Forum

SW Komiks 5/2017

Za kilka dni (6 października) do sprzedażny trafi nowy numer dwumiesięcznika Star Wars Komiks.

W piątym numerze w 2017 roku powraca pierwszy cykl komiksowy poświęcony bohaterom nowych filmowych części Gwiezdnych wojen, czyli Poe Dameron. Najlepszy pilot myśliwski w galaktyce musi się zmierzyć z gniewem mściwego agenta Tereksa. Skąd jednak Terex zawsze wie, co robi eskadra czarnych? Czy w szeregach pilotów kryje się zdrajca? Poe podejmuje misję zleconą przez samą Leię Organę. Ma eskortować samego C-3PO na planetę Kaddak...
Komiksy oryginalnie ukazały się nakładem wydawnictwa Marvel w zeszytach Poe Dameron #8-13: The Gathering Storm #1-6.
Scenariusz Charles Soule, rysunki i okładka Phil Noto. Przekład: Katarzyna Nowakowska.

Okładka - /News/22416,Nowy_Star_Wars_Komiks_juz_za_kilka_dni.html

SW Komiks 5/2017

Niezmiennie przeciętno-poprawny komiks z Nowego Kanonu. Przyjemnie się czytało, fajna historia, chociaż tym razem Poe jakiś mniej sarkastyczny. Terex też w sumie jakoś się pogorszył względem poprzednich części, ale nadal w porządku postać.
Za to rola C-3PO wreszcie trochę bardziej oryginalna od tego co dostajemy zazwyczaj, bo zamiast być płaczliwym tchórzem, Threepio nawet ogarniał. Jedno co, to trochę słabo wykorzystano obecność jego i BB-8 w jednej historii, bo nie było tam prawie żadnej interakcji, ale ta najwyraźniej jest zarezerwowana tylko dla R2.

Rysunki nawet nawet, postaci podobne, natomiast kolory ponownie złe, blade, i w dodatku kadry są okropnie proste - zawierają mało szczegółów.

7/10

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.