Komiksy

Fierce Currents

Tytuł oryginalny: Fierce Currents
Scenariusz: Haden Blackman
Rysunki: The Fillbach Brothers
Kolory: SnoCone Studios
Litery: Michael David Thomas
Oryginalne wyd.: Dark Horse Comics 2004
Polskie wydanie: brak
Edytor: Randy Stradley
Wydano w zbiorze Clone Wars Adventures volume 1Recenzja Lorda Sidiousa:

Jakieś pięć miesięcy po bitwie o Geonosis.
Wkrótce po tym jak Kitowi Fisto udaje się pokonać Querrenów na Mon Calamari, okazuje się, że niektórzy z nich mają jeszcze jedną tajną bazę z której atakują. Fisto wyrusza na jej poszukiwanie i okazuje się, że rządzi nimi tajemniczy przywódca, który wydaje polecenia telepatycznie. Kit Fisto musi rozwiązać tę zagadkę. Okazuje się, że stoi za tym tajemnicza istota zwana Moappą. Moappa to niby coś na kształt małej i bezmózgiej meduzy. I tak jest, dopóki nie działa kolektywnie, wtedy ma niesamowitą inteligencję.
Okazuje się także, że Kalamarianie przez wiele lat lekceważyli te istoty, dzięki czemu zrobili sobie w nich wroga, a Moappa poparła Konfederację by stanąć przeciw Kalamarianą. Kit Fisto nie rozwiązuje problemu, tylko go określa i pozostawia pełną swobodę Kalamarianom.

Sam komiks znów jest dobrze narysowany, przypominający kreskę Tartakovsky’ego, wspaniale wpasowuje się w klimat i kształt serialu, nawiązując do odcinków o bitwie na Mon Calamari. Z drugiej strony ukazuje wprost, że nie tylko nienawiść i złe chęci mogą prowadzić do eskalacji konfliktu. Do niego również może się przyczynić ignorancja, o którą mało kto podejrzewałby Kalamarian. A jednak.
Niestety historyjce już brakuje trochę polotu, zwłaszcza tego z „Heavy Metal Jedi”. Jest chyba najsłabsza w tomiku, i znów trochę przerysowana. Cały tomik jest doskonałym uzupełnieniem Wojen Klonów i fanom serialu polecam po niego sięgnąć.

Ocena końcowa
Ogólna ocena: 7/10
Klimat: 7/10
Rozmowy: 7/10
Opis świata SW: 8/10
Kolory: 9/10
Rysunki: 9/10Oceny użytkowników:
Aby wystawić ocenę musisz się zalogować
Wszystkie oceny
Średnia: 5,50
Liczba: 2

Użytkownik Ocena Data
Lord Sidious 7 2005-04-28 21:40:17
Onoma 4 2016-05-10 19:46:58

Tagi: Clone Wars Adventures (23) Dark Horse Comics (593) Fillbach Brothers (31) Haden Blackman (34) Michael David Thomas (25) Randy Stradley (24)

Komentarze (1)

Jedi pozostawia sprawę nierozwiązaną i ot tak sobie idzie? Nie podoba mi się to... :/

Aby dodawać komentarze musisz się zalogować:

Login:
Hasło:
Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.