dużo lepiej ma zaprojektowane okładki.

https://starwars-comic-kollektion.de
https://jedi-bibliothek.de/datenbank/reihen/star-wars-comic-kollektion/

Natomiast to co ukaże się u nas, to kolekcja od Deagostini, która póki co pojawiła się w Brazylii, Argentynie, Meksyku czy Peru. Okładki niestety gorsze, kolekcja liczy 70 tomów.

http://themelcomics.blogspot.com/2016/08/comics-star-wars-todo-lo-que-debes.html
https://cloud10.todocoleccion.online/comics-planeta/tc/2014/11/13/22/46197343.jpg
https://cloud10.todocoleccion.online/comics-planeta/tc/2014/11/13/23/46197863.jpg

Re: Niu Kolekszą

A co kupujesz jeszcze oprócz WKKM i WKKDC ?

Re: Niu Kolekszą

Nie kupuję superhero, a przynajmniej nie w tych wszystkich kolekcjach. Zbieram Punishera MAX, Hellboya, Durango, Undertakera, Chłopaków, Gnata, Armadę. Okazjonalnie coś polskiego, albo one-shoty w Deluxe, czasem jakiś Batman. No i SW Komiks plus 2/3 Legend. Teraz jeszcze dojdzie kolekcja Conana.

A chciałbym dużo więcej...

........

No ładne rzeczy. Wszystkie możliwe starocie kupię na pewno! Nie ma nic lepszego niż prehistoryczne komiksy.

A jak wyjdzie coś więcej, to wezmę tylko to czego nie mam, albo czego nie wyda Egmont (jeżeli Legendy będą się nadal ukazywać).

Data premiery

Premiera ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Kolekcja

Tak się złoźylo ze nie mam dużo komiksów sygnowanych marka SW, tak więc będę kupować ta kolekcje o ile wydanie mnie zadowoli. Wolałabym jednak ta wersje która zaprezentowało Hachette, ładniej by wygladała na półce. no i tam jest więcej tomów, a tu tylko 70.

Re: Kolekcja

Drobny ból z Hachette jest taki, że jest French Only (cirka 12,5 Eur za tom) i nie zanosi się na wersję EN. I sa już przy 42 numerze, z pierwszymi mógłby być problem.

Re: Kolekcja

Wielka szkoda, francuskiego nie znam, wydanie ładnie wygląda, nawet bym przeżyła tą cenę pod warunkiem że było by to po angielsku. Może kiedyś wydadzą - nadzieja wszak umiera ostatnia. Z drugiej strony przy takiej ilości tomów miałabym problem z ich ekspozycją. Na razie mam problem z Wielka Kolekcją Komiksów Marvela, półki mi brakło by ja ładnie ułożyć, tak więc ostatnie tomy lądują w dziwnych miejscach.

W mordę!

Pamiętam, jak dwa lata temu byłem wkurzony na Egmont, że zwolnili z wydawaniem Legend, o co pretensje na moje wkurzenie miał chyba Bolek i parę innych osób
Z jednej strony, jestem baaaaardzo zadowolony, że taka kolekcja wychodzi, bo dzięki temu może DeAgostini wyda kilka komiksów, które mnie interesują lub częściowo interesują, a których Egmont może nie wydać, jak:
-Clone Wars Adventures - nie wiem, jakie podejście do tej serii mają w Egmoncie, czy kiedykolwiek znalazłaby się ta seria w kolekcji "Legend". Kiedyś w Polsce Mandragora chciała je wydać, ale wszyscy wiemy, jak Mandra skończyła
-adaptacje komiksowe epizodów - kiedyś w Egmoncie stwierdzili, że raczej ich nie wydadzą u nas, bo to nienajlepsze komiksy. I jest to prawda, ale skoro już mam na półce adaptacje TPM i AOTC, to równie dobrze mógłbym mieć kolejnych epizodów. Ot, do kolekcji A DeAgostini chce chyba wydać przynajmniej adaptacje OT.

Z drugiej jednak strony, od czasu wywalenia przez Di$ney starego kanonu interesują mnie wyłącznie niektóre, konkretne tytuły z bardzo konkretnych powodów, a nie wszystkie, więc i tak z takiej kolekcji niewiele kupię.
Poza tym - po raz pierwszy w Polsce będzie sytuacja, w której 2 wydawnictwa wydają u nas komiksy SW. Różnie się to może skończyć, mam nadzieję że nie odbije się negatywnie na obu wydawnictwach - pamiętam, jak na ten temat 2 lata temu dyskutowaliśmy na forum z Mandusem i kimś jeszcze.

Rzut testowy

Pamiętajcie, że to prawdopodobnie jest rzut testowy i wydadzą tylko 4 tomy, a kontynuacja będzie zależeć od wyników sprzedaży...

Pierwszy Tom

Re: Pierwszy Tom

Szkoda, że to tylko rzut testowy Klasyczne Marvele i wszystkie Republici z okresu Wojen Klonów. Wow! Tylko te "Raporty Jedi" na końcu to coś nie halo ;p

Re: Pierwszy Tom

To nie Raporty, źle przetłumaczone, chodzi raczej o komiksy "Opowieści Jedi" wedle linku podanego wyżej przez Lorda Mandusa.

Re: Pierwszy Tom

Nie jest pewne, czy to rzut testowy, czy oficjalnie startują z kolekcją, ale patrząc na marketing DeA (czyli kompletny brak informacji) to raczej rzut testowy...

