Forum

SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Za tydzień nowy odcinek a w nim:

Poszukując informacji o nowej broni Imperium, Kanan i Ezra włamują się do fabryki na Lothalu. Aby uciec, muszą zaufać wrogowi.Przypomnienie:


Zabrania się umieszczania jakichkolwiek linków mogących prowadzić do nielegalnych kopii serialu Rebels. Dopuszczalne są tylko przekierowania do oficjalnej strony SW lub Disney XD.
Źle widziane jest również spamowanie na temat podpisów czy innych rzeczy nie mających nic wspólnego z danym odcinkiem.
Oczywistym jest, że każdy fan chce obejrzeć Rebels. I jak chce, to znajdzie sposób. Sam lub na privie. NIE na forum i w komentarzach do newsów.Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Pewnemu wrogowi-czyżby nasz agent.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Ja myślę, że chyba Maul

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Maul ma być chyba w następnym więc w tym go raczej nie dadzą.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Serce podpowiada Maul, a rozum Kallus

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Dokładnie lepiej tego ująć nie mogłeś.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

A jeśli jednak Maul, to czyżby dark saber ?

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

No właśnie czyżby mroczny miecz i ciekawe jak wyjaśnią skąd jest w Łapskach czerwonego ,bo o ile dobrze wiem to po przymknieciu przez palpka w więzieniu maula odbiło wierni jemu mandalorianie i mu ten miecz mu dali tylko nie wiem czy di$ney czegoś tam nie pokićka i nie zrobi znowu burdlu w nowym kanonie tak jak to się porobiło w starym.
A jak nie w tym to pewnie w następnym odcinku maul będzie i masz jego obecność gwarantowaną.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Nie martw się to są świetni ludzie, którzy są prawdziwymi fanami Star Wars, więc dla nich pomyłka nie wchodzi w grę, a jedynie niektórzy pseudo-fani nie rozumieją sensu danej sytuacji Ma się znaleźć w rękach Sabine, ponieważ matka wręczy jej ów miecz, a matkę to oczywiście znamy- była wierna Maulowi i odbijała go wraz z Saxonem z więzienia.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Jak on się dostanie w ręce Sabine to nie wiem, ale na pewno najpierw Ezra go znajdzie.

Przewin sobie do sceny z Ezrą w 0.16

https://www.youtube.com/watch?v=Xevh080wbiI

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Ja ogólnie obstawiałbym, że będzie pożądał tego miecza , który znajdzie się w kajucie Sabine, ale te świecie nie wyglądają mi na styl Sabine.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Świece*

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Czyli masz na myśli Rook Last.
To wyśmienity nawet może być ona chociaż ja nie wiem dlaczego ,ale według mnie to Bo-Katan Kryze.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Nie, raczej Rook Kast

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Kto jest niby tym "prawdziwym" fanem? Filoni który bierze kasę za rujnowanie SW tym rebelsowym syfem? Bo nikt mi chyba nie powie że tyn serial ma wspaniałą fabułę. Ja nie rozumiem sensu poestawania kolejnych odcinków jeśli mają reprezentować ten sam poziom co poprzednie.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Ja powiem?

Ma fabułę może nie wspaniałą, ale łączącą w jakiś sposób pokolenia i wciągającą nowych fanów w Uniwersum. Już przytaczałam przykład mojego młodego, który po zwiastunie 3s zabrał się za Trylogię Thrawna.

Ja wciąż lubię Rebelsów (mimo iż niestety ostatnie 3 odcinki mnie nie zachwyciły mówiąc delikatnie, to na Hondo się naprawę dobrze bawiłam). I widzę większy plan i uważam, że to jest serial który naprawdę zyskuje na binge watching. 2 sezon nabrał zupełnie innego brzmienia oglądany ciągiem, serio.

Przede wszystkim lubię bohaterów, znacznie bardziej niż tych z TCW (gdzie tylko Asajj byłam w stanie naprawdę się przejąć, ale ona to w ogóle jest moim zdaniem jedną z najlepszych postaci uniwersum). I wciąż daje serialowi szansę, bo właśnie widzę jak młodszym widzą te "proste i bez sensu" odcinki się podobają.
A Rebelianci trochę na ostrzu noża balansują, starając się zadowolić pełne spektrum fanów. No nie zapominajmy że to jednak mimo wszystko serial dla dzieci, fakt że dostajemy perełki jak finał 2 sezonu to taki dodatkowy bonus

No nie lubię hejtu i tyle XD

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Mnie podobały się tylko odcinek z wizjami i sezonu końcówka drugiego.
Mnie się wydaje że sezon drugi był gorszy niż pierwszy pod względem fabularnym i postaci.
Dzieciom z reguły podoba się byle co. Spójrz na dzisiejsze bajki czy kreskówki i porównaj je z tymi co były parę lat wcześniej a zobczysz kolosalną różnicę.
Co do seriali dla dzieci to trochę słaby argument. Młodzi Tytani czy CW Tartakovskiego też były dla dzieci a wyprzedzają rebeliantów o lata świetle pod względem fabuły.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Ale słuchaj mi się naprawdę fabuła Rebeliantów podoba. 1 sezon w całości, z drugiego: pilot, wprowadzenie Rexa, Hera&B-wing, cały arc z rodzicami Ezry&Leią, bardzo bardzo lubię Concord Dawn i połączenie z komiksem, Cham, rewelacyjny był Kallus z Zebem, świetne wizje i pasowanie na rycerza, bardzo fajne, nostalgiczne Chopper Base i finał. Pozostałe też mi się podobały, najmniej chyba Ketsu, ale tylko dlatego, że to dla mnie stracona szansa na coś więcej.

