Forum

The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Embargo na komentowanie filmu na social media zostało uchylone. Jakby ktoś chciał poczytać, to mamy tu listę reakcji na E8 (bez spojlerów):

https://www.reddit.com/r/StarWars/comments/7is2g0/the_last_jedi_social_media_reactions_megathread/

Generalnie większość zachwycona. Mówią: film inny, bardzo mocny, zaskakujący. Dobrze to rokuje, ale z drugiej strony, co mogą pisać ludzie, których zaproszenie na następną premierę zależy od reakcji na bieżącą

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Trzeba by porównać z pierwszymi wrażeniami z R1 i TFA, a niestety nie pamiętam jaki był poziom słodzenia

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Pierwsze reakcje na każdy film są ostatnio mniej więcej takie:

"Batman v Superman WAS STUNNING! SO HYPED!"
"Suicide Squad was the best superhero movie of all times!"
"Kac Wawa to NAJLEPSZY POLSKI FILM W DZIEJACH"

więc uważałbym

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Dokładnie. Na początku zawsze jest hype. A potem...

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Tak, ale u DCEU zbieranie oklepu od krytyków to już tradycja. WB to takie niedojdy, że nie umieją fajnie sprzedać postaci, które powinny rozbić bo.

SW od 2 filmów jest prowadzone tak, że zbiera dobre recenzje i nie wiem co musiałby odtańcować Disney, żeby coś poszło nie halo w odbiorze.

Czy to są rzeczywiście dobre filmy to inna para kaloszy, ale jak myślisz, że Disney w najbliższym momencie przestanie być perfekcyjnie naoliwioną machiną, która daje ludziom radochę to sie mylisz.

Ile to już odciników Marvela zrobili i dalej na tym ciągną?

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

No, Disney jest przy piłce i nie zamierza oddać. Jak oni to zrobili, nie mam pojęcia, ale perfekcyjnie trafiają w gusta masowego widza. Zobaczymy, ile taka dobra passa jeszcze potrwa.
Z drugiej strony WB, wygląda na to, że są na najlepszej drodze do pogrążenia DC jako marki. Co by było katastrofą finansową dla całego studia. Ciekawe, czy będą w stanie wyjść z tego dołka, i jak to zrobią? Polecam kanał Midnight`s Edge na YT, całkiem niezłe analizy tego całego biznesu:

https://www.youtube.com/channel/UCvrd6VtgWF7CwaZH1S0N-Qg

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

W jakim sensie pogrąża? Te filmy już są traktowane w takiej kategorii jak tranformery.JL całościowo nie dobije zapewne do 700 mln. Bardziej się tej marki spieprzyć nie da.

Jeżeli chodzi o istnienie marki jako takiej- bo nie wiem jak do końca rozumieć post, bo już spotkałem się z kasandrycznymi wizjami, o anihliacji DC w ogóle jako takiego.

Nope. Gdzie tam.

Franczyza poza filmami trzyma się dobrze. Obecne tytuły z lini komiksowej DC Rebirth są naprawdę dobre, gry też są reprezentatywnie świetne-vide Injustice i seria Arkham- animacje pełnometrażowe mają wiele miodności.

W najgorszym przypadku po prostu po jakimś czasie na długi okres czasu nie zobaczymy już postaci DC na ekranach kin. No ale patrząc na jakość większości tych obrazów to raczej zbawienne by było.

Przeciętny kowalski, który nie siedzi w tych uniwersach poza filmami, też raczej DC nie postrzega 100% negatywnie, bo ma w pamięci filmy Nolana.

Myślę, że nie ma takiej siły, żeby DC w kinie w końcu kiedyś nie wstało z kolan. Analogicznie Marvel nie z takiego g wyszedł- cudne filmowe wersje Capa a z 1990 czy daredevil z affleckiem.

Nie wierzę oczywiście, że stanie się od tak. Bez wielkiego oczyszczenia oddziału filmowego WB, albo wykupienie DC od WB przez inną firmę to nic się nie zmieni.