Raporty Jedi to moje tłumaczenie z hiszpańskiego (za wszelkie błędy z góry przepraszam), więc JEŚLI pojawi się to w PL, to może będzie miało inny tytuł.

Re: Pierwszy Tom

Gdzie to można zamówić? Jest jakaś prenumerata?

Re: Pierwszy Tom

Nic nie wiadomo. Jedyna oficjalna informacja to data premiery: przyszły tydzień.

Na dniach powinna pojawić się strona pod tym adresem:
www.deagostini.pl/starwarskomiksy

Re: Pierwszy Tom

Kompletna "partyzantka", promują "lepiej" niż Disney TLJ

Re: Pierwszy Tom

Zgadzam się. No i sama treść komiksów jest jakieś sto razy ciekawsza.

Re: Pierwszy Tom

Tsa, Janusze marketingu... xD

Re: Pierwszy Tom

O kurde 4 dychy za jeden komiks? :O Spodziewałem się 25, teraz to nawet nie ma co myśleć. Choć z drugiej strony 200 stron + twarda okładka... Cóż jeżeli ktoś ma kasę (i miejsce na półce, o ile wyjdą wszystkie numery ) to czemu nie, natomiast ja bym się ucieszył gdyby ktoś zaczął wydawać klasyki, ale w takiej formie jak kiedyś był SW Komiks, tzn. cienka okładka, gorsza jakość stron, niska cena, ogólnie komiks, który się czyta, a nie trzyma na półce. Z drugiej strony mam całe pudło tamtych komiksów w lepszym lub gorszym stanie (częściej gorszym ) więc mógłbym kiedyś wrócić, ale to jednak nie to samo .

Re: Pierwszy Tom

Jacek112 napisał:
ja bym się ucieszył gdyby ktoś zaczął wydawać klasyki, ale w takiej formie jak kiedyś był SW Komiks, tzn. cienka okładka, gorsza jakość stron, niska cena, ogólnie komiks, który się czyta, a nie trzyma na półce.
-----------------------

Zgiń, przepadnij. Ciągle trzeba na te SWK chuchać i dmuchać, uważając by przypadkiem czegoś nie pogiąć przy otwieraniu/przenoszeniu/układaniu. A w jednym numerze udało mi się nawet rozwalić okładkę odkurzaczem.
Z twardą oprawką lepiej i ładniej. A że drożej... trudno

Re: Pierwszy Tom

Ja mam na odwrót, na te nowe komiksy chucham i dmucham, aby przypadkiem nie uszkodzić, a te stare SWK to były do czytania, tzn. oderwała się okładka? Oj tam, oj tam, do czytania nie potrzebna . Można by pójść na kompromis i zrobić coś jak np. CD-Action, czy inne czasopisma - okładka taka śliska, z jakąś folią czy coś, co trudniej uszkodzić, strony nie takie delikatne, lekko śliskie. Takie coś może przetrwać naprawdę sporo w różnych warunkach i nadal nieźle wygląda (testowane m.in. w piasku na plaży ). Cena za takie materiały sądząc po cenie całego magazynu nie może być wysoka, jedyne pytanie ile samo Star Wars kosztowało? Może SWK był tak zrobiony, aby zrównoważyć koszty licencji?

tom 1

A tu omówienie tomu pierwszego, można sprawdzić jak to będzie wyglądało w środku: https://www.youtube.com/watch?v=Fx3ut5_9m9Q

Re: tom 1

I świetnie. Dobrze, że kolory oryginalne a nie "poprawiane". Mam obie wersje i tych nowych nie trawię.

Oho

Skuszę się, od dawna czekałem na taką kolekcję, zwłaszcza, że rok temu przyjęła się ta od DC a krótko potem kolejna od Marvela nie zamykając na dodatek pierwszej.

W sieci ludzie narzekają, zupełnie jakby byli zmuszeni kupować je wszystkie

Tylko szkoda, że dostajemy tą gorszą serię, która na chwilę obecną pomija kilka serii i albumów a na dodatek serwuje nam historie nie chronologicznie. Że o gorszej panoramie nie wspomnę. Pierwsze 12 tomów to klasyki marvela - nie wiem czy nie zbyt klasyczne dla fanów wychowanych na Epizodzie 7. Sam jestem ciekaw bo nigdy nie czytałem tej prehistorii. Zwłaszcza historie później wykorzystane w Dziedzictwie Mocy mnie intrygują i Jodo Kast. Potem dostajemy KotOR`a ... no ok, w twardej oprawie będzie prezentować się świetnie, przeczytam ponownie.

Re: Oho

-nie wiem czy nie zbyt klasyczne dla fanów wychowanych na Epizodzie 7

One są "zbyt" nawet dla wychowanych na OT

Ale jest to taka miła ramota z cudownymi babolami (np. Leia Antilles - miejmy nadzieję że nie poprawią) którą warto mimo wszystko znać. No ale, "Repy" czy "Dark Times" to to nie są

Prenumerata

Podobno będzie, znalazłem kilka szczegółów:

Cena pierwszego tomu w kioskach wyniesie 14,99 zł, drugiego 29,99 zł, a kolejnych 39,99 zł. W przypadku standardowej prenumeraty od numeru 3. cena regularnego tomu będzie wynosiła 36,99 zł.W przypadku standardowej prenumeraty koszt regularnej comiesięcznej wysyłki wyniesie 73,98 zł. W paczce znajdziecie 2 numery z 2 komiksami Star Wars. Płatność dopiero po otrzymaniu przesyłki i jej obejrzeniu. Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Wysyłka komiksów jest darmowa.

