Forum

Dawn of the Jedi

...czyli dobrego dobre początki

Nowy projekt genialnego duetu Ostrander-Duursema tym razem o początkach Jedi ( lub jak wolą twórcy Je`daii ).

http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=34902

Cóż dodać więcej? Chyba tylko pobożne życzenie aby Egmont zaraz po zakończeniu KotORa i Legacy zabrało się za tę serie a na półkach umościł się "Świt Jedi"

ja

też muszę przyznać, że jestem zachwycona projektem oraz samym pomysłem i czekam z niecierpliwością, aż komiks pojawi się na naszych półkach .

...

Sądzę, że nowa seria będzie urywała dupę

Genialny pomysł, aby zrobić komiks o początkach Jedi, gdy nie było mieczy świetlnych i Sithów. Nic tylko czekać i szybko nadrabiać pozostałe serie

...

To świetnie, że SW się tak rozrasta! Ciekawe, czy w 1977 ktokolwiek przypuszczał, że powstanie historia nawet 25000 lat przed filmem.
Liczę na obecność Rakatan!

...

Czekałem na to od dawna Mój ulubiony duet twórców znowu razem w Starej Republice! Czego można więcej chcieć?

qwerty

Początki Jedi! :O No, może być bardzo interesująco. Czasy prawie w ogóle nie opisane, więc mają szerokie pole do popisu. Mam nadzieję, że wyjdzie lepiej niż Legacy.

<>

Seria ma potencjał. O tym okresie nie ma zbyt wielu źródeł więc duet Ostrander-Duursema ma wolną rękę w kreowaniu wydarzeń. Sam jestem ciekawy w jaki sposób przedstawią te bardzo odległe czasy w historii galaktyki.

...

powiem tyle, dawno nie czułem takiej ekscytacji jeśli chodzi o SW. Nawet wieść o przyszłych książkach o Revanie i "Plagiusie" aż tak mnie nie podjarała

a tak swoją drogą, czy to oznacza że będziemy mieć nową erę wydawniczą w SW? przecież do tej pory nie było nic sprzed czasów Republiki. Ciekawe jaki dadzą symbol... oby ten bezkresnego imperium

...

Ciekawa inicjatywa i zarazem niemal nieograniczone pole do popisu, bo to czasy chyba w ogóle nieskażone idiotycznymi pomysłami, więc czekam jak najbardziej

Ale najważniejsze wydarzenia EU w najbliższym czasie to premiery Revana i Plagueisa i nic tego nie zmieni

<3

Dream Team w nietkniętym, niesamowicie ciekawym momencie uniwersum ? Mówię tak ! Czekam na to, i po raz pierwszy od dawna naprawdę się jaram czymś z logo SW !

Rzeczywiście

coś naprawdę nowego i oryginalnego. Wierzę, że tak dobry duet autorów podoła i stworzy świetną serię.

Super

Czyżby nareszcie odświeżenie w SW? Przydałoby się, przeczytać wreszcie coś genialnego, szczególnie po psuciu kanonu przez bandę TCW i Blackmana w TFU. Czekam.

No,

W końcu jakiś powiew świeżości w Gwiezdnych Wojnach! Na to czekałem od dawna, strasznie lubię starożytność w SW.

Mam nadzieję, że seria zaspokoi oczekiwania fanów. Byleby nie dali sieczki rodem z Legacy, a będzie dobrze. Tylko dziwię się skąd ten miecz świetlny na okładce - piszą, że komiks dzieje się w czasach gdy ich nie było, a na okładce jak byk miecz. No cóż, może seria będzie się dziać na przestrzeni setek lat, zobaczymy.

...

Vitalis napisał(a):
No cóż, może seria będzie się dziać na przestrzeni setek lat, zobaczymy.
________
Możesz mieć rację. Para z okładki ma miecze metalowe, więc raczej nie żyją w tych samych czasach, z których pochodzi facet z fioletową świetlówką.


Ogólnie to pomysł jest bardzo dobry. Ciekawe czy akcja będzie się działa na Tythonie i czy poruszać będzie temat Wybrańca. Według mnie to może być najlepszy komiks z zapowiedzianych na Comic Conie.

...

Byle tylko nie poruszała tematyki Wybrańca bo to bankowo zepsuje serię...

.

Nie no, sama przepowiednia może się pojawić (w końcu kiedyś musiała!), ale nie musi być wcale ważnym wątkiem (ani wątkiem w ogóle) ...

Hmm...

Oczywiście, że nie miałem na myśli przepowiedni jako wątku wokół, którego wszystko się obraca. To by było nie w stylu świata EU. W końcu przepowiednia jest ważna tylko w Nowej Trylogii. Wypadałoby jednak by się pojawiła w tej serii. Ale to tylko moje zdanie.

Bardzo dobra wieść :)

Świetnie to może wyglądać, byle by to miało starożytny klimat, co sadząc po dość zwyczajnym blasterze z okładki może się nie udać ;/

Ale mam (nową) nadzieję że będzie dobrze.

