Forum

Z prasy, cz. 11

poprzedni wątek się wydłużył, więc zakładam nowy.

Na początek coś o piractwie:

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7449616,Odcinanie_Polakow_od_Sieci__czyli_sposoby_na_walke.html

zapytaj

co na to Shedał?

Shedał: drżę

pffff


Shedał na to może co najwyżej wzruszyć ramionami. Żadnych konkretów. Takie teksty wychodzą gdzieś w sieci co chwilę. A takie Urthony potem w to wierzą

Drżałem to jak na osiedlowym hubie zapodali w 2007 cynk że po osiedlu krążą tajniaki w białym uno i mają nakazy od prokuratora. I że zabierają komputery i płyty. Nigdy wcześniej ani później tak uważnie nie obserwowałem ulic

re

-Pomysł ten jednak nie zyskał łaskawego przyjęcia. Rozmówcy wskazywali na fakt, że własność intelektualna ma swoją cenę, a nasze społeczeństwo coraz bardziej się bogaci. Dlaczego więc twórcy mieliby nie otrzymywać należnego im wynagrodzenia w odpowiedniej wysokości?

Pier*****ie, większość kasy idzie do pośredników i producentów, więc 10 zł za muzykę, gdzie większość trafia do artysty to świetny układ. Ja artystom bym chętnie zapłacił za ich pracę i dzieła, a nie tym spoconym grubasom, którzy muzykę traktują wyłącznie jako biznes, bez cienia sztuki i nie idą z duchem czasu, starają sie walczyć z tym co nieuniknione (sieć), choć mogliby po prostu zmienić taktykę i zacząć na tym zarabiać.

Nazwij to jak chcesz

Dokładnie, prawie cała kasa idzie do wytwórni, a artysta niewiele z tego ma.. a ceny - masakra!

cóż..

Dużo można mówić na ten temat, ale i tak nikt nie posłucha.
Lepszym komentarzem będzie tabelka: http://graphjam.files.wordpress.com/2010/01/funny-graphs-words-frighten.jpg

Nowy pomysł MEN

Szczerze

Szczerze powiedziawszy, takie coś panuje w liceum, które kończyłem. Jednakże nie chodziłem do przyległego tam gimnazjum. Nie wiem, ile reguły jest w tym, a ile przypadku, lecz faktycznie, dzieciaki które chodziły do tamtejszego gimnazjum miały (może nie o wiele, ale zauważalnie) wyższe wyniki, aniżeli dzieciaki, które chodziły do pozostałych trzech gimnazjów.

Pomysł nie jest taki zły. Jest to krok w dobrym kierunku. Wierzę, iż to tylko ewolucyjne podejście do zlikwidowania gimnazjów, które tak naprawdę niczego dobrego nie przyniosły.

Re: Szczerze

Calsann napisał(a):
Szczerze powiedziawszy, takie coś panuje w liceum, które kończyłem. Jednakże nie chodziłem do przyległego tam gimnazjum. Nie wiem, ile reguły jest w tym, a ile przypadku, lecz faktycznie, dzieciaki które chodziły do tamtejszego gimnazjum miały wyższe wyniki
________
U mnie jest identyczna sytuacja (tylko ja jeszcze chodzę do Liceum) i tutaj również gimnazjaliści mają lepsze wyniki.
Takie łączenie jest moim zdaniem dobre; całe te gimnazja to najbardziej debilny pomysł systemu oświaty. Sam mam kilka nieprzyjemnych wspomnień z tamtego okresu mojej edukacji i ogólnie obraz tej szkoły maluje mi się raczej w czarnych barwach.

Taki pomysł przynosi nadzieję na powolną likwidację tych pseudo-szkół.

:D

Hitler zaprasza na melanż ostateczny:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7469042,Hitler_zaprasza_na_impreze__Dla_szefow_klubu_to__zabawne__.html

Było zbyt epicko, zginął tuzin ludzi.

Pierdolnięcie! Pierdolnięcie! Pierdolnięcie! Pierdolnięcie!

Re: :D

Nestor napisał(a):
Hitler zaprasza na melanż ostateczny:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7469042,Hitler_zaprasza_na_impreze__Dla_szefow_klubu_to__zabawne__.html

Było zbyt epicko, zginął tuzin ludzi.

Pierdolnięcie! Pierdolnięcie! Pierdolnięcie! Pierdolnięcie!

________

Po co tak wybuchać od razu? Radzę najpierw zobaczyć ten filmik - zresztą jedna z lepszych parodii "Upadku", a dopiero potem oceniać. Pomyślcie np. że YouTube i takie pomysły jak ten jak mało który robią takim ludziom jak on wielką wiochę że hej - to jest krzepiące. No ale oczywiście Aaron Szechter i spółka jak nie mogą znaleźć prawdziwej afery to sami ją stworzą.

Sorry:P

Kompletnie zapomniałem że z tym tuzinem to fragment filmu. O tyle głupio że wcześniej dodałem nawet sobie go do ulubionych. Jeszcze raz sorry za błędną uwagę.

Ech...

Ja kupuje plyte, a potem Audiograbberem pliki kopiuję na mp4. czyli nie piracę.

Coś dla miłośników teatru

Na

podstawie poematu rosyjskiego pisarza, więc nic dziwnego, że gość sie dobrze przygotował do roli.

mother...

Jest na to tylko jeden komentarz - rotfl.

|-o-|

(W końcu) Aresztowali mi prezydenta miasta, no
Pana Eugeniusza M. (nie wiem czy mogę podać jego nazwisko, ale tutaj u mnie każdy wie o kogo chodzi ) podejrzewa się m.in. o korupcje.
Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

http://www.tvs.pl/informacje/20634/play

Może teraz ktoś w końcu usłyszy o Świętochłowicach... szkoda, że z tej złej strony

hmh

Jeden komentarz? Ale jaja .

Dziś jest najgorszy dzień w roku

Jeśli o mnie chodzi to na razie się sprawdza. Ch*jowo się dziś czuje i wszystko mnie od rana wku*wia.

A wczoraj była taka sympatyczna niedziela...

matka skazana za dziecko - pirata

http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,82011,7496097,Niemcy__matka_skazana_za_dziecko___pirata.html

Jak to dobrze, że to Niemcy. I że Shedał jest już pełnoletni. Jego szanowna pewnie oddycha z ulgą

Jeszcze

dwa lata temu wzruszyłbym ramionami, ale coraz bardziej widze, że należy na siebie uważać -_-"
Udostępniać już dawno przestałem. Albumów które zakupię (bo oryginałów kolekcja jest i tak imponująca) już nie ripuję i nie wpierdzielam na torrenty ani nic. Ciekawe czy kiedyś zacznę się bać ściągania ?

Kontrowersyjny sposób

na sprawdzanie obecności dzieci przystępujących do bierzmowania w kościele:

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7500342,Czytnik_linii_papilarnych_sprawdzi__czy_dzieci_sa.html

Hmm

Wg mnie nie można nikogo przymuszać do chodzenia do kościoła, chociaż artykuł zabawny

...

Tia, malo kogo martwi "Hey, Oni kaza im na sile chodzic do kosciola", wszystkich tylko jakis szczegol "Hey, oni przy tym powiekszaja znow swoja baze danych.." -.-

tam chodzi o

osoby przystępujące do bierzmowania. Chcą miec ten sakrament musza chodzic do koscioła. Proste.

Ale to można

zrobić inaczej. U mnie w parafii, kiedy ja przystępowałem do bierzmowania, było dawanie obecnym tzw. "Ziarenek"(kolorowe karteczki z przypowieściami z Biblii).

...

-Tak innowatorski pomysł podsunęli ponoć sami rodzice dzieci, chcąc zdyscyplinowania młodzieży i sprawdzenia ich udziału we mszach.

To ma dosc dobra.. wymowe. Wszakze, oczywistym jest ze sprawdzac odciski, czy byli na mszy, trzeba u osob ktorym na tym zalezy, nie u tych ktore do kosciola wybrac sie ochoty nie maja, czyz nie ? : )

Właśnie o

takie osoby chodzi Jak ktoś nie chce przystąpić do bierzmowania, to po co mu sprawdzać odciski?

:)

ardzo dobra metoda i pomysłowa. Bierzmowanie to bierzmowanie, a nie zwykłe przyjście na msze. A że sługusy bełkoczącego Adasia Szechtera się oburzają - to tylko potwierdza słuszność poczynań tutaj opisanych.

Donald Tusk nie będzie kandydował na prezydenta

No, cóż żadna to sensacja, bo...

... to było całkowicie oczywiste od chwili wybuchu afery hazardowej i przetasowań w PO. Z funkcją premiera łączy się - oczywiście - realne sprawowanie rządów i kreowanie polityki wewnętrznej i międzynarodowej państwa, a tego Tusk nie może odpuścić. Po drugie w razie wygranej w wyborach straciłby realną kontrolę nad partią, w której wybuchłaby walka o władzę i wpływy, a to na rok przed wyborami do Sejmu i Senatu byłoby dla PO bardzo szkodliwe i mogłoby odbić się na wyniku. Gdyby zaś wystartował i przegrał, wówczas jego dotychczasowy kapitał polityczny, budowany od 2001 zmarnowałby się. Ciekawe są reakcje polityków PiS i prezydenckiego ministra Wypycha, jakoby Tusk się bał startu, są - moim zdaniem - śmieszne, świadczą bowiem o tym, iż na 8 miesięcy przed wyborami ludzie Kaczyńskiego nie brali pod uwagę innego scenariusza i zarys kampanii oparli tylko na celowanie w Tuska. To może świadczyć o pewnej politycznej krótkowzroczności i małej elastyczności partii braci Kaczyńskich, ale czy tak jest, okaże się za czas jakiś, gdy PO ogłosi swego kandydata (typuję Sikorskiego albo J.K. Bieleckiego) i PiS rozpocznie działania kampanijne. Tylko dzień niefortunnie wybrany na ogłoszenie tej decyzji, bowiem wygląda to tak, jakby premier chciał "przykryć" zeznania Drzewieckiego przed sejmową komisją, gdyż istotnie z konferencji Tuska zrobił się news dnia, a zeznania "Mira" zeszły na plan dalszy.

W trosce o dzieci...

-http://fronda.pl/news/czytaj/jak_dziennikarz_gw_oskarzal_wsyatwe_wybierz_zycie

"Rzetelność" i torksa o "dobro ogółu" jak zawsze w wykonaniu pracownika ukochanej Gazety Gównianej.

Biedne dzieci i rodzice - jeszcze któraś potencjalna matka nie daj Boże postanowiła by że nie usunie w przyszłości ciąży z dzieckiem/płodem (niepotrzebne skreślić).

o/

Filmik

Filmik widziałem, zabawny. Lubię śmiać się z "idiotów na własne życzenie", wybaczcie. A że koleś zapragnął wąhać kwiatki od spodu - no cóż, podwójny idiota, raz, że ruchach 16-letnią pannę, która wygląda na 13/14 lat, a dwa, że popełnił samobójstwo bez większego powodu.

Po części

się zgadzam, zachciało mu się nastolatki (brzydka była, raczej) to mógł się liczyć z tym, że głupia laska zrobi mu jakiś numer.

Czy miał powód żeby się obwiesić? Skoro każdy wiedział o kogo tej pannie chodziło i zaczęli go w jakiś sposób omawiać i naśmiewać się no to może i tak. Wszystko zależy od psychiki. Ten, widocznie, nie potrafił przeczekać...

...

Dziś ma 16 lat. To blondynka o twarzy niewinnego dziecka...

Wujek Roman & Wujek Bart approved


Filmu nie znam, ale moim zdaniem facet powinien mieć uznanie środowiska. A że mu coś nie wychodziło... ludzka rzecz.


BTW każdy chce jakoś zaistnieć... kiepsko to widzę.

Poznaj

póki jeszcze nie usunęli: http://www.youtube.com/watch?v=ZQjL-JnwOBY

...

Słabe. Imo i sztuczne bardzo.
Z tego powodu się obwiesił? Ludzie nadal potrafią mnie zaskoczyć.

Ja

tam leje na tą całą sprawę.. Ale zauważ, że teraz laska nagle mówi, że zgubiła telefon itp. No istny cyrk na kółkach XD

....

Ja osobiście nie zawracał bym sobie wogóle głowy tą szmatą, nie wiem jak wy ale ja "nie wierze w jej japę, ona wygląda zupełnie jak jakiś jaszczur z kosmosu". A tak ogólnie to wydaje mi się, że nie warto było się zabijać za takie coś. Inna sprawą jest, że ten koleś wogóle się zainteresował tym jaszczurem, ale cóż o gustach się podobno nie dyskutuje...

Mniejsza

z papą... Mnie by odrzucało same jej zachowanie rodem ze slumsów.
Kobieta nie musi być nieskazitelną damą, niech czasem rzuci awrukiem nawet, ale ta mała szmata to z mowy i zachowania typowa lumpiara... koleś albo był imbecylem, albo zapyziałym dresem.

Zoofilia jest OK

-http://fronda.pl/news/czytaj/zoofilia_jest_ok_zapatero_wychowyje_swoich_obywateli

No cóż - co normalne dla premiera Hiszpanii, to pewnie i normalne, skoro wybrała go większość obywateli.

Niebezpieczny "Zmierzch"

Olaboga!

Podoba mi się to: Dlaczego obiektem uczuć dziewcząt nie mógłby być jakiś elegancki młody dżentelmen?.

Tiaa

Powinny sobie znaleźć ministranta

|-o-|

Oj wierz mi, oni wcale nie są tacy "dobrzy"

...

Czasami wstydzę się Kościoła katolickiego... To jest żalu godne. Co prawda dzisiejsza młodzież to debile, no ale bez przesady. Czy aż tak? No nie wiem. Ale ja i tak nie cierpię `Tłilajta` .

a nie wstydzisz się

że jesteś Polakiem? W końcu w tym uczestniczyła także polska pisarka, która podobnie jak ów ksiądz jest polskiej narodowości.

A poważnie - że ktoś jest powalony - to jego sprawa i prawo. Póki to, co mówi nie jest przykazem Kościoła, polskim rozporządzeniem itp. to w ogóle śmieszy mnie mówienie, że wstydzisz się za kościół. Pytanie, czy wstydzisz się także za powalonych fanów SW? Tylko pamiętaj o jednym, że to co robi/mówi jednostka nie jest równoznaczne z akceptacją ogółu. Wielu przez grzeczność, po prostu nic nie mówi i tyle, nie ma co szumu robić wokół idiotów. Zresztą zarzucają autorce okultyzm itp., natomiast nikt nawet nie odrobił lekcji by sprawdzić kim ona jest i jakie są jej poglądy. Sagi nie czytałem i jakoś mnie nie ciągnie, ale poglądy autorki znam. I myślę, że w wielu sprawach ów ksiądz pewnie by się z nią zgodził. To mnie właśnie najbardziej rozbraja, gdy ludzie nie wiedzą z czym walczą.

...

Ogolnie, to wstyd czlowiekiem byc, sie nie ma co rozdrabniac na organizacje, nacje, itd.. -.-

w sumie racja

małpy takiego Hitlera czy Stalina nie miały, ale z drugiej strony czy nawet nasz świat to nie za mało?

Podobnie

Też czasami wstydzę się poczynań KK.

Po pierwsze: Takie akcje są śmieszne. Nawiedzona część Kościoła wyobraża sobie wszędzie szatanów, sekty i nie wiadomo co jeszcze.
Harry Potter też był zły; satanista, bezwstydnik, czarnoksiężnik i erotoman. Pamiętam nagranie audycji radiowej na YouTube tej "pisarki". To po prostu śmiech na sali. Ta kobitka jest po prostu chora!

Inna sprawa, że większość młodych ludzi to idioci. Może niektóre puste, wymalowane laski rzeczywiście nie rozumieją treści książki. Ale takich mi nie żal i szczerze mówiąc, przejechanie się w jakiejś sekcie byłoby dobrą nauczką za wrodzoną głupotę

Jeden fragment zasługuję jednak na uwagę.

Ks. Bernacki podkreśla, że nie chciałby niczego zakazywać młodzieży, lecz tylko skłonić do refleksji. - Młodzież uważa bohaterów "Zmierzchu" za piękne postacie, bo człowiek lubi, gdy coś jest ładnie zapakowane. Gdy jednak to rozpakuje, w środku widzi felery. Tak jest z treścią tych książek i filmów - przekonuje ks. Bernacki.

No właśnie. Zmuszenie do refleksji. A nie zakazywanie i akcje społeczne fanatycznej Nawrockiej, która wydaje jakieś żałosne powieści typu "Anty-Harry".

NEW AGE STRIKES BACK!

j/w

ogór

Ogór, wołaj Michała, czy jak mu tam było .

Re: ogór

Abe napisał(a):
Ogór, wołaj Michała, czy jak mu tam było .
________
Robi, zwany potocznie Robertem

Skanery a Islam

-http://fronda.pl/news/czytaj/muzulmanie_okladaja_fatwa_skanery_na_lotniskach

Biedni terroryści, jeszcze ktoś gotów by ich sprawdzić przed wejściem do samolotu.

Nie działa :<

:<

Re: Nie działa :<

MATEK_MISZCZ napisał(a):
:<
________

Bo nie nauczyli na informatycy metody kopiuj/wklej?

Nazwij to jak chcesz

No błagam... specjalnie zrobiono tak, aby link był aktywny i bez wstawiania w tagi url, z dedykacją dla tych, którym się nie chce, żeby nie trzeba było korzystać z ctrl+c ctrl+v. Więc wstawianie linków w tagi podkreślające po prostu utrudnia życie tym którzy chcą w niego wejść.

Nie byłem

na swojej "informatycy" nigdy, wiesz ? Zresztą mówi się "pani infotmatyk" ew. "informatyczka", ale to drugie to nieformalne.

Chyba że chodziło o informatykę ? No cóż ... "Bo na polskim nie nauczyli deklinacji...?"

Tak, Piettku, użyłem tajnej metody kopiuj/wklej i przykro mi, nie działało mi i tak. BTW sam się jej nauczyłem, a nie w szkole, tak jak Ty, wiesz ?
Inna sprawa, że dla wygody kolegów z Forum, mogłeś zrobić taki magiczny link na który da się kliknąć.... Że tak Cię zacytuję ... "Bo nie nauczyli Cię na INFORMATYCY hiperłącz?" Dziekuję.

Re: Nie byłem

MATEK_MISZCZ napisał(a):
na swojej "informatycy" nigdy, wiesz ? Zresztą mówi się "pani infotmatyk" ew. "informatyczka", ale to drugie to nieformalne.

Chyba że chodziło o informatykę ? No cóż ... "Bo na polskim nie nauczyli deklinacji...?"

Tak, Piettku, użyłem tajnej metody kopiuj/wklej i przykro mi, nie działało mi i tak. BTW sam się jej nauczyłem, a nie w szkole, tak jak Ty, wiesz ?
Inna sprawa, że dla wygody kolegów z Forum, mogłeś zrobić taki magiczny link na który da się kliknąć.... Że tak Cię zacytuję ... "Bo nie nauczyli Cię na INFORMATYCY hiperłącz?" Dziekuję.