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Chodziło mi o pogrążenie, czy raczej uszkodzenie kinowego DC czyli DCEU. Oczywiście "zabić" na dobre to się nie da, ale może być WIELKI problem z szybkim powrotem DCEU to klasy blockbusterów. Być może będzie potrzebne parę lat z "mniejszymi" filmami i powolny powrót, odbudowanie zaufania "zwyczajnej" publiki (albo liczymy na amnezję ). Ostatnie stwierdzenia to cytaty z analiz Midnight`s Edge.

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Podstawowy problem to fakt, że w WB nie było od początku figury pokorju Faige i to, że zapatrzyli się za mocno na Nolana próbując jego autroską wizję na batmaną przenieść na świat pełen kosmitów, wojowniczych amazonek i nadprzyrodznośći.

Wiadomo że to się nie klei.

Muszą dać odpoczynek sobie i widowni. No i logicznie pomyśleć na spokojnie co zrobić z tym bogatym uniwersum.

Koniec z mojej strony bo robie straszny off top

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Wszystkie wymienione przez Ciebie filmy były jechane od samego początku. Po prostu piszesz nieprawdę.

dokładnie

świat kina dorównał światkowi gier video. Tam od dawna masz 9/10 każdego większego tytułu AAA, a potem prawdą są ukryte-jawne płatności, bez których teraz nawet ciężko grę ukończyć

Pierwsze reakcje zawsze przesłodzone

Wiadomo. Tak samo jest i tym razem. Trzeba też pamiętać o tym, że ludzie zaproszeni na premiery czy tzw advance screenings są zawsze jakoś powiązani z twórcami, czy to relacjami towarzyskimi czy biznesowymi. Dochodzi do tego jeszcze ekscytacja faktem oglądania filmu przed resztą świata, i mamy receptę na ciastko z toną cukru.
Ale z drugiej strony, niektóre ważne rzeczy, istotne cechy filmu zawsze przeciekają. Już w pierwszych reakcjach na TFA widoczne były komentarze zarzucające słaby scenariusz, co potem znalazło odbicie w wielu recenzjach, zarówno zawodowych, jak i fanowskich. Tym razem też już niektóre sprawy zaczynają być widoczne. Jeden z komentatorów stwierdził, że R1 było lepsze. Co potwierdza domysły, że E8 idzie drogą E7, ponieważ Disney nie zamierza eksperymentować przy formule, która przynosi sukces. Są równiez opinie, że film nie ma tak zabójczego tempa jak TFA, i że są pewne dłużyzny. Poczekamy, zobaczymy, ale ja osobiście nie spodziewam się żadnej rewolucji.

Research

Zrobiłem mały research:

1. Gość, który ocenił TFA na 5/10:
"There will be nitpicks, but #TheLastJedi is an excellent #StarWars movie."
"For those asking, I was one of those jerks who panned #TheForceAwakens right out of the gate. #TheLastJedi is proof that I was right to do so. This is podracing..."

2.Tutaj dosyć ciekawy tweet Breznicana.
"BEWARE of spoilers. #TheLastJedi sneaks up on you in ways you will not expect. I`ve never seen apparent plot holes wielded as surprise attacks."

3. I gość próbuje rozwiać obawy o zżynkę z TESB. Jak będzie to się okaże.
"Don`t worry. Despite a few surface similarities, #TheLastJedi has a radically different structure from The Empire Strikes Back - and every other Star Wars movie."

Re: Research

Breznican dobrze pisze - wszystko by się zgadzało, z tym co mówił Hamill niedawno w wywiadach - dużo niespodzianek, i zaskakujących zwrotów ...

To nie będzie też zżynka z TES8, to także się pojawia w tweetach, no i są wpisy, że jednak jest lepszy ...

...

Nie dobrze się zapowiada jeśli faktycznie odeszli od schematu. Mam nadzieję że to tylko zwykłe fanzolenie by przyciągnąć hejterów TFA.

Re: ...

Nie dobrze, że zrobili coś innego?? Wtf?

Re: ...

Niektórzy lubią w kółko oglądać to samo. Co poradzisz.

