Forum

Teoria The last Jedi

Cześć, ostatnio oglądając TFA przyszla mi do glowy pewna teoria na temat pochodzenia Rey.
początek spoilera
Rey jest córką rebeliantów którzy mieli w sobie moc. Ich baza znajduje się na planecie Takodana (tam gdzie poznaliśmy Maz). Dziewczyna w Przebudzeniu Mocy mówiła, że nigdy nie widziała tyle zieleni, przy czym Han zrobił kpiącą minę. Podczas misji jej rodzice zginęli. Po śmierci rodziców Rey Luke, Han i Leia postanowili, że się ją zaopiekują. Kylo Ren też ją znał, co może potwierdzić wizja, w ktorej było pokazane jak Kylo z innymi rycerzami Ren walczą z Rey i jeden z nich chce ją zabić, ale Kylo na to nie pozwala i zabija rycerza.
Kylo Ren sprzeciwia się Luke`owi i przechodzi na ciemną stronę. Luke ucieka. Leia i Han się przez to kłócą i Leia zostaje sama z Rey. Przez jej obowiązki nie daje rady sama opiekować się Rey więc wywozi ją jak najdalej - na Jakku, gdzie dziewczyna ma wymazaną pamięć.
koniec spoilera

Re: Teoria The last Jedi

Drzewo genealogiczne Rey, które stworzyłeś/aś aż tak głupio nie wyszło. Teoretycznie, jak niektórzy ją nazywają, zbieraczka rupieci i wszelakiego złomu z tendencją do potężnej wrażliwości na Moc, może być bardziej spokrewniona z Kylo z zakonu Ren, który nie jest jedynym dzieckiem Hana i Lei, niż sądzimy. Czyżby Ben Solo to jakaś jej dalsza rodzina? Albo, co ja sobie pomyślałem: towarzysz - tzw. Jedi Youngling z Akademii, która starała się na nowo odtworzyć zakon Jasnej Strony Mocy. Moc się w końcu przebudziła, zarówno u Kylo i Rey. Im bliżej siebie byli tym większe zakłócenia tkanki żywej energii wzajemnie wyczuwali.

Kim jest Snoke, dokładne dziedzictwo Rey i przeznaczenie tego, który jest jakby po jasnej i po ciemnej stronie Mocy: Bena Solo, poznamy jak nie w VIII, to w dziewiątej wieńczącej pewną erę "Star Wars" części Trylogii, którą tak jak zapoczątkował J.J.Abrams, tak ją skończy.

Jeśli interesuje Cię dokładniej okres rzeczywistości "Gwiezdnych Wojen" od końca "Powrotu Jedi" do "Przebudzenia Mocy" to może ta książka rzuci trochę więcej światła na twoje teorie:

http://livro.pl/star-wars-wiezy-krwi-gray-claudia-sku1144723679.html

6 lat przed wydarzeniami z VII ep. "Star Wars" - kto wie, co taki mały zlepek czasu przyniesie?

Re: Teoria The last Jedi

Bezsens...

Re: Teoria The last Jedi

Tym postem przekonałeś mnie, że ta teoria może rzeczywiście się sprawdzić. Na sensowne wyjaśnienie tego wątku nie ma co liczyć.

Re: Teoria The last Jedi

Nie doczytałem do końca.

Re: Teoria The last Jedi

A ktoś w ogóle sobie spoiler odsłonił? Mi szkoda było czasu. xD

Re: Teoria The last Jedi

Mi też...

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.