Ostatni Jedi

„Ostatni Jedi” już w kinach

221

W kinach na terenie naszego kraju w ciągu najbliższej godziny rozpocznie się wyświetlanie pokazów przedpremierowych filmu „Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi”. Tym samym zakończy się dwuletnie oczekiwanie na kolejny epizod Star Wars, osłodzone lekko w ubiegłym roku kinowym spin-offem. Teraz fani mogą sami zweryfikować czy warto było czekać oraz w jakim kierunku poszli twórcy.

„Przebudzenie Mocy" wchodząc na ekrany dwa lata temu miało niełatwe zadanie. Było pierwszym epizodem „nowej ery” Gwiezdnych Wojen i musiało się zmierzyć z oczekiwaniami fanów, którzy sami nie byli do końca pewni czego można się po nim spodziewać. Film pobił wiele rekordów ale i również podzielił fanów. Dla niektórych był wymarzoną kontynuacją, dla innych wtórną produkcją. „Ostatni Jedi” ma przed sobą nie mniej trudne zadanie jak poprzednia część, a może i trudniejsze. Osoby zadowolone z Epizodu VII będą bowiem oczekiwały kontynuacji, osoby nim zawiedzione będą chciały zobaczyć film w trochę innym tonie. O tym jaki w rzeczywistości jest Epizod VIII widzowie będą mogli przekonać się w najbliższych dniach. Jeśli chcecie poznać przed/po seansie nasze opinie o filmie to zachęcamy do zapoznania się z jego recenzjami.

"Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi"
czas trwania: 2 h 32 m

Reżyseria: Rian Johnson

Produkcja: Tom Karnowski, J.J. Abrams, Kathleen Kennedy, Jason McGatlin, Ram Bergman, Kiri Hart, Pippa Anderson

Scenariusz: Rian Johnson

Muzyka: John Williams

Zdjęcia: Steve Yedlin

Scenografia: Rick Heinrichs

Kositumy: Michael Kaplan

Efekty specjalne: Chris Corbould, Branko Repalust

Efekty wizualne: Ben Morris

Dźwięk: Ben Burtt, Matthew Wood

Aktorzy: Mark Hamill, Carrie Fisher, Anthony Daniels, Peter Mayhew, Daisy Ridley, John Boyega, Oscar Isaac, Adam Driver, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Gwendoline Christie, Lupita Nyong'o, Laura Dern, Benicio Del Toro, Kelly Marie Tran, Billie Lourd, Warwick DaviesZapraszamy po obejrzeniu do komentowania filmu pod newsami lub na forum.

„Ostatni Jedi” - nasze recenzje

60

Dzięki uprzejmości polskiego dystrybutora nasi redaktorzy mieli okazję zobaczyć dzisiaj najnowszy film z serii, czyli „Gwiezdne wojny: Ostatni Jedi”, którego pierwsze przedpremierowe pokazy zaczynają się już jutro. Nasze recenzje przeczytacie tutaj, a niebawem dojdą tam także kolejne.

„Ostatni Jedi” to wyczekiwana kontynuacja tryumfalnego powrotu sagi do kin, czyli „Przebudzenia Mocy”. W VIII Epizodzie czeka nas ponowne spotkanie zarówno z Rey, Finnem czy Poe, jak i Lukiem Skywalkerem, którego choć zobaczyliśmy w filmie Abramsa, to jednak wciąż niewiele wiemy, co się u niego działo przez te wszystkie lata.

„Ostatni Jedi” kontynuuje akcję „Przebudzenia Mocy” dokładnie od momentu, w którym się zaczęła. To pierwszy epizod bez przeskoku czasowego, ale oczywiście z napisami początkowymi. I myliłby się ten, kto spodziewa się spokojnego początku, jak u Hitchcocka, najpierw mamy jedynie trzęsienie ziemi, zaś dopiero potem atmosfera zagęszcza się.Zapraszamy po obejrzeniu do komentowania filmu pod newsami lub na forum..

Rian zadedykował film Carrie Fisher

22

Rian Johnson podsumował niedawno marketing „Ostatniego Jedi”. Reżyser twierdzi, że jest genialny. Bo z jednej strony niewiele rzeczy zostało tam niewłaściwie pokazanych, ale z drugiej pozwolił na pewną manipulację i zabawę z fanami. Dopiero po zobaczeniu filmu, zrozumiemy o co chodziło.

Johnson dodatkowo zadedykował ten film zmarłej Carrie Fisher.

Mark Hamill przyznał natomiast, że nie wszystko w „Ostatnim Jedi” mu się podobało. Jedna rzecz to na pewno brak George’a Lucasa. Odeszli od jego wizji, zostawili gdzieś z boku. Mark chciałby by Lucas był w pewnym stopniu konsultantem serii, miał jeszcze na nią jakiś wpływ. Hamill dodał także, że bardzo nie podobało mu się to w jaki sposób Johnson postanowił przedstawić Luke’a. Z pełnego nadziei, młodego optymisty stał się starym, zgryźliwym cynikiem. Ale jak przyznaje aktor, gdy zobaczył już skończony film, to zmienił zdanie w tej kwestii.