Prezenty dla prenumeratorów opcji standardowej:
Plakat Star Wars Retro Komiks
Ceramiczny kubek z okładkami komiksów Star Wars
T-shirt Star Wars
Pamięć USB R2D2

Prenumerata Premium
Cena pierwszego numeru 14,99 zł
Cena drugiego numeru 29,99 zł
Cena kolejnych numerów 41,99 zł

W przypadku prenumeraty Premium koszt regularnej comiesięcznej wysyłki wyniesie 83,98 zł.

Prezenty dla prenumeratorów opcji Premium:
Plakat Star Wars Retro Komiks
Ceramiczny kubek z okładkami komiksów Star Wars
T-shirt Star Wars
Pamięć USB R2D2
4 unikalne reprodukcje hełmów z sagi Star Wars w skali 1:5


http://filmozercy.com/wpis/komiksy-star-wars-kolekcja-legendy-juz-w-srode-znamy-szczegoly

Czekam.

Re: Prenumerata

Przyznam, że trochę mnie korci. Shedao i inni żółtopaskowcy - jak mam za sobą Republic, żadnych innych komiksów z Legend nie czytałem to taka kolejność czytania ma jakiś sens? Czy dużo stracę..?

Re: Prenumerata

Raczej bezproblemowo. Jest tam cała masa antyków i zamkniętych serii, więc nie potrzeba niczego do ich zrozumienia.

Re: Prenumerata

Nie jest to może kolejność idealna (ta jest na moich Listach ) ale da radę. Należy tylko pamiętać żeby te stare Marvele traktować jako ciekawostkę, a nie jako reprezentatywną część EU.

Re: Prenumerata

Biorąc pod uwagę ceny, to pewnie i tak kupię tylko stare Marvele Wiadomo może, kiedy będzie można nabyć pierwszy numer?

Re: Prenumerata

Kurczę, 11 oryginalnych zeszytów w 1 tomie? Sowicie.

Re: Prenumerata

O matko, kolekcja DC, Marvela na dokładkę jeszcze to. Dla Tales of the Jedi i komiksowego Kotora warto będzie kupować. Tylko mogli by sobie darować tak dużą liczbę komiksów z lat 70, w genialne ramotki z tamtego okresu czasu, które nie są sygnowane nazwiskami autorów przełomu komiksowego ze zbliżonego okresu czasu- mam na myśli Morrisona czy Moorea- nie wierzę. Poza tym pełna satysfakcja, no ładnie się rynek rozwija.

Re: Prenumerata

Brakuje mi tu trochę rzeczy... ale z drugiej strony jest dużo dobra. W planach mam wszystko poza Dark Times, Kotor i Legacy - no bo to już mam w wydaniu od Egmontu. Większość z pozostałych też już mam - w oryginale - no ale niech się powtarza, nie będą to pierwsze duble w mojej kolekcji xD

Re: Prenumerata

Swoją drogą, bardzo dobry stosunek cena/ilość. Tyle zeszytów w cenie 40 zł/tom? To aż nie brzmi możliwie xD

Nie no, kolekcja zapowiada się świetnie i trzymam kciuki żeby wypaliło. A jak już wypali to nie bądźcie cebulaki i nie kupujcie co piątego tomu bo eee to kiedyś czytałem, to mam w oryginale, to mnie nie interesuje a o tamtym czytałem słabą recenzję. Przeliczyłem dokładnie i wyszło mi że nie ma mna papierze tylko 1/3 tomu 46 (komiks Chewbacca), i prawdopodobnie tomu 39 (nie rozumiem co to jest), a będę brał większość. Mamy w końcu perspektywę wspaniałej, bogatej kolekcji legendarnych komiksów, skorzystajmy z tego i kupujmy ją. W świetle tego co mamy dziś (6 albumów rocznie od Egmontu), zbliżają się naprawdę tłuste czasy.

Re: Prenumerata

Te reprodukcje hełmów kuszą.

Re: Prenumerata

Mnie tam zawsze kusi jak dają "T-shirt Star Wars"

Re: Prenumerata

Chyba będą takie jak w tej kolekcji:
https://www.deagostini.com/au/collections/star-wars-helmets/

Zanim się zdecyduję, muszę zobaczyć które konkretnie, ale widać plakat, t-shirt i R2-D2.

@San Holo - ja wiem tyle co Ty
Na stronach De Agostini i RUCHu nic nie mogę znaleźć albo źle szukam

strona

Strona kolekcji jest już aktywna. Można zamawiać

Re: strona

A podasz nam ten adres?

kolekcje

Czy ktoś ma jakieś doświadczenie jak duże jest ryzyko przerwania wydawania kolekcji? Koncepcja mi się podoba, ba, jestem skłonny zapłacić nawet z gory za całość, ale pod warunkiem, że dostanę całość. A mam obawy, że zacznę kupować, zostawię w tym troche kasy, a tu wydawca stwierdzi, że hajs mu się nie zgadza, i przerywa wydawanie. Jasne, jego prawo, i jego obowiązek dbać o finance firmy, ale dla mnie perspektywa posiadania niekompletnej kolekcji i brak szans na jej skompletowanie jest bardzo bolesna. I wiem, im więcej osób zdecyduje się zaryzykować, tym większa szansa, że się uda, ale chodzi mi przede wszystkim o info historyczne - ile tego typu kolekcji wyszło na polskim rynku w 100%, a ile zostało anulowanych w trakcie? Ktoś coś wie?