W trzecim sezonie póki co czekam z wydaniem ostatecznego werdyktu. Bo wydaje mi się że już za chwileczkę wszystkie elementy układanki zaczną się brzydko (dla naszych bohaterów) łączyć.

Nie wiem jak inne dzieci, mogę mówić za okoliczne tylko, okoliczne syfu nie oglądają bo je nudzi XD Rebeliantów bardzo lubią i o dziwo zupełnie inne odcinki niż ja.

Może serial dla dzieci to złe określenie, może to bardziej jest serial familijny? U nas tak to działa.
Pozwala na dyskusję o kanonie, pozwala na gdybanie o postaciach, pozwala na wciągnięcie kolejnego pokolenia głębiej w otchłań SW XD

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Mówiłem,że sezon pierwszy był lepszy. Tak zapomnialem o tym odcinku Zeb&Kallus. A był nawet, nawet. Nie mam za to pojęcia co było nostalgiczne w Chopper base.
A tam i tak wszyscy pewnie przeżyją. Nawet jeedi.
To są bajki gorsze niż Rebelsi o_0 Aż muszę je obejrzeć.
No cóż oprócz dawania tematu do rozmowy nie przejawia on żadnej wartości. Tak wnioskuję z twojej wypowiedzi.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

to się chyba nie zrozumieliśmy zupełnie, albo w niedzielne południe po sobotniej imprezie nie potrafię wyraźniej i precyzyjniej się wysłowić XD

Włącz Cartoon Network. 90% chłamu

Chopper Base? Piękna nuta pożegnań i wiszącego fatum. Ostatnie słowa Kanana do Hery, ich moment przy zachodzącym słońcu. Sabine, znacznie dojrzalsza która WIDZI, że nie jest tak wesoło. Nieustanny trening, aż do wyczerpania, you win by surviving, od kiedy jestem twoim wrogiem? Ezra z jego nieustannym "zaufaj mi".

PIĘKNE wprowadzenie do finału. A wspomniane ostatnie słowa Kanana patrząc co się stało w finale tym bardziej uderzają. No to są takie niuanse które sprawiają że NAPRAWDĘ lubię ten serial, lubię BARDZO postaci. I przejmuję się nimi.

Tak, daje nam temat do długich rozmów, do rozważań o tym co dobre i złe, o nastoletnich zachowaniach, o konsekwencjach. O tym czym jest Imperium i dlaczego w Polsce z naszą historią patrzymy na nie inaczej niż w USA. Naprawdę uważam że to ogromna zaleta tej bajki. Poszerza horyzonty, a że czasem w infantylny sposób? Dla każdego coś miłego.

Rebelianci dają nam radość szukania czegoś więcej. Dają radość odkrywania Uniwersum, wciągnięcia się w stary i nowy kanon.

Tak, serial mógłby by być lepszy, jak wszystko, ale taki jaki jest, DLA MNIE, moich przyjaciół i rodziny jest świetny i tyle.Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Jeżeli chodzi o poziom Rebelsów to, jeżeli ktoś śledzi wywiady z Filonim, resztą twórców czy nawet z obsadą to wie, że to nie jest trudno się domyślić, że to celowa zagrywka. Często było mówione o tym, że dwa pierwsze sezony specjalnie były tak zrobione, żeby wciągnąć dzieciaki w SW. Filoni mówił, że dobrze wiedział, iż Thrawn pojawi się w serialu od momentu kiedy zaczął powstawać, a cała obsada to już wiedziała kiedy nagrywali trzeci odcinek pierwszego sezonu. Nie dali go jednak w pierwszym czy drugim bo wiedzieli, że nie można z niego robić debila.

Jak popatrzy się na TCW to generalnie pamięta jak dziś przez pierwsze dwa sezony jechanie i niszczenie tego jak się da i nawet nazywanie Ahsoki przez niektórych drugim Jar Jarem, a teraz dostaje własne książki i jest wręcz uwielbiana. Takim punktem przełomowym, gdzie dużo ludzi zaczęło się przekonywać była druga połowa trzeciego sezonu, a dokładnie odcinki na Mortis (oczywiście mówię o wiekszości z tobą lub z kimś innym mogło być inaczej). Jestem przekonany, że tutaj chcą zrobić podobnie i dlatego dają Thrawna dla którego na pewno przygotowali coś wielkiego. Warto również wspomnieć o tym, że miało być w tym sezonie duże skupienie na mandaloriańskiej kulturze i tradycji, a do tej pory nic nie dostaliśmy takiego, oprócz tego odcinka gdzie sobie trochę polatali i w sumie tyle. Wydaje mi się, że celowo to dali dopiero w drugiej połowie.

