Twórczość fanów

Rok z życia Vadera

9

Od ponad 40 lat Darth Vader, Mroczny Lord Sithów, jest niezmiennie najpopularniejszym czarnym charakterem popkultury. Jednym z kolejnych na to dowodów jest seria zdjęć D.Vader, albo inaczej Dzień z Życia Dartha Vadera, w której polski fotograf prezentował przygody Dartha Vadera w codziennym ludzkim życiu. Projekt powstał przy okazji rozkręcania nowego serwisu społecznościowego skupionego wokół miłośników fotografii: tookapic.com.

Projekt DVader na tookapic


Dla autora, Pawła Kadysza , początki nie były najprostsze: "Maska na dzidę Od tego zaczynała się każda sesja. Maska zawieszona na statywie w miejscu gdzie później miałem stanąć. Na nią, ręcznie ustawiałem ostrość. Autofocus w przypadku braku wężyka / pilota zupełnie by się nie sprawdził. Sprzęt do oświetlenia sceny to jedna lampa Quantuum Move 400 – zdecydowowanie za mocna na moje potrzeby. Do tego nieduży softbox tej samej firmy. Zdjęcia, które wyglądają na zrobione w dzień (tak naprawdę były robione w zupełnej ciemności) były oświetlone wspomnianą lampą, natomiast błysk rozpraszała duża płachta bardzo cienkiego materiału rozwieszona na stelażu. Do kupienia w każdej hurtownii materiałów (wystarczy poprosić o coś co ładnie rozproszy światło).Projektem dość szybko zainteresowały się media internetowe, Mashable, po nim Bored Panda, a potem wreszcie większe polskie media mainstreamowe, od telewizji, przez stacje radiowe, w tym Radiu Zet, aż po pojawienie się autora w Studio Dzień Dobry TVN. Jak sam pisze: Szał trwał około miesiąca. W tym czasie odebrałem ponad 500 maili z pytaniami o wykorzystanie zdjęć, odpowiedź na kilka pytań odnośnie projektu czy zaproszenia do mediów. Zasięg w social media wzrósł ponad dwukrotnie. +300 obserwujacych na Twitterze. +1000 na Facebooku i +3000 na Instagramie. Wystąpiłem w czterech różnych programach TV, w tym jednym na żywo. W dwóch stacjach radiowych. Moje zdjęcia znalazły się w gazetach na całym świecie, w tym w niemieckim wydaniu Focus’a (jako zdjęcie tygodnia) i Malezyjskim ELLE. Autor zachęca innych do próby rozkręcania swoich twórczych projektów, do zrobienia nowych rzeczy, które mogą przynosić kreatywną radość, a czasem nawet sukces.


Szczegółowy artykuł autora o powstawaniu projektu D Vader

Gwiezdne kapelusze

6

Dziś znów poruszamy się w granicach produktów nielicencjonowanych, tworzonych przez fanów-rzemieślników, którzy odsprzedają swoje dzieła innym na zasadzie pojedynczych, unikalnych sztuk. Tym razem przyjrzymy się ofercie produktów grupy The Blonde Swan, obecnej na Etsy. Produkują oni nakrycia głowy w trzech wariantach: fez (cena koło 575 PLN), mały cylinder (cena koło 613 PLN) oraz melonik (cena koło 2283 PLN). Wszystkie oczywiście inspirowane filmami, my zaś wybraliśmy te związane z sagą. Zdjęcia poniżej. Może ktoś sprawi sobie taki kapelusz, do wyboru BB-8 (melonik), R2-D2 (melonik, cylinder), Boba Fett (fez, melonik), Chewbacca (fez) i szturmowiec (fez).

