Forum

Przyszłość w Egmoncie

Mieliśmy temat o "przyszłości w Mandragorze" a teraz z okazji powrotu do gry Egmontu czas chyba na odpowiedni temat właśnie a propos tego wydawnictwa. Mamy już małą zapowiedź w pierwszym numerze "Star Wars Komiks":
- Shadows and Light
- The Apprentice
- Marked
- Sith in the Shadow
- The Way of the Warrior
- Routine
- trooper
- Boba Fett: Sacrafice
- A Moment of Doubt
- Thank the Maker
- Lucky
- Three Againtst the Galaxy
- Phantom Menaces
- Boba Fett: Agent of Doon
- Dziedzictwo: Złamany
- Legacy #0
- Noob
Tak aktualnie zapowiada się przyszłość w Egmoncie, większość z tych pozycji ukaże się oczywiście w wcześniej wspomnianym "Star Wars Komiks" i w związku z tym nasuwa się pytanie: Co pojawi się poza nim? Może "Vectory"? Jak myślicie na co są szanse? Co byście chcieli ujrzeć w ofercie Egmontu? No i czy mamy jakikolwiek na to wpływ?

.

wpływ? przecież to dla 12 letnich chłopców jest

a komiksy są strasznie stare i przecież vectorów nie wydadzą bo:

musieliby wydać wszystkie serie od początku co są vectorowe
dark horse życzy sobie już nie grosze ale zdecydowanie więcej za prawa do vectorków =D

hmm..

Mogą wydać Vector volume 1 (KotOR i Rebelion) i volume 2 (Dark Times i Legacy), bo jeżeli powiedzie się i Legacy będzie wydawane to kiedyś doją do Vectora i raczej będą musieli wydać, a jeżeli by dali Vector 1 i 2 to by nawet na tym zarobili.

...

To by się mogło udać. Być może Egmont skusi się zapowiedziami Dark Horse`a, że jeśli ktoś nie miał wcześniej do czynienia z komiksami SW to "Vector" może być doskonałym początkiem. W dwóch tomach - i wszyscy byliby zadowoleni...

Tylko jeszcze jakakolwiek kampania reklamowa i lepsza dystrybucja. W przypadku SW Komiks 1 wszystko wyszło połowicznie...

ff

Ale chociaż dali AXN w łapę by puszczali reklamy SW-K a więc możemy się spodziewać reklam Legacy

Jakby ktoś namierzył tą reklamę...

...w internecie, albo mógł zgrać, to byłbym bardzo wdzięczny bom ciekaw jest... ^^

...

Sky ma racje, do Vectorów wcale nie trzebaby wydawać wszystkich powiązanych z nimi serii, wystarczy zapowiadane zbiorcze wydanie dwu tomowe które byłoby idealne na polski rynek gdyż tak jak Sky słusznie zauważył nadaje się dla każdego, dla początkujących i dla fanów a wydanie dwóch tomów wielkim ryzykiem finansowym być nie powinno. Pytanie tylko czy Egmont na to wpadnie a jeśli tak to czy będa w stanie to załatwić?

Re: Przyszłość w Egmoncie

Strid napisał(a):
(...) Co byście chcieli ujrzeć w ofercie Egmontu? (...)
________
No cóż, ja jestem za wydaniem wszystkiego co było w Talesach plus wszystkie one-shootowe Republiki, Empajery, a także coś starożytnego, czyli Tales of the Jedi albo X-wingi ^^ No i chcę Equals and Opposites z Talesów

dsda

Opowieści Jedi, Rapublic, KotORa, Dark Times, Empire, Rebelion, Marvele, One-Shooty, Talesy, Chewbacce... i dużo innych

Hmm

Skoro drukują w Star Wars : Komiks komiksy z 1999 r., to nie widzę problemu by mogli zacząć wydawać Republiki, chociażby od odcinka Battle of Kamino.

Routine
Sacrifice
Moment of Doubt
Thank the Maker
Lucky
Boba Fett : Agent of Doom

Te ko iksy mnie ciekawia, reszta niezbyt,

.

ale tak jak wspominałem, licencja na vectory jest bardzo droga, a swkomiks i egmont żeruje na tanich starych komiksach, pozatym Dark Horse sprzedaje vectory też jedynie wydawnictwom które wydały już wszystkie zeszyty Vectorowych serii.

...

Jest to informacja oficjalna czy po prostu taka plotka poszła?

Re: Przyszłość w Egmoncie

Strid napisał(a):
Co pojawi się poza nim? Może "Vectory"? Jak myślicie na co są szanse? Co byście chcieli ujrzeć w ofercie Egmontu?
________
Moim zdaniem w SW Komiks będą dalej eksploatować Talesy, ewentualnie wyciągać jakieś one-shooty w rodzaju Purge. Chciałbym, by zaczęli wydawać Kotora, który imo jest o wiele lepszy i świeższy od Legacy. Z Vectorem jest natomiast taki problem, że początkowe części są po pierwsze dość mocno wplecione w Kotorową serię, a po drugie mają kiepskie rysunki, co Egmont może uznać za odstraszające dla potencjalnych klientów. Chyba że odpuszczą te części i zaczną wydawanie od Dark Times - tylko amerykański wydawca pewnie nie zgodziłby się na pocięcie cyklu.

Dobrą opcją byłoby też wydanie Dark Times - w końcu opowiada o okresie bezpośrednio po najnowszym epizodzie, więc jest zrozumiały dla dużej liczby odbiorców.

...

W przyopadku "Star Wars Komiks" raczej wielkiego pola do dyskusji nie ma gdyz podano nam tytuły planowanych publikacji, natomiast Vector mimo tego co wspominasz zostanie wydany w dwóch tomach i jest promowany jako doskonała lektura dla osób zaczynajacych przygodę z gwiezdną sagą co już zostało tu napisane i to właśnie moze być argument za jego publikacją.

Yo ho, czyli kolejna zapowiedź Egmontu :D

Za Aleją komiksu:
Zapowiedź wydawnictwa Egmont na grudzień - "Star Wars Dziedzictwo: Kawałki" (John Ostrander, Jan Duursema; 140 stron, 39zł)
Co do polskiego tytułu - ciut dziwny, niemniej ujdzie .
Jesli ktoś nie wierzy, zapodaję linka: http://komiks.nast.pl/nowosci/7833/Egmont-do-konca-roku/

:D

Jupi! Zgrabny TPB co 2 miesiace - jestem w niebie. Az mi sie odechciewa czytac skany : - D.

Hmmm...

No to swoją opinię na temat ten wyrażę - a jakże - w sposób punktowy:

- polski podtytuł jest moim zdaniem zbyt dosłownym tłumaczeniem, wolałbym "Okruchy" albo "Odłamy"
- brak "Nowego" - w TPB-ach powinno elegancko znaleźć się całe "Dziedzictwo", zresztą nie powinno "zmuszać" się w ten sposób czytelnika do nabycia SWK #2
+ już w grudniu!
+ Egmont nie rozpoczyna nowych serii, których mógłby potem nie skończyć, tylko najpierw próbuje dogonić jedną, a potem ewentualnie spróbuje z innymi - mnie to pasuje

...

Właśnie mi o tym doniósł kanał rss i już śpieszyłem z informacją a tu się okazuje że ktoś mnie ubiegł
Tak czy inaczej cieszy mnie ten plan wydawniczy choć oczywiście chciłabym nieco więcej SW, ale skoro nie wspomina on o "SW Komiks" to możliwe, choć bardzo mało prawdopodobne, ze pojawi się coś jeszcze

STaR WARS Komiks nr 2

Czy wiadomo już jest kiedy ma się ukazać drugi numer???????

Po raz czwarty czy nawet piąty

17 października SW komiks 2

a 13.10 I tom dziedzictwa

Nie zapominaj,

że już dziś "Dziewictwo" można kupić w Łodzi na MFK. Plus prelekcja Jacka Drewnowskiego. Ech, dawno już tak nie żałowałem nieobecności na tego rodzaju imprezie. Mieszka się tak daleko na północy, to się tak ma. Ale ufam, że obecni wszystko elegancko streszczą no i ocenią wydanie/tłumaczenie komiksu.

Ja

tam lubie egmonda może nie za dzieła star wars ale za dzieła "straszna historia"

...

Festiwal Komiksu!
No cóż, nie robiłem notatek (Vykk ma całe info, wieczorem podrzuci dokładnie jakie komiksy w jakim numerze, ile stron, jaka odkładka, co dalej z Legacy i co dalej z wydawnictwem) ale w skrócie powiem jak było. A było świetnie.
No cóż, Dziedzictwo mam. Format mniejszy niż oryginał (zauważyłem w domu kiedy wziąłem do ręki oryginalne TP, ale jakość papieru podobna.
Fota porównawcza: http://img75.imageshack.us/img75/7919/p1060765oc7.jpg
Co do frekwencji: na samym panelu była masa ludzi, nawet pan Drewnowski był zaskoczony. Potem było spotkanko Łódzkiego Fandomu (organizowanie się, gadanie, granie w miniaturki). Generalnie było super
Więcej info kiedyś tam przyniesie Vykk

A czy format

jest taki sam jak w tych komiksach wydanych przez Amber czy większy?

...

Mniejszy...

(Porównywałem z Ciemnością.)

Hmmm...

Faktycznie sporo mniejszy ten format. Chyba odrobinę za dużo mniejszy. Ale chyba aż tak specjalnie to to nie przeszkadza, co?

A jak tam tłumaczenie i w ogóle?

hmm

coś jak "Upadek Imperium Sith" ????

...

Przecież "Upadek" ma rozmiar oryginalnego Legacy - czyli spory

Co do tłumaczenia, na razie przeczytałem połowę i generalnie jestem zadowolony ale... No cóż, nie mamy Deliah tylko Delia, nie mamy Marasiah tylko Marasia... Są też dziwne odmiany słowa "Sith" (i jest Lord Sith, a nie Lord Sithów) np. "ty Sithu!".

Heh...

Oj!

Jest w takim razie bardzo kiepsko! Już pomijam Lorda Sithów, Egmont musi się raz na zawsze nauczyć, że wyraz "Sith" jest ODMIENNY i basta.

Ale Delia i Marasia bardziej mnie martwią. Rozumiem, że w deklinacji można tak to zrobić, ale w mianowniku czy wołaczu (potocznym) powinno być jak w oryginale. Zresztą wystarczy wziąć imię Sarah i jego polską odmianę:

M. Sarah
D. Sary
C. Sarze
B. Sarę
N. Sarą
Ms. Sarze
W. Saro (oficjalnie), Sarah (potocznie)

ja

też byłem i powiem tyle
w planach 3 wydanie legacy na marzec, rozplanowane 6 zeszytów miesięcznika i (co najważniejsze) jeśli legacy będzie siędobrze sprzedawać to jest szansa na inne serie. kiedy prowadzący się spytał jaki inne serie chcielibyśmy prawie wszyscy KOTOR!! tylko ja mruknąłem DARK TIMES

OJ

Jak na mnie mogli by dokończyć Opowieści Jedi

:)

Rozpiska 6 zeszytów? A nie mówili co będzie w środku w tych 6 zeszytach?

...

Mówili. Wiemy wszystko.
Nawet wiemy jakie okładki.

:)

No to opowiadaj, zdjęcie porobiliście jakieś?

...

Cierpliwości Przyjdzie Vykk to rozpisze ^^

zdjęcia

darthraf miał robić zdjęcia.Podobno był na prelekcji aczkolwiek go nie widzieliśmy więc nie możemy potwierdzić czy były jakieś zrobione

...

Kojarzę jakiegoś gościa co chodził z aparatem i robił zdjęcia (zadawał też pytania). Hmm...

No cóż

Co do zawartości zeszytów, to tytuły Talesów już chyba znamy z chronologii w SWK #1, co nie? A może mówił konkretnie o one-shotach, jakie będą? A co do okładek - miał je ze sobą, czy mówił z jakich komiksów je zapożyczono?

To ja tylko dodam

Że po sprzedaniu 1 egzemplarza sw komiks ze Szczecińskiego Empiku zostało to wyrzucone

Wyrzucone?

Chyba poszło do jakiejś "Taniej Książki", bo raczej by nie wyrzucili ot tak na śmietnik.
Poza tym, czemu zdecydowali się to wyrzucać? Mało chętnych, uznali że nie będą sprzedawać czy co?

...

Na FK mieli kupę SWKomiks, a po godz. 15 nie dało się już kupić bo się wszyscy rzucili :0

...

no i co sie cieszysz?

Plan Wydawniczy Egmontu

Prosto z MFK w Łodzi:
II Zeszyt 17.10
Noob 12 stron
Ścieżka wojownika 10stron
Chwila zwątpienia 12stron
Dodatkowo 16 stron z Dziedzictwa 0.5 wybór stron ze względu na ograniczoną ilość stron

III Zeszyt Na okładce: Boba Fett
Narzędzie zniszczenia
Szczęściarz
Sith pośród cieni

IV Zeszyt Okładka z "Marked"-"Naznaczony"
Troje przeciwko galaktyce 22strony
Dzięki stwórcą(tłumaczenie tytułu oparte na wiki)
Naznaczony

V Zeszyt Na okładce Han Solo
Shadows nad light
Historia z Hanem Solo w roli głównej(nie zdążyłem zapisać tytułu)
Mroczne Widma
Uczeń

VI Zeszyt Na okładce Boba Fett
Poświęcenie 22strony
Trooper 20stron
Hoth [seria infinities] 2strony

Każdy z zeszytów ma mieć po 44strony. Poza numerem drugim który będzie posiadać aż 60 stron!
Okładka pierwszego numeru miałabyć użyta z Purge(Czystki) z Vaderem i zabitą Jedi u jego stóp ale w wyniku pojawienia sie miniatur komiksu w czasopismach dla dzieci potrzebna byla na szybko inna okładka nie pokazująca przemocy dlatego użyto wcześniej wykorzystaną przez Amber.
Egmont nie przewiduje reprodukcji okładek ze względu na małą i ograniczoną objętośc pisma.
Okładki mają być jednoznaczne i efektowne z bohaterem głównej historii w zeszycie zazwyczaj będą wykorzystywane z wydań TPB
Redaktorzy przewidują wydawanie 1 One Shota i 2 Talesów w jednym numerze.I nie planują powtarzać historii wydawanych przez Amber!

Jak wspomniane zostało 3 tom Dziedzictwa ma być w marcu a one shot Noob nie zostanie dodany do wydań zbiorowych.

Pierwsze spotkanie Łódzkiego Fandomu obfite w informacje z pożytkiem dla wszystkich. Na samej prelekcji było calkiem dużo osób, choć niestety przy próbie złapania kogokolwiek po prelekcji zostało zaledwie kilka osób już działających w fandomie dlatego jeśli ktoś jeszcze akurat przypadkiem mial okazje się teraz dowiedzieć to gorąco zapraszamy na forum http://starwarslodz.p2a.pl

Przepraszam za ogólne opóźnienie i proszę o wrzucenie info do newsów

po skonczeniu się one-shotów...

redaktor będzie próbował przeforsować miniserie, choć zastrzegł, że najpierw trzeba zająć się tym co jest, a martwić się będziemy w przyszłości jeśli pismo przetrwa. Na co i redaktor i my mamy nadzieję

Premiera TCW miała znaczenie na datę wydania pierwszego numeru ze względu na darmową reklame ale samo czasopismo nie było robione ze względu na serial i było planowane jego wydanie tak czy inaczej.

...

Hmm, fajnie, ale moglo by byc wiecej Fetta..

...

Jak rozumiem żadnych wskazówek na temat tego czy i jakie będą tam umieszczane w przyszłości artykuły nie było?

Moim

zdaniem nie jest źle, historie, które będą prezentowane w przyszłości są w porządku i chętnie je przeczytam, chociażby dlatego, chociaż może wstyd przyznać, że nie wszystkie czytałem
Co do Legacy, to chyba z tego najbardziej się cieszę. Zobaczymy jeszcze jak wydadzą, ale mam duże nadzieje.
A i widzę, że nie ma daty premiery Dziedzictwa #1 Ktoś wie, kiedy wychodzi?

Okej,

no to jedziem z tradycyjnym wykazem plusów i minusów tegoż newsa:

- okrojony numer 0 1/2 - tak ciężko było dać cały kosztem jednego z tych innych komiksów, który można by dać na jakiś następny numer? Nie podobają mi się takie zagrywki
- tylko drugi numer ma mieć 60 stron - liczyłem, że od niego wszystkie późniejsze będą takiej objętości...
- dlaczego do SWK #1 nie dano okładki z "Purge" - jeżeli takie czynniki jak umiejscowienie reklamy na innych pismach przesądzają o wyborze, to mnie po prostu ręce opadają
+ dobór historii
+ niepowtarzanie się za Amberem
+ zapowiedź trzeciego "Dziewictwa"

Może wydawać się z powyższego wykazu, że jest inaczej, ale jestem zadowolony. Natomiast mam dwa słowa do zamienienia z autorem tego posta:

a) Widzieliście te okładki, czy opisywał je J. Drewnowski?
b) "Marked" nie posiada własnej okładki - został wydany w SWT #24, którego okładka nawiązuje z kolei do "Nomada".

...

Nie widzieliśmy okładek.

Re: Okej,

Jaro napisał(a):
...
- tylko drugi numer ma mieć 60 stron - liczyłem, że od niego wszystkie późniejsze będą takiej objętości...
- dlaczego do SWK #1 nie dano okładki z "Purge" - jeżeli takie czynniki jak umiejscowienie reklamy na innych pismach przesądzają o wyborze, to mnie po prostu ręce opadają
...
Natomiast mam dwa słowa do zamienienia z autorem tego posta:

a) Widzieliście te okładki, czy opisywał je J. Drewnowski?
b) "Marked" nie posiada własnej okładki - został wydany w SWT #24, którego okładka nawiązuje z kolei do "Nomada".

________
Okładek nie widzieliśmy. Co do Marked niestety nie mogę polemizować ponieważ ani nie widziałem ani talesów, ani samego Marked.
Natomiast co do reklamy SWK#1 chodziło o promocję w czasopismach dla dzieci poniżej 12lat.Tak jak było to w przypadku czasopism typu spiderman, ironman itp ze wzgledu na trafienie do wiekszego grona odbiorców.objętość drugiego numeru ma być większa ze względu na Legacy 0.5 i przynajmniej będzie to tymczasowy wybieg aby nawiązać bezpośrednio do Wydawanego w ten piątek Dziedzictwa(sprzedaż przedpremierowa była na MFK w Łodzi i podobno we Wrocławiu na konwencie B.A.K.A. ale drugiej info nie moge potwierdzić)

:D

Chopaky w Lodzi odwalili kawal dobrej roboty. Dzieki nim wiemy co nas w komiksowej przyszlosci czeka.

Repertuar calkiem niezly. Dobrze, ze chca prowadzic komiksy Star Wars i maja ogarniete plany. Egmont podszedl do sprawy profesjonalnie, mam nadzieje, ze ocenili rynek odpowiednio i polskie komiksy sie utrzymaja. Rozmiar TPB mamy wlasny - polski. Trzeba na czyms koszty zawiesic w koncu. Kupujmy i czytajmy.

moja opinia

wg mnie egmont może zrobić takie posunięcie: jeśli legacy 1 i 2 będą się dobrze sprzedawały, to wtedy rozważą wydanie innych serii, więc myślę że już w przyszłym roku mamy szanse na zapowiedź nowej serii

-

Ja bardzo bym chciał Marvel Star Wars i Republic: Clone Wars. Marvele, bo to jednak klasyka, a CW, bo są na topie

Marveli

na 99,(9)% nie wydadzą:

1. Cześć Marveli wyleciała z kanonu
2. Rysunki w Marvelach w porównaniu do obecnych to inna galaktyka
3. To by się raczej nie sprzedało tak dobrze

-

hmm..
1. Talesy też są poza kanonem a jakoś wydali
2. To już raczej sprawa gustu, mi się podoba styl np. Williamsona.
3. Tu już nie polemizuję

:D

Mistrz Seller napisał(a):
na 99,(9)% nie wydadzą:

1. Cześć Marveli wyleciała z kanonu

________
Pokaz mi prosze ktore numery, serie, a najlepiej jeszcze wykaz dlaczego.

nestor

zobacz sobie na starwars.pl w dziale komiksy marvel i przekonasz się, ze to nie kanon

-

Skomentuję to tak:
stfu n00b!

qwerty

Jako lewe jądro, prawa ręka przyznaję Słiitowi rację.

:D

Tylko, ze zdanie redaktora ICO nie jest oficjalnym zdaniem. I ma taka moc decyzyjna co Twoja i moja opinia. O Marvelach troche wiem, a poza tym nigdy nikt nie kwestionowal ich kanonicznosci, poza fanami oczywiscie...

...

Troche smutnawo-cieszoce info..
Jak mzoan wyczytac tu:
http://egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/

Star Wars Komiks, Nr 2/09 (w sprzedaży od 14 lutego)

cena: 5,90 zł

ORaz nowe informacje:

Star Wars Komiks, Nr 3/09 (w sprzedaży od 18 marca)
cena: 6,90 zł

Star Wars Komiks, Nr 4/09 (w sprzedaży od 17 kwietnia)
cena:6,90 zł

Re: ...

X-Yuri napisał(a):
Troche smutnawo-cieszoce info..
Jak mzoan wyczytac tu:
http://egmont.pl/pl/komiksy/zapowiedzi/

Star Wars Komiks, Nr 2/09 (w sprzedaży od 14 lutego)

cena: 5,90 zł

ORaz nowe informacje:

Star Wars Komiks, Nr 3/09 (w sprzedaży od 18 marca)
cena: 6,90 zł

Star Wars Komiks, Nr 4/09 (w sprzedaży od 17 kwietnia)
cena:6,90 zł


________

Pozostaje tylko pytanie, czy zainwestują to okładkę/objętość, czy po prostu jest to ratowanie tonącego okrętu.
Miesiąc temu podniesiono cenę i nawet tego nie wyjaśniono... cóż, oby teraz było inaczej.

btw szykują się jakiś komiksowy event? bo przydałoby się poznać zawartość tych kolejnych numerów.

Re: Re: ...

Ludwiczek napisał(a):
btw szykują się jakiś komiksowy event? bo przydałoby się poznać zawartość tych kolejnych numerów.

14 marca odbędą się IX Warszawskie Spotkania Komiksowe. Tam spodziewałbym się nowych wiadomości lub jakiś szczegółów np. zawartości kolejnych numerów SW Komiks.

6,9

Sześć dziewięćdziesiąt. Nie podoba mi się to, nawet bardzo. I nie chodzi o kasę, dlaczego mi się nie podoba pisałem przy okazji recenzji numeru 1/2009.

