Forum

Ciekawostki o "Rebels"

Pomyślałam, że fajnie byłoby wrócić z ciekawostkową inicjatywą .

O co chodzi: W 2011 Starwars.com przeszła totalną przeróbkę (potem było ich oczywiście o wiele więcej) i umieszczane tam ciekawostki o serialu "The Clone Wars" przepadły. Na użytek naszego spisu odcinków TCW założyłam poniższy temat...

www.gwiezdne-wojny.pl/Forum/Temat/16830

... w którym my sami wynajdywaliśmy różne rzeczy warte wspomnienia na stronie o odcinku. Pierwszy oficjalny przewodnik po "Iskrze rebelii" już się pokazał na SW.com i ciekawostek jest tam całkiem sporo. Ale to nie znaczy, że nie znajdziemy więcej .

Czego szukamy: W TCW znajdowaliśmy sporo rzeczy - nawiązania do EU, tłumaczenia aurebesha, pomyłki i wpadki twórców; ponieważ teraz mamy dostęp do polskiej wersji dość szybko, fajnie byłoby też wskazać na istotne/interesujące różnice w dubbingu. W każdym odcinku znajdzie się lista autorów ciekawostek, proszę jednak, by nie szukać ich na siłę.

Temat ten nie służy do szczegółowej dyskusji nad fabułą odcinków. Tematy o poszczególnych epizodach znajdują się w dziale "Rebelianci".

Rebelsowy spis odcinków dostępny jest tu:

http://www.gwiezdne-wojny.pl/Tekst/3389

Tymczasem moja pierwsza porcja:

"Iskra rebelii":
*W scenie na okręcie, w której szturmowcy zabierają Ezrze plecak, chłopak w "cudowny" sposób ukrywa holokron za plecami. Mimo że żołnierze krępują mu obie ręce, więc nie miałby jak go przytrzymać.

*W oryginalnym dubie na pytanie Ezry - co się stało z jej rodzicami - Sabine odpowiada po prostu "The Empire...", co daje dość szerokie pole do interpretacji. W polskim jest bardziej konkretna: "Zadarli z Imperium".

*Pewno warto byłoby wspomnieć o tym, że w EU Kessel wygląda jak ziemniak .

"Droids in Distress":
*początek spoilera W oficjalnym przewodniku zapewne pokaże się wzmianka o tym, że prom i droid pochodzą ze Star Tours. koniec spoilera

Cóż

w "Droidsach" Zeb w jednej z początkowych scen na statku mówi "How rude" co mi się skojarzyło z Jar Jarem (chociaż oczywiście Zeb pod każdym wzlędem nie jest taki jak Gunganin )
A Bail wyglądał jak Benedict Cumberbatch

Re: Ciekawostki o "Rebels"

ShaakTi1138 napisał:
"Droids in Distress":
*początek spoilera W oficjalnym przewodniku zapewne pokaże się wzmianka o tym, że prom i droid pochodzą ze Star Tours. koniec spoilera

-----------------------
Ha!
To samo powiedziałam wczoraj jak oglądałam odcinek~!

Ciekawostki : Pilot i 1x01

Jako , że niektóre ciekawostki się powtarzają w obydwu odcinkach, postanowiłem opisać je zbiorczo:
-Pistolet Kanana to taki sam pistolet, jaki posiada gwardia skiffowa Jabba the Hutt, taki pistolet wyrywa Mocą Luke w epizodzie 6, w scenie w sali tronowej powyższego.
-Karabiny E-11 mają bardziej ,, pulchny" kształt - blaszki chłodzące na lufie mają kształt, że tak ujmę, przypominający profil skrzydła samolotu.( Ech, jakie to denerwujące )
- W odcinku 1x01 widzimy, jak ów ,,mafiozo" ( imienia znaleźć nie mogę, rasa Devaroniańska ) posługuje się 2 śmigaczami. Jeden to znany nam model z ,,The Clone Wars". Drugi, bardziej kańciasty, zakryty, z 3 silnikami, pojawia się w epizodzie IV na Tatooine, bodajże : http://img4.wikia.nocookie.net/__cb20081117221554/starwars/images/4/40/V35courier_egvv.jpg

- krążowniki Gonzatiańskie ( Gonzati cruiser), znane również z TCW, pojawiają się tym razem w barwach imperium. Jeden z ich modeli posiada stacje dokujące dla myśliwców TIE, podobne do tych używanych czasami na korelliańskich korwetach w służbie Imperium. Drugi model, z 1x01, posiada elektromagnesy , służące do noszenia mechów z serii AT .
I to wszystko, co rzuciło mi się w oczy, na chwilę obecną.

parapapapa

Scena z pilota, gdy Ghost jest ścigany przez TIE Fighter, mamy wyraźne nawiązane do takiego samego ujęcia, gdy Sokół ucieka przed tym myśliwcacmi w ep IV.

1x02

Ciekawostki z odcinka 1x02, "Fighter Flight":

- Debiutuje Imperial Troop Transport - zabawka Kennera.
- Zeb ma w kajucie plakat, który pojawił się w TCW (muszę znaleźć w którym odcinku) oraz jeden z pewnym słynnym koreliańskim statkiem .
- Kanan gra w dejarika, animacja wyjęta jak z ANH.
- Chwila, w której Rodianin wykrzykuje w stronę rebeliantów, gdy ci zniszczyli mu stragan, może być bardzo odległą aluzją do obiegowego żartu z "Awatara: Legendy Aanga". Był tam gostek o ksywce "cabbage man", któremu ciągle coś niszczyło stragan z kapustką .

http://avatar.wikia.com/wiki/Cabbage_man

- Nie wiem jak Wy, ale ja nie wyłapałam kiedy właściwie wyczyścili iluminator TIE.

Re: 1x02

Nie pokazali czyszczenia i jednak mamy pokazane przez kilka sekund mordy Bane`a i Embo w kabinie Sabine

Ciekawostki ,,Fighter Flight"

A o to , co udało mi się wypatrzeć czujnym okiem
- Farma rolnika, przyjaciela Ezry, jest w daleko idący sposób nawiązaniem do farmy Owena Larsa z IV części. Budynek wygląda tak samo, ponadto występują charakterystyczne skraplacze wilgoci.
-Scena usuwania rolników sama w sobie przypomina podobną scenę na początku Nowej Nadziej, gdzie szturmowcy zabijają przybraną rodzinę Luke`a. Aczkolwiek, jak wiadomo - powód inny
- TIE Fighter - mam wrażenie, jakby ich skrzydła był nieco krótsze, a sama budowa nieco bardziej krępa, niż w OT.
- W scenie niedługo po wypuszczeniu z pojazdu rolników, aresztowanych przez Imperium, Ezra kryje się za kontenerami, aby uniknąć strzałów szturmowców. Jeden kontener - szaro-czarny, nosi godło Republiki.
-Tak generalnie, to całe te miasto na Lothalu przypomina architektonicznie Mos Eisley. Budynki z płaskimi dachami, piaskowy kolor, małe okna. Mają jednak bardziej rozbudowane bryły. To nie są teraz takie ,,klocki", jak wcześniej, są nieco bardziej rozbudowane, skomplikowane( przynajmniej takie też widać w tym odcinku). Ale wrażenie te samo...
- Głazy, które wymija Ezra , kierowany przez moc, przypominają kopce Killików, znane m.in. z ilustracji Alderaan, autorstwa McQuarrie`go.
-Transportery posiadają boczne jarzma kuliste na działka ( podobne do rozwiązań z AT-TE, bądź z realnego świata, z pojazdów konstrukcji radzieckiej) , co jest z kolei odmianą w stosunku do ich wcześniejszego wyglądu, z EU.

Re: 1x02

Jeszcze takie dodatkowe z dubu: jest tam parę błędów - odmiana rzeczowników momentami nie istnieje ("Umówiłem się z Vizago"), są pomyłki w zakresie tworzenia przymiotników ("lasańki" zamiast "lasacki" - gdy mowa o rasie, a nie planecie), ale to drobnostki. Jednak rozbawiło mnie szczególnie tłumaczenie "C-3PO, Human-cyborg relations" jako "C-3PO, stosunki ludzko-robotyczne".

Nie wnikam, co kto woli... .

A, no i jeszcze jeden z załogantów niszczyciela wspomina gubernator Pryce... która po polsku zostaje mężczyzną (mówią: "biuro gubernatora Pryce`a", zamiast "biuro gubernator Pryce").

Cóż

1. W nowym odcinku najważniejsze nawiązanie to Stygeon.

początek spoilera Stygeon Prime, also known simply as Stygeon, was a snowy mountain planet in the galaxy. During the Clone Wars, the Sith Lords Darth Tyranus and Sidious imprisoned Sidious`s former apprentice Darth Maul in The Spire. Maul was later broken out by Mandalorian forces that were part of the Shadow Collective. The Spire was later taken over by the Galactic Empire. koniec spoilera


2. Gatunek kota, który początek spoilera dostaje w głowę w odcinku koniec spoilera chyba pojawił się w TCW.

Re: Cóż

Ciekawostki moje:
-Co do kota - tak, z TCW jest. Z końcowej try- czy tetralogii o Ahsoce, może jest gdzieś jeszcze
-Więcej jest tych nawiązań do TCW - oprócz samej Unduli. Dźwięk syreny w hangarze więzienia - z TCW, ze statków ,,Venator". Hologram dowodzenia też mocno nawiązuje do tego z TCW, przynajmniej do ich animacji z TCW.
- Latające stworzenia z Stygeonu są również nawiązaniem do McQuarrie`go . Są krzyżówką podniebnych stworzeń latających z Bespinu i takiego to oto uroczego ślimaczka z Dagobah : http://media-cache-ec0.pinimg.com/736x/b0/0c/8e/b00c8ea529a97440065ef02d23c07a9f.jpg
Szczególnie do jego podbrzusza

Nawiązania do IV części są szczególnie wyeksponowane:
-Pokład więzienny - nawiązanie do podobnego z I Gwiazdy Śmierci, w innym kolorze jest jednak.
-jest scena treningu, nawiązująca do podobnej z ,,Nowej Nadziei", tu nie ma zaś droida ćwiczebnego, a ... kartoniki z ,,mlekiem". Trening odbywa się zaś dosłownie na statku

1x04

Ciekawostki z odcinka 1x04, "Breaking Ranks":

- Placówka szkoleniowa - jak wyjęta z TCW. Zapewne będzie w przewodniku.
- Transport kryształów kyber - to nawiązanie do "Crystal Crisis on Utapau". początek spoilera I wiadomo, że chodzi o budowę Gwiazdy Śmierci. koniec spoilera

Ciekawostki : 1x04

- Nieśmiertelna kwestia ,, Close the blast doors!"
- Jeśli chodzi o nawiązanie do TCW , jest także inne , nie wprost. Żołnierze-klony były uczone współpracy. Szturmowcy zaś byli uczeni działania egoistycznego, nieliczącego się w kosztach.
- Model bomby , uruchomianej po przekroczeniu drzwi z gabinetu,również pochodzi z TCW.

1x05

Ciekawostki z odcinka 1x05, "Out of Darness":

- Nawiązania do TCW: kanonierka w hangarze i rhydonium (z nieśmiertelnej sagi o drużynie D)
- Budynki w pobliżu lądowiska przypominają te z Hoth.

1x06

Ciekawostki z odcinka 1x06, "Empire Day":

- Sama idea Dnia Imperium pochodzi z EU.
- Tu znów mamy kanonierkę na jednym ze straganów, Ithorianin ma w knajpie hełm klona.
- Newsy Holonetowe już się oczywiście wcześniej pojawiły na tumblrze.
- Ten dysk z danymi Ezry to nawiązanie do "JK: DF II"

http://starwars.wikia.com/wiki/File:Holodiscc.png

- Pewnie trzeba będzie siąść i przetłumaczyć aurebesh...

Re: 1x06

I jeszcze ten inkwizytor w hełmie pochodzi z tego odcinka a nie specjalnego jakiegoś Ale to tak na marginesie, chyba nie ciekawostka

Re: 1x06

To jeszcze tak dodam, że te flagi Imperium mają barwy jak flaga hitlerowskich Niemiec.

A teraz odc. 1x07:

- Nakrycie głowy pani Bridger dziwnie przypomina mi stroje purytanek...

https://img0.etsystatic.com/012/1/7351167/il_340x270.435862022_dpx3.jpg

... albo też Noę ze "Sky Doll" (tylko jak ktoś czytał komiks, to wie, że to trochę się wyklucza ).

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/56/Sky_Doll_book_1.jpg

Re: 1x06

Ta flaga Imperium pojawiła się po raz pierwszy(chyba) w gwiezdno wojennym odcinku Fineasza i Ferba

1x08

Ciekawostki z odcinka "Path of the Jedi":

- Nawiązania do aktu o młodzikach są chyba aż nadto widoczne .
- Jak napisał Apophis (więc nie będę sobie przywłaszczać) mapa Kanana przypomina Gwiezdną Mapę z KOTOR-a.
- No to co z tymi krasnoludzkimi runami? Mnie to przypomina albo sithański, albo mandaloriański, ale pewnie ta kwestia zostanie wyjaśniona w przewodniku.

http://starwars.wikia.com/wiki/Kitt%C3%A2t

http://starwars.wikia.com/wiki/Mandalorian_%28writing_system%29

Empire Day

Czy zauważyliście że na paradzie w tle jest balon w kształcie szturmowca?

Włączamy niskie ceny!

Ciekawostka niezwykle istotna dla fabuły odcinka!

Re: Empire Day

darth ryba napisał:
Czy zauważyliście że na paradzie w tle jest balon w kształcie szturmowca?
-----------------------

Powiem Ci Mordo, że to nie może być przypadek.

Jak dla mnie, to dopiero wierzchołek góry lodowej.

https://www.youtube.com/watch?v=yPCkcKNUVoo

---

Nawiązanie do TCW
"I am here because you are here" -Qui Gon Jinn to Obi Wan Kenobi

"Know I am here because you are here". -Master Yoda to Kanan Jarrus
Podana przez jedną ze stron na fecebooku:
https://www.facebook.com/SWPTrilogy?fref=ts

Re: ---

Dopiszę.

