Forum

Mroczne Widmo 3D

Zakładam nowy temat, bo jedyny, który znalazłem związany z tym zagadnieniem jest ogólnie o Gwiezdnych Wojnach w 3D, natomiast ja chciałem podyskutować o samym Mrocznym Widmie. Powrót SW na ekrany kin już 10 lutego, czyli za niecały miesiąc. Myślę, że to dobry moment żeby zacząć spekulacje. Czego oczekujecie po Mrocznym Widmie 3D? Jak waszym zdaniem powiedzie się konwersja do tego formatu? Jakie będzie zainteresowanie?

Dla mnie ta premiera jest bardzo istotna, ponieważ Zemsta Sithów to jedyna część Gwiezdnych Wojen, na której miałem okazję być w kinie. Poza tym, Mroczne Widmo to według mnie część najbardziej z Nowej Trylogii zbliżona klimatem do Starej, więc tym przyjemniej będzie zobaczyć ją na wielkim ekranie. Oczywiście, jestem też ciekawy, jak do tego filmu spasuje 3D. Nie przepadam za tym formatem, oczy szybko się męczą, brudne, ciemne okulary nie ułatwiają oglądania filmu, tym bardziej że bardzo często trzeci wymiar jest po prostu niewidoczny i nie wywiera żadnego wrażenia. Ale wierzę, że ILM stanie na wysokości zadania. Przynajmniej poświęcono na konwersję odpowiednią ilość czasu (nie miesiąc, jak w niektórych filmach, a rok), poza tym są to jednak specjaliści, którzy wiedzą co robią. Panoramy Naboo, Courscant, Tatooine, wyścig podracerów, pojedynek i bitwa kosmiczna mogą wyglądać naprawdę wspaniale w trójwymiarze. Mam nadzieję, na dobrze przerobiony film nie tylko po to, by się dobrze bawić, ale by zyski pozwoliły na konwersję dalszych części.

Szczerze mówiąc, nie orientuję się na ile nowa wersja jest promowana, ale patrząc na rosnące zainteresowanie SW w ostatnich latach (TCW, TFU, TOR), to film będzie się cieszył sporym zainteresowaniem. Fani będą chcieli zobaczyć Gwiezdne Wojny znowu w kinie, dzieci oglądające TCW wyciągną swoich rodziców, przyjdą i inni przyciągnięci legendarną marką. Nie bez powodu w Wojnach Klonów ma się pojawić Darth Maul, wzmianki o tym są jak dla mnie promocją Mrocznego Widma. Nie wiem na ile spełnią się moje przewidywania, czas pokaże. Oby widzów było jak najwięcej (tak jak wspominałem, liczę na konwersję dalszych części).

Jestem pewien, że jeśli nie spotka mnie deszcz meteorytów, tsunami, czy trzęsienie ziemi, to na film się udam. Nie wiem czy na premierę, choć kto wie. Pytanie do fanów z Rzeszowa – planujecie jakiś event w związku z premierą, w stylu przyjścia w strojach itp.?

...

Nie mam pojęcia dlaczego wysłało się podwójnie, przepraszam, proszę o skasowanie jednego z tematów

...

Promocja w Polsce leży, gdybym nie wchodził na Bastion to wiedziałbym, że SW będzie w kinach w 3D. Żadnych zwiastunów nie widziałem w kinie, przynajmniej w CC, wiem, że w Heliosie jest już stand, le to tylko tyle.
Wiem, że to odgrzewany kotlet i to w 3D, ale mniej więcej o podobnej porze przed premierą w tv widziałem już parę razy zwiastun "Króla Lwa" w 3D. Teraz jest cisza, chyba , że ta cała maszyna ma dopiero lada dzień ruszyć.

Boje sie też, że w ostatnich latach SW miało się na tyle dobrze dzięki TCW, TFU i teraz TOR, że epizod w kinie w 3D nie będzie czymś "wyjątkowym"..

Pożyjemy zobaczymy.

...

Ale to promocja w Polsce, która nigdy nie jest tak wielka jak ta w Stanach. Więc może tam coś się dzieje

...

