Forum

SW Komiks 1/2017

Pierwszy w tym roku numer Star Wars Komiks trafi do sprzedaży 7 lutego. W magazynie zadebiutuje nowy cykl Marvela - Poe Dameron.

W numerze 1/2017 dwumiesięcznika znalazła się obejmująca sześć zeszytów historia Eskadra Czarnych, pierwsza w nowym cyklu Poe Dameron, poświęconym pilotowi Ruchu Oporu – jednemu z głównych bohaterów filmu Przebudzenie Mocy. Jest to pierwsza seria komiksowa bezpośrednio powiązana z ostatnią filmową częścią Gwiezdnych wojen. Na zlecenie księżniczki Lei Poe Dameron, najlepszy pilot w galaktyce, wykonuje tajną misję, która zawiedzie go w miejsca o kluczowym znaczeniu dla Mocy...
Scenariusz Charles Soule i Chris Eliopoulos, rysunki Phil Noto i Chris Eliopoulos, okładka Phil Noto. Przekład: Katarzyna Nowakowska.

Okładka - /News/21642,Co_nam_szykuje_Star_Wars_Komiks_w_2017_roku.html

poe

+ Komiks jeśli chodzi o przygodę całkiem ciekawy. Przeczytałem bardzo szybko jednym tchem, bez odrywania wzroku.
+ Wyjaśniło nam się trochę w kwestii Lor San Tekki. Wiemy tyle, że podróżował, pewnie szukał miejsc związanych z Mocą. Nadal jest jednak wiele zagadek, np. jak wszedł w posiadanie mapy, w jakich okolicznościach
+ Ciekawa postać agenta Terexa, który wcześniej był ST Imperium.
+ no i ten Duros - Lulo z komiksu Shattered Empire wraca. Ciekawe co się stało z rodzicami Poe. Na plus również fakt, że Lulo pierwszy, bez jakiejkolwiek przyczyny zaatakował platformę FO, ressistance scum
+ rysunki przypadły mi do gustu

- co to ku$%# był ten zbawiciel? Disney please...

To tak na szybko.

Dameron

Słyszałam mało pochlebne opinie o tym komiksie, więc podchodziłam do niego bez specjalnych oczekiwań. Okazało się jednak, że wcale nie jest nudny, do tego komentarze Poe są zabawne. Podoba mi się też agent Terex i jego statek.

...

Jak dla mnie świetny komiks, najlepszy z tych wydanych w Polsce. Statek Terexa to "Cierń", ciekawe czy ten sam, który należał do Tarkina. Oby takich więcej! Aż chce się czytać!

Re: SW Komiks 1/2017

W sumie nawet spoko ten komiks. Terex to całkiem ciekawa postać. Mogliby go wrzucić do kolejnych epizodów, bo jest jakieś miliard razy lepszy od Huxów i innych Phasm.

SW Komiks 1/2017

Bardzo dobry komiks (a właściwie dwa) nawiązujący już bezpośrednio do pierwszej sceny Przebudzenia Mocy, pokazującej odnalezienie Lora Sana Tekki.

Eskadra Czarnych - klasyczna historyjka o eskadrze X-wingów, tylko zamiast różnych Łedżów Antilessów, bohaterem jest Poe Dameron, postać z pewnością dużo lepsza i ciekawsza niż Wedge.
W całej historii na pewno wyróżniał się też Terex i mam nadzieję, że i jego w filmach nie zabraknie, koniecznie w jakimś starciu z Poe`m. Przydałby się bardziej wyrazisty gość po stronie Najwyższego Porządku, a pod tym względem Terex nadaje się faktycznie lepiej niż Hux, Phasma czy Snoke.
Czym natomiast był "Zbawiciel" z jaja? Nie mam pojęcia, ale w sumie galaktyka duża i różne rzeczy mogą się w niej wylęgać... Tylko skąd wziął się ten drugi czarny stwór? Z jaja wylazł przecież tylko jego jasny odpowiednik, a tamten nagle skądś nadleciał (?)

7/10


W zamknięciu - poziom drugiego komiksu chyba taki sam, jak pierwszego. Poe w formie, Terex w formie (chociaż jakoś mniej śmieszkował), i w ogóle wszystko grało - lubię stacje kosmiczne, więzienia i tym podobne klimaty. Jedno co zawiodło mnie trochę w obu komiksach, to rysunki (czytelne, ale za proste) i bardzo słabe kolory. Reszta ok.

7/10

Re: SW Komiks 1/2017

Pełna zgoda.
Właśnie te blade/pastelowe kolory mi najbardziej przeszkadzają. Z jednej strony coś nowego ale już po chwili męczą strasznie - brzydko to wygląda.
Wrzucić to na czarno białe ksero i będzie super - kiedyś spróbuję i zobaczę co wyjdzie

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.