Forum

Maul nazywa się Maul?

W którymś z odcinków ("Nightsisters" albo "Monster") 3 sezonu naszego ukochanego TCW mamy taką scenę:
Obi Wan i inni Jedi oglądają pierwszą rąbankę z udziałem Savage`a Opressa i Obi pyta się skąd tam się wziął Darth Maul (powiedział: Darth Maul). Sceny dokładnie nie pamiętam, ale cóś takiego się pojawiło.
Moje pytanie: skąd Obi Wan wiedział, że Darth Maul nazywa się Darth Maul? Czy Maul nie był dla Jedi znany tylko jako "Lord Sith z Naboo" albo "Lord Sith, który zabił Qui-Gona"? A może zapominam o jakimś komiksie lub książce?
Pomóżcie!

;d

Może Maul miał podpisany miecz ? ;o

err

A czy to nie było tak, ze kiedy Kit Fisto badał statek Maula to jednak wydobyli stamtąd jakieś informacje? Nie wiem, jakieś rozmowy przez holo, albo coś?

...

Pomagam. Filoni powiedział, że imię Maul znali Neimoidianie i w czasie przesłuchania, powiedzieli o tym Republice.

(o)

Jedi mogli się tego dowiedzieć od Gunraya podczas jego przesłuchań które odbyły się po bitwie o Naboo. Takie sensowne wyjaśnienie przychodzi mi na myśl jak o tym pomyślałem. Większym problemem jest dla mnie kwestia słów Yody że zawsze dwóch ich jest mistrz i uczeń.

...

Też mnie to martwi, ale nie chciałem pisać w temacie o TCW
Pomijając fakt, że w 1999 EU było 10x gorzej rozwinięte niż teraz, to jakieś sensowne pomysły?
A co do Maula, to w RoTS (książka) Obi bynajmniej nie tytułuje go imieniem, tylko "Sith, który zginął na Naboo

Re: Maul nazywa się Maul?

smajlush napisał(a):

skąd Obi Wan wiedział, że Darth Maul nazywa się Darth Maul? Czy Maul nie był dla Jedi znany tylko jako "Lord Sith z Naboo" albo "Lord Sith, który zabił Qui-Gona"? A może zapominam o jakimś komiksie lub książce?
Pomóżcie!

________
Według mnie Kenobi nic nie wiedział o tym czy Maul tak się nazywa czy inaczej. Ja tylko na Ossusie znalazłem, że pisze o nim tyle, że znane jest jego nazwisko czyli Opress i to, że był najstarszym ze wszystkich trzech braci - drugi był Savage a najmłodszym był Feral.
To tyle. Mnie tam mało on interesuje ale jak chcesz szperać, to masz link: http://ossus.pl/biblioteka/Darth_Maul ale nie wiem czy znajdziesz coś więcej o nim na Wookieepedii...

i tak BTW - Ludzie, co Wy z tym ? A niech go w TCW i tyle

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.