Freddie (Kanan), który lubi się udzielać i dawać trochę informacji powiedział, że dwa pierwsze sezony miały zebrać młodą publikę, a teraz gdy już jest troszkę starsza zamierzają dawać im jak to ujął "ciężkie lekcje". Odniósł się tutaj do sceny śmierci Obi Wana w Nowej Nadziei. Pododno gdy był bardzo mały to płakał na tej scenie i chcą tu zrobić podobnie, bo dzisiejsi rodzice często nie pozwalają swoim dzieciom na takie ciężkie momenty i chcą to zmienić, a nie ma postaci, która się do tego nadaje lepiej niż Thrawn. Ma być dużo emocjonalnych momentów zwłaszcza z Sabine i dosyć mroczne (jak na serial dla dzieci, nie jak z serialu Netflixa dla jasności) dialogi z Bo Katan, która wraca na trzy odcinki (podobno były wątpliwości cz Disney xd to puści w ogóle).

I najprawdopodobniej tak będzie wyglądać każdy serial, który będą tworzc, bo były już plotki, że po Rebelsach planują kolejny.

Wybacz, że tak długo i chaotycznie, ale chciałem to wyjaśnić.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Tyle,że wojny klonów od początku były lepsze niż rebelianci.
Nie ma sprawy, wiem o co ci chodzi ale rebelsi to straszna bieda jeśli chodzi o otoczenie i postacie. Może to się zmieni ale wątpię. A rebeliantów na początku lubiłem teraz już mniej. Znacznie mniej...

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Jeżeli chodzi o postacie to nie do końca się zgodzę. Kanan i Hera moim zdaniem są dosyć ciekawi i bardzo chętnie ich oglądam na ekranie. Czasami może jakaś wpadka się zdarzy, ale ogólnie jest całkiem są całkiem spoko.

Zeb to generalnie taka postać doczepiona trochę na siłę. Jego historia i jakiś większy rozwój skończyły się w odcinku, w którym znalazł tą planetę, gdzie schroniła się jego rasa. To w sumie jest taka postać, która jest wręcz stworzona do takiego wielkiego poświęcenia. Wydaje mi się, że w finale tego sezonu ktoś z naszej drużyny zginie, bo jetem pewien, że szykują dla niego coś wielkiego i myślę, że będzie to właśnie Zeb. Z niego nie da się za bardzo więcej wycisnąć, a to, że znalazł swój dom może dać też trochę takiego tragizmu, że mógł tam zostać i byłby bezpieczny, ale zginął za rebelię.

Sabine to według Filoniego jest druga Ahsoka, którą mamy na początku nie lubić, żeby potem mogła stać się tym kim się stanie (jest teoria że może zostać Mandalorem). W robieniu Ahsok Filoni jet dobry, więc jeżeli dadzą jej jakąś dobrą historię z Mandalorą to myślę, że ma potencjał. Ahsoki na początku też bardzo nie lubiłem a teraz ją lubię.

Ezra to natomiast trochę dłuższa dyskusja a już po prostu nie mam ochoty pisać w nieskończoność. W sumie nie mamy zielonego pojęcia co będzie z nim dalej, więc kto wie.

Jeżeli chodzi o otoczenie no to tutaj niestety nie darady nic zrobić jeżeli budżet jest jaki jest, a to już nie zależy od twórców. Jednak nie wyznaję zasady mały budżet=g***o. Jeżeli postacie i fabuła się polepszą to da radę z tym przetrwać.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Aha, to że TCW były lepsze od początku wynika z tego, że Rebelsi mają niższą kategorię wiekową, ale jak już wspomniałem dmoim zdaniem mimo tego da się to nadrobić.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

To nie oglądaj
Miłego dnia

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

A może chciałbym oglądać dobre SW. Tylko rebalianci zabierają kasę,którą można by przeznaczyć na coś lepszego. Pomyślałeś o tym? I dlaczego na każdą krytykę tej bajeczki dla dzieci odpowiadasz tum samym? Powiem ci dlaczego. Nie masz żadnych argumentów,którymi mógłbys bronić ten serial.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Mam argumenty i z całym szacunkiem dla twojej osoby, nie znam cię, ale traktuje twoje bulwersy jak te każdego innego człowieka, sam wiesz zdarzają się ignoranci, bo śledzenie SW jest dostępne dla każdego, może i niestety. Mam wiele argumentów, ale wiem, że ich możesz nie zrozumiesz, bo masz swój własny punkt widzenia, a ja nie mam zamiaru cię od niego odwodzić, nawet jeśli jesr kompeletnie ślepy, tylko wolę otaczać się wśród tych co podzielają moją opinię i cieszą się SW