Re: ...

Tak poza tematem (bo tu sie akurat zgadzam z Wami) to ciesze sie ze na premiere bana ma tylko Princess. Dobra kostruktywna klotnia 14 grudnia z Lubsokiem i resztą H8ers Squadronu to coś na co czekam prawie tak samo mocno jak na seans.

No chyba ze sie Wam tez bedzie podobac o.0 Albo lepiej - Wam sie bedzie podobać, a mi nie.

Re: ...

Mossar napisał:
Dobra kostruktywna klotnia 14 grudnia z Lubsokiem i resztą H8ers Squadronu to coś na co czekam prawie tak samo mocno jak na seans.
-----------------------

Nie wiem czy mam się czuć zaszczycony, czy co. xD

Mossar napisał:
Albo lepiej - Wam sie bedzie podobać, a mi nie.
-----------------------

To by było ciekawe odwrócenie ról.

Oczekiwań odnośnie TLJ nie mam prawie żadnych, więc kto wie - może się czymś pozytywnie zaskoczę. Nie skreśliłem SW od Disney`a całkowicie.Re: ...

Czuj się jak chcesz, po prostu nudno sie ostatnio zrobiło na Bastionie. A jak sobie przypomne te dyskusje po R1, mm.. Teraz bedzie jeszcze lepiej bo bedzie mozna oceniac TLJ przez pryzmat nie tylko PT i OT, ale też TFA i R1.

Re: ...

Po R1 "gorących" dyskusji nie było - tylko Qel Asim i YodaZgredek zadymiali

Taki darth_numbers odczekał kilka miesięcy zanim ujawnił swoją niechęć do R1 - I ZA TO GO LUBIĘ

Re: ...

Wiesz co, wyjątkowo mi się udzielił bartyzm.

Tylko aplauz i zaakceptowanie...

Re: ...

?? Czego Ty oczekujesz od tego filmu? I pytam serio xD

Re: ...

Wystarczy poczytać za co uwielbiam TFA, by wywnioskować na co liczę.

Ma być zachowany schemat.
Rey podobnie jak Luke i Anakin ma stracić rękę.
Duchy Mocy mają się pojawić bo w TESB też pierwszy raz pojawia się zjawa.
Ruch Oporu ma uciekać w popłochu z aktualnej planety w systemie Illenium i dostać przy tym porządne lanie.
Phasma ma zginąć tak jak Jango Fett.
Rey w niezwykle niemiły sposób ma się dowiedzieć o swoim pochodzeniu - najlepiej w scenie śmierci Luka, który przez cały film ma wmawiać jej że nie jest jej ojcem, by umierając przyznać się że nim jednak jest.
Snoke ma być po prostu Snokiem.
Finn ma zostać porwany przez półświatek przestępczy, a wcześniej cierpieć by Rey wyczuła jego ból i wpadła w pułapkę Kylo Rena, który przyprowadzi ją do Snoke`a. Dalej Finn na oczekiwać na egzekucję, którą mają pokazać w EIX a z której za sprawą Rey ocaleje.
Kylo Ren ma zabić matkę. Ponadto ma zostać porządnie poirytowany przez Huxa, którego zabije Mocą ze swojego pomieszczenia do medytacji.
Luke ma zachowywać się na początku jak dziwak, aby po naciskach Rey i głosu Anakina Skywalkera zdecydować się na jej szkolenie, dokładnie tak jak Yoda z z głosem Obi-Wana na Dagobah.
Poe Dameron pod naciskiem grzebania Mocą w łepetynie ma zdradzić i wydać Leię razem z Finnem w ręce Kylo Rena. Potem jak już Rey przyleci na ratunek, Chewbacca ma spuścić Dameronowi lanie. Przedtem Leia zginie, a Finn zostanie porwany (niekoniecznie w carbonicie). Oczywiście w tym właśnie momencie Rey ma być porwana przez Kylo do Snoka.
Z sali tronowej Rey ma uciec za sprawą poświęcenia się Luka, zaś ze statku odleci (już bez ręki) za sprawą Damerona, który będzie chciał się zrehabilitować za niechcianą zdradę. Oczywiście na pokładzie będzie też Wooki, który po odlocie, razem z Artoo i BB-8 będzie składał do części Threepio, który jak w AOTC i TESB będzie w stanie oddzielenia głowy od korpusu.


