Forum

Wielka Kolekcja DC

O kolekcji wspomniałem już nieco w innych tematach, ale myślę że zasługuje na własny - tym bardziej, że jest już potwierdzona lista polskiej wersji.NrTytułZawartośćDodatekWcześniej wydane
1.Batman: Hush, część 1Batman #608-613 (Vol. 1)Detective Comics #27Tak
2.Batman: Hush, część 2Batman #613-619 (Vol. 1), Wizard #0Detective Comics #33Tak
3.Green Arrow: Kołczan, część 1Green Arrow #1-5 (Vol. 3)The Brave and the Bold #85 (Vol. 1)Tak
4.Green Arrow: Kołczan, część 2Green Arrow #6-10 (Vol. 3)Flash Comics #86, #92 (Vol. 1)Tak
5.Batman i synBatman #655-658, #664-665 (Vol. 1)Detective Comics #411Tak*
6.Wonder Woman: Krąg––Nie
7.Batman: Długie Halloween, część 1––Tak
8.Batman: Długie Halloween, część 2––Tak
9.Batman: Śmierć w rodzinie––Nie
10.JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Ziemia Dwa––Tak
11.Catwoman: Wielki skok Seliny––Tak
12.Catwoman: Na tropie Catwoman––Tak
13.Superman: Ostatni Syn Kryptona––Nie
14.JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Wieża Babel––Nie
15.Batman: Zagłada Gotham––Tak
16.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Rok Pierwszy, część 1––Nie
17.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Rok Pierwszy, część 2––Nie
18.Harley Quinn: Szaleństwa i żarty––Nie
19.Superman: Człowiek ze stali––Tak
20.Luthor––Tak
21.Sprawiedliwość, część 1––Tak
22.Sprawiedliwość, część 2––Tak
23.Odważni i niezłomni: Władcy Losu––Nie
24.Green Lantern: Tajna Geneza––Nie
25.Superman: Śmierć Supermana––Tak
26.Flash: Urodzony Sprinter––Nie
27.Robin: Rok Pierwszy––Nie
28.Wonder Woman: Raj Utracony––Nie
29.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Gwóźdź––Nie
30.Batman/Superman/Wonder Woman: Trójca––Tak
31.Superman: Brainac––Nie
32.Batgirl: Rok Pierwszy––Nie
33.Superman: Tajna Geneza––Nie
34.Batman: Narodziny Demona, część 1––Tak
35.Batman: Narodziny Demona, część 2––Tak
36.Liga Młodych: Ich własna liga––Nie
37.Flash: Wojna Łotrów––Nie
38.Batman: Zjawy z przeszłości––Nie
39.Superman: Dziedzictwo, część 1––Nie
40.Superman: Dziedzictwo, część 2––Nie
41.Wonder Woman: Oczy Gorgony––Nie
42.Superman/Batman: Wrogowie Publiczni––Tak
43.Plastic Man: Ścigany––Nie
44.Green Arrow: Rok Pierwszy––Nie
45.Nowa Granica, część 1––Tak
46.Nowa Granica, część 2––Tak
47.Flash: Powrót Barry’ego Allena––Nie
48.Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Kolejny gwóźdź––Nie
49.Wonder Woman: Bogowie i śmiertelnicy––Nie
50.Superman/Batman: Supergirl––Tak
51.Człowiek, który się śmieje/Azyl Arkham––Tak
52.JLA – Amerykańska Liga Sprawiedliwości: Nowy porządek świata––Tak
53.Nowi Nastoletni Tytani: Kontrakt Judasza––Nie
54.Superman: Dla jutra, część 1––Nie
55.Superman: Dla jutra, część 2––Nie
56.Liga Sprawiedliwości: Pragnienie sprawiedliwości––Nie
57.Batman: W cieniu Red Hooda––Nie
58.Green Lantern/Green Arrow: Włóczęga bohaterów––Nie
59.Superman/Batman: Udręka––Nie
60.Flashpoint: Punkt krytyczny––Tak

