Forum

Legendy: Z ruin Alderaana

"Z ruin Alderaana" to kolejny komiks z cyklu Legend, którego premiera zapowiadana jest na 15 marca. Za oceanem ta historia wyszła w ramach serii Star Wars i jest kontynuacją wydanego również w legendach "W cieniu Yavinna".

Komiks "Z ruin Alderaana", rozgrywający się w czasach klasycznej trylogii filmowej, to druga opowieść w jednej z ostatnich serii wydawnictwa Dark Horse Comics, zatytułowanej po prostu Star Wars. Rebelianci podejmują wywiadowczą ofensywę, gdy księżniczka Leia wysyła dwóch swoich najlepszych pilotów – Wedge’a Antillesa i Luke’a Skywalkera – by dali się pojmać Imperium! Sama tymczasem szuka nowej bazy dla Sojuszu Rebeliantów. Darth Vader jest jednak czujny...
Scenariusz Brian Wood, rysunki Ryan Kelly i Carlos D`Anda, tusz Dan Parsons, kolory Gabe Eltaeb, okładka Hugh Fleming. Przekład: Jacek Drewnowski

Okładka - /News/21661,Z_ruin_Alderaana_w_marcu.html

bardzo

fajnie. Biorę. Nie jest to komiksowe mistrzostwo świata, ale jakąś tam przyjemność z lektury pierwszego tomu miałem.

#pelikanEU

?

Wedge nie za stary na tej okładce?

ok

Drugi tom serii „Star Wars”, czyli jesteśmy w połowie. Jeszcze dwa i będzie koniec (oby wyszły w Polsce ). Jakościowo stoi podobnie do tomu 1 – czyli bez szału, ale ok. Ot, opowiastka o losach głownych Rebeliantów niedługo po Yavinie. Jakich wiele jest kilka nowych, ciekawych postaci jak Birra Seah, Bircher czy Prithi. Plus poczywiście parada tych znanych, w tym znowu wciśnięty na siłę Boba Fett. Mamy tu również kilka smaczków, kilka pozytywnych (wspomnieni Mala Tinero i Nirama), negatywny (po raz 72 widzimy jak Vader dowiaduje się o istnieniu Luke’a). Mamy też postać Taga Rogarena, czyli twórcy superlasera Gwiazdy Śmierci. Tak. Także „Catalyst” i „Rogue One” ostatecznie jednak się żrą z EU. No niestety.
Ogólnie komiks czytało mi się przyjemnie, nie jest to żadne dzieło, ale jest w porządku. Poczekam sobie grzecznie do przyszłego roku na – mam nadzieję – trzeci tom.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.