Forum

Trailer Epizodu VIII?

To właściwie kiedy ma się pojawić?

Re: Trailer Epizodu VIII?

Nie widziałem żadnej informacji na ten temat, ale podejrzewam, że w pierwszym kwartale 2017 roku pojawi się teaser. W każdym razie chciałbym, żeby się pojawił w tym okresie, bo wątpię w teaser jeszcze w tym roku. ;p

Re: Trailer Epizodu VIII?

Moja kryształowa kula mówi mi że dostaniemy coś w marcu i kwietniu hehe

ale pewnie masz rację

...

Kennedy coś mówiła że prawdopodobnie "spring 2017" wiec strzelałbym marzec/kwiecień.

Cisza w eterze

Nic nie wiadomo, wszyscy oficjele nabrali wody w usta. Nikt nie chce zakłócać sytuacji, gdy R1 jest na fali. Dopiero, gdy ekscytacja R1 opadnie, można się spodziewać jakichś ruchów.

Re: Cisza w eterze

Ekscytacja R1 nigdy nie upadnie
A tak poważniej, to spróbuję jak najmniej zwiastunów oglądać przed premierą. Tak jest dla mnie lepiej, ale... łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.

Re: Cisza w eterze

No właśnie, ja chciałem przy tej okazji powtórzyć jeszcze raz o czym już jęczałem przed premierą TFA. Najlepiej nie oglądać trailerów, nie interesować się w ogóle produkcją. Niektórzy mówią "to niemożliwe albo bardzo trudne!", ze swojego doświadczenia stwierdzam, że wcale nie. Spędzam przed kompem prawdopodobnie jakieś pół doby, codziennie, zaglądając do chwilę w neta, czytając wieści, fora etc. Sztuka pójścia na TFA "w ciemno" udała mi się prawie w 100% (wsadzili mi trailer przed Marsjaninem, ale wiadomo jaki on był, prawie nic nie zdradzał, poza tym więcej niż raz nie chciałem oglądać ). Oglądanie filmu w ciemno jest BARDZO przyjemne, polecam każdemu! Niestety nie wytrzymałem przed R1. Oglądałem trailery i interesowałem się procesem produkcji. No i niestety zepsułem sobie przyjemność. I to BARDZO. Film widziałem raz i nie mam ochoty na więcej. Spoilerowanie tłumaczyłem sobie w ten sposób: "to nie jest Epizod, tylko jakaś dodatkowa historyjka". Niestety to tak nie działa, każdy film można sobie "zepsuć". Dlatego też przy E8 trzymam dyscyplinę, zamierzam również od tej pory tak samo traktować Spin-offy. Jeszcze raz radzę wszystkim: nie oglądajcie! Trailery mają zagonić do kin ludzi przypadkowych. My fani i tak pójdziemy. A bez żadnej wiedzy o filmie jest o wiele fajniej!

Re: Cisza w eterze

Oglądanie filmu w ciemno jest BARDZO przyjemne.[2]
Jednak zwiastuny TFA były wydarzeniem samym w sobie i fajnie było w tym uczestniczyć, oglądałem nawet reakcje fanów i przeżywałem to razem z nimi. Można powiedzieć, że więcej emocji i wzruszeń dostarczyły mi zwiastuny TFA niż sam film. Myślałem, że pokazują wierzchołek góry lodowej a tymczasem pokazali prawie wszystkie najlepsze sceny, musiało nastąpić pewne rozczarowanie. Choć film mi się podobał to zabrakło elementu zaskoczenia i takich emocji:
https://youtu.be/qU2mXGZUANk?t=46

Re: Cisza w eterze

To nie przypadek, że bardziej emocjonujące są trailery i cała ta otoczka niż sam film. Tak to jest zaprojektowane przez psychologów i speców od marketingu. Teraz potrafią wygenerować taki hype, że ŻADEN film nie jest temu sprostać. Nie oszukujmy się. Ale to nie jest zdrowa sytuacja. Doszło do tego, że film jest tylko zwieńczeniem długiego okresu "oczekiwania na święto".
Jeśli chodzi o 2 ostatnie filmy gwiezdnowojenne to niestety widać, że trailery zmieniły się w tzw false advertising. Zwiastuny zarówno TFA (w mniejszym stopniu) jak i R1 (w BARDZO dużym stopniu) wcale nie pokazywały filmu, tylko coś mocno odmiennego. To nie jest uczciwe wobec przyszłych widzów.

Re: Cisza w eterze

A... nie zgadzam się. Emocje miałem oglądając zwiastuny TFA i TPM, bo to były pierwsze zajawki, od wielu lat. Pamiętam doskonale moment kiedy zobaczyłem zwiastun TPM, byłem na jakiejś imprezie domowej gdzie leciało MTV (to taka stacja TV, która emitowała kiedyś teledyski), nagle... WOW, uciszyłem wszystkich i rzuciłem się na telewizor. Znajomi patrzyli na mnie jak na wariata, ale miałem to gdzieś... chłonąłem wszystko, a potem długo dochodziłem do siebie próbując sobie przypomnieć, co właściwie widziałem. Przy AOTC już ograniczyłem oglądanie zwiastunów, a przy ROTS - całkowite embargo.
Zwiastuny do R1 oglądałem (te główne, bez spotów) już bez takich ogromnych emocji ale byłem 100% pewny, że film mi się spodoba. Natomiast przerósł on o 1000% moje oczekiwania. Więc w przypadku R1 mogę powiedzieć, że emocje na filmie były i są większe.
Natomiast zauważyłem u Ciebie, że miewałeś huśtawki nastrojów i wielkie obawy przed tym filmem, wiele razy uspokajałem i mówiłem, że będzie ok. Naprawdę nie masz ochoty drugi raz oglądać? Kurcze... szkoda, bo warto. No jest inny, ale w tym jego siła. Ja wiem... nic na siłę, ale żeby drugi raz nie pójść... Twoje zachowanie, wymyka się wszelkim algorytmom