SW komiks

Dobrze, że SW komiks nadal będzie wydawany. Mam nadzieje, że komiksy będą lepsze niż dotychczas (i nie będą wciskać gniotów typu Mroczne widma).

Całe szczęście, że Egmont nie skończył swej przygody z komiksami SW po kilku miesiącach. Skoro zamierzają kontynuować SW-Komiks i Dziedzictwo to chyba, aż tak źle się nie sprzedawały.

Mam nadzieje, że Egmont jeszcze długo będzie wydawać komiksy SW w Polsce i że wydadzą kiedyś KotORa i Dark Timesa.

no tah

TPB Dziedzictwa mogliby się zająć, a nie tym.

TPB Dziedzictwa

Na aleji komiksu w wątku z pytaniami do Egmontu ktoś zadał pytanie:
Po wydaniu Star Wars: Dziedzictwo i Star Wars Komiks, są jakieś szanse na inne serie z uniwersum Gwiezdnych Wojen?

Odpowiedź z Egmont:

Na razie będziemy kontynuować Dziedzictwo. Informacje o ewentualnym rozszerzeniu gwiezdnowojennej oferty będę w stanie przedstawić nie wcześniej niż w okolicach lipca.

Jeśli będą nadal wydawać TPB co dwa miesiące to do lipca wydaliby czwarty i piąty tom.

Re: TPB Dziedzictwa

Mistrz Seller napisał(a):
Jeśli będą nadal wydawać TPB co dwa miesiące to do lipca wydaliby czwarty i piąty tom.

Ja bym powiedział, że Egmont bardziej wydaje Dziedzictwo co 3 miesiące. Więc 4 tomu spodziewałbym się w czerwcu, a 5 w oklicach września. A dalej to na razie trudno powiedzieć, ponieważ wypadałoby w 6 tomie zamieścić Vectora, ale jak będzie to się dopiero zobaczy.

ale

mi sie spodobał ten tytuł Smocze Szpony A myślałem ze bedzie pazury smoka uf.

Nowa cena to pomyłka

Informacja jaką Bastionowi udało się uzyskać od Egmontu na temat ponownego podniesienia ceny SW Komiks. jak się okazje zwykłą pomyłka.

news.php?nr=9975

taaaa

jeśli tak to dobrze. Jeśli nie to moja przygoda z dymkami SW po polsku szybko się skończy.

...

Yeah, nie ma to jak wstac schorowanym, i od razu zalapac dobry humor po takim newsie, good, very good : D

>>>>>

Bardzo dobra wiadomość.
Nie ma jak dobra informacja na początku dnia.

Właśnie

Właśnie ciekawe co z Vektorem, czy wydadzą go we wrześniu bez wcześniejszych części, ale myślę że tak. Cena wzrośnie po raz kolejny o złotówkę, ale czy zwiększy się objętość? Mam nadzieję że tak.

co do

wektora, to chyba dojdą do niego z Legacy, a potem zaczną wydawać inne serie.
Jeśli będą wydawać TPB w takich odstępach jak teraz to w wakacje wyjdzie ostatni tom przed vectorem, a w lipcu mają być informacje o ewentualnym wydawaniu innych serii.

to z tymi TPB Z LEGACY

to wyglądałoby tak
3 tom-marzec
4tom Alliance -maj
5 tom Hidden temple -lipiec
po tych komiksach spodziewajmy się czegoś nowego. Ale chwila-do lipca............w lipcu ma wyjść w USA Invasion 1......nie to mało prawdopodobne......daliby albo KOTORA albo Dark Times bo egmont chyba wie, że Rebellion się skończył.

qwerty

Egmont zostanie przy zbiorczych, po Dziewdzictwie wyda KotORa, Rebeliona lub Dark Times`a, lub Republic (co mało prawdopodobne). Najbardziej liczę na KotORa lub na Republic. Moje marzenie:
Dokończyć Legacy
KotOR
Rebelion (mimo że się skończył czemu nie mieliby wydawać w PL?)
Dark Times
I gdy wejdzie na ekrany aktorski zacząć wydawać równocześnie z inną serią Republic (ile ma TPB?)
A po kilku oryginalnych wydaniach YPB Inwazji dać Inwazję. I od czasu mogliby jakiesz one-shooty dawać.

Re: qwerty

Mini napisał(a):
Egmont zostanie przy zbiorczych, po Dziewdzictwie wyda (...)
________

O ile wyda cokolwiek w ogóle... Tak się zastanawiam czy ktokolwiek dopuszcza do siebie taką dziwną myśl, że może więcej Egmont nie wyda?

...

Nie boj, sa tacy : >

Hmm

Zanim Egmont wyda Invasion, to jeszcze trochę poczekamy, w końcu mają do wydania jeszcze dużo innych, starszych komiksów.
A poza tym, to strasznie chaotycznego posta napisałeś. Zrozumiałem z niego tylko tyle, że chcesz wydania DT albo KotORa... A co z Vectorem? Same z nim problemy.

A ja bym stawiał, że raczej będą kolejne TPB Legacy wydawać co 3 miesiące, niż 2. W międzyczasie może wprowadzą KotORa, a kiedy wydadzą obie serie aż do "Knights of Suffering" i "Hidden temple" włącznie, to wydadzą całego Vectora w jednym tomie. To będzie hit!

co do TPB

To mnie ciekawi z jaką częstotliwością oni zamierzają je wydawać.
No bo zapowiedziano, że jedno/3 miesiące, ale jak na razie dostaliśmy #1 tom w październiku, a #2 w grudniu, czyli dwa miesiące później. Wychodzi na to, że teraz powinno wychodzić "Claws of the Dragon", ale cóż, może to był `wypadek przy pracy` z tym wcześniejszym wydaniem "Kawałków".

Sprawa dwa: na "Hidden Temple" Legacy się nie kończy. Przed nami jeszcze "Vector", którego premiera odbędzie się w czerwcu, ale nie mam pojęcia jak to wydadzą. Obstawiam, że wywalą "Rebelliony", z którymi to Legacy jest w "Vectorze #2" wydane, a w jakimś SW komiksie pojawi się artykuł, który wyjaśni historie Celesty Morne i talizmanu Muura. Albo mogą zrobić też tak, że na "Hidden Temple" się zatrzymają i zaczną wydawanie "Rebelliona", a gdy dojdą do "Vectora" to już problemu jako takiego nie będzie, choć i tak będzie brakowało vectorowych KotORów i DT.

A jeszcze co do Rebelliona - osobiście mam nadzieję, że wybiorą jakąś inną serię, bo wyłączając "The Ahakista Gambit" nie ma tam nic ciekawego. Obstawiam KotORa, bo jest to dość popularna seria, nie wymaga jako tako dużej znajomości EU, a także ma (chyba) duże wyniki sprzedaży.

Ale cóż, najpierw się trzeba przekonać, czy w ogóle "Legacy" skończą wydawać.

yyy

egmont powiedział że nie wyda komiksów TPB typu EMpire i Republic bo powiedzieli, ze jets dużo nowości do pokazania. Ale nie chce by to się skończyło tak jak z mandagorą. po obsesji każdy miał wyczekiwać zapowiedzi na sierpień i w końcu dali im taga i binka oraz generała skywalkera. Więc teraz wszyscy módlmy się żeby egmont wydał inne serrie i żeby wydawał przez długi czas star warsy.
NMBZW

Re: yyy

DarthSyndrius napisał(a):
egmont powiedział że nie wyda komiksów TPB typu EMpire i Republic bo powiedzieli, ze jets dużo nowości do pokazania.
________
Może widziałem jakąś inną chronologię, ale komiksy SW nie ograniczają się tylko do Republiców, Empire, KotORa, Legacy i paru innych serii. Poza tym czemu mają nie wydać Republiców? Te od #49 są o Wojnach Klonów, więc tematyka ok. A co do nowości, przecież wcale nie muszą być lepsze od tych nieco starszych pozycji.

Ale nie chce by to się skończyło tak jak z mandagorą. po obsesji każdy miał wyczekiwać zapowiedzi na sierpień i w końcu dali im taga i binka oraz generała skywalkera.
________
Ale Mandragora się zabrała za to od d*py strony, że tak powiem. Fakt, wydała Obsesję, ale poza tym to zrobiła straszny miszmasz, nie wspominając o żenującej jakości wydania.

Więc teraz wszyscy módlmy się żeby egmont wydał inne serrie
________
Czyli wolisz, żeby rozgrzebali kilka serii? Tak zrobił Amber w przypadku książek, a co z tego wynikło, to widać po postach userów lubiących Bane`a i Komandosów z tego co się ukazuje.

egmont

Ale mamy pole pod dyskusję i to może nawet całkiem ciekawą. Pamiętam jak za czasów Mandragory czytelnicy prześcigali się w pomysłach co i jak wydać.

Pierwszą sprawą jest sam miesięcznik. W sumie w najbliższą sobotę (znaną też jako walentynki) dostaniemy ostatni zeszyt z tych, które nam zapowiedzieli na początku i który uzupłeni plan wydawniczy komiksów z pierwszego numeru. Myślę, że teraz właśnie nadejdzie dla magazynu "moment krytyczny". Czy zachować dotychczasową formę i wydawać go dalej czy może coś zmienić. Wiele osób chciałoby (w tym ja), żeby magazyn był grubszy. Tylko, że wtedy cena automatycznie skoczy do góry. To może zniechęcić potencjalnych kupców... Jeżeli jednak Egmont uzna, że magazyn ma się dalej ukazywać to będzie super! ostatniej podwyżki nie wyjaśnili, ale poniekąd ją rozumiem -> rekompensuje ona starty na niesprzedanych egzemplarzach...

Kwestia zawartości to też "quo vadis"? Albo idziemy dalej w Talesy, albo w one-shooty, albo tylko po jednej historii. osobiście uważam, że z tego uniwersum jest wiele pięknych komiksów do pokazania, niekoniecznie z serii Tales.

Druga sprawa to wydania książkowe. "Dziedzictwo" wiadomo jeszcze na jeden tom mamy szansę, ale czy ukaże się czwarty tego nie wiemy na 100% raczej tylko przypuszczamy. Osobiście uważam, że następną serią powinna być "Republic" wydawana od pierwszego zeszytu. To naprawdę świetna seria, która wiąże ze sobą wszytskie 3 części nowej trylogii. Nie głupim pomysłem jest również KOTOR. Z wydawaniem Empire i w teń deseń wstrzymałbym się aż do reakcji na te dwie serie.

Jakie są moje marzenia? Magazyn w ulepszonej formule (może być nawet droższy!) + dwie serie książkowe TPB wydawane naprzemian Na razie cieszę się z tego co jest i z optymizmem patrzę w przyszłość.

re

-Wiele osób chciałoby (w tym ja), żeby magazyn był grubszy. Tylko, że wtedy cena automatycznie skoczy do góry.
To raczej nie przejdzie, Egmont sam mówił, że w Polsce jest za mało fanów SW i nie mogę robić komiksów przeznaczonych tylko dla nich, muszą być też atrakcyjni dla osób nie interesujących się SW. A jeśli SWK miałby być grubszy to na pewno byłby też droższy. Mi (oraz chyba sporej części innych fanów) coś takiego by się akurat spodobało, bo dostaję więcej komiksów lubianego universum, ale problem będzie z wspomnianymi nie-fanami.

poniekąd ją (podwyżkę) rozumiem -> rekompensuje ona starty na niesprzedanych egzemplarzach...
Akurat rekompensowanie strat niesprzedanych egzemplarzy nie jest zbyt dobrym wyjaśnieniem . Każde czasopismo, gazeta czy komiks ma niesprzedane egzemplarze, a wydawca ceny nie podnosi po kilku numerach. Mi ta podwyżka nie przeszkodziła, ale chętnie bym poznał jej powód.

Albo idziemy dalej w Talesy, albo w one-shooty, albo tylko po jednej historii. osobiście uważam, że z tego uniwersum jest wiele pięknych komiksów do pokazania, niekoniecznie z serii Tales.
Tak prawdę mówiąc to tych one-shotów poza Talesami tak wiele nie ma . A niektórych dać nie mogą, np. tych "republikańskich" (poza Starcrashem).

(...) czy ukaże się czwarty tego nie wiemy na 100% raczej tylko przypuszczamy.
Może czerwiec? Sądzę, że czwarty będzie na pewno .

Osobiście uważam, że następną serią powinna być "Republic" wydawana od pierwszego zeszytu. To naprawdę świetna seria, która wiąże ze sobą wszytskie 3 części nowej trylogii.
Seria w większości świetna, ale wątpię, żeby ją wydali. Jednym z problemów jest to, że Egmont zapowiedział, że nie będzie ponowanie wydawał komiksów już wydanych w Polsce. A dwa numery Republiki wydała Mandragora oraz mieliśmy jeszcze Ciemność. Innym problemem jest fakt, że to po prostu... stara seria. Gdybyśmy byli w 2005 koło premiery Zemsty Sithów to tak, ale dziś raczej nie. Sądzę, że Egmont woli wydać coś nowego, z czym większość czytelników styczności nie miała. Brałbym jeszcze pod uwagę Dark Times - seria w ciekawym okresie, ongoing i myślę, że trwać będzie długo ze względu na praktycznie białą kartę z tego okresu. Dodatkowo pierwszy story arc był genialny, jeden z najlepszych w całym SW .

hmmm

a może zróbmy tak-zróbmy petycję!! Moze to egmonta przekona do wydania Republica.

ankieta-co chcecie żeby wydawał Egmont po wydaniu Legacy??

Mam pomysł. Legacy w Egmoncie dobrze się sprzedaje z SW Komiksem. Co chcecie żeby egmont wydawał po skończeniu wydawania Legacy?? Zmierzam do tego żeby potem przeliczyć głosy i wysłać do Egmonta maila z wynikami ankiety. Być może to pomoże im podjąć wybór.

a ja

ja chce żeby to był kotor, ale po niższej cenie niż jest.

o ile rozumiem

chcesz niższej ceny wydań TPB. Ich cena wcale nie jest taka wielka za 40 zł otrzymujesz 6 komiksów w pięknym wydaniu, z dobrym tłumaczeniem, bez napisów "Ciąg dalszy nastąpi" pomiędzy zeszytami i w dodatku bez żadnych reklam.

Kilka lat temu Amber wydawał dwa komiksy w jednym tomie i życzył sobie za to 23 zł. Mandragora zaś wydawała taniej, ale były reklamy, kiepskie tłumaczenie i komiksy też raczej były średnie.

Podsumowując zachowując dobrą jakość chyba nie da się wydać tego taniej. Musieliby zrobić jakieś ciecia i wydania byłyby dużo gorsze

---

Akurat Egmont wydaje dużo komiksów, nie używając kredowego papieru, tylko zwykłego, a cena jest niższa niż te wydane na kredzie. A wyglądają niewiele gorzej. Tak więc obniżka ceny jest możliwa.

Ja jestem

za KotORem. Seria jest warta wydania z kilku powodów:

1. To dobra seria z ciekawymi postaciami
2. W tej serii zaczął się Vector, dlatego by zrozumieć zeszyty z dalszych Vectorów trzeba znać KotOR Vector
3. Przy odpowiedniej reklamie mogą to zacząć kupować fani, którzy nie interesują się EU, ale kiedyś grali w grę i ją uwielbiają.
4. Aby zrozumieć KotORa nie trzeba za bardzo znać EU
5. W KotOR pojawia się Jarael.
6. W KotOR pojawiają się Mandalorianie
7. Fabuła jest lepsza niż w Dziedzictwie
8. Jest na podstawie jednej z najlepszych gier komputerowych SW

...

Ja jestem za kotorem (ogólnie lubię ten okres, całkiem ładne rysunki), ale najbardziej jak dotąd napaliłem się na Inwazję . Nie czytałem żadnej książki z NEJ, ale podoba mi się pomysł z najeźdźcą z innej galaktyki. Egmont pewnie najpierw zobaczy, czy to się w stanach sprzeda (a moim zdaniem bardzo dobrze się sprzeda) i dopiero może zastanowi się nad wydaniem Inwazji w Polsce. Jednakowoż trzymam kciuki

co do inwazji

to jej premiera jest w lipcu. Później wydadzą 5-7 zeszytów (czyli ok. 6 miesięcy), a dopiero potem po jakimś czasie wydanie zbiorcze. Wiadomo, że u nas raczej nie wydadzą Inwazji miesiąc po USA, więc należy doliczyć kilka miesięcy Zanim więc Egmont będzie mógł wydać Inwazje to minie jeszcze z 1,5 roku.

Szkoda...

... że tak długo, ale miejmy nadzieję, że będzie warto

no wiesz

zawsze można czytać Inwazje po angielsku.

I tak zrobię,

ale jak mówi stare polskie przysłowie: co mieć piękny komiks na półce to mieć piękny komiks na półce

ja bym chciał

dark times.

aa

możecie mi wytłumaczyć co to są te vectory ??

...

Odcinek o określonym kierunku i zwrocie. Fizyki w szkole nie ma? :>

Seria komiksowa, która obejmuje wszystkie wydawane obecnie i ostatnio cykle wydawnicze (jak KotOR, Legacy etc.), po prostu historia dziejąca się w różnych czasach, ale mająca ze sobą ścisły związek.

Apophis_- jeden!

Wektor to para uporządkowanych punktów. Na którejś maturze było to pytanie.

Jest to seria

której wydarzenia połączyły wszystkie cztery ówczesne serie komiksowe SW (KotOR, Dark Times, Rebellion i Legacy). Wydarzenia z Vectora wywarły dość spory wpływ dalsze losy bohaterów serii (oprócz Rebelliona).

Zemsta Sithów

Osobiście bym chciał żeby w ramach jakiegoś wydania specjalnego Egmont nam zaserwował komiksową adaptacje Zemsty Sithów, tak jak wcześniej to zrobił z Mrocznym Widmem i Atakiem Klonów. Ale cóż, teraz to już chyba marzenie ściętej głowy :/
Co po zakończeniu wydawania Dziedzictwa? Fajnie byłoby żeby to była seria Republic lub KOTOR.

oj nie polecałbym

zemsta syfów tak sobie podobno wyszła jako komiks. i sa błędy np-Quinlan Vos tam ginie. A i jeszcze ejdno tomku-podaj jedną propozycję

heh

Zemsta Sithów jest baaaardzo przeciętnym komiksem, podobnie jak pozostałe adaptacje komiksowe epizodów. Mając do wyboru tyle komiksów, popełniliby ogromny błąd, wydając ten syf. ;P

hmm

może macie racje co do Zemsty Sithów, chociaż nawet jeśli jest słaba to fajnie by było żeby nowa trylogia była wydana w całości.
Myślałem nad tym i doszedłem do wniosku ze po zakończeniu Dziedzictwa chciałbym zobaczyć w kiosku KOTORA ;]

Nie w kiosku

wydania TPB pojawiają się księgarniach, a nie kioskach. W kioskach to SW komiks.

SW

strasznie długo nad tym musiałeś myśleć

obawiam się

że ze względu na popularność TCW w TV mogą wydac komiksy TCW.....a to oznacza koniec świata

Raczej nie

1. Komiksy TCW jeszcze nie zostały wydane jako TPB. A ta druga seria wydawana od razu w TPB jest przeznaczona raczej dla dzieci.

2. Egmont akurat się zna na komiksach SW.

3. Wydań TPB raczej nie kupują dzieci, tylko trochę starsi fani.

4. Jest tyle komiksów do wydania, że Egmont raczej nie marnowałby swego czasu na takie kiepskie serie.

Re: Raczej nie

Mistrz Seller napisał(a):
4. Jest tyle komiksów do wydania, że Egmont raczej nie marnowałby swego czasu na takie kiepskie serie.
________

Ja sobie dam rękę uciąć, że jeżeli wytrwają i będą wydawać dalej TPB, to będzie to KotOR. Po

A poza tym

Jeśli Dziedzictwo im się dobrze sprzeda i będą kontynuować wydawanie komiksów SW w Polsce to wydadzą raczej jakąś serie, która jest częścią Vectora, aby później móc wrócić do wydania Dziedzictwa.

Poza tym

Był chyba taki artykuł o sprzedaży komiksów SW w stanach. Z tego co pamiętam, to clone warsy nie sprzedawały się za dobrze (ale mogłem coś pokręcić )

...

-http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=10035
O -.-
Byle tylko nie wyszlo na odwrot, mniejsza sprzedaz tcw=tansza licencje na nie dostana ; D

się

nie przyglądałem tym ostatnim wynikom sprzedaży no cóż TCW lot koszący i spektakularny upadek

fiu

to całe szczęście że Egmont ma pojecie o star warsach.

Zawartość kolejnych numerów SW Komiks

Na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych Egmont przedstawił zawartość magazynu SW Komiks do sierpnia włącznie. Jeśli chodzi o Dziedzictwo, to nie wiadomo kiedy zostaną wydane kolejne tomy Dziedzictwa, potwierdzono jednak, że tom IV i V będą miały taką samą zawartość jak ich amerykańskie odpowiedniki.

