Forum

Jedi: Fallen Order

Na EA PLAY podali skromne info odnośnie nadchodzącej gry od Respawn

- tytuł to Jedi: Fallen Order
- akcja pomiędzy EIII i EIV - dark times
- premiera Holiday 2019

Zapowiada się ciekawie, nie powiem, trochę się podjarałem!

Re: Jedi: Fallen Order

No no no.

Ale się nie jaram. Wolę nie zapeszać

Re: Jedi: Fallen Order

Ech, trochę mnie po raz kolejny eksplorowanie okresu dark times już nuży... ale co tam, jaram się!

Re: Jedi: Fallen Order

Jak może cię nużyć coś nowego i w dodatku ze SW? Przecież to oznacza, że pojawią się ocalali Jedi i najpewniej Vader! Gameplay wyobrażam sobie w stylu Vadera na Kashyyyk w TFU.

Re: Jedi: Fallen Order

Może to dlatego, że z kolegą liczyliśmy po cichu na KOTOR-a...

Nie no, spoko, przecie mówię, że się jaram . Skoro o Vaderze mowa, to wyobrażam już sobie level na Mustafarze... a może inkwizycję?

Tak w ogóle to wiadomo jaki to będzie gatunek? Akcja? RPG?

Re: Jedi: Fallen Order

Właśnie niżej napisałem o inkwizycji. Też mi to przyszło do głowy. Wszyscy czekamy na KOTOR-a, ale nie ma co tak mocno czekać, bo jak widzisz na razie głównie eksploatujemy czasy OT i ST.

Re: Jedi: Fallen Order

Przecież historia KotOR-ów jest w Old Republic. Naprawdę myślicie, że powstanie "trójka" ?. Ja nie mam złudzeń - nie. Natomiast jeśli chodzi o J-FO, to nie wiadomo, jaki to będzie gatunek. Ale jeśli Vince Zampella mówi, że będą sabery, to może i walki na miecze ?. Mam cichą nadzieję, że gra będzie miksem - walki jak w "Jedi Knight", ale z updatem, no i fabuła z dialogami i wyborami moralnymi. Czy za dużo wymagam ? ...

Re: Jedi: Fallen Order

Nie KOTOR 3, ale coś w tamtych czasach. No ale chyba faktycznie sobie jeszcze poczekamy.

Hmm, jak będą miecze, to może RPG akcji a`la "Wiedźmin". Czy za dużo wymagam?...

Re: Jedi: Fallen Order

Dobrze, że wreszcie coś kanonicznego między III a IV

Re: Jedi: Fallen Order

Nie ma nawet TEASERA !!! ... ale i tak mnie zatkało !. Ma być mrok, mają być walki na miecze, ma być upadek zakonu ! - czego darksajdowiec może więcej oczekiwać ?

Gorzej, że musimy tak długo czekać - dopiero na gwiazdkę 2019 !

Re: Jedi: Fallen Order

A co ty na to gdyby pojawili się inkwizytorzy i postać Wielkiego Inkwizytora zostałaby ubogacona? <3 Może to on będzie głównym bohaterem, bo jak wiemy z zeszytu "SW: Darth Vader" chciał położyć swoje zajebiaszcze łapy na archiwach zakonu.

Re: Jedi: Fallen Order

Jestem bardzo ciekawy i nie mogę się doczekać! Może nareszcie dostaniemy porządną grę (nie Lego) Star Wars!

Re: Jedi: Fallen Order

Bardzo oryginalny pomysł jeśli chodzi o wybór epoki.
Będzie strzelanie czy coś ambitniejszego? Jeszcze nie było zbierania diamencików podskakującym szturmowcem, może akurat

A to chociaż na PC, czy znowu mobilne dno?

Re: Jedi: Fallen Order

PC i konsole. Raczej nie będzie to strzelanina, na razie jest mowa o third-person action/adventure. Do produkcji ściągneli gościa od God of War więc pewnie będzie coś zbliżonego do TFU.

Re: Jedi: Fallen Order

Jeśli ktoś nie oglądał, to np. tutaj oryginalna zapowiedź:
https://youtu.be/1blupI8Nd8M

W sumie nie wiem czy tytuł to "Jedi: Fallen Order" czy "Jedi Fallen Order". Wydaje mi się, że Vince zrobił przerwę po Jedi.

Re: Jedi: Fallen Order

Może będzie o Jedi, który zdał sobie sprawę, że zakon był zaślepiony i dlatego upadł . Liczę, że zobaczymy w pierwszej misji jakąś wielką bitwę Wojen Klonów. Potem zapewne będą mniejsze misje np. ukradnij coś komuś, zabij X itp. Generalnie jaram się, ale słabo, bo nic nie pokazali i nic nie powiedzieli .

Info

Więcej info - główny bohater to ocalały z rozkazu 66 padawan. Ech, widzieliśmy to już nie raz, nie dwa... No ale dobra. Może będzie inkwizycja. Trzeba myśleć pozytywnie.

https://twitter.com/EAStarWars/status/1005524964303224833

A, no i "action adventure", czyli pewnie faktycznie coś w stylu "Uncharted".

Re: Info

Z jakiegoś powodu nie pokazali jeszcze inkwizytorów 1-4

Re: Info

ShaakTi1138 napisał:
A, no i "action adventure", czyli pewnie faktycznie coś w stylu "Uncharted".
-----------------------
Była sesja motion capture z walką na miecze świetlne, nad grą czuwa gość od God of War, więc chyba raczej nie Uncharted tylko TFU.

Dark times i ocalały padawan pasują mi mocno do singla, ciekawe w jaki sposób wkomponują w to wszystko multi i grę jako usługę.

Re: Info

Może jednak pójdą po rozum do głowy.

Re: Info

Jep, była zajawka z tą sesją na miecze. Dlatego też trzymam się tego z nadzieją ... jak tonący brzytwy
A tak serio, to wydaje mi się, że EA będzie chciało udowodnić światu (graczom), że potrafią wypuścić grę na poziomie. Tak myślę

Re: Info

Czyli "mrok" już potwierdzony - I`m in ! ...

Re: Info

Może wątek ocalałego padawana jest stary, ale najlepiej pasuje - nie jest w 100% przesiąknięty ideą zakonu, może zaskoczyć i jest to logiczne wyjaśnienie dlaczego przeżył. Jeszcze trochę dam co tam grają na moim koncercie życzeń . Otóż chciałbym zobaczyć jakiegoś klona, który nie wykonał rozkazu 66 i np. zdezerterował, aby zostać najemnikiem czy coś. Albo droidy B1 jako mini armia jakiegoś przestępcy. Generalnie okres post-TCW jest bardzo ciekawy, mam tylko nadzieję, że akcji bliżej będzie do EIII niż EIV.

Re: Info

Będzie, to już potwierdzone . Mi też bardziej podobają się te czasy, zwłaszcza po komiksowym "Vaderze".

Re: Info

No, to teraz pozostaje liczyć na to, że wszystko pójdzie dobrze . Ciekawe kiedy będzie jakiś trailer, albo co lepsze gameplay.

Re: Info

No, ale ja czasem nie rozumiem takiego podejścia "Ehh, to już było", no bo hej! przecież to takie czasy, jak inaczej Jedi miałby znaleźć się w tych czasach jak nie przez ocalenie z rozkazu 66? Inną sprawą jest JAK ocalał z rozkazu. Tu nas mogą zaskoczyć.

Re: Info

No tak, jasne, że inaczej ocalać by nie mógł, ale właśnie o to chodzi - wybrali akurat takie czasy i taki typ bohatera, gdy mogli pójść w coś innego. Na razie więcej informacji nie ma, także nie będę czarnowidzem, no ale mam nadzieję, że czymś nas zaskoczą.

O Jezu, a właśnie wpadła mi do głowy myśl: a jeśli to Kanan byłby głównym bohaterem? Wiem, że historia była w komiksie, no ale może?...

Re: Info

Raczej nie, bo chcemy raczej poszerzać uniwersum, poza tym, pokochasz tę nową postać tak samo jak pokochałaś Kanana. Przecież większość była nastawiona sceptycznie przed Rebelsami do tego serialu.

