Forum

Dark Times #28-32: A Spark Remains

Nowy arc Mrocznych Czasów będzie nosił tytuł A Spark Remains. Scenarzystą będzie Randy Stradley, a na fotel rysownika powróci Douglas Wheatley. Seria ma dotyczyć sławnego cytatu Wielkiego Moffa Tarkina: "The Jedi are extinct; their fire has gone out of the universe."

Dark Times #28: A Spark Remains #1 (5) - zapowiedź

Zapowiedź pierwszego zeszytu.

początek spoilera Znowu w drużynie z załogą Uhumele, Jedi Dass Jennir dziwi się widząc ich rozmawiających z innym Jedi o samodzielnym zabiciu żelaznej pięści Imperium – Dartha Vadera! Jennir, który właśnie znalazł miłość i sens życia, nie jest zbyt chętny, by dołączyć, ale ich plan może być za dobry, by odmówić… koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carre. Premiera: lipiec 2013. Cena $3,50, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/kwi/dtsra_589430535552780bfb5284a93fcc3184.jpg

Dark Times #29: A Spark Remains #2 (5) - zapowiedź

Zapowiedź drugiego zeszytu.

początek spoilera Załoga Uhumele planuje atak w samo serce nowo utworzonego Imperium Galaktycznego - w samego Dartha Vadera! Gdy poszukują pewnego konkretnego Jedi, by dołączył do ich misji, tajemnice zaczynają tworzyć pęknięcia w ich sojuszu. Czy ich plan mógłby się zakończyć zanim na dobre się zaczął? Gdzie indziej, Vader trenuje zabójcę na polowanie na Jedi! koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: sierpień 2013. Cena $3,50, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/maj/dt29z_c5f42207778a7b70b03b8aea562424ed.jpg

Dark Times #30: A Spark Remains #3 (5) - zapowiedź

Zapowiedź trzeciego zeszytu.

początek spoilera Darth Vader przygotowuje zabójcę do polowania na Jedi przeszukując galaktykę w poszukiwaniu ofiary. Gdzie indziej, załoga Uhumele planuje atak na Mrocznego Lorda, ale pewien sekret, który wyciekł na jaw może wszystko zaprzepaścić! koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: 18. września 2013. Cena $3,50, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/kwi/dtsrb_f5aa4e3a129af493f13814e14420eba4.jpg

Dark Times #31: A Spark Remains #4 (5) - zapowiedź

Zapowiedź czwartego zeszytu.

początek spoilera Darth Vader jest na szlaku pewnego Jedi. Nie wie jednak, że jeszcze więcej Jedi jest świadomych przybycia mrocznego lorda na ich planetę. Jedi i ich przyjaciele czekają na Vadera z pułapką. Ale zmierzą się z mrocznym lordem Sithów… więc nic nie jest pewne! koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: 16. października 2013. Cena $3,50, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/kwi/dtsrc_37d4003e4690a25f16fc89c63ae6d369.jpg

Dark Times #32: A Spark Remains #5 (5) - zapowiedź

Zapowiedź piątego zeszytu miniserii.

początek spoilera Walka trwa dalej! Darth Vader ze swoimi licznymi siłami wpada co chwilę w śmiertelnie niebezpieczne pułapki. Konfrontacja Sitha z Jedi jest nieunikniona, a Darth Vader jest teraz bardzo zły. Nigdy nie niedoceniaj potęgi złego Sitha! koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carre. Premiera: 20. listopada 2013. Cena $3,50, 32 strony.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/sie/dt32z_9fd957436f009266732ef9b83987feb8.jpg

Dark Times Volume 7: A Spark Remains TPB

Zapowiedź wydania zbiorczego.

początek spoilera Wraz ze swoim starym przyjacielem, Dassem Jennirem i nowym kompanem Jedi, załoga Uhumele spiskuje, by zabić prawą rękę imperatora, Dartha Vadera! By go zwabić zaproponują mu coś, czemu na pewno nie odmówi: Jedi.
Zawiera zeszyty Dark Times #28-32.
koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: 26. lutego 2013. Cena $19,99, 128 stron.

http://gwiezdne-wojny.pl/grafika/2013/wrz/dt_tpb7_a3e279cfaeb72292378a7fdde082f803.jpg

Smutne

Naprawdę przykre jest to, co spotyka członków załogi Uhumele. początek spoilera Do grona uśmierconych dołączył Ko Vakier. Jestem zły. To była jedna z moich ulubionych postaci w serii, a stała się nią w głównej mierze za sprawą Ścieżki donikąd, gdzie Krwawy Rzeźbiarz rzucił kilkoma naprawdę epickimi tekstami. Szkoda, że w kolejnych tomach robił zazwyczaj za tło. koniec spoilera

I tak oto rozwiązał się wątek Sahdetta. Cóż, jak dla mnie w sposób dość zaskakujący. Niemniej początek spoilera można żałować, że nie zostało ukazane, w jaki sposób został pojmany. Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że to on jest tym Jedi z pierwszego zeszytu W nieznane, stojącym na stosie usypanym z ciał żołnierzy-klonów. koniec spoilera

Ilustracje Wheatleya to naturalnie klasa sama w sobie; wciąż uważam go za najlepszego rysownika, jaki aktualnie tworzy ilustracje do komiksów Star Wars.