@darth ryba, a gdzie jest ten balon? Próbowałam go znaleźć i nic...

Oki, odc. 1x09, "Idiot`s Array":

- Sam sabak i układ idioty.
- Mam nadzieję, że wytłumaczą na czym polegał impresjonizm w GW.
- Na początku widzimy nawalonych Ugnaughtów .
- Twi`lekowie jako "towar" w handlu niewolnikami. I to chyba pierwszy odcinek "Rebelsów", który pozwala sobie na drobne aluzje seksualne (propozycja zostania "sam na sam").
- Ktoś odczyta co jest napisane na skrzyni ze świnią?

Re: ---

Jeszcze dodam że ten cały Azmorrigan przypominał z mordy Króla Goblinów z pierwszej części Hobbita

Re: ---

Balon jest w scenie parady (nie pamiętam dokładnie kiedy) po drugiej stronie.

Świnka z "Idiot`s array"

Jest pod pewnym względem bardzo podobna do rozdymki, która gdy się boi nadyma się.

Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

http://m.youtube.com/?gl=PL&hl=pl#/watch?v=BxMeKyOkKE0
Na tym filmiku na 1:03 widać wyraźnie.

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

Znaczy się na 1:01 minucie.

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

Link nie działa.

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

Dziwne, u mnie na telefonie działa.

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

U mnie strona główna yt.

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

Fakt, coś koło minuty tam widać


https://www.youtube.com/watch?v=BxMeKyOkKE0

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

To taki imperialny ludzik Pirelli

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

A to nie jest plakat?

Re: Dokładne namiary na balon w krztałcie szturmowca

Jak dla mnie to tez plakat.

Cóż

W Vision of Hope wyłapałem padawana Jabbę, to nawiązanie do Spark of Rebellion, gdzie Ezra się tak przedstawia Kallusowi.

Re: Cóż

- Sabine ma nową zbroję. Po części.
- Imię Trayvisa kojarzy się ze słowem "traitor". Przynajmniej mi.

...

I mamy "Call to Action"...

* Mamy dwie kopie scen z "Powrotu Jedi": lądowanie Imperatora i strzały w imperialnej bazie na Endorze.
* początek spoilera Pierwsza dekapitacja w serialu. koniec spoilera
* Pewnie można byłoby wspomnieć, że o debiucie pewnej postaci wiemy od paru ładnych miesięcy

Call to action - ciekawostki

W tym odcinku znalazłem kilka ciekawostek. A mianowicie taką, że przemowa Ezry do mieszkańców Lothal pod koniec odcinka przypominała mi te z tetralogii na Onderonie (sezon piąty TCW), kiedy to tamtejsi rebelianci również przemawiali do ludu.

Druga ciekawostka to oczywiście te kanonierki, które widzieliśmy w piątym i szóstym sezonie TCW.

Trzecia ciekawostka to te działka, z których strzelał Zeb. Były wręcz identyczne do tych w trylogii Cydateli (trzeci sezon TCW), kiedy w drugim odcinku tej historii droidy rozwaliły prom, którym mieli uciec Obi, Anakin i reszta (swoją drogą, tam wtedy też był Tarkin ).


To chyba na tyle. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Call to action - ciekawostki

Te kanonierki to republikańskie LAAT czy też imperialne MAAT (http://starwars.wikia.com/wiki/Multi-Altitude_Assault_Transport) ?

Re: Call to action - ciekawostki

Te policyjne z 5 sezonu TCW.

Pilot

Nie wiem czy to już było więc podaję.
W Polskiej wersji językowej w scenie rozmowy komendanta Aresko z Kallusem , Aresko podkłada głos inny aktor.

Odc. 12

Słowa Tarkina początek spoilera "The Jedi is not good to me dead" koniec spoilera przypominają słowa Fetta w ep. V podczas rozmowy z Vaderem na temat Hana.

Odc. 13

Podczas walki inkwizytora z Kananem i Ezrą słychać "Battle of Heroes" z ROTS. Cała ta bieganina reszty przypominała mi sceny na Gwieździe Śmierci z ep. 4

Re: Odc. 13

- Sprawa fanów i Fulcrum.
- początek spoilera Śmierć Inkwizytora to disnejowska klisza. koniec spoilera.
- Widzimy, że tym razem Tarkin postąpił mądrze i opuścił tonący okręt .

Re: Odc. 13

Ezra zostaje ranny w twarz, pierwszy raz widać krew w tym serialu.

Fire Across the Galaxy - ciekawostki

Po obejrzeniu tego odcinka już jakieś dziesięć razy (), znalazłem tylko kilka ciekawostek. A oto one:


*Pojedynek Ezry i Kanana z Inkwizytorem może przypominać pojedynek Qui-Gonna i Obi-Wana z Maulem w TPM, a także starcie Ahsoki i Luminary z Ventress w pierwszym sezonie TCW; tam też walczyli w maszynowni statku.

*Pod koniec pojedynku, kiedy Inkwizytor trzyma się rękami o kładkę, Kanan krzyżuje miecze świetlne podobnie jak zrobili to między innymi Anakin podczas pojedynku z Dooku w RotS i sam Dooku w trzecim sezonie TCW, kiedy to szkolił Savage`a. W tym pierwszym przypadku mieliśmy miecz niebieski i czerwony, w drugim oba były koloru czerwonego, a teraz oba niebieskiego. Ostatecznie tylko w tym pierwszym przypadku (Anakin kontra Dooku) byliśmy świadkami śmierci.

*Podobnie jak w przypadku szóstego sezonu TCW, trzynasty odcinek jest tym finałowym.


To chyba wszystko. Niech Moc będzie z Wami.

ciekawostka?

Odnoszę ważenie, że pokonanie Inkwizytora jest nawiązaniem do rzekoej bezużyteczności przekombinowanych mieczy, o co się burzyli fani ; P

Re: ciekawostka?

Z tym, że kanan wygrał częściowo dzięki ,,przekombinowanemu" mieczu ezry

TIE

Myśliwce TIE którymi uciekali rebelianci miały system podtrzymywania życia co jest sprzeczne z wizerunkiem TIE z legend, chyba, że były one zmodyfikowane.

Re: TIE

Dodane

Uzupełniłam jeszcze poprzednie odcinki o:

- "Out of Darnkess": Fulcrum przemawia głosem Konopki, co jest błędne. Ciekawi mnie jak to będzie w "Gathering Forces".
- W "Rebel Resolve" dodałam listę imion widocznych na ekranie monitora. Wspomagałam się Wookiee, ale czasem mam inaczej niż tam wpisane: lady M`arshngton, Cay P`nootz, D`aav Jaa, Ch`andreglurk, Jef Broon Sin, Krees Emmi Voi, Sat`chq. Oat`ch (lub Wat`ch, litera nie jest dobrze widoczna), H. Plopdrib`l, Cayploon Kett (lub Lett), L. Izznezz, Dil Ion Aire, Kaij Oo`ver i H`aam Rydir. Zastanawiam się czy któryś z tych bohaterów się pojawi.

SoL

Cóż, w pilocie.

- "True, but I prefer [coś tam ] new fleet than flying solo"
- Kanan w stroju szturmowca jak Han w Ep. 4
- Vader podnoszący zniszczonego walkera kojarzy się ze Starkillerem z TFU

http://photos.imageevent.com/afap/wallpapers/videogaming/theforceunleashedstarwars/star_wars_the_force_unleashed1.jpg

Re: SoL

Ten cytat pierwszy to mówi Hera jakby co

I jeszcze mi się przypomniało

- słowa Kanana "I haven`t felt the presence like that since.. " są podobne do słów Maula z odcinka 5x16 "The Lawless" kiedy wyczuwa swojego mistrza czyli Palpiego.

pilot

A-Wingi w wielu miejscach różnią się od tych modlei jakie znamy z innych źródeł. Np. nachylenie stateczników, czy dziwny wyglad działek laserowych. Można więc uznać, że wciąż mamy tutaj kontakt z R-22 Spearhead, dla purystów EU.

pilot 2

Jakoś nie mam weny, poza tym, że:

*Scena kłótni Kanana i Hery - montażowo niemal identyczna jak ta Hana i Lei z EV. Nawet mamy przeszkadzających żołnierzy .
*Zeb chodzi po linie w trochę "małpi" sposób - w którejś z książeczek jest mowa o tym, że Lasatowie lubią chodzić po drzewach, co widać

Re: pilot 2

Dodatkowe:

*Po zjednoczeniu się z flotą Hera podaje kod 1-2-1-8-1-5. Hehehehe (ok, nie ja to zauważyłam)
*Aluzja do "Widma" - "fear, anger, hate" Kanana.
*Możliwa rekanoniznaca Colicoidów.

Re: pilot 2

Poza Vadera gdy patrzy na panorame Lohal przypomina tę TESB gdy patrzył na swoją flotę.
Poza tym rozmowa Vadera i Sidiousa przypomina tę z imperium kontratakuje, rownież i słowa wypowiedziane przez Vadera,,Uczennica Anakina Skywalkera żyje" nawiazują do słów Palpatina,,Syn Skywalkera żyje".

2x01

A więc "The Lost Commanders":

*"Questions that need answering" - aluzja do Gandalfa z "Drużyny".

*Joopa przypomina robala piaskowego z "Jedi Academy".

*W polskim dubbingu, nie wiedzieć czemu, tylko Rex mówi oryginalnym głosem aktora, który wcielał się we wszystkie klony, Gregor i Wolffe mają swoich.

Re: 2x01

Pozwolę sobie zacytować swój poprzedni post
,,W sumie Dee Bradley Baker tak podkłada głos po angielsku jakby to mówiły trzy osoby, więc myśle, że to dobrze, że tak zrobiono. Jakoś nie wyobrażam sobie Gregora mówiącego mega poważnym głosem Rexa."

Relicsy

Cóż, tutaj ABS (absolutny brak szyi) Sabine na początku , AT-ATy jak na Hoth (bo i ta planeta biała i Hoth ), oczekiwanie w burzy przypominało mi sceny z filmów o łodziach podwodnych, zwłaszcza że Kallus wyciągnął peryskop

Re: Relicsy

Jeszcze mi się przypomniało, jak na końcu wchodzi inkwizytor to Constantine mówi, że spodziewał się Vadera. To przypomina scenkę z TFU II jak baron Tarko czeka na Vadera a przyjeżdża Starkiller.

https://www.youtube.com/watch?v=AxmDzTQwCM4

ATTA

- Cóż, w tym odcinku Zeb przedstawia się jako Commander Meiloorun, to oczywiście nawiązanie do owocu, po który szli w Fighter Flight.

- Scena, w której droid Siostry poraża prądem Choppera przypomina scenę z Jawami i Artoo z Nowej Nadziei.

- Nie pamiętam czy wszystkie promy miały czerwone wnętrza, ale jak nie, to czerwone oświetlenie promu bohaterów jak wysiadają na stacji, przypomina czerwone wnętrze promu z którego wysiadł Braciszek w poprzednim odcinku. Jak tak, to tej ciekawostki można nie dopisywać

Re: ATTA

Ja nie mam za dobrych w tym tygodniu...

- Nie wierzę, że to mówię, ale scena, w której droid-papuga wyskakuje na Choppera wygląda jak jump scare`y z "5 Nights at Fedddy`s". Spójrzcie tylko na sposób, w jaki pracuje kamera.

- To jest zasłyszane: w samej końcówce odcinka odzywa się Chopper. Niektórzy twierdzą, że brzmi to nie jak on, lecz jak droid-papuga, który grzebał mu w bebechach. Ale sama nie jestem pewna.

Always Two There Are -ciekawostki

No cóż, obejrzałem ten odcinek jakoś tak cztery razy (ale nie po polsku), ale nie doszukałem się dużej ilości jakichś smaczków, ciekawostek.

-Debiutująca w tym odcinku Siódma Siostra przypomina pod wieloma względami wiedźmę. Zielona skóra, miecz świetlny - miotła, droid - czarny kot + jej "kapelusz", podobny do tego, jaki noszą wiedźmy.


-Nie pamiętam niestety, ile razy w TCW widzieliśmy tę stację medyczną, ale była ona widziana w drugim sezonie w tetralogii geonosjańskiej, w finałowym odcinku. W nim wystąpiła także inna Miralanka (a może ta sama?) - Barriss Offee. Przypadek?


-To pierwszy odcinek (licząc TCW i Rebels razem) od trzeciego epizodu trylogii mandaloriańsko-maulowej z piątego sezonu, w którym pojawiają się chociaż dwaj użytkownicy Ciemnej Strony, pojedynkując się na miecze świetlne (nie liczę finału szóstego sezonu i wizji Yody, w której wystąpili Dooku i Sidious). Ale, co ciekawe, to pierwszy przypadek w historii tych obu seriali, w którym podczas obecności co najmniej tych dwóch użytkowników Ciemnej Strony nie doszło do dłuższego pojedynku niż taki, jaki mieliśmy okazję zobaczyć (nie biorę pod uwagę Sidiousa kontaktującego się z Dooku czy coś takiego). Do tego jeden z tych dwóch w ogóle nie uczestniczył w tej walce.


-Tytuł odcinka to oczywiście nawiązanie do słów Yody z TPM.Miałem chyba coś jeszcze, ale to wszystko, co byłem w stanie sobie przypomnieć. Niech Moc będzie z Wami.

Brothers

W tym odcinku zauważyłem pewien błąd. A mianowicie: kiedy Azmorigan otwiera śluzę jest za nią przestrzeń kosmiczna:

http://zapodaj.net/d01eb8c2f474d.jpg.html

Ale kiedy ucieka, pokazuje się spory kawałek powierzchni planety:

http://zapodaj.net/29557f4f75cbe.jpg.html

Re: Brothers

A może to jest kwestia kąta i odległości?