Czasy jak czasy, tam też mogą mieć miejsce fajne historie. Wszystko przyjdzie z czasem, zresztą wierzę, że Lucasfilm ma pierwszą fazę swojej taktyki żeby łatać "dziury" między epizodami np. R1- III i IV epizod, Boba zapewne VI- VII, pewnie za jakiś czas Luke (Sebastian Stan) i to będzie epizod V i VI itd, itd. Wiem, że są komiksy i książki, ale pisząc "dziura" mam na myśli tylko filmy, chociaż oczywiście książki, komiksy i gry się jak najbardziej liczą.

Re: Info

No wiem, że pokocham. No wiem .

No chyba że będzie to charakterologiczny klon Ezry, to nie.

Re: Info

Mogliby dać jakąś Starą Rasę Jak w JA.

Ale pewnie i tak będzie człowiek.

Re: Info

O to, to! Pewnie skoro robią motion capture to ciężko będzie zrobić jakiegoś niehumanoida, ale jakiegoś Zabraka, Twi`leka czy Kel Dora, jak w JA, pewnie by się dało...

Ale pewnie tego nie zrobią.

Kurde

Miałem się nie jarać.

Ale jednak się jaram xD Ciężkie życie. Będzie bolało jak to spieprzą.

Re: Kurde

Heh, to będzie "disaster" - jak kiedyś powiedział do mnie lekarz, widząc moją połamaną rękę

a może film

Właściwie to chciałem film w tych klimatach, ale gra też może być.

Re: a może film

Jedno nie zamyka drogi innemu.

Re: Jedi: Fallen Order

Znowu mroczne czasy ? Wolałbym gdyby wrzucili coś z wcześniejszego okresu, może nie Stara Republika, ale chociażby okres 100-200 lat przed filmami

Re: Jedi: Fallen Order

Jak to znowu? Powiedz mi gdzie Ty masz w Nowym Kanonie czasy tuż po rozkazie 66.

Re: Jedi: Fallen Order

"Vader" z 2017 i "Kanan".

Uwaga, z oficjalnej:

"(...) also relayed that the game will be a single-player, action-adventure title that tells a new story set shortly after the events of Star Wars: Revenge of the Sith".

https://www.starwars.com/news/ea-play-2018-star-wars-jedi-fallen-order-star-wars-battlefront-ii?cmp=smc%7C1582094937

Trzymam kciuki.

Re: Jedi: Fallen Order

No właśnie, raptem dwa komiksy . Książek niet, gier niet, o małym i dużym ekranie już nie wspominając . Co do singla - zapowiada się dobrze, może jednak multiplayer pojawi się tylko w formie osobnego trybu.

Re: Jedi: Fallen Order

Tarkin, Lordowie sithow, Vader, Kanan, Katalizator, Ahsoka. Zresztą odnosiłem się do okresu między ROTS, a ROTJ

Re: Jedi: Fallen Order

No to sorry, ale Mroczne Czasy jednoznacznie kojarzą mi się z okresem polowań na niedobitki Jedi, pomiędzy ROTS, a ANH.

nie ma

co się jarać, przynajmniej z mojej perspektywy, bo gry im wychodzą obecnie chyba gorzej niż filmy, więc... coś się pewnie skończyło, ale kiedy zacznie się coś na poważnie?

Re: nie ma

W ogóle, w którą stronę powinny iść teraz gry SW? Wiadomo, co najlepiej się sprzedaje, ale czy to pasuje do SW?

od zawsze

uważam, że tematyka SW jest taka, że można zrobić i szczelankę, i coś na wzór Tomb Raidera, i strategię, i RPG, i nawet coś hard w stylu Darkest Dungeon.

Wszystkiego chodzi o to żeby to była dobra gra, dopieszczona, ze świadomością bytu, a nie tylko kolejny tytuł w gatunku, ale ze znaczkiem SW to "sie sprzeda drożej"...

Ktoś to w końcu ogarnie? Ile lat minęło od naprawdę zajebistego tytułu SW na kompy/konsole? Aż ciężko uwierzyć.

Re: od zawsze

Nie licząc Lego? 7 lat od premiery TORa. 8 od TFU 2 i 9 od niedoszłego Battlefronta 3, czyli Elite Squadron. Z naprawdę legendarnych tytułów to będzie 12 lat - premiera Empire at War.

Re: od zawsze

Kontynuację Empire At War chciał ponownie zrobić Petroglyph Games. Ponoć były rozmowy z elektronikami, ale nie dali zielonego światła tłumacząc się inną strategią koropracji.
Ponoć elektronicy chcą się skupić na minimalnej liczbie tytułów, ale za to o najwyższej jakości wykonania ... (HAHAHAHAHA ! )

Jeśli ktoś dostał gorączki czytając powyższe należy stłuc termometr ... albo ciśnieniomierz

lego XD

Bądźmy poważni, minimalnie trochę. TORa nie liczę jako normalnej singlowej gry, a TFU2 jako dobra gra?

Bądźmy poważni

Re: od zawsze

I pomyśleć, że rok wcześniej wydano KotORII, RC i BII. Lego na dokładkę. ~

Post ROTJ

Okres w którym będzie działa się gra miodny, oczywistym wydaje się, że będą mocne nawiązania do trylogii prequelii; natomiast dziwi mnie polityka Disneya, czemu tak mało rzeczy wydają z okresu post ROTJ czegoś co nawiązywałoby mocno do nowej trylogii? Po filmach z nowej trylogii mam wrażenie iż disney próbuje się odciąć od prequelii natomiast jeśli chodzi o samo uniwersum to właśnie rzeczy związane z prequelami są o wiele bardziej rozwijane niż rzeczy mające bezpośredni związek z nową trylogią. O ile mi to w ogóle nie przeszkadza jako iż prequele mają dla mnie sentymentalne znaczenie, to jednak z punktu widzenia casuali takie skakanie po chronologii uniwersum jest bardzo dziwne. Poza tym, chciałbym czegoś co sprawi że nowa trylogia będzie odbierana jako integralna część uniwersum; póki co to oglądając nowe epizody czuję iż są one odcięte od pozostałych 8 filmów i większości nowego EU, i przez to wiele dla mnie tracą. Super by było mieć grę lub książkę w której eksplorowalibyśmy Takodanę lub inne planety pojawiające się w nowych filmach.

Re: Post ROTJ

Disney początkowo odcinał się od prequeli, ale chyba zdał sobie sprawę, że ludzie na nich wychowani mają już te 25-30 lat, więc ostatnio przestał to robić. Przynajmniej w moim odczuciu.

Słuchajcie, tu jest ten fragment z motion capture. Padawanem zapewne będzie zatem chłopak (ale może jakiś obcy? Czy wymagam za wiele?), no a tak na zdrowy rozum czerwone miecze w tamtym okresie mogli mieć tylko inkwizytorzy, ewentualnie Vader. Nie sądzę, by zaczęli cudować z jakimiś kultami ciemnej strony.

https://www.youtube.com/watch?v=C1louWjuLA8&t=0s

Re: Post ROTJ

ShaakTi1138 napisał:
Słuchajcie, tu jest ten fragment z motion capture. Padawanem zapewne będzie zatem chłopak (ale może jakiś obcy? Czy wymagam za wiele?), no a tak na zdrowy rozum czerwone miecze w tamtym okresie mogli mieć tylko inkwizytorzy, ewentualnie Vader. Nie sądzę, by zaczęli cudować z jakimiś kultami ciemnej strony
-----------------------
Też już rozkminiałem tę sesję motion capture i doszedłem do tych samych wniosków - padawan vs inkwizytor (ewentualnie Vader)
No i wygląda mi to bardziej na cutscenkę niż materiał do rozgrywki.

Re: Post ROTJ

Padawan vs inkwizytor - ewentualnie Vader. A ten gostek to nie za niski na Vadera ?

Re: Post ROTJ

W sumie racja, za niski.
Czyli potwierdzone - padawan vs inkwizytor

Re: Post ROTJ

Dostaniemy tu nerwicy, zanim coś ujawnią ...

Ten "motion capture" jest z przed roku, mogli też już zrobić choreografię z "młodą padawanką"

Re: Post ROTJ

Może to Petro z TCW :d?

Re: Post ROTJ

Póki nie podali info o padawanie padały głosy, że Quinlan Vos. Imho świetne by pasował jako bohater tej gry.