Mark dodatkowo przeprosił za zamieszanie jakie spowodował podając datę zwiastuna.

Tymczasem mamy kolejny, niewielki spot, ostrzegający przed spoilerami.

Don't let anyone spoil this... In 5 Days, be the first to see @StarWars: #TheLastJedi.

Post udostępniony przez Star Wars Movies (@starwarsmovies)

Premiera „Ostatniego Jedi” za nami

26

Wczoraj wieczorem w Los Anegels odbyła się oficjalna premiera Epizodu VIII. Relację z czerwonego dywanu przed premierą „Ostatniego Jedi” można obejrzeć poniżej. Byli obecni fani, ale także twórcy. Między innymi: Rian Johnson, Ram Bergman, Anthony Daniels, Domhnall Gleeson, Mark Hamill, Andy Serkis, Kelly Marie Tran, Daisy Ridley, Frank Oz, Lupita Nyong’o, Bob Iger, Dave Filoni, Laura Dern, Warwick Davis, Benicio Del Toro, Gwendoline Christie, Adam Driver, Rayne Roberts (ze StoryGroup), Kathleen Kennedy, Lawrence Kasdan, John Boyega.

Relację z premiery prowadzili: David Collins, Andi Gutierrez i Anthony Carboni. Poza rozmowami z twórcami i gośćmi, były fragmenty filmu (ze zwiastunów) lub dokumentów, a także zabawy na twitterze. Fani mogli wybierać, czy wolą porgi czy vulptexy (lodowe lisy), oznaczając się jako #teamporg lub #teamvulptex.

Relacja znajduje się tutaj:

A my czekamy do wtorku na recenzję i do środy wieczór, by móc obejrzeć film w kinie.
Tymczasem większość pierwszych reakcji po filmie jest pozytywna. Ponownie przestrzegamy, jeśli chcecie uniknąć spoilerów to do środy lepiej uważnie korzystać z sieci.

Materiał "Worlds of The Last Jedi"

15

Już w przyszłym tygodniu odbędzie się premiera "Ostatniego Jedi". Z tej okazji w sieci zadebiutował nowy materiał zza kulis o tytule "Worlds of The Last Jedi". Zaprezentowano tam kilka nowych scen prosto z nowego filmu.

Polskie spoty „Ostatniego Jedi”

7

Czekamy na światową premierę, no i oczywiście na moment, w którym „Ostatni Jedi” wejdzie do kin. Tymczasem polski oddział Disneya przygotował cztery spoty reklamowe, trochę zlokalizowane.

Film do kin wejdzie w najbliższy czwartek, ale już w środę wieczorem można się załapać na pokazy przedpremierowe. Pierwszych recenzji spodziewajcie się już we wtorek wieczorem.

Ostrzeżenie przed spoilerami i inne wieści

15

Oficjalna premiera „Ostatniego Jedi” już w najbliższą sobotę w Shrine Auditorium w Los Angeles. Choć embargo na recenzję jest do wtorku (w Polsce do 18:00), niestety można się spodziewać wysypu spoilerów od niedzieli. A co ważniejsze, sam Rian Johnson twierdzi, iż fani jeszcze nie odkryli kilku istotnych rzeczy. Więc od soboty, czy niedzieli rano lepiej uważać, chodząc po internecie.Na imprezie promującej film w Japonii pokazano już początek filmu, jakieś 13 minut. Bez wchodzenia w zbytnie spoilery, podobno będzie wiele bitew w kosmosie, ale też okazuje się, iż wiele rewelacji, które pojawiają się w „przeciekach” jest błędnych. Jakoby na początku giną jakieś postaci, które według różnych relacji miały odegrać istotniejszą rolę w filmie. No i od samego początku film zaczyna się akcją, ale jest też humor. Podobno taki jest ton całego Epizodu. Cóż, może warto faktycznie odłączyć się od sieci do premiery?

Fakt, że Rian Johnson będzie twórcą kolejnej trylogii dobrze wróży Epizodowi VIII. Spełnił on oczekiwania w nim pokładane. Niektórzy sugerują, że może to być najlepiej oceniany film z cyklu.Riana zapytano też o to zdjęcie powyżej. Obcy po lewej stronie ekranu ma w ręku jakieś zwierzątko. Reżysera zapytano, czy to przypadkiem nie jest kosmiczny Gary, piesek Carrie Fisher. Johnson odpowiedział, że tak. Ale nie wiemy, czy to faktycznie jej pies, czy tylko jakaś inspiracja.