Re: Brothers

Raczej nie, widać zresztą w scenie jak Hondo zostaje wessany w przestrzeń i Ezra go ratuje, że nie ma tam powierzchni planety, tylko kosmos.

Wings

Cóż, jak pisałem w temacie o odcinku, odcinek przypomina "Avatara" Jamesa Camerona. Scenka jak Zeb musi uważać, żeby statek nie spadł z urwiska, przypomina mi jedną misję w Mass Effect 2 na pokładzie MSV "Estevanico".

https://www.youtube.com/watch?v=-GngcnwWpo4

Re: Wings

"Phantom" to Mako! O-O

Cóż, galeria na oficjalnej nie działa, więc może do czasu aż naprawią:
*Nowa planeta wygląda jak Jowisz. I nawet ma burze w atmosferze.
*Latające zwierzaki - dactyliony?

Blood Sisters - ciekawostki

Od razu taka prosta ciekawostka, nie sposób tego nie dostrzec: jest to pierwszy odcinek w historii serialu, w którym nie wystąpili wszyscy rebelianci z załogi "Ghosta", do tego od razu dwóch (myślę, że ciężko będzie to pobić, przynajmniej w tym sezonie).


Mam jeszcze taką jedną ciekawostkę z odcinka "Brothers of the Broken Horn". Licząc oba seriale, TCW jak i Rebels, Hondo pojawił się po raz pierwszy po pięćdziesięciu odcinkach (dzieląc pilot do pierwszego i drugiego sezonu Rebels na dwa odcinki + jako jeden epizod liczyć te wszystkie cztery filmiki przed premierą serialu). Azmorrigan, czy jak to się tam pisze, pojawił się po raz pierwszy po dziesięciu odcinkach przerwy.


Niech Moc będzie z Wami.

ciekawostki

Do odc. 2x08:
* Samo porywanie dzieciaków jest - jak wspomniano zresztą w odcinku - nawiązaniem do podobnego wydarzenia z wojen klonów. Zresztą, był tam podobny motyw - samotna matka i dziecko. (Rodianka w TCW, Ithorianka w Rebels).
* Atak przez szyb wentylacyjny - klasyk:

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/AirVentPassageway?from=Main.AirventEscape

Pewnie do poprzedniego można dopisać, że cała akcja to jasne nawiązanie do ANH...

Re: ciekawostki

Tak mi się przypomniało. Ahsoka kieruje do,leżącej na ziemi Siódmej Siostry słowa "You are beaten". To idealne odzwierciedlenie sceny z TESB, gdy Vader stoi nad pokonanym Lukiem.

The Future of the Force - ciekawostki

Mam kilka ciekawostek:

-To drugi przypadek w serialu, że w jednym odcinku nie wystąpili wszyscy z załogi "Ghosta". Po raz pierwszy dotyczy to przedstawicieli płci żeńskiej.


-Rzut mieczem Piątego Brata na początku odcinka, kiedy tym samym zabija kilka osób przelatujących tym transportowcem, przypomina sytuację, kiedy to Savage rzucił mieczem w identyczny sposób w pierwszym odcinku trylogii o Maulu, Pre Vizslie oraz Sidiousie (wtedy byli to przedstawiciele Czarnego Słońca i wszyscy zostali skróceni o głowę, co można było zobaczyć na wersji blu-ray).


-Gdyby pod koniec odcinka Inkwizytorom udało się pojmać Ahsokę, sytuacja ta mogłaby przypominać sytuację, jaką mieliśmy okazję zaobserwować w trzecim od końca odcinku pierwszego sezonu, kiedy to Kanan, po przegranej walce z Wielkim Inkwizytorem, został złapany. Tym razem Ahsoka, podobnie jak wtedy Jarrus, byłaby pojmana na dwa odcinki do końca sezonu/połowy sezonu.


Nic więcej na razie nie dostrzegłem. Niech Moc będzie z Wami.

Re: The Future of the Force - ciekawostki

To dodam jeszcze, że Ahsoka nawiązuje do wydarzeń z odcinka "Children of the Force", gdzie Cad Bane zabierał dzieci wrażliwe na Moc na Mustafar do Sidka.

Re: The Future of the Force - ciekawostki

Hm, a ta lalka co ją Ithorianka trzymała to chyba w TCW w historii o Ryloth "występowała"

Re: The Future of the Force - ciekawostki

Na chwile obecną Ezra i Chopper są jedynymi postaciami które wystąpiły w każdym odcinku.

TFotF - ciekawostki #2

Jeszcze znalazłem trzy rzeczy z tego odcinka:


-Oglądając dzisiaj "The Empire Strikes Back" (co tydzień w weekend jeden epizod, by już za dwa tygodnie, w zasadzie niecałe, obejrzeć TFA) spostrzegłem, że Vader, kiedy stał nad pokonanym Luke`iem powiedział "You`re beaten", czyli dokładnie to samo, co Ahsoka do Siódmej Siostry, kiedy to stała nad pokonaną Inkwizytorką.


-Jako że odcinki z walkami użytkowników Ciemnej Strony z użytkownikami Jasnej Strony to mój konik (ogółem Moc to najlepsze co może dla mnie być), to nie mogłem skończyć tylko na tamtych ciekawostkach. Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że to był pierwszy przypadek w historii obu seriali, by tylko jeden użytkownik Jasnej Strony Mocy (Ahsoka) pojedynkował się z dwoma użytkownikami Ciemnej Strony (Piąty Brat i Siódma Siostra). Były przypadki walki dwóch na dwóch, na przykład Obi-Wan i Adi Gallia kontra Savage i Maul w inaugurującym sezon piąty odcinku.


-Pojedynek Ahsoki z Inkwizytorami można porównać do walki Vadera z Kananem i Ezrą z "The Siege of Lothal". Ahsoka mogła przypominać Vadera, czyli silną, potężną użytkowniczkę Mocy, z którą mało który może się równać. Natomiast rolę dwóch Jedi przejęli Inkwizytorzy, którzy nie byli w stanie równać się z rywalem. Można to też potraktować jako taki zwiastun walki tych najsilniejszych użytkowników Mocy, jacy pojawili się w tym serialu.


Niech Moc będzie z Wami.

Legacy

W Oryginalnej Trylogii Gwiezdne Niszczyciele klasy Imperial strzelają "na zielono" natomiast w Legacy "na czerwono".

Konstantine

Zauważyłem że jeden z oficerów przy sądzie nad Ahsoką zdaję się być podobny do admirała Konstantine`a z Rebels, siedzi obok Coburna i ma czapkę na oczach.
Nieznany oficer to pierwszy od prawej.
Pojawia się tam również Yularen i Kilian.
Modelu tego oficera nie użyli ani razu poza tym odcinkiem.
http://vignette4.wikia.nocookie.net/starwars/images/3/39/TarkinProscecutor.png/revision/latest?cb=20131029024417

Re: Konstantine

Możesz zrobić screna bo się nie dopatrzyłem?

Re: Konstantine

Dobra wydać na tym co dałeś tylko trzeba wywalić wszytko z adresu po .png

Hmm może troszkę podobny, za mało widać.

Re: Konstantine

Nawet jeżeli nie on to kto?

2x09

Nie wiem jak Wam, ale mnie udało się w tym odcinku całkiem sporo zauważyć i powyłapywać po internetach:

*Dużo inspiracji z Disneya - skała, na której stoi Ezra wygląda niemal tak samo jak ta z "Króla lwa", do tego początek spoilera dawny Lothal koniec spoilera to najwidoczniej Tomorrowland:

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/iiwuqsqudreabkdqln3u.jpg

*Gonienie za białym kotem - jak za królikiem w "Alicji". Tym bardziej, że jest to swego rodzaju symbol przejścia (vide Matrix).

*Po persku "azadi" oznacza "wolność", co pasuje do pana gubernatora.

PoL

Lyste mówi do Lei, że Alderaan will be fully compensated for the ships czy coś takiego (w każdym razie jedna z ostatnich scen), co przypomina słowa Vadera do Boby: "The Empire will compensate you, if he dies." kiedy rozmawiają o Hanie.

2x10

Słowa Ezry do Leii kiedy ta przylatuje nawiązują do niesławnego tekstu Linka,,Exuse me Princess" z niesławnego serialu pt. ,,Princess of Zelda" .

Re: 2x10

Widziałam z tym filmik - nie da się oglądać... O_o

Dodałam:
*Pierwszy odcinek w 3 BBY.
*"That`s impressive... mostly .

Lasaty

Nie oglądałem, to nie wiem czy to prawda, ale wyczytałem na YT pod rebel reconem takie coś:

This felt a lot like Doctor Who! Especially the part where the Doctor finds out that his people and his homeworld Galifrey is actually safe.

Poza tym: obrazki, które narysowała Chava trochę przypominają rysunki z Nazca ( https://pl.wikipedia.org/wiki/Rysunki_z_Nazca ), część osób porównuje sceny z "przejściem" do planety z "Odyseją kosmiczną 2001" i filmem "Źródło" D. Aronofsky;ego.

Hołmcoming

W odcinku cały czas mówią "Clone WAR" zamiast "Wars".

Re: Hołmcoming

Może to dlatego, że dla Chama i Twi`leków wojna toczyła się tylko na powierzchni ich planety?

Shroud

Kiedy uciekają z walącej się świątyni, przypomina to ostatnie sceny z "Indiany Jonesa i ostatniej krucjaty", kiedy Yoda żegna ich tak jak rycerz podniesieniem ręki.

http://tinyurl.com/h62s2mx

Re: Shroud

Na jednej ze skał widać symbol starożytnego imperium sithów.

Re: Shroud

A dasz screena? Bo nie widzę.

Ciekawostki

Dopiero teraz zdaję sobie sprawę ile rzeczy ja jeszcze nie wiem

Re: Ciekawostki

To pierwszt krok w osiągnięciu sukcesu filozoficznego. Akurat w tym momencie przerabiam antyczną Grecję.

Mystery of chopper base

Jest nawiązanie do star treka, osoba w czerwonym gine.

Re: Mystery of chopper base

He, he, he .

Ja zauważyłam sporo "bugów" - Zeb najwidoczniej pije powietrze, a te stwory raz giną od strzału w oko, raz nie.

Re: Mystery of chopper base

Z tymi pająkami to nie do końca uważałbym to za bug, takie stwory to nie identyczne droidy gdzie po odkryciu słabego punktu wszystkie muszą zostać zniszczone po takim samym uszkodzeniu. Każdy z tych stworów może różnić się np. wiekiem, a w związku z tym i wytrzymałością, to co zabiło słabsze osobniki nie koniecznie musiało zadziałać na te silniejsze.

Re: Mystery of chopper base

Jest jeszcze coś co dotyczy symboliki. Sowa jest między innymi symbolem zmierzchu,ciemności, a jej krzyk zwiastuje śmierć danej osoby.

Re: Mystery of chopper base

Bardzo ciekawe z tą sową, nie wiedziałem o tym. Czyli Aśka raczej nie wyjdzie z tego cało
Mam nadzieję że przez wzgląd na dawne czasy Vader zaproponuje jej dołączenie do niego, a gdy ta odmówi powie "so be it...Jedi."

Re: Mystery of chopper base

Mogło chodzić o Ahsokę(śmierć) albo o Ezrę (zmierzch,ciemność, noc) zwłaszcza, że została pokazana gdy w tle grał marsz imperialny.

Re: Mystery of chopper base

Chopper

Swoją drogą ten droid, Chopper, nie przypomina Wam Artoo z pierwszych szkiców scenariuszu ,,Gwiezdnych Wojen"? Chodzi mi o złośliwe usposobienie, chociaż w Basicu nie mówi.

Re: Chopper

No trochę.

Twilight

- Powraca "Jabba"
- Słowa Rexa do Ahsoki z początku odcinka "In my book experience outranks everything" to te same słowa, które powiedział do niej, kiedy spotkali się po raz pierwszy.
- "Skok wiary" z Indiany i Ost. Krucjaty
- Scenki kiedy Maul prowadzi Ezrę przypominały mi "Diablo 2"

Re: Twilight

I ukłon w stronę filmu "Zatoichi"

Re: Twilight

Disneyowska śmierć jednego z inkwizytorów.

Re: Twilight

Dopiero teraz to zauważyłem, Kanan podobnie jak Kota traci wzrok przez postać której głos podkładał Sam Witwer

Walka Maula z Kananem

Walka Maula z Kananem, kiedy ten założył maskę, choć krótka to budzi skojarzenia z walką Obi-Wana z byłym Sithem, z Epizodu I-ego. Spójrzcie na choreografię blokowania ciosów mieczy świetlnych.

Twilight

-Kolejna dekapitacja której "nie pokazano"
-Maul dusi siostrę a potem zabija ą mieczem podobnie do Satine
-vader ma brwi jak w starej wersji Powrotu Jedi
-Nieudacznicy giną jak Call to Action

Re: Twilight

Może to nie była dekapitacja

A co

jak nie, odbił sie od niej ten miecz? poza tym nie pokazali górnych partii ciała, przecież pokazali jak zabił 5 brata a nic mu nie uciął a ścięcie mogłoby przerazić dzieci które to oglądją, Aresko i Grinta też nie pokazali bez głów.

Re: A co

No chyba że tak .

Jedno pytanie

Czy myśliwce inkwizytorów mają hipernapęd bo jeżeli nie to Maul za daleko nie poleci.

Re: Jedno pytanie

Jedna odpowiedź. Mają.

Darth Maul

ma kolczyk w lewym uchu.

SW Rebels Nawiązanie ?

znalazłem coś takiego wędrując po internetach:
https://www.youtube.com/watch?v=ajyieMThNWY
Macie tam pierwsze i ostatnie spotkanie (prawdopodobnie ostatnie, ashoka mogła przeżyć lub stać się force ghostem, ale nie wiadomo czy rex dożyje jej powrotu) Ashoki z Rexem.
Fajne nawiązanie do pierwszego spotkania, czyżby w taki sposób chcieli pokazać, że już więcej się nie spotkają? Pozdrawiam

Re: SW Rebels Nawiązanie ?