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Zrozumieć*

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Nigdy nie słyszałem o czymś takim jak niezrozumienie argumentów. Mogę się z czymś nie zgodzić ale bardzo chciałbym wiedzieć za co tak cenisz tę bajkę. Forum jest od dziekenia się opiniami dlatego bardzo chciałbym usłyszeć twoją
A SW wciąż potrafię się cieszyć np.taki Łotr budzi u mnie pozytywne uczucia.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Może dyplomatą jak mistrz Obiwan nie jestem, ale chciałem ci przekazać, że nie rozumienie argumentów jest jak najbardziej realne. Zawsze można nie przyjmować do wiadomości argumentów, dlatego że, żyjąc swoją własną teorią czujesz się tą osobą, która zna prawdę a argumenty innych ludzi są niewystarczające
Mam nadzieję, że zmienisz punkt widzenia, ale dla mnie na chwile obecną ważne jest abyś przestał nazywać Rebelsów "bajeczką" bo jest wiele czynników, które decydują o tym, że to część kanonu, historii, oraz że wcale, ale to wcale nie ma podstaw by nazywać to bajką. To że jest to przeznaczone zarówno dla młodszych fanów jak i ty starszych nie znaczy, że jest to bajka. Tak, jest wiele wątków pobocznych, owszem, jednak wszystko powinno fana cieszyć, bo dzięki temu poznajemy Star Wars szerzej. Jest wiele intryg, historii, poglądów itd, a sam fakt, że nie ma tu wypruwania flaków itp świadczy tylko o etykiecie danego otoczenia, zachowań itd. Bo nawet dajmy taki przykład taki Dooku nie był psychopatą albo mordercą w takim sensie jak my to dzisiaj rozumiemy, tylko miał swoje poglądy, zamiłowanie do CSM i jej potęgi, czerpania siły z pasji i osiągnięcia celów jako Sith. Jak chciał kogoś zabić to zabił a nie pysznił się nad zabijaniem go. Nawet tych złych cechowały w pewnym sensie jakieś zasady

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Co nie zmienia faktu,że nie chcąc podać mi swoich argumentów potwierdzasz moje słowa świadczące o tum,że ich nie masz.
Oprócz tego,że Di$n€¥ tak twierdzi nie widzę innych czynników.Co do "wypruwania flaków" to muszę cię zmartwić dekapilacje były. Ocenzurowane ale były. Zapomniałeś o losie VII siostry czy końcu kariery Aresko i Grinta? Może mi się wydaje ale czy Grivous nie pysznił się jak kogoś zabił?

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Miałem na myśli to, że nie jest to "wypruwanie flaków" tak powszechne. Poza tym przez wypruwanie flaków mam na myśli: np. jak w The Walking Dead czyli takie obnażanie wnętrza i organów, wypływającą krew, mózgi itd. rozumiesz?
7. siostra zginęła przez cięcie Maula i tak cenzura jest bardzo fajna. Dodaje coś pozytywnego tej scenie A sam Maul został przecięty na pół i to widzieliśmy, ale chodzi tak jak mówię o takie bardziej TWD
A co do Grievousa to przez pysznił miałem na myśli tak jak to robią dzisiaj mordercy, wiesz, nacinacie ciała, śmianie się przy tym jak Joker albo inny psychopata, picie krwi, oblewanie się nią i inne psychiczne czynności świadczące o niezrównoważonym stanie umysłu. Sam Grievous robił to dosyć pozytywnie i czuł , że wypełnia obowiązek zabijając Jedi. Sam w sobie był patriotą

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Nie popadajmy w skrajności. To w końcu gwiezdne wojny a nie jakiś skończyna psychoza. Nie wiem czy cenzura daję coś pozytywnego. Ja tam chciałbym zobaczyć saber wystający z pleców jak w TCW
Nie wiem jak można zabijać dość pozytywnie. Kojarzy mi się z tą przeróbką w której Ani zabija dzieciaków ze śmiechem na ustach myśląc że to słoneczniki. Czy był patriotą? Nie był psycholem, uwielbiającym zabijać mordować i grabić. Pokazuje to ten cytat
Wojna! Bębny konfliktu to moje bijące serce. Ogień podboju szaleje w moich żyłach. Silne, młode płuca oddychają powietrzem przesyconym zapachem wrogów obróconych w pył. To tutaj się rozwijam.
I ten też
Obaliłem narody. Zabiłem królów. Wymordowałem legendy. Moje imię było strachem w sercach wojowników... i klątwą na ustach wdów.
Dooku wmówił mu że jeedai chcieli jego śmierci (choć sam za tym stał) i dlatego Grivous z zemsty, którą potęgowały czipy zwiększające agresję zabijał znienawidzonych "zamachowców". Nie widzę w tym patriotyzmu.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