Marzec 2009

Star Wars Komiks #7
- "Za Linią Wroga" (Enemy Lines, Republic #59) (22 strony)
- "Wytyczona Ścieżka" (Walking the Path That’s Given, Tales #21) (18 stron)
- "Zrób to albo nie" (Do or Do Not, Tales #15) (4 strony)

Kwiecień 2009

Star Wars Komiks #8
- Target: Vader (Empire #19) (22 strony)
- Equals and Opposites (Tales #21) (14 stron)
- Urchins (Tales #14) (8 stron)

Maj 2009

Star Wars Komiks #9
- Sacrifice (Republic #49) (22 strony)
- The Duty (Tales #12) (12 stron)
- Collapsing New Empires (Tales #19) (10 stron)

Czerwiec 2009

Star Wars Komiks #10
- What Sin Loyalty (Empire #13) (22 strony)
- Yaddle’s Tale: The One Below (Tales #5) (16 stron)
- The Lesson (Tales #14) (6 stron)

Lipiec 2009

Star Wars Komiks #11
- Boba Fett: Overkill (22 strony)
- Marooned (Tales #22) (14 stron)
- Ghost (Tales #11) (8 stron)

Sierpień 2009

Star Wars Komiks #12
- Brothers in Arms (Free Comic Book Day 2005) (22 strony)
- Lady Luck (Tales #3) (16 stron)
- Stones (Tales #13) (6 stron)

who

komiks z Kyle`em Katarnem w NEJ i pierwszy z Quinlanem Vosem z Clone Wars. Me like

Re: Zawartość kolejnych numerów SW Komiks

Ja większości tych historyjek nie czytałem, ale:

promil napisał(a):
Star Wars Komiks #11
- Ghost (Tales #11) (8 stron)

________
Na to czekałem.

zupełnie

a zupełnie nic mi nie mówią te tytuły

Wiesz, że mi też

w sumie ciekawie będzie przeczytać coś nowego

Proponowane tłumaczenia zapowiedzianych komiksów SWK

Jak wyżej - niektóre nie stanowią problemu, z pozostałymi może być nieco gorzej:

- "Target: Vader" - proste: "Cel: Vader".
- "Equals and Opposites" - hmmm... może "Równości i przeciwności"? Ale jakoś głupio brzmi...
- "Urchins" - "Urwisy"? Chociaż skłaniałbym się bardziej do "Łobuzów".
- "Sacrifice" - gdy tłumaczyłem fanowsko ten komiks, zatytułowałem go "Ofiara". Może to i lepsze wyjście - tyle już mieliśmy w EU "Poświęceń" (zwłaszcza ostatnio).
- "The Duty" - fani przetłumaczyli to jako "Obowiązek", ja stawiam raczej na "Służbę".
- "Collapsing New Empires" - "Niszcząc nowe imperia"? Niezbyt zgrabnie, ale w oryginale też nie bardzo.
- "What Sin Loyalty?" - tu znowu mamy problem. "Czy lojalność jest grzechem?" albo "Co za grzech być lojalnym?" i inne wariacje brzmią chyba odrobinę za długo. Chyba lepiej, żeby Egmont wymyślił jakiś nowy tytuł, dobrze brzmiący po polsku, zamiast na siłę tłumaczyć z angielskiego. Byle tylko nie przesadzić tak jak Niemcy, którzy wpadli na genialne "Verrat auf dem Todesstern" ("Zdrada na Gwieździe Śmierci").
- "Yaddle’s Tale: The One Below" - "Opowieść Yaddle: Ten poniżej". Chyba tak będzie dobrze, choć nie jestem pewien - komiksu nie czytałem.
- "The Lesson" - "Lekcja", żadna filozofia.
- "Boba Fett: Overkill" - "Boba Fett: Gruba przesada" brzmi IMO dość dobrze.
- "Marooned" - chyba "Opuszczony".
- "Ghost" - rzecz jasna "Duch". No, ewentualnie "Zjawa" albo "Widmo", ale nie ma co udziwniać.
- "Brothers in Arms" - ech, niestety polski tytuł tego słynnego serialu ("Kompania braci") nie nadaje się do zastosowania w tym wypadku. Na miejscu tłumacza dałbym "Dwóch braci" - chyba do przełknięcia.
- "Lady Luck" - "Ślicznotka" i to jest jedyna opcja.
- "Stones" - "Kamienie", "Kamyki", "Kamyczki", "Głazy", "Głaziki" itp.

A jak Wy sądzicie?

Jezu, pomieszałem wszystko!

"Brothers in Arms" to album muzyczny i gry komputerowe, a nie "Kompania braci" ("Band of Brothers")!

Re: Proponowane tłumaczenia zapowiedzianych komiksów SWK

Cóż, pokombinować nie zaszkodzi:

"What Sin Loyalty?" - najkrócej byłoby "Grzech lojalności", ale komiksu nie znam, więc nie wiem czy pasuje do kontekstu.

- "Yaddle’s Tale: The One Below" - "The One Below" odnosi się właśnie do Yaddle, więc chyba raczej "Ta poniżej" lub neutralnie "To poniżej"... albo jakoś to przekształcić zachowując znaczenie, nie mam pomysłu.

- "Brothers in Arms" - "Braterstwo broni"?

- "Lady Luck" - "Ślicznotka" niewątpliwie. Swoją drogą jestem ciekaw, czy pierwszy tłumacz nazwy jachtu Landa znał ten komiks. Bo jeśli nie to mamy zbawienny zbieg okoliczności.

Re: Re: Proponowane tłumaczenia zapowiedzianych komiksów SWK

Darth Tiglatpilesar napisał(a):

- "Lady Luck" - "Ślicznotka" niewątpliwie. Swoją drogą jestem ciekaw, czy pierwszy tłumacz nazwy jachtu Landa znał ten komiks. Bo jeśli nie to mamy zbawienny zbieg okoliczności.

________
W polskich książkach ta nazwa po raz pierwszy pojawia się w Dziedzicu Imperium tłumaczonym przez Mickiewiczów.
I raczej nie znali oni komiksu, ponieważ:
-tłumacze Amberu zazwyczaj mają małe pojęcie o EU poza książkowym.
-W tamtych latach (rok 1994) raczej mało kto ściągał komiksy z zagranicy
-Komiks ukazał się chyba kilka lat po wydaniu w Polsce Dziedzica Imperium

Re: Proponowane tłumaczenia zapowiedzianych komiksów SWK

Jaro napisał(a):

- "Sacrifice" - gdy tłumaczyłem fanowsko ten komiks, zatytułowałem go "Ofiara". Może to i lepsze wyjście - tyle już mieliśmy w EU "Poświęceń" (zwłaszcza ostatnio).


Sacrifice na pewno nie zostanie przetłumaczone jako Poświęcenie - redaktor Drewnowski dzisiaj na spotkaniu o tym wspominał/

Urchins na pewno zostaną przetłumaczone jako Urwisy.


Nowe komiksowe wieści

Pojawiły się nowe informacje na temat komiksów SW wydawanych przez Egmont .

- Dziedzictwo #4 wyjdzie w sierpniu. Zawartość będzie taka sama jak w amerykańskim odpowiedniku.
- Na początku wakacji Egmont planuje niespodziankę. Póki co nie wiadomo co to będzie.
- Jesienią kolejne MFK w Łodzi, na których premierę będzie miał nowy album komiksowy. Nie będzie to jednak piąty tom Dziedzictwa, ale prawdopodobnie nowa pozycja.

Jeżeli miałbym strzelać to powiedziałbym, że nową pozycją będzie KOTOR lub Dark Times, może nawet Republic. Osobiście wolałbym Dark Timesa, ale z KOTORa lub Republic również będę bardzo zadowolony.
Wydaje mi się, że ciekawy byłby scenariusz, w którym niespodzianką ukazującą się na początku wakacji byłby numer zerowy KOTORa będący wprowadzeniem do jesiennego "Commencement".
Choć tak przy okazji niespodzianki pomyślałem sobie, ze fajnie by było gdyby ukazał się u nas jakiś zbiorczy album z pracami różnych rysowników SW w którym znalazłby się same arty lub okładki komisowe. Ale biorąc pod uwagę rynek komiksowy w naszym kraju wydaje mi się to mało prawdopodobne.

Chciałoby się...

Chciałoby się aby ta zapowiedź oznaczała start nowej serii w naszym kraju ale na ile jest to realne? Niestety nie wiemy jak wygląda sprzedaż komiksów SW w Polsce więc ciężko oceniać szanse na to czy Egmont wystartuje z kolejnym ongoingiem czy też może będzie to albumowy oneshoot. Pamiętać też należy o czymś pośrednim a mianowicie o "Vectorze" który składa się z dwóch albumów które są ryzykiem wydawniczym małym a jeśli okazałyby się sukcesem mogłyby stać się przyczółkiem do wydawania serii kolejnych.
No ale to tylko domysły.

Hmm :)

Faktycznie nie pomyślałem o Vectorze. Jesienią mógłby wyjść pierwszy tom, potem Dziedzictwo #5, a potem Vector #2. To by się nawet sensownie układało. Zawsze istnieje możliwość, że wyjdzie również komiks The Force Unleashed. Niedługo pojawi się książka, czemu więc nie uzupełnić tego komiksem?
A co do dłuższej serii to mimo wszystko mam jednak nadzieję, że sprzedaż jest na tyle zadowalająca, że warto sięgnąć po kolejny tytuł.
W każdym razie trzeba będzie poczekać na kolejne informacje. Póki co to możemy tylko gdybać .

Osobiście

byłbym przeciwko wydawaniu albumu z okładkami, szkicami itp. Wiem, że nikt w Polsce nie wyda wszystkich komiksów SW, więc nie lepiej wydac jakiś kolejny TPB "Legacy" lub nowej serii?

Co do "The Force Unleashed" to ciekawie byłoby gdyby komiks został wydany wraz z książką.

Inne serie? Hmm.. Chciałbym aby wydali KotOR, Dark Times albo Vectora... Ale czy wydadzą? Warto też by było gdyby już się pokusili wydac "Knights of the Old Republic" to niech mogliby wydac w SW Komiks numer #0

Ale pożyjemy zobaczymy, nie chce gdybac za bardzo bo każdy wie jak to się kończy. Wyobrażam sobie nie wiadomo co a potem gdy wychodzi komiks człowiek jest rozczarowany

...

mam wielkie nadzieje, jak nie pojawi się żadna nowa seria będę cholernie zawiedziony, także na razie staram się podchodzić do tego z dystansem

:D

Egmont bardzo pozytywnie zaskakuje nowinkami. Niespodzianka, nowy album, Dziedzictwo #4 - jest na co czekac. Tylko kupowac i gratulowac!

No

proszę- jak tak będzie to jeszcze wydadzą 5tę w tym roku i zrównają się z amerykańską wersją. Piknie.

Niespodzianką pewnie będzie TFU- to by miało jakiś sens.

Co do nowej serii- 3mam mocno kciuki za Dark Times! Mam w oryginale, ale jestem gotów kupić nawet po polsku, gdyż historia jest tego warta.Coś innego? Kotor- hmm pewnie było by to spełnienie marzeń wielu tutaj piszących (heh nie moje- Kotor BŁEp).Vector- nie sądzę. Z wielu powodów.
Obawiam się,że ta nowa seria może być gniotem typu TCW - właściwie to albo pierwszy numer albo od razu trejd, kto wie.

...

Cichutkie marzenie Mandalorianina: Open Seasons

: )

teraz

teraz do mnie dotarło jak może być źle-przecież dla kasy Egmont może wydać jakiś komercyjny gniot typu TCW T_T

TCW nie wydadzą

Dlaczego? Komiksy TCW są bardziej dla młodszych osób. A ile z nich będzie w stanie wydać/ nakłonić rodziców do kupna komisu za 40 zł.

Po drugie sporą liczbę fanów odrzuca wszystko co ma w sobie logo TCW

Po trzecie W egmoncie znają się na komiksach SW i nie wydaliby takiej kaszany. Zwłaszcza jak najprawdopodobniej byłoby to nieopłacalne

Re: TCW nie wydadzą

Mistrz Seller napisał(a):
Dlaczego? Komiksy TCW są bardziej dla młodszych osób. A ile z nich będzie w stanie wydać/ nakłonić rodziców do kupna komisu za 40 zł.

Po drugie sporą liczbę fanów odrzuca wszystko co ma w sobie logo TCW

Po trzecie W egmoncie znają się na komiksach SW i nie wydaliby takiej kaszany. Zwłaszcza jak najprawdopodobniej byłoby to nieopłacalne

________

Do punktu 1 się zgodzę, 2 poprę całym sercem (), a 3? Zakładam że czytasz SW komiks bo oprócz b.dobrych pozycji zdarzają się sporadycznie kompletne gnioty - przysłowiowy - ostatnia historyjka w niketórych numerach, nie mówiąc o kompletnym dnie jakim IMO był sposób przedstawienia rekrutacji i służby szturmowców Imperium w pewnym komiksie. Rzecz gustu ale nie mówmy że wsyztsko co wyda w numerach Egmont jest dobre.

Padłem...

Padłem... Z resztą nie pierwszy raz widząc tekst w stylu "ale to komercha" z ust fana SW. Pomijając oczywiscie nikłe (acz zawsze jakieś) prawdopodobieństwo wydania TCW w formie komiksowej u nas to pragnę zauważyć ze Star Wars jako marka to jedna wielka komercja i na komercji zawsze sie to opierało tak więc wyluzuj nieco.

:)

Prawdopodobnie wydadzą KOTOR, bądź Rebellion (z uwzględnieniem na to pierwsze).
Niespodzianka Egmontu? TFU, jeżeli miałbym strzelać, ale naprawdę nie wiem.

kotor

Ja chcę KOTORa, może nagnę swoje zasady i zacznę kupować komiksy, oczwyście tylko z wątkami KOTORa.

no cóż

że następną serią będzie KotOR jest duże prawdopodobieństwo, dlaczego:
1. Większość fanów lubi KotORa (grę)
2. W KotOR zaczyna się Vector
3. KotOR ma mało antyfanów
4. KotOR nie budzi takich kontrowersji wśród fanów jak Dziedzictwo

...

5. KOTOR jest dzieki grze rozpoznawalna marka nietylko wsrod fanow IMO

6

6. KotOR ma Briana Chinga
7. KotOR po Legacy jest drugą pod względem sprzedaży serią.

ja myślę

że Egmont dobrze by zrobił, gdyby pociągnął to, co chciała zrobić Mandragora i wydał albo Clone Wars Adventures, albo już kwartalnik, względnie Star Wars Adventures (acz ostatniego jeszcze nie widziałem). Fani być może nie byliby zachwyceni, acz z pewnością nie jakoś zrozpaczeni, polubiliby serie, a jest duża szansa, że tak jak na zachodzie stałaby się ona najpopularniejszą, bo przyciągającą także klientów spoza fandomu .

Re: ja myślę

Lord Sidious napisał(a):
że Egmont dobrze by zrobił, gdyby pociągnął to, co chciała zrobić Mandragora i wydał albo Clone Wars Adventures,
________

Jak zdesperowani Ci się wydajemy? A tak na serio - CWA- o czym Ty myślałeś Wydaje mi się,że jeśli jakieś gnioty mieli by wydać to byłoby to właśnie TCW- CWA miałoby swego rodzaju rację bytu jeszcze za czasów Mandragory i epizodu 3go głównie dzięki serialowi animowanemu. Za TCW przemawia generalny boom, w telewizji (chyba) jeszcze leci serial, robią kolejne sezony, gry, zabawki i cała masa `frenczajzingu` związanego z TCW. Robią im po prostu darmową reklamę.

/.../

Clone Wars Adventures i Star Wars Adventures to TPB. wydania TPB kosztują 40 zł. Mało który dzieciak, czy ktoś nowy w temacie kupił takie wydanie. Bo wydawałoby się im, że to za drogo.

W zasadzie

W zasadzie Clone Wars Adventures była tańszą serią niż zwykłe TPB. Seria dość stara, na fali CW, nie wiem czemu niby Egmont miałby ją wydawać. Nie ma jej co porównywać do Republic.

z ceną

jest trochę inaczej w pewnym przybliżeniu TPB takie jak dziedzictwo kosztują w USA 20 USD - skoro to daje u nas 40 PLN to przelicznik można zrobić 2x . A CWA, czy kwartalnik TCW to cena koło 8 USD - to by dawało 16. jeśli sprzedałoby się dobrze, doszedłby efekt skali i mielibyśmy komiks w granicach 10-15 PLN, a to dobra cena.

Okładka czwartego tomu Dziedzictwa

-http://www.star-wars.com.pl/news/show/486
W sumie dziwne, że już jest okładka, skoro (wedle newsa który był na Bastionie parę dni temu) "Sojusz" masz wyjść dopiero w sierpniu.
Chyba, że to fake. ;p

No cóż wygląda

prawdziwie

Nie wydaje...

Nie wydaje mi sie aby była to "podróbka" choć stworzyć taką to żaden problem gdyż nie są one specjalnie skomplikowane a "czyste" grafiki okładek można bez problemu znaleźć. Pytanie tylko brzmi jakim cudem oni dopadli tą okładkę pierwsi? Bo jakoś wierzyć mi się nie chce że to exclusive od Egmontu

Padną zapewne za chwile pytania czemu zamiast skupić się na okładce nowego tomu "Dziedzictwa" wszyscy zabrali się za kolejne "jeżdżenie" po tej witrynie? Sprawa jest prosta, jak wyglądać będzie ta okładka wiadomo było od dawien dawna więc tylko jedna kwestia pozostaje do przedyskutowania

ekhuekhuekhu

z tej strony SWCP to są same przeróbki ;p

Myśle żę...

Wydaje mi się żę może wydadzą Invasion. Dlaczego nie.

Re: Myśle żę...

mcebula98 napisał:
Wydaje mi się żę może wydadzą Invasion. Dlaczego nie.
________

Przecież egmont

wydaje komiksy w wydaniach TPB, A pierwszy zeszyt Invasion pojawi się dopiero w lipcu. Wiec najpierw trzeba poczekać, aż wydadzą 5 albo 6 zeszytów (jeden na miesiąc)- to będzie jakieś pół roku. Później trza poczekać, aż wydadzą TPB (to chyba kolejne kilka miesięcy). A wiadomo Egmont też nie będzie mógł tego wydać w Polsce zaraz po premierze w USA, tylko trzeba będzie czekać kolejne miesiące. Czyli zanim będą mogli wydać Invasion to jeszcze spokojnie rok minie (albo i więcej)

rozumiem

Masz rację

Myśle żę...

"Natomiast na jesieni ukaże się kolejny komiksowy album SW, którego premiera planowana jest na Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi. Wiadomo jednak, że nie będzie to piąty tom "Dziedzictwa". Pozostaje się domyślać czy zapowiadana pozycja okaże się nowym cyklem SW, czy może historią stanowiąca zamknięta całość." Odpowiedź jest prosta.

Nie rozumiem

za bardzo twego posta

Re: Myśle żę...

mcebula98 napisał(a):
"Natomiast na jesieni ukaże się kolejny komiksowy album SW, Odpowiedź jest prosta.

________

Heh uwielbiam takie wypowiedzi- ludziska piszą chyba tylko po to by cokolwiek napisać. W kolejnym poście napisze w końcu to o co mu chodziło. Nic tylko żal.pl...
Co do tej zamkniętej historii to ja dalej jestem za Dark Times. Wypchajcie się z KotoremPPPPP

...

Dark Times? Może być. Ale ja jednak trzymam kciuki za Republic !

Ja podobnie

i Dark Times, i Republic: Clone Wars(wcześniejsze Republici też można, ale na nich zależy mi mniej).

Wielu postuluje za KOTORami - one niestety mają taką wadę, że w dużej mierze są powiązane z grami. Kto w nie nie grał, może nie do końca zajarzyć, o co chodzi w komiksach lub czerpać z nich mniejszą przyjemność niż KOTORowy pasjonat czy ktoś, kto przynajmniej się orientuje w fabule gry. Owszem, jest Ossus, ale najlepiej jest mieć wiedzę bezpośrednio ze źródeł: przy odnajdywaniu nawiązań w innych źródłach daje to większą przyjemność, jest ciekawszym smaczkiem.

KotORy

nie są powiązane z grami. Dzieją tylko w tych samych czasach i tym samym świecie. Od czasu do czasu pojawia się jakieś nawiązanie do gry.

A poza tym

wydaję mi się, że gry kotor były (i są) bardzo popularne w Polsce. Bardzo dużo moich znajomych (pomimo, że o SW wiedzą praktycznie nic) gało w obydwie części i co więcej - podobało im się. Dlatego uważam, że po komiks kotor mogliby też sięgnąć ludzie, którzy znają Gwiezdne Wojny tylko z gier.

+

Hmm wiesz to jest taka dziwna sprawa. To,że ludziom się spodobał Kotor ma wielorakie skutki. Znajomi np twierdzą ,że nie są fanami SW ale Kotor im się podobał i zagraliby w podobną tego rodzaju produkcję ale jedynie dlatego,że obie części były na dosyć wysokim poziomie. Jakoś po przejściu tych gier nie rzucili się na wszystko czy cokolwiek co było/jest związane z SW.Potraktowali je po prostu, jako kolejne dobre gry=> i zamknęli tym swój rozdział życia związany z SW.

najchętniej

ujrzałbym Kotory w języku polskim. Jest to chyba druga seria po Legacy, która obecnie ma jakieś wzięcie. Fanów gry Kotor też jest nie mało, więc może nawet znalazłoby się podłoże, na którym można by ten pomysł zasiać. A jeśli nie teraz to może przy okazji TORu? Mam taką nadzieję

Dużo

będzie zależało czy by grać w TOR`a będzie potrzebny abonament czy nie. Nie wiem jak sprawa wygląda obecnie bo chwilowo z tego co wyłapuję nt tej gry są fabuła i jak to ma wszystko wyglądać.

pewnie tak

ja sam nie wiem czy sięgnę po tą grę jeśli abonament będzie wymagany. Choć z drugiej strony, z tego co słyszałem (a zastrzegam że nie siedzę w tych tematach) można i abonamenty obejść. Więc jacyś gracze znajdą się na pewno. Pytanie ilu.
Niezależnie od tego jak to wszystko wyjdzie, liczę, że Kotor na tym zyska

Od początku...

Od początku były zapewnienia że abonamentu jako takiego nie będzie :]

to by

było bardzo, ale to bardzo miłe i fajne ;]

Wr

Niepokoi mnie to "jako takiego"- Are You siur?

Eh...

Eh...

"(...) BioWare sklasyfikowało nadchodzący „Star Wars MMO: The Old Republic” jako tytuł bazujący na mikrotransakcjach, zakładając, że gra będzie wykorzystywała alternatywne sposoby finansowania zamiast opłaty abonamentowaej. Kontynuujemy nasz plan budowy relacji na linii produkt-konsument, który zakłada właśnie mikrotransakcje i abonament. Niedawne uaktywnienie Warhammera jest tego najlepszym przykładem (...)"
- http://www.gwiezdne-wojny.pl/news.php?nr=9794

Ponad to temat wałkowany tu:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=328323

Wszystko jak na dłoni, wystarczy chwile poszukac

Jabiim! Wydadzą bitwę o Jabiim...

Jabiim! Wydadzą bitwę o Jabiim! Panie i Panowie, cud nad wisłą! Jeszcze do pełni szczęścia brakuje "Empire: In the Shadows of Their Fathers" Ale i bez tego miód! Mióóóód!

Świetnie

może w końcu machina komiksowa się rozpędza. To są bardzo dobre wiadomości.

...

Jeżeli wydadzą w ten sposób Jabiim to nie martwię się o inne dłuższe opowieści: tu wrzucą numer specjalny z okazji świąt, z okazji wielkanocy, znów na wakacje i tak w kółko...

A na Jabiim bardzo się cieszę...

Co do Jabimu

to jasny znak, że nie wydadzą Republic w TPB, ale będą to robić w SW komiksie i jego wydaniach specjalnych.

Re: Co do Jabimu

Mistrz Seller napisał(a):
to jasny znak, że nie wydadzą Republic w TPB, ale będą to robić w SW komiksie i jego wydaniach specjalnych.
________

Nie sądze, aby wydania specjalne były często i żeby każde było jedną historią z serii Republic. Wg mnie będzie więcej num. specjalnych ale bede różne serie.

Nie chodzi mi o

to że każde wydanie specjalne będzie z komiksów Republic.
Ale większość serii Republic o wojnach klonów to pojedyncze historie i je mogą wydać w normalnym SW komiksie. Jabim jest dość kluczowy dla fabuły następnych zeszytów. Jak go wydadzą będą mogli wydać następne zeszyty.