Re: Cisza w eterze

Ha, w czasach TPM też byłem niesamowicie napalony na wszystko co tylko było związane z tym filmem. Ale w 1997/8 roku wiadomo jaki był internet, wieści nie rozchodziły się tak szybko, a moja ciekawość dotycząca nowych gwiezdnych wojen była zupełnie inna niż dzisiaj.
AOTC obejrzałem zupełnie "w ciemno". To były czasy mojej "separacji" z SW, i właśnie tej separacji zawdzięczam totalne i pozytywne (względnie) zaskoczenie E2. ROTS to już prawie czasy współczesne, zachęcony przez poprzedni epizod przyglądałem się blisko wszystkim newsom i spoilerom, czego potem żałowałem. Jednak nic nie może się równać oglądaniu filmu w zupełnej nieświadomości.
Co do R1, też zupełnie niepotrzebnie wgłębiałem się w proces powstawania filmu. Zepsułem sobie tym całą przyjemność. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że nie każdy tak ma, że można oglądać trailery i śledzić wszystko, mieć frajdę i z oczekiwania i z samego oglądania filmu. U mnie to jednak tak nie zadziałało. Za bardzo zdałem sobie sprawę ze wszystkich tych kuchennych szczegółów, których lepiej nie znać. R1 nie jest zwykłym, luźnym i zabawnym filmem. To wielomilionowy studyjny eksperyment, super-zaawansowana sonda wypuszczona przez tę potężną korporację w celu wybadania terenu przyszłych działań. Wszystko co w ciągu zeszłego roku do nas docierało i o czym rozmawialiśmy, echa z produkcji i kontrolowane przecieki, to wszystko było precyzyjnie zaplanowane i wykonane. Faktycznie, miewałem huśtawki nastroju związane z tym filmem bo też proces był burzliwy, opóźnienia w trailerach, zmiany w scenariuszu i dokrętki, to wszystko wskazywało na wielkie napięcie po stronie producentów. No i kiedy w końcu film trafił na ekrany, nie bardzo mogłem wyjść z tego trybu oczekiwania i "węszenia". Echa procesu twórczego jednak się na tym filmie odbiły, widać, że był wielokrotnie przebudowywany. No i jeszcze ta sprawa, że moim zdaniem R1 jest zbudowany na złych założeniach, poświęcono potencjalnie dobrą historię na rzecz dramatyzmu, który się nie udał, i chyba dla większej zgodności z materiałem "źródłowym" - tym jednym zdaniem z napisów początkowych E4.
R1 jest bardzo dobrym technicznie filmem ale jest za bardzo "napięty". Nie ma w nim ani krztyny luzu. Myślę, że gdybym ja sam podszedł też do filmu nieco luźniej, bez oglądania trailerów i zastanawiania się "co to będzie", na pewno odebrałbym R1 O WIELE LEPIEJ. Tak to już jest. Jak za jakiś czas "Polityka" dorzuci R1 na płycie, to sobie kupię i spokojnie obejrzę, ale w kinie już chyba nie. Cieszę się, że film tak Ci się spodobał, że zaliczyłeś 14 seansów, kurde naprawdę podziwiam. W ogóle pozytywny odzew całego fandomu dobrze wróży przyszłośći SW no i przy okazji ja liczę na to że Disney jako nadzorca się uspokoi i następne filmy będą zrobione na większym "luzie".
Piszę o tym tutaj też dlatego, bo wracam do tematu - żeby sobie nie psuć odbioru filmu, najlepiej się za bardzo tym całym procesem nie interesować. Osobiście nie mam zamiaru oglądać trailerów E8, czekam spokojnie do grudnia i będę obserwował reakcje fanów na wydarzenia

Re: Cisza w eterze

Bardzo dobrym posunięciem przy TFA, było pokazanie - rok przed premierą - pewnych kontrowersyjnych rzeczy jak np. miecz Kylo. Gdy pierwszy raz zobaczyłem to nie byłem zadowolony, ale czas zrobił swoje. A gdybym tak dopiero w kinie... O! Teraz już się nie dowiem.
Co do procesu twórczego to... najwspanialsze filmy rodziły się w bólach, a ich produkcja to oddzielna fascynująca historia: Blade Runner czy Apocalypse Now.
Najbardziej wkurzają mnie takie "dzieła", które celowo są robione pod nagrody - jest w nich takie nadęcie którego nie cierpię.