Po tym jak doszło info o padawanie najczęściej pojawia się Kanan (bardzo bym nie chciał, jego historia po Rozkazie 66 już została opowiedziana) lub czasem Petro (też bym nie chciał).

Moim zdaniem będzie ktoś zupełnie nowy, może nawet grupa padawanów razem ze swoim mistrzem tak jak to było w komiksach EU.

Re: Post ROTJ

Tylko nie on :/ Czemu to nie mogłaby być np.Katooni

Re: Post ROTJ

Polityka Disneya odnośnie post ROTJ jest jak najbardziej sensowna.

W tej chwili najważniejsze są epizody VII-IX. Inne źródła nie mogą zbyt mocno zapełniać tego okresu ani zbyt wiele zdradzać póki nowa trylogia nie zostanie zamknięta. Nie chcą ograniczać filmowców. Np. od początku wszyscy chcieli historię akademii Luka, a przecież nie można było jej zdradzić przed TLJ. Epizod IX też pewnie blokuje pewną część historii.

No i nie jest tak, że nie wychodzi nic związanego z post ROTJ: 6 książek dla dorosłych (3xAftermath, Last Shot, Phasma, Bloodline), 2 książki młodzieżowe (Before the Awakening, Cobalt Squadron), 2 książki dla dzieci (2xJoin the Resistance), jedna dłuższa seria komiksowa (Poe Dameron), 2 mini serie komiksowe (Shattered Empire, Phasma), 3 zbiory opowiadać (Legends of Luke Skywalker, Canto Bight, TfaGFFA: Aliens), jedna skasowana gra mobilna (Uprising) i 1 gra z kampanią SP (BF II). Przecież to znacznie więcej niż to, co Disney wydał związanego z PT. Imho jeśli chodzi o ilość pozycji i rozwój okresów to na tę chwilę u Disneya OT>ST>PT.

Jeszcze przed EIX dostaniemy Star Wars Resistance oraz serial aktorski (+ z pewnością książki i komiksy z nimi powiązane), które rozwiną czasy po Endorze jak żadne inne źródła pozafilmowe do tej pory.

Re: Post ROTJ

Ja myślę że aktualnie brakuje tematyki Mocy pomiędzy ROTJ i TFA. Tak jak wspominasz, fani oczekują akademii Luke`a, jego podróży, tego co się działo w Ukrytych Regionach, skąd wziął się Snoke, czy w tym okresie byli jacyś inni użytkownicy Mocy, czy były jakieś konflikty pomiędzy ciemną i jasną stroną. Tego brakuje i myślę że dla pewności nie zobaczymy nic takiego przed epizodem 9.

W ogóle epizod 9 to jest taki punkt przełomowy, takie mam przeczucie. Po tym filmie zacznie się nowe rozdanie, zupełnie inne Star Warsy.

Co do samej gry - czystka Jedi, historia przetrwania po rozkazie 66 to jednak z najciekawszyxh tematyk i można wymyślić tu multum interesujących historii. A do gry pasuje to idealnie.

Jedi Knight: Fallen Order

Szkoda że nie Jedi Knight: Fallen Order. Sam tytuł zrobiłby hype. I zwiastowałby może fajną gre

...

Reboot Force Unleashed z większą ilością polowań na dżedajów?

Re: Jedi: Fallen Order

Dumałem sobie dzisiaj trochę nad zapowiedzią i stawiam na to, że:

1) System walki mieczem nie będzie tak prosty jak w TFU lub God of War, będzie to to coś głębszego. Biorąc pod uwagę poprzednie gry Respawn oraz politykę EA, w grze musi pojawić się multi i musi być ważną i grywalną częścią. Żeby tak było system walki musi być bardzo dopracowany i przemyślany (easy to learn, hard to master). Myślę, że jest duża szansa na coś zbliżonego do Jedi Knight. Bardzo prawdopodobne, że twórcy zdają sobie sprawę jak bardzo lubiana jest ta seria i że ludzie tłuką w nią na multi do dnia dzisiejszego.

2) Nie będzie otwartego świata, sidequestów, skomplikowanego rozwoju i statystyk. Singiel będzie w miarę krótki, będą levele z bossami, prosty rozwój skilli. Raz, że elementem na którym gra skupi się najbardziej będzie mechanika walki mieczem, a nie otwarty świat. Dwa, że jest 1,5 roku przed premierą, a styl zapowiedzi wskazuje na to, że gra jest na wczesnym etapie produkcji - w przypadku gry z wielkim, otwartym światem 1,5 roku to za krótko.

3) Bohater nie będzie customizowany, nie wybierzemy rasy, wyglądu itd. Gracze dostaną gotową, nową postać i dzięki temu będzie się ona mogła pojawić także w innych źródłach (niemal pewne, że przed grą dostaniemy wprowadzającą książkę lub komiks).

4) Jestem pewien, że pojawią się nawiązania do Jedi Knight oraz do komiksów Dark Times. Może będą nawet jakieś beatyfikacje i kanonizacje

Ciekawe czy któryś z punktów mi się sprawdzi

Re: Jedi: Fallen Order

2. Mam te same przeczucia.

3. Też tak sądzę i bardzo by mnie to ucieszyło. Wtedy nowa postać może być integralną częścią kanonu.

4. W sumie to ciężko. Weźmy np. takie Dark Times. Nie bardzo wiem do czego tu nawiązywać w tej grze. Spodziewałbym się za to nawiązań do TCW i nowego komiksu o Vaderze.

Re: Jedi: Fallen Order

4. Ściśle współpracują z LF/SG więc nawiązania do NK to oczywista oczywistość. Singiel z BFII to był love letter dla NK. Pojawienie się inkwizytorów to pewniak. Ale poza tym wszystkim będą jakieś mrugnięcia okiem do fanów Jedi Knight i Dark Times, zobaczycie

Re: Jedi: Fallen Order

Punkt 2. ... "Dwa, że jest 1,5 roku przed premierą, a styl zapowiedzi wskazuje na to, że gra jest na wczesnym etapie produkcji - w przypadku gry z wielkim, otwartym światem 1,5 roku to za krótko."

Respawn zaczął w podobnym czasie co Amy i Visceral. Możliwe (optymistycznie patrząc) jest, że są już bardziej dalej niż na wczesnym etapie produkcji, tylko w temacie była do tej pory cisza - ale z drugiej strony to trochę dziwne by było, ponieważ Visceral wypuścił przez ten czas już trochę newsów, były też i jakieś concept arty zdaje się, więc ? ... ehh, zwariuję przez tą grę normalnie

Pesymistycznie, jeśli dopiero zaczęli, to premierę listopad/grudzień 2019 można między bajki włożyć.
W takim razie bym obstawiał - przyszłoroczne EA Play/E3 ze zwiastunem i prezentacją jako główna gra elektroników, z konferencją w stylu wicie-rozumicie, jesteśmy very excited, ale musimy przesunąć termin wydania o rok.

...

i tak skasują

Fallen Order

Fajnie, że zapowiedzieli taką grę, ale nie mogę zrozumieć, dlaczego nie pokazali chociaż jednego concept artu, o trailerze nie wspominając, bo to też powinno się pojawić. I szkoda, że ta gra wychodzi dopiero pod koniec 2019, bo w sumie - mimo małej liczby informacji - zdążyłem się na nią napalić. 😜 Choć nie ukrywam, mam pewne wątpliwości. Trudno nie mieć, mając w świadomości to, jak EA podchodzi do gier SW. Bo trudno nawet powiedzieć, że słabe im wychodzą te gry, jeśli ich w ogóle nie robią. To jest jak dla mnie skandal, że na własnym konwencie tak po macoszemu potraktowali bezsprzecznie największą markę, do której mają prawa. Bo umówmy się - co jest emocjonującego w Fifie, NBA, NFL czy Maddenie? Skoro co roku nowe edycje tych gier wychodzą, a różnice są niemal niedostrzegalne? Nawet ja, jako ktoś, kto gra w Fifę od Fify 13, mam kompletnie gdzieś te konwenty i zapowiedzi nowości, bo są one tak małe, że nie da się tym podniecać. Nuda po prostu. EA woli stawiać na nudę najwyraźniej, skoro mogli pozytywnie wszystkich zaskoczyć.