Nikt (chyba) przecież na serię...

Nikt (chyba) przecież na serię "Republic" w TPB od Egmontu nie liczył. W końcu z punktu widzenia wydawcy jak i z resztą większości czytelników nie ma sensu cofać się do serii którą zamknięto kilka lat temu gdy aktualnie na rynku są świetnie sprzedające się serie.

No cóż

tutaj na forum kilka osób się spodziewało (ja od początku wiedziałem, że wydadzą coś innego)

Spodziewało czy chciałoby...

Spodziewało czy chciałoby aby wydano akurat "Republic"?:] Raczej to drugie

znaczy

moim zdaniem po prostu chcą mieć "co wsadzać" do SW Komiksu. A do tego KotOR, DT, Rebellion czy Legacy się raczej nie nadaje, z kolei Republic świetnie, bo jest tam wiele zamkniętych historii, które większość zrozumie bez innych numerów.

Hmmm...

Powiem tak: ja w ogóle cieszę się, że Egmot coś robi. Można powiedzieć, że w jakimś tam stopniu dba o fanów - dopieszcza nas, a nie tak jak Amber, który z reguły olewa i prawie za każdym razem jakaś wpadka.

Jako zagorzały Imperialny liczę na dużo Imperialnych komiksów, choć i tak jestem zadowolony, że w ogóle jakieś komiksy się w Polsce pojawiają i nie muszę na skanach "jechać"

Hmm

Kurczę to powiem tak- z jednej strony się cieszę, z drugiej nie.

Cieszę się, bo to zawsze coś do przodu, wydadzą ciekawą historię (fani Choi`a na pewno się ucieszyli) no i to jest Republic, coś na co ja liczyłem i liczę cały czas.

Strid: " nie ma sensu cofać się do serii którą zamknięto kilka lat temu gdy aktualnie na rynku są świetnie sprzedające się serie."
Z całym szacunkiem niegadzam się z Tobą. Świetna seria, w końcu nie tak dawno zamknięta (wydali purge nie?p- ta wiem osoby komiks ale można by go traktować jako kontynuację Republic`a). Wiadome było,że nie ma szans ujrzeć u nas światła dziennego wszystkie historie, ale ja trzymałem i trzymam kciuki za cały run związany z wojnami klonów. Temat na czasie, generalnie całkiem niezłe historie, dużo wątków i bohaterów.

Smucę się z drugiej, gdyż oznacza to jednoznacznie, że Republic nie wyjdzie u nas w trejdach. A szkoda bo napewno by się rozeszły;p Co do aktualnych serii to ja ciągle jestem za Dark Times. Hej właśnie- jeśli w którymś numerze(25) ma być zwiększona objętość to może wrzucą tam 2 części Into the Unknown co by było wstępem do nowej serii Dark Times!! p Pomysł szalony, ale z tego jestem znany

Re: Hmm

komix napisał(a):
Hej właśnie- jeśli w którymś numerze(25) ma być zwiększona objętość to może wrzucą tam 2 części Into the Unknown co by było wstępem do nowej serii Dark Times!! p Pomysł szalony, ale z tego jestem znany
________

Hmm, to nie jest głupi pomysł, powiem Ci. Oczywiście wtedy i tylko wtedy, jeżeli tajemnicza 2009 Egmont Fall Series okaże się rzeczywiście być "Dark Times". A ja stawiałbym raczej na KotORa - co jak co, ale ta seria na pewno wzbudziłaby większe zainteresowanie, tym bardziej, że marka KotOR nad Wisłą została już rozpropagowana pierwszą w historii polonizacją gry SW. Więc raczej spodziewałbym się, że w październikowym (albo i wcześniejszym) numerze ujrzymy prolog do KotORa.

...

Informacja o polskim wydaniu "Battle of Jabiim" bardzo mnie ucieszyła, bo to świetna opowieść jest. Niemniej nieco się zdziwiłem, bo myślałem, że przed wakacjami puszczą jednak TFU (nie ma to jak utwierdzać się w swych teoriach spiskowych), a tu niespodzianka (bardzo miła). Na jesieni pewno wypuszczą IMHO KotORa, aczkolwiek "Dark Times" to też byłby świetny wybór (seria miała fenomenalny start, a teraz też, póki co, trzyma poziom). Ja tam po cichu jeszcze liczę na "Darklightera" TPB po polsku, aczkolwiek trejdów "Empire" pewnie nie wydadzą nigdy.

>o<-

"w październiku wystartuje kolejna seria Egmontu ze świata "Star Wars". Dark Times"

żródło:
http://komiks.nast.pl/nowosci/9865/Egmont-odpowiada-i-zapowiada/

...

-Latem ukaże się pierwszy numer kwartalnika „Star Wars – wydanie specjalne” Liczyć on będzie 96 stron w cenie 9,99 zł. Dystrybucja - kioski. W pierwszym tomie Bitwa o Jabiim

To tez jest wazna informacja^

Przy okazji dodam...

Przy okazji dodam, że podobnie jak "Star Wars Komiks" jest kontynuacją "Gwiezdne Wojny Komiks" tak i te wydania specjalne prawdopodobnie zostaną przez Egmont potraktowane jak niegdysiejsze do których zalicza się adaptacja "Mrocznego Widma"

...

Padłem ja to przeczytałem.
Czyli wychodzi tak:
-co miesiąc SW Komiks
-co trzy miesiące Sw Komiks wydanie specjalne

JUPI !!!

A do tego Dark Times. Szkoda że nie Kotor ale według mnie tez może byc.

Fajnie,

że tak to wszystko się zaczyna rozwijać. Nie nastawiałem się na żadną z serii, to też chłodno to przyjmuje.
IMO kotor byłby lepszym wyborem bo vector itp itd. każdy tak gada... ale i ja podzielam to zdanie.
Kwartalnik to też świetna wiadomość, im więcej tym lepiej, pozostaje tylko kupować i czytać.

hmm

A ja już się napalałem że będą KotORy.
No nic, DT też ponoć dobre, ja czekam z niecierpliwością.

No cóż

liczyłem na KotORa, ale DT ma jak na razie tylko dwa tomy, więc później pewnie wezmą KotORa (potrzebny jest on do Vectora).

A poza tym Dark Times jest lepsze niż Legacy. (choć drugi tom DT jest trochę słaby)

Fajnie

tylko czemu Legacy to u nas "Dziedzictwo" a Dark Times to... dalej "Dark Times" ? Ale już nie mogę się doczekac

+

pewnie dlatego, że to jak na razie info/zapowiedź i nawet dla postronnych czytleników łatwiej rozgryźć tytuł niż jakby to było "Mroczne czasy"? czy licho tam wie jak to przetłumaczą..:-]

---

Albo jak to było z trzecim tomem Dziedzictwa "Smocze Szpony" to może będzie "Czasy Mroku"?

albo

"Niepewne lata" lub "Okres podziemia" bo nie jako podziemie mi się z mrokiem kojarzy.

Może

przez pomyłkę podali oryginalną nazwę. Albo jeszcze jej oficjalnie nie przetłumaczyli.

A ciekawe co później wydadzą? Bo ja myślę, ze najpierw 3 tomy Rebelliona, a później KotOR.

Re: Może

Mistrz Seller napisał(a):
przez pomyłkę podali oryginalną nazwę. Albo jeszcze jej oficjalnie nie przetłumaczyli.

________
a gdzie by on się tam mieli mylić... może też rozpoznanie przeprowadzają zobaczą jaka jest reakcja na tę informację a dużo czasu jeszcze mają to coś zmienić mogą
a z tym rebellionem to może lepiej jednak nie... są inne przyjemniejsze rzeczy.

Ale wyglada na to

że egmont będzie chciał wydać wszystkie serie, które były w Vectorze.
A jakby KotORa zostawili na koniec to od razu po czwartym tomie mogliby dać już I tom Vectora.

No i genialnie

Otwarte więc pole do spekulacji. Że w październikowym (jubileuszowym) numerze będzie "Into the Unknown" jest już chyba pewne. Ale cóż będzie w drugim specjalnym (30 września) - nie wiem? "Battle of Kamino"? Za krótkie chyba (64 strony to nie 96). "Siege of Saleucami" chyba by było trochę za wcześnie. A może coś spoza "Republiców"? Na przykład "Empire" - "Betrayal"? Co o tym sądzicie?

Rozpiska na ten rok

to ogarnijmy to

latem - Republic: Battle of Jabiim, wydanie specjalne za 10 zł
sierpień - Legacy 4: Alliance, wydanie TPB za 30-40 zł
październik - Dark Times 1: The Path to Nowhere, wydanie TPB za 30-40 zł
październik - 25 numer SWK, poszerzony

tah? a wcześniej nic? No i co z Legacy - nie pociągną go dalej?

No więc kilka słów ode mnie. Trochę głupio z tym Jabiimem, tzn bardziej by mnie cieszyło gdyby to wydali w takim samym formacie jak Legacy i Dark Times, no ale dobre i to. Chociaż z drugiej strony oznacza to, że Repy już na pewno nie zostaną wydane w Polsce... w sumie mnie to tam akurat nie rusza bo mam całość po ang i to nawet lepiej, że moja kolekcja nie okaże się o kant dupy rozbić

Czyżby Egmont się przygotowywał pod Vectora? Mam nadzieję - chciałbym żeby pociągnęli i Legacy i Dark Times, bo to dwie obecnie najlepsze wychodzące w USA serie. Widać że siedzi tam u nich ktoś kompetentny i za to duży plus. KOTOR też jest git, ale zważcie że jest go już bardzo dużo, i wymagałoby to poświęcenia 1-2 lat wydawania... niech się lepiej skoncentrują na tym, co jest. Wolę mieć po Polsku dwie serie ale kompletne, niż każdą ponaczynaną.

...

Jeszcze pod koniec wrzesnia Wydanie specjalne II powinno byc, o blizej nieznanej zawartosci^

Re: Rozpiska na ten rok

Shedao Shai napisał(a):
Trochę głupio z tym Jabiimem, tzn bardziej by mnie cieszyło gdyby to wydali w takim samym formacie jak Legacy i Dark Times, no ale dobre i to. Chociaż z drugiej strony oznacza to, że Repy już na pewno nie zostaną wydane w Polsce...
________

Zależy jak na to patrzeć. Na razie wydali dwa one-shoty, za niedługo dostajemy 4 kolejne numery, we wrześniu 2 kolejne, to daje nam 8 numerów Republiców wydanych przez Egmont. ;P Nie wiadomo też co będzie we wrześniowym wydaniu specjalnym oraz w październikowym #25. Ja obstawiam, że w którymś będzie bitwa o Kamino, więc może jak się utrzymają, to za jakieś... 10 lat będziemy mieli komplet.

no wieem

a jakby dodać jeszcze te wydane przez Mandrę i Amber... no ale sam przyznasz - to nie to samo, co mieć wszystko w jednym, eleganckim formacie na półeczce

Wiadomo

ale żeby wydac Vector Egmont musi wydać 4 serie Vectorowe, więc nie ma za bardzo czasu na wydawanie Republic TPB. I tak dobrze będzie zobaczyć komiksy z serii Republic w SW komiksie i jego wydaniu specjalnym

Heh :)

Ludzie w Egmoncie wiedzą, jak dogodzić fanowi . Co prawda, sam nastawiałem się raczej na KotOra, niemniej perspektywa wydania pierwszej części "Dark Times" w naszym nadwiślańskim kraju, także napawa mnie radością . Pamiętam, jak na Dniach Fantastyki sprzed roku, czytaliśmy wspólnie "The Path to Nowhere" (wtedy to mieliśmy okazję zobaczyć niezapomnianą kreacją masterYody, który "wcielił" się w postać Ratty’ego ). Jest to bardzo udana historia, z przyjemnością zasilę nią moją kolekcję . Pytanie, co dalej z planami wydawniczymi? Mam tu na myśli wydania zbiorcze komiksów SW. Wydaje się przesądzone, że Dziedzictwo dalej będzie wydawane, przynajmniej do czasu Vectora, a na rynku zagoszczą "Parallels". Ktoś proponował "Rebelliona", jako jedną z opcji wydawniczych, ale myślę że można go z góry skreślić. "My Brother, My Enemy", pierwsza część cyklu, jest bezpośrednią kontynuacją ostatniej części "Empire"; którego wątki przejął właśnie Rebellion. Co do KotOra, jeśli wyniki sprzedaży będą zadowalające, Egmont z pewnością po niego sięgnie .
Szczególnie cieszę się z wydawania kwartalnika, i mam głęboką nadzieję, że Egmont będzie zadowolony z jego wyników sprzedaży . No i dodatkowo zapowiedziane zostały dwa "grube" numery "SW: Komiksu"; pierwszy wrześniowy z "Into the Unknown", drugi, będący wydaniem specjalnym, październikowy z jakąś dłuższą historią. Jeśli mam bawić się w spekulacje, stawiałbym że będzie nią któryś z komiksów serii Jedi . Tylko pytanie, który? Opowieści o Aayli i Dooku odpadają na starcie – są zbyt powiązane z historią Quinlana Vosa. Podobnie jak "Jedi: Shaak Ti", chociaż głowy nie dam, gdyż tego komiksu akurat nie czytałem. Pozostają zatem do wyboru opowieśc o Mace’ie Windu, imho przystępnej nawet dla czytelnika nie zapoznanego z poprzednimi komiksami i Yodzie, w której zdaje się także nie ma żadnych większych niedomówień? Cóż, pożyjemy zobaczymy
Egmontowi zależy na odbiorcach, nie ma co .

Re: Heh :)

Carth Onasi napisał(a):
[cytat]Ktoś proponował "Rebelliona", jako jedną z opcji wydawniczych, ale myślę że można go z góry skreślić. "My Brother, My Enemy", pierwsza część cyklu, jest bezpośrednią kontynuacją ostatniej części "Empire"; którego wątki przejął właśnie Rebellion.[/cytat[.

No wiesz, ale nie zapominaj, że "Empire" to zaledwie 40 numerów. Z tego 5 wydano (licząc z "Lojalnością" w czerwcu) już w Polsce. A ile jest związanych bezpośrednio z historią Janeka (nie Janka, jak niektórzy utrzymują) Sunbera, który, jak suponuję, jest ściśle spowinowacony z serią "Rebellion"? To można szybko nadrobić zwykłymi SWK-ami i specwydaniami.

Co do KotOra, jeśli wyniki sprzedaży będą zadowalające, Egmont z pewnością po niego sięgnie .

Jeśli Egmont dalej będzie siedział w SW, na pewno - prędzej czy później - doczekamy się KotORa.

Ahh ten

nieszczęsny Kotor.
Wszystko będzie zależało jak się sprzeda zarówno numer specjalny SWK jak i Dark Times. Z waszych reakcji na forum wnioskuję,że będzie ok. Jeśli mieliby wydać Kotora to całkiem możliwy termin to byłoby tak w okolicach albo tak miesiąc-dwa po TOR`ze.

Heh

Powiem wam tak: mówcie do mnie proroku

No i mamy dokładne dane...

No i mamy dokładne dane na temat przyszłości w Egmoncie aż do lutego przyszłego roku:


Lipiec 2009
Star Wars Komiks #11
- Boba Fett: Overkill (22 strony)
- Marooned (Tales #22) (14 stron)
- Ghost (Tales #11) (8 stron)

Sierpień 2009
Star Wars Komiks #12
- Brothers in Arms (Free Comic Book Day 2005) (22 strony)
- Lady Luck (Tales #3) (16 stron)
- Stones (Tales #13) (6 stron)

Dziedzictwo tom #4: Sojusz (104 strony)

Wrzesień 2009
Star Wars Komiks #13 (64 strony)
- Into the Unknown (Republic #79-80) (44 strony)
- Being Boba Fett (Tales 18) (12 stron)
- pojawi się publicystyka

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #2: Darklighter (96 stron)

Październik 2009
Star Wars Komiks #14 (64 strony)
- Resurrection (Tales #9) (48 stron)
- Heart of Darkness (Tales #16) (12 stron)

Dark Times tom #1 (120 stron)

Listopad 2009
Star Wars Komiks #15
- Loyalties (Republic #78) (22 strony)
- Tides of Terror (Tales #14) (10 stron)
- Planet of the Dead (Tales #17) (12 stron)

Grudzień 2009
Star Wars Komiks #16
- Jedi: Yoda (40 stron)
- Smuggler's Blues (Tales #14) (4 strony)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #3: Jango Fett: Open Seasons (96 stron)

Dziedzictwo tom #5 (104 strony)

Styczeń 2010
Star Wars Komiks #17
- Blast Radius (Republic #53) (22 strony)
- Outbid But Never Outgunned (Tales #7) (16 stron)
- Captain Threepio (Tales #8) (6 stron)

Luty 2010
Star Wars Komiks #18
- A Model Officer (Empire #35) (22 strony)
- Jedi`s Weapon (Tales #12) (12 stron)
- Rather Darkness Visible (Tales #19) (10 stron)


I jak się wam ta wizja przyszłości podoba?

Re: No i mamy dokładne dane...

Strid napisał(a):

Listopad 2009
Star Wars Komiks #15
- Jedi: Yoda
- Tides of Terror (Tales #11)
- Planet of the Dead (Tales #12)

________
W listopadzie nie może byc Jedi:Yoda, bo numer miałby 66 stron. Zamiast tego Republic/Empire i będzie zwykły numer. Jedi:Yoda (40 stron) będzie napewno w grudniu wraz z 4-stronicowym(!) komiksem.


I jak się wam ta wizja przyszłości podoba?
Mi się bardzo podoba, szczególnie październik i listopad -->Tides of Terror z Kitem Fisto...

Ja się

najbardziej cieszę z:
-Tides of Terror
-Jedi: Yoda
-Jango Fett: Open Season
-i oczywiście Blast Radius (mój ulubiony komiks)

A mnie

najbardziej cieszą wszystkie Republici(Into the Unknown, Loyalties, Blast Radius), Jedi: Yoda, Brothers in Arms, a także Dark Times. Mam nadzieję, że Dark Times będą dobrze się sprzedawać.

Re: Crap... Mieli kiedy update...

Strid napisał(a):
Crap... Mieli kiedy update na głównej dać Prosze moderatora o podmienienie powyższego spisu na poniższy:

Hehe . A poczekałbyś 5 minut i nie byłoby sprawy. A tak poza tym to wybacz za nieścisłości .

W sumie

to jako fan się cieszę, ale dla mnie po części pech - Loyalties, Into the Unknown i Open Seasons to jedne z tych nielicznych komiksów ze SW które posiadam w oryginale. O ile Open Seasons będzie miało w oryginale lepszą okładkę, to chyba za jakiś czas pozbędę się na Allegro pozostałych numerów.

Ale ogólnie - w Egmoncie wiedzą jak dogodzić fanom i trzeba się cieszyć.

Nowe wieści

-sprzedaż komiksów gwiezdnowojennych idzie dobrze; jeśli zaś ten stan rzeczy się utrzyma w dalszej perspektywie możliwe jest uruchomienie serii Knights of the Old Republic

- 2. numer specjalnego wydania Star Wars Komiks pojawi się w przyszłym miesiącu – w nim zaś miniseria Darklighter ze Star Wars: Empire.

-W 3. zeszycie SWK - wydanie specjalne znajdzie się komiks Jango Fett: Open Seasons. Premiera planowana na styczeń przyszłego roku. Czyli miesiąc później niż planowano.

Źródło: http://sw-extreme.com/index.php/site/articles/page/Egmont_odpowiada_we_wrzesniu,1,6,1209.html

...

Czyli SWKomiks WS dopiero w pażdzierniku !!!
Czemu ;(

<>

Jak myślicie czy komiks Purge : Seconds to die ma szanse na bycie wydanym w polscew przeciagu najbliższych miesięcy( mam na mysli już po lutym 2010)??

Purge

ma wyjść w grudniu, a wtedy egmont będzie miał już chyba zaplanowane kolejne miesiące od lutego 2010. Więc jeśli zamówią ten komiks to dopiero w następnym kontrakcie.

mmm

Moim marzeniem jest by wydali całe Empire. Zeszyt po zeszycie. No ale przy dzisiejszych trendach wydawniczych raczej w to wątpię. Całe szczęście, że coś się ukazuje w SWK. Jak na przykład Biggs.

No ale cóż, KotOR`em też się człowiek zadowoli ;]

...

1/4 Empire juz wydana, powoli moze byc wiecej.. : D

SW to mocny punkt Egmontu

Na Aleii Komiksu zamieszczono wywiad z Tomaszem Kołodziejczakiem, czyli szefem działu komiksowego w Egmoncie (http://komiks.nast.pl/artykul/4531/10-pytan-na-10-lecie-KSK). Krótki fragment z tego tekstu.

Jaki był największy bestseller i największa porażka KŚK? Prosimy o konkretne tytuły!

Naszym największym hitem jest Thorgal, oczywiście. Świetne efekty przyniosła współpraca z Januszem Christą - zarówno jeśli chodzi o wznowienia Kajka i Kokosza, jak i kolekcję czarno-białych Kajtków. Asteriks, Jeż Jerzy, Sandman, ostatnio Star Wars, to mocne punkty w naszej ofercie.


Może to nic specjalnie nowego ale pozwala patrzeć optymistycznie na ten dwu/trzyletni plan dotyczący KOTORa, Legacy i Vectora :].

:]

Miło słyszeć! Mam nadzieję że to ich zachęci do wydawania kolejnych tytułów. Oby tylko nie było tak jak w USA gdzie sprzedaż leci na łeb...

Re: :]

Ja bym mimo wszystko nie porównywał rynku komiksowego u nas i w Stanach. Nie te proporcje, nie ta skala i troszkę inne prawa tym kierują. Fakt, że sprzedaż komiksów SW u nich trochę leci ale wydaje mi się, że ta tendencja dotyka większość wydawanych pozycji.

Zgaduje, że Dark Horse już zastanawia się nad wprowadzeniem nowych tytułów SW i pewne kroki w tym kierunku już zostały pewnie poczynione. KOTOR pozostawi miejsce, które na pewno zostanie wypełnione. Zresztą J.J. Miller oznajmił, że już nad czymś pracuje. Zeszyty TCW po 12 numerze też pewnie przestaną wychodzić, więc może też pojawi się tu coś nowego co będzie ukazywać się co 2/3 miesiące. Dark Times i Invasion przypuszczam, że będą się nadal wychodzić. Choć ten pierwszy ma problemy z kolejnymi odcinkami, a drugi nie okazał się takim hitem jakim chyba przypuszczano, że będzie. Legacy pomimo tego, że zbliża się do lini 20 000 sprzedanych egzemplarzy to nadal jest najlepiej sprzedająca się serią SW. Nawet jeśli ktoś juz myśli o zakończeniu to raczej jeśli chodzi o fabułę niewiele na to wskazuje i kilka nowych numerów powinniśmy jeszcze zobaczyć.

