Świat Filmu

Relacja ze spotkania z Madsem Mikkelsenem

W sobotę 19 listopada przed południem w stołecznym kinie Cinema City Arkadia odbyło się spotkanie z Madsem Mikkelsenem, który promując dwa swoje najnowsze filmy - "Doctor Strange" i "Łotr 1. Gwiezdne Wojny - historie" zawitał do Warszawy. Ten urodzony w 1965 roku duński aktor znany jest ze swych ról w serialu "Hannibal", czy produkcjach takich jak "Król Artur", "Casino Royale", "Starcie tytanów" i wspomniany wcześniej "Doctor Strange". W nadchodzącym gwiezdnowojennym spin-offie wcieli się w rolę Galena Erso, ojca głównej bohaterki i naukowca pracującego przy tworzeniu Gwiazdy Śmierci.

Spotkanie z aktorem zgodnie z zapowiedziami rozpoczęło się przed 11 w głównym korytarzu kina, gdzie Mikkelsen podpisał kilka egzemplarzy plakatów z "Łotra 1", uczestniczył w krótkiej sesji zdjęciowej na "ściance", a także udzielił paru wywiadów dla mediów. Całość została jednak zorganizowana na tyle chaotycznie, że w wydarzeniu mogli wziąć udział właściwie wszyscy, nawet przypadkowe osoby z biletami na dowolny inny film pokazywany akurat w kinie, dlatego z tej części spotkania dało się wynieść niewiele. Zasadniczy panel pytań i odpowiedzi odbył się już w sali nr 6, a prowadzony był przez Annę Wendzikowską. Miłym akcentem było rozdanie na sali osiedziesięciu egzemplarzy plakatów z "Łotra 1" podpisanych przez aktora wcześniej.


Aktor zaczął od odpowiedzi na pytanie, jak właściwie dobiera dla siebie role. Najważniejsza jest tutaj dla niego zawsze lektura scenariusza, a następnie spotkanie z reżyserem. Jeśli nie znajduje z nim wspólnego języka to automatycznie odrzuca taką rolę, gdyż może to później owocować długotrwałą męczarnią na planie. Mikkelsen bardzo lubuje się w graniu czarnych charakterów i postaci których ciemną stronę może pokazać światu, jednak w przeciwieństwie do dużej rzeszy aktorów nie wchodzi w swoją rolę całkowicie, gdyż jak stwierdził nie chciałby po powrocie do domu zamordować swoich dzieci. Nie interesuje go też bycie aktorem jednej roli, zdecydowanie bardziej woli różnorodność w swojej twórczości. Na pytanie z sali jak znajduje Polskę, Mikkelsen zażartował, iż na mapie nie ma z tym trudności, następnie wspomniał o swoim wielkim szacunku dla Krzysztofa Kieślowskiego i jego Dekalogu. Jeśli zaś chodzi o powody rozpoczęcia współpracy z Marvelem i Disneyem, stwierdził krótko: "dlaczego nie?". Odniósł się także do kwestii swojego ewentualnego pojedynku z Benedictem Cumberbatchem, żartując iż "nakopałby tamtemu do dupy", gdyż pomimo wieku jest od niego szybszy. Gdy pytania zboczyły w końcu na temat nowego filmu z uniwersum Star Wars i zdradzenia jakichś spoilerów z "Łotra 1" Mikkelsen stwierdził, że nie rozumie po co ktoś chciałby je poznać przed obejrzeniem filmu. Zdradził jednak, iż Galen Erso nie jest postacią jednoznacznie ani złą, ani dobrą - jest po prostu człowiekiem, który został postawiony przed dużym dylematem. Odniósł się także do pytania o współpracę z Garethem Edwardsem, którą ocenił jako ciekawą i trochę niebezpieczną zarazem, gdyż reżyser jest fanem Gwiezdnych Wojen od małego dziecka i na planie chciał robić osobiście właściwie wszystko. Niestety na więcej pytań o nadchodzący spin-off nie starczyło czasu, aktor opowiedział jedynie, iż najlepszą formą relaksu po zakończonej pracy przy filmie jest dla niego sport i właśnie na sportowo chce spędzić swoje nadchodzące urodziny. No, może dodać do tego jeszcze kilka piw.


Po sesji pytań i odpowiedzi Mikkelsen opuścił salę, na której odbył się następnie pokaz "Doctora Strange". Dużym minusem spotkania były spore niedociągnięcia organizacyjne, jak chaos związany z awarią systemu kontroli biletów internetowych podczas wejścia, czy dziki tłum skutecznie i bez żadnej kontroli otaczający "ściankę". Negatywne odczucia są jednak raczej skutecznie tłumione dzięki sposobności uczestnictwa w panelu aktora pokroju Madsa Mikkelsena na naszym krajowym podwórku.

Madsa Mikkelsena jako Galena Erso w "Łotrze 1" będziemy mogli zobaczyć w kinach już 15 grudnia.Tagi: Cinema City (6) Łotr Jeden (335) Mads Mikkelsen (42)

Komentarze (7)

Te pytania do aktora to brzmią, jakby Wendzikowska miała szablon, który prezentuje na wszystkich wywiadach. "Jak dobierasz dla siebie role?", "jak znajdujesz Polskę?" - pytania uniwersalne, do tego "czy możesz zaspoilerować swój nowy film?" "nie" "aha ok" xD

Tylko po co jeszcze Mikkelsen na zdjęciach?

wiedziałem xd

Szkoda że kino o spotkaniu poinformowało 2 dni przed nim...

Spoilery - Mikkelsen stwierdził, że nie rozumie po co ktoś chciałby je poznać przed obejrzeniem filmu - ja też nie rozumiem.

Moje. :P

Fred, ty robiłeś te fotki nóg Anki czy to fotosy prasowe?

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:

Archiwum wiadomości dla działu "Świat Filmu"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.