Zły dział, istnieje już taki temat, nawiąznie zostało już podane. Tutaj temat: http://gwiezdne-wojny.pl/Forum/Temat/19446

TotA - ciekawostki

Widzę, że ciekawostki są już dodane, ale myślę, że po dwukrotnym obejrzeniu finałowego odcinka znalazłem parę ciekawych:

1. Zbroja Ósmego brata przypomina zbroję Dartha Starkillera z The Force Unleashed. Najbardziej podobną rzeczą jest hełm.

2. Maul kieruje do Ezry słowa: "Do what must be done", które w Epizodzie III skierował także Siodious do upadającego Anakina.

3. Ezra powiedział do Vadera: "You`re smart, figure it out", czyli wręcz identyczne słowa, które Kanan skierował do Wielkiego Inkwizytora w "Call to Action", tyle że tam zamiast wyrazu "smart" padł wyraz "clever".

4. Maul w tym odcinku po raz pierwszy zabił użytkowników Ciemnej Strony. Do tej pory zabijał tylko Jedi, jeżeli chodzi o osoby wrażliwe na Moc. Jeżeli liczyć Legends, byłaby to jego piąta i szósta ofiara, jeżeli chodzi o użytkowników Mocy (trzecia i czwarta, biorąc pod uwagę jedynie kanon).


Pewnie można znaleźć tych ciekawostek jeszcze więcej, na przykład coś odnośnie pojedynków. Strzelam, że w tym odcinku pojedynki na miecze świetlne zajęły najwięcej czasu w historii obu seriali (TCW i Rebels), oraz że tych pojedynków było najwięcej, ale to nic pewnego, musiałbym to sprawdzić. Niech Moc będzie z Wami.

Re: TotA - ciekawostki

"Revenge is not the Jedi way" dokładnie tak samo mowi Anakin do Ahsoki (w zasadzie napomina) w 3 od końca odcinku 5 sezonu TCW.

Yoda i Maul

Właśnie jestem po "maratonie" OT i widać jak dużo zapożyczyli twórcy TCW i R. W szczególności kilka scen jest prawie idealną kopią - jak pierwsze spotkanie Luke - Yoda zostaje skopiowane w TotA jako spotkanie Ezra - Maul - i Maul mówi prawie dokladnie to co Yoda "away with your weapon, i mean you no harm"

Natomiast scena z ANH, gdzie Tarkin przesluchuje Leie na DS, została przeniesiona do TCW gdzie Tarkin przesłuchuje Ahsoke w więzieniu. Te same gesty, to samo złapanie za podbródek, prawie identyczna gestykulacja... A ja się, oglądając TCW, zastanawiałem, gdzie ja widziałem tę scenę

Re: Yoda i Maul

No i sympatycznie. Przez takie drobiazgi tworzy się sentymentalny klimat i TCW/Rebels od razu się przyjemniej ogląda.

Oczywiście jedni powiedzą że Filoni nie ma pomysłów i robi zrzynkę, ale ja powiem że Filoni odrobił pracę domową

Re: Yoda i Maul

-ale ja powiem że Filoni odrobił pracę domową

Dokładnie - dlatego że dzięki temu w TCW jest dokładnie TEN SAM Tarkin, którego znam i lubię z ANH, zimny skurczysyn i służbista.

Co i dobrze rokuje w przypadku R3 - że Thrawn będzie dokładnie takim samym Thrawnem.

Re: Yoda i Maul

Nic dodać, nic ująć. Dlatego właśnie jestem pozytywnie nastawiony do rekanonizacji pewnych postaci przez twórców Rebeliantów, aczkolwiek nie jestem nastawiony bezkrytycznie. Stąd cieszy mnie powrót Thrawna, a przedstawienie jego postaci w trailerze do Sezonu 3 serialu "Rebelianci" napawa optymizmem, jednakże z oceną powrotu Wielkiego Admirała wstrzymam się do ostatniego odcinka tegoż sezonu. Wciąż mam obawy, że Thrawn, co prawda, okaże się bardzo podobny do tego Thrawna, jakiego znamy z EU, ale jego powrót będzie chwilowy, a po jednym czy dwóch druzgocących zwycięstwach nad rebelianci zostanie zamierzony w jakiś głupi czy naiwny sposób.

Re: Yoda i Maul

Może rozwiążą to tak, że Thrawn, nim odniesie ostateczne zwycięstwo zostanie wysłany na Niezbadane terytoria by zająć się sprawą istniejącego tam zagrożenia dla imperium (chociażby w postaci żywych statków).

Re: Yoda i Maul

W taki sam sposób myślałem nad tym, co miałoby być powodem odsunięcia na bok Thrawna w fabule Star Wars, a co nie byłoby równoważne z uśmierceniem tej postaci.

Specjalna misja na Niezbadane Terytoria, którą Wielkiemu Admirałowi dał sam Imperator, jest według mnie najlepszym pomysłem na nieobecność Thrawna podczas lat, w których toczyła się akcja Oryginalnej Trylogii.

Byłaby też ukłonem dla starego kanonu oraz byłaby w pełni logiczna. Uzdolniony dowódca imperialny, który zadał potężny cios Rebelii, zostaje wysłany na arcyważną misję zleconą przez samego Imperatora. Palpatine jednak nie docenia Rebeliantów i błędnie sądzi, że pozostali dowódcy Imperium mogą być równie skuteczni w tępieniu Rebelii co Thrawn, zwłaszcza że Rebelia została poważnie osłabiona.

Re: Yoda i Maul

Bo nie ma pomysłów i robi zrzynkę. A jeśli już ma jakieś oryginalne pomysły, to są one słabe.

True story.

Re: Yoda i Maul

Thrawna należało przypomnieć, aby młode pokolenie również go poznało. Jak zacznie ich ta postać interesować, to zobaczą co robił w starym kanonie.

Re: Yoda i Maul

Szczerze? Wątpię, żeby nagle dzieci sięgnęły po takiego Dziedzica Imperium. Prędzej przeczytają o nim artykuł na Wookiepedii, a i to niekoniecznie.

Re: Yoda i Maul

Ja już przeczytałam (wcześniej jakoś nie było okazji), teraz zabrali się za to nieletni. Podoba im się całkiem, całkiem. Aczkolwiek Leia ciężarna z bliźniakami wymagała wyjaśnień i opowieści co to jest nowy kanon i legendy. Tylko że to bardziej nastolatki niż dzieci, ale spodziewam się że nowa książka też będzie przeznaczona raczej dla starszego czytelnika.

A wszystko przez 3minutowy zwiastun 3 sezonu

Re: Yoda i Maul

No właśnie - można? Można! Lepiej tak, niż generalizować że

Szczerze? Wątpię, żeby nagle dzieci sięgnęły po takiego Dziedzica Imperium. Prędzej przeczytają o nim artykuł na Wookiepedii, a i to niekoniecznie.

Bo wiadomo, jedni sięgną, inni nie, a i przecież nie tylko dzieci (a może i głównie nie) to oglądają, co widać po targecie reklamowym

Natomiast ten dialog nalezy uwiecznić dla potomności

Oczywiście jedni powiedzą że Filoni nie ma pomysłów i robi zrzynkę,

Bo nie ma pomysłów i robi zrzynkę

Re: Yoda i Maul

Wiesz, ja nie zaprzeczam że Filoni robi zrzynkę. Robi, jak najbardziej - inaczej tego nazwać się nie da. Pojawia się jednak kwestia podejścia do tego faktu.

Można się o to wściekać lub cieszyć że Filoni na prawdę zna i rozumie SW w wydaniu kanonicznym i legendarnym. Ja wolę się cieszyć i uśmiechać, oglądając kolejne smaczki.

Tak na prawdę nie wiemy, ile jest Filoniego w TCW/Rebels. Jeszcze na początku czerwca nikt nie zwracał uwagi na postać Saw Gerrery - ot jakiś koleś z TCW, wymyślony przez Kapelusznika. Parę tygodni później "wielki news" że Forest Whitaker gra Saw Gerrerę, a w związku z tym lawina informacji itp. przy których okazało się że Saw Gerrerę wymyślił wcześniej Lucas we własnej osobie.

Re: Yoda i Maul

-Wiesz, ja nie zaprzeczam że Filoni robi zrzynkę. Robi, jak najbardziej - inaczej tego nazwać się nie da

ależ można, nazwijmy to "twórczym czerpaniem z najlepszych wzorców"

Ja wolę się cieszyć i uśmiechać, oglądając kolejne smaczki.

O właśnie, i od razu żyje się lepiej. Podobnie zresztą jest z TFA.

A tak na marginesie, to cały czas wiedziałem, że czegoś mi brakuje w ROTS - ale dopiero teraz widzę, że cały czas brakowało tam Tarkina. Szkoda... Szczęściem kapelusznik "przywołał go" w TCW.

Re: Yoda i Maul

Przecież Tarkin był w ROTS. Inna sprawa, że to było właściwie cameo.

Re: Yoda i Maul

Formalnie był/pojawił się (tak samo jak "Milenium Falcony" były w AotC), popatrzył na budowę DS i tyle...

Kolejny zmarnowany potencjał.

Re: Yoda i Maul

Nie wina Lucasa, że aktor umarł.

Re: Yoda i Maul

No przecież nie chodzi o to, zeby młodszego o naście lat Tarkina zagrał Cushing. Bardziei o to że np. Sidious powinien wydać rozkaz 66 Tarkinowi, a ten nadzorować jego wykonanie, no ogólnie mieć jakiś wiekszy epizod od patrzenia się przez szybkę.

Hm

Sez. 3 odc. 1

- Kanan wyczuwa, że Ezra jest w niebezpieczeństwie i nie kończy szkolenia u Bendu. Scena przypomina Luke`a, Yodę i Bena w TESB

https://www.youtube.com/watch?v=4ZNLA7t-gIY


- Bendu jako "Tom Bombadil" - nie szkodzi mu dotknięcie sithowego holocronu, tak jak tamtemu nie szkodziło dotknięcie Pierścienia.

- Ezra na tej walącej się stacji i wzywający Kanana też jakby TESB

- Pryce to już było wspominane, przypomina Irinę Spalko z "Indiany Jonesa i Królestwa Kryształowej Czaszki"

Re: Hm

A ja się dziwię, że jest już "Recon", a nie ma oficjalnych ciekawostek. By znowu nie było powtórki z TCW...

Ahem, dodałam możliwe inspiracje Bendu: Falkor i lwiożółw z "Avatara".

Re: Hm

Mnie Bendu bardziej Lwiożółwia przypominał. A jeszcze w pokoju Ezry było kilka ciekawych plakatów, jak choćby ten z człowiekiem krakersem z wyścigu podracerów w mrocznym widmie.

Re: Hm

Gdy Pryce spotyka się z Tarkinem, za jego plecami widać model Venatora.

Nowe Postacie

Re: Nowe Postacie

Różnica jest taka, że Krennic fajniejszy

Re: Nowe Postacie

To można powiedzieć dopiero po filmie.

Re: Nowe Postacie

Eee, tam, Krennic jest świetny i już .

Re: Nowe Postacie

Re: Nowe Postacie

Tylko, że Tarkin ma 4 kodery, a ona tylko dwa. A stopień/pozycja to plakietka + kodery.

Re: Nowe Postacie

Napisze mi ktoś jak mam to ująć w ciekawostkach? Bo jak ni czorta nie znam się na tych kwadracikach

Re: Nowe Postacie

Ja zastanawiam się czy to nie jest p0o prostu błąd. Na razie należy poczekać zobaczyć. Na trailerze widać że jest rażona w sektorze więziennym, być może rebeliantom uda się zniszczyć "coś" na Lothal przez co sostanie, prawdopodobnie zdegradowana, bo zakładam że to niższy stopień, lub może przeciwnie dokana czegoś, jeżeli dyrektor to stopień wyższy od gubernatora. Istnieje również możliwość że to jakaś admiralska ranga w końcu dyrektor może być tylko funkcją, nie stopniem w Imperium.

3x01

Oki, "The Holocrons of Fate"

- Jaskinia to oczywiście aluzja do TESB.

- Stacja jest z komiksów, pewnie wspomną o tym na Oficjalnej.

- Czytanie w umyśle. Inkwizytor - Ren - Maul.

- "Wzrok" Kanana na początku skojarzył mi się z "Daredevilem", ale potem przypomniałam sobie o "Unseen, Unheard" - tym czarno-białym komiksie o Visas z KOTOR-a. Może to aluzja do wzroku Miralukan?

Re: 3x01

Jak Kanan mówi Ezrze, że zostawił holocron "with someone", Ezra pyta się "someone who?"
A ponieważ głos Bendu to Tom Baker, to już wyraźniej do standardowego pytania "doctor who?" nie mogli nawiązać

Re: 3x01

No i nawiązanie do książki New Dawn (Nowy świt), przy "badaniu" Hery przez Maula.

Re: 3x01

Muzyka jak badają statek na początku odcinka z czymś mi się kojarzy. Tak jakby KotOR 2

Re: 3x01

Zupełnie przez przypadek mi się nasunęło (w czasie Rebelsow leciała zajawka tego co "next"), ze Sabine to taka mlodsza sierżant Calhoun z Wrecking Ralpha, a przynajmniej oparta na tym samym modelu. Wszędzie ten cost cutting...

Re: 3x01

Dodam do poprzedniego, bo tam się nowa Sabine po raz pierwszy pojawia.

@Hego - Ale Maul mówi "apprentice", więc chodzi mu o Ezrę.

Re: 3x01

Ale jak mówi, że zarekrutowała Kanana i że się nazywa Caleb, no to o książkę chodzi

Re: 3x01

"It was your idea to recruit the apprentice" - tu zdecydowanie miał na myśli Ezrę, bo praktycznie cały czas używa tego określenia w stosunku do niego.