U nas tymczasem jest dobra koniunktura na Gwiezdne wojny. Egmont kuje więc żelazo póki gorące i jest z czego się cieszyć. Ja mam tylko nadzieję, że ta tendencja się mniej więcej utrzyma i po Vectorze zobaczymy dalsze tomy Dziedzictwa.

Ciekawe

jaka jest ta największa porażka....

No to możemy być pewni kolejnych komiksowych albumów

miło

i napawa optymizmem

...

Bardzo miła informacja

Ja kupuje komiksy SW, może nie w dniu premiery, ale jak na razie mam komplet i czekam na następne, oby tak dalej

Parę wiadomości odnośnie komiksów

Czyli Facebook to jednak genialne źródło informacji.
-15 lutego wychodzi drugi tom "Mrocznych Czasów" (Polski tytuł: "Podobieństwa"
-W kwietniu wychodzi pierwszy tom KotORa (Polska nazwa to oczywiście "Rycerze Starej Republiki")
-W sierpniu w Star Wars Komiks dostaniemy "Purge II"
-Prawdopodobnie dokładny plan wydawniczy na marzec i wzwyż zostanie ujawniony na Warszawskich Spotkaniach Komiksowych (20-21 marca).

(Wiadomości ujawnione przez p. Drewnowskiego, na stronie SW komiksu, na Facebooku.)

...

* sierpniowy numer SW Komiks jako okładkę będzie miał właśnie okładkę z "Purge II"

:)

Jupi ka ej madafaka

Purge II średni, ale zawsze miło zobaczyć świeży komiks tak szybko w Polsce

A nazwę Rycerze Starej Republiki, pozostawiłbym jako KotOR. Bo tak się przyjęło Może jeszcze da radę zmienić w drukarni nazwę. Już zaczynam oszczędzać na serię tych 10(?) zeszytów zbiorczych.

...

Ale to, że się przyjęło KotOR nie znaczy, że nagle wszyscy się przestawią na RSR

Cała prawda o komiksach SW w Polsce

W lutym 2010 doczekamy się Podobieństw (Parallels - w USA wydano w sierpniu 2008) drugiego tomu Dark Timesa.
Natomiast Vector który łączy Dark Timesa z KOTOR-em wydano 28 stycznia 2009. To realny termin wydania tego komiksu w Polsce jest czerwiec 2011 roku.
Według Egmontu w kwietniu będziemy mieli KOTORa pod tytułem "Rozpoczęcie". I jeśli liczyć 18 miesięcy od premiery w USA, to krajanie Wisły mają szansę zobaczyć 2 tom (KOTOR 7-12), 3 tom (KOTOR 13-18) i 4 tom (KOTOR 19-24). W tym czasie możemy doczekać się kolejnych tomów LEGACY czyli odpowiednio Wektor, Burze oraz Tatooine (premiera tego ostatniego tomu ma miejsce w USA 3 marca 2010).
I tu tkwi pułapka. Czy my jesteśmy gotowi na długi rozbrat z Legacy ? Jedno jest pewne w 2011 - w 2011 w Polsce będzie mieć premierę sławny "Vector". I taki jest zarówno plan Egmontu. I co jest śmieszne (jeśli uczyliście się fizyki w szkole średniej) Wektor wyznaczy dalszą przyszłość komiksów SW w Polsce. Jeśli chodzi o miesięcznik SW Komiks - to mamy gwarancję do czerwca 2010 roku. + ekstra "Generał Grievous" i Bitwa o Kamino w postaci SW Komiks Wydanie Specjalne
Pozdrawiam

I jeszcze jedno

"Blue Harvest" - czy ten trzeci tom z serii Dark Times ujrzy światło nad Wisłą ? Szanse znikome, ale ratunkiem wydaje się zapowiadany przez Lucasa serial aktorski który będzie rozgrywał się w czasach 19 BBY-0 ABY. "Blue Harvest" też dzieje się w tym okresie - to może Egmont go rzuci polskie ulice

Blast Radius

niestety będzie nazywał się Pole rażenia, a nie Podmuch Mocy

A na okładce 1/2010 nie będzie wspaniałej okładki z tego komiksu. Kolejna hiobowa wieść dla fanów tego komiksu.
http://www.facebook.com/photo.php?pid=3279581&id=168575399651

Fajnie, że KotOR będzie już w kwietniu.

Okładka marcowego numeru

alan

się posika ze szczęścia

No i

dobrze, bo to całkiem fajny komiks. Czyżby im się Talesy kończyły, że się za to biorą? W każdym razie cieszy mnie, że ten akurat wydadzą. Przydałoby się jeszcze z Visionaries dać Old Wounds i Entrenched. Promil, działaj

Może

po prostu przypomnieli sobie, że krótkie historie to nie tylko Talesy.

Czy

historie zawarte w Visionaries nie są czasem niekanoniczne?

Niektóre

tak niektóre nie.

Ja czekałem

na komiksy z "Visionaries" bo było o nich mówione już podczas czatu Liczę, że wydadzą właśnie te historię, które wymieniłeś bo to piękny album

o

a w ostatnim, tym rzekomo najgorszym dać ten z Palpatinem początek spoilera zamieniającym się w Sidiousa koniec spoilera.

Oczy rewolucji

Aa! Czekałem na to. Most wanted miesiąca. A mam cholerne zaległości z komiksami Egmontu. Muszę nadrobić. Ech... ale marcowego nie odpuszczę .

Grievous: Oczy rewolucji

Owszem, robi się coraz ciekawiej. Visionaries zamiast Talesów? Tyz piyknie, będzie jakieś urozmaicenie

jakoś nie lubię

Grieviousa. Ale okładka ładna. Ciekawe co będzie tam oprócz tego komiksu.

info ze spotkania

z redakcja SW komiks z konwentu Avangarda 2010:
1. Zawartość SW komiksów poznamy na Starforce 2010 w Bydgoszczy
2. We wrześniu pojawi się SW komiks z tylko jednym komiksem- Show of force (Republic 65-66).
3. Invasion zostanie wydany po skończeniu wydawania/ po dogonieniu wydań oryginalnych serii Dziedzictwo i Mroczne czasy
4. W najbliższych Star wars Komiks nadejdą drobne zmiany:
- pojawią się numery z jednym komiksem (dwu zeszytowym lub o tej samej długości)
-W co trzecim numerze ma być mniej stron komiksów kosztem publicystyki
5. W najbliższych Star wars Komiks (do grudnia 2011) nie pojawią się historie z Clone wars Adventures
6. Na jednej z okładek SW komiks w przyszłym roku pojawia się Asajj, a na innej zaś Leia. Okładka z Asajj ma pochodzić z Republic.
7. Czystka 3 też ma zostać wydana
8. 3. tom KotOR (RSR) pojawi się we wrzesniu
9. W SW komiks ma pojawić się historyjka będąca połączeniem SW i Indiany Jonesa (historia ta pochodzi z talesów)
10. Niektóre Talesy na pewno nigdy nie zostaną wydane.
11. W przyszłym roku będą dwie historie z Aaylą Secura (jedna w Wydaniu specjalnym, gdzie będzie plakat z nią)
11. Egmont nie zamierza wydawać komiksów ze Star Treka
12. Następne opowieści z Chewbacci będą w 2011 roku
13. Egmont ma zaplanowane komiksy SW do końca 2011 roku
14. Rebellion nie zostanie wydany w TPB, ale coś z tej serii ma zostać wydane przed wydaniem Vectora. [sugerowało by to wydanie Crossroad (numer 0), albo Small Vicories (historie pięciozeszytowe ukazują się tylko w TP. Raczej chodzi o to drugie (numer 0 jest powiązany z pierwsza miniseria) i to byłoby to grudniowe wydanie specjalne]
15. TotJ raczej w najbliższej przyszłości nie zostanie wydany

Sporo

ciekawych informacji.

Heh, czyli już na sto procent "Inwazja" zagości nad Wisłą. Dobrze, że chcą ją wydać dopiero po skończeniu DT i "Legacy". Inaczej, moglibyśmy mieć przesyt na starwarsowym rynku komiksowym.

Plany na publikację na przyszłych numerach dwuczęściowych miniserii wyraźnie sugerują zmniejszającą się liczbę one-shotów. Cóż, mnie to jak najbardziej zadowala. Zastanawia mnie jedynie forma, w jakiej będzie ukazywana ta publicystyka.

Balav się ucieszy z trzeciej "Czystki". Ja z resztą też.

A czy w związku z przesunięciem premiery trzeciego tomu KotOra, część czwarta ukaże się w październiku, czy dopiero w listopadzie?

No, no, Egmont ma bardzo dalekosiężne plany. Heh, już nie mogę się doczekać opublikowania pełnego planu wydawniczego.

zapomniałem dodać

czwarty tom będzie w listopadzie. Czyli Vector na początku roku 2011 (Styczeń i Marzec, jeżeli nic się nie przesunie)

Tytuł posta.

Szkoda, że chętniej wydadzą Invasion niż TotJ. :smutin

Na "Show of force" się raczej cieszę, że kontynują Purge to też ok.

Co do Rebelliona - może będzie 4-zeszytowe "Small victories" w SWK:WS?

Re: info ze spotkania

Mistrz Seller napisał(a):

11. W przyszłym roku będą dwie historie z Aaylą Secura (jedna w Wydaniu specjalnym, gdzie będzie plakat z nią)

________
Cieszę się

Będzie więcej komiksów z serii Republic, no i Purge 3 !!!

A nie wiesz Seller czy na Starforce podadzą zawartość do końca tego roku, czy do końca 2011??

raczej nie

podadzą do końca 2011 roku, bo tak odległe plany mogą się nagle zmienić.

Egmont.

Również ubolewam nad TotJ. :smutin [*]
Cieszę się, że będziemy mieć więcej Aayli, ciekawe tylko, które komiksy ujrzymy w Wydaniu Specjalnym.
Invasion nie lubię, więc rozpaczać nad brakiem polskiego tłumaczenia tej serii nie zamierzam. ;]
Jak dla mnie, to publicystykę można by odpuścić, jakoś mnie specjalnie nie interesowała nigdy.
A sama garść informacji jest solidna, dzięki Seller.

Re: info ze spotkania

Mistrz Seller napisał(a):

11. W przyszłym roku będą dwie historie z Aaylą Secura (jedna w Wydaniu specjalnym, gdzie będzie plakat z nią)

________
Mama nadzieję, że z tym artem: http://farm1.static.flickr.com/27/61336090_0cb5534212.jpg

Egmont - propozycje

Cieszę się, że Egmont nadal wiąże przyszłość z Gwiezdnymi Wojnami.
Na dzień dzisiejszy oznacza, że Egmont ma licencję od Karego Konia do końca następnego roku. W sierpniu mamy Purge II, a we wrześniu "Show of Force" (Republic 65 i 66). Jeśli Pan Jacek Drewnowski czyta nas, to proponuję by Egmont odrzucił pierwsze 30 numerów Republica oraz 40 i 41 numer Republic (The Devaronian Version). Są one bardzo słabe. Nic dziwnego, ponieważ powstały one przed premierą kinową AOTC.
Republic 42 został wydany 15 maja 2002 i jest historią o Vosie i jego uczennicy Aayli Secury. Proponuję też wydać trzy ostatnie zeszyty tej serii (81-83). Sam się zastanawiam, co zrobi Egmont z miesięcznikiem SW Komiks. Pozycje powoli się kończą. Może pozostałe pozycje z serii Jedi: Shaak Ti, Aayla Secura oraz Hrabia Dooku. Jeśli chodzi o Wydania specjalne SW Komiks, to jestem spokojny. Polecam Rebellion - "Mój brat, mój wróg". Można też wydać komiksową bitwę o Kamino, ale raczej po The Clone Wars, gdzie w trzecim sezonie tego serialu, ma być ukazana bitwa o Kamino, to ta komiksowa będzie już nieaktualna. Ale to mały szczegół.
Jeśli chodzi o Dziedzictwo ("Legacy") to zostało jeszcze 6 tomów do wydania. Nie zdążycie wydać wszystkie tomy do końca 2011, jeśli skupicie się teraz na KOTORze. Jeśli chodzi o Dark Times, to w USA nie wydano jescze trzeciego tomu "Blue Harvest".
Mistrz Seller, powiedział że Egmont planuje wydać polską Inwazję. Ale to na razie obiecanki-cacanki. Podsumowując, niech Egmont wyda pozycje do Vectora, a najwcześniej wiosną 2011 zaczniemy się martwić o przyszłość komiksów SW nad Wisłą. Prawdopodobnie Egmont raczej wyda w 2012 Clone Wars Adventures. Są one tańsze. Dark Horse nie zażąda za nich worek dolarów, ponieważ okazały się one niewypałem w USA.

Heavy Metal Mando - też chciałbym mieć taki plakat

Re: Egmont - propozycje

emperator napisał(a):
Prawdopodobnie Egmont raczej wyda w 2012 Clone Wars Adventures. Są one tańsze. Dark Horse nie zażąda za nich worek dolarów, ponieważ okazały się one niewypałem w USA.
________

Przepraszam, ale skąd masz informację, że ta seria była niewypałem? Tak sobie napisałeś, czy na podstawie jakiś konkretów? Bo z moich informacji nt. sprzedaży, to właśnie to była najlepsza seria.

Zestawienie sprzedaży komiksów w USA z 01.04.2010

News Promila z 01 kwietnia 2010.

The Clone Wars

Druga połowa 2009 r. nie przyniosła wzrostu popularności komiksowemu The Clone Wars. Seria przekroczyła liczbę 15 000 sprzedanych egzemplarzy i nadal spada zyskując mało zaszczytne miano najgorzej sprzedającego się cyklu. Małe zainteresowanie spowodowało, że Dark Horse postanowił zrezygnować z wydawania tej pozycji. TCW zostanie zakończone na numerze dwunastym.

Chodzi mi o zeszyty.........

Hero of the Confederacy
In the Service of the Republic
Slaves of the Republic

Re: Zestawienie sprzedaży komiksów w USA z 01.04.2010

Ale "The Clone Wars" to kompletnie inna rzecz niż "Clone Wars Adventures". A to ostatnie było najbardziej dochodową serią w historii gwiezdno-wojennych komiksów Dark Horse`a.

/.../

1. Z trzyzeszytowcami jest problem. za duże do SW komiks, za małe do wydań specjalnych
2. A Twilight? To przecież świetny komiks. W dodatku jest powiązany z komiksem ciemnośc. Ja ucieszłbym się gdyby wydano wszystkie historie z Vosem i Secura, nawet te przed AotC.
3. Mój brat, mój wróg ma 5 zeszytów (z 0 nawet sześć) i na nie zmieści się w wydaniu specjalnym.
4. Wydają teraz KotOR, by rozpocząć Vector i kontynuować Dziedzictwo.
5. Zamierzają wydać Inwazje tylko najpierw chcą skończyć to co zaczęli, gdyby nie mili nic rozpoczętego pewnie już by wydawali.
6. Gdzie masz informacje o CWA? Jeśli go wydadzą to raczej po prostu dadzą niektóre z historyjek do SW komiks.

Czytaj uważnie następnym razem.

jak

już zacznie brakować komiksów to, albo zmniejszą SWK WS do 3-zeszytowego, albo do SWK WS dadzą 1 3-zeszytową serię i jednego one-shoota.

...

Tylko ze zanim braknie 4-zeszytowych historii to minie jeszcze sporo. Baardzo sporo. : >

no,

ale kiedyś się skończą, chociaż jak znam życie wtedy nie będzie już SWK i SWK WS.

No właśnie

prędzej skończą sie pojedyncze historie do SW komiks, ale egmont zaczyna brać do SW komiks historie dwuzeszytowe jako jedyny komiks (pierwszy taki numer będzie za miesiąc)

...

Seller przestań w każdym temacie pisać to samo, bo nudno się robi, a Ty posty nabijasz.

Przesadzacie

nie pisze w każdym temacie tego samego. To nie moja wina, że inni nie czytają niektórych tematów i muszę niektóre rzeczy przypominać w komentarzach, wątkach komiksów i w wątku pytania o SW.

dobra

może się wtrącę.
Nie musisz przypominać niektórych rzeczy po trzykroć. Albo więcej.

Ja na ten przykład nie wypisuję wszędzie jak bardzo nie lubię TVshitP, staram się ograniczyć do właściwych tematów, zresztą po jakimś czasie ludzie poznają twoje preferencje.

I powiem ci jeszcze, że zazwyczaj nie nadstawiam ucha jeśli jeden z drugim piszą o tobie to czy owo. Ba, czasem nawet wycinam albo proszę o wyluzowanie.
Bo każdy z nas jest oryginalny i już. Każdy każdego odbiera na swój własny sposób i już.

Ale mam niejakie wrażenie, że jednak spamujesz. Nie na zasadzie czystego, chamskiego trollowania, ale... w specyficzny dla siebie sposób. Który akurat najodpowiedniejszy nie jest.

Nie ma potrzeby odpowiadania na każdy post, uściślania że jak ktoś napisze chyba wyjdzie w 2011 to ty poprawisz na bankowo Bogdan mówi że w 2011...


Rozważ to w spokojności.

jeszcze

wcześniej było Into the Unknown z Republic 79-80, ale z Talesem Being Bobba Fett.

heh

odsyłam do newsa o 8 nowych seriach, które zostaną zapowiedziane za dwa tygodnie. Egmontowi szybko nie skończą się komiksy do wydania :]

waszym

zdaniem jakie komiksy będą w najbliższych SWK ( we wrześniu Show of Force)?

...

Stawiam ze w grudniu bedzie 28 numer Empire : D

możliwe,

ale jednak w najbliższym czasie spodziewałbym się 2-zeszytowych historii. np. Empire 29-30 Idiot`s Array.

oby nie

Był bardzo słaby.

w

najbliższym czasie powinny się ukazać w SWK:
Republic 51-52: The New Face of War
Republic 72-73: Trackdown
Empire 5-6: Princess... Warrior
Empire 22: Alone Together

Zapowiedzi z Wroga Imperium.

Jak w tytule, MIA jako pierwsze na B napisze pare slow ; p

SWK Wydanie Specjalne, 2 grudnia
Okladka: http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20080501000937/starwars/images/2/29/Rebellion14.jpg
Historia: Star Wars Rebellion: Small Victories http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Rebellion:_Small_Victories_%28TPB%29
Czyzby przygrywka do Vectora ? (nie czytalem tego chyba, a jesli to wieeeki temu, niepamietam nic ; P)

SWK:
9/2010 wiadomo.

10/2010, od 16 października.
Okladka: http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20071221171859/starwars/images/d/d5/Jabba4.jpg
Historie:
"Zdradzony Jabba" - Jabba the Hutt: Betrayal historia okladkowa,: http://starwars.wikia.com/wiki/Jabba_the_Hutt:_Betrayal
Osobiscie nie kojarze.
"Bitwa o hoth" Nie jestem pewny, ale mysle ze to Entrenched http://starwars.wikia.com/wiki/Entrenched o ten komiks chodzi. Uczta graficzna. Ewentualnie moze chodzic o to: http://starwars.wikia.com/wiki/Battleground%3A_Hoth xDxDxD
"Darth Maul: Bezimienny" - to to: Nameless http://starwars.wikia.com/wiki/Nameless

11/2010, od 18 listopada.
Okladka: http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20091015194443/starwars/images/c/c5/Swta3cover.jpg ; < (zaluje ze nie z Republica.)
"Jar Jar Binks" -Prawdobodobnie chodzi o ten komiks: The Death of Captain Tarpals http://starwars.wikia.com/wiki/The_Death_of_Captain_Tarpals wydany on byl w 3 numerze SW Tales, z ktorego wzieta zostala okladka.
`Dwie opowiesci o bitwie o kamino" Pochodzace z Republic 50: The Defense of Kamino http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Republic_50:_The_Defense_of_Kamino
Brak informacji ktore dwie historie, z trzech jakie sa w tym Republicu, znajda sie w SWK.


W sumie ciekawie sie szykuje, bardzo. Ale i talk nie moge sie doczekac infa o grudniowym SWK

fajnie

zawsze fajnie poczytać o Jabbie. Chyba nie czytałem tego komiksu nawet. Nameless całkiem sympatyczne. Small Victories, to... no cóż... ale miło że przygotowują już grunt pod Vectora (czytelnicy poznają Deenę Shan, oswoją się z realiami serii itd).

Ogólnie OK

Fajnie

Co do Small Victories to myślałem, że będzie w następnym SW komiks wydanie specjalne. Drewnowski mówił, że Rebelliona całego nie wydadzą, ale pojawi się coś z rebelliona i chodziło o ten komiks.

Ja też myślę, że chodzi o Entrenched.
Szkoda, że 11/2010 nie będzie miał okładki z Defense of Kamino. Ta okładka przyciągnęłaby i fanów i dzieciaki znające tylko TCW. A Jar Jar może dodatkowo zniechęcić do kupna czasopisma.

Hehe

Pamiętaj, że główny target SW Komiksu teoretycznie stanowią dzieciaki. Ja, kiedy byłem mały, lubiłem Jar Jara. Nie sądzę, by młodzi fani byli w tej materii wyjątkiem.

Wiem, ale

okładka z Republic zadowoliłabym i fanów i dzieci TCW. A Jar Jar tylko dzieci i może odstraszyć fanów (zwłaszcza jeśli nie śledzą newsów i nie wiedza co będzie w środku)

Twojsa mówić za swojsa!

Misa się bardzo cieszyć, że kuzyn Binks być główny bohater ta kolorowa książeczkasa! Ale misa i tak twojsa bardzo kochać, Miszcz Seler! Ugigugagabagubi! Ale my się razem superaśnie bawić! Uja! Selly, ja!

...

Ciekawy rozkład jazdy. "Small Victories" to całkiem znośna historia, o niebo lepsza od "Ahakista Gambit". No i posłuży za grunt pod "Vector". Ja jednak po cichu marzę o tym, by Egmont wydał w SWK-WS komiksy o Janeku Sunberze "My Brother, My Enemy" z Rebelliona, poprzedzony fenomenalnym "To The Last Man" (w moim prywatnym panteonie kultowych pozycji komiksu SW o zabarwieniu imperialnym jest niemalże na równi z "The Making of Baron Fel") i nieco słabszym "The Wrong Side of the War" z Empire (tak Sellerze, wiem, że pierwszy jest za krótki, a drugi za długi na wydanie specjalne, wiem).

Zatem Republic #50 trafi do nas rozbity na dwie części (dłuższą i krótszą)...w sumie liczyłem na jednorazowe zwiększenie objętości miesięcznika i upchnięcie tego razem. Wiem, że te opowieści nie są powiązane ściśle, ale dzieją się w tym samym czasie, więc powinny być wydane łącznie.