________

Po pierwsze - z racji braku możliwości robienia edycji ponownej nie powinienem komentować tych tekstów. Po drugie - skopiowałem stąd ponownie linka i działa. Po trzecie - nie znamy się, nie pamiętam byśmy kiedykolwiek zaleźli sobie za skórę na żywo, byli na "Piettku", tak więc - skąd to ledwo skrywane chamstwo i zawiść na zwykły humorystyczny post - nie wiem, ale radzę trochę dystansu do siebie.

Re: Re: Nie byłem

Piett napisał(a):
Po drugie - skopiowałem stąd ponownie linka i działa.

Też mi teraz działa, ale wtedy mimo iż użyłem kopiuj/wklej, nie otwierała mi się stronka poprostu. Może to wina mojego łącza.

tak więc - skąd to ledwo skrywane chamstwo i zawiść na zwykły humorystyczny post - nie wiem, ale radzę trochę dystansu do siebie.

Ech... może i ja to ja przesadziłem wtedy, ale odebrałem ten humorystyczny post (kwestia spoorna w końcu) jako próbę zrobienia ze mnie idioty.
W każdym razie - było, minęło. Graba ?

Re: Re: Re: Nie byłem

MATEK_MISZCZ napisał(a):
Ech... może i ja to ja przesadziłem wtedy, ale odebrałem ten humorystyczny post (kwestia sporna w końcu) jako próbę zrobienia ze mnie idioty.
W każdym razie - było, minęło. Graba ?


________

Graba - mimo że faktycznie byłeś w błędzie.

...

Chamstwo. Oni głównie powodują zamachy, a się burzą, że ich skanują. Ech, szkoda gadać :/

|-o-|

Wiadomo już gdzie będzie się rozgrywał kolejny odcinek Kwadransu z Imperatorem
W Dankowicach w województwie śląskim widziano niejakiego Bociana, zajmującego się tematem nowego sezonu
Może i wszystko nie wyszłoby na jaw, gdyby nie zdjęcia zrobione przez jedną z mieszkanek.

http://www.rmf24.pl/foto/tylko-w-rmf24/zdjecie,iId,150837,iSort,1,iTime,1

Projekt nauczycieli

.

Przyznam, że pomysł niegłupi. Bo faktycznie, w czasie matur nie ma nauki ze względu na to, że większość nauczycieli siedzi w komisjach. Chociaż "ferie jesienne" tak z leksza niepotrzebne, bo ani śniegu nie ma, ani słońca. Już lepiej jakby zostawili dwa tygodnie ferii w zimie.

Bezsensowny

pomysł z przerwą jesienną w październiku. Po co tak wcześnie?

Wszystko tak jak do tej pory + przerwa w czasie matur i byłoby dobrze.

Donald Trump i Al Gore

-http://fronda.pl/news/czytaj/trump_zabierzcie_gorowi_nobla
Ze specjalną dedykacją dla ludzi bez dystansu do siebie - zrobione w wersji dla mniejszości niepełnosprawnych w pliku URL.

Family Guy i Pallin

-http://www.wprost.pl/ar/187360/Family-Guy-kpi-z-dziecka-Palin/.

Ta kula u nogi McCaina nagle się skapnęła że istnieją wibitnie niepoprawne politycznie seriale pokroju Family Guy`a i South Park`u? Tym bardziej że zarówno w obu już jechano m.in po niej nieźle. Gdzie tu sens?

Taka mała ciekawostka...

Twórca Family Guya - Seth McFarlane - miał zarezerwowany bilet na samolot, który 11.09 uderzył w World Trade Center.
Uratowały go 2 rzeczy :
1 - Agent powiedział mu, że samolot jest o 8;15, a odlot tak naprawdę był o 7;45.
2 - Może i pojechałby wcześniej, przez co zauważyłby pomyłkę i zdążył na samolot, lecz miał kaca po imprezie i późno wstał z wyra.

Seth mówi, że nie przejmuje się tym. Jest ateistą, i to wydarzenie tego nie zmieniło, ponadto, nie zaprząta mu to głowy, gdyż zboczenie zawodowe scenarzysty serialu satyrycznego na to nie pozwala

Amerykańska sprawiedliwość

...

-Kenneth Trump, ekspert ds. bezpieczeństwa stwierdził z kolei, że polityka "zero tolerancji" może być skuteczna tylko, jeśli stosuje się ją ze "ze zdrowym rozsądkiem".
To koncowe zdanie stanowi najlepszy komentarz dla sprawy. Wandalizmowi mowie NIE, ale, na litosc, pokolei ze srodkami. Najpierw ostrzezenie, zwrocenie uwagi, a nie areszt -,-

Zainspirowało to mnie

http://demotywatory.pl/1010660/Zero-tolerancji

Dzięki Urthona za podanie linka.

hmm

nie ma za co, do usług

Obniżenie wieku wyborczego...

Czyli z cyklu...

walczymy o poparcie młodzieży

no

wybaczcie, ale to jest śmiech jakiś. Ja bardziej bym się zastanawiał nad podwyższeniem wieku wyborczego, niż nad jego obniżeniem. Im niższy wiek, tym wyższy udział emocji w wyborze, który i tak w Polsce jest promowany hasłami "nic nie oferujemy, ale popatrzcie na inną partię, jak ona ssie, chcecie na nich głosować?"

No...

... 21 lat jest akuratne.

Nie ma czegoś takiego...

jak "akuratny" czy "naturalny" wiek wyborczy. To wszystko kwestia pewnej umowności, przyzwyczajenia Dawniej w wielu konstytucjach było to właśnie owe 21, ale zdarzało się, że i 23 lata! A równie dobrze naturalnym wiekiem wyborczym mogłoby być, powiedzmy, 140 lat, wtedy człowiek miałby taki bagaż doświadczeń, że z pewnością podejmowałby dobre decyzje w wyborach

...

Oosbiscie bym wiuek obnizytl do 7 lat, ale z warunkiem, ze osoby od 7 do 18, moga glosowac tylko na wprowadzajaca to obnizenie partie.

Re: Obniżenie wieku wyborczego...

Aquenral napisał(a):
... czyli coś z cyklu że co?

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7576093,PO_chce_obnizyc_wiek_wyborczy_do_16_lat.html

________

No cóż z jednej strony to typowe odwracanie uwagi społeczeństwa od krętactw które członkowie PO robią m.in na komisjach śledczych. Ale nie wypada nie skomentować że przy takim rozwoju wypadków PO ze swoim ogłupiałym elektoratem jeszcze zwiększyło by przewagę, jako że im młodsi ludzie, tym więcej jest bałwanów popierających niewiadomo czemu tą partię bez prawdziwego programu. Zanim ktoś się obrazi - Po pierwsze primo - sam jako typowy gówniarski bałwan głosowałem w 2007 na PO, jednak szybko budząc się z głupoty post-factum. A po drugie - cóż - ktoś obrażalski niech pamięta że PO sondażowo zawsze zyskuje miażdzące poparcie wśród...przestępców w więzieniach - mają swoje powody najwidoczniej.

A i tak piszę mając dobry humor po świeżych skokach Olimpijskich w TV

wiek wyborczy

Jak dla mnie to powinno być 21 lat. Bo ludzie nawet pełnoletni ulegają za bardzo kampaniom wyborczym i jeździe np. po jakimś polityku zamiast patrzeć na to trzeźwo i krytycznie. Bo ludzie tego nie robią. I dlatego jacyś dziwacy wygrywają wybory.

[error]

Odpowiadając wszystkim na raz. Ciężko uwierzyć że jesteście aż tak krótkowzroczni. PO w przeciwieństwie do PiS-u myśli o przyszłości i ma plan b) (bo to i tak nie przejdzie) w razie przegranej w wyborach parlamentarnych, czy tam prezydenckich w najbliższym czasie, to za te parę lat PO będzie miało poparcie tych którym chcieli dać prawa wyborcze (spokojnie 70% ówczesnych 16-17) i, i tak będą pływać po wierzchu.

Re: [error]

Horus napisał(a):
Odpowiadając wszystkim na raz. Ciężko uwierzyć że jesteście aż tak krótkowzroczni. PO w przeciwieństwie do PiS-u myśli o przyszłości i ma plan b) (bo to i tak nie przejdzie) w razie przegranej w wyborach parlamentarnych, czy tam prezydenckich w najbliższym czasie, to za te parę lat PO będzie miało poparcie tych którym chcieli dać prawa wyborcze (spokojnie 70% ówczesnych 16-17) i, i tak będą pływać po wierzchu.
________

Przecież wiadomo. Jak sam na studiach rozmawia ze znajomymi z kierunku - ludzie po 20,21 lat i swoje poparcie dla PO umieją tylko skomentować "dokopać PiS-owi, LPR-owi i o dziwo przewija się nawet Mikke, albo bo "tak" czyli czytaj: mają złe, niedojrzałe poglądy to co dopiero ciemniaki po 16-18 lat, nie mające żadnych poglądów. Z takim elektoratem to już pewnie nigdy nie będzie dobrej władzy w tym kraju.

A to ciekawe...

-http://www.newsweek.pl/artykuly/sekcje/sport/zwycieskich-kolarzy-beda-calowac-geje,53971,1

Bym skomentował to słowem na p, ale chyba od czytania połowy artykułów różnego rodzaju narobiłbym już masy potomstwa.

[error]

Tylko geje odważą się wygrać

...

no ja bym tak ostentacyjnie jebnął rowerem, rzucił soczystym "fuck this shit" i poszedł po medal ;p

w dupach już się tym bęcwałom od tolerancji przewraca.

>>>>>

Ale przynajmniej potem będą cudowne dzieci dwóch pedałów.

Afera na UE Wrocław

http://www.tvn24.pl/0,1644329,0,1,wykladowca-zyczy-oblanym-studentom-pracy-w-kfc,wiadomosc.html

http://www.ue.wroc.pl/pracownicy/bartosz_scheuer.html

NASZE 5 MINUT SŁAWY!

chociaż... sam z mikroekonomii mam warunek, i jakoś nie pracuję w KFC .... wykładowcy u nas na uczelni to podłe bestie

update

na stronie pracownika już jest sprostowanie.

Tymczasem!

http://demotywatory.pl/1034150/Studia

Re: Afera na UE Wrocław

Shedao Shai napisał(a):
sam z mikroekonomii mam warunek, i jakoś nie pracuję w KFC ....
________
Wolałbyś w Mc Donaldzie czy na CePeeNie?

Ty się śmiej

praca na statoilu jest moim życiowym marzeniem... hot dogi i piwka całą dobę... czego chcieć więcej od życia

...

Ja tam wolałbym na BiPi pracować bo w zielonym wyglądam lepiej niż w czerwonym xD i to nie hot dogi a parówki w cieście bodajże ^^

O emeryturach SB-ckich słów kilka...

-[URL]http://fronda.pl/news/czytaj/tk_ustawa_dezubekizacyjna_konstytucyjna_ale_ciecia_we_wron_nie[/URL]

Nawet ciekawe komentarze w kontekście rzeczy o których będzie pewnie w czołówkach wiadomości.

A przy okazji bo nie wiedziałem gdzie o tym napisać, a nadarza się dobry moment przy tym artykule, skoro i tak zamieszczamłem.

Pozdrawiam pewnego śląskiego fana lewaków i ubeków, lubiącego na pewnym forum architektonicznym używać avataru wrocławskiego fandomu SW, a także lubiącego skarżyć moderację za niewyrażanie się pochlebnie o popieranej przez siebie partii postkomunistyczną. Jak popierasz partię założoną przez byłych katów tego kraju z lat 1945-89 (a nawet dziś), to trzeba znać konsekwencje, a nie zachowywać się jak typowy ignorant udający że takiegio faktu nie ma. Dziękuję za uwagę - dobre w kontekście dzisiejszego wyroku Trybunału.

Nie o taką Polskę walczyłem, jak mawiał poeta

Wszyscy czerwoni powinni byli skończyć w pierdlach i na ciężkich robotach, a dla najważniejszych trzeba było zrobić drugą Norymbergę i skazać na obwieszenie, a nie debatować nad zmniejszeniem im emerytury o 10 złotych, i tak z marnym skutkiem.

Na dodatek, co mnie wpienia, z każdego kiosku świeci się do mnie okładka "Gali" z generałem....

a na drzewach

zamiast liści... pobożne życzenia ludzi, którzy nie rozumieją pokojowej zmiany ustroju a chcieliby krwi.
Jest od tego taka scena w Psach...

I najśmieszniejsze jest to, że dzisiejsi obecni krzykacze nie poszliby na bagnety tylko jak zwykle kierowali wszystkim z jakiegoś podziemia.

Radzę poczytać historię tworzenia się solidarnościowego ruchu oporu, zwłaszcza fragmenty o marginalizacji i dławieniu ludzi, którzy chcieliby zafundować temu biednemu krajowi kolejne Powstanie Warszawskie, tyle że na całą Polskę.

Polityka 30-40latków... :?
A 20? Kpina

Re: a na drzewach

Lord Bart napisał(a):
zamiast liści... pobożne życzenia ludzi, którzy nie rozumieją pokojowej zmiany ustroju a chcieliby krwi.
Jest od tego taka scena w Psach...

I najśmieszniejsze jest to, że dzisiejsi obecni krzykacze nie poszliby na bagnety tylko jak zwykle kierowali wszystkim z jakiegoś podziemia.

Radzę poczytać historię tworzenia się solidarnościowego ruchu oporu, zwłaszcza fragmenty o marginalizacji i dławieniu ludzi, którzy chcieliby zafundować temu biednemu krajowi kolejne Powstanie Warszawskie, tyle że na całą Polskę.

Polityka 30-40latków... :?
A 20? Kpina

________

Tak chłopcze/drogi panie/ (niepotrzebne skreślić z powodu niewiedzy i obcości), wież sobie w mit dobrych esbeków mogących się zmienić. Sam jako film lubię, ale poważne traktowanie jest wykluczone przez jedna scenę pokazującą ten film jako typowo lewacki. Jak pokazana jest prawicowa partia walcząca z przszłoscią PRL-wską. Scenarzyści filmu nazwali ich bodajże "CHrześcijańską Unią Jedności", w skrócie CHUJ. To wyklucza bezstronność tego filmu, zwłaszcza w kontekście uwczesnej walki rządu Olszewskiego (jakby nie było - jednego z zaledwie dwóch rządów w ciągu 20 lat chcących dobrze dla tego kraju) z komunistyczna przeszłością. Film dobrze zrobiony, ale zrobiony ku uciesze SB-ków i fanów Salonu czerwonego i różowego.

Wież sobie w to co można poczytać w Krytyce Politycznej lub Gazecie Wyborczej i td. o złych Solidarnościowcach chcących źle dla Polski. Prawdziwą Solidarność stworzyli patrioci i td. dopiero potem władza wpieprzyła tam Geremków i Mazowieckich by rozmontowali związek wolnościowy na swoją modłę. No chyba że waszym ideałem jest człowiek który pochwalał mordowanie polskich patriotów w latach 50-tych (Mazowiecki) albo jeszcze u progu Stanu Wojennego rozmawiał z funkcjanariuszami Bezpieki dlaczego nie rozpędzą tej hołoty blokującej nam dojście do koryta (Geremek - Archiwa Stazi). Cóż - wolny wybór, co prawda ze szkodą dla kraju.

A ja radzę każdemu oprócz różnych lewicowych pism poczytać np. Ziemkiewicza, Waldemara Łysiaka, dokumenty pokroju "Nocna Zmiana", czy też dokumenty Brauna pokroju "Plusy dodatnie, plusy ujemne", czy też ostatni świetny dokument "Towarzysz generał". Oczywiście polecam też często bardzo dobre publikacje IPN-u, łatwo dostępne nawet w bibliotekach. Wtedy oceniać rzeczywistość, po poznaniu argumentów i manipulacji po obu stronach. Lepsze to niż jak będziecie wierzyć ślepo ludziom jak wyżej - może ze złej woli, może z czystej niewiedzy , zmanipulowani - już towarzysz Stalin mówił dobrze o tym jak łatwo wykorzystać takich ludzi do swoich celów.

A już kłamstwa jak to pewnie kierownictwo Solidarności chciałoby dokonać rzezi. Już widzę tych Gwiazdów i Kaczyńskich i td. ociekających jadem jak wampiry chcących nowego powstania (zrestzą negatywna ocena Powstania Warszawskiego od razu dyskwalifikuje dyskutantów jako ignorantów nierozumiąych że zniewolone miasto samo rwało się do walki o wolność - konsumpcjonista współczesny tego nie zrozumie, z racji swojej ciemnoty i wyzbycia się poczucia wszelkich wyższych wartości). Każdy myślący człowiek wie że Socjalizm i tak by zbankrutował lada chwila. Każdy lewacki system w końcu bankrutuje - zbankrutowała by III Rzesza, zbankrutowały Hiszpania i Argentyna (w końcu Franco i Pinochet musieli ratować własny kraj przed widmem socjalistów), tak smao zbankrutowałbyby państwa Układu warszawskiego. Inna sprawa że Unia Europejska podąża tą samą drogą ku przepaści. Inna sprawa że faktycznie Rumunia w 1989 nieźle poradziła sobie z własnym katem.

Myślący człowiek nie uwierzy w brednie że dekomunizacja jest złem. Złe jest to że skurwiele często katujacy ten kraj są w parlamencie lub dostają wysokie emerytury, podczas gdy wielu opozycjonistów przez nich więzionych i katowanych dostaje najniższe emerytury ledwo wiążąc koniec z końcem. Kto sądzi w tej sprawie inaczej jest gorzej niż ignorantem. Komentując brak dekomunizacji zacytuję na koniec słowa Talleryanda - "To gorzej niż zbrodnia, to błąd".

A na koniec zniżę się do skierowania jednego zdania do osoby powyżej - czy uważasz denazyfikację i procesy norymberskie za złe lub błędne?

uważam

że cały twój wypocony w wielkim wysiłku tekst oraz końcowe pytanie ma się nijak do mojego życia.

A właściwie moje życie i zainteresowania mają się nijak do esbeków, towarzysza Stalina czy Układu Warszawskiego.

To znaczy, że zwisają mi dekomunizacje, żonglowanie emeryturami czy pro(stackie)testy 13.12.
Nie ma to żadnego wpływu na moją pracę, moje zarobki, dostęp do służby zdrowia, dziury na ulicach Wawy... czyli na rzeczy bliskie, realne, jebiące po krzyżu dużo bardziej niż "polityka" 20-30latków.
Bo chyba w to grono wiekowe się łapiesz?

Może sobie gaworzyć o całej historii Polski, gryźć się, opluwać (bo przecie do tego to się sprowadza) ale jest to śmieszne dla mnie, zresztą jak cała "polityka" uprawiana w necie.