Re: kolekcje

Kupię trzy numery i będę miał pełna kolekcję. Tak to można ująć.

Re: kolekcje

Nie doceniasz fanów Star Wars

PS
Termin realizacji ok. 4 tygodni.
Poczekam.

Re: kolekcje

Z tego co się orientuje, w Polsce w ostatnich latach DeAgostini wystartowało z pięcioma różnymi kolekcjami SW - Kultowe Statki i Pojazdy, Szachy, Wielka Encyklopedia, Sokół Millennium no i teraz te komiksy. Z wszystkich wymienionych tylko Kultowe Statki były dociągnięte do końca, pozostałe kolekcje skończyły na testowych czterech numerach a później zniknęły z rynku.

Re: kolekcje

Dzięki, bardzo cenne info. Anulowanie po 4 numerach przyjmę na klatę bez żalu w razie czego. Dużo bardziej bym się wkurzył jakby powiedzmy po roku wydawania stwierdzili, że kończą zabawę.

Re: kolekcje

Moim zdaniem w obecnym świetle rynku komiksowego, takie obawy są trochę bezpodstawne? Kolekcje jednak muszą się opłacać, skoro równolegle obecnie wychodzi kolekcja DC i dwie Marvela- btw akurat WWKM spokojnie by wystarczyło z Marvela, a druga "nadprogramowa" kolekcja i tak schodzi. Teraz jest renesans takich inicjatyw, kolekcja Marvela wychodzi od 2012 a to jest szmat czasu.

Re: kolekcje

dzięki za info, zupełnie nie śledzę tych kolekcji i nie miałem pojęcia jaki jest ich status. W takim razie mają mój portfel

zamówiłem

Właśnie zamówiłem i namawiam znajomych i znajomych znajomych, żeby też zamówili. Mam nadzieję, że seria wypali, a nie skończy się po 4 numerach.

TEST

Wygląda na to, że to jednak tylko rzut testowy :-/

http://filmozercy.com/wpis/komiksowa-sroda-star-wars-punisher

Re: TEST

No cóż, jeśli tak to szkoda.

Tym bardziej ruszać wszyscy dupska i kupować, jeśli tylko będzie dostępne.

Wrocław

proszę mi donieść czy gdzieś jest dostępne, bo nie wiem czy muszę wychodzić z domu dziś xD

Re: Wrocław

Shedao Shai napisał:
proszę mi donieść czy gdzieś jest dostępne, bo nie wiem czy muszę wychodzić z domu dziś xD
-----------------------

Nie wychodź. Rzut testowy dla rejonów Szczecina, Gdańska i.. Rzeszowa

Re: Wrocław

Czy oni oszaleli xD Ja rozumiem, testować popyt w największych ośrodkach miejskich, nie wiem: Wawie, Krk, Wro. Ale taki dobór miast? Co nimi kieruje?

No nic, dzięki, to siedzę w domu

Re: Wrocław

O przepraszam, Szczecin akurat jest w pierwszej trójce największych miast w Polsce, proszę nie obrażać Wielkiego Szczecina!

Re: Wrocław

Shedo miał na myśli metropolie

Re: Wrocław

Zaraz, czyli w innych miastach nie ma? Dafuq?

Re: Wrocław

Teraz wyszedł test kolekcji komiksów Conana Barbarzyńcy od Hachette. Kolekcja jest dostępna tylko w dwóch miastach Pierwszy tom za 9 zł, a na allegro już chodził po 40.

Re: Wrocław

Jest tu lekka konfuzja, bo babka na infolinii Hachette mówi, że kolekcja Conana to już nie test, tylko że ruszyła normalnie.

Re: Wrocław

Podobno jak były testy kolekcji Asteriksa i Lucky Luke, to też mówili na infolinii, że to nie są testy. Skończyło się na czterech tomach I też były tylko w dwóch miastach

Re: Wrocław

Ups. Dobrze wiedzieć, sękju.

Re: Wrocław

Ludzie wydzwaniali do DeAgostini i praktycznie każdemu co innego mówili. W Ruchu też były inne informacje

Re: Wrocław

Czyli że nie ma sensu ruszać mojego emerytowanego tłustego dupska do kiosku?

Skandaral.

Jedno słowo

PRENUMERATA

Re: Jedno słowo

https://i.imgur.com/Wq4mWJp.png

Jak każesz, panie!

Re: Jedno słowo

Ależ Ci się imgur spodobał Screen za screenem, szaleństwo, panie.

Re: Jedno słowo

Re: Jedno słowo

Najlepsza odpowiedź

Re: Jedno słowo

O co w tym chodzi ?

Re: Jedno słowo

Prenumerata i tak ruszy dopiero od października a i tak tylko wtedy, jeśli testy będą pomyślne xD

Re: Jedno słowo

No właśnie, więc niech się wszyscy pozapisują żeby zrobić wrażenie sporego popytu żeby kolekcja ruszyła, a potem możecie porezygnować xD

Re: Jedno słowo

Dokładnie.
W paczce znajdziecie 2 numery z 2 komiksami Star Wars. Płatność dopiero po otrzymaniu przesyłki i jej obejrzeniu. Możliwość odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni od daty otrzymania przesyłki. Wysyłka komiksów jest darmowa.