Re: Cisza w eterze

Dokładnie, znaczy co prawda nie widziałem wszystkich trailerów do TFA, widziałem tylko szczerzę te dwa mało sugerujące teasery. Które były pełne niedopracowanych efektów mi się szczerzę podobały. Ale tak trailery wielu filmów mają ostatnio to do siebie że są lepsze niż wersja którą dostajemy na ekranie. Przykład z Hobbitem Bitwa Pięciu Armii, Pustkowie Smaga zresztą też, ostatnie części Pottera tak samo, czy Kapitan Ameryka Civil War. Przecież trailery były lepsze, zawierały też sceny które oczywiście musieli okroić. Szkoda. Powiem że nie podoba mi się takie oszukiwanie widza
Drugi trailer do Rogue One widziałem przymusowo. I moim zdaniem miał ciut więcej klimatu niż sam film. Ale to jednak trailer

Re: Cisza w eterze

>Ale tak trailery wielu filmów mają ostatnio to do siebie że są lepsze niż wersja którą dostajemy na ekranie.

Dokładnie to samo było z TFA. Trailery cudowne, wzruszające, fascynujące, a film... nie jest tragiczny, ale równie dobrze mogłoby go nie być.

Re: Cisza w eterze

Jeśli chodzi o TFA to były pierwszym contentem jakie było nam dane zobaczyć po długiej przerwie. Poza tym trzeba przyznać, że były dobrze wykonane. Różnica między trailerami a filmem była taka, że w trailerach nie było widać ile schematów ANH powiela TFA.

Jeśli chodzi o R1 to ja byłem pod ogromnym wrażeniem muzyki w pierwszym trailerze. A w samym filmie było średnio z muzyką. Ale jeśli chodzi o sam trailer to w tym wypadku film mi się bardziej podobał niż trailery.

Re: Cisza w eterze

Nie wiem jak było z TFA jak już mówiłem nie widziałem. Ale jeśli było tak jak mówisz to cię rozumiem i dobrze że ich nie widziałem poza tymi pierwszymi. Jedynie pozostaje liczyć że Hollywood zacznie robić wersje rozszerzone które będą lepsze od wersji pierwszej. Chociaż to dla mnie by było chamstwo.
Bo wersja kinowa powinna się bronić a trailery tylko zachęcić szkoda że jest na odwrót. Trailery nakręcają na hit a wersja w kinie jest przereklamowana przez trailery. To już lepiej jakby ich nie było albo przynajmniej ten jeden. Chociaż w sumie z trailerami do BvS było o wiele gorzej to ja nie rozumiem po co je pokazywali no ale to moje zdanie. Trailer do epizodu VIII obejrzę pierwszy i starczy. Nie chcę się nakręcać potem na coś co w kolejnych trailerach będzie świetne a w filmie nie.

Re: Trailer Epizodu VIII?

Według filmweba

Ponoć już są dwa gotowce do pięknej i Bestii na marzec 2017 rok ma być jakiś krótki klip. Możliwe że to co otrzymaliśmy zaraz na początku 2016 roku ten klip ostatniej sceny z TFA tyle że z inną sceną

a teaser ponoć w kwietniu czyli na Star Wars Celebration najprawdopodobniej

Re: Trailer Epizodu VIII?

Też obstawiam Star Wars Celebration 2017 ,czyli 13-16 kwietnia

Re: Trailer Epizodu VIII?

Na pewno najwcześniej wiosną.

Pierwsza zapowiedź nadchodzi! :)

Re: Pierwsza zapowiedź nadchodzi! :)

Ee tam, Mark sobie trolluje i tyle, nie byłby to pierwszy raz.

Re: Pierwsza zapowiedź nadchodzi! :)

A ja się już nastawiłem chociaż nie no. I ta w sumie podejrzewam że będzie coś dopiero na wiosnę. Ewentualnie wcześniej jakiś plakat czy coś.

Bardziej rozłożona...

Moim zdaniem, premiera będzie bardziej rozłożona w czasie. Chodzi mi o to że pierwszy np. 20 sekundowy mini-teaser dostaniemy w pierwsze dni kwietnia, w którym zapowiedzą kolejny dłuższy Trailer, który myślę że pojawi się na Celebration 13-16 kwietnia. A późniejsze Trailery myślę że bez zbytniej okazji np. w środku lata.
P.S. Myślę także że w tym teaserze na początku kwietnia podadzą nazwę, czy plakat lub zdjęcia promocyjne.

Re: Bardziej rozłożona...

Ja mysle ze jednak od razu strzelą teaserem około 1:20 minutowym. Najpewniej kwiecien ale serce chciałoby marzec.

Re: Bardziej rozłożona...

W marcu jest duża szansa ze względu na Piękną i Bestię. Wypuszczenie teasera wcale w tym terminie nie jest najgorszą opcją. Bo disney by dzięki temu zarobił. I na Piękną i Bestię by poszło dzięki temu sporo fanów SW

Re: Bardziej rozłożona...

W sumie to też możliwe, Disneyowi też bardzo zależy na dojeniu kasy z SW gdzie tylko się da Ale z drugiej strony gdyby chcieli wypuścić Trailer E8 by dużo zarobili to by także mogli go puściś na R1.

Re: Bardziej rozłożona...