Czyli nic niewnoszące pyskówki
pyskówki
pyskówki
...

No offence

Re: uważam

Lord Bart napisał(a):
że cały twój wypocony w wielkim wysiłku tekst oraz końcowe pytanie ma się nijak do mojego życia.

A właściwie moje życie i zainteresowania mają się nijak do esbeków, towarzysza Stalina czy Układu Warszawskiego.

To znaczy, że zwisają mi dekomunizacje, żonglowanie emeryturami czy pro(stackie)testy 13.12.
Nie ma to żadnego wpływu na moją pracę, moje zarobki, dostęp do służby zdrowia, dziury na ulicach Wawy... czyli na rzeczy bliskie, realne, jebiące po krzyżu dużo bardziej niż "polityka" 20-30latków.
Bo chyba w to grono wiekowe się łapiesz?

Może sobie gaworzyć o całej historii Polski, gryźć się, opluwać (bo przecie do tego to się sprowadza) ale jest to śmieszne dla mnie, zresztą jak cała "polityka" uprawiana w necie.

Czyli nic niewnoszące pyskówki
pyskówki
pyskówki
...

No offence

________

A skąd wiadomo że mój post został napisany w wielkim wysiłku? Niejesteśmy na ty, nie pamiętam żebyt tobie lub komuś innemu relacjonował proces kilkuminutowego pisania wiadomości. Więc bez insynuacji na mój temat. Tak samo jak stwierdzenie że dekomuninizacja i td. to zainteresowanie. Podobnie z tekstami że to pyskówka, opluwanie i td. bo to już graniczyło z nietylko kłamstwem ale i chamstwem.

To jest wątek prasowy, dlatego wiadomości ze świata polityki też się trafiają - dla innych oczywiste dla innych nie. Rozumiem że dla pańskiego życia ma znaczenie literówka jakiejś partii - brawo za konsekwencję, lub jej brak właściwie.

A poza tym uważam że Kartagina powinna być zniszczona. Tyle w temacie.

...

Ej ej ej, ale, jak bastion stary i schodzacy od dnia swego powstania na psy (xD) tak zawsze wszyscy byli "na ty", bez uzywania form pan/pani..
Nie psujta tradycji : )

Tu się zgadzam

Czerwoni powinni odpowiedzieć za swoje przewinienia. Wiek nie jest przeszkodą. Jestem pewien, że byle ubek ciągnąłby po sądach 90-letniego orędownika "Solidarności" aby dobrać mu się do skóry. Dlaczego wobec nich mamy stosować taryfę ulgową? Aby być lepszymi od nich? Za przeproszeniem, ale okazywanie dobroci złym nie jest wyrazem pokazania swojej wyższości nad nimi lecz zwykłej naiwności.


Po Okrągłym Stole powinni byli się dobrać ubekom do skóry. Byłoby nieuczciwie, niezgodnie z postanowieniami, ale pozbylibyśmy się tej zarazy. Co prawda to prawda, pomysł obalenia komuny bez rozlewu krwi jest szlachetny, ale co z tego skoro większość bardziej pamięta zburzenie muru berlińskiego niż obrady Okrągłego Stołu?

Nie nawołuję do jakiegoś zabijania komunistów, ale co poniektórzy powinni odpokutować za zbrodnie.

Re: Tu się zgadzam

Prezi napisał(a):
Po Okrągłym Stole powinni byli się dobrać ubekom do skóry. Byłoby nieuczciwie, niezgodnie z postanowieniami, ale pozbylibyśmy się tej zarazy. Co prawda to prawda, pomysł obalenia komuny bez rozlewu krwi jest szlachetny, ale co z tego skoro większość bardziej pamięta zburzenie muru berlińskiego niż obrady Okrągłego Stołu?
________

To podczas Okrłągłego Stołu obalano koumunizm? Całą procedurę utrzymania wpływów przez czerwonych zaplanował jeszcze Gorbaczow u progu Pierestrojki, a dyrektywy co mają gadać Adaś Szechter dostał jeszcze jadąc do Moskwy.

Okrągły Stół to przede wszystkim polegał na tym że wszyscy zrobili sobie wielką popijawę śmijąc się jak zrobili z ludzi idiotów wierzących w obelenie komuny. A posiadane i przeze mnie m.in zdjęcie krętacza Adasia i mordercy Kiszczaka przepijających sobie kieliszki przez ręce - bezcenne jak chce się wogóle zrozumieć ostatnie 20 lat. W końcu to byli "Ludzie Honoru".

Re: Tu się zgadzam

Prezi napisał(a):
Nie nawołuję do jakiegoś zabijania komunistów, ale co poniektórzy powinni odpokutować za zbrodnie.
________
A ja bym mordował. Niech cierpią za swe winy!

HAHAHAHA.

No proszę, morduj mnie. Pół życia byłem Komunistą. Jedziesz! ^^

Weź Ty się chłopie opamiętaj, bo śmiech na forum .

Pozdrawiam
Calsann (serce po lewej stronie zawsze mający)

Re: Nie o taką Polskę walczyłem, jak mawiał poeta

Elendil napisał(a):
Wszyscy czerwoni powinni byli skończyć w pierdlach i na ciężkich robotach, a dla najważniejszych trzeba było zrobić drugą Norymbergę i skazać na obwieszenie, a nie debatować nad zmniejszeniem im emerytury o 10 złotych, i tak z marnym skutkiem.

Na dodatek, co mnie wpienia, z każdego kiosku świeci się do mnie okładka "Gali" z generałem....

________

O co ci konkretnie chodzi? Bo nie wiem czy chodzi o jakąś gazetkę dla bab o takim tytule czy coś innego z ironią?

.

Re: .

Elendil napisał(a):
http://gala.onet.pl/_i/nr08_10/okladka.jpg
________

A już wiem - artykuł opisujące wspaniałe cechy "Tawarisza Gienierała". Obiło mi się o uszy, jedynie nie kojarzyłemże to wydane zostało w tej babskiej gazecie.

Cóż - Stalin i Hitler też często byli według ludzi którzy ich poznali osobiście miłymi ludźmi. Dlaczegóż więc generał szlacheckiego rodu Jaruzelskich nie mógł być podobny prywatnie.

Cisza w pociągach

Hehe

Wg mnie niepotrzebny pomysł. Od czego mamy zatyczki do uszu? Poza tym nie wiem co jest złego w słuchaniu muzyki w słuchawkach. Chrząkać też nie można w takich przedziałach? Na moje to niepotrzebne kombinatorstwo.
Pewnie wiele osób marzy o ciszy w pociągu, ale jakoś wytrzymują w hałasie. No takie są pociągi. A tworzenie dodatkowych "dla miłujących spokój" może spowodować, że nie dla wszystkich starczy przedziałów, bo niektórym nie będą pasowały ciche przedziały.

No właśnie

a poza tym co z dziećmi. Przecież one w ciszy nie wytrzymają długo.

Gdyby zrobić listę najgłupszych pomysłów polityków ten byłby wysoko

EE

To nie przebije Chrystusa Króla Polski!

Milionerzy - Pierwszy polski milion

:(

A myslalam ze to ja zgarne w tym pierwszy milion za 8 lat... cóż, przeliczyłam się!

[error]

Tobie 8, a mnie tylko 2 zostały !

...

Pierwszy milion - fajnie, ale odkąd Milionerzy "wrócili" to jakoś ten program nie ma tej magii co kiedyś.. Dodatkowo te nowe zasady z opcją "zmień pytanie na inne" Beznadzieja :/

[error]

Jak się nie ma co się lubi (mądrych ludzi) to się lubi co się ma (czyli głąbów [nie ubliżając panu który zwyciężył] którzy mają od groma kół ratunkowych) .

...

Twój tok myślenia poddaje denaturacji moje białko w oczach...

Fakt

trochę przez wprowadzanie nowych innowacji (typu 12 pytań zamiast 15, nowa czołówka, telefon do eksperta itp.) milionerzy stracili klimat.

...

No nareszcie. Zawsze się zastanawiałem ile można czekać. Mam nadzieję, że uda mi się trafić na ten odcinek

Nakaz aresztowania Stefana M.

-http://www.tvp.info/informacje/polska/nakaz-aresztowania-stalinowskiego-sedziego

Cóż - chociaż i tak obstawiam że Szwecja stwierdzi że u nich "zabijanie członków patriotycznych organizacji AK i NSZ jest takim samym przestępstwem o niskiej szkodliwości jak kradzież guszki z drzewa", to jednak tzreba być dobrej myśli.

Ale jeżeli wsyztsko potoczy się jak tzreba, miło będzie zobaczyć Adasia, charczącego z nienawiścią o polskich prawicowych antysemitach, dręczących biednego starca. Nasze forumowe kółko lewicowe i tak nie widzi pewnie nic złego w skazywaniu AK-wców i NSZ-wców.

Adema powraca w oryginalnym składzie.

Notka z blogu Marky`ego :

Hello to all. Marky here letting my fans, friends, and family know that I`M BAAAAACCCCKKKK.... Real quick, the original band has not sat in a room together in 5 years, however we have all been in touch and are excited to reform THE REAL ADEMA. First comes a DVD full of Adema shows, backstage mayhem, and rare experiences found nowhere else.. Next we write a great record and hopefully tour before we drop the new record. I want to let my band know that I am thankful that God has brought us back together and I`d like to extend my thanks to everyone that has been behind Adema. Stay tuned 2010 is our year to wreck some shit. God Bless everyone who reads this. I am truly excited about these unexpected plans..... - Marky Chavez ...


Marky i Ransom wrócili do składu... pierwszy raz od pięciu lat...
Jak dla mnie ich odejście zabiło ten zespół, wielkim fanem nigdy nie byłem, ale byli nieźli. 2 albumy wydane z innymi wokalistami to jakieś tragiczne pomyłki. Zapowiada się nieźle, 2 koncerty re-union, płyta z b-sidami i nowe DVD (zapewne trafi na nie 1 z re-unionów ), a potem zapewne trasa i album z nowiusim materiałem Ciekawostka.

Mandometr

Skan z marcowego "Świata Nauki"

http://yfrog.com/0kmandometrj

Nie mam pojęcia jak to skomentować

12 najważniejszych polskich gwiazd w jednej piosence, czyli zabijcie mnie.

12 największych gwiazd polskiej muzyki (Ascetoholix, Kupicha, Farna i inne ścierwa) nagrało wspólnie piosenkę na 10-lecie stacji Viva. Nie mam nawet siły walnąć irocznego komentarza ani narzekać. Teledysk właśnie powstaje, ale tutaj mamy już wykonanie live :
http://www.youtube.com/watch?v=TNY7bi3htyM

A tu news na cgm i galeria zdjęć z powstającego video :

http://www.cgm.pl/galeria.php?gallery_ID=7193Aż 12 polskich artystów wzięło udział w nagraniu piosenki "Muzyki moc". Utwór, skomponowany przez Marka Kościkiewicza, powstał z okazji 10-lecia stacji muzycznej Viva Polska.

To pierwszy projekt, w którym wspólnie wzięli udział Ania Wyszkoni, Doda, Doniu, Ewa Farna, Gosia Andrzejewicz, Kasia Cerekwicka, Kasia Wilk, Liber, Piotr Kupicha, Sasha Strunin, Stachursky oraz Sylwia Grzeszczak.


Szkoda że Rutowicz tam nie ma jeszcze.

...

MATEK_MISZCZ napisał(a):
Stachursky
________
DOSKO!

(-:

CHCECIE LASER ! ? ! ?

...

O mój Boże.

Kraków 2026

W organizację w Polsce EURO 2012 też niby nikt nie wierzył....

http://www.sport.pl/zimowe/1,64996,7622490,Igrzyska_Olimpijskie_w_Krakowie_w_2026_r__.html

Cracow 2026?

Ale Polacy są na to za ciency. To tego potrzeba wielu stadionów, kupy kasy i w ogóle... Ale będę miło zaskoczony jeśli wygramy. Ale na to są szanse raczej minimalne. Ale zawsze warto próbować, nie? O to chodzi. No cóż... chyba trzymam kciuki.

..

Po kompromitacji w 2012 to nie przejdzie.

...

jak polske będzie miał na świecie reprezentować krakuf, to ja zrzekam się polskiego obywatelstwa o/

Czynność pomyłkowa

czyli inaczej freudowska pomyłka.
Made by pisuar

Temat jednego z paneli dyskusyjnych kongresu PiS w Poznaniu na ten weekend
Czy możemy wygrać z demokracją, aby zapewnić Polakom dobrobyt?
http://wyborcza.pl/1,76842,7623598,PiS_na_kongresie_bedzie_walczyl_z_demokracja__.html

Cała prawda o ...

Re: Czynność pomyłkowa

Lord Bart napisał(a):
Temat jednego z paneli dyskusyjnych kongresu PiS w Poznaniu na ten weekend
Czy możemy wygrać z demokracją, aby zapewnić Polakom dobrobyt?
http://wyborcza.pl/1,76842,7623598,PiS_na_kongresie_bedzie_walczyl_z_demokracja__.html

Cała prawda o ...

________

A cała prawda widoczna po zobaczeniu jaka to strona - czyli zajmowanie się pierdołami. Żeby nie było bo sam czuję raczej niechęć do pseudo prawicy jaką jest PiS ale jakby taki błąd literkowy zrobiono na konwencji PO i SLD - sprawę by zatajono - brak powagi w wątku prasowym nazbyt widoczny.

to kończymy z tymi szlugami

Niestety

ten rząd, tak jak i inne .. wychodzi z założenia, że obywatele są głupi i trzeba ludziom dawać masę zakazów i nakazów aby mogli w ogóle przeżyć :/

Dobrze robią

jak palacze chcą truc, to niech trują siebie samych, a nie niewinnych ludzi, którzy papierosa w ustach nie mieli. Tak naprawdę bierne palenie jest jeszcze bardziej szkodliwe niż to normalne.

zgadzam się

z tym. Ale nie można palaczom zakazać palenia jako takiego. A już słyszałem pomysł by palacze mogli palić tylko w własnym mieszkaniu, co uważam za chore.
Ja rozumiem argumenty niepalących. Więc tak długo, jak dla palących będzie istniał wydzielony obszar (jak jest np. na dworcach) to nie widzę problemu.

O to chodzi...

NIE MOGĄ SIĘ TRUĆ SAMI ... nie jestem palaczem... ale zakazywanie palenia np w parku, jak nikogo nie ma w okolicy, lub we własnym aucie to jest idiotyzm.

A bary dla palaczy?? .. też ich nie może być ..
a E-papierosy??? .. zabronienie ich sprzedaży?/ . .idiotyzm.. znam sporo palaczy, którzy dzięki nim w końcu rzucili palenie

Owszem

głupota. Gęgano też kiedyś coś o zakazie palenia na balkonach na przykład. Poza tym zakazy w pubach? Przecież papierosy jeden z głównych elementów pubu, no nie?

zgadzam

się z Twoją teorią zakazów i nakazów. Też uważam, że obywatele powinni mieć większą swobodę w podejmowaniu decyzji, jednocześnie będąc mocniej obciążeni ew. karami za ew. szkody.

Ale moim zdaniem powinno się to tyczyć takich spraw jak np. aborcja czy eutanazja. Dotykają one bowiem wyłącznie daną jednostkę ew. jej rodzinę, a nie osoby postronne.

A tak jest właśnie z palaczami. Sam okazjonalnie strzelę LuckyStrike`a do kawy, częściej jakąś dobrą cygaretkę a raz na jakiś czas cygaro.
ALE
Zawsze zwracam uwagę na to gdzie palę. I w jakim towarzystwie, zawsze zapytuję się czy nie będzie komuś przeszkadzało.

Czy myślisz, że ogół tego średnio myślącego społeczeństwa weźmie ze mnie przykład? Nie. Bo każdy Polak ma o sobie niesamowicie wielkie mniemanie i poczucie szlacheckiej wolności. Szkoda tylko, że większość to chamstwo

A na takie zachowania musi być odgórny bat.
Natomiast łagodzenie przez PO pokazuje jak ta partia za bardzo chciałaby złapać wszystkie nitki. Myślę, że nic by im się nie stało gdyby wprowadzili całkowity lokalowy zakaz.

Na rozmowę nad sensownością tej ustawy...

...należy poczekać, aż przyjmie ją Senat i podpisze prezydent, ponieważ obecnie to kruszenie kopii o coś, co nie jest jeszcze stuprocentowo pewne. Albowiem miłościwie nam panujący Pan Prezydent Najjaśniejszej Rzeczpospolitej nie raz już nas raczył zaskoczyć sytuacją, w której zwlekał z podpisaniem dokumentu, o którym wcześniej mówił, że to niezwłocznie zrobi.

Niemniej jednak ustawa ta (nawet w wersji złagodzonej) cieszy mnie, jako osobę niepalącą. O szkodliwości biernego palenia nie trzeba już nikogo przekonywac. Demokracja ma chronic mniejszosc (palaczy) przed tyranią większości, stąd wydzielone miejsca do palenia, ale w przestrzeni publicznej powinno się ponieśc wszelkie starania, aby zniwelowac te zwyczaje, które szkodliwie wpływają na komfort i samopoczucie obywateli. Uwolnienie jej o dymu nikotynowego jest w moim odczuciu tego rodzaju działaniem. Oczywiście nie można zabronić nikomu palenia, albowiem byłoby to ewidentne złamanie praw obywatelskich. Wydzielenie oddzielnej przestrzeni dla palaczy w lokalach gastronomicznych jest więc rozwiązaniem jak najbardziej właściwym. Tyle godna pochwały teoria, która musi zetknąć się prozą życia codziennego.

No i właśnie: zastanawia mnie jedna rzecz. Zakładając, że ustawa przejdzie szczęśliwie przez pozostałe etapy procesu legislacyjnego i wejdzie w życie, to jak się będzie miała sprawa z egzekwowaniem jej zapisów? Przecież Polacy słyną z tego, iż są narodem mającym przepisy i normy w wielkim poważaniu. Skoro teraz mam styczność z ludźmi, którzy palą w np. przedziałach dla niepalących i stanowczo olewają znaki zakazu i zwrócenia im uwagi to jak wpłynie na nich groźba zapłaty mandatu z kopcenie na np. przystanku autobusowym? Pewnie nijak. Strażników miejskich nie ma na każdym kroku i na prośbę na przystanku "Czy może pan/pani tu nie palić, ponieważ jest w mocy ustawa wg której jest to wykroczenie karane mandatem bla bla bla" zareagują jak dotychczas sążnistym "spier....". Podobnie restauratorzy - zamiast wydawać pieniądze na wzniesienie palarni w pubie czy w knajpie nadal będą zezwalać na palenie, bo zapewne ewentualna kara będzie niższa niż koszty przebudowy i jednocześnie stanowić będzie ułamek procenta ich dochodów. Za wprowadzaniem nowych przepisów winna iść próba podwyższenia poziomu obywatelskiej kultury (jakaś akcja społeczna or something like that), ale na to nie liczę. Ustawa, jeżeli wejdzie w życie (na co liczę), może stać się martwym przepisem.

