Forum

Inferno Squad

25 lipca pojawi się nowa powieść Christie Golden, rozgrywająca się po wydarzeniach z Rogala.


Po kradzieży planów Gwiazdy Śmierci i jej zniszczeniu, Imperium jest w odwrocie. W odpowiedzi na tę porażkę, Marynarka Imperialna tworzy nową formację - grupę elitarnych żołnierzy znanych jako Oddział Inferno. Ich celem jest infiltracja i eliminacja tego, co zostało z partyzanckiej grupy Sawa Gerrery. Po jego śmierci, jego ludzie nadal planują upadek Imperium, za wszelką cenę. Inferno musi udowodnić swoją wartość jako najlepszych z najlepszych i pokonać partyzantów od wewnątrz. Ale kiedy niebezpieczeństwo i możliwość odkrycia wzrasta, jak daleko posuną się członkowie oddziału, aby zapewnić bezpieczeństwo Imperium?


Okładka wstępna:

http://a.dilcdn.com/bl/wp-content/uploads/sites/6/2017/02/inferno-squad.jpg

Re: Inferno Squad

Jeśli członkowie tej grupy będą jakkolwiek interesujacy to może mnie to zaciekawi. Ale na razie nie za bardzo mi ta tematyka leży.

Kewl

Może bym łyknął, ale raczej nie w ciemno. W sumie z nowego kanonu niczego w ciemno nie łyknę

Re: Inferno Squad

Z jednej strony ciekawa rzecz - zapowiada się na książkę w całości z perspektywy Imperium. Ale ileż można katować okres pomiędzy epizodami IV i V, powinni już powoli ruszać dalej. No i w nowym kanonie mamy już SCAR Squadron który zasadniczo jest tą samą rzeczą.

Inferno Squad

No, powiem szczerze, że może być ciekawie. Z ogromną chęcią przeczytam. Zresztą tak jak wszystko z nowego kanonu. Jak do tej pory na niczym z niego jakoś bardzo się nie zawiodłem. Nawet powszechnie krytykowany pierwszy tom Aftermathu był moim zdaniem niezły. Z kolei za Inferno Squad przemawia dodatkowo autorka, która mega się spisała przy Mrocznym uczniu. Dark disciple łyknąłem błyskawicznie i bardzo mi się spodobało, więc tym bardziej czekam na tę książkę autorstwa Christie Golden. Jeżeli czerpałaby choć w pewnym stopniu z Traviss, to byłoby pięknie.

Jedynym problemem jak dla mnie jest to, co zauważył już weird.vector - trochę za dużo dostajemy książek w tych czasach. Co prawda okres wojen klonów jest już raczej całkowicie zapchany przez TCW, Son of Dathomir czy wspomniany Dark disciple, ale są inne ery i lata, które zasługują na bliższe przedstawienie. Ahsoka, Lordowie Sithów, Tarkin, Nowy świt, Thrawn, Katalizator () i kolejna. Lekka przesada.

Swoją drogą, jestem ciekaw, jaki będzie polski tytuł tej powieści. Myślę, że powinno być coś typu: „Skład Inferno”. Bo „Piekielny skład” albo coś w ten deseń nie brzmiałoby zbyt dobrze.

Z ważnych do odnotowania rzeczy - na całe szczęście nie będzie to kolejna młodzieżówka.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Inferno Squad

Mistrz Mateusz napisał:
Jeżeli czerpałaby choć w pewnym stopniu z Traviss, to byłoby pięknie.

Ja jednak w przeciwieństwie do kolegi mam nadzieję że raczej pani Golden nie będzie wzorowała się na Traviss która dla mnie jest gorszą pisarką nawet od znienawidzonego obecnie na bastionie pana Wendiga. Teraz pozostaje szykować broń na atak mandogejów.;D

Jedynym problemem jak dla mnie jest to, co zauważył już weird.vector - trochę za dużo dostajemy książek w tych czasach. Co prawda okres wojen klonów jest już raczej całkowicie zapchany przez TCW, Son of Dathomir czy wspomniany Dark disciple, ale są inne ery i lata, które zasługują na bliższe przedstawienie. Ahsoka, Lordowie Sithów, Tarkin, Nowy świt, Thrawn, Katalizator () i kolejna. Lekka przesada.

Dla mnie jeśli książki będą dobre to ich ilość nie ma żadnego znaczenia. Co do okresu w jakim będzie się działa akcja to niestety musimy się pogodzić z tym że będzie to okres związany ze starą trylogią oraz tą z najnowszą oczywiście nie licząc wyskoków związanych z promocją filmów pobocznych takich jak łotr 1 czy też nadchodzący film o Solo. Co do łotra 1 mam nadzieję że jak zostanie wydany na nośniki optyczne to wreszcie go obejrzę bo w kinie jakoś niestety nie zdążyłem go zobaczyć. Może ten dół związany z gwiezdnymi wojnami wreszcie mi przejdzie


Z ważnych do odnotowania rzeczy - na całe szczęście nie będzie to kolejna młodzieżówka.