No tak to jest jeden z głównych powodów. Niby tak ale gdyby wypuścili go do Łotr 1 to na Łotra byłby zmniejszony hype dlatego że epizod VIII był i jej bardziej wyczekiwanym filmem niż Łotr 1. Moim zdaniem dlatego nie wypuścili trailera przed Łotrem.

...

Jeśli coś się pojawi to najwcześniej na Celebration.

JEST!

Re: JEST!

Niewiele tego, ale całkiem całkiem ten teaser - byle do publikacji trailera i w końcu do grudnia - chce mieć Gwiazdkę już w kwietniu

Re: JEST!

Ale że Gwiazdkę przed Wielkanocą?

Re: JEST!

Niekoniecznie przed Wielkanocą można zrobić Gwiazdkę po Wielkanocy albo oba Święta razem - jaka oszczędność czasu i pieniędzy

Re: JEST!

Bez emocji. Ot, trailer filmu z pod szyldu "Star Wars".

Co utkwiło w pamięci? scena z tymi śmigami, co to ciągną za sobą czerwone smugi. Od razu skojarzyła mi się z wyścigami na Tatooine w TFM.

hmhmh

Nie chcę trafić na fejsbukową grupę Beka z hejtu na disneyowskie Star Wars jak Lubsok, ale...

...średni ten trailer. Nuda. Trailerem TFA się jarałem, a tutaj takie no. Nic. Obejrzałem raz, nawet mi się drugi nie chce odpalać. Zobaczymy przy następnych zwiastunach.

Ale chyba po prostu bardziej czekam na te filmy poza Najnowszą Trylogią. Niemniej jednak - wiadomo, czekanko, zobaczymy co tam wymyślą.

Re: hmhmh

Po pierwsze, to nie trailer tylko teaser.
I jak na teaser to jest naprawdę bardzo dobry, spełnił swoje zadanie - czyli "nakręcił" nas a przynajmniej mnie.

Chyba nie oczekiwałeś, że już w kwietniu wydadzą główny trailer do TLJ? Jak wydadzą trailer to wtedy będziesz mógł ujrzeć więcej akcji, wątków fabularnych itp, do tego nie służy teaser.


Re: hmhmh

pattryq napisał:
Po pierwsze, to nie trailer tylko teaser
-----------------------

xD

W komentarzach jest o tym dyskusja. Na forum też to trzeba sprowadzić?

Trailer

Ale kto powiedział, że to teaser?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: hmhmh

Po pierwsze kwestia nazewnictwa. Dla mnie to się nie różni niczym od traileru. Jeden pies dla mnie (chociaż wiem, że teaser udostępnia dużo mniej informacji). Po drugie w takim razie, tak jak wspomniałem, pierwszym trailerem (a więc teaserem) TFA się jarałem. Tu się nie jaram i nie nakręciło mnie w żaden sposób. Plus teaser też może być ciekawie zmontowany, a ten dla mnie nie jest. I czy ja gdzieś mówię, że oczekiwałem więcej akcji, wątków? Nie, po prostu nie zainteresowało mnie to w żaden sposób.

Ale czytam tego mojego posta i nie widzę tam żadnego plucia się do ludzi, że komuś się podoba. Wyrażam tylko własną opinię, nie? Chyba nie jestem zobligowany do wychwalania go?

Re: hmhmh

Ludwik napisał:
Chyba nie jestem zobligowany do wychwalania go?
-----------------------

Sądząc po komentarzach pod zwiastunem, to trzeba. xD Rozwala mnie jak ludzie nie umieją się pogodzić z CZYIMŚ innym zdaniem. xP

Re: hmhmh

Ktoś śledzi moje posty i wkleja je na fejsa? Ludzie naprawdę muszą nie mieć życia. xD

Re: hmhmh

Re: hmhmh

Heh. Może jeszcze niedługo zrobią mi Tablicę tak jak Sellerowi? Już czuję ten FEJM.

Re: hmhmh

Zero refleksji? Kompletnie nic? Każdy może mieć swoje zdanie, ale nie trzeba uprawiać masturbacji, siekać 95679 komentarzy i krytykować w tak prowokacyjny, hejterski sposób, bo to po prostu - innych - denerwuje.

Sam z siebie zrobiłeś małpę w cyrku, którą wystawiają na publiczną uciechę.

Re: hmhmh

Luke S napisał:
Zero refleksji? Kompletnie nic? Każdy może mieć swoje zdanie, ale nie trzeba uprawiać masturbacji, siekać 95679 komentarzy i krytykować w tak prowokacyjny, hejterski sposób, bo to po prostu - innych - denerwuje.
-----------------------

Napisał koleś, który nie ma żadnych argumentów i nie umie napisać co mu się trailerze podobało. A co za to pisze? A no obraża mnie i Kerana i nakręca spiralę nienawiści i gównoburzę. Gratuluję. xD A ta tablica to rozumiem Twoja? Pasuje do Twojego stylu.

Re: hmhmh

Luke S uczący ludzi jak nie być hejterem - bezcenne.

