Forum

Formuła SWFSW - Tym razem na poważnie

Temat zakładam dla świętego spokoju stron zainteresowanych zmianami w tych spotkaniach jak i stron wkurzajacych się narzekaniem stron zainteresowanych zmianami w tych spotkaniach. Czym się będzie różnić od poprzednich? Oto reguły temat w których przestrzeganiu, mam nadzieję, wspomoże nas szacowna moderacja.

1. W temacie tym proszę zamieszczać przemyślane, sensowne, spójne, rozsądne, realne i ogólnie normalne pomysły na formułę spotkań.
2. Zamieszczonych propozycji proszę nie komentować w tym temacie. Omawiane one będą na samych spotkaniach a publikowane tutaj przez pomysłodawców aby reszta mogła na spokojnie je przemyśleć.
3. Uparcie proszę nie pisać postów w stylu "jest fajnie tak jak jest" czy też "nie podoba mi się to mimo, że w życiu widziałem dwa spotkania fanów".
4. Serio, trzymajcie się punktów 1 i 2.

Posty wykraczające poza wyżej wymienione zasady, przy łasce miłosiernie panującego nam moderatora będą usuwane.

Z góry dziękuje za współpracę ze strony zarówno moderacji jak i ewentualnych pomysłodawców.

Tak jak się spodziewałem...

Tak jak się spodziewałem reakcji jakiejkolwiek brak. Cóż, może ktoś jeszcze coś wymyśli, w końcu temat jeszcze świeży. A teraz zamieszczę swoją propozycję, popartą latami doświadczenia i dziesiątkami wysłuchanych opinii. Przypominam jednak aby tutaj jej nie komentować, omówimy to w przyszłym miesiącu wraz z ewentualnymi następnymi propozycjami tu zamieszczonymi. A wiec.

Uparcie twierdze, że stowarzyszenie to zły pomysł ale reorganizacja "godzin pracy" chyba by się przydała. Tak więc oto moja propozycja:
14:00 - Spotkanie na placu Mickiewicza.
14:15 - Wymarsz w kierunku docelowego miejsca spotkania.
15:00 - Rozpoczęcie programu spotkania
Takie godziny wydają mi się całkiem rozsądne gdyż na 15 chyba każdy przyjeżdżający jest w stanie dotrzeć do Poznania. Proponuje również ustalić zainspirowaną postem Tori godzinę końca programu, przykładowo 17:00. Byłaby to godzina po której zostaliby zwyczajnie ci którzy chcą zostali pogadać o wszystkim i o niczym przy piwie bądź też innych soczkach czy też pograć sobie w minisy.

Pozostawiam to teraz do przemyśleń każdemu. Co prawda domyślam się że fani przyjezdni, w tym głownie ci z Leszna będą oponować gdyż jak wynika z zarejestrowanych przeze mnie danych gdyby chcieli zostać "po programie" do domu zajeżdżaliby koło 23 no ale coś za coś. Jeśli naprawdę chcemy zaprowadzić na spotkaniach "ład i porządek" to niestety ale ta "późna" godzina powrotu musi wchodzić w grę. Tak więc do 11 kwietnia pozostawiam was z pytaniem: Co wy na to? Zostawiamy wszystko tak jak jest? A może ktoś ma lepszy pomysł? Ale taki faktycznie sensowny? Czekam niecierpliwie.

:D

To ja powiem jak beda wygladaly spotkania kiedy ich godzina zostanie zmieniona. Ekipa z Leszna do Poznania i tak przyjezdzac bedzie o tej godzinie co teraz, pojdziemy po prostu bezposrednio do pubu i bedziemy sie sami zabawiac. I podobnie pewnie zrobia ci, ktorzy w Poznaniu nie mieszkaja. Przez to czesc ludzi na Spotkaniu pewnie bedzie krocej, bo ja np nie zamierzam wracac do domu pociagiem o 21-22. Do tego na gosci z Wroclawia juz liczyc nie bedziemy mogli, bo dla nich targanie sie 5h w pociagu dla posiedzenia 3,5h w pubie jest po prostu bezsensowne. Ja z reszta tez mam podobne odczucia, dla mnie wyjazd do Pozania to wyprawa, musze sobie zorganizowac dojazd na dworzce i powrot z niego, targanie sie 2,5h pociagiem, juz nie mowiac o wydawaniu pieniedzy. Dla ludzi co miekszaja poza Poznaniem to nie wypad do pubu ze znajomymi, tylko poswiecenie calego dnia. Mialo byc bez komentarzy, a ja spytam dlaczego? Z reszta ja juz tutaj kart nie rozdaje, wiec nie ode mnie to zalezy. I tak pewnie przyjade do Poznania na te kilka godzin, zeby wasze mordki poogladac, a ze se z wami nie porozmawiam za duzo to trudno. <3

