Forum

SW Komiks 3/2017

W przyszłym tygodniu, dokładnie 7 czerwca, nowy SW Komiks, a w nim kontynuacja wydawanej od 2015 r. przez Marvela serii Star Wars.

W trzecim numerze dwumiesięcznika w 2017 roku znalazły się dwie opowieści komiksowe. Pierwsza, krótsza, to kolejne spojrzenie w młodość Luke’a Skywalkera okiem Obi-Wana Kenobiego, który czuwał nad przyszłym Jedi i prowadził pamiętnik. W drugiej historii Luke – już jako sławny bohater bitwy o Yavin – wraz z towarzyszami z Sojuszu Rebeliantów, Leią i Hanem, stawia czoło załodze gwiezdnego niszczyciela „Harbinger”. Ten okręt miał być niezniszczalny...
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Star Wars #20: From the Journals of Old Ben Kenobi oraz Star Wars #21-25: The Last Flight of the Harbinger #1-5 .
Scenariusz Jason Aaron i Chris Eliopoulos, rysunki Mike Mayhew i Chris Eliopoulos oraz Jorge Molina, okładka Mike Deodato, Jr. Przekład: Maciek Drewnowski.

Okładka - /News/22032,Nowy_Star_Wars_Komiks_w_przyszlym_tygodniu.html

Re: SW Komiks 3/2017

Trochę mi jeszcze brakuje do #20, ale może kupię od razu, bo potem szukam komiksów po OLXie xD Naprawdę ciężko znaleźć w sensownej cenie 1/2015 gdziekolwiek.

Najbardziej się napalam na te "From the Journals of Old Ben Kenobi", bo w sumie opisuje czasy w historii Kenobiego, których w nowym kanonie za bardzo nie mamy.

Re: SW Komiks 3/2017

Jedziemy z numerem.

Z dzienników Bena Kenobiego - kolejny odcinek, ale tym razem krótka i prosta historyjka, fabularnie się nie wyróżnia. Rysunki zasługują jednak na docenienie - piękne, realistyczne, estetyczne. Super. Mike`a Mayhew`a jak najbardziej widziałbym w gronie stałych rysowników SW.

8/10

Ostatni lot gwiezdnego niszczyciela - jw. krótka i prosta historyjka, ale w bardziej negatywnym znaczeniu, bo to kolejna niczym się nie odznaczająca przygoda Luke`a, Hana i Lei. Polatali, postrzelali, Vader wpadł na parę stron i... tyle. Oddział Kreela można zaliczyć na jako taki plus, bo miło zobaczyć czasem mniej ciamajdowatych szturmowców. Rysunki poprawne, dopóki nie mówimy o twarzach, które są karykaturalne i ani trochę niepodobne do filmowych. Tego rysownika - w przeciwieństwie do powyższego - możnaby się spokojnie pozbyć.

6.5/10

Re: SW Komiks 3/2017

Przypomniała mi się jedna ważna rzecz - okładka to bardzo niesmieszny żart. Dlaczego ktoś zdecydował się na nią, zamiast no. na tę z biegnącymi Leią i Hanem? Byłaby idealna. W ogóle nie rozumiem polityki robienia okładek z kosmicznymi bitwami. Nigdy i nigdzie nie wyglądało to dobrze.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.