Forum

"Thrawn" - komiks

Na SDCC ujawniono, że Marvel będzie robić komiksową adaptację "Thrawna" Zahna.

https://twitter.com/CoffeeWthKenobi/status/888484575835336704

Eech, nie jestem szczególnie zachwycona tym pomysłem. Jest tyle historii do opowiedzenia (a choćby i o samym admirale), a firma po raz kolejny bawi się w adaptacje.

Re: "Thrawn" - komiks

Ja chętnie kupię początek spoilera jak wyjdzie u nas koniec spoilera!

Re: "Thrawn" - komiks

Nie no, ja też kupię . Książka była spoko, tylko uważam takie "podwajanie" historii za marnotrawstwo czasu i środków, które można byłoby przeznaczyć na coś innego. Ja mam pomysły na dziesiątki komiksów, które mogłyby powstać...

Re: "Thrawn" - komiks

Słyszysz Egmont! Już masz sprzedane 2 egzemplarze
Tak szczerze, to są setki komiksów SW, które w kółko to samo opowiadają i takie ciekawe pomysły jak ma ShaakTi1138 jakoś się nie przebijają
Czas to zmienić! Czas na dobrą zmianę!

Słyszysz Disney!

Re: "Thrawn" - komiks

Ja się dopisuje - więc ma już trzy egzemplarze do sprzedaży - kto da więcej ?

Re: "Thrawn" - komiks

Mossar się dorzucił, to ja, dla większej równowagi, nie kupię. Ale pewnie kupi mi biblioteka, więc wychodzi 4.5 egzemplarza. Trudny jest interes komiksowy w Polsce. ~

Re: "Thrawn" - komiks

Ja kupie, ale jak wyjdzie w całości jako "Omnibus", może być hardcoverowy.

Ale raczej na pewno nie w Egmoncie

Re: "Thrawn" - komiks

Niech Disney przerobi każdą książkę SW na komiks, tak jak przerabia każdą animację na film aktorski.

Re: "Thrawn" - komiks

I jeszcze Pokemony wprowadził do TLJ.

Re: "Thrawn" - komiks

A tego to już aby Dark horse nie zrobił

Re: "Thrawn" - komiks

Zrobił, ale to przypadkowa zbieżność nazwisk

Re: "Thrawn" - komiks

Zapewne przeczytam. Książki jeszcze nie przeczytałem, dobra jest? Rozsądnie byłoby przeczytać książkę i komiks, ale zastanawiam się, czy historia jest na tyle ciekawa, by ją przeczytać w tekstowej formie, czy może po prostu poczekać na komiks.

Swoją drogą, fajne nawiązanie do przeszłości - trylogia Thrawna też miała swoją komiksową wersję, bardzo dobrą zresztą (jednak nie tak dobrą jak książki).

Re: "Thrawn" - komiks

Moim zdaniem o wiele lepsza od trylogii - ale ja nie jestem jej fanką, za późno przeczytałam i wkurzał mnie Niebieski Tu są jego początki i sprawdza się fajnie.

Re: "Thrawn" - komiks

Z oryginalną trylogią zahnowską mam ten problem, że najpierw przeczytałem komiksy, a potem sięgnąłem po książki. Komiksy nie powiem, bardzo mi się podobały, aczkolwiek książki bardziej mi przypadły do gustu. Lepiej przedstawiały wszystkie wątki, było to uporządkowane. Czytając komiksy bez wcześniejszego przeczytania książek i ogólną wiedzą nt. ich fabuły miałem wrażenie, jakby pewne wątki (w komiksach) byłyby dla mnie bardziej jasne, gdybym znał treść trylogii książkowej. Z pewnością byłyby bardziej zrozumiałe.

Nie wiem, może się mylę, ale takie odczułem wrażenie. Zdaję sobie sprawę z plusów i minusów historii opowiedzianej w powieściach oraz tej opowiedzianej w komiksach. Niemniej jednak komiks zostawiał mnie jako czytelnika (jak pierwszy raz go czytałem) często w sytuacji takiej, iż musiałem się domyślać motywów jakiejś postaci albo wyobrazić sobie sytuację mającą miejsce przed np. wbiegnięciem jakiegoś bohatera do akcji.

Re: "Thrawn" - komiks

Warto. Historia inna niż w "Dziedzicu", taki starłorsowy Holmes ze swoim Watsonem, napisany IMHO lepiej niż trylogia. Ale przede wszystkim historia od strony Imperium, które się rozwija a ludzie żyją dostatnio, do tego zakulisowe rozgrywki gdzie moff moffowi moffem No i jeszcze Yularen i Pryce, której kibicujemy początek spoilera bo wydaje się sympatyczna prawie do samego końca koniec spoilera

Re: "Thrawn" - komiks

Ooo, zatem brzmi intrygująco. Z pewnością zatem sięgnę po "Thrawna". Tym bardziej, że powieść dotyczy (z tego co czytałem) początków kariery Thrawna w Imperium. Jeśli dochodzą do tego jeszcze wątki detektywistyczne (co należy do walorów w sytuacji, gdy jednym z głównych bohaterów jest nasz sławny Chiss) oraz przybliżenie postaci, które poznaliśmy w Rebeliantach (jak Pryce, której książkową sylwetkę przedstawiłeś pokrótce w spoilerze), no to "Thrawn" wydaje się być dobrym wyborem. Dzięki za informacje.