Gdzieś spotkałem się z takim komentarzem, że za to, jak choćby wczoraj EA potraktowało SW, powinni stracić prawa do marki. I chyba, choć po części, się z tym zgadzam, mimo że mam świadomość, że piszę to obecnie bardzo emocjonalnie, bo naprawdę mnie to wkurzyło i jestem rozemocjonowany wieścią o tej grze. 😝

Swoją drogą, jestem w stu procentach przekonany, że ujrzymy tu inkwizytorów. Ręki bym sobie nie dał uciąć, a nawet palca, o głowie już nie wspominając, bo jestem jednak - bądź do bądź - do każdej z tych części ciała dosyć przywiązany (😝😅), ale jestem nawet bardziej niż pewien. I myślę, że tutaj właśnie pojawią się ci inkwizytorzy 1-4, o których ostatnio często wspominałem na forum, zwłaszcza przy okazji komiksowego Vadera. Czy sam Vader się pojawi? Trudno powiedzieć, ale liczę jedynie na to, że ten padawan to będzie zupełnie inna postać, nie Kanan ani żaden z tych młodzików z TCW. Choć byłoby to ciekawe w kwestii budowania spójnego, połączonego ze sobą uniwersum.

Co do czasu, to też mam wątpliwości, czy jest sens wszystko pakować w ten okres, ale jeśli ta gra będzie swego rodzaju przedłużeniem PT i TCW, to czemu nie?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Fallen Order

Dlaczego nic nie pokazali ? - cała uwaga skupiona jest na promowaniu (ratowaniu ?) Anthem i BioWare. Zresztą, to akurat było wiadomo od dawna. Podobnie było i w zeszłym roku - wtedy cała para szła na Battlefront 2, o Visceralu i Respawn prawie nic

Re: Fallen Order

Fify 18 sprzedało się grubo ponad 10 milionów kopii, a roczny dochód z paczek w Ultimate Team dobił do 800 milionów $. Nuda, nie nuda, liczy się przede wszystkim hajs, więc dla EA taka Fifa będzie zawsze ważniejsza od licencji SW. Ja też nie mogę zrozumieć czemu ludzie co roku kupują tę samą grę, ale mam w swoim otoczeniu mam kilku hardkorowych graczy w Fifę i podobno w osiemnastce np. zupełnie przerobiono obronę i trzeba się uczyć praktycznie od nowa - dla maniaków liczba nowości jest wystarczająca.

Spokojnie, przyszły rok będzie już stał pod znakiem J:FO. Ja i tak jestem zadowolony, że rzucili chociaż takie ochłapy informacji - miałem przeczucie, że nie ujawnią absolutnie nic.

EA prawa do marki powinna stracić już dawno

Sprzedaż Fify, Battlefronta i zastępca EA

Jasne, mam tego ogromną świadomość, że największe zarobki z takiej Fify generowane są nie ze sprzedaży samej gry, ale komponentów, które się na nią składają, vide wymienione przez Ciebie kupowanie paczek za diabolicznie drogie Fifa Pointsy. Jakby to powiedzieć, hmm, znam to nie tyle z autopsji, co z doświadczenia związanego z masowym kupowaniem tychże Fifa Pointsów. 😝

Ja absolutnie rozumiem ludzi, którzy co roku kupują nową edycję gry, wszak ja sam tak postępuję, tyle że z tą nudą chodziło mi przede wszystkim o perspektywę nas, odbiorców, graczy i tak dalej, a nie ich, wydawców i twórców. Wiadomo, dla nich zarabianie kasy nie jest nudne (zresztą dla kogo jest?), ale kiedy zapowiadają, że na konwencie pokażą cztery gry sportowe wychodzące co roku od przynajmniej kilkunastu lat oraz dwa, może trzy tytuły, o których wiadomo od dawna, to nie przyciągnie to wielu osób. Na przykład gdyby zapowiedzieli, że ujawnią sporo szczegółów i - co jest bardzo istotne - pokażą trailer nowej gry SW, to pojawiłby się o wiele większy hype wśród fanów SW, a także pewnie i po części u każualów, którzy dostrzegają, że dużo się ogólnie rzecz biorąc z marką w ostatnich latach dzieje, i że może warto być bardziej na bieżąco, także z grami. A tak to EA mogło liczyć na zainteresowanie najbardziej zatwardziałych fanów gier sportowych, którzy z maniakalnym zapałem śledzą najnowsze doniesienia o ruchomych chorągiewkach, poprawie włosów piłkarzy i ich koszulek, które będą na nich lepiej leżały. 😝 Bo - szczerze mówiąc - na tym polegają te największe zmiany.

Same zmiany związane z gejmplejem są przeogromne z Fify na Fifę, ale ich jakoś wielce nie reklamują. Są jakieś plotki, doniesienia, ale nieoficjalne, które wychodzą na przykład od jutuberów, którzy mieli okazję daną edycję Fify przetestować przed jej premierą. Gracze dowiadują się o szczegółach, drobnych poprawkach graficzno-wizualnych i ewentualnie nowych trybach. A o tym, jaki będzie styl grania, dowiadujemy się tak de facto dopiero wtedy, kiedy odpalimy grę. Bo nawet demo znacznie różni się od finalnej wersji. A spore zmiany w gejmpleju bywają także wewnątrz jednej edycji gry. Ja, nie grając na przykład ze dwa tygodnie, a czasem nawet miesiąc, bo i takie przerwy od grania potrafię sobie robić, po powrocie do gry mam wrażenie, że jest to zupełnie inna gra. Bywa, że przez pacze, a nawet drobne aktualizacje, tempo gry zmienia się diametralnie. Bywa nawet, że jednego dnia gra jest bardzo powolna, a następnego dostaje przyspieszenia jak Sokół Millenium po zażyciu kropelki coaxium. 😂😝😂

Podobnie jest jednak ze sprzedażą drugiego Battlefronta. Z tego co wiem, choć może dane, którymi dysponuję nie są zbyt dokładne, sprzedano około dziesięciu milionów egzemplarzy gry na świecie. Co samo w sobie nie jest gwarancją świetnego wyniku finansowego, ale płatności, które były w grze przez sporą jej część na pewno sprawiły, że zarobki niemal dorównały wydatkom na zrobienie gry.

Wiesz, to, że EA powinno stracić prawa do marki, to jest jedna strona medalu, a, he he*, druga, że wtedy od razu trzeba się zastanowić, komu te prawa dać, by nie mieć obaw o jakość i finanse. Niestety, ale na rynku nie ma obecnie drugiego takiego mocarza jak EA, który spełniłby oczekiwania (choć wiadomo, że nawet EA ich nie spełnia, ale w tym przypadku z niewyjaśnionych, niejasnych przyczyn).

W ogóle to chyba, mimo moich planów na kilka felietonów o Solo, następny napiszę właśnie o EA i ich podejściu do marki. 😊

* - heheszki, bo prowadzę w telewizji program o nazwie Druga strona medalu i zawsze, kiedy ktoś mówi tę frazę, reaguję choć drobnym uśmieszkiem pod nosem. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Sprzedaż Fify, Battlefronta i zastępca EA

EA jest mocne, prawda, nie o to chodzi by im zabrać licencję, ale żeby mądrze tą licencję wykorzystali - a tego, mając TAKĄ markę, nie robią.
Dzisiaj tak naprawdę to powinniśmy mieć już trzy tytuły na poziomie AAA, a mamy ? ... Disney jeśli już dał im licencję, to powinien wiedzieć co robi, na co się decyduje i co to oznacza - elektronicy zostawiają po sobie zgliszcza, niestety. Przykładów z ostatnich lat mamy nadto ... kurczę, nie dokończę już wpisu, bo zaraz konferencja Microsoftu ! - wiadomo, Cyberpunk

Od tak dawna

nie było porządnej gry SW, że aż się odzwyczaiłem. Nie umiem się tym jarać, jak jaram się np. Red Dead Redemption 2, CP2077, Dying Lightem 2, Mount & Bladem 2.

No ale jakieś tam zainteresowanie jest. Jednak, biorąc pod uwagę obecne tendencje w grach, spodziewam się bardziej nowego TFU, niż nowego Jedi Outcasta. A już o KOTORach to w ogóle zapomnijcie, nie rozśmieszajcie mnie.

No dobra. To niech robią tą grę, zobaczymy.