No właśnie, miecz wystający z pleców to coś co jest okej, ale tak jak mówię: flaki itd, TWD itd to nie SW. Anakin zabijał młodzików i innych Jedi ze znanych nam wszystkim powodów: zarówno z tych cech,, które po nim pozostały jako Jedi i te, które kusiły go jako Sitha, ale nie przez jakąś myśl typu: "Oh! hi hi hi..zamorduje sobie dzieciaczki..hi hi..malutkie..niewinniutkie.." itd. nie był psycholem, a jedynie pożądał siły, potęgi.
Co do Grievousa to ta wersja jest mitem, bo pochodzi z legend. Obecnie kanoniczny jest fakt, że Grievous zazdrościł wszystkim lepszym od siebie, bo sam być Jedi nie mógł, a decyzja zmienienia ciała na mechaniczne kończyny była jego własną decyzją Sam to mówi w jednym z odcinków TCW, w którym zostaje zdradzony przez Dooku i przechodzi próby we własnej kryjówce

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Odczuwam dość dużą satysfakcję, widząc, że cytujesz te słowa w moim przekładzie

Griev oczywiście był patriotą. Czy raczej nacjonalistą, gwoli ścisłości. Skoro już czerpiesz z artykułu na Ossusie, to możesz tam poczytać, że w Legendach walczył praktycznie od dziecka (co dowodzi patriotyzmu, bo mógł się po prostu wypiąć lub uciec, ale akurat taką kulturę miała jego rasa), a potem zgodził się pójść na układ z Klanem Bankowym. Miał zostać windykatorem, co mu jakoś się szczególnie nie podobało, ale zgodził się, by bankowcy wydobyli Kalee z długów. Poświęcił się dla dobra ogółu - patriota. Nie należy oczywiście zapominać, że przy tym nienawidził wrogów (Yam`rii) z szewską pasją i oporów moralnych przed wytłuczeniem całych ich planet nie miał. Jak potem Senat wysłał Jedi, by prowadzili negocjacje, to po prostu dodał ich do swej długiej listy rzeczy, których nienawidzi. A więc nacjonalista, wszystko, co nie nasze, jest wrogiem. Możemy oczywiście wspomnieć o małym epizodzie w "Labiryncie zła", w którym decyduje się na swój sposób okazać litość i zabija jedną twi`lekańską Jedi szybko. Za socjopatę* można go uznać bez wątpienia - w końcu był odpowiedzialny za śmierć milionów - ale choćby jego zwyczaj zbieranie mieczy, przedstawiany przez wielu jako "barbarzyński", był po prostu elementem jego kultury, czego dowiadujemy się z "The Old Republic". Kaleeshanie zbierali trofea po wrogach... jak Grecy. Tak, ci od sztuki i filozofii.

No to mamy legendarnego. Kanoniczny... to mnie najbardziej boli. Że z trzech elementów ("patriota", "nacjonalista", "socjopata") odebrano praktycznie ten pierwszy. Że z bohatera w gruncie rzeczy tragicznego (w rozumieniu teorii literatury) uczyniono postać jednowymiarową. Miał być o nim jakiś odcinek, Filoni mówił, że dowiemy w ogóle skąd się "wziął" w Konfederacji. Nowe źródła uparcie na ten temat milczą, poza jakimiś drobnymi "przemytami" z Legend, że był watażką na przykład.

<psychofan>
Bo może szykują jakąś powieść, autorstwa Lucena na przykład...
</psychofan>

Mamy jedynie jego deklarację z drugiego sezonu TCW, że nie jest w wojnie dla polityki, a chce jedynie zabijać Jedi. Wyjaśnienie - de facto które nie pada w samym odcinku, a w materiałach spoza kulis - jakoby zmienił się w cyborga dobrowolnie, bo nie mógł wybaczyć (sobie? im?), że nie jest wrażliwy na Moc**, jest dla mnie durne i dziecinne. Także nie wiemy nic o jego stosunku do własnego ludu i planety - możemy oczywiście zgadywać na podstawie różnorakich przesłanek, takich jak ta jego maska czy tradycyjne peleryny MagnaGuardów, że w ten sposób wyrażał swój patriotyzm i solidarność z ludem.

Bardzo ciekawa rozmowa toczy się w "Kananie". Otóż Griev rozmawia z początek spoilera generałem Kleevem - Devaronianinem - oraz Rackhamem Searem, wojownikiem Kage. Ten ostatni głęboko nienawidzi Jedi i chce przeprowadzić atak na Świątynię (co zresztą potem czyni). Griev gorąco go popiera i nazywa wówczas - uwaga, uwaga - patriotą. Kleeve z kolei (w kolejnym zeszycie) zauważa, że zainteresowanie generała Jedi ma znamiona obsesji. koniec spoilera

A więc za patriotę uważał się sam i tych, którzy myśleli w podobny sposób do niego, ale wedle wszelkich definicji wyżej przedstawiona postawa to nacjonalizm ("zniszczmy wrogów ojczyzny"). Obsesja, morderstwa i czerpanie z nich przyjemności - socjopata. Możemy oczywiście tylko się domyślać jaki był przedtem, przed instalacją czipu. Wedle Legend dużo lepszy nie był, ale potrafił kochać i się poświęcić. Jak było w nowym kanonie?

