Solo

Co tam słychać z „Solo”?

11

Trwamy w wyczekiwaniu na premierę „Ostatniego Jedi”, ale przypominamy, że następny w kolejce jest „Solo” i to już za pół roku. Teaserowe plakaty już pojawiają się w kinach na zachodzie, zobaczymy jak będzie u nas.Piątek Mocy „Solo” odbędzie się 13 kwietnia 2018. No a my czekamy na zwiastun. Już chyba nie przełożą filmu, więc jego marketing powinien ruszyć niebawem.

Ostatnio przycichł trochę Ron Howard, niestety nie dlatego, by zwolnić miejsce przed Epizodem VIII. Reżyser potrzebował wziąć sobie trochę wolnego z powodu śmierci ojca, aktora Rance’a Howarda.

Za to o filmie wypowiedzieli się wyrzuceni reżyserzy - Phil Lord i Chris Miller. Twierdzą, że kręcenie tego filmu to było cudowne przeżycie. Mieli wspaniałą obsadę, wspaniałą ekipę i współpracowników. Rozumieją też, że przepaść między oczekiwaniami Kathleen Kennedy i jej obozu, a tym co stworzono na planie była tak wielka, że nie dało się zbudować mostów. Ale twórcy nie tracą optymizmu. Twierdzą, że czasem tak jest, że trzeba ze sobą zerwać, wszystkim jest przykro, ale trzeba też iść dalej i wyciągnąć z tego doświadczenia tyle nauki ile się da. Nadal są bardzo dumni z tego, co nakręcili i dziękują wszystkim fanom, którzy ich wspierali. Miller dodał, że teraz są bardzo zadowoleni, musieli też po drodze się trochę upić. No i najważniejsze, że zajęli się już nowymi projektami.Marketing formalnie nie ruszył, więc pojawiają się podróbki, jak ten „kubek”. Jest na nim Alden Ehrenreich, czyli nowy Han Solo. Łatwo się dać nabrać, niestety.

Kilka informacji o Solo

19

We wrześniu pisaliśmy o tym, że do obsady filmu o Solo dołączył Paul Bettany. Aktor zastąpił Michaela K. Williamsa, którego rola została wycięta z powodu wydłużenia zdjęć i nałożenia się innych terminów.
Scenariuszowo postać pozostała niezmieniona, jednak z powodu braku czasu zmieniono rasę bohatera: z obcego (tworzonego w technice motion-capture) na człowieka. I nic więcej o tej postaci nie było wiadomo.

W dniach 10-12 listopada w USA odbywał się konwent Rhode Island Comic Con, na którym wśród zaproszonych gości był Paul Bettany.
Podczas panelu poświęconemu filmowi „Avengers: Infinity War” Paul Bettany i Sebastian Stan odpowiadali na pytania publiczności. Ze względu na ograniczenia czasowe, moderator poprosił uczestników o krótkie odpowiedzi „tak” lub „nie” w ostatnich minutach panelu.
Wtedy jeden z fanów zadał pytanie Bettany’emu, czy ten mógłby zdradzić publiczności nazwę postaci, którą gra w filmie o Solo.

„Nie jestem pewien” - powiedział nerwowo Bettany, a gdy publiczność wybuchła śmiechem dodał: „Nie jestem pewien, czy chcę być pozwany”.
„Nie mogę na to odpowiedzieć. Ale oczywiście jestem bardzo fajnym międzygalaktycznym gangsterem”.


Niedawno na łamach Entertainment Weekly ukazał się artykuł, w którym aktorka Thandie Newton wypowiedziała się na temat plotek o tym, że Ron Howard po zastąpieniu Phila Lorda i Chrisa Millera musiał nakręcić większość filmu od nowa.

Z jej perspektywy zmiany nie były tak drastyczne.
Sporo materiału, który stworzyli poprzedni reżyserzy pozostanie w ostatecznym filmie, w tym niemal większość scen z jej udziałem. Thandie przy okazji powiedziała, że film jest świetny, a także pochwaliła współpracę między ekipą i jej kolegami z obsady.

