Forum

Captain Marvel

Poza tegorocznymi i przyszłorocznymi tytułami, najbardziej interesuje mnie film "Captain Marvel", który wejdzie do kin dopiero w marcu 2019 roku.

Główną bohaterkę zagra Brie Larson. Akcja ma się rozgrywać w latach 90, a Nick Fury nie będzie miał jeszcze opaski na oczy.

Parę zdjęć z SDCC 2017:
Logo: https://twitter.com/MCU_Tweets/status/888928845440659457
Koncept: https://twitter.com/MCU_Tweets/status/888932216214081536
Koncept: https://twitter.com/MCU_Tweets/status/888936124919533569
Koncept stroju z filmu porównany z tym z komiksu: https://twitter.com/MCU_Tweets/status/889000347431260161

Re: Captain Marvel

Ciekawe, czy odmłodzą komputerowo Jacksona, czy młodego Fury`ego zagra ktoś inny. No i w końcu będą Skrulle. Hurra!

Re: Captain Marvel

Dadzą mu perukę jak w "Nieustraszonym" xD, a po Jacksonie nie widać wieku, jeszcze, więc spokojnie on zagra.

Obrazek

który narysował Andy Park na Comic-Con. Na razie nie może udostępnić w wysokiej rozdzielczości ale jak będzie mógł to pokaże Ale i tak widać dobrze

https://www.comicbookmovie.com/captain_marvel/captain-marvel-clearer-version-of-sdcc-art-gives-us-a-much-better-look-at-brie-larson-as-carol-danvers-a153227

Wieści obsadowe

Do obsady dołączają Jude Law i Ben Mendelsohn:

https://www.comicbookmovie.com/captain_marvel/jude-law-is-in-negotiations-to-join-the-cast-of-captain-marvel-as-doctor-walter-lawson-aka-mar-vell-a155657

Mendelsohna to bym wolał zobaczyć jako Normana Osborne`a, no ale mówi się trudno. xP

Zdjęcia z planu

Larson w filmowym kostiumie

https://tinyurl.com/yb7m3yfs

Re: Zdjęcia z planu

Za mało czerwonego

Nick Fury z dwoma oczami

Re: Nick Fury z dwoma oczami

Pewnie dostał od Królika ?!

Pierwsze fotki

Pojawiły się pierwsze fotki:

https://ew.com/movies/captain-marvel-first-look-images/

Carol i Mar-Vell wyglądają spoko, Skrulle niestety jakieś takie średnie.

Re: Pierwsze fotki

Co to za jeden z tym hammerem ?

Re: Pierwsze fotki

Ronan the Accuser, ten sam co w pierwszych Strażnikach Galaktyki.

Re: Pierwsze fotki

Szykuje się eksplozja feminizmu xp.

Re: Pierwsze fotki

Nie większego, niż przy Wonder Woman. xD

Re: Pierwsze fotki

Lubsok napisał:
Nie większego, niż przy Wonder Woman. xD
-----------------------

Cały czas mówimy o feminizmie, tak ?

Wieści o postaciach

Re: Wieści o postaciach

A będzie Cable albo Colosus ?

Re: Wieści o postaciach

No niestety nie tutaj

Trailer

Pierwszy trailer:

https://www.youtube.com/watch?v=Z1BCujX3pw8

Spoko wygląda, plus za Coulsona i comic accurate hełm Marvel.

Re: Trailer

Może być fajny film, w każdym razie casting trafiony w 100%.

Re: Trailer

Kurka no, tak się jarałam na Brie, a tu niestety z tych skrawków jakaś taka bez wyrazu i werwy. W Kongu też przeszła obok. Może ona niezbyt się czuje w mniej wymagających rolach i tak wychodzi od niechcenia. A może takie akurat niefortunne fragmenty. Bo reszta ok. I jak jest Jude Law to jeszcze bardziej ok.

Re: Trailer

Jest ciekawie, nawet fajnie, ale wygląda to tak, jakbym teraz stwierdził, że zostanę reżyserem i nakręcę jeden z najważniejszych filmów przyszłego roku. Aktorka chyba sobie poradzi, ale twórcy znów wcisnęli do MCU te okropne ujęcia idącego bohatera z wznoszącymi się i opadającymi, w zwolnionym tempie, barkami.