Johnson przyznał także, że pierwotny montaż „Ostatniego Jedi” miał jakieś 3 godziny i 20 minut. Wersja, którą zobaczymy w kinie, to ta najlepsza, reżyserska. Choć wycięto kilka scen, które bardzo mu się podobają, ba nawet całych długich sekwencji, to reżyser twierdzi, że lepiej będzie się je oglądało na Blu-ray jako dodatek. Podobno tym razem mamy dostać trochę tych scen. Rian wyklucza także powstanie wersji rozszerzonej filmu. Mało tego, te wycięte sceny zawierają także muzykę Johna Williamsa, której nie usłyszymy w ostatecznym filmie. Film ostatecznie trwa 151 minut i 38 sekund.Oprócz niepotwierdzonej jeszcze Boliwii, Dubrownika i Irlandii, ekipa Johnsona kręciła też kilka ujęć w Islandii. Wcześniej kręcili tam J.J. Abrams i Gareth Edwads.

Pierwsze słowa w filmie brzmią podobno „We’re not”. Johnson przyznał także, że kręcił scenę z Markiem Hamillem i Carrie Fisher na pokładzie „Sokoła Millennium”. Załapał się tam także C-3PO (czyli Anthony Daniels).Mark podobno bardzo pomógł też wymyślić historię Luke’a. Hamill należy do tych aktorów, dla których dzieje postaci są bardzo ważne. Zanim Rian dał mu odpowiedź Mark stworzył kilka różnych wersji tego, co mogło się dziać z Lukiem i co zaprowadziło go na tą wyspę. Johnson cierpliwie ich wysłuchał, potem powiedział Markowi jak to wygląda. Choć niekoniecznie może to mieć odbicie w scenariuszu. Tu sprawa wygląda podobnie jak w przypadku „Przebudzenia Mocy”, że prócz scenariusza filmowego tworzyli historię, której nie ujawniali. Znajduje się ona w archiwach Lucasfilmu, jeśli inni twórcy będą chcieli z niej skorzystać to mają wolną drogę. Jeśli nie, to z pewnością ją nadpiszą, ale tym razem problemu nie będzie, bo przecież nikt tego nie ujawnił.Andy Serkis potwierdził, że Snoke wciąż jest wysoki. Ma około siedem stóp, czyli 213 cm. Więc w niektórych scenach używał szczudeł.

Benicio Del Toro porównał swoją postać, DJa, do noża. Jeśli złapie się go za ostrze, to można się pociąć, ale jak złapie się za rączkę to jest bardzo pożyteczny.

John Boyega mówiąc o filmie twierdzi, że tam akcja idzie do przodu. Nie ma miejsca na sentymenty, zobaczymy co dalej z Finnem, co z Rey (Daisy Ridley), ale kwestia śmierci Hana Solo może zostać raczej tylko wspomniana. Z pewnością nie zajmie wiele miejsca w filmie.

Nowy spot reklamowy [AKTUALIZACJA]

YouTube
15

W przyszły piątek nastąpi premiera "Ostatniego Jedi" (przedmiera już 13 grudnia w środę). W sieci zadebiutował kolejny spot reklamowy.Właśnie został udostępniony nowy spot tv. Znalazła się w nim nowa scena z Luke`iem.

Szkoła droidów, Rey i kolejny spot

20

Kolejny dzień i kolejne materiały promocyjne Epizodu VIII. Dzisiaj mamy dla Was krótki filmik, na którym Anthony Daniels pokazuje jak szkolił droidy z „Ostatniego Jedi.”Następny filmik to wizyta na planie wraz z Daisy Ridley.I na koniec kolejny spot telewizyjny.

Nowy spot „Ostatniego Jedi”

11

Wraz ze zbliżającą się premierą „Ostatniego Jedi” w sieci pojawia się coraz więcej spotów i innych materiałów związanych z filmem. Dzisiaj mamy dla Was spot, który przygotowany został z myślą o sieci kin IMAX.Swój czas w materiałach reklamowych ma również nowa bohaterka Gwiezdnych Wojen - Rose Tico.Na koniec jeszcze kolejna reklama sieci Verizon. Możemy się w niej lepiej przyjrzeć BB-9E. Pamiętajcie jednak, że sceny z reklamy nie pochodzą z filmu.

Chiński zwiastun

YouTube
18

Premiera Epizodu VIII Gwiezdnych Wojen "Ostatni Jedi" obędzie się już w przyszłym tygodniu! W sieci zadebiutował nowy chiński zwiastun. Pokazuje kilka nowych scen z planet Cantonica oraz Crait wraz ze scenami bitwy kosmicznej.

Krótki dokument o treningu

20

Oficjalny kanał na YouTubie umieścił kolejny z krótkich dokumentów o „Ostatnim Jedi”. Tym razem koncentruje się on na treningu aktorów szykujących się do walki. Zobaczymy i usłyszymy tu Daisy Ridley, Johna Boyegę, Adama Drivera, Kelly Marie Tran oraz Gwendoline Christie. W tle przewija się też Rian Johnson oraz koordynator walk i kaskaderów Liang Yang. John zdradził, że scenę w pojedynku z Phasmą chciał zagrać samodzielnie. Yang zaś chwalił Daisy.Zaś na nieoficjalnych kanałach pojawił się kolejny spot telewizyjny VIII Epizodu. Po 15 sekundach lecą wcześniejsze. Tu zaś mamy nową scenę z porgiem.

Archiwum wiadomości dla działu "Ostatni Jedi"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.