Forum

Snoke- problemy psychiczne?

Czy nie uważacie, że Snoke stanowczo różni się w TLJ od tego, którego widzimy w TFA? W Przebudzeniu Mocy chwali swojego ucznia, wręcz głaszcze go po główce, mówi do niego "po ojcowsku" i wydaje się być bardzo...ja wiem? Zaszczuty? Przepełniony strachem? W wizji Riana Johnsona jest zupełnie inaczej. Snoke jest agresywny, wściekły, być może dlatego, że jest już po walce Rey vs Kylo, a sam Ren go zawiódł jak mówi, jednak czy nie widzicie tutaj dwóch odmiennych Snoke`ów?

Re: Snoke- problemy psychiczne?

To wszystko wyjaśnia:

https://www.comicbookmovie.com/sci-fi/star_wars/psa-the-new-star-wars-trilogy-is-being-made-up-as-they-go-theres-no-marvel-master-plan-a156493

W skrócie: nie ma żadnego planu na tę trylogię. xD Johnson wymyślał to co chciał i miał gdzieś co wcześniej zrobił Abrams. A Abrams w IX pewnie oleje pomysły Riana.
Możecie narzekać prequele Lucasa, ale one przynajmniej od początku do końca miały jedną, spójną wizję.

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Ciekawe. Potwierdza to odczucia wielu osób, że TFA i TLJ różnią się między sobą aż za bardzo jeśli chodzi nie tyle o stronę wykonania czy artyzmu, ale właśnie prezentację niektórych elementów fabularnych. ;p

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Ja jednak tak myśleć nie chcę i będę walczył z wewnętrznym hejterem xD bo po obejrzeniu TFA i TLJ widzę jak płynnie się ze sobą łączą. Zastanawia mnie tylko, czy Abrams pójdzie drogą, którą obrał Johnson.

BTW: Mówiłeś, że jesteś zadowolony z TLJ?

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Ringwraith napisał:
BTW: Mówiłeś, że jesteś zadowolony z TLJ?
-----------------------

Jestem, ale nie zmienia to faktu, że TLJ jest niespójne z TFA (co mi osobiście aż tak nie przeszkadza bo nie lubię TFA). xD

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Jak dla mnie są spójne. Cieszę się przede wszystkim, że to idzie w tym kierunku, bo to znaczy, że po IX będę mógł patrzeć na sequele jak na całość.

Re: Snoke- problemy psychiczne?

To widać, bardzo.

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Sorry, ale nie

Re: Snoke- problemy psychiczne?

hmm... a przypadkiem nie jest tak, że wszystkich stałych użytkowników ciemnej strony mocy, można by zaklasyfikować jako osoby z poważnymi problemami psychicznymi? Po prostu ciemna strona mocy = "problemy psychiczne". Wydaje mi się to dość oczywistą konstatacją.

Co do samego pytania - to tak, Snoke z TLJ jest bardziej, ja wiem, wylewny (?), jest bardziej ekspresyjny, ekstrawertyczny niż w TFA.
Co do jego stosunku do Kylo - to myślę, że jest w TLJ podobny do tego z TFA - tutaj też na początku pyta się o jego ranę, a później go karci. Manipuluje nim, ale też próbuje go czegoś nauczyć. Jak na ciemną stronę mocy, to nawet miła relacja mistrz-uczeń

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Ja myślę, że nie każdy użytkownik Ciemnej Strony Mocy ma problemy psychiczne, to jest po prostu czyste zło, czerpanie siły z pasji, gniewu, nienawiści. Niezrównoważony psychicznie to był prędzej Maul jak mu Obi-1 upierniczył nogi. Bo jakby faktycznie użytkownicy CSM byli chorzy psychicznie, to by znaczyło, że byli również niepoczytalni.

Re: Snoke- problemy psychiczne?

To spore nadużycie. Nie każda choroba/zaburzenie psychiczne = niepoczytalność.

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Może Snołk miał zaburzenia osobowości typu borderline xD?

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Noooooooooooooooo! xD

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Czytałam wywiad z Serkisem, gdzie było powiedziane, że w przeszłości Snoke w jakiś sposób ucierpiał (to po nim widać) i jest napędzany rządzą zemsty, tudzież niszczenia wszystkiego. Czyli normalny to on nie był. ;->

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Każdy ma swój system wartości. xD

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Też czytałem ten wywiad. On tam nawet trochę sugeruje, że Snoke za swój "stan fizyczny" bezpośrednio obwinia "Resistance" ... no tak napompowali tą postać, że niby potężniejszy od Vadera i Imperatora razem wziętych, "extremely strong dark side of the Force" - mistrz manipulacji, no i co dostaliśmy ? ... rach-ciach i po gościu.
Ale, może to tylko taka zmyłka była, i w ostatniej części znów się pojawi ? ...

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Nawiązywałem do jednego z tematów pewnej (nie)sławnej użytkowniczki:

http://star-wars.pl/Forum/Temat/20847

Gorąco polecam

Re: Snoke- problemy psychiczne?

#słabybait

A ona i tak ma bana

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Jaki bait?

Re: Snoke- problemy psychiczne?

