Fandom

CXI Rzeszowskie Spotkanie Fanów SW

Rzeszowska Akademia Mocy
0Najbliższe spotkanie dla miłośników Gwiezdnych Wojen z Rzeszowa i okolic odbędzie się już w tę sobotę 24.06.2017 r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie mieszczącym się przy ul. Okrzei 7. Start o godzinie 16.00 w sali audiowizualnej, na II piętrze. Spotkanie będzie poświęcone m.in.: fanom Gwiezdnych Wojen i 40. leciu "Nowej nadziei".

Zapraszamy!

CLXIII spotkanie wrocławskich fanów Star Wars

Wrocławski fanklub SW
1

Na progu nadchodzących wakacji, zapraszamy Was serdecznie na ostatnią w tym półroczu Imperiadę!

Pogoda coraz bardziej dopisuje, tak więc liczymy, że za jej przykład, i Wy, drodzy fani, jak najliczniej pokażecie się na nadchodzącym spotkaniu :)

Data: 17.06.2017

Miejsce: pub Motyla Noga, piwnica (wejście od podwórka)

Godzina: 12:00


Na zakończenie tego półrocza, mamy dla Was przygotowane kilka atrakcji:

– przegląd nowości ze świata komiksowego i książkowego Star Wars

– analiza najnowszych wieści na temat nadciągającego Battlefront 2

– plany i działania na okres wakacyjny

Natomiast jako gwóźdź programu mamy dla Was wspólne oglądanie „Powrót Jedi” w wersji niepoprawionej! W ten sposób zamkniemy cały cykl, który rozpoczęliśmy tuż przed premierą Łotra 1.

Tak więc przybywajcie i bawcie się dobrze razem z nami!

Niech Moc będzie z Wami!

Zbliżają się Dni Fantastyki 2017

Dni Fantastyki.pl
6


Tegoroczne Dni Fantastyki odbędą się w dniach od 7 do 9 lipca we Wrocławiu w budynku Centrum Kultury „ZAMEK”, pl. Świętojański 1, 54-076 Wrocław oraz w najbliższym jego otoczeniu, na terenach krajobrazowego Parku Leśnickiego. Jest to obecnie największa tego typu impreza na Dolnym Śląsku. Poniżej fragment zaproszenia na tegoroczną imprezę od organizatorów:

DF-y to przede wszystkim trzydniowe święto fanów fantastyki i właśnie przede wszystkim dla was przygotowujemy tę imprezę – dla ludzi zainteresowanych fantastyką, czytających książki oraz komiksy, oglądających filmy i seriale, uwielbiających grać: czy to w planszówki, czy na konsolach, czy w RPG-i albo larpy – dla ludzi kreatywnych i otwartych, z nieograniczoną wyobraźnią.

Jeżeli nie jesteś fanem fantastyki, również możesz przyjechać na DFyy i przekonać się na własnej skórze, o co tu tak naprawdę chodzi. Tym bardziej, że w programie znajdziesz sporo punktów z obszarów okołofantastycznych.


Najważniejsze informacje dotyczące Dni Fantastyki 2017
Temart na forum

Program Skierconu 2017

Mistrz Seller
40


Tegoroczny Skiercon odbędzie się w dniach 28-30 lipca w nowej lokalizacji, którą jest Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach. Podczas tego lipcowego weekendu dla fanów fantastyki czeka mnóstwo. Dla fanów Gwiezdnych Wojen, jak co roku, przygotowano mnóstwo atrakcji, o których możecie przeczytać poniżej:

Konkursy

Wielki turniej trójgwiezdny - I runda: Jaina, Fisto, II runda: Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian, III runda: Wiktor Weprzędz, Finał: Mistrz Seller
Wielki niezwykły konkurs z nie codziennymi zadaniami. Każda runda jest zupełnie inna i jest przygotowywana przez inną osobę. W tym konkursie drużynowym startują drużyny po 5 osób. Wygra ta która lepiej poradzi sobie z szalonymi trzema zadaniami, a każde przygotowane jest przez kogoś innego.

Wielki konkurs wiedzy o Legends - Mistrz Seller, Mastema
Wielki konkurs wiedzowy, którego tematem jest stary (dobry) kanon Star Wars. Konkurs jest indywidualny.

Nasze Gwiezdne wojny czyli wielka improwizacja - Mistrz Seller
Zawsze marzyłeś by stać się bohaterem Gwiezdnej sagi? Tutaj możesz spełnić swoje marzenia. Podobnie jak w popularnym serialu “Spadkobiercy” zadaniem uczestników będzie zagrani improwizowanej scenki.