Re: hmhmh

Niestety tak to wygląda. Widzialem chyba z 7 komentarzy Lubsoka wszystkie identyczne. Jeden wystarczy, wiemy, ze Ci sie nie podoba

Re: hmhmh

to ten sam poziom co YodaZgredek narzekający na Rogue 1, że nie ma magii xD

moje 3 grosze

W końcu wrzucili teaser (tak, teaser; intuicyjnie od trailera różni się tym, że na ogół jest krótszy, bardziej zajawkowy, nie niesie za sobą większej treści i często jest sklecony ze scen z filmu jeszcze będącego w obróbce w przeciwieństwie do trailera; zawiedzonych brakiem wyłożnenia szczegółów fabularnych czy "treści" w teaserze współczuję, bardzo). Był lepszy niż się spodziewałam, bo po trailerach R1 miałam ogromne obawy. Uspokoił, bardziej mi się podobał niż pierwszy teaser TFA, który mnie do dziś nie przekonuje. Jest dobrze, a będzie lepiej.

Plusy:
-mistyczny, trochę tajemniczy klimacik bije od niego, a zarazem obietnica kolejnej przygody,
-dużo pięknych ujęć,
-wizualnie śliczny jak TFA; nic nie wydaje się w nim być sztuczne, nic nie wydaje się być zrobione na kolanie; widać są piniondze,
-ujęcie na Leię <3,
-Rey na skałce, siekająca powietrze,
-muzyczka od 1:20,
-będą retro/futurospekcje(?),
-jest Kylo, jest fajnie,
-Phasma na czele oddziału (może uratują tą postać? kto wie).

Minusy:
-za mało Luke`a,
-za mało Kylo,
-Kylo ma ujową bliznę i nie w tym miejscu.

Mi się nawet bardziej niż teaser podobał plakat. Minimalizm, ładnie skomponowany, frapujący, bo jakby z darksajdowym Luke`iem, przechodzącym z drugiej strony w Kylo i z Rey w ikonicznej pozie z mieczem niczym Luke z plakatu ANH.

Jaram się.

Teaser

Trailery SW oglądam wielokrotnie i zawsze po kilku razach podoba mi się bardziej i teraz jest nie inaczej. Możliwe, że jestem zbyt optymistycznie nastawiony do nowych SW, ale w sumie mam to gdzieś. Po co mam na siłę powodować, że coś mi się nie podoba, skoro mi się podoba ?

+ Ogromny plus za te statki lecące po Crait z czerwonym dymem, nie wiem dlaczego, ale zakochałem się w nich od pierwszego rozpixelowanego na streamie wejrzenia
+ Journal of the Whills, czy co to było, moim zdaniem zwiastuje ciekawy wątek w SW, coś czego nie było w żadnej z wcześniejszych części
+ Praktycznie wiemy niewiele więcej niż dotychczas. I dobrze

- Chciałbym jakiś mały sneak peak innych postaci, Benicio, Laury Dern, itd.

Trailer czy tam teaser

Cóż, widziałem go pierwszy raz na streamie prowadzonym przez ossusowy kanał na YouTube. Jest "dobry", ale oczekiwałem czegoś lepszego. Na pewno nie przebija swojego odpowiednika z TFA.

Plusy:
+ Luke i trening Rey na Jedi
+ bitwa w kosmosie
+ czerwony efekt na Crait w scenie ze statkami
+ obecność innych postaci, tj. Poe, BB-8 i Finna oraz Kylo Rena

Minusy:
- pierwsza połowa jakoś nie wywołała we mnie emocji, druga jest o wiele lepsza w tym względzie
- ta cała planeta Crete czy tam Crait... czy musiała aż tak bardzo przypominać Hoth? Pisząc o Gorilla AT-AT nie mówiłem, że chcę mieć "nowe Hoth" z małymi różnicami
- jakieś drzewko, ogólnie pomysł na Ahch-To mi się spodobał, ale za bardzo "wyspiarsko" na nim się robi ;p a jeszcze dojdą te całe ptaki Mocy
- za mało Kylo Rena jako "głównego złego" z trailera

To tak na szybko, kilka godzin po obejrzeniu trailera po raz pierwszy. Ogólnie rzecz biorąc, bardziej mi się spodobał plakat od samego trailera, ale cieszę się, że mogliśmy obie te rzeczy zobaczyć i to tego samego dnia.

Dobry początek

Jak dla mnie wiele ciekawych rzeczy jest zawartych, ale na pewno to tylko "okruszek" z tego co będziemy oglądać w Grudniu tego roku.
Btw, tekst Luke`a na koniec teasera jak dla mnie jest specjalnie tam wstawiony. Była mowa nie raz w spoilerach (wiadomo, nie ma co się nimi do końca sugerować), że Luke będzie sceptycznie nastawiony, by powrócić. Rey będzie go przekonywać do tego.
Może to jest jedna z początkowych scen filmu, albo coś czego nie będzie w filmie, bo dali to, by ludzie myśleli, wtf?!
W sumie obawiam się jednego (mogą rzucać we mnie kamieniami), że Rey okaże się główną bohaterką, a Luke zostanie odsunięty. Będzie bo będzie, ale zginie, albo po prostu Rey okaże się niesamowicie silna i sama będzie sobie radzić, a Luke będzie dodatkiem, bo to legenda. Nie wiem, po prostu w Star Wars widzę Luke`a jako tą główną postać, bo tak było od początku, a to, że Pani Kathleen Kennedy wciska kobiety jako najpotężniejsze w filmach o Star Wars, wszyscy wiemy. Nie żebym miał coś przeciwko, ale ten film to film o Skywalkerach, szczególnie o Luke`u.