Ma pewne problemy psychiczne. Otóż on chce być jak drugi Imperator, tylko lepszy, rządzić galaktyką, mieć nowego Vadera i większą Gwiazdę Śmierci. Ale w TLJ zdaje sobie sprawę, że to wszystko nieprawda, że nie jest tak wspaniały i genialny jak myślałć. Taki przerost ego nad rzeczywistością.

Snoke

Oczywiście że Snoke ma problemy psychiczne...
Z tym, że ja nie upatrywałbym ich w ciut innym podejściu do Kylo w TFA niż w TLJ, bo jakby nie było zmieniły się okoliczności...
Przecież identycznie Palpatine zmienił swoje podejscie do Vadera po jego porażce na Mustafar...
Ba, sam Vader zmienił podejście do imperialnego personelu w TESB względem tego co widzieliśmy w ANH...
Tak więc wszystko zależy od okoliczności, a w TFA nie dość że Kylo dostał wycisk od jakieś złomiarki to jeszcze zniszczono największą broń First Order... Już w TFA zdarzyło się Snoke`owi wybuchnąć po tym jak droid dostał się w ręce Ruchu Oporu, a tutaj idzie jednak znacznie gorzej... Dodatkowo chyba warto wspomnieć o tym, że o ile przed TFA był niejako zmuszony "cackać" się z Renem, bo ten ciągle był "torn apart" o tyle zabicie przez Kylo Hana Solo spaliło dla niego pewien most i wątpliwe było by Ben miał po czymś takim wrócić do Lei i Ruchu Oporu...

Co do samej choroby psychicznej Snoke`a, zdecydowanie coś jest na rzeczy...
TFA pokazywało nam że Kylo to wannabe-Vader, tymczasem okazało się że to Snoke ma nierówno pod sufitem i to on jest wannabe-Palpie, który chce mieć własnego Vadera...
I o ile Palpatine był skromnym Imperatorem działającym pro publico bono dla "safe and secure society" o tyle Snoke to megaloman z gigantycznym statkiem i w złotych szatach pragnącym jedynie władzy...

Re: Snoke

No dobra, przekonujesz mnie, mimo że założyłem ten temat pół żartem pół serio, ale nurtuje mnie jedno pytanie. Jak logicznie wytłumaczyć przesunięcie się blizny Kylo? Wiem, że dla Johnsona wyglądał głupkowato, ale liczą się argumenty in-universe.

Re: Snoke

Ludzie mający doświadczenia z bliznami twierdzą, że w trakcie szycia/gojenia blizna może się przesunąć w stosunku do położenia pierwotnej rany.

Aczkolwiek w przypadku Kylo chodziło o to, żeby było seksowniej. ;->

Re: Snoke

A gdzie mu się ta blizna przesunęła żeby było seksowniej ? bo chyba mi coś umknęło

Re: Snoke

W TFA Oberwał dokładnie przez środek czoła i nasadę nosa, w TLJ bliznę ma bardziej z boku.

Re: Snoke

Powinien mieć tą bliznę tak, jak w końcówce TFA, no może trochę zabliźnioną, ale jednak.
W TLJ wygląda jakby zaciął się podczas golenia ...

Re: Snoke

I prawie poderżnął sobie gardło. ;->

Re: Snoke

Najlepiej wyszłoby, gdyby całą twarz mu zasłonili.

Re: Snoke

On nie ma się podobać tobie

Re: Snoke

Dlaczego nie, bądźmy tolerancyjni.
Swoją drogą „poprawione” umiejscowienie blizny jest jakieś takie mainstreamowe, wolałem oryginał.

Re: Snoke

Nie podobają mi się wielkie blizny zamiast głowy, ale lepiej by się oglądało film bez twarzy Drivera.

Re: Snoke

Właśnie świetnie wygląda.

Re: Snoke

Ja tam przyzwyczaiłem się do myśli, że nie jest jak dziadek. Przez to jest dla mnie ciekawszy. A w masce możemy go spokojnie jeszcze zobaczyć w produkcji opowiadającej o rycerzach Ren, ale nie wiem, czy znajdzie miejsce w kolejce filmów do wyreżyserowania w tej dekadzie.

Korzystając z okazji, chciałem was poinformować, że czytałem plotkę, że Disney szykuje książkę coś w stylu Star Wars 8.5, która wytłumaczy niektóre wątki z TLJ, a działaby się w przeszłości, przed TFA. Odpowiadałaby o motywacjach Snoke`a, Luke`a itd. Słyszałem też, że bardzo się do tego przykładają, bo od tego zależy, czy fani, którym się TLJ nie podobał, wybaczą Lucasfilmowi, co z kolei nie znaczy, że się go wstydzą,a po prostu chcą połączyć na nowo fanów. Nie wiem na ile te informacje są prawdziwe, ale wszystko się okaże.

Re: Snoke

Wygląd wyglądem, osobiście nie mam nic do chłopa ale tez wg mnie Driver gra go fantastycznie. Mam nadzieję ze postać Kylo się jeszcze bardziej rozwinie w IX i nie skończy tak smutnie jak Vader.

Re: Snoke

To obejrzyj znów TFA, tam jego twarz pojawia się rzadziej.

Re: Snoke

Zrobiłem to po około rocznej przerwie, tydzień przed seansem TLJ i teraz chyba muszę sobie zrobić dłuższą.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.