Forum

Pirate`s Price

08.01.2019 pojawi się nowa powieść młodzieżowa

(taka jak te o Luku, Hanie, Lei, Strażnikach
Whillów, Eskadrze Kobaltowej, a wkrótce także zarówno o Chewbaccę, jak i o Lando).

Tym razem dotyczyć będzie ona Hana i Chewiego na Sokole razem z serialowym piratem Hondo Ohnaką!

Zapowiedź okładki: https://jedi-bibliothek.de/blog/wp-content/uploads/2018/05/9781368041515.jpg

Re: Pirate`s Price

Hondo mnie trochę odstrasza, brrr... W ogóle jeśli to ma być jedna z tych niezbyt grubych książeczek, w których mało się dzieje, to raczej nie sięgnę. O Hanie czytałam i jakoś mnie nie porwała, a fabuła tej tu też na razie nie przedstawia się jakoś interesująco... Ale OK.

Re: Pirate`s Price

Hondo mnie zaciekawił

Re: Pirate`s Price

Hondo na prezydenta!

Audiobook

Zaczął słuchać audiobooka, na razie kilka rozdziałów i kurcze jakie to jest zajefajne! Złoto!

Idealnie napisany Hondo, który jest narratorem całej historii. Do tego czyta Jim Cummings czyli głos Hondo z animacji. Świetnie to wyszło, jak tego słucham to mam cały czas banana na twarzy. Tutaj jest fragment:
https://soundcloud.com/penguin-audio/star-wars-pirates-price-by-lou

Gorąco polecam wszystkim sympatykom Hondo, ale tylko i wyłącznie w formie audiobooka.

Re: Audiobook

Skończyłem i podtrzymuje swoje zdanie. Idealnie napisany Hondo i idealnie przeczytany przez Cummingsa. Najzabawniejsza książka SW jaką słuchałem.

W sumie są 3 historie, które opowiada Hondo:
1) Hondo, Han i Chewie w czasach Imperium
2) Hondo i Maz przed TFA
3) Hondo i Porgi po TLJ

Książka wydaje się być zakończeniem serii Flight of the Falcon.

Re: Audiobook

Jeszcze dwa komiksy w Advnetures w ramach normalnego projektu, a potem chyba kończący komiks od IDW. Ale możliwie, że książki zamknęli osobno.


Czyli cóż, Hondo spotkał ocalałych z Crait...

Re: Audiobook


Lando`s Luck rozpoczyna się od Bazine, która do tej pory na próżno szukała Sokoła i dotychczas trafiała na samych informatorów-ściemniaczy. W końcówce Lando`s Luck Bazine umawia się z Hondo i płynnie przechodzimy do Pirate`s Price, gdzie cały wątek poszukiwań zostaje zamknięty. Książka kończy się na tym, że początek spoilera Bazine kupuje Sokoła od Hondo dla swojego klienta i definitywnie kończy swoją misję. Hondo robi przekręt i Sokół wraca do niego na Batuu koniec spoilera. Komiksy już raczej nic dalej nie opowiedzą i pewnie będą przedstawiały wcześniejsze poszukiwania Bazine. Właśnie spojrzałem na okładkę
http://starwars.wikia.com/wiki/Star_Wars_Adventures:_Flight_of_the_Falcon
i sugerując się nią oraz ostatnią rozmową Hondo z książki to jednak coś jeszcze zostanie dopowiedziane i już domyślam się o czym będzie komiks

Chronologia "Lotu Sokoła" i filmów

Re: Chronologia "Lotu Sokoła" i filmów

Brakuje mi na tej mapce komiksów

Problem

Czytam Pirate`s Pirce, dlatego proszę - ograniczcie spoilery do minimum.

Mam jednak jeden problem: w Lando`s Luck Bazine dowiaduje się od jakiejś księżniczki, że Sokół jest u Honda na Batuu, a w Star Wars Adventures mówi jej o tym Lady Proxima. Więc jak to jest?

Próbowałem o to zapytać na Facebooku, ale nie zrozumiałem o co chodzi odpowiadającym.

Re: Problem

adam1210leg napisał:
Mam jednak jeden problem: w Lando`s Luck Bazine dowiaduje się od jakiejś księżniczki, że Sokół jest u Honda na Batuu, a w Star Wars Adventures mówi jej o tym Lady Proxima. Więc jak to jest?
-----------------------
Akurat nie dowiaduje się od księżniczki, ale od tajemniczego informatora o ochrypłym głosie po tym jak księżniczka się ulatnia. Ale nieważne, nie zmienia to faktu, że jest kolejny babol w kanonie. Nie jest to jedyny problem SWA #18, nie chcę tu robić offtopu, problemy opisałem w wątku o komiksie:
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22408#748389

Re: Pirate`s Price

Jak oni w tym Orlando będą serwować to co oni piją w książce, to już dzisiaj robię rezerwację

110% Honda w Hondzie.

Re: Pirate`s Price

A`propos specyfiki samego postu i książki, o której mówisz, coś mi się przypomniało. Czy trasa nadprzestrzenna przemytników, tzw. ,,Trasa na Kessel", którą Han Solo pokonał w słynne 12 Parseków, nie została czasami przebita przez Dasha Rendara? Czytając powieść "Star Wars: Mroczne Gry", która należy do zakresu Legend, której to akcja rozgrywa się na około 0,5 roku BBY, po kilkunastu stronach od pierwszych momentów fabuły przemytnik Dash Rendar wspomina, iż ,,prawdopodobnie" - choć nie mówi tego dosłownie - pobił ,,Trasę na Kessel" o 0,333 parseka szybciej niż Han. Może nie jest to znacząca i wpływająca na Uniwersum Star Wars zagwozdka, ale nie powiem, ten wątek ,,Trasy na Kessel" - i to w taki sposób podkreślony w "Mrocznych Grach", wzbudził moją fanowską czujność. To jak to w końcu jest z naszym urwipołciem, Hanem, czy do niego dalej w Legendach należy ów rekord, czy Dash Rendar albo ktoś inny go wyśrubował, dużo lepiej niż Han?

Epic

Jakie to było dobre. Książka z 1osobowym narratorem - słynnym Hondo Ohnaką! Ale to było śmieszne, do bólu obrazowe, ciekawe.. i zaskakująco zaskakujące. Nigdy nie spodziewasz się co zrobi Hondo i tak też było w tej książce. Im dalej tym lepiej. Historia na Takodanie to w ogóle złoto. Choć i tak najlepsza jest sama końcówka na Batuu - Hondo mistrz.

Jak wyjdzie po polsku to czytam jeszcze raz. Albo sobie audiobooka puszczę.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.