Re: Od tak dawna

Na coś pokroju KOTORów jest jakieś 0.000001% szansy.

Na coś pokroju Jedi Outcast/Academy jest jakieś 0.1% szansy.

Na coś pokroju TFU jest 30% szansy.

Moim zdaniem największa szansa jest na grę pokroju najnowszego Assassin`s Creeda. Gra akcji z elementami RPG, gdzie elementy RPG to tylko takie prowizoryczne questy, jakiś ekwipunek i prosty system rozwoju.

Re: Od tak dawna

Zgadzam się, nie mam na myśli, że dosłownie kalkę TFU dostaniemy, tylko raczej "jeśli już porównywać do czegoś z SW, to do TFU"

Re: Od tak dawna

Na KOTORa 0% szans. Kolejnej ej takiej gry już nigdy nie będzie, trzeba się z tym pogodzić.

Na AC 5% szans. Baaardzo bym chciał, ale wydaje mi się mało prawdopodobne. Taka gra wymaga zbyt dużego nakładu pracy.

Na TFU 10% szans. Gra w stylu TFU słabo by się sprawdziła jako multi i gra jako usługa.

Na Jedi Outcast/Academy 20% szans. Tutaj by było najłatwiej ciągnąć hajs z multi i po BFII zelży im na lepszym PR.

Pozostałe 65% szans stawiam na miks Jedi Knight i TFU. Taka opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.

Re: Od tak dawna

mkn napisał:
Pozostałe 65% szans stawiam na miks Jedi Knight i TFU. Taka opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.
-----------------------
Ja bym dodał jeszcze do tego miksa, Asasyna. Zdaje się, że Mossar już o tym wspominał, więc dopiszę się i ja . Wydaje mi się, że jeśli nie elektronicy, to przynajmniej ktoś tam w Disneyu - mający coś w głowie, powinien szczególnie obserwować tą markę. Szczególnie teraz, kiedy zapowiadają nowe otwarcie.
A jeśli chodzi o Kotora - to polecam obserwować, co ci goście z Apeirona teraz wyprawiają - nie tylko robią postępy w odświeżaniu oryginału, ale właśnie zapowiedzieli pierwszą dodaną planetę do gry - Yavin 4 ! : https://twitter.com/apeiron_kotor

Ja nie wiem kiedy oni to skończą, ale jak wypuszczą tego moda (oficjalnie to jest mod ), to wiele osób chyba padnie - w tym i ja

Re: Od tak dawna

Szczerze mówiąc, wolałbym aby skończyli podstawkę, a potem brali się za rozbudowę. Ale nie będę narzekać (gdy już wyjdzie). ~
Z "czekanych" modów należy jeszcze przypomnieć XWVM: https://www.moddb.com/mods/xwvm ~

Respawn słucha

Zaraz po ogłoszeniu fani założyli subreditta dotyczącego gry:
https://www.reddit.com/r/FallenOrder/

Bardzo szybko pojawił się tam community manager Respawn
https://www.reddit.com/r/FallenOrder/comments/8qc50b/quick_hello_from_respawn/

Początek kontaktu z fanami wzorowy. Niby będą czytać. Jeśli komuś się chce i wierzy, że jest w stanie chociaż w minimalny stopniu wpłynąć na kształt któregoś z elementów gry, to niech się udziela

Re: Respawn słucha

Lajkujcie post o Inkwizytorach i Vaderze. 😍

Re: Respawn słucha

Lajkujcie posty o Starych Rasach!

Re: Respawn słucha

Te będą na 100%, ponieważ wymyślanie nowych kosmitów od zera wymagałaby za dużo czasu i zwoązanych z nim pieniędzy.

Re: Respawn słucha

No i żeby był wybór rasy postaci

Re: Respawn słucha

Tak, bo chcę posiekać inkwizytorów Togrutaninem albo Nautolaninem!

Re: Respawn słucha

Zbyt mainstreamowe Tylko selkathowie

Re: Respawn słucha

To Chadra-Fanowie albo Talzowie

Re: Respawn słucha

Talzów to od przejścia fabuły dla wojownika sithów i 3/4 rycerza jedi mam serdecznie dość

Chandra-Fanowie to też dobry wybór chociaż najbardziej ekstrawagandzkim wyborem byłoby dodanie rasy Jaxxona

Re: Respawn słucha

Wszystko tylko nie Vader... Wymazanie gnojenia Vadera w TFU bylo zdecydowanie najwieksza zaleta skasowania starego kanonu.

Link

Re: Link

Logo sprawia wrażenie, jakby Star Wars Jedi miałoby być szerszą marką/tytułem serii. Jasne, może to być wersja robocza czy cokolwiek, ale miło, że myślą szerzej. Z drugiej strony mam nadzieję, że myślenie o przyszłości serii nie stanie się głównym elementem, bo mimo wszystko oczekuję spójnej historii gdzie tylko będzie zasygnalizowana ciągłość fabularna serii, a wielkiego budowania fundamentów które pod sequele.

Re: Link

Logo jest fanmade, a zdjęcia pochodzą z krótkiego materiału z sesji motion capture, do którego link podawała ShaakTi1138 w tym wątku http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23083#726766

Re: Link

Ehh, te smutne chwile kiedy człowiek się przekonuje, że jednak internet nie składa się w 100% z prawdy

Re: Link

To jest FAKE ! , logo doklejone, sesja prawdziwa - rok temu to puszczali ...

Logo

Logo jakieś takie wyjątkowo battlefrontowe. Nawet nie najgorsze, ale skoro wszyscy piszą, że to fejk, to Wam wierzę. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Vader Marvela

Martin potwierdził, że w "Vaderze" pojawią się aluzje do gry, ale dopiero w przyszłych numerach. Dla mnie to potwierdzenie, że będzie inkwizycja .

https://twitter.com/starwarscodex/status/1006243131149471745

Nawiązania do komiksowego Vadera

Cóż, nie nazwałbym pojawienia się inkwizycji aluzją. Jak dla mnie to bardzo ważny, i do tego bardzo oczywisty, element gry. Na sto procent pojawią się inkwizytorzy. Nie mamy się czym podniecać i zastanawiać dniami, marząc o tym, by się pojawili, bo to byłaby po prostu strata czasu. Będą i tyle. Nie ma co się doszukiwać jakichś dowodów na to, bo pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi w związku z zapowiedzeniem gry, tytułem i wyjawieniem czasu akcji, to właśnie była inkwizycja. I chyba nie tylko mi od razu przyszło to do głowy.

Tak swoją drogą, przerabiając słynny cytat: Everyone expects imperial inquisition. 😝😂😜

A co do tej aluzji w komiksie do gry, to ja bym prędzej powiedział, że jest nią Verla, bo wychodzi na to, że jest użytkowniczką Mocy. Może to ona będzie główną bohaterką gry? Choć tym bardziej w tym przypadku słowo „aluzja” nie pasuje, jako że mówilibyśmy o głównej bohaterce. No to może chociaż w grze się pojawi, fajnie spajając ją z resztą uniwersum. To byłoby w sumie fajne. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Force Unleashed ? ...

W ostatnich dniach zaczęły pojawiać się podobno wiarygodne informacje na temat nowej i tak wyczekiwanej gry od Respawn Entertainment - "Jedi : Fallen Order". Podobno gra ma gameplayem nawiązywać do "Force Unleashed", ale ma być bardziej stonowana - cokolwiek to znaczy . Jednego co możemy być pewni to to, że bohater nie będzie miał AŻ tak wielkich umiejętności w posługiwaniu się Mocą. Innymi słowy, ma być "realistycznie", jak w starszych grach czy filmach SW, miejmy też nadzieję, że nie będzie setek wrogów do ubicia - jak w typowym slasherze ...

PODOBNO też EA nie naciska by w grze był multiplayer (jejk !) i całe zło z nim związane - gra ma być singlowa, nastawiona na fabułę, i w dodatku bardzo mroczną ... czyli - wygląda na to, że możemy dostać taki Jedi Knight/Force Unleashed z mroczną fabułą w otwartym świecie (?). Mam tylko nadzieję, że to nie będzie SWFU 3, a bardziej ja wiem ? - coś jak "Uncharted" ? ...

Link : https://www.starwarsnewsnet.com/2018/09/star-wars-jedi-fallen-order-rumor.html

Re: Force Unleashed ? ...