Chcesz znać EIX?

Re: ...

Nie rozumiem takiego podejścia. Chcesz mieć schemat to siedź i oglądaj sobie poprzednie dwie trylogie.

Re: ...

TFA jest lepsze od ANH i TPM, zresztą od pozostałych epizodów razem wziętych też.

Nie chcę oglądać w kółko PT i OT, skoro po TFA wiem że nowa trylogia może być lepsza od dotychczasowych filmów SW.

Re: ...

Mistrz Seller został wcześniej z bana zwolniony?

Re: ...

-TFA jest lepsze od ANH i TPM, zresztą od pozostałych epizodów razem wziętych też.

O panie xDDDD

Re: ...

Po co się dajecie na to łapać, przecież gość jest nałogowym atencjuszem

Re: ...

Wlasnie nie wiem czy to atencja czy opinia, musialbym ogarnac jakies poprzednie posty. Nigdy na goscia uwagi nie zwracalem specjalnie. Dopiero po zbanowaniu grubej ryby zwraca sie uwage na płotki

Re: ...

Bez kitu, to jest taki żarcik, takie śmieszki-heheszki, prawda?

Przecież to brzmi jak najgorszy koszmar.

Re: ...

Nie Elendilu, to nie żart.

To nie koszmar, to marzenie

Prawdopodobnie to właśnie Abrams ma naprawić w EIX po Rianie, skoro TLJ faktycznie jest inne

Re: ...

A nową trylogię to Rian dostał dlatego, że Disneyowi nie podobało sie co zrobił z TLJ

Re: ...

Niekoniecznie. To co zrobił może być rewelacyjne jako film i jako SW. Pytanie tylko czy to będzie mieścić się w zakresie typowego epizodu, tu już może być różnie - nie umniejszając TLJowi jako takiemu.

Facet zapewne w pełni nadaje się do SW, a czy do epizodów, to się dopiero przekonamy, zresztą bo tym pierwszym też

Re: ...

I co, Resistance rozwali drugiego Starkillera, a w finałowej scenie porgi będą tańczyć z BB-8, R2 i 3PO, podczas gdy Rey, po przywitaniu się z Finnem i Poe, odejdzie na bok, żeby zobaczyć stojące w oddali duchy Lei, Luke`a i Kylo Rena?

Dobry Boże, nie...

Re: ...

Niekoniecznie drugiego Starkillera.
Bardziej poszedłbym w kierunku zdolności Imperatora z TORa. Snoke chcący ostatecznie wyssać życie z galaktyki, przy pomocy Mocy i jakiegoś starożytnego artefaktu Bendu.
Oczywiście musi być reaktor, a Kylo Ren zdecyduje się uratować kuzynkę i rzuci się tam wciągając jednocześnie Snoke`a.
W tym epizodzie wyjaśni się też że Snoke, który jest po prostu nim samym, jest jednocześnie wcieleniem Ciemnej Strony Mocy. Prawdziwym Sith`ari.
Czyn Kylo Rena będzie powodem jego odkupienia, niemniej nie będzie miał wpływu na działanie artefaktu. Snoke dokona dezintegracji i zjednoczenia z artefaktem.
Następnie Rey jako ucieleśnienie Jasnej Strony, nieskalane w odróżnieniu od Anakina i Luka (którzy mieli być Wybrańcem, ale zawiedli) przez Ciemną Stronę, dla ratowania galaktyki sama dokona syntezy (coś na wzór tej z zakończenia Mass Effect 3).

Artefakt faktycznie zadziała na całą galaktykę, ale nie wyssa z niej życia lecz obdarzy wszystkich zdolnością do korzystania Mocy - jej pełni, nieskrępowanej przez Ciemną czy Jasną Stronę Mocy.
Pozostanie tylko Moc, ale nie będzie już Jedi ani Sithów - tylko nieskończona równowaga, strony Mocy przestaną istnieć. Zaś galaktyczna społeczność osoągnie stan pełnego zrozumienia i wzajemnej integracji.Ech... marzenia...

