Forum

SW Komiks 2/2017

Trochę późno, ale może lepiej niż wcale.
Nowy numer SW Komiks jest już w sprzedaży. Tym razem Egmont zaprezentował historię z cyklu o Vaderze oraz opowieść o C-3PO.

W drugim numerze dwumiesięcznika w 2017 roku znalazły się dwie opowieści komiksowe. Pierwsza, należąca do znanej i cenionej serii Darth Vader, opowiada o misji Vadera, który otrzymał zadanie spacyfikowania rewolty na planecie Shu-Torun. Mroczny Lord Sithów kolejny raz pokazuje swoją bardzo mroczną naturę w tej pasjonującej i pełnej akcji opowieści. Numer uzupełnia komiks o droidzie C-3PO, wyjaśniający, skąd wzięła się u niego czerwona ręka, którą fani niespodziewanie zobaczyli w filmie Przebudzenie Mocy.
Scenariusz Kieron Gillen i James Robinson, rysunki Leinil Francis Yu i Salvador Larroca oraz Tony Harris, okładka Kaare Andrew.

Okładka - /News/21858,Nowy_SW_Komiks_juz_w_sprzedazy.html

Re: SW Komiks 2/2017

Komiks o Vaderze w porównaniu z innymi fatalnymi komiksami z głównych serii całkiem spoko, przyjemnie się czyta. Z kolei C-3PO... Wygląd tego komiksu to dramat. Zlewa się, nic nie widać, okropne. Fabuła dosyć ciekawa, nawet na Bastionie kiedyś był wątek "czy droidy mają duszę" czy coś takiego, komiks mniej więcej jest o przemyśleniach C-3PO i innego droida na ten temat.

Re: SW Komiks 2/2017

Zaliczone

Zmiana władzy - nic ciekawego, raczej nuda, ale też nie jakieś słabe. Po prostu nijakie. Nie wiem co mógłbym więcej napisać, poza tym, że nienajgorzej narysowane.

6/10

Wojna o Shu-Torun - drugi komiks związany ściśle z pierwszym i niestety nadal niewiele. Planeta się buntuje, więc Vader rusza z wojskiem, żeby zniszczyć wrogów proimperialnej królowej. Trochę walki i tyle. Nadal nieźle narysowane.

6/10

C-3PO - najlepsza rzecz z tego numeru. Bardzo fajny jednostrzałowiec, z oryginalną, sympatyczną kreską, idealną do takiej opowieści (trochę takie retro, kojarzące mi się z dziełkami z lat 90.). To komiks z gatunku tych opowiadających o pozornie nieistotnych detalach, ale one czasem lepiej rozwijają universum, niż te wielkie historie. To właśnie przykład na coś takiego, tym bardziej w zderzeniu z powyższymi komiksami o Vaderze.

9/10

Re: SW Komiks 2/2017

Tak, C-3PO to miła odmiana dla oka.

SWK 2/2017

Biorąc dziś do ręki SWK z piękną okładką Vadera miałem nadzieję że "Wojna o Shu-Torun" będzie przynajmniej znośnym komiksem, który mozna będzie przeczytac bez większego bólu. I w sumie właśnie to otrzymałem.

Zmiana Władzy i Wojna o Shu-Torun- generalnie seria o Vaderza trzyma od początku równy, średni poziom. Daleko jej to historii karego konia o Vaderze jednak nie bezcześci ona wizerunku Mrocznego Lorda. Co prawda klimatu SW wciąż tutaj brak to jednak twórcy wybijają konsekwentnie nieklimatyczne abominacje jakie potworzyli. Najpierw dostało się temu dziwnemu kalamarianiowi, tym razem giną fatalne bliźniaki. I fajnie, czekam jeszcze na śmierć droidów i powrót klimatu mrocznych czasów. Pytanie tylko czy tego się doczekamy... 5/10

Natomiast C-3PO: serio? Dla czegoś takiego 3PO dostał nową rekę w filmie? Dla takich rysunków ten zeszyt miał takie opóźnienia? Naprawdę ktoś w tej całej grupie zajmującej się nowym kanonem stwierdził że, "tak, dla tej histori warto robić tyle szumy wokół tej czerwonej ręki"? Ehh... 2/10

Re: SWK 2/2017

A zaspoilerujesz mi historię tej czerwonej ręki? Komiksu raczej nie zamierzam czytać, a jestem troszkę ciekaw.

Re: SWK 2/2017

http://www.ossus.pl/biblioteka/C-3PO_(komiks)

Ossus dostarcza streszczenie

Mi ten komiks bardzo się podobał (głównie ze względu na oryginalną kreskę). Jako drobne urozmaicenie universum - super.

Re: SWK 2/2017

Nie wiem czemu, ale link nie obejmuje słowa "(komiks)" i przez to kieruje do strony o samym C-3PO, a nie o komiksie.

Trzeba więc skopiować, zamiast klikać

Re: SWK 2/2017

W wielkim skrócie to tak początek spoilera 3PO zostaje wysłany na misję Ruchu Oporu i wraz z innymi droidami musi przetrwać na niegościnnej planecie. Po drodze giną wszyscy towarzysze a nasz blaszak traci rękę. Na pamiątkę poświęcenia ostatniego droida zabiera sobie rękę chcąc uhonorować poświęcenie swoich towarzyszy koniec spoilera Brzmi słabo? Takie właśnie jest

Re: SWK 2/2017

xD odwrotnie. C3PO miał czerwoną rękę z powodów czysto finansowych. Nie mogli sprzedawać takiej samej zabawki jak przy poprzedniej części więc musieli mu dorobić coś czym by się wyróżniał żeby nie było, że wciskają znowu to samo. Komiks jest tylko wypadkową tych decyzji, tak czy siak jest cienki

Podchodziłem dwa razy

Raz zaraz jak wyszedł, ale nie dokończyłem. Teraz podszedłem ponownie i doczytałem do końca.

I, kurde, nie jest to złe. Dwie główne zalety to sam Vader, oraz ukazanie Shu-Torun.

Vader w tej serii pisany jest ogólnie dobrze - jeśli coś mnie w niej drażni, to inne elementy (Triple Zero, BT-1 oraz twory Cylo) - i tu też jest pokazany fajnie. Taki jak trzeba, zimny, obojętny, skuteczny, wyniosły.

Shu-Torun z kolei to bardzo dobrze ukazana planeta, jak na objętość standardowego komiksu - dowiadujemy się sporo o kulturze, architekturze, hierarchii itp. Nieźle. Jako fan, dla którego takie elementy rozszerzania uniwersum są ważne, i który najczęściej marudzi na ich brak w nowym kanonie, to jestem zadowolony.

Jak więc przymknę oczy na te nielubiane przeze mnie droidy Aphry, oraz wezmę pod uwagę fakt, że z uczniów Cylo już niewielu zostało... to w sumie nie mam za bardzo na co marudzić. Komiks na plus.

Jeszcze zacznę żałować, że po następnym story-arcu seria się zamyka

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.