W zasadzie cały Bastion powinien wziąć prenumeratę

I jeszcze można zapisać wujka, ciotkę, babcię, dziadka, psa i kota - najwyżej nie odbiorą

Re: Jedno słowo

No cóż, poszła prenumerata i ode mnie. Miejmy nadzieję, że coś z tego wypali.

Re: Jedno słowo

Logowanie do serwisu po okazaniu poświadczenia. ~

Mam pytanie

Czy komuś udało się dorwać dzisiaj 1 numer w kiosku? Czy faktycznie mają ruszyć jutro. Nie chce mi się jeździć po całym mieście w poszukiwaniu kiosku Ruchu, bo ten najbliżej mojego miejsca zamieszkania został zamknięty. Byłabym wdzięczna za jakiekolwiek info.

Re: Mam pytanie

A gdzie mieszkasz? Bo jak ma być tylko w Szczecinie, Gdańsku i Rzeszowie, a w profilu masz Mysłowice, no to nie wiem czy na to gdziekolwiek trafisz.

W każdym razie ja na kolekcję trafiłem.

Re: Mam pytanie

Łoo! Podziel się wrażeniami!

Re: Mam pytanie

Teraz będę chodził po kioskach i pytał: "Są może komiksy ze Star Łorsów?", a sprzedawca będzie na mnie patrzył jak na debila.

Re: Mam pytanie

A czasem kioski Ruchu nie eksponuja swoich kolekcji na witrynach? Czasem szkoda jest o coś zapytać.

Re: Mam pytanie

Jak to wygląda z jakością wydania? Słyszałem, że drukarnia ma raczej kiepską opinię. I podobno jest cieńszy papier niż w innych tego typu kolekcjach.

Re: Mam pytanie

Strony faktycznie są dość cienkie, wyraźnie cieńsze niż Legendy od Egmontu, chociaż nie mam porównania z innymi kolekcjami deAgostino. Komiks jest szyto-klejony(?), ale wygląda to solidnie. Na stronie 17 mam czerń jakoś "rozmazaną" (tak jakby zanim wyschło ktoś maznął palcem), ale poza tym na razie nie dopatrzyłem się jakichś błędów.

Re: Mam pytanie

Raczej nie podawałabym Mysłowic gdybym w nich nie mieszkała. Dookoła mam jednak wiele ciekawych miast. Skoro kolekcja ma być tylko we wskazanych miastach, to sobie daruję i nie ruszę się nigdzie by ją poszukać. Prenumeratę dopuszczam, bo w moim przypadku to jest z nią więcej problemów niż jest to warte.

Prezentacja kolekcji

Na Facebooku niezawodny profil, Dodatki w kiosku, wrzucił zdjęcia jak wygląda pierwszy numer.

https://tinyurl.com/y84q29p5

Jak dla mnie wygląda to ślicznie. Jestem chyba jednym z nielicznych, którym podoba się okładka - a także ujednolicenie tej kolekcji.

Żeby tylko ten test się udał! Dzisiaj zamawiam prenumeratę.

Re: Prezentacja kolekcji

Super!

A jak z dostępnością? Da się to kupić w miarę łatwo, czy faktycznie rzucone tylko w kilku miastach?

Re: Prezentacja kolekcji

- Jestem chyba jednym z nielicznych, którym podoba się okładka - a także ujednolicenie tej kolekcji.

Nie jesteś jedyny
Przyjrzałem się tym okładkom i uważam że są lepsze niż ma np. Egmont.

Re: Prezentacja kolekcji

Bo wszyscy oceniali po słabej grafice z sieci, a w realu okładka wygląda solidniej.

Re: Prezentacja kolekcji

Wygląda lepiej, bo na twardej okładce, z odblaskowym logiem i czarnym tłem. Wciąż uważam, że byłoby znacznie lepiej gdyby po prostu wzięto okładkę któregokolwiek z zeszytów (toć nawet ludzie na ulicy chodzą w koszulkach z okładką Star Wars #1 ), no i trochę zmienili projekt.

Re: Prezentacja kolekcji

Że solidniej to wiadomo.
Nie do końca rozumiem po co jest ten "promień" z prawej strony, który przesuwa "Star Wars" na lewo i jest niesymetrycznie, ale OK.
Za to podoba mi się pomysł z czarnym tłem, na którym jest wyeksponowana postać (lub kilka) prosto z komiksowego kadru.

Strzał w 10 - "ascetyczno estetycznie"

Re: Prezentacja kolekcji

Ludwik napisał:
Na Facebooku niezawodny profil, Dodatki w kiosku, wrzucił zdjęcia jak wygląda pierwszy numer.
-----------------------
To je report przecie. Fanowski fanpage Kolekcji Komiksów Star Wars jeszcze wrzucił 8-minutową prezentację:

https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/videos/149306558998000/

Re: Prezentacja kolekcji

*repost, tfu

Re: Prezentacja kolekcji

Wiem, napisałem do admina z pytaniem, gdzie kupił, ale odpisał, że nie jego.

mnie się podoba

twarda okładka. Problem w tym, że pierwszy komiks, który bym wziął to numer 42... jeśli liczyć po 2 numery na miesiąc to daje czerwiec 2019.

Do tego czasu heh

Re: mnie się podoba

Najgorsze to te 13 tomów Klasycznych Opowieści. Tylko zapalony kolekcjoner chyba chciałby mieć to na półce. Straszne badziewie. Gdyby to było na końcu kolekcji to jeszcze rozumiem, ale tym starym marvelem chcą ludzi przyciągnąć? No to się nie uda.