Re: ...

Eeeeee wolałbym nie.

Re: ...

... i o to mamy Mass Effect (3) w Gwiezdnych Wojnach.
No way .

Re: ...

-Niekoniecznie drugiego Starkillera.
Bardziej poszedłbym w kierunku zdolności Imperatora z TORa. Snoke chcący ostatecznie wyssać życie z galaktyki, przy pomocy Mocy i jakiegoś starożytnego artefaktu Bendu.


Imperator z tora to totalny random, jeden z najmierniejszych/najnudniejszych antagonistów (tylko jako Valkorion był do przełknięcia) i jednocześnie (ze swoimi zdolnościami xD) jedna z najbardziej niedorzecznie przekokszonych postaci w uniwersum, więc wolałbym raczej nie

Re: ...

Czytałeś "Revana"?

Re: ...

Tak i m.in. dzięki tej powieści jeszcze bardziej zraziłem się do tej postaci xD Okres tora jest świetny, ale postać imperatora to pójście po linii najmniejszego oporu.

Re: ...

Aha, to jak "Revan" Cię nie przekonał to nie wiem co mogłoby.

Re: ...

Nie wiem, dlaczego miałby mnie przekonać, Revan to nie jest tak dobra książka za jaką się ją ogólnie uważa.

Re: ...

Z TOR`em nie jestem na bieżąco, mógłbyś rozszerzyć wypowiedź, dlaczego Imperator jest słabą postacią?

Re: ...

Jak już pisałem, Imperator z tora to totalny random, który nie istniał jeszcze nawet w kotorze, mam wrażenie, że powstał tylko po to, żeby wyjaśnić w jakiś sposób przejście Revana i Malaka na ciemną stronę (no i żeby był boss/główny złol w grze). Ogólnie jest to postać okrutnie nudna, o historii prawie że pisanej na kolanie, tak jakby ktoś go wymyślił w ciągu 10 minut i stwierdził, że to najlepszy antagonista w SW (i btw mam wrażenie, że podobna sytuacja może tyczyć się Snołka).

Jego dojście to władzy/potęgi to też nic powalającego - urodził się na jakiejś planecie, był niezwykle potężny, w wieku 6 lat zabił swoich rodziców, potem podbił całą planetę, wyssał z niej życie i stał się nieśmiertelny. Zero subtelności, ciekawej przeszłości, tajemniczości (tą niby próbuje się jakoś kreować, ale w rzeczywistości jest fałszywa i płytka jak kałuża), jakichkolwiek trudności na jego drodze, to nie ta liga co Bane, Plagueis, Sidious, Sadow, tutaj wprost po chamsku jest ci mówione - ten gość jest mega potężny i super silny i w ogóle. No ale na tym się kończy, Vitiate jest jak typowy czarny charakter z jakiegoś nisko budżetowego filmu fantasy. Nawet jego wygląd jest pozbawiony krzty oryginalności:

https://pm1.narvii.com/5978/3965d320e035e16b8d3ff61dd69cc8282ed08a4b_hq.jpg

Tę postać ratuje chyba tylko Valkorion (taka jego reinkarnacja?) z dodatków. Wygląda w sumie fajniej:

https://vignette.wikia.nocookie.net/starwars/images/d/d9/Valkorion.png/revision/latest?cb=20150617145034

Widocznie autorzy sami doszli do wniosku, że Imperator ssie i warto coś z tym zrobić. To już nawet bardziej poboczni bohaterowie jak Malgus są bardziej interesujący.

Więc z cały szacunkiem dla tora, którego naprawdę strasznie lubię, muszę stwierdzić, że Imperator jest do dupy. Było trzeba w fabule zostawić tylko Mroczną Radę jako tych sprawujących władzę, a Vitiate`a wykopać.

Re: ...