Re: "Thrawn" - komiks

Thrawn to bodaj najlepsza książka z nowego kanonu jaką czytałem. Zdecydowanie warto ją przeczytać - choć trylogii Thrawna i duologii Ręka Thrawna nie przebija.

........

Przeczytam kiedyś. I książkę też kiedyś przeczytam. Ale dopiero gdy najpierw poznam zahnowską trylogię.
Thrawn jest postacią legendarną i nie chcę zaczynać od tego nowego tworu. Jeszcze by mi się później stare książki nie spodobały, a do tego nie mogę dopuścić

adaptacja

Idea tworzenia adaptacji komiksowych powieści jest zacny, jeżeli dodaje sporo nowych grafik, a w tym przypadku będzie to raczej uzupełnienie, niż duża porcja materiałów.

Re: adaptacja

Chodzi o grafiki wcześniej nie ukazanych postaci, miejsc, pojazdów itd.

Mogliby

Mogliby coś innego z życia Thrawna opowiedzieć. Taka postać, tyle możliwych historii a oni adaptacje robią.

No.. kupię

Kupię

jak tylko wyjdzie. Obowiązkowo.

Okładka

Re: Okładka

Przyznam, że dokładnie tak wyobrażałem sobie to co działo się na początku Thrawna. Chyba Zahnowi wyszło dobrze opisanie planety i wydarzeń na niej się dziejących.

Poza tym nie spodziewałem, że tak mi spasuje długowłosy Thrawn.

Re: Okładka

Bardzo chętnie wreszcie to zobaczę, a nie tylko poczytam

Re: Okładka

Uu, fajna kreska, już mi się podoba. ^^

Re: Okładka

Bardzo ładne rysunki, to chyba ten sam rysownik co w Darth Maul, lubię jego styl. Teraz tym bardziej boli mnie, że dostaniemy tylko adaptację książki, a nie nową historię. Marvelu, dlaczego?!

Re: Okładka

Wygląda to faktycznie nieźle, chociaż to kolejny komiks, gdzie kolory są dość, hmm... oszczędnie dobrane. To jakaś nowa moda, nie wiem, ale nie podoba mi się.

#1 - jest dobrze!

Jest i on. Wolę wersję książkową, ale i tak jest to nieźle poprowadzone i super zobaczyć te wszystkie wydarzenia zwizualizowane przez kogoś.

Bardzo ładna kreska, nieźle prowadzona fabuła. To nie jest książka o jakiejś niebywale dynamicznej historii, co też widać w komiksie, ale potem się rozkręca i patrząc na ten numer strzelam, że uda im się to nieźle przedstawić.

Re: #1 - jest dobrze!

Bardzo mi się podobał pierwszy zeszyt - nie wiem, czy to zasługa dokładnych opisów u Zahna, czy po prostu zbieg okoliczności, ale czytając książkę większosć scen wyobrażałem sobie dokładnie tak, jak zostały przedstawione w komiksie.

Trochę się spodziewałem, że dadzą dla smaczku jakieś dodatkowe sceny, ale jednak lecą dość dokładnie według książki, więc raczej nie będzie na to miejsca.

Re: #1 - jest dobrze!

No właśnie, mi się komiks podobał, ale zabrakło mi jakiś smaczków czy dodatkowych scen. Momentami niemal za bardzo podążał za książką.

Re: #1 - jest dobrze!

No właśnie tego najbardziej brakuje, jak ktoś czytął książkę to jednak wszystko już zna i dostajetaką skróconą i zwizualizowaną retrospekcję. Ale też fajne.

Re: #1 - jest dobrze!

Polecam jak ktoś nie chce czytać całej książki, a chciałby wiedzieć jaki był pomysł Zahna na nowokanonicznego Thrawna.

Ale warto wiedzieć, że:
1. Jak to w komiksie masa kwestii jest skrócona, nie ma wielu dialogów pomiędzy Vanto i Thrawnem, które świetnie budowały te postacie w książce
2. Cała początkowa sekwencja jest dużo bardziej rozbudowana i tajemnicza, ale wydaje mi się, że ciężko byłoby to uzyskać w formie komiksu

No ale to nie zmienia faktu, że komiks jest naprawdę niezły. Jestem ciekawy jak będą to odbierać osoby, które nie czytały książki.

Wczoraj

musiałam przegapić, ale nadrobiłam dzisiaj.
Podoba mi się. Początkowa dłużyzna ładnie skrócona do konkretów, a kreska ładna. Nie ma co więcej mówić: czekam na ciąg dalszy.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.