<psychofan>
Tu musimy poczekać na tę książkę... albo komiks... Marvelu, po co nam kolejny Maul...
</psychofan>

Tak czy siak, kahem, "Rebels", "Rebels". To właściwie byłby dobry pomysł na odcinek - pokazać jeszcze więcej byłych Separatystów. Ale nie droidy, jak ostatnio, tylko tych, którzy z serca ich popierali***. Gdyby nasi bohaterowie polecieli na Kalee, liznęli trochę historii Grieva (co byłoby ciekawe, zwłaszcza, że Kanan poznał go był), a może przy okazji przekonali do walki z Imperium. A nie kolejne epizody o zdobywaniu bomb.

O!

* Bo raczej socjopata, aniżeli psychopata:

http://psychologia.co/wp-content/uploads/2014/09/psycopath-vs-sociopath-infographic1.jpg

** Co rodzi wspaniałe implikacje, że na Kalee znano tradycje Mocy/Jedi.

*** Zakładając oczywiście, że Kaleeshanie w nowym kanonie popierali Sepków.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

-Bo może szykują jakąś powieść, autorstwa Lucena na przykład...

Zaczynam odkładać pieniądze...

Tu musimy poczekać na tę książkę... albo komiks... Marvelu, po co nam kolejny Maul...

Albo po co nam dr. Aphra...

Na Spinn-off z Greviousem bym się nie obraził, Jego walkę z Shaak Ti Gienadija to mogę oglądać bez końca.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Mylisz nacjonalizm z szowinizmem, to szowiniści nienawidzą wszystkiego co obce.

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

A to nie był tak w orginale o_0 Bo zdawało mi się że tak było w orginale, aczkolwiek mogę się mylić.
Tak znam całą historię a po Ossusa sięgnąlem by nie przekręcić cytatu. Mi się wydaje,że był on patriotą do czasu "wykupienia długów planety" a czipy zmieniły go w osobę chorą (nie znam się na tych naukowych psychologicznych terminach). Wystarczy spojrzeć na jego początkową relację z Dooku a późniejszą (blisko akcji ROTS).
Też lubiłem bardziej tego legendarnego Grivousa.
Miło mi,że sprawiłem ci przyjemność użyciem tego cytatu

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

Ależ to by było genialne...

@Alex Wolf - ależ czy te pojęcia nie są zbliżone? Grievous nie nienawidził wszystkiego, miał szacunek do Dooku i Sidiousa oraz zasadniczej sprawy Separatystów, ale jeśli spojrzeć na to, jak pojmował sprawy ojczyzny, to raczej prezentował nacjonalizm. Nacjonaliści też mają "państwa-przyjaciół". Jak Kalee i Konfederacja.

@Zablokowany -

Re: SW Rebels 3x08 - An Inside Man

To są zupełnie odrębne pojęcia

Preview

Re: Preview

Tak sobie myślę, że to ostatnia szansa zobaczenia jakiś aluzji do "Łotra". początek spoilera Kryształy kyber z Lothalu? koniec spoilera

I Bazy Delta Zero może...

Re: Preview

Aluzji do Łotra 1 to się doczekamy ,ale po premierze.

Re: Preview

Ryder Azadi dosłownie "wsiąkł" w Rebelię jak się spojrzy co wyczynia... ;p

Nowy klip

Re: Nowy klip

Czy mnie się zdaje czy Thrawn robi się kolejnym rzeźnikiem jak Tarkin. A może "wyczuł" szpiega w akademii i stara się go wybawić ("Rebels always come to rescure their freinds").

Re: Nowy klip

Ten gość na ścigaczu to ten sam koleś, którego Ezra i Zeb uratowali w pierwszym sezonie w tym odcinku, gdzie ukradli ten myśliwiec TIE.

Re: Nowy klip

To Ryder Azadi, były gubernator Lothal. Jeśli chodzi o rzekomą bezwzględność Thrawna, to podejrzewam, że nie chodziło w tej scenie o pokazanie zimnego, podobnego do Tarkina (jeśli chodzi o sposób wykorzystania dostępnych środków) Wielkiego Admirała. Podejrzewam, Zablokowany, że Thrawn wyczuł szpiegów i chciał ich zdemaskować. Jak? Ano zacytowaną przez Ciebie metodą: "Rebels always come to rescue their friends". Sposób subtelny i skuteczny, co potwierdzały liczne akcje Rebeliantów, które na pewno Thrawn przejrzał aby zrozumieć w pełni ich tok myślenia. Ogólnie nowokanoniczny Thrawn jak na razie wypada na plus jak dla mnie.

Re: Nowy klip

To nie Azadi tylko farmer z 1 sezonu z odcinka Ezra, Zeb i TIE.

Thrawn ma świetną taktykę a całość taka... niepokojąca jednak.
Przecież Ezra nie wyrobi

Re: Nowy klip

Serio? Ta postać bardzo mi przypominała (i nadal przypomina) Azadiego.