Następna

ustawa wprowadzi "kąciki dla pijących" w pubach ... bo jakiś abstynent będzie narzekał, ze mu w pubie pijący przeszkadzają.

Obowiązkiem państwa nie jest decydowanie za obywatela co jest dla niego dobre, a co złe..

To, że ktoś obok mnie

pije mi nie szkodzi, a jak ktoś pali to wtedy wdycham dym tytoniowy z jego papierosów

Dobrze

Tyle że od niezdrowego jedzenia też możesz umrzeć, więc to na jedno wychodzi czy palisz czy objadasz się rakotwórczym żarciem. Równie dobrze można zniszczyć sobie wątrobę od picia alkoholu w nadmiernych ilościach.

...

Tyle ze pijacy obok mnie piwo, albo jedzacy bombe cholesterolowa (pal licho czy to szkodzi czy nie..) nie maja wplywy na mnie, palacy tak.
Myslec ludzie, myslec, i czytac na co sie odpowiada...

A kto cie

zmusza do siedzenia obok palacza ?? możesz się przesiąść lub zmienić lokal

Czy on dostanie zakaz palenia, czy ty wyjdziesz z lokalu .. tak czy siak czyjaś wolność osobista została naruszona

...

Zeby nie bylo, ja osobiscie nie zajmuje zadnego stanowczego stanowiska w tej sprawie, ja tylko staram sie.. racjonalnie argumentowac stanowiska obu stron xD

Chodziło mi o to

Chodziło mi o to, że człowiek się martwi wdychaniem dymu przez papierosy, a tak naprawdę w drodze powrotnej do domu może spaść ci cegłówka na głowę, może potrącić cię pijany kierowca, albo możesz dostać raka żołądka od rakotwórczego żarcia, więc po co się przejmujesz dymem, który jak wiele innych jest zabójcą, nie jakimś specjalnie wyjątkowym

...

Proste, to przesiądź się gdzie indziej, z dala od osoby, która pali. Z resztą podobno nie pijesz alkoholu, więc zakaz palenia w takich miejscach nie powinien Ci przeszkadzać.. No chyba, że chodzisz do barów/pubów i innych takich aby pić sok..

...

Niektorzy chadzaja do takowych aby spotkac sie ze znajomymi^

to

do pizzerii albo na lody

Gdyby

to było takie proste. Nie jest dla mnie przyjemne przebywać w knajpie, po wyjściu z której wszystko co mam na sobie muszę wrzucać do prania bo śmierdzi na odległość. A i sam pobyt w takim miejscu, zazwyczaj trochę przyjemności ze spotkania ze znajomymi zabiera. Są knajpy, w których wręcz mgła się unosi od dymu. Co prawda ja to jestem w stanie jeszcze przeżyć ale mam znajomych, którym to na tyle przeszkadza, że trzeba szukać specjalnych knajp. A wtedy potrafi pojawić się problem z brakiem miejsca w takowych. Dlaczego przez kilka palących w knajpie osób reszta musi wdychać dym, jeśli chce w niej przebywać?

Zakaz

Zakaz palenia w knajpach zabija klimat knajp. Bo nie jest to miejsce gdzie przychodzi sobie tylko poplotkować, ale też napić się piwa i zapalić szluga. Tak było zawsze i być powinno, niech zatwardziali przeciwnicy palenia znajdą inne miejsce spotkań jak im to przeszkadza. Zakaz palenia to jak zakaz picia w pubach albo modlenia się w kościele - odebranie kawałka sensu istnienia takich miejsc. Żeby nie było - nigdy w życiu nie miałem szluga w ustach i jestem przeciwnikiem palenia w większości miejsc publicznych (zamkniętych pomieszczeń). Ale knajpy nie dla palących - co to to nie.

...

O, rozsadny glos ; p

Choc jedyne co bym dodal, to w ostatnim zdaniu, `ustawowo` slowko. Bo jak ktos chce knajpe dla niepalacych zrobic, wlasnie zeby przyciagnac osoby stroniace od dymu, niech ma. Ale sie domyslam ze sie zgadzasz z tym, tylko skrotowo napisales ; p

Pewnie

Pewnie, że tak. Jeśli ktoś chce zrobić lokal z całkowitym zakazem palenia lub wydzieloną palarnią to ma pełne prawo, w końcu to jego lokal, jego biznes i jeśli z jakichkolwiek powodów chce tak zrobić to ma prawo. Powinien mieć do tego prawo, a nie obowiązek.

:/

słabo... zagonią palaczy do gett niczym żydów. Nie podoba mi się to specjalnie. Co prawda zakaz nie godzi we mnie jakoś strasznie, ale zapalić sobie lubię czasem właśnie do piwka. No cóż przynajmniej płucka będą zdrowsze bardziej mnie martwi co nasz kochany rząd wymyśli potem? Jak to pisał ktoś powyżej - wydzielone miejsca dla pijących alkohol? Bo komuś może np. przeszkadzać widok pijanych ludzi? Bo odczuwa dyskomfort psychiczny?

tak szczerze

czy palenie w miejscach publicznych jest aż tak szkodliwe? mi tam nigdy nie przeszkadzało, że jakaś osobę, którą mijam, pali. Specjalnie się tego nie nawdycham. Jedyne co aprobuje, to zakaz palenia na jakichś przystankach i tego rodzaju miejscach. Tam to naprawdę wkurza.

A zakaz palenia w pubach? Masakra.

Ogólnie całkiem idiotyczny pomysł. No ale nie jestem zdziwiony specjalnie.

WIelkie osiągnięcia

Hmm

Z tego co czytałem wyłania się sytuacja beznadziejna. No bo skoro kobieta nie usunie ciąży, to i tak prawdopodobnie dziecko umrze z głodu. To trudna i niejednoznaczna sprawa bo chodzi przecież o warstwy biedoty. Co prawda Clinton miała dobre intencje no ale niestety aborcja to zdecydowanie coś strasznego, wg mnie powinno się ją stosować w ostateczności. Ja raczej wstrzymałbym się z krytyką Clinton

Tobie Piett radziłbym ci przestać myśleć ogólnikami, bo na hasło lewicowiec od razu kojarzy ci się zwolennik aborcji, eutanazji, pederasta, bezbożnik i komuch. Wiem, że trudno to odróżnić zważywszy na nasze polskie realia, no ale radziłbym zachować trochę tolerancji, bo pewnie niektórzy na forum mają lewicowe poglądy i pewnie nie chcą być kojarzeni z tego powodu negatywnie.

W dzisiejszych czasach cżłowiek jest zagubiony światopoglądowo. Wiem bo sam byłem zatwardziałym prawicowcem, w 2005 r. kibicowałem Kaczyńskiemu i Ratzingerowi. Obydwoma się bardzo rozczarowałem.
Teraz mam poglądy hybrydowe, nie zaliczyłbym się jednoznacznie do środowiska prawicowców jak i lewicowców, tak samo do katolików i ateistów. Tak więc Piett nic nie jest jednoznaczne.

Sposób na kierowców

...

jestem jak najbardziej za. wręcz zrobiłbym sobie 50 takich naklejek w kawałkach i chodził po mieście i przyklejał.

W końcu...

...jakaś skuteczna metoda

...

Popieram takie działania

wnioski z Manify 2010

Moje dwie koleżanki były i poinformowały mnie o tej ciekawej akcji, będącej pokłosiem burzy kobiecych mózgów

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,95190,7642485,Pierwsze_oficjalne__Dni_Cipki__juz_w_kwietniu.html

Zastanawiam się jaki dać komentarz, ale... naprawdę nic nie przychodzi mi do głowy...

...

Ciekawie brzmi szczególnie to:
W programie m.in.: "warsztaty waginalne", film "Monologi waginy" oraz "cipkowe gadżety".

Ciekawe

co jarał ten kto to wymyślił.

...

"organizacje feministyczne" czyli kobiety o/

Feministki

Feministki to nie kobiety. Bo prawda jest taka, że przeciwieństwem kobiety nie jest mężczyzna, tylko jest nią feministka. I mówię to bez cienia żartów i tak uważam. Feminizm to jedna z najbardziej pojebanych rzeczy w dzisiejszym społecznym świecie, a każda feministka to wg mnie człowiek pojebany. Jeśli znacie jakieś feministki to powiedzcie, że jest tu taki Abe z Rzeszowa, fan Gwiezdnych wojen, który uważa je za niedorozwinięte umysłowo.

Re: Feministki

Abe napisał(a):
Feministki to nie kobiety.
________
A kobiety to nie ludzie

nieprawda

kobiety to też ludzie.

...

ktoś Cię poważnie okłamał, mój chłopcze

ta, jasne.

i co jeszcze? Może czarni mają prawo do głosowania?

...

ktoś Cię poważnie okłamał, mój chłopcze [2]

E wy tak na serio

czy jakaś ironia/ żart/ czy wie tam co jeszcze?

...

ktoś Cię poważnie okłamał, mój chłopcze [3]

...

tak, na serio.

to ktoś

musiał was oszukać...

Kobiety to też ludzie. W dodatku tak samo są one tak samo ważne jak mężczyźni. Bo żadna z płci nie jest ważniejsza.

...

hm, wiesz, pytanie jest.

ktoś powinien uwierzyć większości, bo nie może się mylić.

czy.

ktoś powinien uwierzyć tobie, bo nie masz zupełnie doświadczenia z kobietami.

hm?

lul, wut?

to niby czemu one mają "cycki" i nie mają tego no... wiesz.

Seller

Seller, mam wrażenie, że nigdy nie miałeś dziewczyny. Zgadłem? Ale tak serio.


(I nie chodzi o to, że niby ci co mają/mieli nie traktują kobiet jak ludzi.)

Chłopie

chyba ostatecznie zrozumiałem sens twej "popularności" na Bastionie...

Re: Feministki

Abe napisał(a):
jest tu taki Abe z Rzeszowa, fan Gwiezdnych wojen, który uważa je za niedorozwinięte umysłowo.
________

Zabrzmiało to tak odważnie Abe, że przez moment poczułem się dumny iż należymy do tego samego gatunku

|-o-|

Ohaha! Świetny dowcip. Nie no uśmiałem się, bardzo dobry żart.


Bo to jest żart, prawda? Powiedzcie mi, że to jest żart.
Oh, pojmowanie "kreatywności" ludzkiej (tj. feministycznej) jest dla mnie od dziś w szufladce "Brak słów".
Rozumiem walkę o "całkowite" równouprawnianie, te same zarobki itp.
Chociaż już przy parytetach, zacząłem patrzeć na ruchy feministyczne nieco zdziwionym wzrokiem, ale "Dni cipki"?
Ale jestem tolerancyjny i tego nie skomentuję. Nie mniej, udanego "dnia cipki", czy jakoś tak

Może

chodzi im o to, aby zamiast do d*** mówić do cipy? Bo chyba o nic innego...

Tia, feministki nie są porąbane. W ogóle.

.

Jak dla mnie to dowCip taki, czy coś.

Hmm

Bart, naprawdę nie musisz już udowadniać że jesteś 100% heteroseksualistą, wszyscy o tym wiemy

btw. nie wstydzisz się dziewczynom w oczy spojrzeć po takich ekhem "lubieżnych" postach?

chyba

jako jedyny nie zrozumiałeś o co tu chodzi. Nie dziwi mnie to szczególnie...

..

Cipka to cipka. i nic tego nie zmieni

a cały ten feminizm.. szkoda gadać. `feminizm kończy się gdy trzeba wnieść kanapę na 8 piętro`

się proszą, żeby je rozstrzelać...

Sytuacja w polskim gimnazjum

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Zatrwazajacy-raport-o-polskich-gimnazjalistach,wid,12070756,wiadomosc.html?ticaid=19cbc

Wg mnie dopiero się obudzili bo patologia w gimnazjum to trwa już chyba od ponad dekady. Myślę, że rząd powinien rozważyć likwidację gimnazjów albo zrobić podobnie jak w systemie niemieckim gdzie są 3 typy gimnazjów i dokonywać selekcji uczniów pod względem zachowania i umiejętności już w podstawówce.

O Polakach w Wielkiej Brytanii

[error]

Niedługo Brytyjczycy będą dołączać do CV znajomość języków obcych, w tym Polski komunikatywnie żeby dostać robotę

pogorzelcy...

...

ja pierniczę, wywalić ich z tych domów, zanim zdążą zmelinować i te bloki i wsadzić tam kogoś, kto na prawdę tego potrzebuje... -_-
Edited by Rusis

dokładnie

nóż w kieszeni się otwiera. Warto też poczytać forum Kamienia Pomorskiego... ludzie swoje a władze swoje.

2x

1. http://film.onet.pl/0,0,1604587,1,600,artykul.html
Uwielbiam te wykrętne, wijące się odpowiedzi i statystykę argumentowaną dlaczego "musi" być drogo
Szkoda też, że cały czas mowa jest o multipleksach. A normalne kina to już co? Nie nadają się?

2. http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80645,7688093,Reforma_systemu_ubezpieczen_zdrowotnych_w_USA___Na.html
W końcu. Obama powinien dostać za to Nobla, nie wiem... z medycyny Niestety, duża część tego głuptawego społeczeństwa nie kuma o co mu chodzi.

Wczoraj nawet miałem małą dyskusję z Amerykaninem o nicku ImpeachObama na serwerach CoD. O ile udało mi się przekazać swoje myśli (angielski polityczny nie jest za dobry), to on starał się przekonać mnie że USA zmierzają ku komunizmowi.

No ale tłumaczenie mu tego przypomina rozmowę "dlaczego rugby to football, a footbal to soccer"

Re: 2x

Lord Bart napisał(a):
1. http://film.onet.pl/0,0,1604587,1,600,artykul.html
Uwielbiam te wykrętne, wijące się odpowiedzi i statystykę argumentowaną dlaczego "musi" być drogo
Szkoda też, że cały czas mowa jest o multipleksach. A normalne kina to już co? Nie nadają się?

________
Wszedłem na Bastion żeby dać ten link . Ale wiedziałem, że mnie ubiegniesz .

re: 2x

Ad. 1.

Nie wiem czy istnieją w Polsce jeszcze normalne kina. No może są jakieś pojedyncze przypadki, jak dwusalowa Malta w Poznaniu. Cała reszta kin niemultipleksowych utrzymuje się jedynie dzięki wsparciu Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych.

A kiniarze mogą tak sobie pisać, być może nawet mają rację, bo czasy są ciężkie, a rynek dziwaczny. Ale ja do kin chodzić przestałem .

Ja chodzę do

kina, ale tylko na takie filmy, które są tego warte, ewentualnie kontynuacje. W zeszłym roku byłem chyba tylko na Epoce lodowcowej 3D, Księciu półkrwi i Avatarze (w tym roku tez na nim byłem). U mnie w mieście jest kino, nie żaden multipleks dzięki czemu bilet kosztuje 14 złoty.

Usunięcie ze szkoły za zdjęcia

Nazwij to jak chcesz

Jak dobrze się uczą i zachowują w szkole, to nie rozumiem, czemu mają być wyrzucone. Za robienie sobie zdjęć? Bez sensu...

Count Dooku!

Niedawno mieliśmy okazję słyszeć o zamachach bombowych w metrze w Mokswie. Szukano sprawców a jeden się przyznał. Co więcej sprawca ma bardzo znajome imię i również jest separatystą.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/b.php?nr=421512

hmm

chyba zły link

Peja ukarany za sprowokowanie pobicia

http://www.cgm.pl/aktualnosci.php?news_ID=7933

17 koła ... Mała kara za tak brutalny czyn, jak dla członka grupy 100 najlepiej zarabiających Polaków...

Petycja

Myślę, że film powie wszystko. Ostrzegam, że jest bardzo drastyczny (uwierzcie mi, jest KUR**SKO drastyczny). Jeżeli los zwierzaków nie jest Ci obojętny, to podpisz od razu petycję. Żółtki na filmie obdzierają psy i koty żywcem, bo tak skóra schodzi szybciej i można ją opierdo**ć, zeżreć czy co oni tam ku**a robią. Nie mam słów by to opisać.

http://www.ptroa.co.il/petitionmovie/petition-English.php

Faktycznie drastyczny

Ale wątpię, by podpisanie petycji miałoby coś dać.
Chińczycy nie przestrzegają praw człowieka, więc co tu mówić o przejmowaniu się przez nich losem zwierząt.

...

ojej, przykro mi ;<

a czym to się różni od geparda, który zjada sobie kawałek zebry, kiedy ta jeszcze żyje i potem leci poruchać się ze swoją partnerką, zostawiając wspomnianą zebrę, żeby zdechła?

może niech najpierw dzieci w afryce będą miały co do ust włożyć, a potem zajmiemy się lansowaniem ochroną zwierząt, ok?

...

Ale podpisanie petycji sprawi ze czlowiek ma lepsze samopoczucie, w koncu zrobil tak wiele dla polepszenia swiata. : >

Wyjątkowo zgadzam się

z Tremaynem. Najpierw pomyślmy o ludziach. Jeśli wyginie gatunek zwierząt to oczywiście będzie smutne, ale jeśli ludzie wyginą to będzie gorzej.

...

E tam, planeta by na wyginieciu ludzi zyskala ; D

E tam

co to za Ziemia bez ludzi. Raczej marna podróba.

Marna?

Bez wojen, bez dewastacji, bez awantur, bez pitolenia głupot, bez zbędnego hałasu...kurczę, no coś fajna taka Ziemia

Pewnie, że

fajna. Człowiek to największy ch*j ze wszystkich stworzeń na Ziemi.

Ale nie byłoby

też miłości, przyjaźni, przebaczenia, zrozumienia i harmonii.

Bla, bla, bla....

Znalazł się orędownik podstawowych wartość... ach, te zapędy reformatorskie.
Nie było by harmonii bez ludzi, powiadasz? To właśnie człowiek jest siewcą chaosu . Bez jego zbyt drastycznego ingerowania w naturę, Ziemia miałaby się wyjątkowo dobrze .
A pozostałe wymienione przez Ciebie słowa nie są wcale obce w świecie zwierząt. Masz psa?

A czy bez Chaosu

istniałaby harmonia? Tak samo jak bez ciemności nie byłoby światła.

Pozwolę

sobie wtrącić, że jest coś takiego jak druga zasada termodynamiki, która jasno mówi, że i tak chaos nastanie, czy to z udziałem człowieka, czy bez.

Co nie zmienia faktu...

... że człowiek swoimi działaniami jedynie go nakręca.

LOL

100% PATOSU!

...

Mięso jesz? Jak jesz, to wiesz że świnie głównie się hoduje aby je zjeść. A to, że w Azjaci wpieprzają mięso psów czy kotów, who cares? A co mają powiedzieć hindusi gdy widzą jak ktoś w innych krajach je mięso krowie, bo u nich przecież krówska są święte.