Trzy zeszyty za nami, a wciąż wiele kwestii pozostało do rozwiązania. Tak czy inaczej, DT niezmiennie są najciekawszą serią wydawaną przez Dark Horse.

Koniec serii

Jak się właśnie okazało, A Spark Remains #5 zakończył serię Dark Times.

http://www.star-wars.pl/News/17638

Cóż, szkoda. To była aktualnie chyba najlepsza gwiezdnowojenna seria. Jestem bardzo ciekawy, czy Randy jeszcze pokusi się o jakiś komiks w uniwersum Star Wars.

Re: Koniec serii

Wielka szkoda. Bo o ile wątek początek spoilera K`Kruhka koniec spoilera można uznać za skończony, to w kwestii załogi Uhumele i Jennira wciąż można jeszcze wiele powiedzieć, zwłaszcza że ta pierwsza początek spoilera została poszerzona o nowych członków koniec spoilera. Nie można także zapominać o Vaderze, który dowiedział się, początek spoilera jakie zadanie przeznaczył Sahdettowi Palpatine koniec spoilera. A przecież dochodzi jeszcze początek spoilera Sang i jego rola w Imperium koniec spoilera.

Ciekawe, co przyczyniło się do zamknięcia serii - wyniki sprzedaży, czy jakiś inny czynnik (np. możliwość przejęcia komiksów SW przez Marvela)?

Re: Koniec serii

Carth Onasi napisał:
Ciekawe, co przyczyniło się do zamknięcia serii - wyniki sprzedaży, czy jakiś inny czynnik (np. możliwość przejęcia komiksów SW przez Marvela)?
-----------------------

Stradley jak dotąd wszędzie gdzie tylko mógł, zaprzeczał temu, że licencja przechodzi do Marvela. Coś w tym może być, lecz z finalnym werdyktem trzeba zaczekać pół roku, może więcej. Wtedy podobne rzeczy mogą się zaczynać dziać powoli z innymi seriami, gdyż jeśli kiedykolwiek Marvel przejmie licencję, to zrobi to na początku 2015.

Re: Koniec serii

Ale to zakończenie było słabe. Jak jakieś wyjście awaryjne napisane na kolanie -.-

lolek

Spodziewałem się epickiego pojedynku, a tu uśmiercili bohatera, który pojawił się w prologu :/.

Dark Times Volume 7: A Spark Remains TPB - zapowiedź

Zapowiedź wydania zbiorczego.

początek spoilera Razem ze swoimi starymi przyjaciółmi, Dassem Jennirem i jego nowym znajomym Jedi, załoga Uhumele spiskuje, by zdjąć ze sceny politycznej Dartha Vadera! By plan się udał, zaoferują Mrocznemu Lordowi coś, czemu nie odmówi.
Wydanie zawiera Dark Times: A Spark Remains #1-5.
koniec spoilera

Scenariusz Randy Stradley, rysunki Douglas Wheatley, kolory Dan Jackson, okładka Benjamin Carré. Premiera: 23. kwietnia 2014. Cena $19,99, 120 stron.

http://star-wars.pl/grafika/2013/gru/dt_v7_tpb_e5fc295b6e6598bd1eaf34f3fbb86c50.jpg

Jestem niezadowolony

z takiego zakończenia. Po DT oczekiwałem, że skończy się mocno, mrocznie i niepozytywnie dla głównych bohaterów. A tu mamy zakończenie, które może i nie jest pozytywne, ale też i nie można go zakwalifikować jako negatywnego. Żyją, jest nadzieja na przyszłość.. Nie, zdecydowanie mi to nie pasuje. Tym bardziej, że wiele wątków jest po prostu urwanych i to wątków wprowadzanych całkiem niedawno do serii. Brakuje mi tu jeszcze jednej miniserii, kończącej wszystko - a tu dostajemy zapowiedź, że nic nie wyjdzie więcej.

Szkoda, wielka szkoda, że najlepsza IMO seria komiksowa SW od lat kończy się słabo.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.