Re: Wielka Kolekcja DC

o, wiele pozycji ma dobrą reputację; osobiście nie czytałam na przykład Death in the family, a mocno mnie ciekawi

Re: Wielka Kolekcja DC

Ja tak samo : )

Kupowałem marvela

ale wysiadłem przy bodajże 60 tomie Nie żeby mi się nie podobało, ale seria miała być przekrojem przez "best of the best" Marvela, a poza paroma wyjątkami ... były to po prostu dobre historie superbohaterskie. Tzn nie żebym wymagał od komercyjnego komiksu cudów typu Kaznodziei w konwencji superhero, czy czegoś na miarę Watchmen ... ale jednak, myślałem że przez tyle lat to spokojnie nazbiera się tyle nieco ambitniejszych komiksów by skompletować serię tylko takowych

Szczerze to z samego Batmana wpadałem niechcący, na dużo lepsze komiksy.

I tu mój ból - większości tychże w tej kolekcji nie ma

Gdyby to nie była kolekcja DC, a wyłącznie Batmana - w ciemno prenumerka. Tak to biorę wyłącznie wszystkie Batmany (w ciemno), a resztę w zależności od humoru i ochoty.

W ogóle najchętniej to bym zobaczył właśnie kolekcję Batmana i podzielił ją na wydawnictwa typu

"Must Read" - najlepsze komiksy z Batmanem, klasyki typu Powrót Mrocznego Rycerza, Rok Pierwszy, Killing Joke

"Niekanoniczne wariacje" - komiksy typu "Gotham w świetle lamp gazowych" i inne tego typu cudeńka.

Najlepsze crossovery - Czyli komiksy które Batman dzieli z innymi postaciami - komiksy z serii Batman/Superman, najlepsze komiksy z Ligi Sprawiedliwości, czy ciekawostki takie jak Batman i Spider-Man czy trylogia Batman VS Predator.

"Występy gościnne" - chętnie zobaczyłbym w takiej kolekcji też komiksy o innych postaciach, w których Batman odegrał ważną rolę. Np Superman : Czerwony Syn czy parę komiksów o Catwoman.

"Inne postacie" - Fajnie by było zobaczyć też komiksy o innych postaciach związanych z Gotham czy Batmanem, ale takie, gdzie Batman nie występuje. Komiksy o Gordonie, Jokerze, Harley, Catwoman, czy tomy z serii Gotham P.D.

Całość uzupełnił bym paroma "normalnymi" ale uznanymi tytułami (takimi właśnie jak Hush) i tomem albo dwoma gdzie byłyby wydania zbiorcze krótkich, klasycznych komiksików od których zaczął się debiut Batmana. Klasyka która ma już niemal sto lat, wygląda nieco przaśnie, ale fajnie się z tym zapoznać.

Wiem, pomarzyć zawsze można, ale teraz gdy na rynku jest już jedna kolekcja DC, to szanse zobaczenia czegoś takiego, mocno spadły ;(

Re: Wielka Kolekcja DC

Zamawiałem prenumeratę w ciemno. Co ja zrobiłem

Na razie

wstrzymuję się z zakupem czegokolwiek, w czym nie ma Batmana. Także zakupiłem Pierwsze dwa tomy (Hush), następne dwa to Arrow, więc olałem, kupiłem "Batman i Syn", a teraz szykuję portfel dopiero na Długie Halloween, choć gdy mijam jakiś salonik prasowy i zerkam na komiks Wonder Woman : Krąg, to nadal się zastanawiam czy nie dać jej szansy w ciemno. Ktoś poleci/odradzi?

Re: Na razie

Na razie nie pomogę w sprawie WW, bo późno zamawiałem prenumeratę i mam dopiero 3 komiksy. Myślałem, że przyślą wszystkie na raz, żebym był na bieżąco ale przysłali tylko 3. Mam nadzieję, że to się w końcu wyrówna.