Załatwisz problem z głodem na świecie wśród ludzi to dopiero pomyślę o zwierzętach, proste.

Tyle, że

tu nie chodzi o to, że zwierzęta są zabijane, tylko o to, w jaki są zabijane.

...

Zapewniam Cię, że nie tylko psy i koty są tak zabijane..

Zgadza się

I ludzie, i zwierzęta w różnych miejscach cierpią jednakowo. I w przypadku ludzi też trzeba reagować.
A tutaj mamy akurat sprawę zwierząt w Chinach.

Choć moim zdaniem z góry przegraną, patrząc na to co to za kraj.

...

Mnie zastanawia fakt czemu człowiek przejmuję się tak bardzo wszystkich wokół a nie przejmuje się samym sobą.. :|

A sprawa czy przegrana czy nie, nie obchodzi mnie to. Jak im smakuję to niech jedzą, na zdrowie o/

Czarna wstążka

PS.

Z ostatniej chwili.

Nikt nie przeżył. W TV podają nazwiska umarłych.

Przed

chwilą powiedzieli na TVP Info, że podobno są 3 osoby ciężko ranne. Ale kto to jest i czy to prawda jeszcze nie wiadomo.

Obowiązkowe wycieczki

...

Ja z chęcią bym do Katynia pojechał, a na Wawel tym bardziej. Groby królów i Marszałka.. <3. Ale nie każdego stać, chyba że fundowałoby to Ministerstwo Edukacji (bo na fundusze szkół bym nie liczył). I nie każdy ma paszport, jeśli chodzi o wyjazd do Katynia. No więc... Trudno będzie, ale może się uda. Nie miałbym nic przeciwko temu.

...

Hmm.
-kasa. (w szkole sredniej katyn, warszawa, krakow, oswiecim ? Przy niekorzystnym ulozeniu w stosunku do tych miast, a sa dosc rozciepane i napewno kazdy ma gdzies daleko, to sa koszta^)
-klimat z klasa ? (no, sorry, w Auschwitz bylem 2 razy, raz prawie-prywatnie, poczulem "klimat" ego miejsca. 2 raz z klasa. Zgadnijcie czy byl klimat ? )

Nikt sie jeszcze tam nienauczyl ze takie rzeczy narzucane odgornie, niewynikajace z "potrzeby serca", maja mizerny skutek ? -,-

..

powinno być dla chętnych. tj, ci co chcą jechać pojadą, a ci co nie, to w szkole zostają na lekcjach. i tak większość by pojechała, więc o przymusie nie byłoby mowy.

na Wawelu byłem, w Auschwitz byłem, w Muzeum Powstania byłem i uważam, że rzeczywiście powinno się takie wycieczki organizować. (tylko tak jak pisał X-Yuri, `klimat` z klasą a prywatnie to co innego.

pozostaje kwestia funduszy.. jak refundowane, to nie wiem jak oni chcą to osiągnąć, a jak nie refundowane to nic z tego nie będzie

Tytuł posta.

Kiepski pomysł. Powinno być już raczej, jak napisał Karaś, tylko dla chętnych. Nie każdy by chciał odwiedzić te miejsca, poza tym są po prostu odległe.
Poza tym niezbyt lubię jeździć gdziekolwiek z klasą, bo ta mnie dołuje. :/

...

Byłem z tej listy tylko w Auschwitz i to chyba było w trzeciej klasie gimnazjum, czyli.. z cztery lata temu. Każdego roku w moim byłym gimnazjum ostatnie klasy jeżdżą do Oświęcimia.

W Krakowie byłem, ale jakoś nie zwiedzałem Wawelu Co do reszty to mi tam zwisa bo już raczej nie pojadę, że szkołą a samemu to sobie mogę kiedy chce jechać, ale pomysł dziwny i pewnie przejdzie bo.. bo teraz jest taka atmosfera, że głupot przechodzą o/

ehm.

zaczęło się...

>>>>>

Pytanie tylko kto za to zapłaci.
Z tym katyniem to przesada ale Wawel czemu nie.

Watykanówek rozgrzesza Bitlesików :P

http://cgm.pl/aktualnosci.php?news_ID=8128

Na pewno ich to cieszy niesamowicie -_-"

---

Oh, w końcu mogę zacząć ich słuchać!

....

jak miło, że dają przykład i wybaczają xD

Tytuł posta.

Ahahaha, dobre.

Ej

Ej nie pisz tak bo Piett cię zniszczy!

...

Watykanówek ... ?

>>>>>

Kojarzy mi się z tirówkami.

Re: Ej

Prezi napisał(a):
Ej nie pisz tak bo Piett cię zniszczy!
________

Eeee, dobra - dlaczego mam niszczyć kogoś - za przekręcenie nazwy zespołu z lat 60-tych? Bez sensu. Prędzej ciebie już trzeba podejrzewać za pejsowaty avatar.

..

sratatata.
najlepszy przykład dzieciom dają księża, prawda..?

>>>>>

Zwłaszcza w USA, Irlandii Niemczech oraz innych krajach.

Re: >>>>>

wandalek napisał(a):
Zwłaszcza w USA, Irlandii Niemczech oraz innych krajach.
________

Współczuć tobie - ci "księża" z Irlandii i Niemiec musieli mieć z tobą zbyt bliskie kontakty - skoro tylko z tym ich kojarzysz.

Wywiad z Nergalem

http://przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=kultura&name=496
Dosc ciekawy.
Zwlaszcza ze w sporej wiekszosci sie nam punkty widzenia pokrywaja ; p

..

Nergal to jedna z niewielu naprawdę inteligentnych osób, które się wypowiadają o takich sprawach. Nie rozumiem, dlaczego ludzie tak na niego naskakują, nie tylko za Dodę, i nie tylko Kościół ale i ludzie słuchający takiej muzyki- no cóż, zespół, który odniesie komercyjny sukces ciężką pracą dla niektórych i tak się `sprzedaje`. A i sam Behemoth tworzy naprawdę dobrą muzykę.

...

Nergal rzeczywiście wydaje się inteligentny, lecz dwóch rzeczy nie rozumiem - po co zniszczył Biblię na koncercie i po co związał się z Dodą? Bo to podważa jego inteligencję.. Z tą Dodą to dla kasy, rozumiem. Ale po jaką cholere niszczyć Biblię?! Gdyby zniszczył Koran na koncercie, od dawna byłby martwy...

Re: ...

Dave napisał(a):
Nergal rzeczywiście wydaje się inteligentny, lecz dwóch rzeczy nie rozumiem - po co zniszczył Biblię na koncercie i po co związał się z Dodą? Bo to podważa jego inteligencję.. Z tą Dodą to dla kasy, rozumiem. Ale po jaką cholere niszczyć Biblię?! Gdyby zniszczył Koran na koncercie, od dawna byłby martwy...
________

O to, to. Zwłaszcza to dobre jak ostatnio jeden mój znajomy opowiadał mi jak rozmawiał ze swoim znajmomym - wychwalającym Neragala za ten "wyczyn" - tamten nie umiał odpowiedzieć kiedy stwierdził że Nergal to tchórz, skoro walczy z religią pokojową, natomiast boi się spalić Koran, będący wyznacznikiem dla ludzi wyznających nienawiść i chęć mordowania "niewiernych". To jest kwintesencja bycia tchórzem

...

To oczywiste, ze na koncercie w kraju gdzie wiekszosc to katolicy, aiwec wychowanie sie niestety w tym klimacie odbywa, powinein palic niemajaca znaczenia dla jego fanow ksiazke jaka jest koran.

Logiki.

I, walczy z religia. Duze slowa. Chyba ze `wyraza sprzeciw` jest rownoznaczne z walka : )

Hmm

Też nie zgadzam się po części z religią chrześcijańską, ale staram się szanować Pismo Święte, Torę i Koran. Pytanie jest czy ty byś nie był oburzony gdyby ksiądz podarł ci książki SW, gdyż nie zgadza się z treścią tam zawartą

...

Moje ksiazki ? owszem.
Swoje ksiazki ? trudno -,- Nakreca koniunkture, niech kupuje i pali : )

Yyyy

1. Koran tak samo namawia do walki z "niewiernymi" jak Biblia.
2. Nienarażanie się psychopatom to nie tchórzostwo a zdrowy rozsądek
3. Biblię mógł spalić bo wśród chrześcijan nie ma aż tylu fanatycznych psychopatów.
4. Gdyby spalił Koran nikt by tego za "fajne" nie uznał.
5. Powinienem od tego zacząć, ale gdzie jest napisane że boi się Koran spalić?

..

1. W Polsce nie ma aż tylu muzułmanów aby dotarło to do ludzi.
2. Chęć zaszokowania, cóż, normalka
3. Przytoczę tu wypowiedź Romana Kostrzewskiego a propos `walki z kościołem` : http://www.youtube.com/watch?v=bu5cGjjTgNA

?

-Zarówno ci u władzy, jak i ci nękani przez nią byli ofiarami tego samego systemu.

Czy on zasugerował, że polscy komuniści byli ofiarami.... komunizmu??? Nie wiem czy dobrze to zrozumiałem, wyjaśnijcie, proszę.

dokładnie

tak bo mowa o systemie stalinowskim. Niektórzy twierdzą, że polscy komuniści zrobiliby inny PRL gdyby nie zależność od komunistów radzieckich.

Ciekawa teoria zważywszy, że komunizm jako taki chyba nigdzie i nigdy nie istniał.

Zresztą kogo to teraz obchodzi?

Ahaa

W tym sensie..

No ale żeby równać ofiary i "ofiary". Trochę nietrafione porównanie, zważywszy na skalę cierpień obu grup

No ok, to ja tyle.

>>>>>

Polscy komuniści byli ofiarami komunizmu na przykład:
- rozwiazanie Komunistycznej Partii Polski przez Komitern oraz związane z tym faktem fizyczna likwidacja działaczy.
- sprawa Władysława Gomułki i jego współpracowników.

[error]

Naprawdę fajny wywiad, raczej przez to jak odpowiadał Nergal, niż przez pytania, te akurat były nijakie. Zmieniłem trochę pogląd o "Panu Behemoth`cie", bo byłem pewny że jest to człowiek który sądzi że wszystkich "pieprzonych katoli" trzeba za jaja i na latarnię, a potem polewać benzolem i odpalać od papierosa i sądziłbym, że w tym masz Yuri z nim wspólne poglądy . Co do właśnie poglądów Nergala wybrałem co bardziej interesujące, ciekawe i mogące zmienić wizje o nim:
Jeśli coś takiego potrafi zachwiać twoją wiarą, to znaczy, że jest ona krucha i prędzej czy później runie. Powinna runąć. Nie oczekuj ode mnie współczucia dla słabych w swej wierze.
O PO mogę powiedzieć tylko tyle, że jeśli jest mniejsze zło, to oni są mniejszym złem.
Przez ostatnie 20 lat demokracji zbudowali nam w Polsce centra handlowe, szare bloki przemalowane na kolorowo i dali markowe auta, w leasing oczywiście. To wszystko jest bardzo powierzchowne, płaskie i płytkie. Jak mamy tworzyć coś wspaniałego w atrapie luksusu i szczęścia? W Polsce każde odstępstwo od normy jest źle postrzegane. Wszyscy wyglądamy i myślimy tak samo. Jesteśmy szaroburzy. Mamy takie same mordy, tak samo się ubieramy, wierzymy w te same bzdury i jemy tego samego kotleta schabowego, a w weekend spotykamy się na spacerze w tej samej galerii handlowej. Rzygać mi się chce na ten widok.

Gimnazjaliści na warcie

>>>>>

Jak chcą stać pod tym krzyżem, niech stoją.Oby tylko nikogo nie zmuszali i nie krytykowali kogos kto nie podziela ich postawy.

...

tylko w krakowie mogli wpaść na tak debilny pomysł ;D

I bardzo dobrze

Biorąc pod uwagę że to niewdzięczne miasto ne chciało jeszcze miesiąc temu dać prezydentowi tytułu "honorowego obywatela miasta" to chwali im się że chcą odpokutować za to tak pięknym czynem - na przekór wszelkim platformersom i innym degeneratom wyśmiewającym czyjąś postawę, przeciwną do nich.

Muzeum Fryderyka Chopina

Nie ma działu gdzie Bastionowicz mógłby umieścić swoje chwilowe przemyślenia, więc napiszę tutaj.*
Nie będzie żadnego linka, żadnego odnośnika do gazety itp.
Po prostu, może ku przestrodze dla chętnych.

Otóż wybraliśmy się dzisiaj na uroczy spacer po Starówce (manifa jakaś przeciw elektrowni atomowej chyba lol), potem Krakowskim Przedmieściem (mam nadzieję, że ktoś domyje albo wymieni płyty chodnikowe ohydnie usyfione zaschnięty woskiem czy co to tam jest) i w dół Tamką do takiej ekstra cukierni.

Ale że zeszło jakoś tak szybko to postanowiliśmy wejść do Muzeum Fryderyka Chopina. Nowego, otwartego nie bez wielkich trudów i problemów, nowoczesnego, wielojęzycznego i multimedialnego.

Co się okazało - normalny, standardowy obywatel, w teorii chociaż dumny z wielkiego Kompozytora (jak piszą o Fredziu na stronie) nie może odwiedzić muzeum jego imienia.
Wchodząc z ulicy.

Otóż na każdy dzień (poza pon) obowiązuje limit wejść, ale grupowych. Znaczy się trzeba zarezerwować sobie wcześniej bilet lub (jeśli ma się farta) trafić na godzinę wpuszczania i wolne akurat miejsce.
Dodam, że zwiedzanie odbywa się bez jakiegokolwiek przewodnika, oprowadzacza czy jak tam psa zwali.

Bilety rezerwujemy sobie na miejscu, przez telefon lub internetowo. Oczywiście internetowo trzeba założyć sobie kolejne konto z kolejnym hasłem.

Na moje skromne pytanie czemu ktoś wymyślił taki idiotyzm usłyszałem odpowiedź, że w ten sposób zapewniono komfort zwiedzającym, możliwość swobodnego poruszania się itp.

Powiem tak (a wiem że na pewno znajdą się ludzie, którzy będą gardłowali że to świetny pomysł i o co chodzi) - byłem w przeróżnych muzeach i galeriach na całym świecie. Nigdzie nie spotkałem się z tego typu traktowaniem, wyłączając obiekty zabytkowe/historyczne dostępne wyłącznie dla zorganizowanych grup. Z przewodnikami.

Polacy musieli jak zwykle pobić wszystkich.
Gratulacje dla Ministerstwa Kultury, Towarzystwa im. F. Chopina i wszystkich którzy maczali w tym palce.
Gratulacje, dzielmy się i cieszmy historią - wg godzin przyjęć.* wiem, że istnieje na B coś na kształt bloga. Ale żebym z tego skorzystał to musiałbym mieć przeszczepiony mózg.

Żołnierz US Army wyrzucony za rap.

http://cgm.pl/aktualnosci.php?news_ID=8356

Jeden z podoficerów armii amerykańskiej, Marc A. Hall postanowił zarymować antywojenny kawałek...

Inicjatywa nagrania kawałka "Stop Loss", który został zainspirowany bezprawnym przedłużeniu jego pobytu w Iraku a następnie rozesłany do dowódców, a także do Pentagonu - do tego stopnia nie spodobała się przełożonym, że ci postanowili go najpierw aresztować, a następnie wyrzucić z wojska, zabierając wszelkie przywileje związane z kilkuletnią służbą w armii amerykańskiej.

No i słusznie.

Jak ktoś jest pierwszym lepszym obywatelem to może sobie śpiewać co mu się podoba, ale jako żołnierz już nie. Jak był głupi i tak zrobił to jego strata.

Ciekawe

tylko ile wywiadów w tej chwili udziela, i ilu agentów pomoże mu stworzyć markę kolejnego niepokornego rapera o ciekawej historii

Hmmmm

-http://fronda.pl/news/czytaj/ksiadz_popieluszko_awansuje_z_szeregowego_na_oficera

Ja rozumiem że chcą dobrze, czynić mu honory. Tylko biorąc pod uwagę że Popiełuszko uchylał się od wojska komunistycznego, chciałby by go honorowano tytułem oficerskim tegoż wojska komunistycznego? Ordery rozumiem, pomniki i ulice też no ale miejmy granice rozsądku.

No....

właśnie, po co? Popiełuszko był księdzem, będzie niedługo beatyfikowanym. Na co mu przyznawać tytuły oficerskie LWP? Dziwne i bezcelowe, jemu się nie przyda, ludzie i tak zapomną, lub wcale nie usłyszą...

Hmm

Myślę, że posłowie powinni zająć się czymś ważniejszym niż takie drobnostki. Popiełuszko bez wątpienia był bohaterem, ale z tym awansem wojskowym to przesadzili.

Чорно́биль/Черно́быль

Wczoraj bo wczoraj, ale jednak. 24 rocznica katastrofy.

http://wyborcza.pl/1,76842,7811327,Dzien__w_ktorym_wybuchl_Czarnobyl.html
http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35055,5692781,Czarnobyl__wyprawa_do_zamknietej_zony.html

I coś dla miłośników Zony i prawdziwych stalkerów...
http://www.waldek.sewera.pl/czarnob2/cz1.htm


Powiem, że te zdjęcia skusiłyby mnie do wyjazdu. Po prostu coś jest w tym miejscu... poza rentgenami

A propos

A propos Czarnobyla, dwa linki:

http://www.wprost.pl/ar/?O=8939
http://paszczak000.jogger.pl/2009/07/16/czarnobylski-mit-o-promieniowaniu/

Najlepszy tekst jaki o tym czytałem to wywiad z fizykiem pracującym w jakimś ośrodku badania radioaktywności w Polsce, ale znaleźć nie mogę. Coż, na czarnobylski mit nabiera się każdy, włącznie z moją byłą nauczycielką od chemii ("Piloci, którzy lecieli i zalewali to betonem to bohaterowie, zginęli wkrótce po tym" - taa...). No, ale w sumie... skąd ludzie mogą znać prawdę, jak media o tym w ogóle nic nie mówią?

Hmm

Piloci latający obiektem latającym zostali napromieniowani? Lol. Coś wydaje mi się to dziwne albo promieniowanie ma taki zasięg.

Nie wiem

Nie wiem jak to dokładnie w Czarnobylu wyglądało, ale gamma ma całkiem spory zasięg.

Bitwa o Czarnobyl

Film dokumentalny o katastrofie w czarnobylskiej elektrowni zrealizowany przez Discovery Channel. Doskonała analiza powodów eksplozji reaktora i kronika akcji ratunkowej oraz spojrzenie z bliska na mechanizmy funkcjonowania aparatu państwowego Sojuza Sowietskich Socjalisticzeskich Riespublik. Trochę interesuję się temat awarii i spośród kilku produkcji na jej temat ten jest IMHO najrzetelniejszy, obala wiele mitów, które narosły przez lata wokół katastrofy, przedstawia wiele faktów wcześniej mało (lub w ogóle) znanych jest też zarazem najciekawszy, zawiera również wiele interesujących materiałów archiwalnych. Trzyma w napięciu jak porządny thriller. "Bitwa..." jakiś czas temu szła na polskim Discovery jest też dostępna w internecie na stronach typu YouTube i Google.video. Polecam.