"Bitwa o Hoth" będzie pochodzić pewno z "Visionaries", więc dostaniemy cudne rysunki Jeagera. Wątpię, żeby umieścili wersję bitwy z "TESB" Marvela, bo zapewne zdaniem redakcji rysunki Williamsona trącą już dziś myszką, chociaż byłoby to naprawdę świetna niespodzianka, gdyby się jednak zdecydowali na taki ruch.

heh

To już nie muszę kupować przynajmniej tego słabego wydania specjalnego

Small Victories mnie cieszy. Miniseria ma świetny klimat działań rebelianckich. Ciche wejścia, sabotaże itp.

Jabba the Hutt mnie nie rajcuje.
Entrenched z chęcią sobie poczytam. Pomimo tego, że jest to chyba najpopularniejsza pozycja przetłumaczona na polski
Nameless nawet nie słyszałem. Zobaczymy.

Październik = średniawo.

Listopad
Jar Jar? Niech ginie!
Kamino <3 Pewnie dostaniemy opowieści o Anakinie i Obi-Wanie, oraz tą z ARC Trooperami. Ta z Calamarianami była najsłabsza.

Muszę...

gdzieś znaleźć to i sierpniowy żeby nie wyszło na to że mam braki. Toż to hańba by była. Czekam niecierpliwie na wrześniowy, październikowy i listopadowy.

Egomntowo

Bardzo fajny plan. Od dawna chciałem przeczytać "The Death of Capitan Tarpals", a poczytanie o Jabbie też może być fajne. Czekam z niecierpliwością!

...

Bitwa o Kamino - cieszym, cieszym, cieszym.
Jabba - jw.
Jar Jar - ae o zo hozi?
Tarpals - niech ginie, nie lubię Gungan.
Maul - ile o nim zostało do wydania?
Bitwa o Hoth - nie rajcuje.

...

Czekam z niecierpliwością na październikowe i listopadowe wydanie!!!
Nie umiem doczekać się "Bitwy o Kamino"

kto by pomyślał....

że wydadzą Jabbę - przecież to już jest staroć sprzed 14 lat... z tego co pamiętam to historia nawet spoko, ale kresa jest już trochę archaiczna. Poza tym Jacek Drewnowski mówił że nie będą wydawać komiksów sprzed TPM, więc jak? Resztę też wydadzą?

Swoją drogą to ciekawi mnie jedna rzecz: 1 z historii w bitwie o Kamino nosi tytuł "Brothers in arms" i była przyczyną dla którego zarzucono ten sam tytuł dla komiksu SW wydanego podczas Free Comic Book Day 2005. Ale mimo wszystko tytuł ten i tak przyległ, co widać także w polskim wydaniu pt "Towarzysze Broni". Ciekawe czy przetłumaczą tak samo ten tytuł czy jako "Bitwa o Kamino - Towarzysze Broni". ;>

Co do "Small Victories" to nawet spoko, choć dla mnie jest to najsłabszy story arc z Rebelliona to i tak lepszy od Enemy of the Empire, fajnie jakby w przyszłości wydali "Nomada", albo "Star Hyperspace War".

może Jabba

to akurat wyjątek. Poza tym krótkie historie do SW komiks powoli im się kończą i chyba dlatego sięgnęli trochę dalej wstecz. Raczej nie spodziewałbym się, żeby sięgnęli bo jakieś bardzo stare historie.

Nomad- coś mi się wydaje (acz nie mam 100% pewności), że gdzieś słyszałem, że to wydadzą w SW komiks.

hmm

Nomada raczej wydadzą, to ciekawa historia, co do Jabby bardzo się zdziwiłem, jednak ciągle sądzę, że niedługo dadzą, Trackdown.

PS. Na StarForcie 2010 przedstawią plan wydawczy do którego miesiąca, grudnia, czy marca?

Egmont

ma na razie licencję do końca 2011 roku?

Wiem, że

maja zaplanowane do końca 2011 (było o tym na Avangardzie). Nie wiem na ile miesięcy przedstawią plan.

pewnie

na 3 ( to już wiemy ), albo na 6.

Zapowiedzi

Wrzesień - czyli Jedi z ROTS vs. łowcy nagród z organizacji Karmazynowa Nova. Szkoda tylko, że jeden komiks na jeden numer.

Październik:
Jabba - na początku myślałem, że chcą dać "Jabba the Hutt: The Art of Deal", ale to bardziej na Wydanie Specjalne pasuje W każdym razie chętnie przeczytam.

Bitwa o Hoth - domyślam się, że chodzi o historyjkę z Visionairies z pewną istotną rzeczą pod koniec, ale ciekawą i istotną

Darth Maul - jakiś Tales?

Listopad:
Bitwa o Kamino - czytałem, ale chętnie zobaczę po polsku. No i liczę, że w grudniu będzie 3 część, najlepsza z tej historii.

Jar Jar - albo będzie o wygnaniu go z Otoh Gunga, albo o jego ojcu. W każdym razie chętnie przeczytam każdą z tych historii.

Wydanie specjalne - coś z Empire albo Rebelliona? Po okładce bardziej wnioskuję, że Rebellion.

Re: Zapowiedzi

Vergesso napisał(a):

Jabba - na początku myślałem, że chcą dać "Jabba the Hutt: The Art of Deal", ale to bardziej na Wydanie Specjalne pasuje

________
Tylko że "Betrayal" to chyba właśnie jest ostatni zeszyt "The Art of Deal".

wydanie specjalne

to już wiemy co w nim będzie (patrz: Wcześniejsze posty w tym temacie)

Zapowiedzi

wrzesień: To już było wiadome. Nie mogę się doczekać!!!
październik: Jabba to nic specjalnego, ale chętnie przeczytam!!! Bitwa o Hoth i Darth Maul to pewnie z Visionaries i Tales.
grudzień: The Battle of Kamino!!! ( Szkoda, że tylko dwie historie )
Jar Jar to pewnie Tales.
Wydanie specjalne: Small Victories, ehh no niby fajnie, wprowadzenie do Vectora, ale nie jest to kapitalna historia.

Ogólnie te zapowiedzi oceniam na 7/10, czyli dobrze!!!

Plan wydawniczy komiksów SW 09/2010 - 03/2011

Dokładna rozpiska tego co Egmont zamierza wydać do marca przyszłego roku w tym nowe czasopismo SW. Nic więcej chyba nie trzeba dodawać .

Wrzesień 2010
Star Wars Komiks #25
- Pokaz mocy (Show of the Force, Republic #65-66) (44 strony)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #6 (96 stron)
- Boba Fett – Wróg imperium (Boba Fett – Enemy of the Empire #1-4)

Rycerze Starej Republiki tom #3: Dni strachu, noce gniewu
(144 strony)
- Dni strachu (Knights of the Old Reublic #13-15: Days of Fear)
- Noce gniewu (Knights of the Old Reublic #16-18: Nights of Anger)

Październik 2010
Star Wars Komiks #26
- Jabba the Hutt: Betrayal (24 strony)
- Entrenched (Visionaries) (12 stron)
- Nameless (Tales #10) (8 stron)

Listopad 2010
Star Wars Komiks #27
- Brothers in Arms (Republic #50) (18 stron)
- Jango’s Legacy (Republic #50) (18 stron)
- The Death of Captain Tarpals (Tales #3) (8 stron)

Rycerze Starej Republiki tom #4: Daze of Hate, Knights of Suffering(144 strony)
- Daze of Hate (Knights of the Old Reublic #19-21)
- Knights of Suffering (Knights of the Old Reublic #22-24)

Grudzień 2010
Star Wars Komiks #28
- No End in Sight (Republic #50) (18 stron)
- Boba Fett: Salvage (Boba Fett: Enemy of the Empire - TPB) (16 stron)
- Free Memory (Tales #10) (10 stron)

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #7 (96 stron)
- Small Victories (Rebellion #11-14)

Star Wars Komiks Extra #1 (148 stron)
- Slaves of the Republic (The Clone Wars #1-6)

Wektor tom #1(144 strony)
- Wektor #1 (Knights of the Old Reublic #25-28)
- Wektor #2 (Dark Times #11-12)

Styczeń 2010
Star Wars Komiks #29
- Purge: The Hidden Blade (22 strony)
- A Summer’s Dream (Tales #5) (12 stron)
- Into the Great Unknown (Tales #19) (10 stron)

Luty 2010
Star Wars Komiks #30
- Double Blind (Republic #54) (22 strony)
- Lando’s Commandos: On Eagles’ Wings (Tales #5) (22 strony)

Wektor tom #2 (144 strony)
- Wektor #3 (Rebellion #15-16)
- Wektor #4 (Legacy #28-31)

Marzec 2010
Star Wars Komiks #31
- Jedi: Aayla Secura(40 stron)
- Publicystyka

Star Wars Komiks Wydanie Specjalne #8 (96 stron)
- The Stark Hyperspace War(Republic #36-39)

Star Wars Komiks Extra #2 (148 stron)
- In Service of the Republic (The Clone Wars #7-9)
- Hero of the Confederacy (The Clone Wars #10-12)

Komiks Extra

to też format TPB?

Format raczej...

...będzie zbliżony do "Fantasy Komiksu".

no to mi

akurat nic nie mówi. Ale skoro nie TPB... hmmm... no pomyślę. Nie mówię nie!

...

Twardsza, lakierowana okładka (ale nie tak sztywna jak w TP, format 17 x 26 cm.

Podejrzewam, że o takie coś chodzi. "Fantasy Komiks" ma ok. 170 stron i kosztuje dwie dyszki bez jednego grosza, "SW Extra" ma być po 15 i mieć nieco mniej stron, więc to by pasowało.

Szedał,

bez zbędnych wyliczeń: format będzie jak przystało na SWK.

To teraz moje 3 grosze

No i kto się spodziewał, że tak będzie? I pomyśleć, że kiedyś marzyliśmy, by Egmont wrócił chociaż do albumów. A on zaserwował nam jeszcze miesięcznik, potem kwartalnik, a teraz nawet następny. Wybór TCW na początek nowego pisma może się wydawać nieco kontrowersyjny (choć sam tych historii nie znam), ale zawsze będzie to kolejna seria na polskim rynku wydana w całości. Ponadto SWKE będzie stanowiło de facto drugą wersję wydawania TPB - i to w większym formacie, z nieporównanie niższą ceną. Pewnie to właśnie na jego łamach znajdziemy pewnego dnia te starsze komiksy, za które nikt by nie dał czterech dych: oczywiście najchętniej wszyscy pewnie ujrzelibyśmy TotJ, choć i Dark Empire (niezależnie od tego, że to dość średnia seria) zasługuje na to, by przestać kojarzyć się wszystkim z wypocinami cholernej K. "Mój brat jest redaktorem naczelnym i dlatego macie mnie zatrudniać" Rusteckiej.

Ja

osobiście nie obraziłbym się, z ponownego ukazania się; Shadows of the Empire, Dziedzica Imperium, ale przede wszystkim - Crimson Empire I oraz II. W polskiej wersji, udało mi sie zdobyć tylko dwa fragmenty pierwszej części, a drugiej w ogóle nie widziałem po polsku.

A biorąc pod uwagę fakt że na 2011, Dark Horse Comics zapowiedział powstanie trzeciej części, są pewne szanse że Egmont postanowi wydać na nowo to kultowe dzieło Mike`a Richardson`a, Randy`ego Stradley`ego i Paul`a Gulacy`ego. A przynajmniej mam nadzieje że tak będzie.

...

Najbardziej cieszą mnie Republici i KotORy, natomiast najbardziej smucą Dziedzictwo i TCW...

...

Och. Cieszy mnie ze wydadza Salvage. I to ze okladka bedzie (na.. 99,9% ? xD) http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20080920214058/starwars/images/f/ff/BF_Salvage_cover.jpg to <3
Chyba jedna z bardziej przezemnie lubianych okladek.

Calosciowo plan wyglada super, finansowo juz gorzej (W grudniu za komplet okladkowo trzeba bedzie dac 71zl..) ; p


SWextra to... extra sprawa ! : )

Nie dla

mojego portfela. Tym bardziej, że podróże na konwenty trochę kosztują.

Czyżbyś

miał w planach częstsze uczęszczanie na konwenty, czy to te dwa, na których już byłeś, zmusiły Cię do zastawienia całego majątku?

Może

w przyszłe wakacje wybiorę się na DFy lub Polcon. Może też ponownie wpadnę na Avangardę albo inny konwent blisko Skierniewic. Ale to na razie tylko plany. W każdym razie na pewno na jakimś bardziej uczęszczanym konwencie będę.

No

to ja rozumiem! Egmont zaczyna nas coraz bardziej rozpieszczać. Nie jestem tylko do końca przekonany do Star Wars Komiks Extra, a konkretnie do proponowanych przez niego pozycji. Z całej trójki In Service of the Republic jest z nich najlepsza, w mojej opinii, a pozostałe mocno średniawe, a kilku różnych rysowników na historię, bardziej szkodzi w odbierze niz pomaga. Ale gdy już się przetrawi pierwsze dwa numery, istnieje szansa na pojawienie się fajnych 5-6 zeszytowych historii, które nie zmieściłyby sie w Star Wars Komiks.

W końcu doczekamy sie Wektora, dzięki czemu w najbliższym czasie powrócimy do Dziedzictwa. I swietnie bo kolejny tomik - Fight Another Day zawiera me ulubione historje.

Small Victories to moim zdaniem najsłabszy ze story arców Rebeliona, ale trzaba zrobić grunt po Wectora. Na szczęście Stark Hyperspace War to już zdecydowanie dużo lepszy poziom.

A historie w Star Wars Komiks? Przede wszystkim - Jedi: Aayla Secura (łiiii), jeszcze tylko Dooku i Shaak Ti, i będzie komplecik serii. Purge: The Hidden Blade absolutna rewelacja pod względem grafiki oraz bardzo dobra historia, cieszy mnie jej szybkie ukazanie sie u nas(a przynajmniej zapowiedz). Double Blind - lepiej póżno niż wcale. Into the Great Unknown - warto zobaczyć, choćby dla gościa specjalnego. Bitwa o Kamino w całości, najpierw jej dwie częsci w jednym numerze, a ostatnia w kolejnym. I tak ma być. No i nie spodziewałem sie komiksu z Jabbą. Miła niespodzianka.

Mam jednak jedną uwagę. Kiedy kolejne części Chewbacca, ja się pytam?

I jeszcze pytanie. Wiadomo jaki będzie temat publicystyki?

A i jeszcze jedna sprawa. The Death of Captain Tarpals w lutym i listopadzie? To chyba jakiś błąd.

...

DarthNil napisał(a):
Mam jednak jedną uwagę. Kiedy kolejne części Chewbacca, ja się pytam?

________

Precyzyjnych dat nie ma, ale w 2011 zostanie dokonczony : ) Czyli w jakichs po-marcowych nuerach beda Chewbacce ; )

Co cieszy,

to przykręcenie tempa z TPBkami - listopad, grudzień i w lutym już mamy po Wektorze i można cisnąć dalej. Me like! Kupię na pewno.

SW Egmont

No pięknie, będziemy mieć już trzeci Star Wars Komiks. Chociaż patrząc na format/profil pisma, SWK Extra w zwykłym kiosku może być ciężko dostać.
Ale jednak.... HURA!!!

Widzę, że w sferze TPB też prężnie. Na razie nie mam żadnego albumu, z żadnej z wydanych serii. Skąpiec jestem, cena mi nie odpowiada, a jeszcze Donek może ją VATem podwyższyć
Może kiedyś uda się zebrać wszystko po jakichś internetowych aukcjach (chociaż tyle tego się nazbierało, a będzie więcej). Na razie wystarczają mi same SWK.

Jest piknie.

super

byle ta twardsza okładka się sprawdziła.
Chyba tyle

Hehe

Dobrze, że szlugi rzuciłem

SWK Extra

Bede staral sie zdobys SWK Extra za wszelka cene, chodzbym mial je zdobywac "po trupach"

2012

Jacek Drewnowski powiedział na Starforce że przy aktualnej linii wydawniczej mają plan na wydawanie komiksów SW do 2012, o ile oczywiście nic się nie zmieni. Ostatnio starałem sobie wyliczyć ile czasu zajmie im wydanie wszystkich TPB z aktualnie wydawanych serii. Zgodnie ich obecnym tempem przedstawiało by się to w ten sposób :

Listopad 2010 : Kotor 4 Daze of Hate, Knights of Suffering
Grudzień 2010 : Vector 1
Luty 2011 : Vector 2
Kwiecień 2011 : Legacy 7 Stroms

Czerwiec 2011 : Dark Times 4 Blue Harvest
Sierpień 2011 : Kotor 6 Vindication
Październik 2011 : Legacy 8 Tatooine
Grudzień 2011 : Kotor 7 Dueling Ambitons
Luty 2012 : Legacy 9 Monster
Kwiecień 2012 : Kotor 8 Destroyer
Czerwiec 2012 : Legacy 10 Extrems
Sierpień 2012 : Kotor 9 Demon
Październik 2012 : Legacy-War (w sumie to kontynuacja Lecacy więc na pewno wydadzą to jako pierwsze)

- Pozycje oznaczone pogrubioną czcionką zostały już oficjalnie zapowiedziane przez Egmont, reszta to tylko moje wyliczenia.
- Część z was zauważy że nie uwzględniłem tu nowych tomów Dark Times. W obecnej chwili 4ty TPB nie wyszedł jeszcze w Stanach, a jeśli zachowają obecną formułę tego pisma, to powinno wychodzić ono z półrocznymi odstępami na zmianę z Invasion. Problem polega jednak nie na częstotliwości wychodzenia serii, a raczej tym kto to rysuje. Najpewniej będzie to Wheatley, który co prawda świetnie rysuje, ale zajmuje mu to sporo czasu - ostatnio narysowanie 5 komiksów zajęło mu 14 miesięcy... Doliczając jakieś 6 miesięcy na skompletowanie tego w TPB, co daje nam około 20 miesięcy na nowy TBP (od początku restartu serii). Nawet jeśli wyrobił by się z tym wcześniej wątpię, żeby do końca 2012 wyszło więcej niż 1 wydanie zbiorcze Mrocznych Czasów, ale jak widać na moim planie znalazłaby się jeszcze miejsce na 1 pozycje...

Jest to budujące że w tak szybkim czasie będzie wydany Kotor i Legacy w Polsce... Co później? Pewnie Invasion albo Knight Errant ale nie wcześniej niż 2013

...

Jest tez opcjam ze wydadza np w tkai sposob:
Kwiecień 2011 : Legacy 7 Stroms
Czerwiec 2011 : Dark Times 4 Blue Harvest
Sierpień 2011 : Legacy 8 Tatooine
: p
Sam DT tez jest niewiadoma, kiedy dokladnie go wydadza.. pozatym lista (podobna na M`y zrobilem : P) prawdobodobna bardzo : )

bardzo

bym chciał, żeby to się sprawdziło. No i TPB Lisopad-Grudzień. 2 miesiące= 2 TPB. Mi to odpowiada.

Nie

wiem, czy tylko mi się tak wydaje, ale chyba SWK E mogły być zrobione, na 3-zeszytowe serie ( 2 takie serie w numerze).

okładki:

spójrzcie

na to:

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

,a dokładniej spójrzcie na daty wydania RSR #4 i Wektora #1.

RSR #4- 8. listopada
Wektor #1- 29. listopada

21 dni odstępu między dwoma TPB, albo tam jest błąd

Okładka "Wektora 1"

Na empik.com pojawiła się już okładka do pierwszej części "Wektora". Na stronie podano też datę premiery: 6 grudnia 2010

http://empikmedia.pl/c/star-wars-wektor-tom-1-rycerze-starej-republiki-tom-5-mroczne-czasy-tom-3-bprod59210520.jpg

Ładnie wygląda

i fajnie, że pomyśleli o tym, żeby zaznaczyć, że to kolejny tom KotOR i MC.

eee

okładka

miała być i zawsze będzie jak w oryginale. i dobrze. dobrze, że wspomnieli, że to kotor 5 i dt 3.

kupię.

...

brzydka ta okładka, nie zachęca do kupna..

Tytuł posta.

Nie ma co narzekać na okładkę, zawartość TPB miała być identyczna jak w oryginalnych wydaniach, więc chyba nie spodziewaliście się, że będzie inna okładka? Jednak moim zdaniem niepotrzebnie dodali te napisy na dole, wyglądają jak amatorszczyzna.

Łiiiii...

na Mikołaja wręcz!

Dzisiaj odbyła się premiera:

Wektora #1 i SWK WS 4/2010!!!!!!!!!!!!!

SWK WS tak...

...Ale nie jestem pewien co do Wektora. Bylem dzis w sklepie komiksowym w Kraku i pan sprzedawca powiedzial ze Wektor albo przyjdzie albo bedzie dopiero 8 bo ponoc Egmont cos przesunal :|

Kup

wektora. Są 2 ogromne atuty za wektorem:
1)Ciekawa miniseria przechodząca, przez wiele er. Dziejąca się od kotora do legacy.
2)Wektor ma ogromny wpływ na późniejsze wydarzenia w poszczególnych seriach. Ci co chcą wiedzieć o co chodzi w późniejszych miniseriach powinni przeczytać wektora.

Ja

mam zamiar zamówić sobie Wektora za jakiś czas

Te napisy na dole

były też w oryginalnych wersjach okładek, więc nie jest to amatorszczyzna pochodzenia polskiego

a poza tym

to przydatna informacja. Zwłaszcza, że wektor odgrywa ważną rolę dla poszczególnych serii.

...

Hm, pokaz gdzie : >

Re: Te napisy na dole

Kocisław napisał(a):
były też w oryginalnych wersjach okładek, więc nie jest to amatorszczyzna pochodzenia polskiego
________
Nie, nie było:
http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2008/lip/vector1tpb_d.jpg

...

Dziwne, na amazonie wrzucili wersję okładki z ów napisami na dole ;o I teraz która jest prawdziwa?

...

Nie wiem, pewnie ta z Amazona, ja tam nie kupuje wydań TPB ani polskich ani oryginalnych od dawna ;p

???

Nie było.. Jakie komiksy czytasz??? już chyba ktoś przede mną pokazał link na zdjęcie.