Nie no, w Stanach na pewno promocja jest na dużą skalę bo co by nie było to Gwiezdne wojny są u nich niezwykle zakorzenione w samej popkulturze, to jest zjawisko u nich.

W Polsce jest inaczej i każdy to wie. Motorem napędowym "Mrocznego Widma" w 3D na pewno będzie fakt, że film musi dużo "zarobić", żebyśmy się (teoretycznie) doczekali kolejnych epizodów w kinach przekonwertowanych do trójwymiaru.

...

W sumie w Polsce często największą formą promocji są zwiastuny przed innymi filmami. Ale dawno nie byłem w kinie więc nie wiemy czy puszczali trailer TPM przed czymś. A wystarczyłoby przed taką "Grą Cieni" żeby przyciągnąć parę osób do kina.

...

W Cinema City nie puszczali..

był zwiastun na polskim kanale

Dzisiaj na TV* (przed programem Milion w "sekunde" leciał zwiastun TPM 3D . Był troche krótki no, ale wiadomo czas to ponieniądz

O filmie...

Mieszkam w Stalowej Woli i na premierę zamierzam się wybrać do Rzeszowa. Jeśli się uda to będę pomalowany na twarzy jak Maul.

A jeśli chodzi o sam film.

Mroczne Widmo przyciągnie starych fanów, nowych fanów i ludzi, którzy nie mieli żadnej bliskiej styczności z Gwiezdnymi Wojnami. Myślę, że Star Wars 3D to będzie wielki sukces (osobiście bym wolał 2D, ale niech już będzie), chociaż niektóre osoby mówią, że puszczanie w kinach tego "samego" filmu to wyłudzanie pieniędzy.

Nie mogę się już doczekać premiery, gdyż nie widziałem nigdy Gwiezdnych Wojen na dużym ekranie. I mam też nadzieję spotkać ciekawych ludzi w kinie.

Promocja

jest faktycznie dość niezauważalna dla przeciętnego oka - zwłaszcza, jeśli ma się w pamięci hype jaki prawie 13 lat temu miał wchodzący do kin Epizod I (a tak się składa, że ja mam). Dziwi mnie trochę, że tym razem promocji nie zwęszyły takie molochy jak Pepsi, Lays czy KFC - przy każdej premierze filmu SW butelki/puszki/plakaty/chipsy/zestawy dla dzieci z R2 czy Vaderem były niemal standardem (u nas niestety skorzystano z tego tylko przy Edycji Specjalnej OT i EI). Jedyną firmą, ktora nie dała ciała na tym polu jest chyba Lego, które wypuściło rimejki większości starych zestawów z Mrocznego Widma. Kina kinami, ale z reguly nadejście kolejnych SW w kinach było widać codziennie na ulicy (mowie o filmach, nie TCW).

Ale film TCW

też nie miał takiej wielkiej promocji jak saga. U mnie w mieście kinówki TCW nawet nie wyświetlano.

...

"mowie o filmach, nie TCW"
Tyle w temacie. Od początku mam na myśli numerowane epizody.

kinowy film

TCW to też film. Numerowane epizody nazywamy Sagą. Filmów kinowych jest 7, a filmów z sagi 6. Zaś ogólnie filmów SW jest 10 (saga, TCW, ewoki i THS).

trololo

Dzięki za przypomnienie, nie wiem tylko po co, bo powyżej jasno doprecyzowałem co miałem na myśli pisząc o filmach. Filmowy TCW nie jest `prawdziwym` filmem starwarsowym. To pilot do serialu i w dodatku animacja dla dzieci, więc tutaj jest zrozumiały nikły szał wokół premiery. W przypadku normalnego filmu to już razi.

Jest prawdziwym filmem

SW. Nad jego powstaniem czuwał Lucas, dzieje się w uniwersum SW, więc nie wiem dlaczego miałoby być wykluczone nawet gdyby była to alternatywna rzeczywistość. To, że film ci się nie podoba nie znaczy, że nie jest filmem. Gdybyś napisał, że chodzi o filmy aktorskie nie byłoby problemu. Pod pojęcie film kinowy wchodzi zarówno saga jak i TCW.