Re: Nowy klip

To raczej klasyczna metoda na ukaranie sabotażysty, dodatkowo na wykrycie innych terrorystów.

nowy klip

Re: nowy klip

Sorry ,odcinek może być niezły albo badziewiem , a i ukaranie sabotazysty interesujące.

Nowe obrazki

Wygląda na to, że tą nową bronią imperium są TIE Defendery.

http://teenplicity.tumblr.com/post/153791883641/in-the-new-episode-an-inside-man-of-star-wars

Re: Nowe obrazki

Di$ney czy naprawdę już wszystko jest z Lothal pierwsze advancedy,AT-ŚR i jeszcze defendery to zadyzo dla mnie.

Re: Nowe obrazki

Lothal mimo wszystko jest bardzo pożyteczne dla Imperium więc gra dużą rolę. To Rebelia musi szukać po galaktyce wzmocnień a imperialni wyciągają kasę lub nóż i mają Lothal jest tak popularne bo dużo na nim istotnych wydarzeń miało miejsce.

Re: Nowe obrazki

Mnie tam Lothalski działał,działa i będzie działał mu na nerwy więc po co w Łotrze rozwalać Jedhe ja bym Lothalski rozwaliła.

Re: Nowe obrazki

Co to jest AT-ŚR?

Re: Nowe obrazki

Niewiem.
A na poważnie chodziło o AT-ST ,ale laptop się popsyl i patrze na bastion z komórki ,która wszystko poprawia jak jej pasuje.

Re: Nowe obrazki

Kiedy zauważyłaś AT-ST na Lothal?
Ja widziałem jedynie AT-DP i AT-AT.
AT-ST były w jakiejś grze, czy mają być w jednym z przyszłych odcinków?

Re: Nowe obrazki

A co, jeżeli początek spoilera Snoke jest z Lothalu? koniec spoilera

A tak serio, to naprawdę, naprawdę liczę, że w końcu rzucą cokolwiek o Gwieździe.

Re: Nowe obrazki

Tak się składa że TIE Defendery zauważyłem pierwszy i nie było potrzeby pisać tego po raz drugi.

Re: Nowe obrazki

Tak wiem i przepraszam, ale chciałem również pokazać te pozostałe obrazki, więc przy okazji napisałem też takie moje spostrzeżenie.

Re: Nowe obrazki

Nic nie szkodzi, wybaczam.

Mam nadzieję

Że Thrawn wreszcie pokaże rebeliantą potęgę imperium, a nie znowu da im uciec

Najlepsze w tych klipach

jest ten dźwięk po klipie z GŚ w tle

Re: Najlepsze w tych klipach

Zawsze mogło być gorzej.

na szybko

bardzo w porządku odcinek, kilka zaskakujących rozwiązań (mimo że jednego się spodziewałam jakby od dawna, o tobie mówię początek spoilera agencie Kallus koniec spoilera), Thrawn wywołuje u mnie zimny dreszcz, a Ezra tradycyjnie wkurza.
Więcej jutro, jak usiądę na spokojnie, ale miło widzieć że serial wraca na dobre tory po dwóch ostatnich słabszych odcinkach.

hm

No całkiem przyzwoite początek spoilera Kallus Fulcrumem to w sumie można się było spodziewać koniec spoilera. Dało radę

Re: hm

No i jaki z tego wniosek spiskujący fani mają zwasze racje z teoriami fylctrumowymipoczątek spoilera wiadomo już było po pilocie a ten odcinek z wedgem tylko to potwierdził koniec spoilera.

odc

Wreszcie! Odcinek, który nie był wypełniaczem - nareszcie miałam poczucie, że robią coś ważnego.

+ Fulcrum. początek spoilera No dobra, jasne, że wszyscy wiedzieliśmy, że to Fallus, ale i tak nie zmienia to faktu, że agent zrobił się o wiele ciekawszy. Bidaczek teraz będzie walczył, by się nie domyślili. koniec spoilera

+ Nie wierzę, że to mówię, ale fajnie się wracało na stare śmieci i do starych bohaterów.

+ Akcja z pchnięciem Mocy

+ Duży plus za początek spoilera odwagę - zabili tego dziadka. koniec spoilera

+ Było po prostu ciekawie.

+ Kolekcja Thrawna - mam nadzieję, że w przewodniku powiedzą to i owo na temat pozostałych dzieł sztuki.

- Ciężko mi uwierzyć, że imperialni nie usłyszeli Ezry, który "szeptał" do Kanana.

? Czemu z TIE Defendera robią aż taki sekret? Czy nie lepiej byłoby zrobić wręcz przeciwnie - rozgłaszać to wszem i wobec, by rebelianci bali się nowych maszyn (spójrzcie na reakcję Hery i ekipy).

Re: odc

ShaakTi1138 napisał:

? Czemu z TIE Defendera robią aż taki sekret? Czy nie lepiej byłoby zrobić wręcz przeciwnie - rozgłaszać to wszem i wobec, by rebelianci bali się nowych maszyn (spójrzcie na reakcję Hery i ekipy).

-----------------------
Żeby Rebelianci nie zniszczyli i/lub dokonali sabotaży myśliwców zanim te opuszczą fabrykę.

