Forum

Knights of the Old Republic - War

Wczoraj na ComicConie ogłoszono wyjście nowego komiksu, związanego z serią komiksową Knights of the Old Republic. Zatytułowany będzie War. Oto opis:

Republika i Mandalorianie są w stanie wojny! Idąc za charyzmatycznym Revanem, Jedi przyłączają się do walki, wbrew zasadom Zakonu. Jednak jeden z nich, miłujący pokój Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu wbrew swojej woli!

Okładka i przykładowa plansza:

http://www.rebelscum.com/photo.asp?image=http://www.rebelscum.com/comics/swKOTOR-War01.jpg&text=Knights%20of%20the%20Old%20Republic%E2%80%93War

http://www.rebelscum.com/photo.asp?image=http://www.rebelscum.com/comics/swKOTOR-War01_page1.jpg&text=Knights%20of%20the%20Old%20Republic%E2%80%93War%20Sample%20Page

Scenariusz: John Jackson Miller, okładka Benjamin Carre.

...

Jak dla mnie to news miesiąca. Bomba!

rage

Za kreskę w pierwszym zeszycie odpowiedzialna jest Andrea Mutti, która rysowała już dla DH min. komiks Rage.

Tutaj preview tego komiksu: http://www.darkhorse.com/Books/17-675/Rage-After-the-Impact-TPB

Kreska nie najgorsza, więc nowe grafy będę przyjemne dla oka.

Re: rage

Adakus napisał(a):
Za kreskę w pierwszym zeszycie odpowiedzialna jest Andrea Mutti, która rysowała już dla DH min. komiks Rage.
________

Hmmm... Przypomina mi to kreskę z The Lost Suns. Nie jest zła, ale liczyłem na Chinga

...

Kreska ładna, ale ja tylko liczę na ukazanie Bitwy o Malachor V.

to się raczej nie doczekasz

bo seria zaczyna się niedługo zakończeniu KotORa czyli w 3963 BBY a do Malachora brakuje jeszcze 3 lata. Poza tym podbonie jak poprzedni KotOR ta miniseria również będzie koncentrowała się na przygodach Zayna.

Mimo wszystko chciałbym być jednak w błędzie

Knights of the Old Republic - War #1 (5) - zapowiedź

Zapowiedź pierwszego zeszytu.

początek spoilera Republika i Mandalorianie są w stanie wojny! Idąc za charyzmatycznym Revanem, Jedi przyłączają się do walki, wbrew zasadom Zakonu. Jednak jeden z nich, miłujący pokój Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu wbrew swojej woli! koniec spoilera

Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre, okładka w wersji specjalnej Dave Wilkins.

http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars:_Knights_of_the_Old_Republic%E2%80%94War_1

Zapowiedź zeszytu nr 2

8. lutego 2012 r. pojawi się drugi zeszyt nowej serii "Knights of the Old Republic: War".

Okładka:

http://www.rebelscum.com/photo.asp?image=http://www.rebelscum.com/comics/SWKnightsOldRepWar2.jpg&text=STAR%20WARS:%20KNIGHTS%20OF%20THE%20OLD%20REPUBLIC%20-%20WAR%202


Wojny Mandaloriańskie rozgorzeją w nowej serii o Starej Republice!

Czy pacyfista może przetrwać na wojnie? Jedi Zayne Carrick ma kłopoty: najpierw został rzucony w jej środek a teraz złapany w krzyżowy ogień, między Mandalorianami, marynarką Republiki a nawet swoimi kolegami z zakonu Jedi!

Dowiedzcie się, dlaczego, gry i komiksy z serii Knights of the Old Republic stały się jednymi z najbardziej uwielbianych w historii Star Wars!


Scenariusz: John Jackson Miller. 32 strony, cena 3.50 dolarów.

Okładka i opis zeszytu 3

Okładka:

http://www.rebelscum.com/comics/SWKnightsOldRepWar3.jpg

Miłujący pokój Zayne Carrick jest mimowolnym rekrutem w wojnie między Republiką a Mandalorianami. Kiedy odkrywa, że jego rodzinna planeta będzie centrum strefy wojennej, Zayne jest gotów zaryzykować wszystko, żeby zapobiec rzezi - na przykład wezwanie starego przyjaciela, który jest mu winny przysługę i wprowadzić w życie skomplikowany plan!

Knights of the Old Republic - War #1 (5) - preview

War

Komiks zapowiada się nieźle.
początek spoilera Dashade służą Morvisowi ?? koniec spoilera

:D

Najbardziej cipowaty Jedi w historii Galaktyki powraca !

Knights of the Old Republic - War #4 (5) - zapowiedź

Zapowiedź czwartego zeszytu.

początek spoilera Republika, Mandalorianie, a nawet niektórzy Jedi są skorumpowani, więc Zayne Carrick zamierza wziąć sprawy w swoje ręce. To jest bardzo ryzykowne i częściowo szalone, gdyż sojuszników Zayne nie można nazwać zaufanymi… ale przynajmniej tym razem jest tego świadomy! koniec spoilera

Okładka: http://www.rebelscum.com/photo.asp?image=http://www.rebelscum.com/2012/SWKTORW4.jpg

xD

-Wziąć!

...

Jak dotąd czytałem tylko "Początek" i w porównaniu z nim Zayne wygląda, jkby postarzał się o jakieś 10 lat. Ale okładka ciekawa.

;)

No, już po pierwszym numerze i póki co średnio. Musze poczekać aż się akcja rozwinie, bo to co zobaczyłem na końcu zrobiło mi mętlik w głowie. Kto przeczyta to sam zobaczy.

słabiutko

już dwa numery i jak na razie fabularnie nie porywa... podobnie jest ze stroną graficzną. Jesli seria będzie dalej szła w tym kierunku to chyba będzie to największe komiksowe rozczarowanie 2012.