Matko

naprawdę jesteś taki oporny? Nie neguję, że TCW jest filmem, już jakies dwa posty temu wytłumaczyłem ci, że piję wyłącznie do tego, że TPM 3D ma hype nierównomierny do pozostałych `numerowanych` epizodów, a nawet ich reedycji w kinach (dobrze, jesli ci numerowane nie pasują, dla twojego użytku nazwijmy je aktorskimi, lepiej?). Inna sprawa, że jak rozglądam się po sieci to okazuje się, że Pepsi, KFC, McDonalds i cośtam jeszcze podpisalo umowe na ktorej w ich produktach ma pojawic sie promowanie TCW. Szkoda, ze zupełnie tego u nas nie widać.

Po prostu

używam dokładnych określeń. Jeśli ludzie będą nie zwracać uwagi na takie rzeczy to zapanuje chaos i ciężko będzie zrozumieć o co komu chodzi.

ta ram

"używam dokładnych określeń"...
kilka postów wyżej "mowie o filmach, nie TCW"
odpowiedz Sellera nt TCW...
Seller come back

I

mamy paradoks, bo od momentu jak napisałeś swojego 1 posta nikt nie wie o co ci chodzi, mimo iż tak się dokładnie rozpisujesz.

Re: Po prostu

Mistrz Seller napisał(a):
Jeśli ludzie będą nie zwracać uwagi na takie rzeczy to zapanuje chaos i ciężko będzie zrozumieć o co komu chodzi.
________

Na początku był chaos, tak tylko mówię, bo to nie jest dla wszystkich oczywiste. A kobieta powstała z żebra mężczyzny, taka ciekawostka.

mężczyzny czy

Adama ?

...

Z mężczyzny przecież a nie z Adama..

...

Nie karmcie Selle... trolla. Zresztą co za różnica...

...

Widział już ktoś trailer TPM na jakimś polskim kanale?

...

I jak z tą promocją? Nie oglądam telewizji, dawno nie byłem w kinie, nie bywam w McDonaldach, więc nie orientuję się, a ciekawi mnie czy przyciągną do kin tłumy

Coraz bardziej czekam na tą premierę. Niby się to widziało wiele razy, poza tym to prequel, a nie część Starej Trylogii, ale... chce się zobaczyć ten film. Sam nie wiem z czego to się bierze, czy z ciekawości jak wypadnie w 3D, czy z zobaczenia SW znów na wielkim ekranie, czy z czegoś jeszcze innego. Nie wiem, ale czekam

No

dzisiaj pierwszy raz zobaczyłem w telewizji spot reklamowy. Coś zaczyna się dziać...

Nowe wydanie soundtracka

w sprzedaży od 6 lutego.

http://tnij.org/o6t7

kocham

to... mam muzykę z wszystkich filmów, ale że jest teraz czy-de to se kupię jeszcze raz. Jak wyjdzie z zapachami to jeszcze raz. A jak dokręcą 5 nowych scen to jeszcze raz


Kotku... i jeszcze raz... proooo-o-o-szę

Ty masz

ale jest całe mnóstwo ludzi, którzy nie mają. I przy okazji TPM 3D chętnie kupią. Co więc jest dziwnego we wznowieniu? Ja się tam cieszę, że produkty z SW są ciągle dostępne w sklepach. A skoro jesteś fanem, to Ciebie też powinno - nie wiem więc po co takie ironiczne wypowiedzi.

No właśnie

od 1999 roku przybyło sporo fanów i wszelkie reedycje są dla nich okazją do kupna pozycji, których już nie można wszędzie znaleźć.

ludwiq

drogi... wznowienie jest tylko dlatego, że jest film. I wznawia się, odkurza, zrywa okładki i daje nowe aby opchnąć to co zalegało w magazynach a na co teraz "niby" jest parcie...

Poza tym muzyka SW jest dostępna na okrągło w Polsce akurat, a takim sposobem można nakręcać ludzi co 5-10 lat i sprzedawać cały czas to samo... wiesz co o tym myślę.

No cóż

jest popyt, jest i podaż. Przecież nikt nie zmusza do kupowania.

no

nie wiem... czuję się tak pod presją

Taaacy z was fani...