Re: Trailer

Ja tam nie czuje się przekonany, niestety, raz, przez jej niedawną durną wypowiedź, dwa, że wolałbym inną aktorkę z krótkich włosach.

Re: Trailer

Co to za durna wypowiedź?

Btw. Też bym wolał kogoś innego w głównej roli.

Re: Trailer

Re: Trailer

Ogólnie miała rację, w końcu chyba logiczne, że im większa różnorodność wśród recenzentów - płciowa, rasowa, wiekowa itp., tym lepiej. Tak że nie ma się co oburzać, zwłaszcza że tej wypowiedzi nie podano w całości (coś wycięto ze środka), więc w sumie nie wiadomo, co konkretnie powiedziała i w jakim kontekście.


Trailer dość nijaki, podobają mi się przejścia w różne momenty życia, ale muzyka jest straszna. Filmu raczej nie obejrzę xD

Re: Trailer

- im większa różnorodność wśród recenzentów - płciowa, rasowa, wiekowa itp., tym lepiej.

Niby dlaczego? W czym 5-letni recenzent będzie lepszy? W jaki sposób kolor skóry wpływa na jakość merytoryczną recenzji? Dlaczego kobieta zrecenzuje lepiej (lub gorzej?)

Tak wiele pytań, tak mało odpowiedzi...

Re: Trailer

Dlatego, że społeczeństwo nie jest homogeniczne, i osoby z różnych środowisk inaczej odczytują kontekst kulturowy danego utworu. Dla nas Black Panther jest spoko Marvelem, dla czarnej społeczności gdzie celebruje się afrofuturyzm - super sprawą. Dla faceta drugi sezon Jessiki Jones będzie nudnym chrzanieniem, dla dziewczyny z toksycznej rodziny będzie dotkliwym przerabianiem własnych problemów.
Tylko tyle i aż tyle

EDIT: Nie - lepszy. Ale wniesie coś nowego do dyskusji o utworze.

Re: Trailer

Jej, no ja się z tym zgadzam, tak, w tym zakresie masz całkowitą rację, ale mówimy o profesjonalnych recenzentach [do tego się odniosłem], a taki - IMHO - powinien się skupić na merytorycznej stronie zagadnienia, i nie ma znaczenia czy to będzie Hindus, kobieta czy 90-latek. Bo właśnie pisząc profesjonalną recenzję powinno się odłożyć wszelkie uprzedzenia i stereotypy na bok.

Re: Trailer

ale nie ma obiektywnego modelu recenzenckiego, a nikt nie jest robotem ;P Wychodząc ze studiów które teoretycznie kierunkują nas w tą samą stronę jesteśmy zupełnie różnymi egzemplarzami. Poza tym mówimy o recenzowaniu kultury, czyli zjawiska złożonego, podlegającego fluktuacjom kulturalnym, gustom, oraz prywatnym doświadczeniom

Re: Trailer

Dokładnie. Dobrze mówisz. Masz u mnie

Mnie np.: Zakonnica mega się podobała za super satanistyczny klimat i film mnie zainteresował. Ktoś inny mógł ten dla mnie klimat odebrać zupełnie inaczej - nijako albo jako zniewagę.

Re: Trailer

W kwestii technicznej jednak jest - bo to że ktoś gra "jak drewno" lub przeciwnie "doskonale uchwycił głębię postaci" jest możliwe do obiektywnego oceniania, tak samo jak ocena udźwiękowienia czy oświetlenia, zauważenia że coś jest ordynarną kopią. Mówimy o profesjonalnej (w miarę) ocenie, a nie o tym jak dany film odbiera dana grupa (co skądinąd też jest ciekawe).

I, wracając do Black Panther - oczywiście wiadomo że film ten zostanie inaczej odebrany przez hailujących rsistów, ale czy to oznacza że potrzebujemy więcej takich osób w krytyce? No nie wydaje mi się (aczkolwiek mogę się mylić)

Re: Trailer

Środowisko z którego pochodzisz jest tak z tobą zrośnięte, że zazwyczaj nie jesteś w stanie odróżnić ogólnie przyjętego światopoglądu od obiektywnej prawdy.