Nawiązanie do New Dawn to wspomnienie prawdziwego imienia Kanana na oraz tego, że jest on "the one who hides his identity" oraz przywołanie jego relacji z Herą, która jakby nie było zaczęła się w tej książce.

W odcinku najnowszym

wynalazłem tylko jedno. Kiedy Sabine pyta Łedża czy umie latać tym pojazdem (jedna z ostatnich scenek, jak uciekają już), Łedż odpowiada "I can fly anything". To odpowiedź Poe Damerona na pytanie Finna czy umie latać TIE podczas ich ucieczki z bazy First Order w TFA.

Re: W odcinku najnowszym

Czyli Wedge to Snoke?

Re: W odcinku najnowszym

Nie, Wedge to ojciec Poe. xD

Re: W odcinku najnowszym

Wiedziałem, że coś źle łącze wątki

Re: W odcinku najnowszym

Re: W odcinku najnowszym

A skąd wiesz, że biologiczny? Może żona zdradziłą go z Antillesem.

Re: W odcinku najnowszym

I Ty się jeszcze pytasz?

Wieżyczka

Akademii to połączenie wieżyczki z ISD z wieżyczką Interduktora. Sam mostek jest najpodobniejszy do tego z ISD.

Re: Wieżyczka

Przepraszam Interdyktora.

HH

W TORze, podczas początkowych misji, Jedi knight i Jedi consular odwiedzają na Tythonie wioskę o nazwie Kalikori, zamieszkaną przez Twi`leków.

http://starwars.wikia.com/wiki/Kalikori_village

Re: HH

Ewentualnie można poczytać o wiosce na ossusie : http://www.ossus.pl/biblioteka/Kalikori

Re: HH

Jeśli chodzi o growe nawiązania, to Kanan odbija pocisk zupełnie jak Starkiller.

Re: HH

Mam wrażenie, że w kilku momentach było widać Phantoma na Duchu

Re: HH

tak, było, ewidentny błąd
(zwłaszcza jak lecieli "przekazać" więźnia do domu Syndullów)

3x04

Ahem, ahem, "The Last Battle":

- Mamy muzykę z Teth podczas "igrzysk", do tego plansza na końcu.

- Czy mi się zdawało, czy jak rozpoczyna się bitwa z Imperium, to Kanan mówi "D-squad, march (czy tam "attack", nieważne). Bo jak tak, to byłaby to aluzja do... ech... Meebura Gascona.

Re: 3x04

-"Ha Ha" Kalaniego to nawiązanie do "śmiechu" Joshuy z filmu pt."Gry wojenne".

Re: 3x04

I jeszcze "Good soldiers follow orders" - to samo powiedział Tup przed zabiciem Tiplar w TCW.

Re: 3x04

A to jeszcze jedno: Rex mówi w pewnym momencie coś w stylu, że "nic nie przebije zbroi I generacji". Ale o ile się nie mylę, to jest chyba pancerz II fazy (hełm na pewno). Czy to te dziwne 1.5, cośmy rozkminiali bodaj przy okazji premiery odcinków z Umbary?

Re: 3x04

Gdzieś było w newsach, że Rex nie podszedł ufnie do II fazy i swój własny hełm przerobił na taką faze 1.5 jego hełm ma elementy zarówno I jak i II fazy

Re: 3x04

Bastion droidów niewiedzących, że wojna się skończyła, gdyż rozkaz o poddaniu się uważają za kłamstwo nawiązuje do historii japońskich oddziałów które walczyły długo po zakończeniu wojny gdyż rozkaz o poddaniu się uważały za propagandę wroga.

Komandosi

- Gara Saxona gra Ray Stevenson. Fenna Rau gra Kevin McKidd. Obaj wystąpili w serialu "Rzym" jako Vorenus i Pullo.

- Ezra przedstawia się po raz kolejny jako "Lando Carlissian", tak samo przedstawił się Hondo Ohnace w odcinku Brothers of broken horn.

Re: Komandosi

Na pewno wspomną o tym na Oficjalnej: imperialni Mando wyglądają trochę jak pierwsze koncepty Boby, a "Phantom II" ma nową farbę.

Można jeszcze dodać, że Mando powinni trzymać się z daleka od jetpacków (por. Boba i Jango).

Dobra

To na pewno to ,że jetpacki nie wybuchają po trafieniu z blastera tak jak w TCW w odcinkach z watachą śmierci

Re: Dobra

Scena podchodów wygląda jak w hitmanie, tyle że przeciwnicy są tutaj czujniejsi.

I jeszcze

To szczelanie do Ezry i Chopera przypomina praktyki UB by naztraszyć więźniów (żołnierzy wyklętych)by zaczli mówić i chyba pojawia się to po raz pierwszy w kanonie.

Re: I jeszcze

Nie sądzę, by twórcy serialu inspirowali się UB . To akurat bardzo typowa scena zastraszania.

Re: I jeszcze

Ale mogli mu chociaż antenkę urwać. Lub jakoś inaczej ukrzywdzić tego droida - psycho/socjopatę

Re: I jeszcze

-You are like a delightful random cruelty generator,poisoning all you touch with your presence. You are a testament to all non organic forms everywhere

Re: I jeszcze

Racja raczej UB inspirować się nie będą i co mi szczeliło do głowy żeby kuciu historii pisać posty na bastionie.

Iron Squadron

Mart oszukuje swoich współpracowników i "poświęca się dla potrzeb większości" jak Spock w Zemście Khan, lub Kirk w Star Trek W ciemności.

Arquitens Konstantina musiał mieć ograniczoną moc gdyż działka TIE Vadera i Skerrisa, bardziej uskadzały okręty niż turbolasery z krążownika. Okręt ten musi mieć również nikłe osłony gdyż frachtowce wytrzymują wiekszy ostrzał bez szczególnych obrażeń. Warto zauważyć żę w poprzednich odcinkach lekkie krążowniki potrafiły zniszczyć nawet Korwetę Koreliańską, tu nie przebiły nawet osłon ducha.

Re: Iron Squadron

Za sterami Arquitensa widać nowy model oficera, jego stopień nie jest znany, ale sądząc po patkach i czapce jest to dość wysoko postawiony oficer.

Re: Iron Squadron

Zrzucenie R3 przez Choppera ze statku jest nawiązeniem do odcinka Rebels Resolve gdzie Chop podobnie zrobił z droidem holonetu

i jeszcze

Teraz dopiero znalazłam to migadło chyba jakaś bomba czy coś takiego ,która miała dwa statki terrorystów rozwalić to jaj ją przyczepili do imperialnego krążownika to jakiś słaby był ten wybuch powino konstantina i resztę załatwić.

Re: i jeszcze

Być może ta mina miała tylko zdehermetyzować YT-2400
a próżnia wystarczy by zabić pilota. Zwłaszcza że nie byla ona duża.

Re: i jeszcze

I co z tego wybuch był by lepszy.

Re: i jeszcze

Duża nie była, wielkością przypomina plecakowy taktyczny ładunek nuklearny malej mocy 1-2 kT.

Konstantine może dostał jasne wytyczne aby "żywcem brać", zresztą cała logika zdarzeń prowadzi do jakiegoś wiekszego planu Thrawna, który (mam nadzieję) skupia się na czymś więcej niż na Mostowiaku.

Re: i jeszcze

Nie sądze. Mam wrażenie,że Thrawn chce Konstantina pogrążyć dlatego wysłał go w jednym statku przeciwko dzieciakom i załodze "Ducha". Co z tym idzie plan był tylko i wyłącznie admirała,który myślał głupio że rebalianci się tego ustrojstwa nie dopatrzą a on zniszczy dwa statki na raz. Ale coś mu nie wyszło

Re: i jeszcze

No chyba nie. Thrawn mógłby chcieć pogrążyć Konstantina, gdyby ten mu w czymś zagrażał. Ale to nie ta liga, Konstantine może Thrawnowi buty czyścić, więc Thrawn nie ma interesu żeby to robić, a kopanie leżącego to tez chyba nie.

Re: i jeszcze

Ma interes. Pozbywa się beznadziejnego dowódcy, którego działania szkodzą imperium bardziej niż rebelianci sami w sobie.

Re: i jeszcze

Gdyby tak było, to nic prostszego niż wysłać go do liczenia Wamp na Hoth

Re: i jeszcze

Można byłoby to zrobić ale to straszne marnotractwo czasu i surowców. Trzeba w końcu wysłać okręt,załogę dostarczać paliwo i racje żywnościowe. A tak jeden atak i po admirałku. I mamy kolejnego męczennika,który zginął w obronie imperium

Re: i jeszcze

I nie zapominajmy że nasz kochany admirałek ma wtyki na coruscant więc obawiam się że proste pozbycie się go by raczej nie przeszło i Thrawn o tym wie

Re: i jeszcze

Masz rację Thrawnowi nie tylko chodzi o razwalenie tytułowych rebeliantów ,ale też o komórkę feniks i całą resztę plus pogrążyć konstantina.

ciekawostka

To pierwsze pojawienie się szturmowców robotów w kanonie w EU było ich całkiem sporo ,a ci wyglądają trochę na mrocznych szturmowców klasy trzeciej ,którzy byli stworzeni do pacyfiakcji rebeliantów.

WJ

W Wynkathu job droid strażnik przypomina grafikę z okładki gry Warhammer 4000 Dawn of war 2 (a przynajmniej hełm )

http://krojec.com/images/dow2img.jpg

Re: WJ

Masz na myśli darktrooperów?

Re: WJ

No tych strażników w każdym razie

Re: WJ

Słuchajcie, w przewodniku jest takie cos: system miał się nazywać Commodia/Cammodia, bo planeta ma taki jakby spływ, ale zmienili, bo "inspirowało to toaletowe żarty". Chciałam wyjasnić o co chodzi, ale nie mogę znaleźć od jakiego słowa to pochodzi... ma ktokolwiek pojęcie?

Re: WJ

Hm, to rzeczywiście wygląda jak w ubikacji, więc może po prostu tylko dlatego, że tak wygląda

Re: WJ

w angielskim, o ile nie kręcę, commode oznacza m.in. umywalkę, ale słowo bywa używane w znaczeniu samej muszli klozetowej - tej porcelanowej części
(btw i off topic częściowy - niezmiernie mnie bawi imię generała Huxa - Armitage, bo to bardzo znany brytyjski producent pisuarów XD)

oraz Rzymianie instalując toalety na poziomach gruntu w domach ponoć mawiali commodia firma beneficius est

Re: WJ

W brytyjskim commode to odpowiednik szpitalnego "basenu" wmontowanego w krzesło, w hamerykańskim to po prostu klasyczny dolnopłuk

A co do offtopu - Sloan to z kolei znany amerykański producent łazienkowego wyposażenia, ciągle mi się kojarzy z pewną panią admirał.

AIM

Cóż, u Thrawna można zobaczyć malowidło z Mandalorem, które było widać jak bili się Sidious, Maul i Opress w TCW oraz hełm strażnika świątyni. No i obrazki z Ezrą, rodziną Syndullów itp.

Re: AIM

@ Rozmowa wyżej - może Imperium chce przejąć władzę nad światem, wykorzystując do tego sprzęt łazienkowy...

@ Hego - strasznie mnie ciekawią te obrazki plemienne. Lasackie?

Re: AIM

Może Na oficjalnej piszą, że guide będzie jutro to może coś tam napiszą o tym.

Re: AIM

To malowidło przypomina mi "Guernice" Picassa. Takie skojarzenie...

Re: AIM

Ano wspominano już o tym przy okazji TCW

I jeszcze

na Lothal wracamy po 18 odcinkach chyba ,że pilot podzielimy na 2 części to 19.

3x10

Wizje Ezry widzacego Maula przypominaja wizje Harrego widzacego Voldemorta w Zakonie Feniksa

Re: 3x10

Faktycznie .

Dodam jeszcze, że Maul zadomowił się w wiosce zniszczonej przez Grieva, a wśród gratów ma jeszcze kulę Madame Trelawney Talzin.

Ghost of Geonosis - ciekawostki

Mam jedną ciekawostkę: Saw pojawił się po raz pierwszy na ekranie od 80 odcinków, a przedstawiciel geonosjańskiej rasy po 112 (licząc rzecz jasna wszystkie odcinki TCW (także te dwie niedokończone tetralogie: Utapau i Echo) oraz wszystkie piloty Rebels (Spark of Rebellion, The Siege of Lothal, Steps into Shadow (pojedynczo!))).

Niech Moc będzie z Wami.

Ghosts of Geonosis - ciekawostki

A powierzchnię Geonosis ujrzeliśmy po raz pierwszy od 144 odcinków (ostatni raz w Brain Invanders (drugi sezon TCW)).

Myślę, że można jeszcze dorzucić tekst Sabine o piasku, który jest dokładnie taki sam jak ten Anakina w drugim epizodzie.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Ghosts of Geonosis - ciekawostki

beka, że nawet bajki się nabijają z ataku klonów

Re: Ghosts of Geonosis - ciekawostki

W warsztacie znajduje się hełm klona fazy I pochodzący zapewne z I bitwy o Geonosis.

Re: Ghosts of Geonosis - ciekawostki

Nie wiem jak to jest w nowym kanonie ale skoro na geonosis nie istniała konsola sterująca a był tylko włącznik on/off to znaczy że droideki miały własną sztuczną ibteligencję?

Re: Ghosts of Geonosis - ciekawostki

No i jeszcze jak patrzą w dół to ten most tam wygląda jak w kopalniach Morii z filmowego WP

Officer

Który pilotuje ma plakietkę ze stopniem wyższym niż kapitan, w EU był to major lub pułkownik.
Poza tym kapitan w Imperium dowodzi przeważnie ISD a nie krążownikiem, które dotychczas dowodzone były przez poruczników. Arquitens w tym odcinku strzela na czerwono a nie na zielono.

Ciekawostka

Szturmowcy rakietowi pojawiają się po raz pierwszy w nowym kanonie w akcji ,bo chyba wspomnieni byli w "kompendium wiedzy o SW".