...a o tym, że zwiastun TPM 3D był przed muszkieterami 3D to nie wiecie Jednak z tego co czytałem to nie w każdych kinach, ale tam gdzie ja byłem to trailer akurat był
A jeżeli chodzi o promocję to w TV nie widziałem żadnego zwiastuna, ale za to mama mi mówiła, że na You Tube przed filmikami była reklama.
Wie ktoś gdzie znajduje się jakiś duży karton w kinie? Tzn. ta taka figura gdzie można włożyć głowę. Było to w jakimś newsie.

...

-...a o tym, że zwiastun TPM 3D był przed muszkieterami 3D to nie wiecie
Nie było o tym nawet jakiejś wzmianki w newsie przypadkiem?

był, był

;D

Na youtubie przed filmikami byłem dzisiaj wielokrotnie tępiony spotami TPM 3D

popyt i podaż

jakimś cudem został mi znaleziony plakat...

http://iv.pl/images/65576127405455510786.jpg

Sprzedam z chęcią... za 49,90 wraz z kosztami wysyłki do dowolnego miasta świata.

Helios

Czy ktoś się orientuje:
1) ile dni przed pokazem filmu otwiera się w Heliosach możliwość rezerwacji biletów?
2) czy można się spodziewać premiery o jakiejś standardowej, wieczornej porze czy tak jak przy niektórych filmach o północy?

...

A, i jeszcze jeden punkt:
3) skoro premiera TPM 3D w Polsce jest zapowiedziana na 10 lutego (piątek), to jeśli pierwszy seans byłby o północy, to byłoby to z czwartku na piątek (czyli właściwie 10 lutego właśnie), czy z piątku na sobotę (czyli właściwie dzień po premierze, czyli 11 lutego) ? Istotne to dla mnie

w nocy

czwartek/piątek, ale nie wiem czy teraz robią przy filmach takie pokazy.

...

Jestem pewien, że niektóre filmy mają. Choć szczerze mówiąc wątpię, żeby było to przy SW, biorąc pod uwagę, że jest to drugi raz to samo w kinie (no dobra, 3D ), a po drugie patrząc na małą promocję. W każdym razie, gdyby był taki nocny pokaz to chciałbym się wybrać i w tym przypadku czwartek/piątek odpowiadałby mi o wiele bardziej, fajnie. Dzięki

...

Ja mam pytanie odnośnie tego czy szykuje sie coś większego niż tylko premiera ? Ja z moimi koleżankami chcemy się przebrać. Czy ktoś z was tez myśli o jakimś przebraniu, albo czymś innym niż tylko pójście do kina i zobaczenie gwiezdnych wojen ?

...

No, może by się nawet chciało, ale nie mam niestety żadnego stroju Gwiezdnowojennego więc co najwyżej założę mój krawat z Vaderem

...

ja też nie mam stroju, ale już od tygodnia sie zabieram za zrobienie i już sporą część mam przebieram sie za maula. Zrobiłem miecz, szaty sobie kombinuje od mamy, kredki do ciala kupiłem, włosy wprawdzie mam, ale sie zetnę tak na 2 milimetry. Rogi juz opatentowałem i będę robił z kartonu i przyklejał dacktapem, myśle że coś z tego wyjdzie A koleżanka jedna robi stój amidali (łącznie z tą wielką czapką - robi ją z masy papierowej). Będzie widać że nie mamy PROFESJONALNYCH strojów, ale dosyć uzdolnieni plastycznie jesteśmy i ważne żeby mieć uciechę z tego. I pójdziemy nawet jak nie będzie nikogo innego, ale nie ukrywam że fajnie by było w kinach na terenie polski zobaczyc poszczególne fandomy i uczestników spotkań, poprzebieranych

;D

Szefuńcio naszych radomskich spotkań ma przebranie Maula. Chociaż nie widziałem go jeszcze na żywo (może na jakimś konwencie się to nadrobi ) to na zdjęciach wygląda jak prawdziwy, może jedyną niezgodnością jest inny układ tatuaży na twarzy (jak pięknie się zrymowało ).

