Forum

LXX Spotkanie Fanów Gwiezdnych Wojen we Wrocławiu

Ahoj! Po pełnej emocji i niezwykle barwnej wyprawie do Wałbrzycha wrocławscy fani Gwiezdnych Wojen szykują swoje kolejne spotkanie - tym razem, dla odmiany, we Wrocławiu. Będzie to jak zwykle spotkanie specjalne i niepowtarzalne - po pierwsze dlatego że wciąż w pięknej i wakacyjnej aurze, a po drugie dlatego że okraszone wspaniałym numerkiem 70! Mamy tu więc coś w stylu okrągłej rocznicy, a zatem jest to świetna okazja do... smażonej kiełbasy! Tak tak, oto w sobotę, 15 sierpnia, gdy większa część ludności kraju będzie się bujać na koncercie Madonny (a reszta modlić, by w koncert uderzyła kometa), wrocławscy fani spotkają się w lesie Osobowickim we Wrocławiu na gorącym i skwierczącym ognisku! Zabawa będzie trwać do białego rana, zatem zbierajcie siły, bo będzie się działo! Ognisko rozpocznie się o godzinie 15:00 (tak wcześnie, ażeby zaklepać nam wyjątkowo atrakcyjne palenisko) tym razem bez zbiórki - każdy powinien dotrzeć we własnym zakresie. Jako że na spotkanie zapowiedziało się już wielu fanów z nawet najdalszych miast Polski (serio!), jak zwykle zapewniamy też odbiór z dworców Szczegóły programu pojawią się niebawem, aczkolwiek już teraz możemy podpowiedzieć że nie zabraknie konkursów i obgadywania całego fandomu Kiełbasy, ziemniaki, banany, melony, dziki, jelenie i Ewoki do usmażenia nad ogniem prosimy przynieść we własnym zakresie (jak również popitkę - nie liczcie na to, że w pobliżu będzie jakiś sklep!). Po upojnej nocy goście mogą liczyć na nocleg tudzież odstawienie w pobliże dworców, zaś Wrocławiaków informujemy, że opodal ogniska kursują autobusy nocne, zatem można się będzie stamtąd wydostać kiedy komu będzie wygodnie. Wszystko jasne? Jeśli tak to zapraszamy na to niezwykłe sierpniowe ognisko do Wrocławia, miasta 100 mostów, niebieskich tramwajów i różowego Olorina! Do zobaczenia!

jak

nigdzie nie wyjadę, to będę

:)

Cóż , jeśli uda mi się zebrac odpowiednią ekipę to Wałbrzych się pojawi !Na obgadywaniu fandomu trzeba byc

...

Będą mnie obgadywać pewnie :<
Będę płakać i poskarżę się tacie! ;(

Oya!

Legnica zgłasza swoją obecność w liczbie nieokreślonej. Dzisiaj na spotkaniu wszystko omówimy i resztę szczegółów podamy później.

Mam rozumieć, że do rana siedzimy na tym ognisku i nie trzeba nigdzie spać?

Owszem

nie trzeba spać, choć zawsze można się zdrzemnąć na karimacie przy ogniu

O, to super!

Jak na razie zgłosiło się paru chętnych, ale do spotkania jeszcze daleko, więc pewnie ktoś zdezerteruje. Na dzień dzisiejszy mam siedem dusz.

Mnie

tym razem nie będzie. Miało być w 3cią sobotę.
15 będę jeszcze w Beskidzie Małym. Wracam 16-17

Że tak zapytam

co będzie, jak pogody nie będzie? Poważnie pytam.

;)

Swego czasu, Ludwiczek zachęcał mnie do uwzględnienia Waszego sierpniowego ogniska w kalendarzu moich wakacyjnych wyjazdów . Muszę przyznać, iż po przeczytaniu zapowiedzi Łedża naszła mnie niemała chętka na przyjazd do Wrocka . Z racji matury, nie miałem niestety ostatnio czasu jeździć na spotkania fanowskie, a najwyższy czas to zmienić . Przy uwzględnianiu grafiku w mojej pracy, postaram się odpowiednio obejść się z 15 sierpnia .
A nuż ktoś jeszcze z Krakowa się wybierze...

brawo, brawo

oby jak najwięcej was przyjechało jak uda się z wami zobaczyć w Krakowie to będę was namawiać

Konkrety!