Mało elegancka broń na bardziej barbarzyńskie czasy. Konkurs Star Wars - Smok
Kadeci! Każdy, który tu przybywa uważa się za eksperta od broni. Nie stanowicie wyjątku! Dowództwo jednak chce przetestować Waszą wiedzę. Więc na co czekacie?! Ołówki w dłoń i ruszajcie do boju o honor Waszych jednostek!

Konkurs wiedzy o Rogue One - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Trudny konkurs wiedzy o Rogue One.


Dyskusja

Czy lubienie nowego kanonu i starego kanonu dyskwalifikuje z bycia fanem? - Jaina i Fisto
Dyskusja związana z pytaniem które pojawia się ostatnimi czasy, otóż czy czerpanie przyjemności z oglądania i czytania nowego kanonu równa się eksmisji z fandomu Star Wars?


Prelekcje

Force Crusaders - Phinsy i Thanatos
Jak wytrzymać dwadzieścia lat będąc fanem Gwiezdnych Wojen i nie zwariować klika słów (i obrazków) o Zakonie Jasnej Strony Mocy Force Crusaders.

Jedi, Sith i... Samurajski Zen? - Asagi
To, że kreacja Zakonu Jedi czerpie garściami z filozofii dalekiego wschodu nie jest dzisiaj dla nikogo tajemnicą. Począwszy od samego podobieństwa w stroju, poprzez upodobanie do szermierki, a na sławnym kodeksie kończąc. Zasadniczo chciałoby się rzec, że kodeks Jedi prowadzi ku ścieżce "dobra", natomiast jego odpowiednik u Sith ku "złu". Czy jest to jednak prawda? Odpowiedzi szukać należy u filozoficznych podstaw z jakich oba sposoby myślenia się wywodzą. A co, jeśli biologia też będzie miała tutaj coś do powiedzenia? Przyjdź i razem próbujemy znaleźć odpowiedzi w rzeczywistości, która wcale nie maluje tak czarno-biale, jakbyśmy chcieli...

Mos Eisley Cantina - Pasterz
Połączenie światów drinków i Gwiezdnych Wojen. Zaskocz przyjaciół i znajomych podając im napoje inspirowane uniwersum Star Wars. W planach również króciutki kurs miksologii.


Mandalorianie

Manda'Yaim - prezentacja społeczności - Mahiyana- Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Najprościej mówiąc, jesteśmy fanami Mandalorian, fikcyjnej grupy wojowników znanych z „Gwiezdnych Wojen”. Jeśli kojarzysz Bobę Fetta z „Imperium Kontratakuje” bądź Jango Fetta z „Ataku Klonów” to właśnie poznałeś Mandalorian – wyszkolonych łowców nagród w charakterystycznych zbrojach i hełmach z T-kształtnym wizjerem. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na nasz temat zapraszamy na naszą prezentację!

Mandaloriańska zbroja - zrób to sam - Vassk, Dexal, Redness
Jako członkowie Mandalorian Mercs Costume Club, czyli jednej z 3 największych na świecie organizacji kostiumowych Star Wars (obok 501st Legion i Rebel Legion) zrzeszającej posiadaczy mandaloriańskich zbroi poprowadzimy prelekcję/prezentację dotyczącą tajników tworzenia naszych kostiumów. Opowiemy o tym jak i z czego tworzymy nasze zbroje, podpowiemy od czego zacząć swoją przygodę z profesjonalnym cosplayem w świecie Star Wars.

Mando'a - o języku Mandalorian słów kilka - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Ich kultura przetrwała wiele stuleci w dość hermetycznym społeczeństwie; a to, jak ważnym jej elementem jest Mando`a, język mandaloriański, oddaje choćby powiedzenie "kto pisze, ostanie się". Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej historii i budowie tego języka, a także kilku kontekstach kulturowych; poznać powiązany z Mando'a alfabet czy posłuchać jak brzmią Mandaloriańskie pieśni bądź tradycyjna przysięga małżeńska, wpadnijcie posłuchać naszej prelekcji.