Re: Dobry początek

Też się tego obawiam. Do tego na panelu pierd=÷+¥€ że Finn to tak samo wybitna i ważna postać dla SW jak Luke czy Han Solo.

Re: Dobry początek

A ja się nie obawiam. Skywalkerowie nie są potrzebni, aby SW istniało co było niejednokrotnie udowadniane wcześniej. Jednocześnie mam nadzieję, że Luke nie powróci, jedynie wyszkoli Rey, ale nie na Jedi, a na Szarą Jedi.

Co wytną?

Możemy zacząć robić zakłady, jakiej sceny nie będzie w filmie
Z TFA wyleciały najlepsze ujęcia, więc...

Re: Co wytną?

Za mało pokazali, żeby cokolwiek obstawiać

Re: Co wytną?

Równie dobrze można było tak mówić w przypadku pierwszego trailera TFA.

Re: Co wytną?

Wtedy nie było wiadomo kim jest większość postaci.

Re: Co wytną?

Z pierwszej zajawki TFA wyleciała 1/3 i to ta lepsza.
Tutaj jest dużo pięknych ujęć więc trudno wybrać.

Re: Co wytną?

Pamiętajmy też, że przy okazji "Łotra 1" też wyleciało sporo scen, które widzieliśmy w zwiastunach... mam nadzieję, że tego typu tendencja nie będzie rosnąca.

Re: Co wytną?

Zgadzam się, niektórych bardzo szkoda, ale w R1 straty nie są tak bolesne, bo całość jest bardzo wyrównana.
Natomiast w TFA są duże wahania - piękne sceny sąsiadują z okropnymi.

Re: Co wytną?

Mam nadzieję, że wytną wszystko co wczoraj pokazali.

Re: Co wytną?

Największe szanse ma ta z Dameronem i BB-8, bo jakbym miał wybierać najlepszą to byłaby to ta.

Re: Co wytną?

Masz rację. Były spoilery, o tym, że będzie atak z zaskoczenia na Ruch Oporu. Może jednak ten spoiler był prawidłowy w większej części.

Musimy czekać na trailer, może więcej informacji dostaniemy. Tylko kiedy?

Re: Co wytną?

Trailer zapewne jak w przypadku TFA, w październiku. Jak będzie teaser 2 to obstawiam lipiec.

Re: Co wytną?

Fajne są sceny batalistyczne z nowymi pojazdami, oraz wszelkie "okoliczności przyrody" z chmurkami i wschodem słońca na czele

Teorie

Już pojawiła się teoria, że w filmie jest Yoda.
https://www.youtube.com/watch?v=7ii2NBGOX58
4:40

...

Ktoś naprawdę wierzy w to, że w TLJ ma być żywy Yoda? Serio? Uwielbiam te teorie. Kamień ledwo przypominający jakąkolwiek postać - pewnie to Yoda, Darth Plagueis albo Jar Jar. Na pewno. Nic nie daje mi takiego raka, jak absurdalne wymysły znudzonych życiem psychofanów SW.

Re: ...

San Holo napisał:
Nic nie daje mi takiego raka, jak absurdalne wymysły znudzonych życiem psychofanów SW.
-----------------------

Dobrze napisane. Mam dokładanie tak samo.

hmm

Hmm. Przy pierwszym obejrzeniu zwiastun nie zrobił na mnie większego wrażenia - filmy wychodzą jak na mój gust zbyt często, nie czuję żadnej ekscytacji przed kolejnymi częściami.

Ale dzisiaj podszedłem drugi raz - sądząc po tym co pokazano, zapowiada się fajny film, brnący głębiej w rejony filozofii. Luke zdecydowanie liznął ciemnej strony - ciekawe co z tego wyciągnął.

A czytając wiele komentarzy na bastionie... robi się niedobrze.

Re: hmm

Typowy fandom. Czasami wstyd mi, ze kochamy to samo uniwersum. Ciagly hejt na wszystko

Re: hmm

Po prostu Star Wars to tylko filmy 4-6 i "stary kanon" z imperium juzang-wongów na czele, czy jakoś tak xD

Re: hmm

Rozumiem bycie krytycznym, ale to byly dwie minuty, z tego nic sie nie da wyciągnąć. Przypadkowy zlepek scen i tyle

Osoba?

Czy mi się zdaje ale w teaserze w minucie 1:29, w prawym górnym rogu za lightsaberem Kylo widnieje postać?

Jest ona... hmmm w miarę smukła? Wysoka? W długiej czarnej szacie? Nie twierdzę od razu, że musi być to Snoke, ale jednak coś w tym jest (jeżeli to wgl jest postać, bo też w 100% nie jestem do końca pewny).

Re: Osoba?

Bo to może być cokolwiek. Kamień, element statku albo drzwi od wygódki.

Knigi

Zastanawia mnie ta "Księga Jedi" w "drzewku szczęścia"???
Czy teraz zamiast holokronów będą knigi?
No... nie chciałbym.

Re: Knigi

Może powstała przed holokronami?

Re: Knigi

Może to instrukcja obsługi holokronów

Cholera, w kreskówkach mamy holokrony, a filmach jeszcze chyba nie było? Były? Nie pamiętam. W "bibliotece" Jedi?