Zaś dla doszukujących się w awarii w elektrowni w Czernobylu drugiego dna, miłośników teorii spiskowych i głodnych tajemnic wojskowych ZSRR - instalacja radaru pozahoryzontalnego Duga - 2 (Czarnobyl-2) zwanego potocznie Okiem Moskwy lub Ruskim Dzięciołem.

http://www.eksel.user.icpnet.pl/opowiadania/4miszmasz/czarnobyl10.php

http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_Woodpecker

http://www.chornobyl.in.ua/en/chernobyl-2.htm

http://lplaces.com/en/reports/zona/12-chornobyl-2

Re: Bitwa o Czarnobyl

Balav napisał(a):
Trzyma w napięciu jak porządny thriller. "Bitwa..." jakiś czas temu szła na polskim Discovery jest też dostępna w internecie na stronach typu YouTube i Google.video. Polecam.


________

Znalazłem linki. Thx za tytuł.

Re: Чорно́биль/Черно́быль

Lord Bart napisał(a):
I coś dla miłośników Zony i prawdziwych stalkerów...
http://www.waldek.sewera.pl/czarnob2/cz1.htm


Powiem, że te zdjęcia skusiłyby mnie do wyjazdu. Po prostu coś jest w tym miejscu... poza rentgenami

________

Zaprawdę robi wrażenie. Mie jednak wystarczyły widoki z dobrze znanej gry - z fotograficzną wręcz precyzją odtworzonymi miastami z tych okolic - ujrzenie tej martwej okolicy na własne oczy przytrafiłoby wręcz o ciarki.

..

Re: ..

Karaś napisał(a):
http://niewiarygodne.pl/gid,12213953,img,12213957,kat,1017185,title,Odnaleziono-Arke-Noego,galeriazdjecie.html

Cóż, raczej ciekawostka niż rzetelna informacja

________

E tam ciekawostka - po prostu potrzeba więcej Wiary (ewentualnie %) by w to uwierzyć.

Hitlerowcy z jet packami?

Ot, taka ciekawostka - kolejny niemiecki wynalazek z czasów II WŚ, który nie wszedł do użytku. Coś Wam przypomina?

http://technowinki.onet.pl/wiadomosci/hitlerowscy-zolnierze-potrafili-latac,1,3216062,artykul.html

Zawsze wiedziałem

-Boba był nazistą

Do tego typu

informacji powinno się podchodzić z rezerwą. O dużej ilości rzeczy słyszałem, ale inf tymm jetpacku nie czytałem w żadnej książce - nawet Igor Witkowski nie wspomina o tym w swojej kilkutomowej książće "Tajne bronie Hitlera".

Na takich portalach można za to znaleźc np. infa o niemieckim UFO i td. Bierzcie infrmacje z skiążek i czasopism na ten temat, a nie z portalu robiące np. "Top 10 czołgó wszechczasów" i inne mało poważnie brane infa.

Nie będzie więzienia dla twórców strony

...

Jak w tym kraju ma byc bezpiecznie skoro tacy grozni ludzie chodza na wolnosci ? ; / ; / ; /

x)

No właśnie

powinni przywrócić karę śmierci! Jak mogą wypuszczać tak groźnych bandytów!

Na serio: Jakby w Polsce nie było ludzi łamiących prawo. W nocy strach na ulice wyjść, a oni się pierdołami zajmują.
Przecież ci ludzie robią to za darmo. Przecież osoba nie słysząca też ma prawo obejrzeć film. A to, że używają napisów osoby zdrowe to nie ich wina. To tak jakby karać producentów kiji Baseballowych za to, że ktoś takim kogoś pobił.
Poza tym były tam tez napisy do produkcji niekomercyjnych np. fanfilmów.

hahaha

no proszę jaka niespodzianka. Postraszyli, postraszyli... i nic. To było wiadome od początku. Brawo Policjo!

...

lać na invitro, przemoc domową, biedne dzieci i inne takie!

PIRACI KOMPUTEROWI SIĘ IM WYMKNĘLI, TRZEBA ZWOŁAĆ SEJM I SENAT, ŻEBY WPROWADZIĆ ODPOWIEDNIĄ POPRAWKĘ DO ISTNIEJĄCYCH PRAW!!!!!11

eh, polska.

Zamknąć...

...to powinni nie napisy.org, a napisy.info i ich właściciela, czyli pana Krzystofa "Oszołoma" Szklarskiego, naczelnego prostaka/wieśniaka polskiego przemysłu napisowego

http://www.napisy.info/ <- proponuję poczytać "Wane informacje i aktualnoci", zabawa gwarantowana ^^

..

zajęliby się w końcu prawdziwymi przestępstwami a nie takimi które nie szkodzą. no ale cóż, w końcu łatwiej jest kogoś namierzyć z ip niż ruszyć dupę i poszukać tych prawdziwych przestępców.

Chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego

Pomijając

sam pomysł i ten konkretny przypadek, przy okazji każdego kolejnego pomnika przypomina mi się scena z filmu Konsul z Fronczewskim:

(...)
-Ja chce coś zrobić ważnego dla wasze mieasto.
-O! Wspaniale, my mamy teraz tyle potrzeb. To może jakiś pomnik?
(...)

O!

Na pomnik najwyższa pora! I powinien być złoty jak złoty cielec!

pomnik..

Mmm.. Lekka przesada. Co prawda - był jednym z lepszych prezydentów Warszawy ostatnich lat, ale żeby od razu pomnik? Ja wolałbym pomnik Starzyńskiego, albo jakiegoś innego wielkiego człowieka.

Re: pomnik..

Dave napisał(a):
Mmm.. Lekka przesada. Co prawda - był jednym z lepszych prezydentów Warszawy ostatnich lat, ale żeby od razu pomnik? Ja wolałbym pomnik Starzyńskiego, albo jakiegoś innego wielkiego człowieka.
________

Od wielu lat na Placu Bankowym stoi duży pomnik Starzyńskiego...

hmh

Jest wielu wielkich Polaków zasługujących na pomnik. Moim zdaniem, dla Kaczyńskiego, zamiast pomnika, powinna być jakaś tablica pamiątkowa, np. na kamienicy w której mieszkał jako prezydent Warszawy. Tu byłbym za!

Re: Chcą pomnika Lecha Kaczyńskiego

Urthona napisał(a):
no cóż, pewnie to nie przejdzie

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7827741,Pomnik_L__Kaczynskiego_w_Warszawie__Jest_inicjatywa.html

________

Skoro i tak będzie niemal na pewno Stadion Narodowy im. Lecha Kaczyńskiego (warunkowano że nazwa powinna być na cześć mieszkańca warszawy i pomysł podoba się włodarzom Stadionu), to czemu nie pomnik? Dobra inicjatywa.

Szczerze?

Wolę pomnik niż stadion. W sumie przeciwko pomnikowi nie mam nic poza tym, że kojarzy mi się z niechlubną tradycją stawiania na piedestale ludzi, których historia zweryfikowała negatywnie. Ale ok.. Natomiast stadion piłkarski to miejsce sportu, sportu, który powinien pozostać ponad wszelkimi podziałami politycznymi. I jeśli nazywać go jakimś imieniem to dla stadionu narodowego chyba jedynym odpowiednim byłoby Stadion im. Kazimierza Górskiego, postaci łączącej serca wszystkich polskich kibiców piłki nożnej (ew. imieniem któregoś z piłkarzy orłów Górskiego).

Re: Szczerze?

Rusis napisał(a):
WI jeśli nazywać go jakimś imieniem to dla stadionu narodowego chyba jedynym odpowiednim byłoby Stadion im. Kazimierza Górskiego, postaci łączącej serca wszystkich polskich kibiców piłki nożnej (ew. imieniem któregoś z piłkarzy orłów Górskiego).
________
No ja zawsze przypuszczałem, że nazwą ten stadion właśnie stadionem Kazimierza Górskiego albo Kazimierza Deyny, ale żeby Kaczyńskiego... :/

Też

tak uważałem - ale przed 10 kwietnia. Zresztą okaże się jak będzie ostatecznie - nazwanie stadionu na cześć prezydenta miasta i tak jest lepsze niż pomysły typu Stadion Jana Pawła II (głowa państwa jakby nie było kościelnego, a nie Polski - w dosłownym znaczeniu), Siwca (mimo wsyztsko za mąło znany) czy też... Michaela Jacksona (tak, tak, w 2009 przewinął się przez chwilę taki jajcarski pomysł). Niedaleki czas pokaże.

Wow...

...przeraża mnie to wszystko. Pominę już oczywisty fakt, że poprzez tragiczny wypadek komunikacyjny - przez niektórych nazywany MORDERSTWEM - wiele osób wynosi teraz Lecha na piedestały. O tym można mówić i mówić, można się spierać i kłócić. W ostateczności można się od tego odciąć i jakoś to przeżyć (jakby to powiedział Chris ze "Skins": "fuck it!").

Natomiast na pewno nie będzie mi się podobać akcja nazywania co drugiej ulicy i placu w Polsce imieniem Kaczyńskiego. Bo tak będzie. Skoro 20 dni po jego śmierci ludzie chcą stawiać pomniki (co za poroniony pomysł), to co będzie np. za pół roku albo rok?

Przerażające.

Re: Wow...

Sky napisał(a):
Natomiast na pewno nie będzie mi się podobać akcja nazywania co drugiej ulicy i placu w Polsce imieniem Kaczyńskiego. Bo tak będzie. Skoro 20 dni po jego śmierci ludzie chcą stawiać pomniki (co za poroniony pomysł), to co będzie np. za pół roku albo rok?
________

Po wyborach się uspokoi. Za pół roku emocje co poniektórym opadną i wróci względna normalność w kwestii nazwenictwa.

Re: Wow...

Sky napisał(a):
Przerażające.
________

No. Staram się o tym nie myśleć. Aż się boję Polaków (w sensie, pewnej ich grupy) i tego co jeszcze wymyślą.

Re: Wow...

Sky napisał(a):
wypadek komunikacyjny - przez niektórych nazywany morderstwem
________
Tu się zgadzam. Jednakowoż.. Ostatnio moja postawa co do teorii spiskowych została mocno zachwiana. Doszedłem do wniosku, że tak naprawdę prawie niczego nie wiemy. Jeśli coś kiedyś wyjdzie na jaw, ktoś się do czegoś przyzna, to prędzej będzie to błąd człowieka pracującego w wieży kontrolnej, a nie zamach ze strony Tajnych Rosyjskich Służb. Choć mówię - praktycznie niczego się nie da wykluczyć. Bo my jesteśmy tylko małymi ludźmi, nie politykierami u władzy. Nie możemy być niczego pewni, w zasadzie. Choć ja osobiście w zamach nie wierzę. Mmm..

...

http://moto.pl/MotoPL/1,88389,7824955,Zero_od_MG.html

nie znam się na samochodach, dopiero teraz zabrałem się za prawo jazdy, ale jakbym miał jeździć, to raczej czymś takim.

Stylistyka, szczególnie od środka, przywodzi na myśl pewien statek pewnej organizacji biorącej nazwę od strażnika piekła. No i jeszcze tylko GPS z głosem EDI i moge nie wysiadać ;D

...

http://komiksomania.pl/publicystyka/galeria/jak-rozpoznac-nerda.html

No muszę przyznać, że kilku nerdów podpadających pod większość kategorii by się znalazło

Phi,

tylko do dwóch punktów się łapię. A byłem pewny, że jestem nerdem ;p

Ja łapię się

tylko do trzech punktów

....

O kurde, ja tak całkowicie to do żadnego się nie łapię, nawet do tego punktu mówiącego o SW .

Tytuł posta.

Trzy punkty, słabo.

Głupie to :P

Głupie to.

"Nerd to osoba pasjonująca się naukami ścisłymi, informatyką i grami wideo."

"Nerd ma problemy z poznawaniem nowych ludzi, jest zamknięty w sobie i nieśmiały, jeżeli już rozmawia z innymi, to zazwyczaj przez internetowe komunikatory. Rzadko też nerd jest osobą o jakiejś szczególnej sprawności fizycznej."

LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL x 300 miliardów. Tyle na komentarz do porównanie tych tekstów.

Obecnie znacznie częściej słyszę określenie "nerd" TYLKO do tej drugiej definicji. Co zresztą BARDZO widać po tym teście. Jest tam coś o naukach ścisłych, o informatyce? Do pierwszej definicji jest "geek".

Punkcik zdobyłem 1, związany z Lostem. Nie kojarzę, co wujek Luke`a hodował . Marchewki?

...

Wode, chodowal wode.

...

Podpadam pod dwa chyba. W Lostach się jako-tako orientuje, no i punkt o SW

IE9 bez Flasha

Dla... Barta . I hmm... czy kogoś jeszcze?
http://kopalniawiedzy.pl/Internet-Explorer-9-Microsoft-Flash-Adobe-Apple-10276.html

Mam swoje osobiste zdanie na temat wojny Adobe vs Apple czy raczej Flash vs HTML5 video oraz zachowania Apple`a i Microsoftu, ale czy jest sens je mówić? Czy ktoś tu się tym interesuje? Jak tak to chętnie podyskutuję. Powiem tylko, że z paru powodów BAAAARDZO chciałbym żeby Microsoft się na tym równiutko przejechał, co najmniej tak jak przejechał się parę lat temu za sranie na decyzje W3C i przez co mamy dziś to:
http://www.inwestycje.pl/resources/stats.png
a nie na odwrót.

err

Muszę zacząć wrzucać newsy z kopalni bo widziałem ten artykuł dwa czy trzy dni temu i wogóle nie pomyślałem, ze kogoś moze interesować.

nie widzę

przeciwwskazań

Używam IE7.0.5 i wszystko chodzi mi tip-top.
Jeśli ktoś nie mąci wody (jak ekipa Wiedźmina czy ostatnio moja poczta) to jest świetnie.

Lepsze jest wrogiem... itd.

A jak Flasha

A jak Flasha nie będzie, to dalej będziesz używał? . Myślisz, że wszyscy tłumnie z Flasha zrezygnują, bo IE go nie obsługuje? Śmianie . Prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż tak się stanie. IE ma coraz słabszą pozycje na rynku i takie zagranie ze strony M$ jest... no nie wiem, w sumie śmieszne, ale bardziej to tworzy pytanie "jak można być takimi debilami".

PS.
http://www.dobreprogramy.pl/Apple-na-celowniku-nadzoru-antymonopolowego-USA,Aktualnosc,18027.html
Chciałoby się zakrzyknąć "YES, K****A!" . Ale bardziej niż satysfakcja (być może przedwczesna) ważniejsze jest to, że powinni się nimi zająć sporo wcześniej. Za Microsoftem nie przepadam, ale strasznie się ich czepiają w kwestiach monopolu. Google`a też. Apple było nietykalne do tej pory.

powiem

ci tak, że przerzucę się jak większość wartościowych dla mnie rzeczy przestanie działać.

Swoją drogą wiele jest aplikacji, które z założenia zlewają IE. Albo twórców (że wspomnę pazaaka zapodawanego tutaj)...

Śmieszne to, że rezygnująć z IE i tak jadą na windowsach. Przypomina to prostest na Legii gdzie debile przychodzą i cały mecz podziwiają Torwar.

cóż..

A wyraź swoje zdanie na temat wojny Apple’a z Adobem, bo jestem ciekaw.

Sam osobiście, choć IE nie lubię i nie używam, ale bardzo chciałbym, żeby ludzkość zrezygnowała z Flasha (albo przynajmniej zbudowała jakieś alternatywy). Ciężkie toto przecież, powolne i mozolne. Inna sprawa, że nie wiem czy HTML5 jest lepszy, bo raz, że się tym nie interesuję aż tak mocno, a dwa, że używam Opery, która przecież zmaga się z konkurencją ze wszystkich tych walczących stron .

re

Zacznę od tego, że ja sam jestem rozdarty, bo HTML5 bardzo mi się podoba. Więc to nie tak, że jestem fanem Flasha i przeciwnikiem "video" czy całego HTML5, ale bardzo nie podoba mi się zachowania obu firm. No, ale miałem swoją opinię wygłaszać .

Standardy sieciowe wchodzą powoli. Niczym cokolwiek się zmieni twórcy przeglądarek muszą być zgodni. Wszyscy wiemy jak to było z IE6 przez tyle lata, a najlepiej wiedzą webmasterzy, którzy męczyli się z tym niemiłosiernie. M$ się trochę ogarnął, ale są problemy. Wiesz na kiedy wypada oficjalny debiut HTML5, na który w całości już teraz chcą się z Flasha przerzucić w IE i Safari? 2020 rok . Serio, nie pomyliłem się . To nie znaczy, że dziś nie da się go używać, ale nie wszystko jest wprowadzane tak szybko jak w innych technologiach, HTML5 ma więc przez to ograniczenia rozwojowe. A Flash może się rozwijać i zmieniać jak chce, ma też obecnie znacznie większe możliwości i zastosowania. Na stronach jest go za dużo, o wiele za dużo, webmasterzy nie potrafią go używać niekiedy całą stronę budując na Flashu. To kretyństwo. Tak więc mimo tego co napisałem jestem za jego redukcją na rzecz HTMLa. Ale nie w taki sposób jak robi to Microsoft, bo to po prostu nie wypali. Nie można czegoś tak dużego i rozwiniętego nagle usunąć. To tak jakby zmienić mentalność populacji całego kraju w ciągu jednego dnia. Kwestia zamulania kompa przez Flasha. Cóż, powiem szczerze, że widziałem co najmniej kilka porównawczych wykresów zużycia procesora przez Flasha i "video" i każdy wyglądał inaczej . Serio. I to nie małe zmiany, które mogą występować, ale całkowicie skrajnie różnice. Dzisiejsze kompy są coraz szybsze i wszelkie aplikacje RIA przeszkdzają coraz mniej. Standard HTML5 jest nastawiony między innymi na redukcję tych aplikacjim, jednak tak jak mówiłem - ma o wiele mniej możliwości obecnie, nowości pojawiają się stosunkowo wolny, a sprzęt jest coraz mocniejszy. Jednak nie ulega wątpliwości, że HTML5 wyrabia i faktycznie sprawnie chodzi. W tym sens, ale całkowite zastąpienie - imho nie da rady. Jeszcze jedna spora wada "video". I to całkiem spora. Chodzi o kodeki - Ogg Theora i H.264. Pierwotnie używany miała być Theora, ale wskutek sprzeciwu Apple`a, która chcę natrzepać jeszcze więcej kasy i wylansować swój produkt doszło jeszcze H.
i standard nie definiuje już kodeku. Skutek jest taki, że IE, Safari obsługują H.264 (wielcy przyjaciele teraz? kampania przeciw Adobe?), a nie obsługują Ogg Theora, a Firefox i Opera na odwrót (powodem jest otwartość Ogg, podczas gdy H.264 jest opatanetowane). I dupa zbita, delikatnie mówiąc.