O dokrętkach do „Solo” słów parę

23Powoli wychodzą na wierzch problemy z „Solo”. Okazuje się, że materiał przygotowany przez Chrisa Millera i Phila Lorda, byłych już reżyserów, w większości trafił do kosza. To akurat nie jest zaskoczenie, dokładnie takie sugestie dostawaliśmy wcześniej. Teraz niejako mamy potwierdzenie.

Ron Howard nakręcił 80% filmu na nowo. Znaczy tyle, że z oryginalnej wizji poprzednich twórców pozostało bardzo niewiele. Co jeszcze bardziej istotne, Ron Howard nie musiał przejmować się budżetem. Koszt filmu wzrósł prawie dwukrotnie. To dobrze obrazuje obecną politykę Lucasfilmu. Kathleen Kennedy chce dostać produkt, który spełnia pewne normy i nie będzie bawić się w cięcia budżetowe. Jeśli to ma kosztować więcej, to będzie.

Pojawiły się także plotki o planetach, jakie zobaczymy w filmie. Właściwie jest to tylko lista nazw i nic więcej, czy prawdziwa, tego nie wiemy. Dwie z nich już znamy, zostały potwierdzone przez reżysera. To Kessel i Corelia. Obie są przynajmniej pośrednio wspomniane w oryginalnej trylogii.

Kessel to planeta więzienna, w jakiś sposób związana z kopalnią, wyczynem Hana i pewnie Chewbaccą. Pojawiła się już w nowym kanonie w „Rebeliantach”.

Corelia natomiast to rodzinna planeta Hana Solo. Można założyć, że zostanie ona ukazana w pierwszej części filmu.

Iridium to nowa planeta w filmowym uniwersum, jak również w nowym kanonie. Ale lokacja o tej nazwie istnieje w Expanded Unvierse. Tam był to górzysty świat, który przyciągał piratów.

Vandor - znów w Legendach ta nazwa była stosowana do trzech skalistych światów w systemie Coruscant. Nie wiemy, czy to zbieżność nazw, czy może coś więcej.

Savareen - to z kolei planeta, która w Legendach znana była tylko z produkcji brandy.

Zobaczymy na ile te plotki o planetach okażą się prawdziwe. Na razie czekamy na potwierdzenie innych, czyli, że zwiastun pojawi się do końca roku.

Zdjęcia do „Solo” skończone

13

Właściwie nie jest to żaden nowy news, bo już przy okazji ujawnienia tytułu Ron Howard mówił, że kończą właśnie prace na planie „Solo”. Dość szybko Joonas Suotamo, czyli Chewbacca, potwierdził, że to faktycznie był koniec zdjęć. Teraz formalnie zrobił to samo Ron Howard.To czekamy na zwiastun, który się najpewniej pojawi do końca roku. Premiera w maju 2018.

„Solo: A Star Wars Story” to oficjalny tytuł Hantologii

www.starwars.com
55

To już oficjalne! Nowy film Lucasfilm o Hanie Solo będzie miał tytuł „Solo A Star Wars Story”.Przez ostatnich kilka miesięcy, odkąd Ron Howard przejął rolę reżysera przy solowym filmie o Hanie Solo, legendarny filmowiec wrzucał do sieci społecznościowych różne zdjęcia z planu. Na zakończenie okresu zdjęciowego w filmie podziękował fanom za dobrą wspólną zabawę, a potem dowcipnie ujawnił tytuł filmu:Wiadomość potwierdziła oficjalna starwars.com pisząc: "w niespodziewanym ogłoszeniu, reżyser Ron Howard wyjawił oficjalny tytuł dotą niezatytułowanego filmu o Hanie Solo: „Solo: A Star Wars Story”. Ogłoszenie pojawiło się w wiadomości, w której legendarny filmowiec (wraz z małą pomocą słynnego Wookieego) podziękował swojej ekipie filmowej i obsadzie na zakończenie zdjęć do filmu." Do wiadomości dołączono oficjalne logo filmu.