Z tego co pamiętam, to Volakrion był po prostu jego drugim naczyniem, którym sterował by stworzyć Zakuul, rządząc jednocześnie Imperium Sithów.

Re: ...

Możliwe, niestety akurat kotfe i kotet już sobie trochę odpuściłem (ale wiem, że Valkorion podobał mi się bardziej ).

Re: ...

... ale zdaje się, że gdy powstawał pierwszy Kotor, to BioWare nie miało dalszego ciągu historii tam opowiedzianej.
Dopiero później, po latach Drew Karpyshyn dokończył tą historię w swojej książce "Revan". Głównie ze względu na prośby fanów pierwszego KotOR-a, ktorzy chcieli poznać dokładnie "story" Revana i Malaka.

"The Old Republic" nie udźwignął kontynuacji historii, bo grę robili ją już inni ludzie - BioWare zostało w międzyczasie całkowicie przejęte przez EA, odeszli główni założyciele studia, a później i Karpyshyn miał już chyba dosyć ...
Gdy zaczęło się naprawdę w tej grze walić, to z powrotem ściągnięto Karpyshyna, by ratował co się da - świetny dodatek fabularny "Shadow Of Revan", który na pewien czas przywrócił moc w tej grze. Nie śledzę tego co teraz się w TORze dzieje, zdaje się, że jeszcze ktoś w to gra, ale to wszystko o czym piszesz powyżej, to właśnie konsekwencje błędów popełnionych na początku, kiedy jeszcze "pełne" BioWare miało jakikolwiek wpływ na to co się tam dzieje ...

Re: ...

No ok, ale nie widzę związku twojej wypowiedzi z tym co ja napisałem Nie mówiłem o tym, co kto i kiedy zepsuł (bo aktualnie mi to wisi), tylko że nie podoba mi się postać Imperatora, to tyle. Poza nim tor to mimo wszystko nadal kawałek fajnej fabuły i historii. A Revan Karpyshyna to niestety według mnie całkiem przeciętna powieść, zwłaszcza jak na tego autora - ot taka bardziej reklamówka gry.

Głównie ze względu na prośby fanów pierwszego KotOR-a, ktorzy chcieli poznać dokładnie "story" Revana i Malaka.

To też o tym wspomniałem - Vitiate jest chociażby tym wytłumaczeniem, dlaczego Revan i Malak przeszli na ciemną stronę - może to dokładniejsze poznanie historii, ale sądzę, że co najmniej średnie i dość prostackie, biorąc pod uwagę mierność wyżej wspomnianego antagonisty.

No i w tora dalej gra całkiem sporo ludzi, dodawany jest nowy kontent itp. To nie to co kiedyś, ale gra wciąż się nieźle trzyma, więc polecam wrócić

Re: ...

Chodziło mi o to, że być może zawirowania, które tylko ogólnikowo zakreśliłem, mogły mieć swoje późniejsze konsekwencje w postaci braku (czasu ?) pomysłu na lepiej nakreślone postacie w grze, ale to tak na marginesie.
Co do książki Karpyshyna, no nie jest najwyższych lotów, to prawda. Niejednokrotnie zgrzytałem zębami czytając i niedowierzając, że tak można maksymalnie spłycać fabułę ... ale
akurat Imperator w książce wydawał się fajnie napisaną postacią, podobała mi się historia w jaki sposób Revan i Malak zostali zmanipulowani, i w swojej niewiedzy byli tylko pionkami w galaktycznej rozgrywce, ale tak, masz rację Valkorion z dodatków jest ciekawszy.
No a Malgus to już mistrzostwo, chylę czoło, bo w pierwszym trailerze po prostu miażdżył ...

Re: ...

O JEZU XDDDD

właśnie dlatego twarde narkotyki są zakazane

Re: ...

I dlatego dobrze, że nie piszesz scenariuszy.

Re: ...

kolego, pamiętaj, alcohol to trucizna, a pisanie po pijaku nigdy nie wychodzi na dobre!!

Re: ...

Przez chwile myślałem, że napisałeś tego posta sam do siebie XD

Re: ...