Warhead

W Warhead ślady droida, po których go szukają przypominają ślady kwasu, które zostawia ranny Obcy.

http://vignette1.wikia.nocookie.net/avp/images/d/d4/Alien-acid-for-blood11.jpg/revision/latest?cb=20110102045252

Poza tym licznik odliczający do wybuchu wygląda trochę jak z Predatora

http://1.bp.blogspot.com/--WISl4Kd5tM/UO7iWTgouwI/AAAAAAAACfE/TtQmtdpLw8U/s1600/predator+lights.jpeg

Ciekawostka

Początkowa scena odcinka przypomina tą z początku TESB tyle ,że zamiast sond są to Droidy zwiadowcze.

Re: Ciekawostka

Bo to w ogóle jest wykorzystanie znanego motywu deszcz meteorytów (rebeliant w bazie o tym wspominał) = droidy. Było w TESB, było w TCW.

Nie wiem czy to nie pierwszy raz, gdy dowiadujemy się, że Zeb był również kapitanem w rebelii. Jasne, miał tę rangę w Gwardii, no i Ezra w którymś z odcinków zwracał się do niego ironicznie "captain Orrelios", ale tu mamy oficjalne potwierdzenie. Co w sumie oznacza, że jest równy ranga z Herą, przynajmniej na razie.

A, no i zrobiłam z "Ghosts" jeden odcinek, bo tak ma Oficjalna, a ciężko/głupio byłoby dzielić ciekawostki.

Re: Ciekawostka

To znaczy także, że jest równy stopniem z Rexem co uważam za dość komiczne

Rangi

Te ich rangi trzeba brać z dużym przymrużeniem oka. Poza tym, nie mam pewności, czy Rex na pewno ma stopień kapitana. To, że miał taki w republikańskiej armii, to wcale nie musi oznaczać, że tutaj ma ten sam (tym bardziej, że Republika to de facto obecne Imperium, co widać dobitnie po wysokich rangą imperialnych, a wcześniej republikańskich oficerach). Chyba że gdzieś w serialu lub poza nim o tym mówiono, chociaż nie wydaje mi się.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Rangi

Wszyscy mówią do niego kapitanie. Gdyby miał inny syopień to byłby komandor Rex lub admiarał Rex ew. gdyby nie posiadał żadnego byłoby zwyczajnie Rex

Re: Ciekawostka

Kapitan floty jest wyżej od kapitana piechoty

Re: Ciekawostka

Kapitan Floty to chyba podpułkownik na lądowe.

Re: Ciekawostka

Ale kto powiedział że Zeb ma tytuł kapitana floty? Chyba tylko Hera jest kapitanem we flocie Sato?

Ranga

Nikt. Szeldon powiedział, że Zeb miał najwidoczniej tytuł kapitana piechoty, co byłoby logiczne, skoro Hera też jest kapitanem i przewyższa go rangą.

Niech Moc będzie z Wami.

Chimera

Okręt Thrawna ma na swoim kadłubie wizerunek chimery nawiązujący do malunku na jego statku w legendach

Re: Chimera

A to nie są przypadkiem 2 Isalamiry?

Trials of the Darksaber - ciekawostki

Z odcinka „Trials of the Darksaber” mam dwie ciekawostki. Słowa Sabine o wadze miecza świetlnego („It`s heavier than I thought”) są identyczne co słowa Padmé, które senator wypowiedziała w ostatnim odcinku pierwszego sezonu TCW („Hostage Crisis”). Z kolei słowa Ezry w rozmowie z Sabine („At least you have parents to go back to”) mogą przypominać te Kanana z dziewiątego odcinka drugiego sezonu („Legacy”), kiedy w śnie Bridgera pojawili się jego zaginieni rodzice i chciał ich odszukać. Wówczas Kanan powiedział do niego: „I never knew my parents”.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Trials of the Darksaber - ciekawostki

Jeszcze ciekawostka: Słowa Yody w wykonaniu Ezry: "Don`t try. Just learn."

Słowa Yody

W gruncie rzeczy nie są one aż tak bardzo podobne, bo słowa Yody to: „Do or do not. There is no try”. Zresztą Kanan kiedyś też ich użył, w trzecim odcinku pierwszego sezonu, kiedy szkolił Ezrę i pierwszy raz mierzył się z Wielkim Inkwizytorem. Niemniej uznałbym to faktycznie za ciekawostkę.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Słowa Yody

Tak, zgadza się,lecz jest to ewidentnie z jego nauk. Wiadomo, że uczeń nie powtórzy słowo w słowo. No i tak, raz się Kananowi zdarzyło, jednak ważne jest to co jest teraz.

Re: Trials of the Darksaber - ciekawostki

Mroczny miecz ma zaktualizowane efekty specjalne - teraz strzela iskrami. W TCW pewnie budżet na to nie pozwalał.

A, Mateusz i Invidious - jeśli chcecie, zmieńcie oceny odcinka. Wykorzystałam stary tekst po drugiej części "Ghosts of Geonosis" i system zapisał oceny właśnie tego epizodu.

Trials of the Darksaber - ciekawostki

Oceny i darksaber

No właśnie tak patrzyłem, o co tu chodzi, bo było napisane, że ocenę wystawiłem ósmego stycznia. Ale i tak chciałem dać ósemkę, więc wszystko jest okej.

Co do darksabera, to ja mam taką teorię, że te iskry trzaskają dlatego, że Sabine łączy się z tym mieczem, co niekoniecznie potrafił Pre Vizsla, który walczył nim dość siermiężnie.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Oceny i darksaber

Siermiężnie nie siermiężnie, ale skutecznie. Walkę z Ahsoką w zasadzie wygrał.

Z Maulem to jednak różnica kilku klas.

Re: Trials of the Darksaber - ciekawostki

Gdy Maul walczył z Vislą, Miecz też strzelał błyskawicami na ułamek ułamka sekundy.

Plan 5-letni

Ciekawostka od 260858 aka vector7, który ma chwilowe "problemy" z pisaniem na Forum:

,,Plan pięcioletni dla Lothal" nawiązuje do planów pięcioletnich za komuny, a komuna i Imperium to rządy totalitarne.

Re: Plan 5-letni

Przekazujesz grypsy Liczby? LOL. xD Po kim jak po kim, ale po Tobie się tego nie spodziewałem. I dziwne, że Liczba w ogóle sam tego nie napisał skoro ma tu jeszcze kilka multikont.

Re: Plan 5-letni

Nasz "Geniusz Zła" kontynuuje swoją zemstę, którą zaczyna od swoich głównych "oprawców". Przekazanie wiadomości ma na celu rozbicie wewnętrzne Budziola, który pod wpływem tej ciekawostki straci wiarę w swoje ideały, czyli Imperium (choć sam Budziol będzie się pewnie wypierał). Ty będziesz następny.

Re: Plan 5-letni

Emperor Reek napisał:
Ty będziesz następny.
-----------------------

A potem ty. xD

Re: Plan 5-letni

Wciąż nie jest na mnie gotowy, to by mu się tak szybko nie udało.

Re: Plan 5-letni

Komuna to tylko w Star Treku, tutaj co najwyżej mamy autokratyzm

Re: Plan 5-letni

Tak czytam te posty i się zastanowiam co się z bastionem dzieje bundziol pisze ,że Imperium jest złe.
jak nic cyfra się mu włamał do umysłu.

Re: Plan 5-letni

Plany kilkuletnie zdarzały się także w państwach o profilu nie-totalitarnym, jak np. w sanacyjnej Polsce (Plan 4-letni, którego realizację rozpoczęto w 1936 r., czy też zarys Planu 15-letniego z 1939 r.; oba opracowane przez ministra skarbu Eugeniusza Kwiatkowskiego), która państwem totalitarnym na pewno nie była (ale dyktaturą owszem). Według mnie Cyfra dokonał nadinterpretacji tego planu 5-letniego dla Lothal. Chyba że, rzecz jasna, twórcy wypowiedzieli się na ten temat i jasno stwierdzili, że tenże element powstał na podstawie gospodarki centralnie planowanej w państwach komunistycznych.

LoM

w LoM najbardziej rzuca się w oczy scena, kiedy Sabine stoi nad pokonanym Saxonem i trzyma ostrza przy jego szyi jak Anakin przy Dooku w Zemście Sithów. Tylko że mu rąk i łba nie ucięła

Re: LoM

Kiedy mostowiak odbija blaster w stronę mando i go trafia i dostaje ochrzan mówi :|"To on strzelił pierwszy" to może być aluzja do żartu fanów "Han strzelił pierwszy"
Planeta z odcinka wygląda podobnie jak Galidraan.

Hego Damask: "Tylko że mu rąk i łba nie ucięła"
Jak w parodii tej sceny z dooku "A ,że z Anakina był uprzejmy chłopak chciał skrócić Dooku paznokcie ,ale źle wycelował i uciął mu ręce i łeb.

Re: LoM

Droga nedz123, to nie jest żaden żart fanów. Han strzelił pierwszy! Na własne oczy widziałem. ~

Re: LoM

Fakt też widziałam ,ale trochę późno pisałam i byłam zmordowana więc nie zwracałam dużej uwagi na to co pisałam.

Re: LoM

On nawet nie strzelił pierwszy, on strzelił SOLO

Re: LoM

Czyli jednak nedz123 miała rację (z pewnego punktu widzenia). ~
Za dużo tych wersji, za wiele lat; orig`77 - Solo solo, SE`97 - Greedo first, DVD`04 - prawie równo, BR`11 - jeszcze krócej. Ciekawe, które wersje mam w domq? Na pewno nie mam BR; za tydzień sprawdzę. ~

Re: LoM

Na UHD pokażą jak było naprawdę - Han strzelił w plecy Greedo (gdy rodianin chciał wyjść)

Legacy of Mandalore - ciekawostki

Jako że to, o czym wspomniałeś to jeden z moich ulubionych ciekawostkowych tematów, to dorzucę swoje trzy grosze: w obecnym kanonie były trzy tego typu sytuacje: ta wspomniana przez Ciebie oraz dwie inne - jedna z TCW, kiedy Dooku założył w ten sam sposób miecze na gardle Savage`a oraz druga z Rebels - z finału pierwszego sezonu, kiedy Kanan uczynił podobnie po pokonaniu Wielkiego Inkwizytora. Jest to zatem czwarta taka sytuacja, z tą jednak różnicą, że w tym przypadku nie skrzyżowane zostały ostrza, a jedynie rękojeści. Poza tym warto dodać, że po raz pierwszy w historii użyto do tego zielonego miecza oraz darksabera.

Druga ciekawostka: sala tronowa może przypominać tę na Mandalorze. Chyba powinienem nawet napisać, że jest identyczna. Jedyną różnicą jest osoba przedstawiona na portrecie za tronem.

I trzecia: pojedynek Sabine z Saxonem może przypominać pojedynek Maula z Pre.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Legacy of Mandalore - ciekawostki

Mistrz Mateusz: "Poza tym warto dodać, że po raz pierwszy w historii użyto do tego zielonego miecza oraz darksabera."
Nie po raz pierwszy ,bo chyba mostowiak na Dathomirze tak zrobił przerabiając na sałatkeyyy nieważne znaczy się niszcząc ołtarz sióstr nocy.

Re: Legacy of Mandalore - ciekawostki

Mówiłem konkretnie o zakładaniu mieczy na gardle przeciwnika.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Legacy of Mandalore - ciekawostki

Jeszcze był jeden taki przypadek też z Anakinem i Dooku. Ostatni odcinek TCW podczas wizji Yody szturmu na siedzibę Sithów, Anakin krzyżują miecze na gardle Dooku i wbrew protestowi Yody skraca go o głowe.

Re: Legacy of Mandalore - ciekawostki

Tak, właśnie sobie o tym przypomniałem i miałem dopisać, ale to jednak jest trochę inny przypadek, bo to naprawdę się nie wydarzyło, a było po prostu zapowiedzią przyszłości, czyli można rzec, że było to to samo wydarzenie. Niemniej można tę sytuację dorzucić.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Legacy of Mandalore - ciekawostki

Dobra...

*Nie zabijcie mnie, ale mnie dom Wrenów od razu się skojarzył z chatą Cullenów:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/87/5b/29/875b298fb0f3c5073646bffe11c175bd.png

*Czy to nie pierwszy przykład mando`a w serialu? Wcześniej było w TCW.

*Portret Ursy jest inspirowany sztuką Klimta, ale to pewnie będzie w oficjalnym.

https://twitter.com/Tcann13/status/833177614147661824

*Saxon ma tytuł "Dłoni Imperatora" - no, tu się robi ciekawie... Sporo ludzi zadaje to pytanie na Twitterze, może odpowiedzą w "Reconie".

Re: Legacy of Mandalore - ciekawostki

Tam gdzieś pislaem wyżej, że domek to wariacja na temat willi Tugendhat i domu architekta (Wrighta).

A malunek faktycznie przypomina nieco portret Adeli Bloch-Bauer

Imperial Eyes.

Kod droidów strażniczych brzmi Rukh.
http://starwars.wikia.com/wiki/Rukh

Re: Imperial Eyes.

Na droidach jest wizerunek przypominajacy Admirała Trencha z TCW

Re: Imperial Eyes.

W tle gabinetu Thrawna znajduje się hełm komandora Greena a po jego lewej stronie najprawdopodobniej miecz świetlny.

Re: Imperial Eyes.

Na pagonach szturmowców i ramionach oficerów również. To pewnie symbol Thrawna.

Re: Imperial Eyes.

mi to wyglądało na symbol podobny do tego jaki ma na brzuchu statku czyli chimerę

Re: Imperial Eyes.

Kiedy Ezra przebrał się za oficera, zmienił akcent na półbrytyjski

Re: Imperial Eyes.

Kalus ma szramę na prawej dłoni(widać na samym początku odcinka kiedy nie ma rękawic).
Po korytarzach imperialnego statku chodzi kapitan z "Ghost of Geonosis"

Re: Imperial Eyes.