Re: Na razie

Ja prenumeratę WKKM dostawałem ciągle w cały świat. Raz 3 paczki w ciągu paru dni (lol), raz ponad miesiąc nic. Nie ogarniam. Jeden z powodów, przez które zrezygnowałem.

Jutro Długie Halloween (część pierwsza)

Takie tylko przypomnienie, bo zapewne nie jestem jedynym, który kupuje tylko tomy o Batmanie

No więc

Za trzy miesiące będzie już rok od kiedy seria jest na polskim rynku. W przeciwieństwie do Kolekcji Marvela (którą kupowałem w ciemno, mniej więcej do połowy, każdy tom), tę kupuję wybiórczo. Miałem jednak kupować wszystko, co będzie o Batmanie, lub z nim związane. Mimo że w serii pojawiły się średnie (i wyrwane tu z kontekstu + pozbawione zakończenia) tomy takie jak "Batman i Syn".

Zmieniłem jednak zdanie po "Ziemia 2", z Justice League. Historia na raz, po (krótkiej zresztą) lekturze, rzuciłem w kąt. Widziałem kreskówę, która zrobiła to lepiej.

Dlatego na razie olewam "okołoBatmanowe" historie, darowałem sobie zakup tomów o Catwoman i Harley, a także dwutomowe Justice League : Początki (czy tam Rok 1 ).

Na pewno jednak kupię w ciemno "Luthor", bo wydaje się ciekawy (chyba że ktoś odradza?), a także chce się zapytać co sądzicie o obecnym Supermenie, który pojawił się w kioskach nieco ponad tydzień temu - to stara, klasyczna historia. Kusi mnie, choć jeśli to dość jeszcze dziecinna pierdółka na raz, to wolę sobie darować, a te wszystkie ochy i achy w sieci biorę za falę nostalgii ludzi po 30tce, którzy kupili go sobie gdy został wydany w Polsce w 90`s. Ktoś doradzi?

Re: No więc

Luthor jest kapitalny, ach czemu Snyder nie zainspirował się mocniej przedstawioną tu historią, jest kypton, Batman kontra eS i "medialny" przeciwnik, tytułowy "zły" pociąga za wszystkie sznurki i manipuluje, jednocześnie okazuje ludzkie oblicze. Egmont wydał to jako album ze dwa lata temu.

Kolekcji DC nie kupuję, że względu na mój brak tolerancji na klasyczne historie i rysunki - przeglądałem w empiku tego Supermena właśnie i totalnie mi to nie pasuje, nawet jeżeli broni się dobrym scenariuszem. W ten sposób wtopiłem pieniądze w zeszłym roku kupując w ciemno "Kryzys na Nieskończonych Ziemiach" - ile to ja się nasłuchałem, jak to ważny komiks, dobry i świetny. A co tu mamy? Duchy, amazonki, kowboje, naziści, dinozaury, lasery, cała plejada rajtuz oczywiście i masa strasznie kiczowatej bitki - co stronę łapałem się za głowę. Zdecydowanie komiks nie dla mnie.

Re: No więc

A ja jakoś pod wpływem impulsu kupiłem tego Supermana i w sumie dostałem to czego się spodziewałem. Nieco archaiczna historia (choć i tak trzyma się lepiej niz większość ekranizacji filmowych z 90` i w czesnych 2000), ale w zasadzie nie żałuję pieniedzy. Taki sympatyczny reboot z oldskulową kreską, szybki przekrój przez same początki kariery w Metropolis, i dla Supermana i dla Clarka.

Luthora też kupię, a potem chyba czekam dopiero na Batmany.

chmm

Bardzo ciekawa seria, kupuję wszystkie tomy.