Kupiłem dzisiaj

wydanie specjalne. W środku mamy okładki następnych numerów. niestety znów na plakacie, co jest denerwujące bo jak powieszę plakat nie mogę zobaczyć jakie okładki SW komiksu będą w przyszłych miesiącach.
W styczniu na okładce Vader, W lutym Khaleen i Vos. Ta druga okładka nieco mnie zdziwiła i to z kilku powodów:
-Dali okładkę z Republic
-Dali na okładce postaci z EU, które nie są rozpoznawane wśród młodszych (W Polsce jeszcze nie leciał odcinek TCW z Vosem, a Khaleen była tylko w komiksach była tylko w komiksach).
-Dali okładkę z kobietą w dość wyzywającym stroju. Mi to nie przeszkadza, ale pomyślmy co może pomyśleć sobie rodzic widząc prawie goła babę na okładce czasopisma czytanego przez dzieciaka? No właśnie. Poza tym taka okładka sugeruje też trochę, że SW komiks nie jest dla dzieci. Było tyle pięknych okładek z republic, a oni dają taką która jest może się okazać trochę kontrowersyjna.
Z tyłu zaś reklama SW komiks extra, gdzie pomylono CW z TCW.

Wiadomo coś czy ten komiks będzie w kioskach? Czy tylko księgarniach?

:D

Nie przesadzaj prosze z ta nagoscia i wyzywajacym strojem. Dzieci w takim razie nie powinny chodzic na plaze! Pozatym co ona ma odkrytego ? brzuch? ashoka miala dokladnie tyle samo pokazane...o nie Leia miala jeszcze wiecej golizny! Dzieci nie powinny ogladac wiec ROTJ

Raczej chodzi

o odkryty biust i to dość spory. Srój Lei w RoTJ nie odkrywał jej piersi, aż tak bardzo. Poza tym chodziło mi raczej, o to iż ludzie widząc taką okładkę mogą myśleć, że to jakiś komiks tylko dla dorosłych. Zwłaszcza jeśli to ludzie na SW się nie znający. Po prostu tak okładka jakoś nie pasuje do czasopisma, które kupują dzieci.

A mnie

sie tam podoba okładka na luty i oby było takich więcej, chodźby z Leią

Re: Kupiłem dzisiaj

Mistrz Seller napisał(a):
W środku mamy okładki następnych numerów. niestety znów na plakacie, co jest denerwujące bo jak powieszę plakat nie mogę zobaczyć jakie okładki SW komiksu będą w przyszłych miesiącach.

________
Widzę, że ta sama śpiewka przy każdym numerze

Na cholerę ci wiedzieć jakie będą okładki? Zobacz se raz i powieś plakat, a jak już kupisz te numery to będziesz mógł się w nie wgapiać całą dobę.

Nie przy każdym

Przy Bitwie o Jabiim, Biggsie Darklighterze i Jango Fett Łowy nie narzekałem. Ja tam lubię wiedzieć jakie okładki będą w SW komiks.

Re: Nie przy każdym

Mistrz Seller napisał(a):
Przy Bitwie o Jabiim, Biggsie Darklighterze i Jango Fett Łowy nie narzekałem.
________

No patrz.. całe trzy okładki się znalazły, które Ci się podobały A co do tekstu, o tym, że okładka zasugeruje rodzicom, ze to nie komiks dla dzieci.. mam wrażenie, że jesteś bardziej przewrażliwiony na tym punkcie niż większość rodziców na których się powołujesz.

Każdy

lubi wiedzieć. Ale co, raz ci nie wystarczy zobaczyć, przed powieszeniem plakatu? Modlisz się do nich co wieczór czy jak?

mastah

ale peedz ty mi jedno, czy ty uważasz siebie za właściciela Egmontu? xD

któryś już raz z rzędu patrzysz na SW z perspektywy "to dobrze/źle że zrobili tak czy siak bo dzięki temu może im się lepiej sprzedać".

Protip: nie jesteś właścicielem Egmontu. Założę się też że twoja wiedza ekonomiczna jest równie niska co IQ. Odpuść sobie może więc takie amatorskie analizy, co? Bądź po prostu fanem, i ciesz się że będzie świetna okładka, a nie po raz kolejny Boba Fett czy Vader.

:*

Z IQ

poniżej 66,6 nawet do piekła nie biorą

...

Myślę, że jeśli rodzic zobaczyłby fajne cycki na okładce (mówię tutaj o ojcach) to sam by chciał przeczytać takie dzieło W końcu są cycki, jest główna!

Re: Kupiłem dzisiaj

1)"Dali okładkę z Republic"
Dlaczego mieli nie dać, bardzo dobra okładka jeżeli omnie chodzi to mnie już znudziły ciągle te same postacie na okładkach.
2)"Dali na okładce postaci z EU, które nie są rozpoznawane wśród młodszych (W Polsce jeszcze nie leciał odcinek TCW z Vosem, a Khaleen była tylko w komiksach była tylko w komiksach)."
Mi to nie przeszkadza. Jakoś nie widzę problemów zeby dawać okładki z bohaterami nie rozpoznawanymi przez dzieci.
3)Dali okładkę z kobietą w dość wyzywającym stroju. Mi to nie przeszkadza, ale pomyślmy co może pomyśleć sobie rodzic widząc prawie goła babę na okładce czasopisma czytanego przez dzieciaka? No właśnie. Poza tym taka okładka sugeruje też trochę, że SW komiks nie jest dla dzieci. Było tyle pięknych okładek z republic, a oni dają taką która jest może się okazać trochę kontrowersyjna.
Rodzic jeśli mu to przeszkadza to niech nie kupuje, prosta sprawa. Seller trochę przesadzasz.
4)Z tyłu zaś reklama SW komiks extra, gdzie pomylono CW z TCW.
No cóż nikt nie jest doskonały, każdemu mogą zdarzyć się błędy.

zapowiedzi egmontu

http://paradoks.net.pl/read/15016

SW komiks podrożeje do 6,5 zł
Wektor 2 będzie od 31 stycznia

Re: zapowiedzi egmontu

Mistrz Seller napisał(a):
SW komiks podrożeje do 6,5 zł

________

Szkoda

Czyżby

tuskowa podwyżka VAT-u?

Tak

Drewnowski mówił o tym na StarForcie. Miał nadzieje, że podwyżka może w ogóle nie dotknie SW Komiksu, ale jak widać stało się inaczej.

...

No straszne, ale da się przeboleć taką podwyżkę. Przecież nie przestanę kupować przez 50groszy, skoro przebolałem fakt, że wcześniej podrożało o 1zł (!)

Jak się patrzę na rozpiskę to wynika, że "Komiksowe Hity" nie zdrożały i dalej kosztują 9,99zł, czyli wychodzi, że SW komiks wydanie specjalne, zostanie po starej cenie?

o 51 groszy!

kto cie liczyć uczył! 6,50-5,99=0,51

A tak w ogóle to już trzecia podwyżka. Najpierw z 4,9 na 5,9. Potem z 5,9 na 5,99, a teraz na 6,50.
Zmiana jest korzysta pod jednym względem teraz po kupieniu SW komiks nie będzie zostawał 1 grosz z którym nie wiadomo co zrobić.

...

Mistrz Seller napisał(a):
nie będzie zostawał 1 grosz z którym nie wiadomo co zrobić.
________
Zbierac !

http://img809.imageshack.us/img809/3686/monetyy.jpg

Fajna zabawa. I niedroga. : )

....

O ja... ile jednogorszówek i nie tylko!

Za to można... -> http://klubpomarancza.pl/images/plakaty/bielsko/plakat17.jpg

Re: o 51 groszy!

Mistrz Seller napisał(a):
kto cie liczyć uczył! 6,50-5,99=0,51

A tak w ogóle to już trzecia podwyżka. Najpierw z 4,9 na 5,9. Potem z 5,9 na 5,99, a teraz na 6,50.
Zmiana jest korzysta pod jednym względem teraz po kupieniu SW komiks nie będzie zostawał 1 grosz z którym nie wiadomo co zrobić.

________

No jeb`ny Sherlock z Ciebie.. To, że ja Cię mam za idiotę nie oznacza, że sam nim jestem Tak się czasem mówi, przynajmniej ja tak robię, że zaokrąglam kwoty, ale co Ci się będe tłumaczył

Za jeden grosz można kupić piwo studenckie na imprezach czwartkowych u mnie na mieście!

eee

aliena na styczeń przesunęli.. z dziwnym podtytułem do tego..

Wektor #2

jakoś

dziwnie się czuję słysząc Rebelia tom 4

Za

jakiś czas "Rebelia" wystartuje na dobre i wtedy się lepiej poczujesz.
A tak na poważnie masz zamiar kupować "Rebelię"? Mnie jakoś do tej serii nie ciągnie, chyba że przez Wektora się coś zmieni, chociaż wątpie.

Re: Za

Kheperseth napisał(a):
jakiś czas "Rebelia" wystartuje na dobre i wtedy się lepiej poczujesz.

________

Co masz na myśli mówiąc za dobre?

->

Czytałeś te reklamę z drugiej strony plakatu w ostatnim WS

...

Widziałem dzisiaj już Wektor, ale po cenie po 40zł. Warto to kupić?
A btw. ten numer specjalny z Clone Wars to ma być element nowego serialu, czy to jakaś osobna historia?

to zależy

40zł to cena detaliczna, tak więc... nie opłaca się. No chyba, że nie zamawiasz przynajmniej dwóch komiksów w jakimś internetowym sklepie (bo tam często są po 33zł, ale wiadomo, przesyłka, tak więc opłaca się tylko jeśli bierzesz więcej). Ewentualnie możesz spróbować znaleźć u siebie jakąś księgarnie komiksową, tam często jest taniej, tak jak na przykład w Imago, tyle że zwykle trzeba na stronie wcześniej zamówić, żeby była zniżka.

Ale i tak różnica wyniesie maksymalnie 7zł.

A ten numer specjalny to owszem, część serialu. Postacie są rysowane według tego jak wyglądają w serialu, a nie filmach.

..

7 zł to już dobra tabaka...

...

Czyli jak mniemam, będzie to zlepek tego, co na zachodzie pojawia się w małych, 24 stronicowych zeszytach?
Generalnie to właśnie ogarniałem tego "Wektora" w księgarni na rynku Poznańskim, gdzie trochę komiksów jest. Nie wiem, czy specyficzna księgarnia komiksowa w Poznaniu jest, tutaj musiałby mnie jakiś rodowity Pyrak wspomóc. W każdym razie, właśnie tam cena była 39 - jaka jest oryginalna, narzucona przez wydawcę - nie mam pojęcia. Ale pewnie nie większa, bo Egmont z tego co wiem zabrania sprzedawać komiksy po innej cenie niż okładkowa, tak więc czy jest możliwe, że poza egmontem - będzie to taniej?

tak

będzie taniej. a tak z innej beczki... używaj drzewek

...

Wiem, ciągle zapominam. Mea culpa.

Co do SW

komiks extra to będzie tam seria TCW wydawana zeszytowo.

A 39 złoty to cena detaliczna Wektora (dlatego jest napisana z tyłu komiksu). Na sklep.gildia można kupić ten komiks za 36 złoty (licząc z przesyłką). A jak zrobisz zamówienie za ponad 200 złoty nie płacisz za przesyłkę. Wiec czasem warto się dogadać ze znajomymi i zrobić jedno wspólne zamówienie. Wtedy wyjdzie naprawdę tanio.

A egmont nie zabrania sprzedawać po innej cenie. Praktycznie tylko w zwykłych księgarniach sprzedają po cenie detalicznej. W internetowych jest taniej.

Re: Co do SW

Mistrz Seller napisał(a):
...39 złoty [...] 36 złoty [...] 200 złoty...
________

Czas na euro.

Multiversum

No w Poznaniu macie chyba największą księgarnie komiksową w Polsce. Mówię oczywiście o Multiversum, które jest na ulicy Orląt 10.
Tutaj: http://multiversum.abc24.pl/default.asp?kat=-3&pro=599620 masz link do Wektora, za 31zł. Tak więc najlepiej sobie go zamów i odbierz osobiście.

@Seller, napisałeś praktycznie to samo co ja wyżej.

No proszę

No proszę, nie wiedziałem, że Multiversum jest z Poznania znana jest mi ta strona, ale myślałem, że to Warszawski sklep. Tak więc "becon" ;>

można zamawiać

SW Komiks 2/2010. W sprzedaży od 16 lutego.

Oczywiście Republic 54 ma inny tytuł niż w fanowskich tłumaczeniach (znów będę musiał się przyzwyczajać do nowej nazwy) Dekonspiracje zamieniono na ślepą próbę. Drugą historią są komandosi Landa.
Okładka trochę nie pasuje do czasopisma, które czytają dzieci.

nom.

Ale co jest złego w tej okładce? Moim zdaniem lepsze to, niż po raz tysięczny Darth Vader, albo Bobba Fett.
Poza tym - zawartość komiksu też często nie pasuje do czasopisma, które czytają dzieci w wieku 8-11, więc nie rozumiem trochę.

No prawie goła laska

na okładce czasopisma dla dzieci? Mi to trochę nie pasuje. Ale może jestem staroświecki.
Gdybym miał dziecko i nie znał się na SW po zobaczeniu takiej okładki stwierdziłbym, że to raczej nie jest czasopismo, które powinny czytać dzieci. No cóż jestem staroświecki.

...

...i dzieci z domu w lato bys nie wypuszczal, bo to co można `na mieście" zobaczyc to czesto podobne widoczki do tego z okładki, hm ?

Nie staroswiecki, niezyciowy.

Aaa tam

Aaa tam, przesadzasz, przynajmniej ma duże cyce.

o.o

Ale czy ta postać w jakimś komiksie była ubrana inaczej? o.O
Poza tym - Yuri ma racje, dzieci i tak są narażone na widoki "tego typu" niemal non stop, więc jeżeli zabronił byś swojemu kupna komiksu, bo na okładce jest pani z dekoltem i odsłoniętym brzuchem, to to jednak jest trochę dziwne.

Re: No prawie goła laska

Mistrz Seller napisał(a):
na okładce czasopisma dla dzieci?
________
I dla nerdów, nie zapominaj. BTW, serio, jak już zostało napisane - "gorsze" rzeczy można zobaczyć na ulicy. O zgrozo, nie mówiąc już o plaży czy basenie! :O Albo o tym, co można przypadkiem lub z premedytacją znaleźć w internecie, niezależnie od wieku.

KhallenHenzdeprawuje

No skandal doprawdy! Dzieci zaczną czynić samogwałt i skończą jak ten zboczeniec Ted Bundy! A to wszystko przez porno-obrzydliwość w SW Komiks.

Dam ci radę. Jak cię to naprawdę irytuje, to jedź do Iranu. Tam masz szariat, kobiety nie grzeszą wyzywającym ubiorem, do picia też tam nikt ciebie nie zmusza.

Dla nieoświeconych

...

Pamiętam jak na okładce starych Batmanów wydawanych przez TM Semic był Batman rozrywający Jokera.
A jakoś mama mi to kupowała.

Hmm

Zwykle przemoc mniej szokuje niż sprawy związane ze seksualnością. Tak jakoś w życiu jest, dziwne.

Kheh.

To lepiej, żeby nie było laski na okładce, a tu rodzic otworzy kiedyś niewinny komiks i BUSTED, afera na cały kraj, jak-to-oni-ukrywają-treści-prawie-pornograficzne?

Wiem, ze brzmi idiotycznie, ale to jedyny argument, jaki przychodzi do rozmowy z Tobą.

Poza tym, do cholery, znajdź mi dzieciaka - nie nastolatka(w sensie członka młodzieży) - dzieciaka, którego interesować będzie skąpy strój dziewczyny, a więc wroga mniej więcej śmiertelnego. Pozdrawiam i zachęcam do myślenia, nie boli.

Zgoda

W całej okazałości, zgadzam się z tobą Appo To jest szukanie problemu na siłę.

>>>>>

To "prawie" robi duża różnice w końcu nie jest goła. Mi tam okładka nie przeszkadza, a nawet ma swój urok. Ciekawe od kiedy SWK stał się czasopismem dla dzieci, ja dotąd myślałem że dla wielbicieli gwiezdnych wojen no chyba że Seller posiadasz jakieś dane na temat wieku kupujących czasopismo aby określić je jako czasopismo dla dzieci.

...

Nikogo nie interesuje, że czyjeś tłumaczenie jest inne niż to oficjalne i to jakie Ty masz z tym problemy. SWK jest dla wszystkich, nie tylko dla dzieci, więc nie rozumiem skąd ten problem. Jeśli nadgorliwi rodzice nie pozwolą swoim potomkom czytania tego numeru, cóż strata dzieci i Egmontu.

to jest problem

bez przerwy zmieniają nazwy do których po tylu latach sie przyzwyczaiłem. Do tłumaczeń grupy Outer Rim mam sentyment, bo to jedne z pierwszych komiksów SW, które czytałem. Nie lubię jak na siłę zmienia się znakomite tłumaczenie. Podmuch Mocy miał świetne tłumaczenie, lecz w oficjalnym wydaniu (Pole rażenia) tłumaczenie było gorsze. Tak samo wataha śmierci brzmi lepiej niż straż.
Szkoda, że Egmont olewa fanowskie tłumacznia. Będę musiał przyzwyczaić sie do nowego tytułu.

PS: Szczerze mówiąc to prawie rok temu przewidziałem, że ten komiks pojawi się w SW Komiks.

Dżizz

O twoich różnistych problemach możnaby zrobić dochodową telenowelę

...

-
PS: Szczerze mówiąc to prawie rok temu przewidziałem, że ten komiks pojawi się w SW Komiks.


Prorok!
Admina mu!

:(

To takie straszne, mój mały, staroświecki melancholiku.

-_-

Bo tłumacze Egmontu nie maja co robić, tylko szukać po Internecie fanowskich tłumaczeń. O tym, że ktoś wcześniej przetłumaczył ten komiks nie wiedziałem ja, jako fan, a ma to wiedzieć ktoś, dla kogo to jest tylko praca?

Nie lubię jak na siłę zmienia się znakomite tłumaczenie.

Na pewno zmieniają to na siłę... tylko żeby Ci uprzykrzyć życie! <3

A co do Twojego "problemu" z okładką: ja jebie. Chyba jak rodzice kupują dzieciom gazetę, to nie obejrzą tylko okładki, ale zajrzą też do środka. I co wtedy? :O

Nie masz poważniejszych problemów?

zważywszy

że wszystkie te tłumaczenia są na jednej stronie to nietrudno je znaleźć. Poza tym na wielu innych stronach tez można je znaleźć. Tym bardziej, że już przy Jango Fett: Łowy zwracano uwagę na fanowskie przekłady.
IMO tłumaczenia Outer Rimu są lepsze od tych oficjalnych. Zwłaszcza jeśli chodzi o tytuły. Być może Blast Radius nie znaczy Podmuch Mocy, ale ten tytuł świetnie pasuje do zakończenia tego komiksu. Dekonspiracja jakoś lepiej brzmi niż Ślepa próba.

Chyba za dobrze ci się Mistrzu żyje

I delikatnie mówiąc, w dupie ci się od tego kompletnie poprzewracało. Wyszukujesz sobie jakieś kretyńskie problemy i zamartwiasz się pierdołami, bo widocznie nie doświadczyłeś w życiu jeszcze niczego bardziej przykrego. Ale i ciebie w końcu coś, kiedyś, dopadnie i przestaniesz pieprzyć od rzeczy

Tu bym się

nie zgodził. Dwie nieszczęśliwe miłości, dręczenie w podstawówce i gimnazjum, brak dziewczyny, wylecenie ze studiów...
Tak, faktycznie moje życie jest mlekiem i miodem płynące.

Czyli

Wykrzywiona psycha.

Re: Tu bym się

Mistrz Seller napisał(a):
Dwie nieszczęśliwe miłości, dręczenie w podstawówce i gimnazjum, brak dziewczyny, wylecenie ze studiów...
Tak, faktycznie moje życie jest mlekiem i miodem płynące.

________
F-U-C-K-I-N

E-P-I-C

!!!

...

http://www.youtube.com/watch?v=iwGFalTRHDA
Jak siedziałeś w internecie cały czas i pisałeś takie głupoty, które przeczytał rektor, to czego się spodziewasz?

DOBRZE!

Kawał z Ciebie twardego melancholika, życie doświadczyło Cię jak nikogo. Serio.

wylecenie ze studiów

Czyli rozumiem teraz nie ma żadnych przeszkód co byś na konwenty w ciągu całego roku przyjeżdżał?

To było

w zeszłym roku. Teraz jestem na socjologii.

A na czym

A na czym byłeś? Pytam poważnie.

Ekonomia

jw.

....

Nie ma czego żałować.
Chociaż socjologia?

To

jaki teraz z Ciebie Seller jak nawet nie jesteś na ekonomii? Zawiodłeś mnie, doprawdy.

Heheh

Lubi to.

;p

Seler, nie mówiłeś że jesteś emo.

Nie

Nie pali, nie pije, nie zażywa narkotyków, nie je mięsa - jest emo.

Gdzie...

...jest przycisk "Lubię to", ja się pytam.

lolu

Coś nazbyt często napomykasz o tym, jaki to masz problem, bo nie masz dziewczyny.
Ty naprawdę uważasz, że brak dziewczyny powoduje nieszczęśliwe życie?

Re: lolu

Vergesso napisał(a):
Ty naprawdę uważasz, że brak dziewczyny powoduje nieszczęśliwe życie?
________
Ja też nie mam dziewczyny a mimo to jestem niezwykle szczęśliwym człowiekiem! (:

;p

Niektórym ręczny wystarczy do szczęścia ;p.

btw, Seler, jeśli nie masz dziewczyny, to może poszukaj chłopaka, może bardziej Ci się poszczęści.

Zdecydowanie

wolę kobiety.

A

może jednak warto spróbować szczęścia? W końcu, jaksię nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma, nje?

Lord

-W końcu, jaksię nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma, nje?

Ja preferuję: "Jak się nie ma, co się lubi, to się kradnie, co popadnie".

Coś czuję, że gdyby stworzono temat "Problemy miłosne Mistrza Sellera", byłby on jednym z najbardziej obleganych na Bastionie...

rotfl 2

Ludwik napisała:
O tym, że ktoś wcześniej przetłumaczył ten komiks nie wiedziałem ja, jako fan, a ma to wiedzieć ktoś, dla kogo to jest tylko praca?

Ludwiś, to niesamowite jak czasem niektórzy mogą sobie u kogoś prze****ć, nawet nie wiedząc o tym! Co nie?

ale

np o Rendili czy Striking from the Shadows wiedziałem, przysięgam!

No...

Striking from the Shadows było, owszem, było Szedała, ale już za przekład Rendili - nigdy niedokończony swoją drogą, ale nie ma chyba czego żałować, bo trójka była i tak dość słaba - odpowiadam ja. Tak w ogóle to fajnie sobie odświeżyć te stare, dobre czasy... Miejscami aż się za łeb można złapać, jakie kardynalne błędy się robiło i jak okrutnie sztuczne to tłumaczenie wychodziło.

rotfl

przypomniałem sobie właśnie coś ciekawego... aż przeszukałem archiwum żeby się upewnić że mnie pamięć nie myli. Mam nadzieję że Wedge się nie obrazi

Marcin (11-09-2005 13:03)
mam - Republic 53 - Blast Radius - na początek się nada

(...)