Nie tylko. Tam była cała trójka, ktora miała pecha natknąć się na Ghosta - także "Putin" ktoremu Ezra zwinął Y-wingi w pilocie 3 sezonu (chwilowo wypadł mi z pamięci ten trzeci).
Czyli Thrawn zaciska sidła...

Re: Imperial Eyes.

Kapitan Brunson
Kapitan Slavin
Brom Titus

Through Imperial Eyes - ciekawostki

No to tak, lecim z ciekawostkami:

1. Po raz pierwszy w serialu zdarzyła się taka sytuacja, by jakikolwiek główny bohater (czytaj: członkowie załogi Ghosta) miał dwa odcinki przerwy. Teraz stało się tak z Herą i Zebem, których ostatni raz widzieliśmy w „Trials of the Darksaber”.

2. Przedostatnia scena, kiedy Ezra pogania Kallusa, a ten informuje, że zostaje, bo więcej dobrego może uczynić w Imperium, może przypominać tę z czwartego odcinka pierwszego sezonu („Breaking Ranks”), kiedy Zare Leonis zostaje, by odnaleźć swoją siostrę.

To by było na tyle. Niech Moc będzie z Wami.

Re: Through Imperial Eyes - ciekawostki

Acha, dopiero teraz pomyślałem o moim koniku, czyli „ile minęło odcinków od ostatniego wystąpienia danego bohatera”. Yularen powrócił po równo 70 odcinkach (licząc szósty sezon TCW i Legacy oraz Rebels (wszystkie odcinki, włącznie z pilotami takimi jak: „Spark of Rebellion”, „The Siege of Lothal” i „Steps into Shadow”)).

Niech Moc będzie z Wami.

Jeszcze jedna ciekawostka do TIE

O, mam jeszcze jedną, świeżą ciekawostkę, którą właśnie dostrzegłem. Ostatnie słowa Sabine z poprzedniego odcinka i Kallusa z tego, kiedy nasi bohaterowie się z nimi rozstają są identyczne, czyli: „I can do more good here”.

Shaak, dopiszesz?

Niech Moc będzie z Wami.

Secret cargo

Po raz pierwszy widzymy Gwiezdne niszczyciele używajace turbolaserów.

Re: Secret cargo

Imperialna niszczyciele dostały w tym sezonie wreszcie tarcze.

Re: Secret cargo

Tylko problem jest z nimi taki, że mamy tutaj ISD I a dział główne są z ISD II. Imperialne jedynki miały główną baterię bardziej podobną do tego co miały Venatory czyli jedna bateria= 2 lufy dopiero ISD II miały 6 lufowe baterie.

Re: Secret cargo

Hmmm, a czy to nie było tak że Chimaera w Legendach też była I ulepszoną do II?
Pamiętajmy że mówimy o ISD pod dowództwem Wielkiego Admirała. Thrawn miał dostęp do nowych technologii - np. TIE Defender, nowe turbolasery na wcale nie tak długo przed oficjalną premierą Imperial II mogą być więc nie problemem, a ciekawym nawiązaniem;p

Re: Secret cargo

Bardziej to kwestia tego samego podejścia co w R1 "zróbmy rzeczy nie takie jakie były tylko takimi jakie pamiętamy, że były" czego przykładem notabene jest hybryda ISD która wyszła z połączenia modeli studyjnych z ANH i ESB choć w tym przypadku zachowano główne uzbrojenie z ANH

Re: Secret cargo

Tak z drugiej strony progresja z ISD I do II zamiast skoku też jest w miarę logiczna, w końcu budowali je już od ponad 17 lat i na pewno w tym czasie były one modyfikowane. Problemem jest tutaj tylko Devastator który był ostatnim ISD I i ciągle miał stare uzbrojenie a wszedł do służby chyba jakiś czas później.

Re: Secret cargo

Nawet nie progresja, a modernizacja uzbrojenia głównego. Po co złomować sprawny niszczyciel skoro wystarczy go przezbroić.

Re: Secret cargo

Aż mnie kusi aby zapytać o to Pablo

Re: Secret cargo

Tak, wiem że większość takich spraw to kwestia ignorancji / nie zadania sobie trudu sprawdzenia przez twórców;p
Jednak bycie Fanem Star Wars to m.in. próba łatania nieistotnych dla zwykłego widza rzeczy
A tutaj, ulepszone turbolasery w niszczycielach we flocie Thrawna są logiczne z punktu widzenia in-universe i mi osobiście pasują;p
Tak samo jak dla mnie Bor Gullet to nic innego jak Yammosk;p

Devastator był ostatnim Imperial I, ale może właśnie flota Thrawna dopiero testowała czy generatory uciągną nowe działa? Przekierowanie mocy na turbolasery lepiej tłumaczyłoby również obrażenia ISD z wybuchającej mgławicy...

Re: Secret cargo

Nie 6 lecz 8 lufowe. a ISD I miały 1, 2, i 3 lufowe.

Drugi Sezon

Mała porcja ciekawostek z drugiego sezonu - http://starwarsencyklopediamocy.blogspot.com/2017/03/10-ciekawostek-star-wars-rebelianci.html
Z całą pewnością wszystkie pewnie już wymieniono, ale oprócz faktów w poście zamieściłem dodatkowo swoje przemyślenia.

Double Agent Droid-ciekawostki

Ten łysy gość z implantem komputerowym przypomina Ala McWhiggina z Toy Story 2

Mon Calamari

Re: Mon Calamari

Masz może w nieco lepszej jakości? bo dałeś link do miniaturki

Re: Mon Calamari

Re: Mon Calamari

ciągle ta sama miniaturka MC80, a co jest na tym podpisie?

Re: Mon Calamari

U mnie się wyświetla.
początek spoilera Home One ship AVA koniec spoilera

Re: Mon Calamari

Re: Mon Calamari

No to najważniejsze z tej grafiki to ustalenie wreszcie długości Home One bo ta wahała się do tej pory od 1200 do 3200 metrów przy czym 3200 była chyba najbliższa temu co widzimy w filmie (wymierzona na podstawie wymiarów Lambdy w proporcji do wielkości wrót hangaru a potem wielkość wrót do ujęcia całego statku. Teraz wychodzi ponad 1600, niech będzie, zawsze to lepsze od 1200.

Re: Mon Calamari

Tylko, że to jest do "background shots" only. A w "R" nic nie trzyma wymiarów, tajfajtery też są mniejsze niż gdzie indziej

Re: Mon Calamari

Finster Vater napisał:
A w "R" nic nie trzyma wymiarów, tajfajtery też są mniejsze niż gdzie indziej
-----------------------

TIE Fightery akurat mają małe skrzydła z 2 prawdopodobnych powodów:

A)Ponieważ tak je na wstępnych szkicach rysował Ralph McQuarrie
Takie TIE Fightery produkował (o małych panelach aby łatwiej je zapakować)Kenner a później do ok 2004 r. Hasbro co ma być odwodnieniem do rodziców oglądających Rebelsów na zasadzie "hej jak byłem mały to miałem identycznego", to samo zrobiono z YT-2400 użyto motelu bardzej podobnego do zabawki Kennera niż do tego co znamy z SotE czy ANH.

Reszta wbrew pozorom poza mostkami ISD trzyma wymiary dość dobrze.

Re: Mon Calamari

1200 miały standardowe klasy Liberty, z tego co pamiętam. 3200 miał w Empire At War. Mimo rozmiarów i tak nie dorównywał Imperialowi.

Re: Mon Calamari

Rzeczywiście, nawet nie zauważyłem tej miniaturki na dole z porównaniem do ISD.
Ale już na nowo jest bałagan, bo Databank na oficjalnej wciąż podaje 1200m:
http://www.starwars.com/databank/home-one

Ja wiem, że Rebelsy trochę naginają wymiary różnych pojazdów, ale kurde bez przesady...

Re: Mon Calamari

Ciekawe czy powróci?
http://starwars.wikia.com/wiki/Quarrie
Może go wepchną do załogi?

Re: Mon Calamari

Artysta który to rysował ma na imię Goran Josic, jak instruktor Goran, zwany równiż Arginem Relikiem z Akademii z "Antilles Extraction".
Podobnie do Admirała Gorina z Rogala.

Double Agent

W ostatnim odcinku było sporo ciekawostek:

- Pierwszy raz widzę odświeżacz w serialu (był jakiś w TCW? Poza kibielkami w celach?).

- Wedle Wookiee Lucas nie chciał okularów w uniwersum. A jednak są.

- O "musicalu" Ap-5 pewnie będzie, ale w chwili obecnej mamy neebraye (stworki), a wszystko przypomina śpiew disneyowskich księżniczek, jak pisaliście w temacie o odcinku.

- Mamy aluzje do dylogii o R3-S6: tam też pojawiała się stacja nasłuchowa, tez był przeprogramowany droid, a do tego AP nazywa Choppera "grease bucket", jak Gha Nahkt (czy jak tam się go pisało) Artoo.

Re: Double Agent

AP-5 który nie chce być ratowany ze swych iluzji przedśmiertlnych przypomina Wiewióra z Epoki Lodowcowej który też nie cieszył się ze swego uratowania z zaświatowych orzechów
Przeprogramowany Chopper może być nawiązaniem do jednego z odcinków serialu "Nieustraszony" w którym to zły informatyk zwraca pojazd Fundacji przeciwko niej.

Re: Double Agent

Na samym początku przekomarzanie droidów doprowadzające Wedge do szału go przeróbka piosenki z musicalu "Annie get your gun" - "Anything you can do".

Re: Double Agent

Kiedy statek informatyków wybucha można zauważyć, że ten "główny" informatyk nie ma ani tęczówek ani źrenic w oczach.

Twin Suns

- oczywiście Obi-Wan wspominający o "Old Wounds" XD
- piasek, zły dla droidów
Ale to co najbardziej mi się podobało - wspomniany Senator Organa, który osobiście potwierdził śmierć mistrza Kenobiego.

Re: Twin Suns

Mi też się to podobało. Bardzo.

The Chosen One

A Wybrańcem jest...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
początek spoilera Luke Skywalker koniec spoilera

Re: The Chosen One

Jest Wybrańcem? Pytanie czy naprawdę nim jest czy jedynie początek spoilera Obiwan tak uważa, bo wiemy, że Rada Jedi się wielokrotnie pomyliła, a zapewne to będzie wielki plot twist, ponieważ Kenobi jeszcze nie wie, że jego upadły uczeń wciąż żyje, a jakby wiedział, to z pewnością nie pomyślałby, że Sith może być Wybrańcem. Więc, wszyscy, którzy się wściekają z tego powodu. Spokojnie. koniec spoilera

Re: The Chosen One

wieści o Vaderze jako prawej ręce Imperatora rozeszły się szybko po całej galaktyce, więc na pewno wiedział

Re: The Chosen One

Ja myślę, że na takim "zadupiu" jak Tatooine, jest duża szansa, że nie.

Re: The Chosen One

w kantynach Mos Eisley bywały szumowiny z całej galaktyki, więc stawiam że na pewno wiedział

Re: The Chosen One

Dokładnie, a sam Kenobi tak całkowicie odcięty od świata nie był, co dobitnie widać w powieści "Kenobi" J. J. Millera (nota bene jednej z ostatnich powieści należących jeszcze do starego kanonu).

Podejrzewam, że w nowym kanonie charakter Tatooine się nie zmienił, a Kenobi mógł usłyszeć to i owo przy okazji wybrania się do Mos Eisley czy do jakiegoś mniej zatłoczonego miejsca. W komiksie (nowokanonicznym) traktującym o Vaderze jest fajny fragment, kiedy Mroczny Lord dowiaduje się o tym, iż jego syn był cały czas na Tatooine. Wini za to Kenobiego, czyli wg mnie mamy tutaj poszlakę, iż zarówno Kenobi wiedział o fakcie przetrwania Vadera, jak i Vader wiedział, że Kenobi najprawdopodobniej gdzieś tam się ukrywa (stąd m.in. widoczna w starym kanonie niemalże obsesja Vadera na punkcie wytropienia Kenobiego).

Re: The Chosen One

Ta, zadupie... Ale telewizję tam mieli, a to z niej w starym kanonie się Obi dowiedział, że Vader żyje. xD

Re: The Chosen One

Jeśli by tak było to zaprzeczyli by temu co mówił Lucas co jest niestety możliwe że tak zrobią.


Dla mnie jasno wynika z filmów że wybraniec to Anakin. To on zniszczył Sithów raz na zawsze, pokonał Vadera przechodząc na jasną stronę mocy i Sidious zabijając go. Wraz z Sidiusem zginął ostatni Sith.

Re: The Chosen One

No, dobrze, czyli mamy równowagę Mocy po VI epizodzie, załóżmy tak na razie. Jest Snoke, który nie jest Sithem, okej. Czy nie brzmi jednak lepiej, że Luke jest Wybrańcem, a ostatnim Sithem jest Snoke? Wtedy dopnie się los Wybrańca. Chociaż jest wiele opcji, ja myślę, że to Anakin nim jest i przy tym pozostańmy. Zobaczymy jak się potoczy historia. Poza tym myślę, że ktoś zada to pytanie Pablo Hidalgo i on na nie odpowie, w ten, czy inny sposób.

Re: The Chosen One

Na Mortis było jasno powiedziane, że Anakin jest wybrańcem.

Twin suns - ciekawostka

Powyższa dyskusja o Wybrańcu jest bezzasadna i wręcz głupia. Przecież zostało powiedziane, że Anakin nim jest, twórcy to potwierdzali wielokrotnie, do tego nie trzeba być wyjątkowo sprytnym, by dojść do takiego wniosku. Maul przed śmiercią pyta Obiego właśnie o niego, bo z pewnością dowiedział się o prawdziwej tożsamości Vadera, a Obi wiedział na sto procent, że Anakin żyje. Poza tym Maul na koniec mówi, że zemści się na nas.

