Forum

Zakładnik

Nowy film z Cruisem jest według mnie super, obok Dnia Szakala jedyny, w którym chciałbym, żeby zło wygrało z dobrem. Tak, czy inaczej w tym wątku można wyrażać swoje opinie o tej produkcji. Mi szczególnie podobało się zakończenie, ale nie będę zdradzał, tym, którzy jeszcze nie obejrzeli...

tak.

W koncu Tomek w porządnej roli złego faceta. Uwielbiam takich zimnych profesjonałów jak on. Film jak zwykle ma dłużyzny, ale scena w klubie rekompensuje wszystko. Oczywiście zakończenie jest TOTALNIE ZAWALONE, ale to już norma w amerykańskich filmach.
Ogólnie warto pojść dla TC w nowej roli.
Cóż niestety u mnie kino było w połowie wypełnione dziewojami (czytaj siksami), które poszły tylko dla urody(?) Toma... i wątpię żeby pokumały cokolwiek. A szkoda.

Bart

nie znasz się, to siedź cicho ! Gdzie Ty tam dłużyzny i skopane zakończenie masz ?? Chyba przysnąłeś stary

kaczuszko


Mod info: spoilery.

droga. Do kina to ja juz chodziłem zanim umiałem chodzić( tak mi rodzice wkręcają przynajmniej)więc nie siedzę cicho tylko swoje zdanie mam. Film jest bardzo dobry, ale miewa przydługie momenty chociażby w biurze czy pierwsza jazda taksiarza. I wiele osób po seansie tak mówiło. Co do zakończenia to jest dziwne, że profesjonalny, wieloletni zabójca daje sie z odległości 1,5 metra trafić a taksiarz wychodzi bez szwanku. I tyle.

ech

marudzisz

...

Zgadzam się, że film ma dłużyzny, właśnie ta końcówka w biurze nie wiem po co ona była tak rozciągnięta, ale zakończenie fajne, coś w stylu Telefonu z Farrellem, takie ciekawe niedopowiedzenie.

w Zakładniku.....

najlepsze właśnie są te dłużyzny!!!!!
Rewelacyjna muzyka w tle wspaniałe zdjęcia - jednym słowem to co u Manna lubie najbardziej. Film Gorąco polecam,
Pozdr!

mnie

najbardziej się podobało to, że Mann doskonale przedstawił przemianę w życiu bohatera - dokładniej taksókarza. Świetnie zrobił z Cruise`a katalizator tych zmian i doskonale to połączył z panią prokurator. Jak się obejrzy film ponownie, to pewnie jeszcze lepiej to wygląda.

„Collateral”

Dobry , przyjemny film. Ciekawie się zaczyna , co jest wielkim plusem , bowiem nie odpycha nas już na początku. Świetne aktorstwo , brak zarzutów do reżyserii (jakie dłużyzny?) , scenariusz także mi przypadł , lubię ludzi zamkniętych w jednym miejscu na cały film , choć zakończenie było niestety przewidywalne...

Tsavong Anor
ale zakończenie fajne, coś w stylu Telefonu z Farrellem, takie ciekawe niedopowiedzenie.
---
„Telefon” (http://gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=36160) to film rewelacyjny , wręcz genialny , „Zakładnik” wypada wyjątkowo blado w porównaniu z nim... w ogóle nie rozumiem skojarzenia , w przypadku tu omawianego filmu nie było żadnego dopowiedzenia , wszystko się skończyło.

Uśmiałem się w kinie bardziej niż na niejednej tegorocznej komedii (wszystkie były wyjątkowo kiepskie...). Dialogi o łosiu , motyw z krzesłem plus kilka innych . Świetny humor.

ale nie

wiem kto wpadł na pomysł by konfrontować ten film z Telefonem. Mann to zupełnie inny sposób robienia filmów. Porównaj go raczej choćby z "Gorączką". Mann był swego czasu scenarzystą takich seriali jak "Crime Story" czy "Policjanci z Maimi". Telefon uderza zupełnie w inną nutę, inaczej konstruuje postaci pod kontem psychologicznym niż Mann - co w "Zakładniku" wyszło mu niesamowicie. A tak na prawdę filmy Manna polegają na dłużyznach odpowiednio dopasowanych, zawsze coś znaczą, po coś są...

A swoją drogą to teraz czekam na "Aviatora" - film który Mann wyprodukował.

Szczerze mówiąc

to już nie pamiętam, czemu porównałem Zakładnika do Telefonu, pamiętam tylko tyle, że coś mi przyszło na myśl, ale skoro już zapomniałem, nie mogło być to nic, co zmieniłoby bieg historii

hehe

no to ciekawe, jak teraz poradzą sobie Ci debile dystrybutorzy - już niedługo nowy film z Willisem pt "Hostage". Big lol.

może

dadzą "Porwany", albo "Willis kolejny film".

obawiam się

jednak, że znowu dostaniemy coś w rodzaju Szklanej pułapki

„Hostage”

Parę dni temu pojawił się trailer tegoż filmu - na FilmWebie znajdował się pod linkiem z napisem „Zakładnik”... czyżby brak inwencji twórczej ?

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.