Aha Stridziu, ty zakladasz temaciki od kwietnia, ja moge wrzucic newsika. <3

Eeeee...

Eeeee? Ja zakładam tematy spotkań? Nie dziękuje Jestem zbyt słabo zorganizowany na programy itd A komentarzy miało nie być i mam nadzieję że mimo wszystko więcej nie będzie z jednej prostej przyczyny:
Chcę żeby w tym temacie zamieszczać jedynie swoje propozycje ewentualnych zmian a omawiać je na spotkaniu. Dlaczego? Bo na spotkaniu będzie miało szanse wypowiedzieć się więcej osób i do tego czasu (mam nadzieję) będą mogły się one pochwalić rozsądnymi przemyśleniami na ten temat zamiast bluzgać się na forum czy tez rzucać hasłami "jest fajnie" lub też "jest gupio".

:D

A ja bede prawil o dzialaniach poza spotkainowych, ale one dotycza w zasadzie samych poznanskich fanow. I glownie chodzi o to, zeby oddzielic dzialalnosc Spotkaniowcow od samych Spotkan, tzn na Spotkaniach sie spotykac, a poza nimi dzialac na rzecz naszego wielkopolskiego fandomu. Zeby nie byc hipokrytom razem z kolegami z Leszna zalozylismy Czarne Slonce, ktore wlasnie proklamowaniem nszego stylu zycia bedziesz sie w Lesznie zajmowac. Pomocna dlon do nas wyciagnal Areckin, ktory chcialby z ludzmi ze Spotkan wspolpracowac w czasie organizacji akcji charytatywnych w Poznaniu. Tak wiec poznaniacy ze Spotkan, przemyslcie sobie czy nie warto by bylo sie pokazac szerszej widoni jaka jest spolecznosc miasta Poznan.

Propozycja dojeżdżającego.

12:00 Zbiórka na placu Mickiewicza.
12:15 Ruszamy do Academica.
12:20 - 15:00 Każdy robi co chce, minisowcy grają w minisy itd.
15:00 Program
Po programie każdy robi co chce, minisowcy mogą grać, nieminisowcy jak zawsze rozmawiają na dowolne tematy itd.

Chodzi mi w szczególności o to, żeby przyjezdni mieli po co przyjeżdżać. Bo jeśli spotkanie zacznie się o czternastej, to większość przyjezdnych będzie miała pięciogodzinne spotkania. A spotykając się raz w miesiącu pięć godzin to za mało.
Poznaniakom nie pasuje 12 na zbiórkę? Przecież to wolny kraj, możecie przyjść sobie kiedy tylko chcecie, jak wam pasuje.
Aha, i niech nie będzie tak, że jak pierwsi przyjezdni się zbierają, to większość osób sobie idzie. Godziny odjazdów są różne, a mi się nie chce samemu (bądź z QGD) na dworcu czekać, albo tak jak ostatnio zostaliśmy w czwórkę z Minim, Yahoo`em (xD) i Daniem.
Tyle ode mnie. Pozdro

qwerty

Twoja propozycja też chyba dla mnie najlepsze ale:
12:00 pod krzyżami
12:15 do pubu
12-15 robimy se co chcemy
po 15 program, MINISOWCY I INNI NIE GRAJĄ, ALE PRZYCHODZĄ
Po programie znowu samowolka, i kto chce wyjść ten wychodzi, ja prawie zawsze będe wychodził wraz z ostatnią osobą.

