Forum

SW Komiks 4/2017

Za kilka dni (8 sierpnia) w sprzedaży pojawi się nowy numer SW Komiks.

Czwarty numer z 2017 roku zawiera ostatnią historię z cyklu Darth Vader. Opowieść zatytułowana Koniec gry stanowi wycieczkę na ciemną stronę Mocy. Vader, który wciąż prowadzi działania na własną rękę, w ukryciu przed Imperatorem, otrzymuje bardzo zaskakującą informację. Chociaż okazuje się, że odzyskał zaufanie swojego sithańskiego mistrza, nadal nie jest bezpieczny. Tymczasem mordercze droidy Triple Zero i Beetee wciąż sieją zamęt...
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Darth Vader #20-25: End of Games #1-6.
Scenariusz Kieron Gillen, rysunki Salvador Larroca i Max Fiumara, okładka Juan Gimenez. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka - /News/22222,Nowy_Star_Wars_komiks_w_przyszlym_tygodniu.html

Re: SW Komiks 4/2017

Ktoś już przeczytał? Jakieś wrażenia?

Re: SW Komiks 4/2017

-Koniec gry - cieszę się, że Koniec gry to faktycznie koniec tej serii. Nie porwała mnie za bardzo cała ta historia bo ileż można Vaderów i Imperatorów, albo Luke`ów, Hanów i Leiów. Poza tym nie kręcą mnie te dziwaczne cybernetyki, z którymi ścierał się Vader. Aphra za to ujdzie (chociaż nie jest to w żaden sposób wybitna postać), najbardziej w porządku są za to Triple Zero i Betee, których przygody chętnie bym dalej poznawał.
Rysunki bardzo ładne, kilka pięknych dwustronicowych kadrów, ciekawa wizja Vadera spotykającego się na Mustafarze z Obi-Wanem, Padme i dobrym Anakinem, ale poza tym fabularnie nic spektakularnego. Klasyka średniości.

6/10


Koda - fajne, krótkie, nieme i ładnie narysowane urozmaicenie. Skojarzyło mi się z takim niemym komiksem Przybysz (może ktoś widział).
Nic więcej się o tym powiedzieć nie da, ale krótkie historyjki tego typu (jak ta lub np. komis o 3PO i czerwonej ręce) poproszę w dużych ilościach.

8/10

SWK 4/2017

-Koniec gry - czyli koniec pierwszej nowokanonicznej serii o Vaderze, serii mocno średniej głównie ze względu na bardzo nieklimatyczne rozwiązania, postaci i wątki fabularne. Mając taki podwaliny ciężko było stworzyć coś wybitnego.

I "Koniec gry" to bardzo ładnie narysowany komiks, który zgrabnie zamyka wszystkie rozpoczęte wątki, jednak koniec końców rzadko wybija się ponad przeciętność. Dziwni i bardzo nie starwarsowi przeciwnicy jak Cylo czy Karbin oraz inni "wojownicy" pociągnęły tą serie w kierunku bardzo nieklimatycznym. Również starcia kosmicznych wielorybów z flotą Imperium nie wygląda najlepiej. Aphra musiała ujść z życiem (wiadomo, dostała własną serię) jednak to jak Vader chce ją uśmiercić nie pasuje zbytnio do tego jak rozprawa się z pozostałymi przeciwnikami. Na szczególną uwagę zasługuje jednak zeszyt w którym Vader odtwarza pojedynek na Mustafar i walczy sam ze sobą. I gdyby tylko wszystkie zeszyty prezentowały taki poziom wtedy byłby to świetny komiks. Tak, była to kolejna seria w której Vader musi udowodnić swoją wartość przed Imperatorem. I nie mam nic przeciwko takim pozycjom jednak przeciwnicy powinni być godni Mrocznego Lorda a sama intryga jednak trochę lepsza. 6/10

Co to króciutkiego komiksu "Koda" - bardzo ciekawie pokazany niemy komiks, o niebo lepszy niż taki np. 3PO i jego czerwona ręka

A skoro coraz mniej wpisów jest przy tematach o SWK to może lepiej łączyć jest z tematami z oryginalnych amerykańskich wydań?

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.