Prelekcje dotyczące świata Star Wars

Gildia Łowców Nagród: Historia, struktura, działanie - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Prelekcja ta ma na celu przybliżenie organizacji, jakimi była funkcjonujące przez większość okresu trwania Starej Republiki, jak i pierwsze dwie dekady panowania Imperium różne wcielenia gildii łowców nagród. Oprócz historii, omówione zostaną wewnętrzne podziały i struktura władzy. Słuchacze będą mogli poznać zasady rekrutacji, reguły obowiązujące członków Gildii, jak i podsumowanie plusów i minusów bycia zrzeszonym łowcą. Przedstawiona zostanie także klasyfikacja nagród, jak i standardowy schemat polowania.

Nie tylko przyprawa, czyli sposoby na odurzenie w odległej galaktyce - Smok
Zapraszam na spotkanie, podczas którego przyjrzymy się substancjom odurzającym obecnym w odległej galaktyce. Nie tylko omówimy najczęściej zażywane środki, ale także poszukamy ich odpowiedników w naszym świecie.

Symbole w Gwiezdnych Wojnach - Mahiyana - Manda`Yaim, Polska Społeczność Mandalorian
Zastanawiało Cię kiedyś co oznaczają te wszystkie symbole, które pojawiają się w różnych miejscach w filmach, komiksach czy serialach z uniwersum Gwiezdnych Wojen? Nie rozumiałeś co tak niesamowitego było w flagach nad kantyną w zwiastunie Przebudzenia Mocy, że tyle osób zwróciło na to uwagę? Zauważyłeś, że bohater którego lubisz ma namalowane różne symbole na zbroi i właśnie zaczęło Cię zastanawiać co one oznaczają? A może już wcześniej się nad tym zastanawiałeś? Jeżeli odpowiedziałeś twierdząco na jedno z tych pytań albo po prostu zainteresował Cię ten temat zapraszam na mój panel.

Zasada Dwóch: Zawsze dwóch ich jest, nie więcej, nie mniej. Mistrz i jego uczeń. - Amdir i Nild
Przedstawienie genezy, historii i założeń "Zasady Dwóch" wraz z dyskusją na temat tego, czy spełniła swoją funkcję i czy w ogóle miała sens.


Prelekcje dotyczące produktów Star Wars

Sekrety “Rycerzy starej Republiki” - Mistrz Seller
W 2006 roku w stanach zjednoczonych zaczęła wychodzić seria o przygodach młodego Zayne’a Carricka. Jakie ciekawostki skrywa ta seria? Skąd brały się pomysły na postaci i fabułę? Co zostało później wykorzystane w innych mediach?

W co by tu starwarsowego zagrać? - Jedi Nadiru Radena
Odkąd Fantasy Flight Games przejęło licencję na tworzenie gier towarzyskich Star Wars, doczekaliśmy się wielu bardzo udanych i fajnych pozycji – oto ich pełen i dogłębny przegląd, od karcianek, przez bitewniaki, po typowe planszówki i erpegi. Do tego będzie jeszcze krótkie przypomnienie, jakie gry powstały zanim FFG przejęło rządy.

Wojny klonów - Przed erą Filoniego - Wiktor Weprzędz
Zanim Dave Filoni objął dowodzenie nad tym okresem w historii Gwiezdnych Wojen powstawało dużo godnych poznania historii, które mieliśmy okazję zobaczyć w książkach, komiksach czy chociażby serialu animowanym z 2002 roku. Na tej prelekcji przybliżę cały ten okres.


Nowy Kanon

Najciekawsze postacie nowego kanonu Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Omówienie najciekawszych postaci z nowego kanonu i próba znalezienia wzorców ich tworzenia.

Chewie, jesteśmy w Domu (Pomysłów) - Smok
Qui-Gon namawiał do skupiania się na tym, co jest tu i teraz. Warto więc pójść za radą doświadczonego mistrza i odwrócić wzrok od Legend, by przyjrzeć się aktualnej ofercie komiksowej. Przy okazji można porozmawiać o tym, co Marvelowi wyszło oraz nad czym Dom Pomysłów powinien jeszcze popracować. Zapraszam!


Ciekawostki

Reklamy Star Wars - Michał "Komisarz Sev" Ogrodowicz
Przegląd reklam Star Wars na przełomie lat wraz z analizą, jak się zmieniała forma reklam.

Jak to jest zrobione? - efekty w Star Wars - Wiktor Weprzędz
Walki na miecze świetlne, kosmiczne bitwy, a może zatłoczona od wielu ras kantyna w Mos Eisley? Zastanawialiście się jak to wszystko zostało wykonane? Na tej prelekcji tego wszystkiego się dowiecie.