Re: odc

Mostowiak sieje przerażenie wśród imperialnych samą swoją obecnością w galaktyce

Re: odc

Chyba swoją głupotą. Poeinni mu dać dowództwo nad całą flotą to nawet Thrawn by nie zgadł ich taktyki. Bo nigdy nie wiadomo co zrobi głupek

Nieżle

+Efekty eksplozji
+Śmierć rebelianta
+Thrawn (jego cynizm, a także przenikliwość. Jak on się dowiedział o tym AT-ST,który był identyczny jak reszta)
+Kallus (chyba wie że już po nim )
+"Ja chciałem to zrobić"
+Starzy znajomi
-Nawet nie złapali Kannana i Ezry
-Pusta autostrada. Naprawdę nikt na Lothalu nie posiada transportu? PKSem jeżdżą do roboty czy co?

Re: Nieżle

Ten rejon był zamknięty, placówka imperialna, więc gdzie i po co mają ci tam jeździć. Turyści z Rodii?

Dobrze.

+Thrawn
jego inteligencja, przenikliwość, sadyzm
+TIE Defendery
+Pojawiła się Pryce, Lyste
+Śmierć Sumara
+Pryce uśmiecha się gdy robotnik ginie
-Lyste jest przerażony
-Kallus zdrajca
-potęga Maridy Sumar
-były gubernator

W końcu

No w końcu jakiś konkretny odcinek. Od czasu tego na Ryloth i tego TCW-owego naprawdę nie działo się nic ciekawego,no może odcinek z piratami był momentami nawet okej.
Tu na plus Thrawn, Pryce (ten uśmieszek, gdy robotnik zginął xD!), Kallus (niby się trochę spodziewałam, że to on jest Fulcrumem, ale jednak i tak było ciekawie. Trochę mi go szkoda bo mam wrażenie, że Thrawn już wie, że to on, a on wie, że jest w dupie ), scena z pchnięciem Mocy, karanie sabotażysty.
Spodziewałam się Gwiazdy Śmierci, ale w sumie za wcześnie trochę no i bez sensu, niech ta kwestia będzie zostawiona RO.
Co do Kallusa jeszcze to wiedzialam, że to on będzie tym "an inside man", ale co do tego czy to faktycznie Fulcrum to nie do końca tak, generalnie kwestię tożsamości Fulcruma mogliby później rozwiązać.

...

Nie wyczymie. Oglądam to tylko bo nowy kanon i polubiłem Kanana w New Dawn. Co za badziewie. Kanan z Ezra rozmawiają przy ST a oni nic nie slyszą. Oczywiście znowu uciekli. I ten dźwięk lightsabera z d wyjęty....

Dobra

czas na zemste :
+śmierć terrorysty taka interesująca tylko tak sobie pomarzyłam ,że to mógł być ezra
+Thrawn cynizm,sarkazm,bezwzglęność,przenikliwość i ogółem
+Sparko za uśmieszek
+o dziwo Lothal
+scena z Thrawnem i gratami
+wybuchy
+reakcja na załatwienie dziadka reszty
+/-coś nie dopowiedziane z tymi rolnikami oni w końcu w rebelii działają czy nie?
+/-Kalus fajnie bo go nawet lubię ,ale wolę Imperium
-szturmowcy tępi jak unia europejska
-oczywiście Imperium nie słyszało rozmowy ezry i kanana nie wiedziało ,że tam są i wczale nie widziało jego reakcji na śmierć tego robotnika
-pusta autostrada
-Imperium nie rozgłasza o nowych TiE
A odcinek takie 7/10.

inf

Wiadomość na sobotę: z tego, widać po programach TV, odcinka nie będzie w najbliższym czasie, tj. co najmniej przez kolejne dwa tygodnie :/.

Re: inf

Z jednej strony dobrze, bo przeleciał mi tylko S307, który nadrobiłem. Z drugiej kiepsko, bo jakieś bzdury nadają. ~

Re: inf

Właśnie miałem zapytać kiedy jest planowana emisja w Polsce. No nic, szkoda. Trzeba czekać.

Fusy

Odcinek oglądalny, na tyle, że choć zmęczonym, to nie zasnąłem. ~

O plusach i minusach żeście się rozpisali, to nie będę powtarzał. Za to nikt nie zwrócił uwagi na fusy, czyli fabułę. Super tajna broń, w zamkniętym wydziale (obsługiwanym przez lokalsów ~), pod specjalnym nadzorem Wielkiego Niebieskiego Taktyka. No to wysyłamy 1.5 Jedi i przemalowanego droida, którzy wchodzą sobie w maskach. Następnie zabierają plany i wychodzą. Zabijając przy okazji 3/4 obsady bazy i niszcząc drugie tyle sprzętu imperialnego.

Tak, tak, wiem, to Niebieski Geniusz Taktyczny tak to zaplanował, aby wyczaić Fulcruma. I podrzucić plany Rebelsom, aby pogrążyć ich w rozpaczy i przerażeniu.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.