Re: mnie się podoba

Krogulec napisał:
starym marvelem
-----------------------

Na Bastionie to łykną

Re: mnie się podoba

Co jest całkowicie normalne na Bastionie Polskich Fanów Star Wars, czyli w dużej mierze zapalonych kolekcjonerów, o których mówi Krogulec. Są pierwsze komiksy SW, ładnie wydane, z polskim tlumaczeniem, co dla wielu osób jest sporym atutem. Nie rozumiem więc co w tym dziwnego.

Niestety Krogulec ma racje, ciężko żeby kolekcje utrzymali tylko najbardziej zapaleni fani i start z tak ciezko przyswajalnymi pozycjami jest dziwną decyzją. Tzw casuale tego nie będą kupować 12 tomów pod rząd.

Re: mnie się podoba

Jak startowała kolekcja Marvela to też na początku dawali nowsze historie, w większości powstałe po 2000 roku i z najpopularniejszymi bohaterami. Dopiero większość staroci zaczęli wydawać po przedłużaniu kolekcji. Ludzie i tak to kupowali, bo mieli już z 70 tomów. Tutaj powinno być tak samo. Albo powinni przynajmniej zacząć chronologicznie.
Wątpię, czy ktoś, kto nie jest fanem SW będzie kupował to przez pół roku.

Re: mnie się podoba

To się zgadzamy, bo ja też wątpię. Wiesz, np. czasem sobie kupię coś z Marvela czy DC - tych superbohaterskich. I stwierdzam, że te komiksy z latch 70-tych, czy wcześniej - często nawet te kultowe - są dla mnie nie do przeskoczenia. Niestety wolę nieco nowsze pozycje.

A tutaj mówimy o koszmarkach z lat 70-tych, gdzie min. występuje zając i kot. Komiksy, przez które nie da rady przebrnąć niejeden fan.

Nawet Marvel się trochę z nich pośmiał, kiedy prawa do marki wróciły do wydawnictwa:

http://static.comicvine.com/uploads/original/11121/111219164/4604950-jaxxon.jpg

Re: mnie się podoba

Mam nawet wariant Jaxxon do Vader Down #1 Ciężko czyta się te starsze pozycje. Zarówno
rysunki jak i sposób pisania scenariuszy są mocno przestarzałe. Nawet jak ktoś kupi zafoliowany numer 1 za 15zł, to dwójki już pewnie nie ruszy. Kolekcja Conana, która ma teraz test to też są lata 70, ale to historie o dwie klasy wyżej jakościowo, mimo że są czarno-białe. Nie ma co porównywać prac np. Buscemy, do starych SW, mimo że wychodziły w tym samym czasie https://i.pinimg.com/originals/21/4b/51/214b516a621ab1cad5bbfb33814f0230.jpg

Re: mnie się podoba

Ja mam na półce i mimo że to straszna ramota to podchodzę do nich z pewnym sentymentem i nostalgią Fabularnie to się nijak nie broni, choć są smaczki jak pierwsze wyobrażenie Jabby Hutta.

A obserwowanie jak ludzie z paskiem "Legends" dissują legendarne legendy - bezcenne.

Re: mnie się podoba

Nie mierz innych swoją miarą. Lubienie gwiezdnowojennych Legend nie oznacza hyperskiego fanatyzmu odnośnie wszystkich treści z tego dawnego kanonu. Wiedz też, że jeszcze nie tak dawno temu żadnego Nowego Kanonu nie było i to co było Gwiezdnymi Wojnami dzieliliśmy po prostu na rzeczy świetne, fajne, kiepskie i beznadziejne. Stare marvelowe komiksy raczej mieszczą się gdzieś pomiędzy tymi dwoma ostatnimi kategoriami

Bo zaraz dojdziesz do wniosku, że jak mam Legend pod avatarem to tak samo jako A`Shara Hetta lubię The Holiday Special i serial Ewoks xD

Re: mnie się podoba

Wiesz, mierzę siebie swoją miarą Niemniej, pasek "Legends" powinien zobowiązywać. Chybą że to jest domyślnie "wybrane legendy".

Wiedz też, że jeszcze nie tak dawno temu żadnego Nowego Kanonu nie było

Zgadzam się w całej rozciągłości. Powiem więcej, jak byłem na jednym z pierwszych seansów ANH, to to się nawet ANH nie nazywało Co dopiero mówić o jakimś kanonie a tym bardziej nowym.

Stare marvelowe komiksy raczej mieszczą się gdzieś pomiędzy tymi dwoma ostatnimi kategoriami

Dzisiaj. Ale jak się pojawiły, jko JEDYNE cuś poza filmem a o SW, to zupełnie inaczej się to odbierało. Stą sentyment, mimo że ramota.

zaraz dojdziesz do wniosku, że jak mam Legend pod avatarem to tak samo jako A`Shara Hetta lubię The Holiday Special i serial Ewoks xD

No nie, chyba nikt nie ma aż tak. Szanujmy się troche.

Re: mnie się podoba

-Wątpię, czy ktoś, kto nie jest fanem SW będzie kupował to przez pół roku.

A dlaczego ktoś kto nie jest fanem miałby to kupować. Przecież...