Film „Solo: A Star Wars Story”, czyli po polsku najprawdopodobniej „Solo, Gwiezdne wojny – historie”, będzie dział się przed wydarzeniami z „Nowej nadziei” i ma trafić do kin 25 maja 2018.

Warto dodać, że tytuł ten po raz pierwszy pojawił się przy okazji prezentacji Hasbro w 2014. Część ekipy miała go także na firmowych koszulkach.

Komiksowi bohaterowie w filmie o Solo? [Aktualizacja]

Twitter
15

Ron Howard zamieścił na swoich kontach w mediach społecznościowych kolejne zdjęcie z planu nadchodzącego filmu o Hanie Solo. Nie byłoby w nim nic niezwykłego, gdyby nie opis, który dodał do tego zdjęcia: „#tagandbink ?”.

Przypomnijmy, że Tag i Bink to bohaterowie wydanego ponad dziesięć lat temu humorystycznego komiksu Tag & Bink kopnęli w kalendarz, który cieszył się sporą popularnością wśród fanów. Później pojawiły się jeszcze mniej lub bardziej udane kontynuacje, o których możecie poczytać w tym miejscu. Ta dwójka bohaterów mogłaby pasować do komediowego filmu Star Wars. O tym jednak czy reżyser tylko żartował, czy też rzeczywiście przewidział dla nich jakąś rolę przekonamy się pewnie dopiero w kinie.

Aktualizacja: Na Twitterze, w odpowiedzi na wpis Kevina Rubio (autora komiksów o Tagu & Binku), Jon Kasdan potwierdził, że Tag i Bink rzeczywiście znaleźli się w filmie. Jon wcielił się sam w jedną z postaci, podczas gdy drugiego gra Toby Hefferman.

Zwiastun i tytuł w drodze

15

Zaczynamy od filmiku, który umieścił Ron Howard. Oczywiście związanego z Hantologią.

Secrets to uncover & challenges to face for a young #HanSolo #UntitledHanSoloMovie

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)Ale to dopiero początek wieści. Jordan Maison, redaktor naczelny Cinelinx, a także artysta tworzący gwiezdno-wojenne karty TOPPS umieścił twitta w sieci, że Disney pracuje już nad materiałami reklamowymi do filmu o Hanie Solo, wiele z nich jest bardzo zaawansowanych. Zwiastun podobno już jest gotowy i prawdopodobnie zostanie pokazany przed końcem roku. Właściwie najbardziej realne terminy są dwa, albo przy okazji premiery „Thora”, albo już po premierze „Ostatniego Jedi”. Maison dostał informację, że pokażą go wkrótce, co on rozumie jako przed końcem roku.

W zeszłą sobotę odbyło się przyjęcie zamykające zdjęcia. Pojawiła się na nim Kathleen Kennedy. Zdjęcia zbliżają się ku końcowi, ale wciąż nie są skończone. Imprezę zorganizowano wcześniej, bo wielu aktorów musiało opuścić plan ze względu na inne zobowiązania. Jeśli mają coś do nakręcenia to wracają bardziej gościnnie. Stąd może faktycznie Howard ma rację sugerując, że więcej czasu spędza teraz w montażowni. Nie tylko dlatego, że jest pracoholikiem, raczej ze względu na terminy nowe ujęcia mogą obecnie powstawać trochę wolniej. Jeden z kaskaderów, niejaki Luke Scott przyznał, że czeka go jeszcze tydzień pracy. To wszystko sugeruje tylko, że niezatytułowany film o Hanie Solo został przez Howarda nakręcony praktycznie od początku.