Kończymy technologię, przejdę do kwestii całej wojny, krótko. Aplle mnie niesamowicie wk***. To jest firma w stylu "patrzcie jacy jesteśmy za***ci, narzucamy wszystko innym, sramy na swoich developerów, użytkowników, jak nie chcesz używać tego co każemy to spie*****j". Próbują już teraz, w jednym momencie porzucić ultra-popularnego Flasha, bo są konkurencją i mają nadzieje, że ifani również porzucą Flasha. Powodzenia. Dodatkowo wkurzyli mnie tym H.264, zasada jest taka samo, chcą tylko to co ich i nie ma sił żeby dopuścili coś innego. Tak się nie robi. Nie mówiąc już nawet o tym, że im się to nie uda - to znacznie spowalniają rozwój technologiczny i sprawiają problemów developerom. A wszystko to przez jakąś kompletnie kretyńską decyzję (w pogoni za kasą?) porzucenie Flasha w jednej sekundzie. Coś takiego dzieje się powoli i wtedy nie utrudniają życia nikomu to jest zwykła ewolucja standardów informatycznych. A tak? Microsoft to samo robi. Obu to na dobre nie wyjdzie. Flashowi też, ale to i dobrze, bo za dużo go na stronach.

A ja

pozwolę sobie spojrzeć troszkę z innej strony na konflikt Apple Adobe, i kwestie wycofywania się z obsługi Flasha na urządzeniach spod znaku jabłuszka.

Zgodnie z danymi, przy porównaniu liczby błędów raportowanych przez użytkowników wszystkich urządzeń Apple`a, główną przyczyną "wysypywania się" Safari jest Flash. Pamiętam, że były plany przepisania Safari tak aby działało wielowątkowo i pad jednej strony nie powodował zawieszenia się całej aplikacji - właśnie z uwagi na problemy z pluginami, jak to się skończyło już nie śledziłem. W każdym razie fakt, że na urządzeniach kosztujących 2 x więcej niż ich odpowiedniki innych firm coś się wysypuje przez było nie było dodatek jakim jest Flash, może być wystarczającym powodem do wyeliminowania go z aplikacji. Apple kontroluje cały kod jaki jest w iPhonach, w przypadku błędów - mogą go naprawić, w przypadku problemów z wydajnością - mogą go zoptymalizować. Trochę inaczej jest w przypadku samego Mac OS X. W każdym razie sztandarowym przykładem aplikacji powodującej problemy, do której kodu Apple nie ma wglądu jest Flash. Dlatego jestem w stanie zrozumieć ich postępowanie.

Inna sprawa, że działalność Apple`a jako całość mnie wnerwia. Bo procesy jakie wytaczano MSowi za praktyki monopolowe to pikuś w porównaniu do tego co robi Apple.

Najpierw może 3 słowa odnośnie najgłośniejszej sprawy MS`a dotyczącej dołączania IE do systemu. Jako klient kupując system MS`a zdaję sobie sprawę, ze nie kupuję gołego systemu ale również zestaw podstawowych programów do niego dołączonych, które mają za zadanie pozwolić mi na wykonywanie pewnych operacji. Jeśli mi się to nie podoba.. nie muszę wybierać systemu od MS`a. Natomiast sama firma może dołączyć sporą gamę dodatkowych programów. IE jest jednym z nich, jest przykładem do którego urzędy antymonopolowe się doczepiły. Tylko czym się różni IE od Painta, Notatnika, Kalkulatora, czy w wersjach profesjonalnych bardziej zaawansowanych rozwiązań takich jak choćby IIS? Każdemu z tych podprogramów można zarzucić, że został dołączony do systemu przez MS`a zmuszając klienta do zakupu ich. Będąc uczciwym należałoby zatem wszystkie systemy operacyjne pozbawić jakiegokolwiek oprogramowania dodatkowego i zostawić je tylko w podstawowej wersji pozwalającej na skonfigurowanie systemu i doinstalowanie dodatkowego oprogramowania. Tylko chyba nie tędy droga, bo życie użytkowników komputerów stałoby się o wiele bardziej uciążliwe. MS wielokrotnie łamał i naginał prawo, ale w tym wypadku IMO prawo jest błędne, a firma stała się kozłem ofiarnym. To tak jakby zmusić BMW do sprzedaży samochodów bez wycieraczek, bo przecież klient może chcieć wycieraczki innej firmy w samochodzie niż te montowane przez BMW.

Po co powyżej przytoczyłem swoją opinię na temat procesów antymonopolowych toczonych przeciwko MS`owi? Ano po to aby stwierdzić, że to o co był MS oskarżany w porównaniu do Apple`a to pikuś. Śmieszne jest to, że Apple również do swoich systemów dostarcza swoją przeglądarkę i tu urzędy problemów nie widziały żadnych ale to jeszcze nic. Naginanie przepisów, tak aby przymusić klientów korzystających z iPodów do jedynego słusznego Applowskiego rozwiązania ( http://arstechnica.com/apple/news/2008/01/apple-antitrust-suit-alleges-monopoly-over-music-players.ars ) odbiło się głośnym echem już parę lat temu. Kontrola wszelkiego kodu w iPhonach, którą niejako tłumaczyłem powyżej i uzasadniałem ich decyzję? To jest dopiero absurd, aby firma dostarczająca sprzęt i system miała wgląd we wszystkie - nawet komercyjne - podprogramy. Teraz się okazuje jeszcze, że zgodnie ze zmienioną licencją deweloperzy mają prawo tworzyć te programy tylko w kilku językach, na które się zgodziło Apple. Znowu poszukując analogii do motoryzacji to tak jakby zabronić klientowi, który nabył BMW np. wymiany tapicerki na inną niż skórzana - bo tylko taką by BMW akceptowało. Sprowadza się to do tego, że klient po zakupie produktu Apple`a tak na prawdę nie staje się jego właścicielem, gdyż obwarowany wieloma licencjami może się poruszać tylko ściśle wyznaczonym korytarzem.

I teraz jeszcze moja opinia odnośnie HTML5 vs Flash. Już pomijając wszelkie waśnie wynikające ze sprzeczek firm. Zdecydowanie bliższy jest mi HTML5. Flash jest nadużywany przez wielu webmasterów, którzy zamiast o funkcjonalności serwisu myślą tylko i wyłącznie o jego wyglądzie. Sprawia to, że strony stają się "ciężkie", a korzystanie z nich mało poręczne. Od strony deweloperskiej Flash jest narzędziem mało przyjemnym w używaniu i mimo iż daje duże możliwości to w perspektywie kilku lat sądzę, że zostanie z rynku wyparty. Przez co wyparty? Przez coś co się zwie Silverlight. jest szybszy, wykonując tą samą czynność zużywa mniej mocy procesora i przede wszystkim ma bogatsze zaplecze. Za Silverlightem stoi jako wsparcie cała platforma .NET ze wszystkimi dobrodziejstwami jakie ona niesie. Zdecydowanie ułatwia to stworzenie rozbudowanej interaktywnej aplikacji internetowej, o bogatej funkcjonalności. Dzięki środowisku jakie mamy dostępne łatwiejsze jest jej debugowanie czy wprowadzanie zaawansowanych elementów. Silverlight jeszcze nie oferuje wszystkie co niósł ze sobą Flash ale to tylko kwestia czasu. Wg mnie Silverlight wyprze Flash ale i tak będzie musiał ustąpić przed HTML5. Bowiem z samym Silverlightem byłyby w tym kontekście takie same problemy jak obecnie z Flashem - tworzenie w nim kompleksowych rozwiązań jest po prostu uciążliwe dla użytkownika końcowego danego serwisu.

Mam nadzieję, że nie przynudziłem zbytnio

PS. Tym razem posta Ci wyedytowałem Abe ale na przyszłość uważaj z wulgaryzmami.

To

ja tylko dodam coś czego w tym artykuliku nie podano. Mianowicie MS w kolejnym IE nie będzie obsługiwał Flasha natywnie, natomiast dalej będzie obsługiwał plug-in Flasha. W efekcie końcowym po doinstalowaniu go, przeglądarka będzie obsługiwała Flasha tak jak każda inna.

...

Czyli bedzie jak.. Firefox ? Heh, to jakkolwiek od IE stronie, to nie widze problemu ^__^

Re: ...

X-Yuri napisał(a):
Czyli bedzie jak.. Firefox ?
________

Dokładnie tak.

nie ma

tematu o głupotach wyborczych (ale pewnie jak to piszę to Urthona jest w trakcie zakładania ) więc jadę tutaj
http://wiadomosci.onet.pl/2165834,11,korwin-mikke_nienawidze_ue__nowego_okupanta_polski_spalilem_flage_unii,item.html

Kocham go za to że jest. Bez niego świat polityki byłby znacznie smutniejszy.
Kobiety, tak jak dzieci, powinny mieć przywileje, bo są płcią słabszą. Jak Pan patrzy na krzywą wzrostu czy inteligencji to przewaga jest po stronie mężczyzn

Re: nie ma

Lord Bart napisał(a):
tematu o głupotach wyborczych (ale pewnie jak to piszę to Urthona jest w trakcie zakładania
________
nie, możecie założyć

Cóż

-- Jest Pan za karą śmieci?

- Oczywiście, w końcu jestem katolikiem, to jak mogę być przeciwko karze śmierci.


UE to oczywiście faszyści, są okupantem, spalił flagę UE ostatniego dnia, kiedy mógł to zrobić, szuka lewaków, agentów...po prostu JKM

Mi się podoba

Dobrze, że jest taki gość z jajami, który potrafi gadać coś takiego publicznie i do tego rzeczowo (nie mylić z Palikotem - który zawsze pieprzy bez ładu i składu i po chamsku). Jeden, który nie poddał się polityce miłości i całkowitej politycznej poprawności.

Co prawda nie chciałbym żeby był prezydentem (bo o ile w kilku miejscach się z nim zgadzam, to przy niektórych aż się boję) ale dobrze, że... jest

Re: Mi się podoba

Elendil napisał(a):
Dobrze, że jest taki gość z jajami, który potrafi gadać coś takiego publicznie i do tego rzeczowo (nie mylić z Palikotem - który zawsze pieprzy bez ładu i składu i po chamsku). Jeden, który nie poddał się polityce miłości i całkowitej politycznej poprawności.

Co prawda nie chciałbym żeby był prezydentem (bo o ile w kilku miejscach się z nim zgadzam, to przy niektórych aż się boję) ale dobrze, że... jest

________

Tylko że właśnie JKM byłby tym kim nie byli nigdy w pełni poprzedni prezydenci - Prezydentem wszytskich Polaków. Człwoiek która ma w sobie wybuchową mieszaninę prawicy, lewicy, liberalizmu, nacjonalizmu, socjalizmu, cholera wie jeszcze czego jest wręcz idealny. No ale był już taki jeden - Narutowicz - ponad podziałami, ale i tak nie każdemu przypadł to gustu.

Cóż...

... dla mnie Korwin-Mikke zawsze będzie się kojarzył z jedną rzeczą:

Zlikwidujmy ograniczenia prędkości na drogach - im szybciej przejeżdżamy przez dany odcinek, tym krótszy jest czas jazdy, czyli jest bezpieczniej.

Yeah!

Jakby

nie patrzeć, to kto ma mózg jedzie ostrożnie, kto go nie ma i tak gna ponad przepisami

OMG

Piękne, piękne, piękne!

Kocham go za to że jest. Bez niego świat polityki byłby znacznie smutniejszy.

100% racji. Jest ciekawie ^^ Choć ile z tego "ostrego" jest pod publiczkę? :>

Aż miałem ochotę dać kilka najlepszych cytatów z tego wywiadu, ale jest ich tyle, że chyba spasuję i założę dla jego mądrości aplikację na FB

Na przekór wszystkiemu

-http://fronda.pl/news/czytaj/dziecko_przezylo_aborcje_odkryl_to_ksiadz_ktory_chcial_sie_pomod

Ciekawe - chwile wcześniej to był przysłowiowy wrzód dla mtki który "tzreba" było zamordować zanim się urodzi. Po tym fakcie - jego oprawcy go ratują wioząc go do szpitala - świat zwariował...

Prawo jest prawem.

Czasem jest durne, że głowa mała, ale... Skoro ustalili, że dzieci, które przeżywają aborcję, się ratuje, to muszą tego przestrzegać, więc to nie głupota lekarzy.
Wiesz, dla mnie (jakkolwiek potwornie by to nie zabrzmiało) skoro i tak mieli je ZAMORDOWAĆ, i się jeszcze ruszało po zabiegu, to równie dobrze mogli dać mu zastrzyk, uśpić go jak psa. Nie to, bym był za, oczywiście, ale jak zabić to zabić. Ustalili, że zabijanie dzieci jest OK, no to czemu prawo każe je ratować, skoro farmakologiczne zabójstwo nie wyszło ? Zastrzyk i nara, a tak to przysporzyli temu maleństwu dodatkowego cierpienia.

Re: Prawo jest prawem.

Matek napisał(a):
Czasem jest durne, że głowa mała, ale... Skoro ustalili, że dzieci, które przeżywają aborcję, się ratuje, to muszą tego przestrzegać, więc to nie głupota lekarzy.
Wiesz, dla mnie (jakkolwiek potwornie by to nie zabrzmiało) skoro i tak mieli je ZAMORDOWAĆ, i się jeszcze ruszało po zabiegu, to równie dobrze mogli dać mu zastrzyk, uśpić go jak psa. Nie to, bym był za, oczywiście, ale jak zabić to zabić. Ustalili, że zabijanie dzieci jest OK, no to czemu prawo każe je ratować, skoro farmakologiczne zabójstwo nie wyszło ? Zastrzyk i nara, a tak to przysporzyli temu maleństwu dodatkowego cierpienia.

________

Widzę że nic nie zrozumiałeś z mojej ironii i drwiny z samego faktu dokonywania holocaustu na nienarodzonych dzieciach. Ale spoko - to problem dużej części kultury "zachodniej".

A Team

"Warto być przyzwoitym"

Jak lubi mawiać fikcyjne "profesor"
http://www.gadu-gadu.pl/5468432835125897330/bartoszewski-nekrofilia-w-kampanii-pis

Tak - szkoda że tak się nie darł w kontekście SLD które lubi wycierać sobie twarz trupem skorumpowanej Barbary Blidy do atakowania poprzedniego rządu. Albo kiedy Napieralski gada o testamencie smajdzińskiego albo kiedy PO gada że ustawa o IPN to tesmtament posła który też zginął w Smoleńsku. Cóż - "wybiórcza" pamięć ale. W sumie szkoda mi gościa - podczas wojny zrobił kilka pożytecznych rzeczy, potem też coś się trafiło a dziś? Powiedzenie że po 70-stce ryzykowne jest wypowiadanie się w mediach,w jego wypadku jest najdobitniej widoczne - bo chyba nikt tak nie pluje nienawiścią do antagonistów jak on. Szkoda.

Ale o co chodzi?

Ma 100% racji - nie należy w kampanii wyborczej odwoływać się do czyjejś śmierci. Hucpa z pochowaniem Kaczyńskiego na Wawelu już wystarczy oraz przeraźliwie nadęta żałoba już wystarczą.
Co gorsza, zauważyłem, że od jakiegoś czasu, jak ktoś skrytykuje Kaczyńskiego w internecie, czy to komenty na YouTube, czy na Demotach, to jest zjebywany od "Media cię zmanipulowały", "Plują na niego po śmierci" i inne podobne duperele.

...

bo fani pisiorków na żywo już nie są tacy mocni w gębie, dlatego muszą wylewać swoją frustrację seksualną w internecie ;D

ja mam nadzieje, że jednak będzie pospolite ruszenie i ta banda fanatycznych oszołomów nie dojdzie do władzy znowu o/

Re: ...

Tremayne napisał(a):
bo fani pisiorków na żywo już nie są tacy mocni w gębie, dlatego muszą wylewać swoją frustrację seksualną w internecie ;D

ja mam nadzieje, że jednak będzie pospolite ruszenie i ta banda fanatycznych oszołomów nie dojdzie do władzy znowu o/

________

Fani POlszewików jak widać m.in wyżej swój Kompleks MF-ta wyrażają jedynie obrażaniem adwersarzy i zarzucaniem insynuacji, nie podając w odpowiedzi żadnych argumentów mogących zarzucić nieprawdę w tym co piszą inni.

Człowieku.

O co ci chodzi? Dlaczego każdy, kto się z tobą nie zgadza musi być zwolennikiem PO ? PiS trzeba popierać bezgranicznie, bo inaczej jest się czymś, co określasz "POlszewikiem" ? Żałosne.

Prezentujesz najgorszą szkołę debaty, a mianowicie: "Kto nie ze mną - śmiertelny wróg".

Re: Człowieku.

Darth Vos napisał(a):
O co ci chodzi? Dlaczego każdy, kto się z tobą nie zgadza musi być zwolennikiem PO ? PiS trzeba popierać bezgranicznie, bo inaczej jest się czymś, co określasz "POlszewikiem" ? Żałosne.

Prezentujesz najgorszą szkołę debaty, a mianowicie: "Kto nie ze mną - śmiertelny wróg".

________

Inni zniżają się do atakowania innych określeniami Pisiorów, niewy żytych i podobnych bredni, to druga strona frontu już nie może odpowiedzieć lustrzanym poziomem?

Prezentujesz najgorszą ślepotę, na zasadzie: "Widzę tylko kłamstwa i inwektywy wroga, po swojej stronie nic nie widząc". To ja tu zostałem zaatakowany więc nie wtrącaj się ja masz udawać ślepca.

Re: Ale o co chodzi?

Vergesso napisał(a):
Ma 100% racji - nie należy w kampanii wyborczej odwoływać się do czyjejś śmierci. Hucpa z pochowaniem Kaczyńskiego na Wawelu już wystarczy oraz przeraźliwie nadęta żałoba już wystarczą.
Co gorsza, zauważyłem, że od jakiegoś czasu, jak ktoś skrytykuje Kaczyńskiego w internecie, czy to komenty na YouTube, czy na Demotach, to jest zjebywany od "Media cię zmanipulowały", "Plują na niego po śmierci" i inne podobne duperele.

________

Brawo - jesteś takim samym niedouczonym człowiekiem co pan "profesor". Bo obaj nie rozumiecie pojęcia słowa "nekrofilia" - odsyłam do słownika, jeśli od razu nie do powrotu do podstawówki na lekcje wychowania seksualnego.

Z resztą odpowiedzi odsyłam niżej.