Marcin (11-09-2005 13:06)
pozostałbym wierny temu Blast - Podmuch, i do tego dołożył coś takiego, co by pasowało do treści komiksu
Marcin (11-09-2005 13:06)
mam!
Wedge (11-09-2005 13:06)
Podmuch Zła?
Marcin (11-09-2005 13:06)
w ostatnich scenach Fay przekazała Obi-Wanowi swoją Moc, tak aby on mógł doskoczyć na taką kładkę - pamiętasz pewnie
Marcin (11-09-2005 13:07)
tak więc... Podmuch Mocy?
Wedge (11-09-2005 13:07)
tak
Wedge (11-09-2005 13:07)
o
Wedge (11-09-2005 13:07)
dobre
Wedge (11-09-2005 13:07)
Podmuch Mocy :d
Marcin (11-09-2005 13:07)
okej, to ustaloneyeeeah... właśnie skomplementowałeś moją pracę. DEAL WITH THAT!

Ha

Czyli dowody zbrodni wciąż istnieją, moje już dawno pożarły reinstalle

Swoją drogą również mam super ubaw czytając ten temat

Re: to jest problem

Mistrz Seller napisał(a):
bez przerwy zmieniają nazwy do których po tylu latach sie przyzwyczaiłem. Do tłumaczeń grupy Outer Rim mam sentyment, bo to jedne z pierwszych komiksów SW, które czytałem. Nie lubię jak na siłę zmienia się znakomite tłumaczenie. Podmuch Mocy miał świetne tłumaczenie, lecz w oficjalnym wydaniu (Pole rażenia) tłumaczenie było gorsze. Tak samo wataha śmierci brzmi lepiej niż straż.
Szkoda, że Egmont olewa fanowskie tłumacznia. Będę musiał przyzwyczaić sie do nowego tytułu.

PS: Szczerze mówiąc to prawie rok temu przewidziałem, że ten komiks pojawi się w SW Komiks.

________
Mam dla ciebie rozwiązanie: jak ci się nie podoba tłumaczenie to czytaj w oryginale i będziesz miał jeden problem mniej na twojej jakże zafrasowanej głowie

Zły pomysł

Polskie wydania mają tą przewagę, że mają polskie tłumaczenie

Będzie się męczył z oryginałami...

Re: Zły pomysł

Elendil napisał(a):
Polskie wydania mają tą przewagę, że mają polskie tłumaczenie

Będzie się męczył z oryginałami...

________
Polskie wydania mają tą wadę że słowa autora są interpretowane przez tłumacza, a ten jak wiadomo jest człowiekiem i ci nie przetłumaczy dokładnie co autor miał na myśli
A czytanie oryginałów to nie męka a przyjemność

>>>>>

To twój problem kolego, jakoś nikt inny nie ma z tym problemów.
Co do jakości tłumaczenia kwestia gustu, każdemu spodoba się co innego.

...

SWK WS wyszło, garść nowości więc : D

W Następnym SWKWS będzie Jedi Council: Acts of War
http://starwars.wikia.com/wiki/Jedi_Council:_Acts_of_War
(...super by było jakby w SWK wychodzącym po tym WS był The Devaronian Version xD)
Za okaldke bedzie robic http://images.wikia.com/starwars/images/1/1b/Swjccol1cover.jpg : )

Zwykle SWK:

Marzec (18tego):
"Trzy historie z zycia Chewbacki."
"Aurra Sing"
Najpierw pomyslalem o tym http://starwars.wikia.com/wiki/The_Bounty_Hunters:_Aurra_Sing ale nie ma byc re-wydan, wiec podejrzewam ze to moze byc http://starwars.wikia.com/wiki/Aurra%27s_Song to.
"Młody Luke Skywalker".
http://starwars.wikia.com/wiki/Sandstorm To ?
http://starwars.wikia.com/wiki/Luke_Skywalker%27s_Walkabout Lub to ?
Okladka (znana z miniaturki z `aktualnego` SWK)
http://starwars.wikia.com/wiki/File:Chewbacca_2.jpg

Kwiecień (16tego do sprzedazy trafi):
Jedi: Aayla Secura.
Fani pani S beda pewnie zawiedzeni, bo zamiast oryginalnej okladki jest ta http://starwars.wikia.com/wiki/File:SWT14-FC.jpg ^

Maj (czyli to co najciekawsze chyba dla wszystkich : P), w sprzedazy od 17go.
Empire 5-6: Princess... Warrior.
http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Empire_5:_Princess..._Warrior,_Part_1
Okładka ciut zmieniona wzgledem orginalnej, ma ladne, zielone tlo: http://img854.imageshack.us/img854/5567/swk.jpg

Coz... nic z Fettem.
Ale on wróci. x)

Re: ...

X-Yuri napisał(a):
SWK WS wyszło, garść nowości więc : D

W Następnym SWKWS będzie Jedi Council: Acts of War
http://starwars.wikia.com/wiki/Jedi_Council:_Acts_of_War

________

Ooo, świetnie. Bo w Nadprzestrzennej wojnie i Jedi Council pojawia się większość Jedi z okresu Starej Republiki. Wreszcie będzie jakaś motywacja, żeby to opisać.

A co do okładki z Aaylą: FFFFFFFFUUUUUUUUU. Jest paskudna. Nie wiem czemu Egmont nie dał oryginalnej... :/

Z kolei okładka Princess. warrior jest ładniejsza niż oryginał.

...

X-Yuri napisał(a):

Marzec (18tego):
"Trzy historie z zycia Chewbacki."
"Aurra Sing"
Najpierw pomyslalem o tym http://starwars.wikia.com/wiki/The_Bounty_Hunters:_Aurra_Sing ale nie ma byc re-wydan, wiec podejrzewam ze to moze byc http://starwars.wikia.com/wiki/Aurra%27s_Song to.
"Młody Luke Skywalker".
http://starwars.wikia.com/wiki/Sandstorm To ?
http://starwars.wikia.com/wiki/Luke_Skywalker%27s_Walkabout Lub to ?
Okladka (znana z miniaturki z `aktualnego` SWK)
http://starwars.wikia.com/wiki/File:Chewbacca_2.jpg

________

Ach, wlasnie zauwazylem ze na FB byla juz zapowiedz tego SWK xD
W numerze marcowym znajdzie się natomiast drugi zeszyt z cyklu "Chewbacca" oraz historie "Aurra`s Song" (wyd. oryg. Dark Horse Presents Annual 2000) i "Falling Star" (Star Wars Tales 15).
Czyli z Aurra trafilem. : P A Falling Star to to: http://starwars.wikia.com/wiki/Falling_Star ^

Super!

Jestem wniebowzięty! Akurat po ostatnich edycjach Kazdanaparatusa na Ossusie dotyczących Jedi Council, tak sobie pomyślałem, że Egmont zrobiłby mi dużą przysługę wydając takie komiksy jak: Prelude to Rebellion, właśnie Jedi Council, Emissaries to Malastare i na przykład Outlander. Cieszę się, że w ogóle Boby nie będzie. Ale po jakiego grzyba dadzą taką brzydką okładkę dla Jedi: Aayla?? Empire i Chewbacca mogą być.

...

I dylemat, czy podarować sobie Princess..Warrior czy nie. Generalnie komiks jest mocno średni więc nie wiem.
To wyjdzie w zwykłym SWK, da?

Re: ...

X-Yuri napisał(a):
SWK WS wyszło, garść nowości więc : D

W Następnym SWKWS będzie Jedi Council: Acts of War
http://starwars.wikia.com/wiki/Jedi_Council:_Acts_of_War
(...super by było jakby w SWK wychodzącym po tym WS był The Devaronian Version xD)
Za okaldke bedzie robic http://images.wikia.com/starwars/images/1/1b/Swjccol1cover.jpg : )

Zwykle SWK:

Marzec (18tego):
"Trzy historie z zycia Chewbacki."
"Aurra Sing"
Najpierw pomyslalem o tym http://starwars.wikia.com/wiki/The_Bounty_Hunters:_Aurra_Sing ale nie ma byc re-wydan, wiec podejrzewam ze to moze byc http://starwars.wikia.com/wiki/Aurra%27s_Song to.
"Młody Luke Skywalker".
http://starwars.wikia.com/wiki/Sandstorm To ?
http://starwars.wikia.com/wiki/Luke_Skywalker%27s_Walkabout Lub to ?
Okladka (znana z miniaturki z `aktualnego` SWK)
http://starwars.wikia.com/wiki/File:Chewbacca_2.jpg

Kwiecień (16tego do sprzedazy trafi):
Jedi: Aayla Secura.
Fani pani S beda pewnie zawiedzeni, bo zamiast oryginalnej okladki jest ta http://starwars.wikia.com/wiki/File:SWT14-FC.jpg ^

Maj (czyli to co najciekawsze chyba dla wszystkich : P), w sprzedazy od 17go.
Empire 5-6: Princess... Warrior.
http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Empire_5:_Princess..._Warrior,_Part_1
Okładka ciut zmieniona wzgledem orginalnej, ma ladne, zielone tlo: http://img854.imageshack.us/img854/5567/swk.jpg

Coz... nic z Fettem.
Ale on wróci. x)

________

Super!!! Aayla to świetny komiks i do zakończenia serii Jedi pozostanie już tylko jeden komiks Jedi Council to dość przyjemna seria Cieszy mnie też Princess... Warrior, a reszta mniej

Moim zdaniem pocieszającym faktem jest, że Egmont zaczyna się brać za nieco starsze komiksy

...

Master of the Force napisał(a):

Super!!! Aayla to świetny komiks i do zakończenia serii Jedi pozostanie już tylko jeden komiks

________

Przegapic musiałem wydanie Jedi:Shaak Ti albo Jedi:Count Dooku ; /

Mniejsza

o to Pominąłem jeden. Mój błąd.

Mój komentarz

Cieszę się z Acts of War, zapowiada się dobry komiks! Cieszy też Chewbacca..
Zamiana okładki Aayli tragiczna. Tamta jest naprawdę ładna, a ta szkaradna. Będzie mi psuć kolekcję. ;/
No a zmieniona Princess..Warrior w porządku. Komiksu nie znam, więc nie oceniam.

...

Mi się podoba cały plan wydawniczy. Jedyny mankament tych newsów to tragiczna okładka dodana do Aayli O_o

Zwykle

nie narzekam na okładki kolejnych numerów SW Komiksu (nic nie mówiłem nawet wtedy, gdy zamiast bardzo ładnej okładki "Pola rażenia" w numerze 1/2010 wcisnęli na siłę Fetta), ale tym razem przegięli. Zamiast pracy Jan Duursemy, dawać takie barachło? Chętnie dowiedziałbym się z jakiego powodu Drewnowski podjął taką decyzję.

A co do ujawnionego planu wydawniczego - jestem jak najbardziej zadowolony.

plan wydawniczy

Mimo wszystko można powiedzieć że Egmont ułożył dobry plan wydawniczy.
A więc przechodząc do konkretnych numerów, wydanie specjalne bardzo dobrze dobrano historie. Za to jednak w zwykłym wydaniach można zaryzykować twierdzenie że nie ma tam jakiś rewelacyjnych komiksów, komiksy są niestety eufemistycznie stwierdzając mocno średnia.
Okładka z Aayla Securą okropna, nie rozumiem jak można zamiast ładnej oryginalnej okładki dawać takie badziewie. Za to nie ma nic z Fettem co zaliczam do największych pozytywów.

brawo!

jedi council to jeden z najbardziej oczekiwanych przeze mnie komiksów sw w Polsce
mam nadzieję że następny będzie Nomad albo Betreyal, któryś z Infinitiesów też byłby ok
Prelude, Emissaries i Outlander to już materiał na SWK extra - mają po 6 części, ale pożyjemy zobaczymy

o Aayli i Chewbacce wiedziałem, warrior princess mnie jakoś nie grzeje

Powód zmiany majowej okładki.

Spytałem wczoraj na Facebooku co było powodem zmiany kwietniowej okładki i dziś rano dostałem odpowiedź. Okazuje się, że według analiz Egmontu, czytelnicy preferują okładki dynamiczne, a ta właśnie taką jest, w przeciwieństwie do oryginalnej. No cóż, jeżeli taka zmiana ma Egmontowi przynieść większą sprzedaż, to jakoś przeżyje tą zmianę. Chociaż szkoda, bo ta oryginalna okładka jest naprawdę bardzo ładna.
No ale to tłumaczy też czemu czasem Egmont daje okładki Republiców, a czasem nie.

Ale to nie koniec informacji: ujawniono też, że wkrótce zostanie wydany komiks Jedi: Count Dooku. <3

I akurat w przypadku tego komiksu, okładka pozostanie oryginalna. I na tej podstawie chcą dokonać kolejnych analiz - czyli co się lepiej sprzedało: Secura z dynamiczną okładką, czy Dooku z oryginalną.

ej

Okładka jest spoko odwalcie sie od niej! ;/
Komiksy swietne szczegulnie Młody Luke sie zapowiada super.

Nie

mówimy, że jest zła. Po prostu jest gorsza od oryginalnej. Widziałeś oryginalną?

Re: Nie

Master of the Force napisał(a):
mówimy, że jest zła.
________

Mówimy. (:

....

Szczegóły Każda okładka ma swój urok.

...

bronisz jej jakby była twoją kobietą.


troll troll troll trollitty troll!

Nie

bronię jej. Piszę tylko, że nie jest jakaś bardzo brzydka, i tym bardziej piękna

...

Wyczuwam podwójne konto

Co do okładki, IMO jest w porządku, ma swój nietypowy styl.

?

Kto z kim? Ze mną raczej nikt. Chyba, że o tym nie wiem

...

Ale Trem nie do Ciebie pisal.. ; p

:D

Kurczę Mógłbym przysiąc, że na moim ekranie było do mnie

Dziedzictwo tom 7

według Egmontu ukaże się dopiero w maju, dokładnie za dwa miesiące tj. 15.05. Ciekawe skąd to opóźnienie...

Dziwne

bo Egmont ogłaszał 2-miesięczne przerwy... a tu będzie 4-miesięczna.

Premiera ma być 16.05.2011 r.

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

fakt

mój błąd, nadal jest to maj... :/

Używaj

drzewek Ułatwia czytania forum

...

Sieemka.

W next SWK Extra bedzie... Outlander, z serii Republic. : D

Ukaze sie 21 Czerwca.

http://images.wikia.com/starwars/images/d/d9/Swr10cover.jpg Ta grafika bedzie okladka.

: )

:D

Super Widzę, że Egmont wreszcie wziął się za starsze komiksy Skąd takie info?

Dzisiaj wyszedł

SW komiks Extra z TCW

Zupełnie

mi to z głowy wyleciało Jeszcze muszę SWK kupić

;d

Było napisane w dzisiejszym SWK extra

Przecież

Seller mi już napisał. Nie powtarzaj niepotrzebnie.

;d

Pisałem wtedy kiedy on wysłał swoja wiadomosc

...

Właśnie takiego jednego mam tylko po inglishu

...

Niestety nie trafiłem jeszcze na numer SWKE, ale bardzo dziękuje za tą przyjemną wiadomość Republic <3

qq

Znakomicie! Wreszcie będzie wiadomo skąd się wziął A`Sharad Hett Tzn. ja mniej więcej wiem bo próbowałem czytać po angielsku, ale bez tego komiksu, "Za linią wroga" było trochę niepełne. Teraz oba będą po polsku.

Przez

3 minuty taką krótką wiadomość?

;d

Jezeli az tak dociekasz.To wyszedłem na chwile z pokoju po czym wrócilem i wysłałem..(zeby juz skonczyc ten off-topic to napisze ci ze poszedłem po jogurt truskawkowy za 2.80)

...

Ok. Na pewno był smaczny Ja nie przepadam za jogurtami

KONIEC off-topu

hm

Tak w sumie to nie wiem jak u was, ale w krakowskich Empikach są dostępne do kupienia w zestawie wszystkie komiksy Egmontu z 2009 roku za 60 złotych. Ciekawe co ich tak wzięło na komiksy z 2009 skoro już nawet 2010 się skończył.

Szukałem

i pytałem się w Olsztynie, ale nie było nikt o tym nie wiedział... Na empik.com też nie ma...

Po prostu

mają jeszcze na nie licencje to chcą je sprzedać. W dodatku fani, którzy później zaczęli zbierać SW komiks mają szansę nadrobić braki.

Re: Po prostu

Mistrz Seller napisał(a):
W dodatku fani, którzy później zaczęli zbierać SW komiks mają szansę nadrobić braki.
________

Wiem. Ktoś odpakował u mnie jedną paczkę i mogłem sobie kupić numery 1,2,3,4,7/2009. Resztę mam więc nie chciałem kupować całej paczki.

KOTOR w Lipcu...

Czy cos. : P

Chcialem sobie zerknac cos o KZK na stronie ŚK i wyczailem za sa zapowiedzi do wakacji... ; p

4tego Lipca do sprzedazy trafi 6 tom serii KOTOR : )

Zaskoczenia nie ma, ale teraz to oficjalne info ; D

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/

...

To super wiadomość, Egmont jest jak zwykle niezawodny

Super :D

Jeśli będzie iść to ciągle tak dalej to niedługo (rok, 2 lata) Egmont zabierze się za Invasion i Knigt Errant

qwerty

KotOR mnie nie obchodzi, ale na szczęście już w maju pierwszy po Vectorze tom Dziedzictwa.

Zapowiedzi Egmontu

Na stronach Alei Komiksu pojawiły się majowe zapowiedzi komiksów Star Wars. Zdziwiła mnie zmiana w majowym numerze SWK. Z zapowiedzi wynika, że w maju zobaczymy komiks Jedi: Dooku. W zapowiedziach mamy też przykładowe plansze z 7 tomu Dziedzictwa.

http://komiks.nast.pl/nowosci/15441/Egmont-przykladowe-plansze-maj-2011/

Komiksowe hity.

Czyli pytanie z trochę innej beczki, bo nie wiem gdzie je zadać.
Wczoraj była premiera kolejnego numeru Komiksowych Hitów, tym razem o Wiedźminie. Znalazł ktoś? Bo ja przeszukałem całe miasto... i nic. :<

W

Olsztynie jest

Komiksowa Warszawa.

Był ktoś może na Festiwalu Komiksowa Warszawa? Podano jakieś zapowiedzi?

Byłem

Jacek podał plan szczegóły komiksów do września włącznie. Można było też kupić 7 tom Dziedzictwa.

dobra

a jak ten plan wygląda?

Re: Przyszłość w Egmoncie

Strid napisał(a):

- Noob

________

Co za noob?

ech

Aha

dziękuje, Onoma.

Plany wydawnicze czerwiec - wrzesień 2011

Prosto ze spotkania z Jackiem Drewnowskim na Festiwalu Komiksowa Warszawa, plany wydawnicze na kolejne miesiące.
Warto pamiętać, że zaraz na początku nowego tygodnia Dziedzictwo tom #7 i majowy SW Komiks.
Poza tym na spotkaniu padła deklaracja, że Egmont jesienią poszerzy swoja ofertę. Jeszcze więcej komiksów? ... .

Czerwiec 2011
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 2/2011 (9)
- Rada Jedi: Działania wojenne (Jedi Council: Acts of War #1-4) (88 stron)
Star Wars Komiks #34
- Waleczna księżniczka (Empire #5-6: Princess... Warrior) (44 strony)
Star Wars Komiks Extra 2/2011 (3)
- Outlander (Star Wars #7-12) (132 strony)

Lipiec 2011
Rycerze Starej Republiki tom #6 (Knights of the Old Republic Volume #6: Vindication) (168 stron)
- Exalted (Knights of the Old Republic #29-30)
- Turnabout (Knights of the Old Republic #31)
- Vindication (Knights of the Old Republic #32-35)
Star Wars Komiks #35
- Striking from the Shadows (Republic #63) (22 strony)
- Prey (Tales #11) (22 strony)

Sierpień 2011
Star Wars Komiks #36
- The Price of Power (Empire #31) (22 strony)
- Bad Business (Tales #8) (12 stron)
- Once Bitten (Tales #12) (10 stron)

Wrzesień 2011
Wydanie Specjalne Star Wars Komiks 3/2011 (10)
- Betrayal (Empire #1-4) (88 stron)
Star Wars Komiks #37
- Chewbacca #3 (22 strony)
- Death Star Pirates (Tales #8) (20 stron)
Star Wars Komiks Extra 3/2011 (4)
- Emissaries to Malastare (Star Wars #13-18) (132 strony)

...

Bardzo mi się podoba perspektywa kolejnych komiksów

Szkoda

tylko, że przez wakacje żadnych WSów ani SWK:Extra. Mało do czytania

Poszerzenie oferty? Kurde, to co jeszcze będzie?

...

Może rzucą się na Omnibusy

...

Jacek jeszcze wspomniał, że zastanawiają się nad serią Invasion, choć nie wydaje się aby to była zapowiadana nowa pozycja. Padła też deklaracja, że w najbliższym czasie nie planują wydawania komiksów Marvel`a.

http://starwars.pl/pokaz.php?id=6138

żadnego

TPB we wrześniu? Skąd takie obniżenie obrotów? Smutek!!

Zapowiada

się kapitalnie. Same dobre pozycje A no i jeszcze poszerzenie oferty

heh

czy ja wiem, czy takie wszystkie dobre... emisariusze są słabi, podobnie jak death star pirates (ale w sumie to zapychacz) Pewnie zrobią Star Wars Komiks jakiś-tam-sufiks, w którym będą publikowali historie 5cio częściowe --> bo już tylko takich nie mają jak publikować

albo

do trzy zeszytowych, bo te też im się nigdzie nie mieszczą. A co planu: fajnie, że będzie Repuiblic 63, w dodatku nie długo po Jedi Hrabia Dooku, do którego nawiązuje. Poza tym kolejne Republici i Empire`y. No i ciąg dalszy Chewbacci (mam nadzieje, że część 4 będzie nieco szybciej). No i w lipcu Vindication. Plan zapowiada się fajnie.

...

J. Drewnowski mówił, że Chewie będzie w grudniu.

niezupełnie

akurat do trzy zeszytowych mają SWK Exstra - już raz tak zrobili z The Clone Warsami. Inna sprawa że musiałby być to ten sam cykl (albo przynajmniej by wypadało) i z tego co gdzieś wyczytałem biorą to pod uwagę. Poza tym historii 6-częściowych starczy im na góra rok...

Tytuł posta.

Mnie taki rozkład jazdy się podoba Sporo Republiców, Gotta Catch `Em All

A wiadomo

coś o Mrocznych Czasach? Blue Harvest już wydany u USAńców

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.