Forum

Legendy: Cienie Imperium - Ewolucja

"Cienie Imperium" po raz pierwszy w Polsce ukazały się w 2001 r. Komiks wznowiono w 2015 r. gdy pojawił się w pierwszym tomie Legend. Na kontynuację długo przyszło nam czekać, ale wreszcie się udało. "Cienie Imperium - Ewolucja" trafi do sprzedaży 27 września.

Niewydana dotąd w Polsce kontynuacja kultowego komiksu Cienie Imperium, której akcja rozgrywa się wkrótce po wydarzeniach z filmu Powrót Jedi. Przywódca przestępczej organizacji Czarne Słońce, książę Xizor, zginął z ręki Dartha Vadera. Zabójczyni, która była prawą ręką Xizora – android Guri – szuka sobie miejsca w galaktyce. Jej cybernetyczny umysł skrywa cenne tajemnice, więc Guri staje się pożądaną zdobyczą, ściganą zarówno przez łowców nagród, jak i przez rebeliantów z Lukiem Skywalkerem na czele.
Komiks oryginalnie został wydany w zeszytach Shadows of the Empire: Evolution #1-5 przez Dark Horse Comics.
Scenariusz Steve Perry, rysunki Ron Randall, tusz P. Craig Russell, kolory Dave Nestelle, okładka Duncan Fegredo. Przekład: Jacek Drewnowski.

Okładka i wybrane plansze - /News/22362,Cienie_Impperium_Ewolucja_coraz_blizej.html

....

Pierwsze wnioski to dziwna okładka, brzydka kreska i słabe kolory.

Będzie ciężko

Dziś premiera

Przypominam!

Re: Dziś premiera

Mam od soboty od Egmontu mój egzemplarz. Fajnie to wygląda.

Re: Dziś premiera + recenzja

Najnowszy tom cyklu Star Wars Legendy - Cienie Imperium: Ewolucja jest od dzisiaj w sprzedaży! Z tej okazji przygotowałem dla Was recenzję tej historii!

Jak Wy oceniacie ten komiks?

http://swiatstarwars.blogspot.com/2017/09/recenzja-star-wars-legendy-cienie-imperium-ewolucja-steve-perry.html

Re: Dziś premiera

Fabularnie maskara. Jakiś droid, który chce zostać wolnym "człowiekiem"... W dodatku nie rozumiem jak ta Guri miała niby powstać? Taki cyborg z in-vitro?
No cóż, SotE już wcześniej się nie popisały

złe wspomnienia

Czytałem z 8 lat temu, ale zapamiętałem tragiczne rysunki, chyba jedne z najgorszych w legendach, co tam się wyprawia - kwadraty i prostokąty, postacie od linijki odrysowywane, do tego zaburzenia perspektywy i dwu-kolorowe tła.

Fabuła całkiem znośna, aczkolwiek to były już czasy, gdzie udział filmowych bohaterów mocno mnie męczył. Największą zaletą był dla mnie mocno sentymentalny finał, szczególnie dla fanów Cieni Imperium.

Re: złe wspomnienia

Ale jest też fajny kadr Guri z tego co pamiętam

Re: złe wspomnienia

Nie wiem co masz na myśli pisząc "fajny", ale czasem nawet rysunki kogoś w stylu Milo Manary nie zrekompensują braków w fabule

Cienie Imperium: Ewolucja

Rysunki i kolory bardzo przeciętne, ale i fabuła nie lepsza. Komiks, który z pewnością nie zostanie mi na dłużej w pamięci - bardzo prosty, czyta się szybko, a sama opowieść z pewnością nie ma w sobie niczego co by jej dało jakieś wyjątkowe miejsce w historii EU (bo chyba nie dało, nie? )

Postrzelali, pobiegali, ogólnie nuda, jak to większość komiksów z Wielką Trójką.

5/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.