"Shadows and ice" - fanfilm o Obi-Wanie

3

Trzynastoletni podopieczny fundacji Make-A-Wish, zajmującej się pomocą ciężko chorym dzieciom i młodzieży, Gavin Moore, postanowił nakręcić film związany z Gwiezdnymi Wojnami. Wkrótce jego marzenie się spełniło i powstał fanfilm "Shadows and Ice", opowiadający o przygodzie Obi-Wana, kiedy przebywał on na Tatooine. Gavin wyreżyserował i dał pomysł do scenariusza. Zapraszamy do obejrzenia:Poniżej materiał zza kulis:

Gwiezdno-wojenne doniczki

13

Na Etsy można znaleźć bardzo ciekawe doniczki, inspirowane sagą. Oczywiście jest to produkt fanowski, rzemieślniczy, więc każda z nich jest niepowtarzalna. Na razie dostępne są trzy – Gwiazda Śmierci, „Sokół Millennium” i R2-D2. Pakiet tych doniczek kosztuje ok. 140 PLN plus dostawa. Można je (i inne) zamawiać na profilu AnsonDesign.

Spokojnie to tylko okupacja

Internety
25

Mamy smutną (lub nie) wiadomość dla fanów z Warszawy, wasze miasto ponownie dostało się pod okupację, tym razem jednak Imperialną.
Oczywiście to żarty, ale fani ze stołecznego miasta lubią sobie pogdybać, co by się stało gdyby do tego doszło.

Dla przykładu jeden fan stworzył grafikę przedstawiającą spektakularną katastrofę z udziałem Gwiezdnego niszczyciela. A na pierwszym planie partyzant, czy Warszawa ponownie by powstała przeciwko okupantowi? Galeria autora tutaj.Inny fan natomiast stworzył ciekawy filmik, w którym widzimy moment przejęcia Sejmu przez Imperium (choć to akurat mogłoby się przydać ;)). W sieci można znaleźć wersje niecenzuralną poniższego materiału.

Robimy sobie jaja

7

Święto dla fanów Gwiezdnych Wojen trwa od czwartku kiedy to zaczęła się impreza Star Wars Celebration, kulminacyjnym momentem był ujawniony na wczorajszym panelu zwiastun ósmego epizodu. W tym tygodiu mamy też jednak Wielkanoc, a dla fanów Gwiezdnych Wojen jest to kolejny sposób na manifestację swojego hobby. Jeśli jeszcze nie ozdobiliście swoich pisanek, to może znajdziecie tutaj inspiracje dla siebie:

Czekając na zwiastun „Ostatnich Jedi”

8

Fani nie mogą się już doczekać na zwiastun „Ostatnich Jedi”. Trudno im się dziwić. Tymczasem w sieci zaczęły się pojawiać fanowskie przecieki, oczywiście fałszywe, które jakoby ukazują ujęcia z epizodu VIII. Nie dajcie się nabrać, ale popatrzeć można.

Star Wars po turecku

6

W Stambule otwarto niedawno wystawę pt. "The Dark Side". Zaprezentowano na niej rzeźby i obrazy Emre Öztürka, artysty, który jest także fanem Gwiezdnych Wojen. Jak łatwo się domyślić, owe dwie pasje znalazły wyraz w wyżej wymienionej. Poniżej przedstawiamy kilka prac Öztürka, resztę zaś zobaczyć można na jego Instagramie .

Popykaj sobie fajkę

Instagram
11

Sidrit Skender Vaqari to albański artysta zajmujący się rzeźbieniem w drewnie. Może nie byłoby to niezwykłe, gdyby nie fakt, że Vaqari lubuje się wytwarzaniu fajek inspirowanych postaciami z fantastyki, filmu oraz historii. Spod jego dłuta wyszły fajki przedstawiające Gandalfa, smoka Smauga, Davy Jonesa czy Gimliego, jak również Adgara Allana Poe, Alberta Einsteina oraz innych postaci historycznych. Prace artysty możecie podziwiać w jego galerii na Instagramie. Nie mogło się oczywiście obyć bez postaci z uniwersum Star Wars. Pykalibyście fajkę Dartha Maula?Archiwum wiadomości dla działu "Twórczość fanów"

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.