Witamy! Wieści zapowiedziane to wieści święte, dlatego po raz kolejny zapraszamy Was na 70 spotkanie wrocławskich fanów Gwiezdnych Wojen! Przypominamy że odbędzie się ono 15 sierpnia w formie całonocnego ogniska w Lesie Osobowickim we Wrocławiu. Na spotkanie prócz Wrocławiaków zapowiedzieli się fani z całej Polski, w tym z Wałbrzycha, Legnicy, Krakowa, Śląska, Poznania a nawet Lublina! Jest to zatem znakomita okazja by poznać niemal cały polski fandom, zwłaszcza w kontekście nadchodzącego StarForce’a w Toruniu. Zaczniemy od szczegółów spotkania i sposobów dojazdu:

* ognisko rozpoczyna się o godzinie 15:00
* nie ma zbiórki, zatem każdy fan musi dotrzeć na własną rękę
* do Lasu Osobowickiego dojeżdża autobus linii 118 oraz autobus nocny 257. Oto rozkłady:

http://www.wroclaw.pl/rozklady/linie/118.html
http://www.wroclaw.pl/rozklady/linie/257.html

By dojechać na miejsce najlepiej wsiąść do autobusu 118 na przystanku Broniewskiego (kierunek na Rędzin). Przystanek znajduje się na ruchliwym skrzyżowaniu Żmigrodzka/Kasprowicza/Broniewskiego zaraz za Mostem Trzebnickim. Z centrum dojeżdżają tam tramwaje 1, 7 i 8. Uwaga – tramwaj 8 jedzie bezpośrednio z dworca PKP! Dodatkowo na skrzyżowanie można dotrzeć autobusami 132, 142 i 144.

Po załadowaniu się do autobusu należy przygotować się na dość długą jazdę. Macie wysiąść na dokładnie 10 przystanku od momentu ruszenia autobusu z Broniewskiego. Wysiadacie na przystanku Las Osobowicki. Ale uwaga – jest to przystanek NA ŻĄDANIE, zatem musicie odpowiednio wcześnie nacisnąć przycisk w autobusie, że ma się zatrzymać. Zróbcie to zaraz po 9. przystanku, który nazywa się Lipska. Znakiem rozpoznawczym do wysiadania będzie nowobudowane osiedle po prawej stronie i las po lewej.

Gdy już wysiądziecie w odpowiednim miejscu musicie iść prosto (czyli dalej tak jakbyście jechali autobusem) trzymając się prawej strony jezdni. Stamtąd jest już niedaleko – mijacie kilka domów, potem coś w rodzaju mostka i zaraz po prawej stronie widzicie tablicę z mapą lasu. Wspomniana tablica znajduje się przy rozstaju leśnych dróg. Idziecie W LEWĄ ODNOGĘ. Potem już jakieś kilkaset metrów prosto i docieracie do ogniska.

Wszystko jasne? W razie czego w newsie na głównej czeka mapka

* Jeśli chodzi o powrót możecie za dnia wydostać się stamtąd również autobusem 118 powtarzając procedurę (ostatni kurs jest o 23:25) lub też autobusem nocnym, który jedzie przez dworzec PKP. Kursy są o 0:42, 2:42 i 4:42 (ten ostatni jedzie do zajezdni, ale dotrzecie nim do Broniewskiego). Pierwszy poranny autobus 118 jest o 6:05.

* Ważna informacja dla gości spoza Wrocławia, którzy nie znają miasta! Wrocławski fanklub oferuje Wam możliwość odbioru z dworców i dostarczenia na miejsce. Musicie nam jednak napisać, o której przyjeżdżacie, byśmy mogli zorganizować odbiór. Nie zapomnijcie napisać na forum odpowiednich szczegółów!!!