Samo SWFSW powinno według mnie być kameralne, luźne rozmowy, jakiś byle jaki program (czy taki jak mamy teraz), a jeżeli jakaś inna działalność to poza Spotkaniami.

a

powiedz mi tylko czym sie rózni twój plan od pomysły HMM`a ? bo pomijając to ze na koncu dopisałes to co juz jest chyba oczywiste bo trąbisz o tym od dwóch miesięcy () nie widze zadnej róznicy..

Kolejny zbawienny plan...

Kolejny zbawienny plan mojego autorstwa do przemyśleń:


Zbawienny plan reorganizacji SWFSW

1. Zmiana godzin spotkań i ich "usztywnienie".
- 12:00 Zbiórka na placu Mickiewicza
- 12:15 Wymarsz na docelowe miejsce spotkań
- 12:30 Gry i zabawy czyli "róbta co chceta"
- 14:30 Przerwa obiadowa
- 15:00 Rozpoczęcie programu
- 17:00 Gry i zabawy czyli "róbta co chceta"
- 19:00 Afterparty
Godziny te wydają się "optymalne" dla wszystkich lecz oczywiście na spotkaniu można je omówić i coś pozmieniać. A co do "sztywnych godzin" to w razie gdyby nie było to oczywiste to wyjaśniam. Gdyby plan ten został zaakceptowany godziny te byłyby stałe dla wszystkich spotkań. To znaczy zę gdyby ktoś chciał przyjsć tylko na program to przybyłby na godzinę 15 a gdyby ktoś miał ochotę tylko na afterparty to pojawiłby się o 19 itd.

2. Zorganizowanie "ekipy trzymającej władzę" która by trzymała pieczę nad spotkaniami. Proponuje skład 4 osobowy. Po pierwsze dwie osoby odpowiedzialne za program i ogólnie za sam kształt spotkań. Dobrze by było gdyby poza Nestem (drobna sugestia z mojej strony co do jednego z władców) znalazł się jakiś poznaniak chętny do pomocy naszemu liderowi. Ponad to dwie kolejne osoby odpowiadałyby za dostarczanie fanów z placu Mickiewicza czy też dworców w przypadku przyjezdnych. Osoby te byłyby co miesiąc obecne o 12 na stanowisku wyczekując na starych bądź też nowych fanów. Tu sugeruje z oczywistych względów fanów mieszkających w Poznaniu. Osoby znajdujące się w tej "ekipie trzymającej władzę" powinny być oczywiscie odpowiedzialne i zorganizowane a także chętne poświęcić nieco więcej swojego czasu samym spotkaniom.

3. "Odwyk miniaturkowy". Tu chyba nie muszę wyjaśniać o co chodzi prawda? Jednak w razie co to chodzi o to aby granie w minisy ograniczać do czasu na nie przeznaczonego czy to ewentualnie w programie czy też w czasie na "gry i zabawy".

4. Promocja spotkań. Aczkolwiek skromna czyli coś co mówiłem już szmat czasu temu. A mianowicie zwykłe kserowane ulotki które możnaby zostawić w KiKu, Bardzie, Druhu, Wilczku czy innych "geekowych" miejscach.


Przypomnienie

W razie gdyby ktoś jakimś cudem to czytał a nie zajrzał wcześniej do działu o kwietniowym spotkaniu cytat z posta Nestora:
Skoro juz zbieraja sie glosy i poparcia to pzygotujmy sie do tego.
Sprawa rozchodzi sie o godziny odbywania Spotkan. Na razie wykreawaly sie dwie opcje:
- zostawiamy wszystko tak jak jest teraz (w poprzednim kompromisie przenieslismy godzine rozpoczecia programu na 14)
- rozpoczecie Spotkania okolo 14, natomiast programu do 16, pozniej biesiada, tance i figle do poznych godzin wieczornych
Zrobimy wiec glosowanie, tak jak w poprzednim przypadku. Mozna sie wyrazac tutaj
[czyli w temacie o spotkaniu] i ten glos na spotkaniu zostanie uwzgledniony. Wynik glosowania bedzie wazny do grudnia, na koniec roku znowu podebatujemy nad godzinowymi zmianami. Glosy zbieramy do godziny 18 18 kwietnia, forma dowolona: podnoszenie reki o 18 na 57. SWFSW, wyslanie smsa, informacja ustna, post na forum lub w komentarzach pod spotkaniem, a nawet cynk na gg.
Vote on!