Pewne rzeczy zwyczajnie nie mieszczą ci się w głowie, przynajmniej dopóki nie wyjdą za krzaka i nie kopną cię w siedzenie.

Dlatego lepiej jest, kiedy środowisko twórców jak i krytyków jest bardziej różnorodne. I dla sztuki i dla widzów.

Np. ludzie w Polsce mają problem ze zrozumieniem, czemu ludzie w Ameryce złoszczą się na widok białego obywatela pomalowanego na czarno, podczas gdy owi oburzający się amerykańscy obywatele oburzają się też np. na arcydzieło polskiej kinematografii pt. "Faraon", bo aktorzy tam są lekko podbejcowani. Nie mają pojęcia o tym, że demoludy były po 2 wojnie odcięte od świata i nie było mowy o tym, żeby zatrudnić do filmu prawdziwych Egipcjan, nie wspominając o znalezieniu kogoś nie-białego kto mówi po polsku i trudni się aktorstwem. I jakbyś obiektywny nie był, stron w tej sprawie nie pogodzisz.

Re: Trailer

-Środowisko z którego pochodzisz jest tak z tobą zrośnięte, że zazwyczaj nie jesteś w stanie odróżnić ogólnie przyjętego światopoglądu od obiektywnej prawdy.

Pewne rzeczy zwyczajnie nie mieszczą ci się w głowie, przynajmniej dopóki nie wyjdą za krzaka i nie kopną cię w siedzenie.


Mam przeczucie graniczące z pewnością, że 2+2=4, niezależnie od środowiska, rasy, płci, orientacji i czego tam jeszcze. Ale zgadzam się, że ludzie odpowiednio i skutecznie kopani np. na Łubiance bez problemu zgodzą się ze 2+2=5, a bardziej bystrzy od razu zapytają "a ile ma być?"


Dlatego lepiej jest, kiedy środowisko twórców jak i krytyków jest bardziej różnorodne. I dla sztuki i dla widzów.


Dlatego najlepiej jest, jak środowisko twórców jak i krytyków składa się z fachowców / profesjonalistów, a wszystko inne jest bez znaczenia.

udzie w Ameryce złoszczą się na widok białego obywatela pomalowanego na czarno

Nie wiem w jakiej Ameryce mieszkasz (środkowej może?), ale w tej mojej to owszem jest taka grupka rasistów którym to przeszkadza (nieliczna acz głośna) a większość ma to powiedzmy... gdzieś. Czyli tak - ty możesz zrobić sobie cosh-play admirał Sloane, ktoś może powiedzieć że mu się to nie podoba, a Ty możesz mieć tą opinię w du...żym poważaniu, who cares?. Podnoszenie tego do rangi jakiegoś problemu godnego publikacji w mediach jest śmieszne. I tyle. Bowiem wolność słowa i wypowiedzi to tutaj podstawowe prawo, i każdy może sobie do woli obrażać kościół, prezydenta, dowolną rasę, palić flagę i co tam sobie chce. Ceną za to jest niestety zgodna na nie blokowanie symbolu szczęśliwych hindusów czy prymitywnych narzędzi rolniczych, no ale coś za coś.

Re: Trailer

Ja mieszkam w Polsce. Jakiś czas temu doszła do naszych uszu wielka afera z powodu Edyty Górniak i pióropusza. Były też wielkie dyskusje zapoczątkowane przez ludzi zza oceanu odnośnie braku nie-białych w grach z serii "Wiedźmin". W Polsce nikt by na to sam z siebie nie wpadł, problemy tego typu są zawsze importowane zza wielkiej wody.

Miałam kiedyś dyskusję z jedną panią bardziej zakorzenioną w USA niż w PL która bardzo się dziwiła, że ludzie w PL nie mają nic przeciwko "tygodniom polskim" w Japonii, podczas których Japończycy przebierają się w łowickie ubranka i jedzą pierogi. Bo ona to widziała jako "kradzież kultury".