Pewnie chodzi o to, że nie będzie stracania niszczyciela z orbity, skakakania za statkiem z orbity oraz solówki z Vaderem i Palpatinem

Re: Force Unleashed ? ...

Wszystko to brzmi trochę zbyt optymistycznie. "Stonowana" wg dzisiejszych standardów rozgrywka może się wydawać zbyt oldskulowa. Dziś wszystko ma być większe i bardziej epickie. Ale jak to mówią, pożyjemy zobaczymy. Pograł bym w coś takiego.

Re: Force Unleashed ? ...

EA i bez nacisku na multi? Taaa, jasne... Jak nie zobaczę to nie uwierzę.
Póki co te plotki nastawiają optymistycznie do gry.
Czekam z niecierpliwością na konkretne info.

Re: Force Unleashed ? ...

mkn napisał:
EA i bez nacisku na multi? Taaa, jasne... Jak nie zobaczę to nie uwierzę ...
-----------------------

... doskonale Cię rozumiem, to info odnośnie EA i multi powtarza się w wielu ostatnich newsach w sieci, czyli optymistycznie zakładając, coś może być na rzeczy . Uśmiałem się też z jednego komentarza, który gdzieś tam na jakimś portalu widziałem - ktoś podsumował swój wpis, by nie dać się nabierać na bajki EA, i absolutnie nie zamawiać pre-orderów, czyli uwierzę dopiero po instalce na kompie - pod czym oczywiście też się podpisuję

Ps. celowo `kompie", bom pecetowiec only 😈👍

Re: Force Unleashed ? ...

Tak szczerze to już dawno przestałem czekać na jakąkolwiek grę SW - za dużo czasu minęło.

Jak będzie to super, jak nie to... też fajnie

Re: Force Unleashed ? ...

Ja to wręcz oczekuję, że NIE będzie żadnej gry SW. ~

JFO jak TFU

Te wieści, które dochodzą do nas od kilku, a nawet kilkunastu dni to miód na moje uszy, jako że jestem wielkim fanem TFU. Jako fan tej gry do dziś marzę, by była przywrócona do kanonu w odnowionej i poprawionej wersji, jako że niemożliwe by było, by w obecnym kształcie obie części znalazły się w kanonie, a to ze względu na to, że wówczas byłoby kilka sporych nieścisłości względem obecnego kanonu. Tym niemniej jeśli Fallen Order miałby być wzorowany na TFU, to uznałbym to za pewną formę zadośćuczynienia za zdekanonizowanie TFU.

Pomijając fakt, że moją pierwszą myślą po ogłoszeniu tej gry było coś w stylu: „O, zapowiada się coś à la The Force Unleashed”. Choćby z racji zbliżonej tematyki i podobnych czasów, a także bohaterów, jako że zapewne pojawi się Vader, a główny bohater będący Jedi może być wzorowany na Galenie Marku. Oby. Choć wciąż łudzę się, że skoro samo TFU nie pojawi się w nowym kanonie (choć gdyby to zretconować...), to że chociaż przywrócą do niego Starkillera.

Mrok był zapowiadany, ale różnie może z tym być. Oczywiście, ze względu na to, że zapowiedziano, że gra będzie mroczna, te analogie i porównania do TFU zaczęły stawać się bardziej uzasadnione, ale nie łudziłbym się, że Disney stworzy grę choć w połowie tak mroczną co TFU. Ale tym bardziej nie spodziewałbym się czegoś na kształt Uncharted. Tematyka Jedi, Sithów, inkwizytorów, innych użytkowników Mocy i samej Mocy właśnie, to nie jest dobry pomysł na grę - w przeważającej mierze - przygodową. Uważam, że jeśli ktoś chciałby stworzyć Uncharted w świecie SW, to raczej z udziałem Hana oraz Chewiego i/lub Aphry.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: JFO jak TFU

Wspominając o Uncharted chodziło mi tylko i wyłącznie o gameplay, nie o story. A ponieważ wszystko na to wskazuje, że gameplajowo będzie to współczesny TFU, to właśnie w połączeniu z Uncharted mogłoby być ciekawie ... Sam wybór studia Respawn Entertainment do takiej właśnie gry to może być strzał w dziesiątkę, a gry pokroju TFU - nie wspominając o serii Jedi Knight, to już daaawnoo nie było. No i dodając do tego jeszcze fabułę osadzoną zaraz po "Order 66" ... kurczę, to musi się udać

Uncharted

A, no chyba że tak. Jeśli chodzi o jakość gry, to gdyby ją przełożyć na Fallen Order, to byłoby miodnie. Ale tak jak mówię: Uncharted ogólnie jest takim Indianą Jonesem, więc jeśli by to przełożyć na SW, to Han do takiej roli byłby idealny.

Poza tym muszę powiedzieć jedną rzecz, trochę schodząc z tematu, ale przy TFU pozostając: ostatnio sobie tę grę odświeżyłem (już któryś raz) i muszę przyznać, że duże wrażenie na mnie zrobiła pierwsza część. Gdybym nie wiedział, że wyszła dziesięć lat temu, to bym w życiu tak nie przypuszczał. Naprawdę, jak na tamten czas TFU było ewenementem światowym. Zobaczcie zresztą, jaki był przeskok jakościowy pomiędzy TFU a wspomnianym przez Ciebie Jedi Knightem, który wyszedł - o ile mnie pamięć nie myli - dwa lata przed TFU. A jeśli w kwestiach wizualnych i graficznych JFO miałoby być czymś lepszym niż TFU, a nawet Uncharted, to naprawdę nie wiem co powiedzieć.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Uncharted

Pierwsza część TFU zyskuje po latach, co widzę po sobie a także po znajomych, którzy wracają do tej właśnie pierwszej części. Wtedy, gdy gra się ukazała to graficznie była miazga - silnik Havoc, a właściwie jego połączenie przez magików z LucasArts z innymi narzędziami, dało powalające wtedy efekty. Szczególnie w ustawieniach maksymalnych, co nawet dzisiaj, na zupełnie lepszym sprzęcie wciąż robi wrażenie. Poza tym, w tym czasie kiedy gra się ukazała, możliwości kart graficznych rosły i robiły coraz większe wrażenie. Teraz, kiedy gry prezentują tak niesamowitą i realistycznie szczegółową grafikę, nawet nie chcę myśleć jak "Jedi Fallen Order" będzie wyglądał. Szczerze, to nie mogę się doczekać tych pierwszych zajawek, które zapewne będą rozkładane na wszelkie możliwe sposoby, by wydobyć jakieś szczegóły dotyczące fabuły samej gry. No, ale na to jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać

Re: Uncharted

No i jeszcze sam pomysł na fabułę - był naprawdę świetny !, aż dziwne, że nikt na to wcześniej nie wpadł

Re: Uncharted

No trochę pamięć Ci szwankuje. Ostatni Jedi Knight wyszedł w 2003. TFU jest z 2008.

Re: Uncharted

W dodatku na PieCe dopiero w 2009.

Rok wydania

No, to rzeczywiście spora różnica, która uzasadnia takie różnice jakościowe między Jedi Khightem a TFU.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Force Unleashed ? ...

Jak dla mnie brzmi to jak marzenia fana. Sam o tym marzę. JK w nowym wydaniu i może troszkę więcej z RPG.

Re: Force Unleashed ? ...

Powiem wprost - teraz albo nigdy . Jest kilka czynników, które do mnie przemawiają. Mniej więcej tak to widzę :

- Takiej gry od czasu TFU nie było.

- Jest cała masa starszych fanów, którzy darzą ogromnym sentymentem serię JK, i którzy
bardzo chętnie by zagrali w taki tytuł dzisiaj, w świetnej oprawie wizualnej, i EA o tym doskonale wie.

- Elektronicy są pod obstrzałem, nielubienie (celowo delikatne określenie ) tego wydawcy w światku graczy jest dość powszechne, a każde wzmianki o tym co EA (źle) zrobiło (np. zamknięcie Visceral) wywołuje lawinę nieprzychylnych komentarzy w sieci.

- Nadchodząca premiera Anthem i ewentualna porażka tego tytułu wali bezpośrednio w EA.

