Komiksy

Spy Girls

Tytuł oryginalny: Spy Girls
Scenariusz: Ryan Kaufman
Rysunki: Stewart McKenny
Kolory: Dan Jackson
Litery: Michael Heisler
Edytor: Jeremy Barlow
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2007
Polskie wydanie: brak

Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 7Recenzja Lorda Sidiousa:

A to znów historyjka fabularna, w której występują Padme, Bail Organa, C-3PO i Sheltay, asystentka Baila. Ale tym razem miast polityki ujrzymy nocne życie pań, które w czasie wojny stają się wytrawnymi szpiegami.

Senator Drexx jest podejrzewany o przyjmowanie łapówek od Separatystów. Gdy wyprawia u siebie jakieś przyjęcie, pojawia się cała śmietanka Coruscant. W tym oczywiście senatorowie Organa i Naberrie, wraz ze swoimi świtami. Tyle, że Padme i Sheltay wcale nie zamierzają się bawić. Ich cel jest prosty, zakraść się do tajnej wieży Drexxa i zdobyć dowody jego zdrady. W tym celu muszą zabawić się w szpiegów. Oto zupełnie inne oblicze wojny, bez Jedi, droidów czy klonów.

Muszę przyznać, że sam pomysł jest na prawdę fajny, owszem wykonanie miejscami może trochę szwankuje. Tym razem jakoś bano się odbić mocno fabularnie od prostych historyjek. Dlatego dość dużą rolę ma tu C-3PO, który z pewnością będzie irytował tych, którzy nie lubią serii „Droids” czy Jar Jara. To niestety, a może właśnie stety, ten sam poziom humoru. Mnie natomiast bardzo przypadły do gustu sceny z samej imprezy, zwłaszcza Kubaz pijący jakiś poncz. Wygląda to na prawdę zabawnie.

Tym razem scenariusz może nie jest zachwycający, ale trzeba przyznać jedno. Sam pomysł jest na prawdę bardzo dobry, ma tylko jeden podstawowy minus, jakoś nie widzę Padmę w roli szpiega, zwłaszcza po tym, co prezentowała sobą w „Zemście Sithów”. Szkoda, że to nie jest opowieść li tylko o Sheltay, bo wtedy mocno rozbudowałoby to postać. A tak, cóż nie jest źle, ale bywało o wiele lepiej.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 6/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 6/10
Opis świata SW: 6/10
Kolory: 10/10
Rysunki: 8/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 6,00
Liczba: 1

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 6 2008-08-09 09:57:49

Tagi: Dan Jackson (23) Dark Horse Comics (594) Jeremy Barlow (45) Michael Heisler (110) Ryan Kaufman (2) Star Wars Adventures (29) Stewart McKenney (4)

Komentarze (0)

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.