Mily napisał:
Kto z ręką na sercu może mi wskazać jakieś treści z komiksowego kanonu star wars, które wniosły coś na trwałe do kanwy tego medium? Coś pokroju ambitniejszego komiksu amerykańskiego- vide Preacher, Watchmen, Sandman, cała obecna oferta Image- albo europejskiego pokroju "Corto Maltese ". Imo takich treści w komiksowych star warsach nigdy nie było.

Ludwik napisał;
A tutaj mówimy o koszmarkach z lat 70-tych, gdzie min. występuje zając i kot. Komiksy, przez które nie da rady przebrnąć niejeden fan.

Częściowo się zgodzę, bo w niektórych fanach Moc jest słaba

Dla mnie te koszmarki z lat 70 mają swój urok i zdecydowanie chętniej je znowu zakupię (mam wydanie Omnibus, ale wspieram wszelkie krajowe inicjatywy) niż współczesne koszmarki które Egmont wydaje (Poe i reszta).
Zwłaszcza współczesna kolorystyka zabija wszelką chęć obcowania z tymi komiksami i za każdym razem muszę się zmuszać by je wziąć do ręki - często leżą miesiącami i w końcu: DOBRA, MIEJMY TO ZA SOBĄ

PS
Dla mnie komiksy, to przede wszystkim RYSUNKI i lubię przy ładnych trochę posiedzieć a nie "przelecieć dymki".

Re: mnie się podoba

Dlatego też Egmont wydaje nowe komiksy z serii Vader, Star Wars, Leia czy Poe Dameron. Bo mimo, że te serie są (moim zdaniem) gorsze od np. Kanana to jest szansa na to, że randomowy klient Empiku kupi taki komiks nie będąc jakimś wielkim fanem Star Wars.

Re: mnie się podoba

Fakt, to dziwna decyzja. Ja będę kupował na pewno (w końcu to pierwsze komiksy, jakie by nie były), ale bardziej przypadkowi ludzie w końcu to oleją.

Rzucenie tego gdzieś na środek lub koniec kolekcji byłoby sensowniejsze, tym bardziej że komiksy najstarsze =/= najwcześniej się dziejące.
Poza tym nie kierują się też chyba kolejnością wydawania, bo w późniejszych tomach nowsze pozycje są przed starszymi. Zatem wydawanie na start najstarszych komiksów nie ma żadnego uzasadnienia.

Re: mnie się podoba

No właśnie. Jakby chcieli wskoczyć z czymś, co praktycznie każdemu się spodoba, to powinni startować z Republic: Clone Wars. Jest w kolekcji, jest ogólnie uznane przez fanów i wg. mnie najbardziej odpowiednie komiksy dla każuali.

Oby ta decyzja nie wywołała falstartu.

Re: mnie się podoba

No właśnie cieżko powiedzieć. Bo to czy te komiksy kupi 30% fanów poziom Bastion, czy 60% to i tak większego znaczenia dla całości nie ma, bo jesteśmy tylko niewielką grupą całości, do której Star Wars jest kierowane. Ogólnie z książkami i komiksami jest taki problem, ze niedzielny fan SW raczej tego nie kupi. I w sumie czy to będzie Republic: Clone Wars czy klasyczne SW z 77-78 to niewiele to zmienia jeśli chodzi o ich zarobek.

Pewnie dlatego taka cena. Bo my jeszcze za tyle kupimy. A zwykły oglądacz SW raczej nie kupi nawet jak będzie za 9.99zł. Choć w sumie przy takiej cenie są jakieś szanse, tylko, że wtedy jakość by na tym mocno ucierpiała.

Re: mnie się podoba

Mossar napisał:

Pewnie dlatego taka cena. Bo my jeszcze za tyle kupimy.

-----------------------
To znaczy? Cena jest typowa dla takich kolekcji z tego co się orientuję.

Re: mnie się podoba

Typowa dla kolekcji tego typu to raz (wszelkie kolekcje Marvela i DC tyle kosztują). A po drugie to jest bardzo atrakcyjna cena jak na komiksy, które niestety w Polsce są bardzo drogie. Polecam przejrzeć kiedyś ile kosztują niektóre komiksy (cena około 90zł to norma).

Re: mnie się podoba

Przyszedł do mnie w piątek komiks Zdobywcy Troy wydany przez Egmont. 200 stron, cena okładkowa 99,99zł. Format praktycznie ten sam. Nawet kupując w oryginale takie Epic Collection od Marvela - 400 stron kosztuje jakieś 150zł. Dużo gorszy papier, miękka okładka. Taniej niż w kolekcji na 100% nigdy nie będzie.

o

`marvelizmie` mówiłem w kontekście tego zjawiska, rozdrabniania się i wyciągania piątej wody z kisielu byle tylko wpływy były większe.

Co do tytułów, to gdyby ktoś nie ogarnął, w Legendach są takie, których nawet nie czytałem bo-i-po-co, są i takie, które cieszą ryjka nawet dzisiaj, a posiadanie ich w 3-4 kopiach nie oznacza ciężkiego upośledzenia zbierackiego
W obecnym kanonie nie-bo-po-co to całość. To nie musi być oczywiste, nie dla wszystkich, ale nie musi.

Natomiast kolekcja... to kolekcja. Z zasady powinno się mieć całość. Dlatego też takie akcje w Polsce raczej się nie sprawdzają i to w każdej tematyce. Z doświadczenia wiem, że ew. można zamawiać indywidualnie, ale ofert sklepowych nie należy oczekiwać.