Re: Knigi

I sprawdziłem w Kompendium, i były holokrony w Archiwum, i Cad Bane nawet wykradł, i oczywiście w kreskówce, i czekam na debiut holokronów w filmie.
I tyle.

Re: Knigi

Ale że w TYM Kompendium?
Oj nie wiem, czy to takie pewne źródło informacji

Re: Knigi

Skoro kupiłem... to pomyślałem: dobra okazja by wypróbować. To działa!

.......

Teaser zawiera bardzo dużo ciekawych scen, ale brakuje mu tego czegoś, co miały teasery (no i trailer!) TFA.
Może to kwestia muzyki? Montażu? Mniejszych oczekiwań, niż przed TFA, kiedy każdy czekał na te nowe, zupełnie jeszcze nieznane SW i później zobaczył Sokoła lecącego w rytm klasycznej melodii? Chyba tak.

Ja się cieszę przede wszystkim z jednego - będzie dalszy ciąg retrospekcji, w której widzieliśmy Luke`a i R2 przy ognisku. O ile dobrze dojrzałem, to scena pożaru jest właśnie kontynuacją tamtego wspomnienia.

A reszta w normie, nic mnie bardziej nie nakręciło.

Re: Trailer Epizodu VIII?

Re: Trailer Epizodu VIII?

To ujęcie z Sokołem raczej pochodzi z wyspy Luke`a.

re

Trailer rozwiał jedną wątpliwość. I zabił jedną kwestię poruszaną w spin offach. A tak to hnmn.. Ciekawa kwestia zniszczonej maski. Na moje oko to maska Vadera.

Re: re

To jest maska Kylo - widać te metalowe makaroniki dookoła wizjera. Lekko się dymi, a dookoła jest szkło, co może sugerować że popsuł ją jej właściciel w charakterystycznym dla siebie ataku szału.

Re: re

Tu jest fotka: https://cdn-images-1.medium.com/max/1000/1*3TWSZKki2yKSIz1KoJ8yzQ.jpeg

Re: re

Mi wyskoczył Error 404, który tego hełmu nie przypomina.

Re: re

Skopiuj link i wklej, albo poszukaj w google image czegoś w rodzaju "Kylo helm destroyed".

Re: re

Od razu wpadłem na ten niezwykły pomysł ze skopiowaniem linku, a i tak coś nie poszło, ale potem się udało. A ten hełm widziałem w teaserze. Swoją drogą niby fajnie, że nie będzie miał tego kaczego dziobu, ale jednak będziemy patrzeć w filmie częściej na jego twarz.

Re: re

Wkleiłam to, aby zilustrować mylność poglądu wymienionego wcześniej, że widoczny na zdjęciu obiekt to hełm dziadzia. Co do gęby Adama D. - kwestia gustu, mi się np. niezbyt podobają klasycznie przystojni aktorzy, których ciężko od siebie odróżnić bo wszyscy mają kwadratowe szczęki i małe nosy.

Re: re

Na moje oko to maska Zorro

Zagojony Kylo - model z gry

http://i.imgur.com/jx05AdU.jpg
Jak widać, Najwyższy Porządek oferuje doskonały pakiet medyczny - prawie nie ma śladu.

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Wszyscy taki oferują. Wystarczy mieć Bactę. xD

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Pewnie, budowanie bazy mogącej niszczyć inne planety - nie ma problemu, rana na twarzy - o nie, na to nic nie można poradzić.

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Zawsze można wymyślić wytłumaczenie typu, że blizna ma przypominać Kylo o swojej porażce z Rey; albo że Kylo chciał (poprzez widoczną i rzucającą się w oczy bliznę) przypominać mrocznych użytkowników Ciemnej Strony... możliwości jest multum.

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Skoro Imperium było w stanie wyhodować narząd wewnętrzny(wątroba) to czym jest dla nich zagojenie blizny?

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Ale operacje plastyczne dalej nie modne

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Najwyraźniej oferują również doskonały szampon, bo już widać jakąś różnicę pomiędzy nim, a Snape`m

Re: Zagojony Kylo - model z gry

Sądząc po objętości loków Kylo w TFA w grę wchodzi raczej osobisty fryzjer.

W święta nie chciało mi się pisać :P

Ok, był teaser. Przyznam, że emocje już nie te, co dwa lata temu, gdyż a) SW teraz mamy co roku; b) nie ufam już Disneyowi w kwestii głównych Epizodów tak mocno, jak przed TFA. No ale wiadomo, obejrzy się zawsze z ciekawością, a i z nadzieją, że rzecz będzie wyglądać na lepszą, niż Ep. VII.

Teaser jest spoko, spełnia swoje zadanie, tj. miesza w głowie, wywołuje pytania i podrzuca trochę zachęcających, klimatycznych scen.

Wrażenia mam takie, że bardzo podobają mi się miejscówki, bardzo podobają mi się sceny bitew (w kosmosie, jeee!) i fajny jest trening Rey (zwłaszcza ujęcie z daleka jak macha mieczem). Zaintrygowała mnie księga z symbolem Jedi i świetna była wizja Rey ("Light... Darkness... Balance..."). Natomiast chciałbym więcej Luke`a (mało go strasznie), więcej Kylo (chciałbym już wiedzieć, czy wyhodował może jaja wreszcie), a mniej Finna (aż jedno ujęcie, to za dużo ). Tekst Luke`a (chyba jego?) o końcu Jedi mnie zasmucił, ale wiem, że mógł to być też tylko mindfuck na użytek spekulacji widzów.