Oczywiście, że każdy z nas jest wytworem swojego środowiska i widzi świat z punktu widzenia kultury, którą przesiąkł. Naprawdę nie rozumiem, czego nie rozumiesz. Chcesz mi wmówić, że Azjaci, Afrykanie czy kobiety (i inni tacy) są z natury niezdolni/niezdolne do recenzowania, nie ma wśród nich osób stosownie wykształconych, i dlatego nie ma ich w opiniotwórczym środowisku krytyków?

Re: Trailer

Takie "afery" o których dowiadujesz się z Polski, bo tutaj nikt nie słyszał U nas generalnie jest zasada - masz problem z tym jak się ubieram i co robię - to jest Twój problem, nie mój (ale też no shirt - no service). Ludzie sobie rano jeżdżą na zakupy w piżamach i komu to przeszkadza?

Chcesz mi wmówić, że Azjaci, Afrykanie czy kobiety (i inni tacy) są z natury niezdolni/niezdolne do recenzowania, nie ma wśród nich osób stosownie wykształconych, i dlatego nie ma ich w opiniotwórczym środowisku krytyków?

Zupełnie odwrotnie. Mówię że zupełnie mnie nie interesuje czy recenzują mężczyźni, kobiety, z jakiego są kraju/kontynentu i co wyznają. Interesuje mnie jedynie, żeby były fachowcami. Jeżeli będzie np 5 kobiet i np. wszystkie afro, ale będą fachowcami w tym co robią, to nic innego nie ma znaczenia. Istotą sporututaj jest to, że pewna pani powiedziała że "biali meżczyźni NIE MOGĄ" recenzować. Ona, nie ja.

Ja mam w dziale taki przekrój kultur, ras i wyznań, że chyba w Polsce trudno znaleźć. Ale zatrudniamy ich nie dla jakiś parytetów czy "ubogacania" tylko dlatego że są fachowcami - tylko to się powinno liczyć.

Re: Trailer

Czytałem dłuższą wypowiedź. Nie ma nic złego w zachęcaniu kobiet i POC to częstszego pisania recenzji, jeśli jej zdaniem jest to ważne, ale dlaczego jej oburzenie wydaje się być skierowane do białych mężczyzn, a nie właśnie wymienionych wcześniej grup? To biali mężczyźni zabraniają pisać kobietom recenzji czy co?

Może "A Wrinkle in Time" był po prostu słaby? Każdy świadomy krytyk, który posiada minimum empatii oraz ma rozeznanie w temacie, którego dotyczy film byłby w stanie ocenić dzieło w miarę rzetelnie. I choć oczywiście zawsze pojawi się osobiste odczucie związane z własną kulturą, doświadczeniami i gustem, nie sądzę, by ktoś odważył się zasugerować, że czarny recenzent nie będzie w stanie dobrze ocenić jakiegoś dramatu osadzonego w Europie Wschodniej.

Zresztą co to znaczy "dobrze ocenić"? Tylko przychylnie? Z jednej strony Brie mówi, że chce by było więcej różnorodności wśród krytyków, żeby poznać różne perspektywy, ale też wprost mówi I don’t want to hear what a white man has to say about ‘A Wrinkle in Time`. A to też nie jest jakiś punkt widzenia?

No i wisienka, czyli ze trzy razy padające I don`t hate white dudes, but... Jak to było.. I`m not a racist, but...?

Re: Trailer

Brie odleciała ostro, szkoda nawet polemizować z tak głupią wypowiedzią.

Gorsze jest jednak to że jako Carol Danvers wypada bardzo nijako. Nie martwię się że Marvel zrobi z niej wojującą feminazistkę jak ostatnimi czasy czyni to w komiksach lecz bardziej o grę aktorską samej Brie...

Nowy trailer

Pojawił się nowy trailer.

https://www.youtube.com/watch?v=0LHxvxdRnYc

Re: Nowy trailer

Czy tylko dla mnie aktorka grająca Cpt. Marvel wydaje się strasznie.. drewniana i mało charyzmatyczna? To tylko zwiastun, ale na pierwszy rzut oka słabo wygląda perspektywa przejęcia przez nią roli Rogersa w MCU.

Re: Nowy trailer

Nie tylko. Brie Larson jest bardzo dobra w "poważnych" filmach, kino akcji nie jest dla niej.

Re: Nowy trailer

Jeśli krwawi na zielono, to powinna być też zielonkawej urody. ;->

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.