Taki rynek.

Test

Mam pytanie, może ktoś wie. Skoro to jest sprzedaż testowa to np. u mnie na Śląsku może w ogóle nie być tych pierwszych egzemplarzy? Skoro już wg harmonogramu za niedługo ma być 2 część to się zastanawiam czy w ogóle kupie 1.

Re: Test

Z tego co kojarzę, to jeśli test się uda, to ruszą z kolekcją jeszcze raz, na całą Polskę, więc będziesz miał okazję kupić. Tak, zdaje mi się, ejst w przypadku innych kolekcji.

Re: Test

Tak jest, tak np. było z Wielką kolekcją komiksów Marvela. Pierwszy numer wyszedł kilka miesięcy wcześniej, a później był jeszcze raz w kioskach.

Re: Test

W kilku kioskach Ruchu na terenie Mysłowic pierwszego tomu nie dostali, nie wiem jak ma się to w ościennych miastach, bo nie byłam. Może faktycznie na razie ta kolekcja a właściwie zapowiedź nie trafiła na Śląsk.

Re: Test

Oficjalnie dostępne są tylko w Szczecinie, Gdańsku i Rzeszowie.

Re: Test

A, to tłumaczy dlaczego nachodziłam się w Stolycy i nie było nic.

Re: Test

A już myślałem# że jak Hego wstawiał newsa o TSW to...

Re: Test

Spoko, nie umarłam . Po prostu we czwartek z samego rańca do roboty... Ale za to cotygodniowa dawka Carboniego będzie zapewniona w postaci Science and SW.

Co do komiksu, również dzięki wszystkim kupującym, mam nadzieję, że i do reszty kraju dojdzie

Szczecin Gdzie?

A ktoś może wie gdzie w szczecinie jeszcze mozna dostac egzemplarz? Bo w np w empikach nie widzialem.

Re: Szczecin Gdzie?

Ja znalazłem w kiosku na placu Kościuszki (róg Sikorskiego i Alei Piastów). W Empikach faktycznie tego nie ma niestety, a nigdzie indziej nie szukałem.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Kupiłem i generalnie mam nadzieje, że to wypali bo wydanie jest epickie strasznie. Oczywiście do prenumeratki jakieś bonusy (koszulka, kubek plakat) a jak dorzucisz dodatkowe 6 zyla to po którejś tam przesyłce możesz dostać zajebisty hełm szturmowca w skali 1:5 więc cholera kusi kusi ale ja jestem zainteresowany tylko klasycznymi bo reszte mam (dzięki egmont ;*). Podsumowując za 15 ziko pierwszy numer jak ktoś może to nie wypada nie kupić

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Żeby dostać te hełmy trzeba dopłacać 5 zlotych do każdego numeru. Już taniej wyjdzie sprowadzić je sobie zza granicy.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Napisał Nautolianin z Gdańska. ~

Ale dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać.

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać. [2]

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać. [3]

Re: Kolekcja Komiksów Deagostini

Dzięki za bastionowo-obywatelską postawę, dzięki której może będzie więcej niż 4 numery i moja prenumerata zacznie działać. [4]

Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Chciałem oficjalnie podziękować Onomie za zakup egzemplarza komiksu w Szczecinie - po opłaceniu przeze mnie egzemplarza i kosztów wysyłki mam komiks w swoich rączkach. Polecam Allegro... Bastionowicza znaczy się

Pierwsze wrażenia z egzemplarza pozytywne - komiks jest w twardej oprawie, elegancko wydany, poza oryginalnymi tytułami komiksów mamy też ich tłumaczenia. Szkoda tylko, że w przeciwieństwie do różnych kolekcji Hachette nie ma żadnego wstępniaka opisującego numer kolekcji od redaktora prowadzącego - przydałyby się słowa wyjaśnienia dla niezorientowanych, choćby o Jabbie, czemu w komiksie jest taki, a nie inny. Biorąc pod uwagę pozostałe kwiatki jakie mogą być w kolejnych numerach, też przydałyby się jakieś wyjaśnienia od redakcji.
Papier jest w porządku, nie odniosłem wrażenia, jakoby miał być za cienki. Okładka ładnie polakierowana, elegancka.

Poza komiksem dostajemy też 4 dodatki: pierwszym jest wielki plakat, z jednej strony reklamujący kolekcję, a z drugiej strony przedstawiający chronologię wydarzeń z SW starego EU! I to jest piękne, mamy opisane ważne wydarzenia, a do tego wszystko okraszone takimi postaciami, jak postacie filmowe, a poza nimi: Luke z Dark Empire, Kir Kanos, Zayne Carrick, Wielki Admirał Thrawn, młody Boba Fett w ojcowskiej zbroi...
Plakat z chronologią bardzo ładnie wygląda, toteż powiesiłem go sobie na ścianie.

Poza tym dostajemy też 3 ulotki: jedną o prenumeracie którą można od razu wysłać i z niej sobie zamówić prenumeratę, drugą z hełmami(czyli prenumerata premium) oraz trzecią z zapowiedziami kilku najbliższych numerów.

Komiksy - zwłaszcza adaptację ANH - zreckuję pewnie po Coperniconie lub jeszcze później.

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Te stare marvele są epickie. Mam nadzieje, że pociągną to dalej

Re: Podziękowania dla Onomy + pierwsze wrażenia

Te stare marvele są epickie. Mam nadzieje, że pociągną to dalej [2]

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.