:D

1. Plan godzinowy pasuje, w zasadzie zmiana jest tylko jedna: program po obiedzie.

2. Ekipa jako taka juz w miare jest: Nestor (szef rzadu), Burzol (minister spraw wewnetrznych), Lekt (minister spraw zagranicznyc), Zax (glowa panstwa). Nie wiem czy wybory by sie sprawdzily, ale mozemy jako takie robic jak czujecie potrzeby zmian.

3. Minisowcow prosze o wsztrzymanie sie od gry na czas programu, zeby to wszystko sie kulalo jakos. No i zebysmy grali na max 2 stolach kolo siebie. Zeby obsluga nie miala bolu, ze zajmujemy za duzo miejsca.

4. Ja u siebie takie rozwieszalem, Lekt to propaguje obecnie, jego projekt jest dobry i warto bylo by te ulotki dalej pchnac.


Jeszcze taka mala uwaga: zamawiajcie cos w tym barze. Bo przychodzimy, zajmujemy prawie cala sale i siedzimy o suchym pysku. Na dodatek jeszcze ludzi odstraszamy i barmani krzywo na nas patrza. Przygotujcie sie zawsze na spotkanie finansowo (5zl skadlki + 5-10zl na napoje), no i bron Boze nie pijcie swoich wlasnych trunkow - jak to mialo miejsce kilka razy...

Adnotacja...

Adnotacja co do "rządu": Chodzi mi o to żeby skład rządzący był nie tyle wybierany przez głosowanie co po prostu był stały i oczywisty. Aktualnie pewna jest jedynie twoja władza wykonawcza i Zaxowa władza absolutna. Nie chodzi mi o to żeby wybierać jakoś super demokratycznie nowe osoby tylko o to aby były jasno wyznaczone "władze". Ponad to osoby "zbierające" uczestników wydają mi się istotne coby uniknąć sytuacji z zeszłego miesiąca gdzie dwaj nowi uczestnicy wraz z ojcem nieco niepewnie szwendali się po placu. Potrzebny (moim zdaniem) jest ktoś kto będzie co miesiąc na tym placu czekał na uczestników i miał w sobie też trochę cywilnej odwagi coby podejść do osób które zdają się nas szukać a nie mają odwagi zagadać do grupki dziwnie zachowujących się indywiduów.
A co do godzin to przerwa obiadowa wpadła mi do głowy z jednej prostej przyczyny: Aby uczestnicy nie rozchodzili się w środku programu itd. tylko żeby była ta stała godzina na posiłki przeznaczona. W wyniku tego przesuwa się początek programu co jest podyktowane "narzekaniami" na to że wszystko jest za wcześnie. I powiem szczerze że dalsze zmiany godzinowe w jedną czy drugą stronę będą bez sensu a te podane przeze mnie są chyba "złotym środkiem" pomiędzy wszelkimi innymi propozycjami.
Jeśli chodzi zaś o resztę spraw podanych przez Nestora to popieram całkowicie. Szczególnie jeśli chodzi o zamówienia w pubie. Pamiętajmy ze sprzedaje się tam nie tylko piwo a im więcej kupimy tym mniej będzie miała pretensji obsługa.

Re: :D

-Jeszcze taka mala uwaga: zamawiajcie cos w tym barze. Bo przychodzimy, zajmujemy prawie cala sale i siedzimy o suchym pysku. Na dodatek jeszcze ludzi odstraszamy i barmani krzywo na nas patrza. Przygotujcie sie zawsze na spotkanie finansowo (5zl skadlki + 5-10zl na napoje), no i bron Boze nie pijcie swoich wlasnych trunkow - jak to mialo miejsce kilka razy...
________

no nie mów mi ze nie mozemy sobie własnej wody przyniesc i jedzenia.. na pewno nie bede kupował tam soczku w szklance za 5 zł O_O i miseczki chipsów za 10 zł..

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.