Forum

Komiksy z Legend powiązane z książkami

Mam takie pytanie do znawców Legend czy jak kto woli EU. Otóż niespiesznie czytam sobie książki, sugerując się raczej kolejnością wydania niż chronologią. Zacząłem właśnie W Poszukiwaniu Jedi i od razu na początku zaskoczyły mnie nawiązania do komiksowego Dark Empire, którego nie czytałem. Wielkim fanem komiksów nie jestem więc planowałem skupić się na książkach, ale chyba jednak pewne serie wypadało by przeczytać. Czy ktoś byłby w stanie podać najważniejsze pod tym specyficznym kątem komiksy? Te konkretnie powiązane fabularnie z książkowym EU, opisujące wydarzenia na tyle ważne, że wypadało by przeczytać dla uzyskania lepszego obrazu głównej linii fabularnej uniwersum?

Widziałem opublikowany dzisiaj przewodnik, ale to nie do końca to o co mi chodzi. Można powiedzieć że prosiłbym o listę must-read komiksów w ramach uzupełnienia książek, a nie wdrażania się w całe komiksowe EU.

Re: Komiksy z Legend powiązane z książkami

Właściwie to nadziałeś się chyba na najdosadniejszy przykład tego, o czym mówisz. Dark Empire trzeba znać, bo tam się dzieją bardzo ważne rzeczy z punktu widzenia polityki galaktycznej - i głównych postaci też. Poza tym, komiksy to albo odrębne byty pokroju np. KotORów, TotJów itd., które są osobnymi, zamkniętymi calościami, albo uzupełnienia. Np. "Dawn of the Jedi", "Lost tribe of the Sith", "Knight Errant" - w schyłkowych latach EU panowała taka moda na mini-projekty multimedialne, czyli książka+komiksy prequele, sidequele itd. Dzieła uzupełniające się.

Jedi vs. Sith Warto znać przed lekturą Bane`ów, chociaż nie jest to mus. Po prostu ładnie się uzupełnia, w tym pierwszym mamy trochę więcej scen z Rain. Tak samo Shadows of the Empire ładnie uzupełnia się z książką.

Całe X-Wing: Rogue Squadron warto poczytać przed książkowymi X-Wingami. Da to pełniejszy obraz galaktyki w ciągu 2-3 lat po RotJ. Ważne wydarzenie jest też w Union i to by było chyba na tyle.

Tak jak pisze Shedao

Dark Empire to taki podstawowy przykład tej sytuacji. Ale smaczki i nawiązania na mniejszą skalę były całkiem częste w całej historii EU. Właściwie trzeba by trochę pogłówkować, żeby ogarnąć całość tego zjawiska, ale do przykładów powyższych dodałbym np. znajomość komiksowego Legacy przed lekturą Przeznaczenia Jedi (bo Krayt), albo znajomość, hmm, wielu rzeczy () przed książkowym Plagueisem

Lektura komiksu "Związek" też może dopełnić znajomość pewnych spraw w EU post-ROTJ.

Tego jest więcej

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.