Zdjęcia prawie skończone

7

Ron Howard na swoich kontach społecznościowych powiadomił, że już prawie skończył zdjęcia do spin-offa o Hanie Solo. Czekają go jednak jeszcze długie miesiące postprodukcji. Przypomnijmy, że reżyser pojawił się na planie filmu pod koniec czerwca, co daje prawie trzy i pół miesiąca kręcenia. Przy okazji Ron podzielił się również drobnymi ujęciami z planu / studia.

Tough neighborhoods contain Doorways to adventure, mystery & excitement #UntitledHanSoloMovie

Post udostępniony przez RealRonHoward (@realronhoward)Wyciekła fabuła Hantologii

AlbertChessa
31

W przyszłym roku odbędzie się premiera Hantologii, drugiego spinoffa z Gwiezdnych Wojen, wprowadzającego do wydarzeń Epizodu IV Nowej Nadziei. Do sieci wyciekła fabuła filmu o Hanie Solo. (Spoiler):

Han Solo (Alden Ehrenreich) wraz z przywódcą Beckettem (którego Han traktuje jak ojca) żyją na Corelii, gdzie na codzień uczestniczą w nielegalnych lokalnych wyścigach ścigaczy/swoopów/podracerów.
W skład ich zespołu należy kilka osób, a wśród nich Kira (Emilie Clarke). Kiedy film się rozpoczyna, Han Solo jest już niemal w pełni uformowanym bohaterem, jakiego znamy z klasycznej trylogii. Historia nie opowie ani o dzieciństwie, ani o tym jak Han odkrywa samego siebie. Postać Hana opisywana jest w filmie jako: szelmowski, porywczy, arogancki o złotym sercu, co ugruntowało Solo jako pilota/asa wyścigów.
W trakcie jednego z wyścigów przybywa lokalna policja, która aresztuje Becketta i Hana (Han stwierdzi, że wygrałby wyścig gdyby nie zjawiły się gliny). Zostają zaprowadzeni na przesłuchanie, gdzie okaże się, że nie jest to zwyczajna łapanka na ulicy w trakcie wyścigów. Zostali tu sprowadzeni w poważniejszej sprawie. Oficer, w którego podobno ma wcielić się Paul Bettany, wyjaśni, że krążą plotki na temat inwazji Imperium i okupacji planety. W związku z tym władze Corelii poszukują doświadczonych pilotów aby dołączyli do straży miasta by przygotować się na to co niedługo nastąpi.
Han i Beckett (w swoim szelmowskim stylu) wyjaśnią, że nie wierzą w bratanie się z żadną władzą oraz, że Corellia jest tylko ich domem, a nie ojczyzną. Oficer stwierdzi, że nie ważne czy z nimi czy z Imperium, kiedy nastąpi inwazja, postawa lokalnych pilotów będzie musiała się zmienić. Han i Beckett zlekceważą zdanie oficera policji.
Następnie akcja przenosi się o kilka lat do przodu. Han i Beckett jako żołnierze imperialni (co wyjaśni braterstwo Hana do Finna w Przebudzeniu Mocy - Solo należał do tyranii Imperium). Solo preferuje buty imperialnych żołnierzy. Han zostaje przydzielony na służbę jako pilot fregaty ładunkowej. W trakcie zwykłego dnia na służbie w miejskiej straży imperialnej na Korelii, Han i Beckett zostaną zmuszeni do wykonania nieludzkiego rozkazu, zleconego przez samego Lorda Vadera (poza ekranem). Przed całym plutonem żołnierzy będą musieli zabić rodzinę szpiega rebelianta. Obaj odmówią wykonania rozkazu. Zostaną za to zesłani do kopalni na Kessel.
Na Kessel panuje surowe życie. Odwaga i sarkazm Hana zostają poddane próbie. To właśnie tutaj Solo dowiaduje się, że znaczna część siły roboczej w kopalniach stanowią rodziny Wookiee`ch.