* Zaopatrzenie: jak na las przystało, w pobliżu nie ma żadnych sklepów. Każdy powinien więc zabrać ze sobą zarówno jedzenie (co oznacza wszystko co można upiec na ognisku, w tym kiełbasy, ziemniaki, chleb, banany i melony), jak i picie oraz %MOC%. I weźcie więcej, bo na ognisko wybiera się Appo i trzeba go nakarmić…

* Wyposażenie: ognisko jest spore, ale miejsc do siedzenia nie ma wiele. Mile widziane są wszelkie składane krzesła oraz karimaty czy inne siedziska, jakie możecie zabrać. Na karimatach można również krótko przekimać, zatem jest to dodatkowa zaleta. Jeśli ktoś ma możliwość niech pamięta też o latarkach albo narzędziach do obróbki drewna (siekiery, etc). Jeśli ktoś będzie autem, nie obrazimy się za dostawę drewna do ogniska, bowiem okolica jest już dosyć mocno wyczyszczona ze wszystkiego co można spalić. Jest też możliwość rozbicia namiotu.

* I teraz najważniejsze: program! A i owszem, będzie program, bo to w końcu spotkanie fanów Gwiezdnych Wojen! Zatem porozmawiamy o konwentach StarForce, Inne Sfery, NiuCon i BAKA, porozmawiamy też o Polconie. Być może przeprowadzimy też konkurs wiedzowy… i może pogramy w jakąś grę planszową.

No i to wszystko. Zatem widzimy się 15 sierpnia w jak najliczniejszym gronie!!!

a nawet Lublina

dzięki za to `a nawet Lublina` poczułem się wyjątkowy

.

A no trzeba odwiedzić starych znajomych po prawie miesięcznej przerwie.Od razu informuje, iż doprowadzam grupę legnicką do celu.

Kropka

Dlatego Cię kochamy

Witojcie!

Ja również się pojawie! Cieszycie się?

UWAGA, WAŻNE!

Jutro jest święto i sklepy są na ogół pozamykane, więc radzę zaopatrzyć się w jedzenie i picie jeszcze dzisiaj!!!

Informacja

dla Wałbrzycha i tych, którzy mają zamiar się zjawić ok. 13.00 - będę czekać pod tablicą przyjazdów/odjazdów, tzw. "zegarem"

...

Ta jest panie kapitanie!

już po,

fajnie było kilkoro gości z Polski (pozdrawiam ), fajna atmosfera, ognisko, tylko komary gryzły jak wściekłe :/
Ale nic to

Zdjęcia jak odeśpię, pewnie wieczorem.

Dev is back!

Było zajebiaszczo, miło było spotkać znów wszystkich znajomych z Wrocławia, ale nie tylko bo zarówno Legnica, Wałbrzych jak i POZNAŃ przybyły w licznym składzie No i jeszcze jednoosobowy Lublin i Bydgoszcz

dzięki wszystkim było super

>,<-

Pora na podziękowania
Wedge za booster, za to że odkupiłeś ode mnie tego feralnego Qui-gona, Za czytanie Planety Zmierzchu, za kapelusz
Aquenralza Battlestara, biorę się do oglądania
Urthona za odbiór, za śmietniki-transformersy, no i za przyszłe zdjęcia
Aresz, Quarten za dotrzymywanie towarzystwa i zgodnośc co do tematu odejścia Karen Traviss
Dev za cygaro za wspominanie wyprawy do Wałbrzycha , wpadniemy kiedyś na Nar Shaddę
Tori za dotrzymywanie towarzystwa w podróży przez niebezpieczny Wrocław
Sev, Wszelak aka Wszak za rozkręcanie rynku alkoholowego, chłopaki podtrzymujecie polski handel
Dziękuję całej reszcie za pojawienie się i uczynienie tego spotkania niezapomnianym <3
Widzimy się na Innych Sferach, mam nadzieję

Re: >,<--

Shevu napisał(a):
za śmietniki-transformersy
________
yyy... że co?

...