Ja znam umiar, więc nie muszę się ostrzegać.

Re: ...

No, w tym wieku już trzeba, niestety. Wiem coś o tym

Re: ...

Nieświadomy trolling XD Ileż takich tu było...

Re: ...

Przez takie podejście TFA nie zapisze się w historii najlepszych sequel.

Nowego Ep V już nie potrzebujemy, każdy to wie swoim serduszku Tak podpowiada dusza i rozum.

Re: ...

Nie nie chce, już mi wystarczy

Re: The Last Jedi: Pierwsze reakcje po premierze

Baaardzo dużo pozytywnych opinii w internecie. Generalnie ludzie piszą - zupełnie inny, pełny emocji, zaskakujący, poruszający, NAJLEPSZY FILM STAR WARS ( ).
Na jedno zwróciłem uwagę, co by się zgadzało z wcześniejszymi informacjami, które przewijały się w sieci - Mark Hamill zagrał fenomenalnie, i podobno "skradł" cały film ...

......

Nie interesują mnie te opinie, bo są - jak wyżej pisaliście - niekoniecznie wiarygodne.

Każdy film jest brilliant i amazing, więc poczekam sobie do końca tygodnia na swój seans

..

No więc ten... opinie z niemieckiej prasy:

strong second movie that especially benefits from the return of Mark Hamills Luke S.

a very good SW-film and it has some of the best scenes in the whole series but beside that most is the same as usual

No revolution of SW but entertaining, funny and emotional

strong scenes meet some characters that are too weak to carry the story

Movie plays with the expectations of the fans. The beginning is a bit slow, the humor is sometimes too slapstick but the middle of the movie is pure SW, Hamill is great

Atmospheric with great design and interessting character constellations.


oraz francuskiej:


"While it`s not a remake of Empire, rian johnson strikes back at TFA in the most radical ways. TLJ is a surprising, troubling and a moving movie. You`re not ready, I`ve got tears in my eyes".

"Well I have seen TLJ, what can I say ... it`s beautiful, it`s well done, it`s funny, yet frustrating by some story choices. Mark Hamill is big, C.F. sublime for her last appearance. I`m eager to tell you more."

"TLJ is a very good `Star Wars`, a solid follow-up, with a perfect screenplay. But several disappointments. Let`s all calm down: it`s miles away from the ESB"

"I just came back from the screening of SW TLJ and I`m now a transformed woman. Rendez-vous tomorrow in LeSdScreen for a spoiler free debrief."

"I`ve seen TLJ: stunning! far from the religiously respectful and nostalgic take of JJA, Johnson dynamites the series. An incredible adventure and a lot to digest! Review tomorrow at 6PM."

---------------------------

Dużo bardziej powściągliwe niż te wytryski z zamkniętych pokazów dla rodziny i znajomych Disneya

Re: ..

No to już wygląda na bliższe prawdzie.

Co na pewno mnie cieszy to fakt, że masa ludzi określa ten film jako mocno różniący się od TESB.

No nic zobaczymy jutro. Tak BTW liczę na zwiastun Hana wsadzony po cichu przed TLJ.

Re: ..

Nie będzie zrzynki z TESB? No to sporo ludzi będzie mocno rozczarowanych.

Re: ..

... a co tu się będzie działo, jeśli okaże się, że film jest dobry, a nawet świetny , ba - NAJLEPSZY z całej sagi !

Re: ..

Po wczytaniu się w te opinie, które przytoczyłem mogę śmiało uznać, że nie ma takich obaw

Re: ..

Spokojnie spokojnie, poczekajmy na film

Nie sądze, żeby to w ogóle było możliwe, żeby sequel był najlepszy z całej sagi. Przynajmniej nie teraz. Moooooże dopiero jak historia pójdzie do przodu, trochę poleży w naszej świadomości. Wtedy będzie można się zastanawiać czy któryś z sequeli można określić jako najlepszy z całej sagi. Ale na razie to po prostu mogą być tragiczne/słabe/średnie/dobre/bardzo dobre/genialne filmy.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.