Podwyżka

Od następnego tomu seria drożeje - 42 złote, to nowa cena, na stałe. Nie wiem na ile tyczy się to prenumeraty, choć zakładam że ta powinna być gwarancją stałej ceny.

Cóż, nowy rok, wszystko drożeje. Choć zakładam że kogoś kogo stać na wywalanie 40 zł na coś co nie jest towarem pierwszej potrzeby, dwa złote więcej nie ruszy.

Osobiście i tak kupuję jedynie wybrane tomy,
/kolekcję Batmana zaprenumerowałbym w ciemno/, więc mnie to lotto.

Pytanie do fanów Batmana.

Właśnie przeczytałem Narodziny Demona jeden i dwa. W pierwszej części widzimy retrospekcję, widzimy jak Qain wpycha matkę Talii do Jamy Łazarza i taka jest jej śmierć, Talia jest świadkiem, jest to ważny wątek i siła napędowa zemsty. W Narodzinach Demona dwa, Talia mówi Batmanowi że Ras poznał swą kobietę - a jej matkę - na Woodstocku, a umiera ona przez zażywanie narkotyków. To był jakiś retcon, czy zwyczajnie pomyłka?

WKKDC

Osobiście tom 1 kupiłem w sklepie, a od tomu 2 zamawiałem prenumetate żeby nie przeoczyć żadnego tomu i przyznam szczerze że nie żałuję.
Przesyłki dostaje w każdym miesiącu, z tym że w różnych odstępach czasowych, bywało że dostałem przesyłke pod koniec miesiąca, a następna już była u mnie przed połową następnego miesiąca, kolejna przesyłka znów w okolicy polowy miasiąca, a potem na początku, bądź aż pod koniec następnego, przez co czasem sie człowiekowi dłuży oczekiwanie ale przywykłem.
Jak dla mnie kolekcja jest świetna, a to czego w niej nie ma można nabyć w necie w wydaniu DC Deluxe albo poczekać na przedłużenie kolekcji co wydaje się bardziej niż możliwe.
W tym kończącym się tygodniu dostałem przesyłke z numerami 38 i 39 i już widać że przedłużenie kolekcji jest konieczne, ponieważ tom 39 Superman: Dziedzictwo-część 1 jest jak wiadomo poza połową jeśli chodzi o planowane na początku 60 tomów, ale jeśli chodzi o panorame na grzbietach to dopiero zbliżamy sie do polowy i nie ma szans żeby ostatnie 20 tomów było wystarczające by panorama była kompletna.
Moim zdaniem wydawnictwo przedłuży kolekcje, ale tu się rodzi pytanie o ile tomów.
Opcje są dwie:
-kolekcja zostanie przedłużona o jakieś 20-30 tomów by panorama była cała, tak jak to zaplanowano.
-kolekcja rozwinie się jeszcze bardziej, do około 120 tomów i panorama zostanie poszerzona o takie postaci jak:
Cheetah
Kolejne logo DC
Hawkman
Shazam
Green Arrow
Plastic Man
Martian Manhunter
Batgirl

http://www.eaglemoss.com/uploads/147267161085314/original.png

Re: WKKDC

Też mam prenumeratę i z tego co widzę konstrukcja tej panoramy daje możliwość zarówno przedłużenia kolekcji jak i bezpiecznego wycofania się

Re: WKKDC

HAL 9000 napisał:
Też mam prenumeratę i z tego co widzę konstrukcja tej panoramy daje możliwość zarówno przedłużenia kolekcji jak i bezpiecznego wycofania się
-----------------------

To akurat dla niektórych może być spory plus, jak sie ma dość, albo ma sie już skompletowane tak na których najbardziej komuś zależało to poprostu rezygnuje, ew. zbiera aż na panoramie będzie całość np. Wonder Woman

asdfg

Kolejna kolekcja przeciętniactwa.

Kolekcja przedłużona!

Na ten moment o 20 tomów. Panorama również. Wśród tomów będzie między innymi Swamp Thing.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.