Co do mnie, ja przyjdę w tradycyjnie zakładanej na wydarzenia starłorsowe, kupionej na DF-ach w 2011 roku czarnej koszulce z AT-AT oraz uciekającym przed nim R2, który dodatkowo miota jakieś przekleństwa.

...

Ja zapewne wystąpię w swoim najbardziej zaawansowanym starwarsowym przebraniu, czyli koszulce Bastionu Podejrzewam, że trochę osób w strojach można będzie gdzieniegdzie spotkać.

Wycinaj z okna matoła

Z pewnością na radomskiej premierze będzie można spotkać Dartha_Ma_Ula (albo Darth_Ma_Ulę czy też Darth_Ma_Ul).

...

Legitymację jeszcze zabierze ze sobą i wszystkie laski Twoje, będziesz mógł sobie nawet pewnie porobić fotki z dziewczynami, lepsze od tych, które Seller przywozi z konwentów

...

OK, dzięki Tak zrobię!

...

A ja pobawie sie w fana jedynej słusznej Trylogii i wybiorę się do kina w koszulce Specjalnej Edycji OT z 1997,o.
Żeby nie było, TPM lubie. Zwyczajnie nie mam czasu na kostium ani koszulki z NT.

...

Ciekawe, czy w przebraniu Vadera, by wpuścili?

...

Why not? No chyba że sprzedawca by sie sprzeczał :

` hej stary. ale to jest część pierwsza, Ciebie tutaj nie ma. nie sprzedam Ci biletów` xd

Nowy spot

nooooooo!

O nie! Ten zwiastun przypomniał mi o tym, że w filmie występuje Jar Jar

Dubbing vs. Napisy

A wy na jaką wersję się wybieracie do kina?
Bo ja chyba wybiorę się na napisy, a w dniu premiery, która z wersji będzie jako pierwsza wyświetlana???

"Mroczne widmo" w 3D

Już 10 lutego oczekiwana przez fanów na całym świecie premiera "Mrocznego widma" w trzech wymiarach. Gdy film wejdzie na ekrany, fani Sagi zaczną szukać odpowiedzi na dręczące ich pytania. Jak wrażenia z seansu? Czy efekt trójwymiarowy daje radę? Czy w filmie znalazły się inne zmiany, niż cyfrowy Yoda? A może dzięki 3D wyłapaliście smaczki, które umykały Wam przed telewizorem/ekranem komputera? I najważniejsze pytanie: czy SW w 3D ma w ogóle sens? Ten wątek to właśnie miejsce, gdzie możecie opisać swoje odczucia po seansie TPM 3D.

Jestem

prawie pewien że będzie super!

...

Nie ważne czy w 1, 2, 3, czy nawet 4D. Nieważne, czy z dubbingiem, napisami, czy w Basicu. Nieważne czy w kinie, czy na przenośnym telewizorku po babci. Nieważne która Trylogia.
To są Gwiezdne Wojny i cieszę się, że znów je obejrzę. Wiem, że będzie zarąbiście

...

Podzielam twoją opinię, ale myślę że jakikolwiek film w 1D byłby nie do oglądania

prapremiera

Kto będzie z bastionowiczów jutro na przedpremierze w Warszawie??

Koszalin

Czy ktokolwiek z mojego pięknego miasta wybiera się na premierę w piąteczek? Nie jestem pewna czy ktokolwiek z Bastionu poza mną jest z tego miasta, ale gdyby jednak było inaczej to byłoby bardzo miło się spotkać Godziny nie podaję, gdyż bilety będą na stronie dopiero jutro rano

Bielsko-Biała

Wybiera się ktoś do kina na TPM 3D do kina Helios w Sferze? Bo ja się wybieram na dubbing o 9.30
10 lutego oczywiście

Kino

Ja się wybieram ale na wersje z napisami o 14

Rzeszów

Ja się wybieram 10 lutego do Multikina w Rzeszowie, lecz jeszcze nie wiem czy na 18:15, czy 21:15.

A z was kto będzie w tym mieście?