A ciekawostka jest taka: Obi-Wana zapytali dwaj użytkownicy ciemnej strony o to, czy Anakin naprawdę jest Wybrańcem: najpierw Syn w TCW, a teraz Maul w Rebels. Obie postaci to Sam Witwer.


Niech Moc będzie z Wami.

Re: Twin suns - ciekawostka

A nie, dobra, obejrzałem końcówkę jeszcze raz, i tam jest chyba „He will avenge us”. Czyli nabiera to nowego znaczenia. Szczerze, to oprócz tego, że szkoda mi Maula, którego śmierć jest jednym wielkim bullshitem, to ten odcinek jest dla mnie nielogiczny z punktu widzenia tworzenia nowego kanonu i ultrapoprawności oraz ultradbania o detaliczną wręcz zgodność. Mam nadzieję, że to wszystko sprostują (oraz że Maul jeszcze wróci ).

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Twin suns - ciekawostka

No i tu pojawia się pytanie. Dlaczego Wybraniec miałby pomścić Maula, który przecież był Sithem.

Dafuq Filoni?

Re: Twin suns - ciekawostka

Zabijając Sidiousa, który zniszczył wszystko co było dla Maula ważne?
Porzucił go jako ucznia.
Zabił jego brata.
Załatwił mamusię.
A przecież Ezra szukał w połączonych holokronach klucza do zniszczenia Sitha - Maul doskonale wiedział, o co smarkowi chodzi.

Re: Twin suns - ciekawostka

Maul przestał być Sithem w TPM.

Re: Twin suns - ciekawostka

To dosyć logiczne jak dla mnie. Tak jak pisze vilkala, Maulowi Sithowie zabrali wszystko. Sidious go zdradził, zostawił na śmierć na Naboo, zabił jego brata, zniszczył całą jego rozwijającą się organizację, a na końcu zabił matkę, a sam Maul musiał tułać się po jakichś zadupiach, by nie zostać zabitym przez Sithów lub inkwizytorów. Tak samo jak Obi zresztą, któremu Sidious odebrał dom, przyjaciół, w tym tego najważniejszego, i wszystko, na czym mu zależało i o co dbał. Zatem, można podsumować, że obaj mieli wspólnego wroga, który ich pokonał, nie dając szans na cokolwiek. A obaj tym spotkaniem sobie raz na zawsze wybaczyli, choć nie jest to dosłownie powiedziane. W końcu lata minęły od ich pojedynków w czasie wojen klonów, a przez tę swoją krucjatę poświęcili dużą część zdrowia, nerwów i wszystko, na czym obu zależało. Rachunki zostały między nimi wyrównane i obaj zdawali z tego sobie sprawę. Widać nawet, jak Maul się waha. Nie jest w gruncie rzeczy pewien tego, czy chce śmierci Obiego, bo wie, że są kwita. Rozstali się w zgodzie, jak przyjaciele, i świadczą o tym słowa Maula, który mówi o „nas”. Czyli utożsamia się z Obim i odchodzi z poczuciem nadziei, że Luke pomści ich obu. Dodam jeszcze, że tę śmierć Maula interpretuje tak, że (wiem, że to ryzykowne stwierdzenie) pogodził się z losem i na łożu śmierci niejako przeszedł na jasną stronę.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Twin suns - ciekawostka

W odcinku pada określenie old wounds - stare rany. Jest to nawiązanie do tytułu komiksu o podobnej tematyce co Twin Suns.

Wybraniec i inne ciekawostki

Obi Wan powiedział, że to Luke jest Wybrańcem, ponieważ w to sam wierzył. Po tym co Anakin odwalił w Zemście Sithów, nie sądzicie chyba, że mógłby w to wierzyć. Yoda stwierdził, że przepowiednia została źle odczytana: myśli, że Anakin rzeczywiście doprowadził do równowagi poprzez wyrżnięcie Jedi, natomiast Obi Wan tak nie uważa. Myśli, że przepowiednia mówi o kimś z rodu Wybrańców, który zaczął się od Anakina. Myli się, ale to nie ma znaczenia. Maul umiera z godnością, uspokojony, że ktoś zniszczy Sithów, którzy zniszczyli mu życie.

Odgłos miecza Obi Wana przy śmierci Maula jest taki sam jak przy śmierci Dooku.

Głos Beru podebrany z Nowej Nadziei.

Obi Wan głaszcze bródkę, w charakterystyczny sposób.

Styl walki. Obi Wan wiele lat trenował z Qui-Gonem na pustyni, nauczył się jego stylu walki. Zaczyna od Soresu, ale potem zmienia styl. Maul widząc to, chce go załatwić jak Qui-Gona. Popełnia błąd, Obi Wan specjalnie go do tego sprowokował. Blokuje ruch, którym został zabity jego mistrz i wyprowadza szybką kontrę. Tak genialne w swej prostocie.

"Look how old you`ve become"

"Look what has become of you" wypowiedziane przez Maula do Kenobiego przypomina mi słowa Kylo Rena wypowiedziane na Jakku do Lora Sana Tekki odnośnie tego, iż się zestarzał.

Re: "Look how old you`ve become"

Hehe, jak to usłyszałem, to pomyślałem, że oBi mu odpowie: "Tobie przydarzyło się coś znacznie gorszego". Co w sumie jest prawdą. xD

Zero Hour

1.Podczas bitwy myśliwcami rebelii dowodzi wąsaty dowódca. Możliwe, że to generał Merric z Rogue One.
2.Po zabiciu przez Thrawna Bendu znika, podobnie jak Obi-Wan w Nowej Nadziei.

Finał

Pryce przez chwilę ma stopień dyrektora nie gubernatora, błąd widać również na paru grafikach promocyjnych.
Śmierć Konstantina jest podobna do śmierci admirała Gorina w łotrze 1.
Pryce chciała wyrzucić Kallusa w przestrzeń jak Monteferrat zrobił ze szmuglerami.
Thrawn ma zbroję podobną, lecz nie taką samą jak Veers. W 1 sezonie zbroja Tarkina była po prostu przemalowana zbroja Combat Drivera.
Pierwszy raz Interdyktor strzela.
Thrawn mimo że jest admirałem nie generałem, dowodzi atakiem naziemnym.
Szturmowcy śmierci radzą sobie lepiej niż w łotrze.

P.S.
W przyszłym sezonie muszą dać nowego agenta ISB i admirała. Na Lothal została tylko gubernator.
W 1 sezonie stracili komendanta i nadzorcę. W drugim ministra. W trzecim aresztowali Lysta, losy Konstantina i Kallusa są znane.

Re: Finał

Korytarz dla myszobota został wziety z Jedi knight
Atak naziemny przypomina atak Niemców z filmu Bitwa o Ardeny

Re: Finał

Konkretnie to chyba z Outcast, czyż nie?

Re: Finał

Jedi knight II: Jedi outcast, nazywam ją w skrócie Jedi knight

Ciekawostka

Śmierć Kamandora Juno Sato może przypominać, nie którym sposób walki kaminchadze - japońskich pilotów-samobójców z czasów II Wojny Światowej, którzy rozbijali się o amerykańskie okręty swoimi samolotami by zniszczyć okręty wroga, płacąc za to własnym życiem.

Re: Ciekawostka

ale przecież sato to azjata więc pewnie sam sie na tym wzorował ^^

Dodonna i Bendu

Generał Dodonna ma w scenie ewakuacji (w kapsule ratunkowej) ciemną brodę, a nie siwą
Kombinezon Ezry pochodzi z czasów Republiki, można się tego domyślić po ośmioramiennym słońcu używanego przez Republikę w czasie Wojen klonów, w legendach był nazywany symbolem Bendu

HoM

Tak, wiem, że Sundari było w TCW też, ale w TORze jest to też miejsce na Balmorze (Lower Sundari Outpost ---> http://starwars.wikia.com/wiki/Lower_Sundari_Outpost), może było to wspomniane kiedyś a może nie

No i mamy kolejnego "Rzymianina" w obsadzie. Do Raya Stevensona i Kevina McKidda dołączył Tobias Menzies, który grał w serialu Brutusa.

Re: HoM

- Pewnie o beskar`gamie trzeba będzie napisać.
- Nie słyszałam nazw klanów, ale jeden z nich ma barwy jak Boba. To sprawa dla Oficjalnej.
- Ujęcie Ezry w hangarze jest takie same jak Obi-Wana w TCW.

Re: HoM

-scena w której Ezra skacze z jednego transportu na drugi gdy spada z klifu, przypomina ucieczkę Tai lunga z więzienia w Kung Fu Pandzie
-winda na imperialnym niszczycielu którą Sabine i Bo-Katan dostają się do broni, przypomina windy z serii gier Jedi knight (chyba nawet dźwięk mają podobny)

Re: HoM

-ojciec Sabine wyglądem przypomina Littlefingera z Gry o Tron, dodatkowo jego broda wygląda jak feniks rebeliantów

In the name

Kurde, tyle ciekawostek miałam, a mi pouciekały.

- Pierwsza kobieta-szturmowiec w serialu.
- Tęczowa eksplozja to pewnie rhydonium.
- Wspomniana Jedha, Korelia.
- Ten facet z tęczowymi włosami... to nie ta rasa?

http://starwars.wikia.com/wiki/Voe_Atell%27s_species

Re: In the name

Jeden z deathtrooperów ma dosyć cienki głos

Re: In the name

Bo to kobitka

Re: In the name

Ej. Cienki? Tzn no dobra, sam dopiero przed chwilą przypadkiem natrafiłem na tę informację, ale to jest dopiero ciekawostka:
Głos pod panią Deathtrooper, AKA Commander DT-F16, podkłada Jennifer Hale (żeńska Jaden Korr, Bastila i Satele Shan, kobieta Trooper w TOR, Shepard w ME, Aayla w TCW... mam pisać dalej, czy już wiadomo o kogo chodzi? xD ).

Re: In the name

Dla mnie Jennifer zawsze będzie moją Shepard

Re: In the name

Ezra używa starej sztuczki z podszywaniem się pod oficera wiele razy używanej w popkulturze, w samym serialu używane było to parę razy, chociażby przez Zeba

Re: In the name

ShaakTi1138 napisała:
- Ten facet z tęczowymi włosami... to nie ta rasa?

http://starwars.wikia.com/wiki/Voe_Atell%27s_species

-----------------------

Trivia Gallery na oficjalnej podaje, że nope - za to jest to pierwszy Theelin-facet ever. Przynajmniej w nowym kanonie.
https://lumiere-a.akamaihd.net/v1/images/star-wars-rebels-403-404-trivia-gallery-8_72e28223.jpeg?region=0%2C0%2C1280%2C720

We wczorajszym

odcinku rzuca się w oczy zniknięcie Rukha podczas rozmowy Hery z Price.

https://www.youtube.com/watch?v=m9NEOrCCoJo (w 2.35-38)

Ciekawostka

Scena złapania przez Imperium Hery przypomina scenę ze złapaniem Kanana w 1 sezonie tyle, że Kanana nie ogłuszyli.

Gubernator

Gubernatora Swann`a gra aktor Jonathan Pryce.
W rebels gubernator Lothal to Arihnda Pryce.
Obie produkcję należą do Disneya.

Re: Gubernator

Przypadek?

Re: Gubernator

Nie sądzę.

Crawler Commandeers

Kiedy rebelianci wchodzą na statek górniczy, Ezra wita się z kapitanem słowami ,,Hello There". Wiadomo zaś jaka osoba zasłynęła tymi słowami.

Skoro wracamy do starszych odcinków to...

Ja też mam jedną ciekawostkę tym razem do odcinka z mando z 3 sezonu "legacy of mandalore"

Można zauważyć, ze motyw na zbroi Ursy Wren przypomina do złudzenia czaszkę mynozaura- symbolu mandalorian z legend.

Pryce

Pryce ma bardzo podobną fryzurę do tej, którą nosi Motoko Kusanagi z filmu "Ghsot in the shell" (1995).

https://25o2zicw5jz372nu42fxtly6-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/03/Ghost-in-the-Shell-Original.jpg

Dodatkowo Mary Elizabeth McGlynn, która podkłada głos Pryce, podkładała go również pod Motoko w serialu "Ghost in the Shell: Stand Alone Complex" z 2002.

Re: Pryce

O, ciekawe .

Ktoś ma coś z nowych odcinków? Z tego, co nie napisali w przewodniku, to wyłapałam tylko to, że w "Jedi Night" wracają ci dwaj idioci, którzy bali się kotów .

Re: Pryce

Wyliczanka Ezry, którą słyszeliśmy w s1.

Ooooraz pod koniec 2 sezonu Kanan obiecał Herze, że się jeszcze zobaczą. W ostatniej sekundzie życia, dotrzymał obietnicy

Re: Pryce

Jestem pewien, że ta dwójka to Tag i Bink

Re: Pryce

Mam dwie ciekawostki co do nowych:

- Kanan chyba na moment przed swoją śmiecią odzyskał wzrok (oczy przestały być u niego takie "mętne).
- tortury Hery są bardzo podobne do tych Kanana z końca 1 sezonu.
- sytuacja kiedy Kanan stara się zatrzymać eksplozję przypomina tą z TCW z 1 sezonu i z 13 odcinka kiedy Anakin próbował powstrzymać lub spowolnić eksplozję tyle, że Kanan przypłacił to życiem.

Re: Pryce

Znaczy się trzy ciekawostki.

Wolves and the Door

Nie wiem czy to poprawna ciekawostka ale Hera z opuszczonymi goglami bardzo przypomina mi łowcę nagród Calo Nord-a z pierwszego KOTOR-a

Re: Wolves and the Door

Haha, niezłe Coś w tym jest.

Re: Wolves and the Door

A, czy ona przypadkiem nie opuszcza tych gogli po raz pierwszy w serialu?

Re: Wolves and the Door

Owszem, ale to już gdzieś Vilkala napisała.

Re: Wolves and the Door

To musiałem przeoczyć jej post.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.