Klasyczna Trylogia

Star Wars Episode IV edition Revisited

Bartosz Kwaśniewski
51

Jeden z naszych szpiegów, fan z długoletnim stażem – Bartosz Kwaśniewski, przysłał nam dzisiaj adres strony bardzo interesującego projektu. A jest nim "Star Wars Episode IV edition Revisited", czyli przemontowana, z nowymi scenami i efektami wersja „Nowej Nadziei”. Jeden z naszych najukochańszych filmów przerobiła ekipa z fanedit.org, która na swoim koncie ma także inne produkcje. W dziale poświęconej "Star Wars Epizode IV edition Revisited" znajdziecie: listę zmian w filmie, różne wersje okładek dla DVD oraz linki do rapidshare i bittorrent, dzięki którym ściągniecie film. Prace nad projektem zakończono w styczniu 2008.


Star Wars Episode IV edition Revisited


Dla niecierpliwych i niedowiarków mamy trailer filmu prosto z YouTube:


Luke Skywalker ma 35 lat...

0

Można by rzec i to dość dosłownie. Przywykliśmy do tego, że Gwiezdna Saga ma już 30, no nawet 31 lat, ale tak na prawdę jest trochę starsza. Na cztery lata przed premierą filmu George rozpoczął pisanie. Dokładnie 17 kwietnia 1973. A przynajmniej tę datę podaje się za wywiadem z Lucasem, którego udzielił magazynowi Rolling Stone w 1983, jakieś dziesięć lat, po tym jak rozpoczął pisanie. Wtedy to właśnie rozpoczął pisanie 10 stronicowego treatmentu, a dopiero miesiąc później około 20 maja zaczął powstawać pierwszy scenariusz.

Swoją drogą ciekawe jak wiele z dawnych pomysłów jednak trafiło do finalnego filmu. I głęboki kosmos i okręt przypominający Łamacz Blokady przesuwający się po orbicie. Lasery i wiele innych. Inne sceny są jeszcze bardziej rozpoznawalne, walki w kosmosie, rebelianci, księżniczka, kantyna, uwolnienie z więzienia. Ba nawet i nazwy są jakby znajome – Yavin (wówczas planeta Wookeech), Alderaan (wówczas stolica Imperium), a nawet imię Luke Skywalker (dopiero potem pojawił się Starkiller). Po więcej odsyłam do „The Making of Star Wars”.

Archiwum wiadomości dla działu "Klasyczna Trylogia"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.