Re

Mi się tam podoba. Szczególnie zakończenie pierwszego zeszytu.

Knights of the Old Republic: War #5 (5) - zapowiedź

Zapowiedź ostatniego, piątego zeszytu.

początek spoilera Pacyfistyczny Jedi w ostatnim zeszycie chroni i walczy z Jedi!
Jedna część planu Zayne’a, by pokonać Rycerze Mandaloriańskich i ich dowódcę została zakończona – ale bitwa jeszcze nie jest wygrana. Zaczynając walkę twarzą w twarz z Mandalorianinami wszystko może się wydarzyć i operacja może się nie powieść… więc jedyną rzeczą, jaką może zrobić Zayne jest wierzyć w zwycięstwo!
koniec spoilera

Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Gigi Baldassini, kolory Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carre. Premiera: maj 2012. Cena 3,50$, 32 strony.

http://www.gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/lut/kotor-w5z_4c8142929ba5865eae3ad1b39a5e43b0.jpg


Knights of the Old Republic: War #3 (5) - preview

...

Zayne wygląda, jakby się od czasu "Początku" jakieś 10 lat zestarzał :/ Ogólnie raczej okłada taka sobie...

Knights of the Old Republic: War #4 (5) - preview

...

Star Wars Zombies are back!

Knights of the Old Republic: War #5 (5) - preview

...

Czy Egmont wyda "War" w TPB w ramach KOTORa?

qwerty

W jakim sensie?
Komiks to KOTOR: War, więc po polsku raczej będzie analogicznie.

...

A "War" nie jest osobną serią od reszty KOTORów? Chronologicznie się wiążą, ale chyba "oficjalnie", biznesowo, są jednak osobne. Gdzieś tak słyszałem, zdaje mi się.

qwerty

Nie jest to część serii KOTOR, jednak jest to takie jakby jej "dokończenie", tak samo jak w przypadku Legacy: War więc oba tomy raczej ukażą się na sam koniec egmontowego "przekładańca". Swoją drogą widziałem na Wookiepedii alternatywną okładkę TPB z napisem "volume eleven" (czyli "War" jako kolejny tom KOTOR po prostu), więc może i u nas będzie coś takiego (ale to nie jest pewne).

Wojna!

"Knight of the Old Republic War" na pierwszy rzut oka powinien być przez fanów widziany jako skok na kasę, sztuczną i niepotrzebną kontynuację znakomitej komiksowej serii. W jakimś stopniu pewnie tak jest, ale ja nie narzekam. Powiem więcej, takie nazewnictwo bardzo mi się podoba: komiks nie jest kontynuacją serii, ale nie jest to też zwykły epilog, po prostu krótki rozdział z życia Zayne`a po wydarzeniach z głównej serii. Jeżeli już o nim mowa. Zayne Carrick powraca i...z początku sprawia wrażenie, że jest tą samą fajtłapą sprzed lat, sprzed zdrady. Po raz kolejny przez przypadek i z nieszczęścia trafia w sam środek kolejnego konfliktu. Na szczęście potem okazuje się, że (i to właściwie już jest spoiler) wcale tak nie jest. Zayne, no może nie ma wszystkiego pod kontrolą, w końcu to ciągle on, ale wie co chce zrobić, a przede wszystkim ma bardzo konkretny zamiar, uratować wszystkich, których tylko będzie w stanie. I to właśnie w tym komiksie było dla mnie najciekawsze, tak dobrze znany nam główny bohater, pomimo pewnych stałych cech, zmienił się i dojrzał, stał się lepszym człowiekiem, lepszy w tym co robi i kim jest. Ostatecznie więc komiks okazał się nie być skokiem na kasę. Co ciekawe, nie jest tak również dlatego, że komiks naprawdę jest o wojnie, o tym kto w niej walczy, dlaczego i w jaki sposób wybiera stronę konfliktu. A ponadto mamy wiele tego, co w starwarsowych komisach akcji jest obowiązkowe: widowiskowe pojedynki, zabawne dialogi ("Jetpack. I always forget about jetpack."), sympatyczne krótkie pojawienie się Grypha i naprawdę nie najgorsze emocjonalne sceny z Sornell i kapitanem Morvisem. Ogółem, komiks podobał mi się.

Knights of the Old Republic Volume #10: War TPB - zapowiedź

Zapowiedź wydania zbiorczego.

początek spoilera Republika i Mandalorianie są w stanie wojny, a niektórzy Jedi dołączają do walki! Jeden z nich, Zayne Carrick, znalazł się na linii frontu przeciw swojej woli… A kiedy został pojmany przez Mandalorian, zmusili go oni nie tylko do walczenia, ale do walczenia po ich stronie! koniec spoilera

Scenariusz John Jackson Miller, rysunki Andrea Mutti, litery Gigi Baldassini, tusz Michael Atiyeh, okładka Benjamin Carré. Premiera: listopad 2012. Cena 19,99 $, 120 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2012/lip/kotottpb10_4a3744281b8c72d27c220bceefa3baf7.jpg

Bardzo dobry

Wprawdzie rysunki przeciętne/zakrawają o słabe - jedynie zbroje Mando i Dorjander Kace prezentują się ładnie, reszta, powiedziałbym, rysowana "na odwal się". JJ Miller stworzył za to świeżą historię, świetnie wkomponowaną w Wojny Mandaloriańskie, znacznie lepszą niż "Demon", a także bardzo rozwinął postać Zayne`a, przekonująco pokazując go jako pacyfistę. Szkoda, że Gryph i Jarael odegrali tak kameralne role, ale komiks mi się podobał i mam nadzieję na więcej. Moja ocena - 8/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.