Re: Rzeszów

Darth Eterio napisał(a):
Ja się wybieram 10 lutego do Multikina w Rzeszowie, lecz jeszcze nie wiem czy na 18:15, czy 21:15.

A z was kto będzie w tym mieście?

________

Grupka fanów z Rzeszowa i Kolbuszowej pojawi się na seansie o 18.15 :]
Na małej sali będą wyświetlali, więc chyba nie będzie ciężko nas wypatrzeć ;]

Hmm...

Ja także byłem na 18:15, ale na seansie było kilka grupek - mniejszych i większych. Mieliście jakiś znak rozpoznawczy?

Prapremiera

A ja byłem wczoraj na prapremierze w CienmaCity na Sadybie

No

to mów, jakie wrażenia. Bo płonę z ciekawości Aha. Tylko bez spoilerów

...

Gdybym ja był już w kinie to bym dawno napisał jakieś wrażenia z kina itp. Więc dawaj! Jak było?

konkurs

Na hataku trwa konkurs gdzie można wygrać soundtrack z filmu, kiedyś na Bastionie był podobny, więc może komuś się uda.

http://hatak.pl/aktualnosci/seriale/19090/Gwiezdne_Wojny_Czesc_1_Mroczne_Widmo_3D_muzyczna_zabawa_dla_fanow_Sagi/

...

Jestem bardzo zadowolony, co opisałem szerzej w temacie z recenzjami. Teraz pytanie, jak możemy dowiedzieć się o wynikach filmu i kiedy należy się spodziewać takich wyników i oświadczenia Lucasfilmu co do kolejnych konwersji? Bo już się nie mogę doczekać

Re: Mroczne Widmo 3D

Jak już pisałam w wątku z recenzjami z samego faktu powrotu Gwiezdnych Wojen do kina i obejrzenia Mrocznego widma 3D jestem zadowolona, ale brakowało mi jakiegoś poruszenia wokół tego wydarzenia. W Rzeszowie nie widziałam ani jednego plakatu poza kinem. Jakoś tak w prasie, telewizji nie było zbyt dużego szumu. Szkoda. Wiem, że to nie nowy film itd., ale o Gwiezdnych Wojnach zwykło się mówić Bardzo oszczędna była ta promocja. Ja byłam dodatkowo rozczarowana tym, że w Rzeszowie tylko jedno kino wyświetlało film.
Na dodatek byłam wtedy tak zawalona, że nie mogłam celebrować tego wydarzenia, tak jak chciałam. Dwa tygodnie przed premierą chodziłam na zabiegi rehabilitacyjne (ostatnie w dniu premiery), przez co na dokładkę miałam jeszcze mniej czasu. Chociaż tyle, że siedząc w poczekalni i na zabiegach mogłam czytać „Maskę kłamstw” Przygotowywałam „Rozgrzewkę przed Mrocznym widmem” dla Bastionu, a sama nie bardzo miałam czas zastosować się do tych propozycji. Trudno, może przy kolejnej części będzie lepiej. Troszkę też zabrakło mi entuzjazmu ze strony współfanów, nie wszyscy w pełni podzielali moją radość („Ale pamiętasz, że to jest Mroczne widmo?” ), a niektórzy nie poszli do kina.

Jak mogliśmy przeczytać choćby w tym newsie (/news.php?14367), Mroczne widmo uzyskało dobry wynik, więc myślę, że nie mamy co obawiać się o kolejną konwersję. Byłoby super gdyby zamiast jednego filmu rocznie puszczali po dwa, ale chyba nie ma co o tym marzyć. Zresztą najważniejsze, żeby w ogóle to zrobili i do tego porządnie ;] Brakuje oficjalnych komunikatów, ale natknęłam się już na pewne plotki i spekulacje podobno zwiastujące kolejny powrót SW w 3D (np. to: http://yakfaceforums.com/main/2012/02/15/confirmed-yoda-line-look-for-2013/ ). Jakby co to do lutego zostało tylko 9 miesięcy – zleci szybko

PS Vaknell zwróciłam uwagę na Twój krawat z Vaderem, ale tak szybko musiałeś się zwinąć, że nie zdążyłam skomplementować ;]

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.