- Wreszcie, brak dobrej gry singlowej w świecie SW i ogromna irytacja graczy z tym związana wręcz "wymusza" na EA pewne ustępstwa (tak, ustępstwa ) na które jeszcze 2-3 lata temu były nie do pomyślenia. Innymi słowy, jest duże pragnienie sukcesu i pokazania światu - hej, zobaczcie, dajemy wolną rękę Respawn, wcale nie jesteśmy tacy EVIL !

I na koniec, Vince Zampella i jego ekipa. No kto, jak nie oni mogą zrobić dobrą grę w stylu JK/TFA ??? ...

Re: Force Unleashed ? ...

No wiesz, trzeba też brać pod uwagę dzisiejszy rynek. EA tworząc singla musiało by nam sprezentowac jakiegoś Kozaka pokroju Wiedzmina.

Re: Force Unleashed ? ...

RodzyN jr. napisał:
... EA tworząc singla musiało by nam sprezentowac jakiegoś Kozaka pokroju Wiedzmina.
-----------------------

Jadę po bandzie - tego właśnie od EA oczekuję !

Re: Force Unleashed ? ...

Re: Force Unleashed ? ...

Mimo że postaci Aphry nie trawię, grałabym!

Re: Force Unleashed ? ...

Można ją będzie zabić? Grałbym!

Re: Force Unleashed ? ...

Dla samej tej możliwości kupiłbym tą grę

Aphra

Mnie jedynie zastanawia, dlaczego tak wiele osób jej nie trawi. Okej, są pewnie powody ku temu, a ja też jeszcze nie przeczytałem wszystkich komiksów, gdzie ona wystąpiła, ale żeby aż tak? Wytłumaczcie mi, co ona takiego zrobiła, że jest przez niektórych traktowana jak Ezra, albo czasami i gorzej.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Aphra

Myślę, że niektórym (wielu?) przeszkadza jest absolutny egocentryzm i cwaniactwo. Mam wrażenie, że ludzie lubią cwaniaczków, dopóki mają jakiś kręgosłup moralny. Aphra niby ma przejawy posiadania kręgosłupu moralnego, ale bardzo szybko przekonuje czytelnika, że jednak go nie ma.

Re: Aphra

Też tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że to z powodu jej charakteru - jest po prostu zła, egoistyczna, manipuluje ludźmi, zabija bez skrupułów, kłamie i nie radzi sobie z własnymi emocjami.

Ale według mnie to tylko sprawia, że jest świetnie napisaną, wielowymiarową postacią. ^^ Oj też bym grał w Aphra: Tomb Raider!

Re: Aphra

Głównie (tylko?) na Bastionie jest tak traktowana

Re: Aphra

Egocentryzm i cwaniactwo, chciwość itp. to są rzeczy ludzkie i wybaczalne.

Umknęło Wam, że panna archeolog, aby wkraść się w łaski drugiego największego złola w galaktyce, każe torturować bogu ducha winnego gościa tylko dlatego, żeby wydobyć informację. Gościa, który nie jest jakimś właścicielem niewolników, szefem kartelu czy innym niemilcem, tylko zwykłym frajerem? Informację, która nie była tajemniczą recepturą leku na raka. Do tego, zatrudniając do tego sadystycznego droida? Serio nie macie z tym problemu? Przy tym rycerz Reński, karzący wystrzelać wieśniaków wydaje się ludzkim i litościwym panem.

Już pominę sprawę z tym kumplem Posly, którego wystawiła na strzał jedynie w celu strigerowania tego pierwszego.

Re: Aphra

Gdyby to był poważny komiks to bym nienawidził Aphry.

Po pierwszych ~10 numerach stwierdziłem, że olewam tą serię, bo jest dla mnie absurdalna i, z tego też powodu, mało interesująca. Dopóki nie poszedłem drogą mkna, który nastawił się ten komiks to chora jazda bez trzymanki, w której nie ma sensu się doszukiwać powagi tylko po prostu bawić się tym klimatem, humorem i abstrakcyjnym podejściem do rzeczywistości. Przynajmniej tak to odebrałem w którymś poście mkna.

No i czyta mi się to serio o niebo lepiej. Nie jestem fanem Aphry jako postaci, ale już nie wkurza mnie jej brak serca. Jak dzieje się coś dziwnego to też nie mam automatycznie założonej czapki pt. "Przeeecież to jest nierealne". A poza tym zdarzają się perełki takie jak ostatni annual Aphry i zakończenie "The catastrophe con". No i jest to bardzo oryginalny komiks jak na standardy SW.

Aczkolwiek wolałbym więcej Aphry-Archeolog niż Aphry-Jestem-Głęboko-W-D****. Jako archeolog da się lubić, nawet jeśli trochę dąży po trupach do celu.

Re: Aphra

No nie twierdzę, że zakumplowałbym się z nią IRL. Nie mam żadnych wątpliwości, że Aphra jest bezwzględnie złą i parszywą osobą. Ale jest to świetnie napisana postać! Lubie historie z nią, bo są naprawdę czymś świeżym w uniwersum SW.

A możliwość wcielenia się w taką postać w grze? To by było coś pięknego! Tomb Raider + Postal!

Re: Aphra

A nie, to prawda - jest świetnie napisana, historie są fanje i ciekawe i w samym komiksie o sobie jest o wiele bardziej "przyjazna" [lub lepiej - bardziej stonowana] niż w komiksie o Vaderze. I gdyby się to zakończyło właśnie tak jak powinno się zakończyć - wyrzucił ją przez śluzę [jak wielu innych przecież] i cześć (a potem pociął te droidy) to byłbym bardzo usatysfakcjonowany.

A w grę gdzie można by było ją uciukać grałbym, jak już pisałem. Wolfensteina też bardzo lubiłem.

Re: Aphra

Finster Vater napisał:
I gdyby się to zakończyło właśnie tak jak powinno się zakończyć - wyrzucił ją przez śluzę [jak wielu innych przecież] i cześć (a potem pociął te droidy) to byłbym bardzo usatysfakcjonowany.
-----------------------
No bo taki koniec byl praktycznie obiecany na samym początku tej serii. Tak się cieszyłem gdy ją wepchnął do śluzy a tu nagle ona żyje?! Ze zlości aż w biurko uderzylem pięścią

Nie dość że wikiwała samego dartha vadera swoją "śmiercią" to jeszcze lata sobie po galaktyce jak gdyby nigdy nic! To jest kuriozalne!

Re: Aphra

Jeśli chodzi o sposób pisania Aphry, to jest super - jest postacią inną, tak bardzo inną od reszty, no i do tego złożoną. Nie przeszkadza mi też jej okrucieństwo - a co to, mało mamy takich w SW?

Ja znienawidziłam jej, gdy pierwszy raz pojawiła się w "Vaderze" i wyskoczyła do niego z tekstem w stylu (sorki, nie mam komiksu przy sobie): "Jak mam do ciebie mówić, o wasza mroczność? Lordzie? Lol".

W tym momencie Vader powinien był skończyć z nią w najbardziej bolesny sposób, w jaki to tylko możliwe. Ale nieeeee, ją przecież chroni plot armor, więc drugi największy złol galaktyki nic jej nie zrobi. Wepchnął ją do śluzy? No i co? Przecież i tak przeżyje.

Poza tym jest potworną pozerką: udaje wyluzowaną i "kul", by zrobić wrażenie... no właśnie, sama nie wiem na kim. W tym względzie przypomina mi nieco Kazudę. Niby jest dorosła, ale zachowuje się jak gimbus.

Aphra

Łoł, dawno nie było aż takiego odzewu po moim pojedynczym poście. Dzięki. 😝

Miło, że się wypowiedzieliście, bo jedynie potwierdziliście to, co ja o niej myślałem, pisząc na przykład o jej okrucieństwie. Tyle że Wy, drogie koleżanki i koledzy, w większości uznajecie to za jakąś wadę, co mnie dziwi, bo mam do tego podobne podejście, co Shaak - czyli że to po prostu pozytyw w tym świecie. No bo przecież - tak jak napisała Shaak - mnóstwo jest postaci w tym uniwersum, które są brutalne i okrutne - z samym Vaderem na czele.

W zasadzie postrzeganie jej przez Shaak jest mi najbliższe, bo też miałem Aphrę za taką luzaczkę, która tylko na takową pozuje, bo gdy przychodzi co do czego, to sytuacja ją przerasta.

