Forum

Puchar Konfederacji 2017

Skoro Młodzieżowe Mistrzostwa Europy U-21 mają osobny temat to grzechem byłoby nie mieć tematu traktującego o Pucharze Konfederacji z 2017 roku.

W tym roku odbywa się on oczywiście w Rosji. Za rok mundial będzie miał miejsce właśnie w tym państwie. Tradycyjnie więc Puchar Konfederacji gości w państwie, które w następnym roku po tymże Pucharze zorganizuje mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Jak Wam się podobają dotychczasowe mecze? Jak według Was wypada ta próba generalna przed tym, co czeka nas w przyszłym roku? Zapraszam do dyskusji.

Widziałem 3 mecze...

i najbardziej póki co podobał mi się mecz Portugalii z Meksykiem - fajna batalia!

Natomiast trzymam kciuki za gospodarzy - przede wszystkim ze względu na osobę selekcjonera, Stasia Czerczesowa! Za mistrzostwo z Legią na stulecie - Stachu zawsze w sercu mym pozostanie

Re: Puchar Konfederacji 2017

Nie widziałem żadnego meczu. W teorii Puchar Konfederacji jest najbardziej prestiżowym turniejem na świecie, bo eliminacjami do niego są mistrzostwa poszczególnych kontynentów, a nawet mundial. Za to w praktyce to najbardziej zbędna, nieistotna i niezauważalna impreza (zaraz obok klubowych mistrzostw świata), w dodatku krótka, tak że zanim zacznie się coś dziać, to już się kończy. Pieniędzy też chyba nie ma z tego jakichś kosmicznych, więc po co właściwie się to rozgrywa?

Mogłoby to nie istnieć i nikt by nie zapłakał. Tak mi się wydaje.

Re: Puchar Konfederacji 2017

Akurat obecnie jest istotny - jak się skończy to ludzie wierzący, że Ronaldo może odejść ogłosi co zrobi.

Re: Puchar Konfederacji 2017

Wydaje mi się, że to kwestia oglądalności. Więcej widzów zbierze Mundial z wieloma różnymi drużynami, będącymi na różnym poziomie. Puchar Konfederacji zaś ma największy prestiż, bo mogą w nim zagrać tylko mistrzowie danej federacji piłkarskiej.

Puchar Konfederacji zobaczą fani piłki nożnej i koneserzy, a niedzielni kibice sobie go podarują, bo albo państwo danego kibica nie będzie w nim grało, albo po prostu "znajomi nie oglądają".

Ja bym jednak turniej zostawił. Fajnie się ogląda, no i stanowi także próbę generalną przed Mundialem. W obecnej edycji wyszła ona Rosji dość elegancko.

Finał

Niemcy 1 : 0 Chile

Dzisiejszy finał był bardzo fajny do obejrzenia. Kibicowałem Niemcom, chociaż Chilijczycy mieli lepsze wizualnie akcje i wydawali się mieć więcej energii od Niemców. Reprezentacja niemiecka znowu była bardziej dokładna, i zamiast efektownych akcji postawiła na skuteczność. Chile zmarnowało co najmniej dwie akcje, które mogły dać gola. Niemcy wykorzystali swoją akcję i tego gola zdobyli.

Na uwagę zasługuje z pewnością skandaliczne zachowanie reprezentantów Chile. Jakieś szarpaniny, zaczepki, ataki w kilku na reprezentanta Niemiec... Wstyd, a sędzia wydawał się być zbyt miękki. W tym meczu padło stanowczo za mało żółtych kartek, a zdziwiłem się, gdy po pewnych incydentach nie padły nawet czerwone kartki.

W każdym razie Niemcy wygrały, co mnie cieszy. Pierwszy raz w sumie mają te trofeum, więc to dla nich symboliczny dzień.

Jeśli chodzi o organizację to tak jak wspomniałem wcześniej - Rosja zdała egzamin przed przyszłorocznymi mistrzostwami.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.