Fandom

Dawno, dawno temu... Historia konwentu SkierCon - Mistrz Seller
5 lat temu grupa szaleńców zaczęła pracować nad pewnym szalonym planem. Skąd wziął się SkierCon i jakie ciekawe historie przydarzyły się tym którzy go zrobili..


Czas: 28-30 lipca 2017 r.
Miejsce: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Skierniewicach, ul. Stefana Batorego 64c
Bilety: 20 zł
Oficjalna strona: www.skiercon.pl


Temat na forum

Jutro startuje Warsaw Comic Con

WarsawComicCon.pl
5

Już jutro w podwarszawskim Nadarzynie rozpocznie się Warsaw Comic Con. To pierwsza edycja tej imprezy, która planuje się w najbliższych latach rozrastać. Wszystkich chętnych zapraszamy do PTAK Warsaw Expo. Poniżej zamieszczamy kilka informacji praktycznych:

 • Kiedy: 1-4 czerwca 2017
 • Gdzie: PTAK Warsaw Expo, Nadarzyn pod Warszawą
 • Ceny biletów: 1-dniowe 30-50 PLN, karnety 4-dniowe 85-180 PLN
 • Oficjalna strona Warsaw Comic Con
 • Program imprezy

  Do zobaczenia na miejscu!

 • Łódzka Noc Muzeów Star Wars

  Łódzki Fanklub SW
  1

  Łódzki Fanklub Star Wars przysyła do nas wiadomość o gwiezdnowojennym wydarzeniu powiązanym z jutrzejszą (20.05.2017) Nocą Muzeów. Oto szczegóły:
  Już po raz drugi mamy przyjemność zaprosić Was na Noc Muzeów do Łódzkiego Domu Kultury (sala 103).
  Tym razem bawimy się od 19.00 do 01.00.

  W programie:
  19.00 - 20.00 Memogenne sceny w Star Wars by Nelani
  20.00 - 22.00 "Powieści Nowego Kanonu - dyskusja co warte uwagi i dlaczego" by Cassus
  22.00 - 01.00 Planszówki, gry i rozmowy o SW w doborowym towarzystwie by wszyscy


  Noc Muzeów to doskonała okazja, żeby nas poznać, porozmawiać o Gwiezdnych Wojnach, obejrzeć naszą biblioteczkę książek i komiksów i może zachęcić się do przyjścia na regularne spotkanie

  Serdecznie zapraszamy!

  Startują Warszawskie Targi Książki i Komiksowa Warszawa

  targi-ksiazki.waw.pl
  3  Chcielibyśmy poinformować, że od dzisiaj (czwartek 18. maja) do niedzieli 21. maja na Stadionie Narodowym w Warszawie będą odbywać się jednocześnie dwie imprezy, które mogą zainteresować fanow Star Wars. Mowa o Warszawskich Targach Książki i Komiksowej Warszawie. Co roku do Warszawy zjeżdżają się wydawcy, autorzy i fani książek i komiksów. Dwanaście miesięcy temu oba wydarzenia odwiedziło 815 wystawców z 25 krajów, 1017 autorów i ponad 70 000 czytelników. Na szerokiej maści stoiskach na pewno nie zabraknie przecenionych gwiezdnowojennych pozycji.

  Oficjalne strony Warszawskich Targów Książki i Komiksowej Warszawy.

  91. Spotkanie Krakowskich Fanów Star Wars

  Krakowski Fandom Star Wars
  3

  Krakowski Fandom Star Wars ponownie zaprasza na swoje spotkanie entuzjastów gwiezdnej sagi:

  Szanowni Państwo, już w najbliższą sobotę, 20 maja, zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Krakowskiego Fandomu Star Wars o godzinie 15:00 do tawerny "Steamland" przy ul. Dietla 64!

  W programie:

 • "Tam gdzie wojna nie sięga..." [Payback]
 • "LEGO Star Wars 2013" [Owen krk]
 • "(Nie)trzeźwym okiem KomiX'a" [KomiX]
 • "Przegląd floty Imperium: ISD!" [KomiX]
 • Prezentacja Bractwa Sithów
 • Relacja z Mistrzostw Świata w grach turniejowych Star Wars od FFG. [Owen krk]

  NA 100% zagramy też w X-Wing, możecie liczyć na kalambury, a przede wszystkim świetną atmosferę.
  Zapraszamy!


  Krakowscy Fani na Facebooku.

 • Archiwum wiadomości dla działu "Fandom"

  Loading..

  Ustawienia


  Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
  Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.