Chodzi wam o słynne wrocławskie śmietniki: http://img31.imageshack.us/img31/4331/dsc00195z.jpg

Tak

Tak właśnie te śmietniki! Są świetne ! <3

Yeah! Po prysznicu! xD

Dzięki wszystkim! Na następne takie ognisko proponuję jakieś mniej oddalone od dworca miejsce (serio, cztery godziny do samego Wrocławia i kolejna w tramwaju oraz autobusie - przesada, nie mówiąc o czekaniu na owe środki lokomocji).
No, to był jedyny minus tej imprezy, reszta była super
Szczególnie dziękuję:
Zax - bez Twojego telefonu bym nie pojechał, poza tym, spotkania bez Ciebie to... no. Jesteś niezastąpiony.
"możesz się wyrzygać na ścianę płaczu" xD
Dev i Mini - za rozmówki Starforce`owo-Manda`Yaimskie Oya!
Rayourney - za użyczenie gazetki na dworcu w Poznaniu i ogólnie, za całokształt.
Malak - za obślinienie latarki
Malak & Rav - za odebranie z dworca
Urthona - za odprowadzenie na dworzec i zabójcze zdjęcia z lampą w oczy xD
Aquenral - (razem z Minim) za rozmowy StarWarsowe!
Właściciel toporka/siekierki - ale mnie teraz ręka napier... xD
Siux - szyszka, tak?

Dozo przy okazji!

wszędzie dobrze...

Dotarłem do Lublina 8) Idę spać Zdjęcia później

Było epicko!

Mmm... Siedemdziesiątka Wrocławia była przekozacka, najlepsza z najlepszych, megawypasiona i epicka. Ja chcę więcej takich spotkań, z taką atmosferą i z taką ekipą. Dopiero jestem w stanie napisać cokolwiek, bo śmiesznie się okazało, że musieliśmy czekać dwie i pół godziny na pociąg na dworcu, a potem kolejne dwie godziny siedzieć w tymże pociągu. Cóż, wykąpałem się, pojechałem do cioci na niedzielny obiadek, po czym przespałem jakieś półtorej godzinki. Jest super!

Oczywiście wielkie podziękowania dla Wedge`a i Issu, samo wiecie za co, moi kochani. Ulubionym fanem legniczan zostaje oczywiście niezastąpiony Komisarz Sev, ach duet Wszelaczek-Sevuś to mistrzostwo świata. Gorące podziękowania dla Miniego i HMM, z którymi wreszcie miałem okazję dłużej pogadać (albo i też poznać!). Nie można zapomnieć o moim kochanym Devusiu, który przepięknie kłócił się na temat Karen Traviss. Dzięki również ekipie w składzie (wcześniej wspomniany już) Wedge, Zax, Rajourney i Shonsu za rozmówki battlestarowe, a także ekipie, która po pijaku debatowała na temat ustrojów politycznych w Afryce i konstytucji Korei Północnej. A, i jeszcze buziaki dla Rava i Appo za Łubudubu-łubudubu!, Kossaka za bycie ogniomistrzem i jednym z naszych przewodników (razem z Sevem i Appo). Czekam na zdjęcia, które robili Urthona, Banita i Shonsu - szczególnie na te ostatnie: demotywator z namiotem. Jeszcze na koniec podziękowania za spotkanie Malakowi, Shevowi i ekipie wałbrzyskiej, Tori, Szarym Mieczom i całej reszcie.

Kocham Wrocław! Jak się cieszę, że będę tu mieszkał

qwerty

Dopiero się obudziłem. ; /

Poznałem parę osób, fajnie ogólnie było.

Dziękuję Kossakowi za bycie ogniomistrzem i wolontariuszem. <3

PS. Zax, szybko wracamy, taaak? : D

.

Po 9 godzinach snu jestem w końcu w stanie coś sensownego napisać : surykatki amerykańskie się rozpładzają.

Podziękowania

Może spóźnione, ale szczere Bardzo dziękuję wszystkim za wizytę na ognisku. Mam nadzieję, że wspomnienia zachowaliście dobre, bo według mnie była to jedna z najlepszych Imperiad w historii! Tak dobra, że za rok planujemy powtórkę Lans już się pisze, a ja dziękuję wszystkim 40 osobom, które wybrały się do Lasu Osobowickiego.

P.S. I kto to mówił, że ponoć wakacyjne Imperiady mają prawie zerową frekwencję? Ha

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.