Dla mnie "młodzieżówek" pokroju Utraconych gwiazd może być wydawanych zdecydowane więcej. Mam nadzieję że ostatnią powieścią wydaną przez Uroboros w tym roku będzie "Ahsoka" którą w Polsce określa się błędnie młodzieżówką bo nie ma polskiego odpowiednika Young Adult.

Re: Inferno Squad

Mnie też ta książka ciekawi.
Według mnie fajnie by było, gdyby Inferno Squad mieli nowe zbroje. Na okładce powinni pokazać kilku z nich, a nad nimi ten płonący symbol imperium jak na wstępnej okładce.

Re: Inferno Squad

Myślę, że to może być grupa agentów, którzy będą mieć podobne zbroje do tej Kallusa. A pewnie będą dużo działać w ukryciu, więc wówczas będą musieli chodzić „po cywilnemu”.

Co do okładki, to jak dla mnie taka mogłaby zostać. Bardzo ładnie to wygląda.

Niech Moc będzie z Wami.

...

Czekam z niecierpliwością. Autorka spisała się przy Mrocznym Uczniu, ale pewnie dostała scenariusze tamtych odcinków na których się opierała więc ta książka będzie zapewne "zupełnie nowym doświadczeniem" ;P. Tak jak już napisałem w komentarzach, jeżeli będzie to coś w stylu Komandosów to będzie świetnie. Jedyna moja obawa jest związana z przedstawieniem samego Imperium, żeby nie było, że jest okrutne, be i fuj, a na końcu cała drużyna przechodzi do rebelii. Co do tytułu zostawiłbym angielski.

Re: ...

Jacek112 napisał:
Co do tytułu zostawiłbym angielski.
-----------------------

I tak to przetłumaczą. Pewnie na Drużyna Inferno. xD

Re: ...

Nie kracz .

Re: ...

Piekielne Chłopaki

Re: ...

Legion samobójców

Re: ...

A może Drużyna Potępionych? To by w sumie dobre było.

Re: ...

"Oddział z Piekła Rodem"

Re: ...

Diabły Imperium

Re: ...

Składaki z Nirauan

Re: ...

A to skąd się wzieło?

Re: ...

1. W SW nie ma piekła, więc tytuł jest nie teges. ~
2. Piekło nie powinno się pojawiać również w tłumaczeniu na polski (z różnych przyczyn). ~
3. Ale musi być coś strasznego. Czy może być większy mrok niż Nirauan? ~
4. Składak, kto miał, ten wie, że była to piekielna maszyna. ~
5. A kilka, to już całkiem groźnie brzmi. ~

Re: ...

Czepiasz się

W SW nie ma Graków, a jest demokracja

Składak to był obiekt pożądania, a nie maszyna piekielna (no dobra, trochę może)

Re: ...

Bajdy i legendy, w dodatku koreliańskie. ~ Jeszcze może Gunganie i Ewoki mogli by coś dorzucić, ale reszta chyba już odrzuciła zabobony.

Re: ...

Sprawiłeś tym postem radość memu sercu dzięki, piona!

Re: ...

Ja pomyślałem o piekielnym oddziale ale to w sumie to samo

Może

Zabójcza drużyna ?

Re: Może

No wreszcie zapowiada się książka z imperialnej perspektywy ,a nie terrorystów tylko dobrze by było gdyby tak w całości z punktu widzenia imperium ,bo Utracone Gwiazdy bardzo dobre były no ,ale oczywiśćiepoczątek spoilera Thane musiał być zdrajcą i zostać terorystą koniec spoilera ,a tak dobrze się zapowiadał więc w tej książce nie chce żadnych zdrajców.
A co do Polskiego tytułu niech to będzie może Imperialny oddział infiltracyjny.

Re: Może

nedz123 napisał:
,ale oczywiśćiepoczątek spoilera Thane musiał być zdrajcą i zostać terorystą koniec spoilera ,a tak dobrze się zapowiadał
-----------------------

Jestem na stronie setnej, więc formalnie jeszcze o tym nie wiem, ale to chyba było dość... oczywiste ? Sam opis książki no i jego stosunek do Imperium już po kilku stronach.

Niech żyje Imperium !!!

Myślę że komandosi dadzą sobie radę i pokarzą rebeliantą gdzie ich miejsce !

Niech żyje Imperium !!!

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.