PS: Skoro nie ma mieczy świetlnych, to co on trzyma?
http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2011/paz/dotjb_b7cb5556ff0811baa299b44da5f22bc2.jpg

hm

Może latarkę?

No faktycznie

bardzo ciekawa informacja. Zarówno tematyka, jak i twórcy. Mam tylko nadzieję, że tym razem Ostrander zmieści się w tych 50 zeszytach z kreacją świata i akcją . Choć podobnie jak w Dziedzictwie i tak warto to będzie zobaczyć.

Tylko ciekawi mnie, czy spece od EU nie wpadną na pomysł, by osadzić akcję dokładnie w roku 25000 BY, co byłoby bardzo w ich stylu . Teraz chcąc nie chcąc zdewaluują się wszystkie książki i komiksy. Przez tyle lat nikt nie pamiętał o tym, a tu zaczną nawiązywać.

Choć przyznaję, że sam pomysł na komiks jest MOCNY. I Ostrander miał rację, że to nad czym pracuje z Duursemą spowoduje, że nie będziemy chcieć wracać do Dziedzictwa. I faktycznie nie chcę .

...

Dla mnie taka seria to szczyt marzeń! Ostraned i Duursema - to musi być hit! Mogę śmiało stwierdzić, że zapoznam się z tą serią zaraz po amerykańskiej premierze

Re: ...

Melethron napisał(a):
Dla mnie taka seria to szczyt marzeń! Ostraned i Duursema - to musi być hit! Mogę śmiało stwierdzić, że zapoznam się z tą serią zaraz po amerykańskiej premierze
________
Nie wiem czy sobie jaja robisz czy mówisz na poważnie
Ten duet strasznie obniżył lot od czasów Republic`ów. Rysunki też już nie te (no ale o to nie mogę się przyczepiać, zawsze spada forma z biegiem lat)

Początki Jedi

Przyznam, że trochę się tego obawiam. Po pierwsze, brak szczegółów na temat powstania Zakonu Jedi miał swój urok... W końcu dziesiątki tysięcy lat upłynęły.
Po drugie, nie za bardzo podoba mi się to, co autorzy zapowiadają w wywiadzie. Znowu wałkowanie (na nowe kopyto) tematu "równowagi", najpewniej kolejne "odbrązawianie" Sithów, do tego pomysł z konklawe na tysiące lat przed upowszechnieniem hipernapędu... Bardzo cenię tę ekipę za Quinlana Vosa, ale tu mam mieszane uczucia.
Cóż. Pożyjemy, zobaczymy...

Dawn of the Jedi #0 - zapowiedź

Zapowiedź mini-przewodnika po serii.

początek spoilera Zaczęło się to dzięki statkom w kształcie piramid – Tho Yor – rozproszonym po ośmiu stronach galaktyki, a zakończyło ustanowieniem Zakonu, który zmienił losy wszechświata na zawsze.
Pierwszy raz będziecie mogli tutaj zobaczyć galaktykę 25 000 lat BBY, przed mieczami świetlnymi, gdy więzy Mocy dopiero się tworzyły i zanim Jedi się rozproszyli się po galaktyce.
koniec spoilera

Scenariusz John Ostrander, rysunki Jan Duursema, okładka Rodolfo Migliari.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Dawn_of_the_Jedi_0

....

Oby było dobre- a takie się zapowiada- bo będzie to mój pierwsza seria komiksów czytanych w ojczystym języku Szekspira

0

Można ściągnąć i zobaczyć preview wydania zerowego.

http://www.previewsworld.com/shipping/prevues/starwars-jedi0.pdf

Po lekturze "zerówki"...

cóż, trzeba przyznać - ciekawie się zapowiada Jak zwykle w przypadku takich wprowadzeń, mamy tylko skromne zapowiedzi, przedstawienie paru postaci, ale myślę, że będzie ciekawie. Dodatkowo - całość akcji ma się dziać w jednym systemie, co sprawi zapewne, że poszczególne wątki będą bardziej ze sobą powiązane, niż w przypadku Legacy. Będzie się działo!

00

Rzeczywiście, aż nadto dobrze się zapowiada. Jakbym nie wiedział że to SW, to śmiało bym uznał za całkowicie nowe uniwersum. Niektóre grafiki przypominają raczej futurystyczne wizje przyszłości i raczej nie kojarzą się z tym co znamy w EU.

Statek Rakatan przypomina mi wehikuł obcych z serii gier Halo: http://images4.wikia.nocookie.net/__cb20100918041638/halo/images/c/c0/Reach_966014_Full.jpg

00

No co tu dużo mówić, setting historii jest świetny. Tython i jego świątynie, Rakatanie, Sith jako Je`daai, jest mnóstwo ciekawych rzeczy i nic, tylko czekać na zeszyt #1

XDD

Czekam na polskie wydanie i lece do sklepu

Przemyślenia po numerze "0"

Po numerze "zerowym" widać, że możliwość swobodnego kreowania dosłownie wszystkiego, od technologi, poprzez historię, kultury, planety pozwala "dynamic duo" w pełni rozwinąć skrzydła.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.