Han i Beckett ustalają plan ucieczki. Jednak Solo spiera się z Beckettem odnośnie Wookieech. Beckett stwierdza, że dotąd troszczyli się tylko o siebie i jak na razie tylko to utrzymuje ich przy życiu. Dochodzi do bójki między dwoma przyjaciółmi. Beckett zostaje pokonany przez Hana na oczach Chewbaccy i jego rodziny. Okazuje się, że Beckett specjalnie zgrywał samoluba i sprowokował kłótnię z Hanem po to aby przyjaciel wraz z Chewiem i jego rodziną mogli uciec.
Han spogląda za siebie, widzi jak Beckett szelmowsko się uśmiecha, po czym zostaje zabity przez szturmowców na oczach pracowników kopalni. Spowoduje to zamieszki, dzięki czemu Han i Chewie będą mogli uciec. Wszyscy dostaną się na pokład fregaty koreliańskiej YT z niebieskimi znacznikami i odlecą do oddalonego portu kosmicznego.
W porcie spotkają Lando (Donal Glover), który okażę się administratorem placówki. Od razu rozwinie się przyjaźń i rywalizacja między Hanem i Lando. Calrissian stwierdzi, że Solo posiada niezłe umiejętności pilotażu, jednak znajduje się na jego placówce i nie jest tutaj upoważnionym gościem. Dodatkowo wspomni, że statek którym przyleciał wraz z całym sprzętem na Kessel należą do niego. Wywiąże się kłótnia między Hanem i Lando, w której Lobot powstrzyma Solo przed zaatakowaniem Calrissiana.
Han przeprosi Chewiego i jego rodzinę za wyjście z jednego więzienia i wejścia w kolejne. Han w trakcie zesłania w kopalniach na Kessel, poznał dialekt Wookieech. Dzięki czemu zrozumie co odpowie Chewie. Wookie oddaje mu dług życia, niezależnie od tego w ilu więzieniach skończą razem. Han przysięga, że kiedy to wszystko się skończy, osobiście przetransportuje rodzinę Chewiego na ich planetę.
Han będzie chciał pomówić z Lando. Solo powie, że jeśli Carlissian wynegocjuje w kopalniach aby uwolniono Wookiech, będzie mógł zabrać jego statek. Lando odmówi i zadecyduje, że jeśli wygra z nim w Sabacca, czyli tradycyjną metodą negocjacji w takich sytuacjach, rozważy jego propozycję.
Niespodziewanie pojawi się Kira, której zaczęło się powodzić od czasu inwazji Imperium na Korellię. Stała się partnerem biznesowym Lando, w pewnym sensie ma na niego wpływ.
Han wygra z Lando, zatrzyma sokoła, i z pomocą Wookieech (oraz Kiry) "grzecznie poproszą" Lando o pomóc w realizacji jego planu.
Sokół zostaje naprawiony w szybkim tempie, a Lando skuszony obietnicami wykorzystania całej wydobytej rudy Kessel i rozpoczęcia czystego biznesu - wydobycia gazu Tibanna. Lando zobowiązuje się oddać wszystkie swoje statki transportowe w planie Hana, celem uwolnienia Wookieech/zniszczenia kopalni/pomszczenia Becketta.
Sokół wśród statków transportowych, przemyka między statkami. Scena kończy się pokonaniem trasy na Kessel w mniej niż 12 parseków. Han uwalnia Wookiech, sprowadza wszystkich na rodzinną planetę Kashyyyk. Chewie nazywa oficjalnie statek Sokołem Tysiąclecia, na podstawie lokalnej legendy Kashyyku, w której proroczy Sokół pojawia się tylko raz na tysiąc lat, aby ocalić Wookieech przed pewną zagładą.
Następuje ceremonia, gdzie Han staje się członkiem honorowym Wookieech. Finałowa scena, w której Chewie żegna się z rodziną na Kashyyku i odlatuje z Hanem Sokołem.
(Koniec Spoilera)

Powyższe informację należy traktować z rezerwą, ponieważ nie zostały oficjalnie potwierdzone przez Lucasfilm ani Disney.

Archiwum wiadomości dla działu "Solo"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.