No i tyle, poza tym niewiele tam jest. Mam oczywiście nadzieję, że nie skopiują fabularnie TESB tym razem, ale na razie ciężko powiedzieć. Bitwa z maszynami kroczącymi, choć śliczna (cudne ujęcie), nie wróży w tym aspekcie najlepiej Ale spokojnie, na razie nic nie wiadomo.

Re: W święta nie chciało mi się pisać :P

Co do TESB to i tak się zapowiada jakaś walka Rey vs Kylo, a podobnie można z dużą dozą pewności zakładać, że to w tym epizodzie zostaną odkryte jakieś karty historii Rey. I coś mi się wydaje, że też to będzie w jakimś dramatycznym momencie.

+widać powtórkę z Hoth (w pewnym sensie), a także jakiś atak na bazę Rebelii (czy co tam to jest ;p). Ciekaw jestem tego, ale mam sporą nadzieję, że jednak odejdą od tego, hm, tzw rymowania epizodów. Fajnie to wyszło na płaszczyźnie OT-NT, ale w EP7 średnio to zagrało.

Niemniej jednak nie ma co wysuwać takich wniosków tylko po 1,5min zwiastunie.

Re: W święta nie chciało mi się pisać :P

Ludwik napisał:
Co do TESB to i tak się zapowiada jakaś walka Rey vs Kylo, a podobnie można z dużą dozą pewności zakładać, że to w tym epizodzie zostaną odkryte jakieś karty historii Rey. I coś mi się wydaje, że też to będzie w jakimś dramatycznym momencie.
-----------------------
Ano, ale to wynika z tego, jak wszystko poustawiało TFA, a także z samej konwencji SW. Tak jak trening Rey: czepianie się, że będzie pokazany w TLJ jest bez sensu. W tym wypadku to nie zżynka z TESB, tylko konsekwencja scenariuszowa. Byle nie przegięli z tymi powtórzonymi elementami całościowo, bo drugiego deja vu na taką skalę im nie wybaczę

(w sumie pierwszego też jeszcze nie wybaczyłem )

Re: W święta nie chciało mi się pisać :P

Jeśli wierzyć nieodżałowanej Carrie, to na planie ANH Lucas prawie zaniemówił. Robił za niemowę, w kółko powtarzając przeważnie tylko dwa słowa. Faster. Harder.😄

Zgodnie z tą zasadą Abrams stworzył TFA, czyli ANH2 tylko:
Faster. Harder. 😝

Spodziewam się, że TLJ będzie takim TESB2,tylko wiecie...
Faster. Harder.

Nie psujmy tradycji, to nieładnie.😝

PS. Tak serio wolałabym, żeby Rian pokusił się jednak o sporo własnej inwencji twórczej. Proooszę. 😕

Re: W święta nie chciało mi się pisać :P

Nie bój się

Re: W święta nie chciało mi się pisać :P

Lucas to akurat mówił: Faster, more intense. Faster, Harder to chyba w innych filmach bywa

Re: W święta nie chciało mi się pisać :P

To pierwsza zajawka i więcej pokazali niż w pierwszej TFA.
W drugiej będzie więcej emocji i myślę że promocja będzie się skupiać na tym, iż to ostatni film Lei.

Hełm Kylo Rena

A kto wychaczył z Was głos Obi Wana w teaserze w scenie z rozbitym hełmem Kylo Rena ? Wsłuchajta się uważnie - słychać starego Bena. A Yodę też słychać później w innej scenie...

Re: Hełm Kylo Rena

W 0:48 słychać jak Leia mówi "Help me Obi-Wan Kenobi"

Re: Hełm Kylo Rena

Za pierwszym razem myślałem, że się przesłyszałem, ale za drugim i trzecim już lepiej było wyróżnić słowa "help me Obi-Wan Kenobi" wypowiedziane przez Leię. Fajny smaczek.

Teaser

Teaser jest naprawdę spoko. Za pierwszym oglądnięciem troszkę się zawiodłem, ale po paru obejrzeniach trailer naprawdę mi się spodobał .

re

Teaser więcej niż dobry. Czekam na kolejne. Wiele spraw Disney chroni, więc będą pojawiać się super newsy.

...

Właśnie zobaczyłem teaser... po raz drugi... Tak, dopiero dzisiaj, widziałem go drugi raz i dopiero dzisiaj zebrało mi się by coś o nim napisać.


Jest mistyczny, takim określeniem można go streścić. Po prostu mistyczny, dużo bardziej niż teasery i trailery TFA. Dla mnie Star Wars to Moc, nic innego się nie liczy, inne aspekty to tylko dodatki które można by wymienić na cokolwiek innego.

W tym teaserze pokazano Moc, tym samym kupili mnie całego
Jeśli ten ładunek mistycyzmu będzie obecny w filmie to jest szansa na jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy epizod

Jestem zachwycony Mam nadzieję że zobaczę go dzisiaj w kinie IMAX

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.