Re: `Warto być przyzwoitym`

Piett napisał(a):
bo chyba nikt tak nie pluje nienawiścią do antagonistów jak on.
________
lolz. Przecież w tej dziedzinie on PiSowczykom nawet do pięt nie dorasta, błagam Cię

Re: Re: `Warto być przyzwoitym`

Ray Solar napisał(a):
lolz. Przecież w tej dziedzinie on PiSowczykom nawet do pięt nie dorasta, błagam Cię
________

A)Wałęsa
-małpa z brzytwą
-Bo tego durnia mamy za prezydenta
-Bracia Kaczyńscy to podwójnie mali ludzie.
-To jest mały zakompleksiony człowiek, który próbuje zniszczyć tamten dorobek. Całe życie Lech Kaczyński trząsł się ze strachu, a teraz kiedy mu wolno, pokazuje jaki jest ważny. Są takie łajniaki, które można przystawić do miodu, ale one i tak zawsze wrócą do łajna. I są tacy ludzie w Polsce jak Kaczyńscy i Zybertowicze, którzy zawsze w łajnie będą grzebać.
Palikot
-Czy prezydent Lech Kaczyński nadużywa alkoholu? Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?
-Ja jestem w skrajny sposób zasmucony. Martwię się o przyszłość mojej ojczyzny. Życzę Polakom i Polsce, żeby Lech Kaczyński jak najszybciej przestał być prezydentem tego kraju, bo każdy dzień jego prezydentury przybliża nas do katastrofy takiej czy innej, wewnętrznej czy zewnętrznej. Oby się to jak najszybciej skończyło.
-Jeżeli zapis tej rozmowy opublikowany w „Dzienniku” jest prawdziwy, to uważam Lecha Kaczyńskiego za chama.
-Skończyliśmy z polityką gila w nosie i zaciskania pięści jaką oni prezentowali. Kaczyńscy są małymi zakompleksionymi ludźmi, którzy nigdy tego nie zrozumieją. Manipulują i oszukują, a my jesteśmy takimi durniami, że dajemy wiarę dwóm durnym bliźniakom.
-Czy prawdą jest, że jego pobyty w szpitalach mają związek z terapią antyalkoholową? Czy ucieczki do Juraty i czerwone wino to nie środki terapeutyczne, stosowane przezeń w reakcji na problemy w relacjach rodzinnych z bratem i matką?
-To bachor
C)Niesiołowski
-Jest prezydentem jednej partii. Stronniczym, zacietrzewionym, mściwym. Wykreśla z listy znajomych Władysława Bartoszewskiego, kompromituje Polskę za granicą, wdaje się w awanturę o kartofla. To prezydent, który otacza się ludźmi biorącymi grube pieniądze z budżetu państwa – jak pan Kownacki czy pan Glapiński – i ośmiela się mówić o solidarnym państwie. Jest prezydentem złym.
-Lech Kaczyński potrzebuje kuracji, która doprowadzi jego system nerwowy do porządku. Pytanie, czy to chwilowa zapaść, nerwica czy trwałe uszkodzenie, które wcześniej czy później skończy na komisji lekarskiej.
-Fatalny, szkodliwy człowiek.
D)Sikorski
-Można być prezydentem, ale można być też chamem
-Prezydent może być niski, ale nie powinien być mały
-Dorżniemy watahę
E)Komorowski
-Jaka wizyta, taki zamach

Błagam cię - nie rób z siebie aż tak niedouczonego nawet jeśłi jesteś typowym "POlszewkikiem".

Ja teraz nie proszę - Ja ŻĄDĄM od typowych POlszewików wypowiedzi wypowiadanych na podobnie żenującym poziomie - wypowiedizanych przez polityków np. PiS-u o np. Komorowskim czy Tusku? Jest coś na tym rynsztokowym poziomie jak wypowiedzi powyższych panów atakujących urzędującego prezydenta i hańbiących jego urząd?

Nie ma? Coś takiego... Więc bez gadania - no chyba że dla was atakowanie całego elektoratu prawicowego przez "profesora" Bartoszewsiego nazywającego go "bydłem" w październiku 2007 to wysoka kultura osobista.

Pozatym - określając Jarosława Kaczyńskiego nekrofilem w stosunku do swojego brata pan Bartoszewski pokazuje jakim jest nieukiem. Niech idole "profesora" sprawdzą w słowniku znaczenie słowa "nekrofilia" a potem mu przyklaskuja jak klakierzy.

...

żądać to sobie możesz od tych swoich czerwonych kolegów, z którymi uskuteczniasz nieróbstwo gdzie tam sobie żyjesz.

jesteś pięknym przykładem na brak kultury u pisiorów.

hmhm

-[cytat]Pozatym - określając Jarosława Kaczyńskiego nekrofilem w stosunku do swojego brata pan Bartoszewski pokazuje jakim jest nieukiem. Niech idole "profesora" sprawdzą w słowniku znaczenie słowa "nekrofilia" a potem mu przyklaskuja jak klakierzy. [/c]

Ja z kolei radzę, sprawdzenie w słowniku znaczenia słów skrót myślowy.

ośmiornica

specjalnie użyłem słowa PiSowczycy po to, żeby nie użyć słowa PiSowcy. Nie mówiłem konkretnie o posłach tejże Wspaniałej Partii ale o jej zwolennikach, ludziach prostych którzy kochają tworzyć teorie spiskowe i przeprowadzać krucjaty na forach, fejsbukach czy innych portalach.

Reszty posta nie czytałem, założyłem z góry, że napisałeś to samo co zwykle, a niestety jestem podłym komunistą i Stalin zasłania mi Twoje Sensowne Argumenty swoją Wielką Czerwoną Ręką <3 a żądania wysuwaj do swoich kolegów, o ile takowych posiadasz. pozdro600.

Re: ośmiornica

Ray Solar napisał(a):
specjalnie użyłem słowa PiSowczycy po to, żeby nie użyć słowa PiSowcy. Nie mówiłem konkretnie o posłach tejże Wspaniałej Partii ale o jej zwolennikach, ludziach prostych którzy kochają tworzyć teorie spiskowe i przeprowadzać krucjaty na forach, fejsbukach czy innych portalach.

Reszty posta nie czytałem, założyłem z góry, że napisałeś to samo co zwykle, a niestety jestem podłym komunistą i Stalin zasłania mi Twoje Sensowne Argumenty swoją Wielką Czerwoną Ręką <3 a żądania wysuwaj do swoich kolegów, o ile takowych posiadasz. pozdro600.

________

PiSowczycy - dziękuję za pochwałę. Zawsze się wacham w ocenie lat 1918-1939 - czy byłbym zwolennikiem Endecji Dmowskiego czy Sanacji Pisłudskiego. Porównania określenia Piłsudczyk-Pisowczyk uważam za pochwałę - dziękuję jeszcze raz.

Z człowiekiem ptostym - też dziękuję - co prawda będę po prawie ukończonym llicencjacie dokończyć co najmniej do magisterki - ale już wolę takie określenie niż typowych przygłupów, którzy wyrabiają sobie tytuły i już uważają się za bogów i lepszych od "chołoty" - też dziękuje ponownie

Oczywiście to nie czytałeś dowodzi typowej rzeczy - "nie muszę czytać, by się dowiadywać". Norma u wielu "wykształciuchów", nie jestem zaskoczony. Dalej sobie myślcie że wasi bożyszcze z TV to wielcy kulturalni ludzie, pełni polityki miłości wyznawanej przez niegdyś i mi bliskiego premiera.

A o znajomych to proszę się nie martwić - mam ich dośc by prowadzić ciekawe życie towarzyskie - na Bastion wchodzę może raz w tygodniu, tyle wystarczy - by poczytać newsy i recenzję + pośmianie się z podnieconej "dzieciarni" uważającej się za komunistów (jak widzę wyżej - tym śmieśniejszeże nigdy tego nie napisałem - radzę iść to psychiatry w poszukiwaniu domniemanych postów o tym traktujących) nie to co duża część tutejszej dzieciarni najwyraźniej pisującej non stop na niewątpliwie wysokim poziomie. Życie i dobrzy znajomi są dużo ciekawsi od internetowego chłamu.

Borsuk

tl;dr.

Ooo!

Chciałbyś być piłsudczykiem?Doniosę na parafię! Apage Satanas!

Marsz w Krakowie

...

http://www.iksy.boo.pl/pliki/zuuo.jpg
Spoko. xD

A sama idea, przeciez (jak w samym tekscie jest) jest juz krolem wszechswiata, wiec polski takze ; P O co im chodzi, dziwni.. xDXD

Bo

wiesz, ekstremiści chcą mieć wszystko na papierze. Swoją drogą, to bardzo dobrze świadczy o ich wierze.

Widzę

że ksiądz z tych bardziej fanatycznych, nawracanie Żydów, masoni niszczący kraj od stu lat itd.

A niech i ogłaszają Chrystusa królem Polski, nikt spoza tych kręgów na tym nie ucierpi i różnicy nie zauważy, a my - katole będziemy szczęśliwi.

Polska nie jest już z Bastionem

Znaczy Polska nie jest już bastionem, o.


Nie podeprę tego linkiem jeno zasłyszanym w radiu newsem. Otóż Polska wypadła z listy 33 bastionów światowego piractwa. O czym oznajmił minister kultury, gdzieś na Zachodzie bawiący.

Kurde Shedao! Co jest z nami? Urwało coś czy co?

...

Moze to przez to ze TCW przestales sciagac ? ; p

ja nie wię ja nie wię

to nie moja wina. Ja się dalej staram.

...

wiedziałem, że jak przestanę ściągać to nasz kraj dozna kryzysu xD

...

Spoko, nadrabiam za ośmiu.

Polska nie jest już bastionem #2

Trzech muszkieterów

Re: Trzech muszkieterów

Horus napisał(a):
http://www.filmweb.pl/Zast%C4%99p+gwiazd+w+nowej+ekranizacji+%22Trzech+muszkieter%C3%B3w%22,News,id=60455
Czyli może być ciekawie, chociaz tyle było już tych adaptacji.

________

Z racji tego że w ramach zachęcenia do pójścia do kina reklamują się modnymi ostatnio efektami 3D to raczej ciężko podchodzić do projektu szczególnie optymistycznie.

<-o->

-http://media.wp.pl/kat,1022943,wid,12252779,wiadomosc.html?ticaid=1a259

Końcówka w sumie zabawna z teg wszystkiego. Dowody które można było zabrać do Polski do przebadania oddaje się państwu które od miesiąca manipuluje czarnymi skrzynkami i traktuje kraj ościenny jako "petenta" w sprawie. Jakby ktoś jeszcze miał wątpliwośći czy śledztwo będzie miało inny efekt niż zwalenie winy na pilota.

terror

katolików.
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7870993,Stawiaja_krzyz_na_Bloniach__choc_nie_maja_zezwolenia.html

Chociaż to Kraków, więc dodatkowo trzeba dołożyć +200 do świrunku, ale jednak.
Gdyby ktoś odważny powstał i uruchomił ruch "Cesarzowi, co cesarskie, a Bogu co boskie" to bym się nazwiskiem podpisał.

Hmm

Co do krzyża w tamtym miejscu nic nie mam. Tam przemawiał JP II i to ważne dla katolików miejsce. Nie mniej jednak powinni załatwić to zgodnie z prawem a nie odstawiać cyrk. Dobrze, że policja nie użyła siły bo by huczano o "powrocie komuny" a przecież chodzi właśnie tylko o formalności.

...

..

sama jest sobie winna.

Pokarało grzesznicę

Trza było nie zdradzać męża, wtedy na bank nie dowiedziałby sie op zdradzie.

...

"kto jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci kamieniem!"

Hm...

Rzucam kamieniem.

...

rzucam kamieniem.

no chyba, że mówimy o sodomii, no to wtedy, no. sorawa o/

W czasie, gdy mieszkańcy południowej i zachodniej Polski walczą z żywiołem powodzi...

...mieszkańcy Krakowa w specyficzny sposób łączą się z nimi duchem. Z myślą przewodnią akcji trudno się nie zgodzić.

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798,7900152,Transparent_na_moscie_w_Krakowie___Falo_wyp___laj_.html

Moje poparcie

wyraziłem w opisie gg. Bez cenzury

hehe

w Krakowie używają takich słów? Musi być naprawdę ciężko

...

w krakowie używają dużo gorszych słów, wiem z pierwszej ręki o/

Nowy projekt Ministerstwa Edukacji

|-o-|

Yeah! Jupi!
Nauczycielka przyszła dzisiaj w jakiejś sprawie do wychowawczyni i przy okazji mówi, że słyszała w radiu co wymyśliło ministerstwo

Bezcenny komentarz: "To teraz będziemy mieli samych głąbów."

Co do pomysłu - osobiście żadna jedynka mi nie grozi. Tak właściwie nie mam nic przeciwko temu. Jak się ktoś czegoś nie będzie uczyć to w przyszłości będzie trudniej mu znaleźć pracę - mimo papierku o wykształceniu. Jego problem

coś

myślę, że to wiele tyłków mogłoby uratować

.

.

...

...troche za pozno to wprowadzaja, mogliby wczeeesniej, urzadzaloby mnie to : p

err

Nie wiem czy doczytałeś, tylko dwie pały, nie 16 , tak to i ja bym się cieszył

I dostaniemy

I dostaniemy CAAAAAAAŁE tłumy idiotów z matematyki i fizyki. Cóż, ale jednak... gorszy poziom matmy i fizyki w szkołach -> mniejsza konkurencja na tele/informatycznym rynku pracy dla mnie. Więc chyba powinienem się cieszyć .

lol iks de

Dziś na historii, mój profesor ostro zjechał ten pomysł. Myślę, że słusznie.
Śmiech na sali.

Z zagrożeń trzeba umieć wychodzić. A co.

Hmm

Szkoda że Darth Bane nie istniał naprawdę. Wtedy zatrudniliby go jako Ministra Edukacji. W szkole przetrwaliby tylko najsilniejsi

---

O. Niech wprowadzą teraz i zlikwidują w grudniu. Uratuje mnie to z matmy. ^

...

Zdeczka późno... Tak z czystym sumieniem olać polski i niemiecki, nie pisać żadnych wypracowań, nie pojawić się n wfie od początku szkoły... Z drugiej strony do czego by to doprowadziło. Po części tak robiłem, ale byłem świadom groźby. Kalkulowałem, trzymałem się na granicy. Takie polskie kombinatorstwo. W mojej szkole i tak nie było żadnych problemów ze zdaniem z przedmiotów niematuralnych. Wystarczyło zaliczyć ze dwa sprawdziany, nie wchodzić nauczycielowi na głowę i to dwa się miało, nawet jak nie wychodziło.

Gimnazjum nie da się nie ukończyć? Paranoja jakaś. Ja rozumiem jeszcze w podstawówce, ale taki młodzieniec jest już w pełni świadomy swej egzystencji i promowanie za nic ma fatalny wpływ wychowawczy. Może usuniemy ocenianie w szkołach i utworzymy coś w rodzaju nauczania początkowego na wszystkich szczeblach edukacji. Już romkowa amnestia wyglądała normalniej.

Idiotyzm

Dziś rano czytałem o tym. Dla mnie to czysta głupota. Przez to obniży się poziom polskich szkół bo uczniowie nie będą widzieli sensu uczenia się, skoro i tak z jedynką przejdą do następnej klasy. Pomysł jest idiotyczny i nie powinien być stosowany w polskiej szkole.

Co jak co ale wg mnie pani Hall nie sprawdza się jako Minister Edukacji
a ten pomysł dobitnie o tym świadczy.

Hasło albo śmierć.

- - - - - - -

http://www.fakt.pl/Ohyda-Gimnazjalistka-uprawiala-seks-z-,artykuly,67510,1.html

Czego te gimnazjalistki nie wymyślą. Brak słów...

gad demyt

drugą godzinę już szukam tego filmiku. Dwóch kolegów też. Ani śladu. Bobba czemu nie dałeś tego linka 2 miesiące wcześniej... wtedy jeszcze były szanse. Teraz służby porządkowe dawno wyczyściły i szukaj wiatru w polu

no niemniej jestem pod wrażeniem. Zawsze z zainteresowaniem śledzę wszystkie sextape`y: gwiazd albo takie jak te, wokół których wynika afera. Ale o czymś takim jeszcze nie słyszałem

niemowlak pali papierosy

Kilkulatek uzależniony od papierosów, musi palić 40 dziennie: http://www.youtube.com/watch?v=x4c_wI6kQyE

Zapisy czarnych skrzynek

z samolotu, który rozbił się pod Smoleńskiem
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,7962474,Co_sie_dzialo_w_kokpicie_Tu_154___ZAPIS_ROZMOW____Jesli.html

No cóż, po raz pierwszy o ujawnieniu pełnych zapisów usłyszałem w TVN 24, gdzie podobno Paweł Graś uznał, że opinia publiczna powinna po tym wiedzieć, a poza tym utnie to wszelkie spekulacje i teorie na ten temat. O ile co do pierwszego się zgadzam, to drugie...cóż

Panie Graś - teorie spiskowe zaczęły się już kilka dni po katastrofie. Wyobraź pan sobie, co to będzie za jakieś 3 lata

...

tragedia tragedią, ale Polak potrafi odejść z okrzykiem na ustach jaki Polakowi przystaje

Kur.aaaaaaaaaaa ^^

Kraków

Mhm....

Niezła definicja normalności

...

Wandalizm dla niektorych widac jest czyms normalnym : D Opcjonalnie przestrzeganie prawa, ale cos czuje ze nie o to chodzi.. : >

...

Chyba to miasto też potrafi być nie normalne. To już szczyt wszystkiego żeby kopać znicze. Do czego to doszło.

...

kraków, nic nowego.

zastanawiam się dlaczego wszyscy ciągle uważają to miasto za najkulturalniejsze w polsce? przecież tam same chamy, buce i prostaki.

Chamy, buce i prostaki

są wszędzie. Szczególnie ci pod wpływem %

Ojoj

A cóż Ci ten Kraków takiego zrobił, że bez przerwy tak na niego nadajesz? Wyobraź sobie moje zdziwienie, kiedy przekonałem się, że nie pochodzisz z Warszawy...

Ozzy znów z Black Sabbath?

http://muzyka.onet.pl/10174,2179180,newsy.html

no nie powiem że morda się nie cieszy

Można rzec...

że to było do przewidzenia, skoro główna przeszkoda do ponownego zejścia się zespołu się, że tak to można delikatnie ująć, usunęła

Bronisław Komorowski

Zawitał do Londynu. Na jego nieszczęście tam też ludzie znają Palikota.

http://polonia.wp.pl/gid,12334637,img,12334661,galeria.html

Jak dla mnie

szczyt kretynizmu. Chamstwo to swoją drogą, ale jakby jeszcze zrobiono to w Polsce, to by jakoś się to przełknęło, mimo że pokaz zwykłego chamstwa. A za granicą??

Mam nadzieję, że byli na tym spotkaniu sami polscy emigranci, bo co jak co, ale ładne świadectwo o sobie naród wystawia w Europie.

PRZEPROWADZKA


Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.