Co do tego wyrzucenia ją przez śluzę, to zgadzam się, że nie powinna tego przeżyć, ale widzę, że to Was na tyle wkurzyło, że aż przez to zaniżyliście jej ocenę jako postaci. Czego nie rozumiem, bo taka kwestia - moim zdaniem - nie może wpływać na ocenę postaci jako takiej.

Tym niemniej to, co mnie denerwuje, to te jej dwa groteskowe, karykaturalne droidy. To jest tak okropny i niezdarny, bijący w oczy pastisz, że aż oczy bolą, gdy na te dwa nieudane pokractwa patrzę. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na ocenę samej Aphry, bo ona jest oddzielną postacią, ale musiałem to po prostu wyartykułować.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Aphra

Szczerze mówiąc, na początku podobały mi się te dwa droidy. Teraz za każdym razem jak się pojawiają to poziom mojego zainteresowania mocno się zmniejsza. Oba droidy padły ofiarą własnego sukcesu, bo teraz każde pojawienie się tych droidów to ta sama śpiewka co w pierwszym Vaderze. Nie ma tu nic nowego, nic ciekawego.

Re: Aphra

Mi nie przeszkadza tyle okrucieństwo, ile bezsensowne okrucieństwo lub też skierowane wobec osób które są jakoś uzupełnienie niczemu niewinne. I też nie mam problemu jak Dass Jennir strzela do bezbronnego miłośnika wyszukanych potraw, no może tylko "a przecież mógł go rozpuścić w kwasie".

Bo taki np. Cad Bane czy Vader nie udają że są postaciami pozytywnymi. A tutaj mamy - o patrzcie, sympatyczna pani archeolog z tatusiem bada sobie grobowiec - tylko że my wiemy, co ona robiła wcześniej.

Aphra i droidy

Mnie z kolei te dwa droidy od początku irytowały. Wyjątkowo przerysowane, a przez to niepoważne.

Co do samej Aphry, to jasne, zgadzam się z tym, że Vader to co innego niż Aphra w kwestii samego okrucieństwa i brutalności. Ale to, że z jednej strony jest bojącą się wielu rzeczy młodą dziewczyną, posiadającą uczucia, a z drugiej szukającą ucieczki w torturach i zadawaniu bólu pomocnicą Vadera, jedynie sprawia, że jest bardziej złożoną postacią. Dla mnie jej brutalność i to, jak się ona objawia, to bardziej pozytyw, bo dzięki nim jest oryginalna i niejednoznaczna, o czym zresztą ktoś już tu wspomniał.

Niech Moc będzie z Wami.

Aphra

Ojej, to byłoby złote. Ja w przeciwieństwie do Shaak Ahprę lubię. Z chęcią zobaczyłbym ją gdzieś na ekranie, choćby w jakimś serialu animowanym (nie w Resistance oczywiście, bo by ją - tak jak każdego w tym paszkwilu - zepsuli), ale gra też by uszła. Jeszcze jakaś gra o piratach, z Lassą Rhayme i/lub Hondem, i byłoby pięknie. 😍

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Aphra

Star Wars: Space of Thieves
Blaster and Bones
Piraci z Zewnętrznych Rubieży: Skrzynia Hrabiego Dooku
I oczywiście The Secret of Kowak Planet

Będzie na gwiazdkę ? ...

Jejk !, komuś coś się wymskło - przy okazji corocznego ogłaszania wyników finansowych przez EA, i takich tam jeszcze bajerów dla inwestorów, Andrew "samagóraEA" Wilson przypadkowo zdradził, że Respawn wyda DWIE gry na gwiazdkę 2019 ! .
Oczywiście, jedną z nich zapewne będzie (trzymajmy kciuki !) Jedi : Fallen Order, a teraz pytanie o jakim drugim tytule jest mowa ?. Pierwsze co przychodzi do głowy, to Titanfall 3, ale - biorąc pod uwagę niebyt dobre wyniki finansowe ostatniej odsłony, być może chodzi o jakiś inny, duży tytuł, który jak na razie udaje się trzymać w tajemnicy ?
Co prawda, natychmiast przyszło sprostowanie z Respawn, że tak naprawdę to tylko "easter egg", ale, newsik poszedł w sieć i hula na popularnych portalach aż miło

Sources : https://www.dualshockers.com/respawn-new-game-2019-titanfall-3/

Jedi : Fallen Order - oczekiwania

Bida i nędza w temacie gier SW powodują, że człowiek zakłada i takie tematy - ale, czas leci nieubłaganie, i choć wydaje się, że do pierwszych większych informacji dotyczących samej gry jest jeszcze daleko, to nim się zorientujemy, będziemy mieli już targi E3 a na nich (oby) wysyp informacji, oficjalny trailer, a być może i Respawn zaprezentuje i sam gameplay.
A więc, nie czekając na (pozytywne oczywiście) zaskoczenie samą grą, pomyślałem sobie, że napiszę czym chciałbym być zaskoczony, i czego oczekuję od samej gry.
Jeśli więc macie swoje przemyślenia - to piszcie poniżej, zobaczymy co z tego za rok się sprawdzi ...

A więc ...

Moje oczekiwania co do gry to zlepek wieloletnich nadziei, tego czego nie dostałem w pełni, tak jak oczekiwałem w grach SW, a na co czekałem - więc ... oczekuję przede wszystkim wspaniałej, wciągającej i wielowątkowej historii z twistami niczym w KotOR-ach, rozbudowanych dialogów i niejednoznacznych wyborów nie tylko jeśli chodzi o podział light side/dark side, ale czegoś podobnego jak np. w Mass Effectach, choć jeszcze bardziej rozbudowanego. KLIMAATUUU tego świata, czegoś tak namacalnego, co było obecne dla mnie w Max Paynie (jedynka !) Gothicach, Scrollsach (Morrowind !!!), czy np. Asasynach (Italia !). Chcę zanurzyć się w tym świecie, by móc powiedzieć - łał, jestem w Star Wars ...
- w pełni satysfakcjonującej customizacji naszego bochatera, nie tylko jeśli chodzi o sam wybór postaci czy tego jak będzie nasza postać wyglądać (ogrom detali do wyboru) ale także możliwość stworzenia własnego indywidualnego ubioru, czy też broni - lightsabera.
- a jeśli już miecze świetlne, to oczywiście epickich walk, rozbudowanych kombinacji odpowiednich czy też tylko dostępnych dla danej klasy - tak, klasy, nie wyobrażam sobie by w takiej grze zabrakło możliwości wyboru klasy tak na początku gry, jak i później, tzw. Prestige Class. Czy będzie to TPP czy też FPP - a może i miks, to cokolwiek będzie, ważne żeby urywało *upę w trakcie rozgrywki !, żeby robiło jeszcze większe wrażenie niż lata temu Jedi Knight-y, niech po prostu będzie to uczucie bycia Jedi w grze.
- rozbudowanych umiejętności i mocy, tzw. "feats`ów i power`ów", rosnących wraz z levelem naszego bochatera, stylów walki lightsaberem tak domyślnych jak i możliwych do nauczenia w samej grze, lub też zdobycia w trakcie np. wykonywania zadań - od razu napiszę, misji od początku rzucających nas na głęboką wodę. W końcu to ma być mroczna gra i mroczne czasy, prawda ?
- last but not least, świetnej ścieżki dźwiękowej, motywów dźwiękowych, ambientów i czego tam jeszcze - słowem klimatu dźwiękowego jak z mojego ulubionego Morrowinda ... i mniej więcej tak bym to właśnie widział w Fallen Order-rze, tego oczekuję, nie wyobrażam sobie by tego nie było. Rzekłem.

Re: Jedi : Fallen Order - oczekiwania

To ja poproszę o MOBILKĘ! Gra powinna umożliwiać interakcję z wieloma miłośnikami mobilek jednocześnie, więc niech sobie darują tryb jednoosobowy, bo to nuda i nic się nie dzieje. Oczywiście powinny spadać skrzyneczki z dobrem wszelakim, a dinksy, na które nie chce się czekać powinno móc się kupić, aby łatwiej było zadać śmierć frajerom bez kasy, z wężem w kieszeni itp. Księżniczki, jednorożce, częste płatne DLC itp., to oczywista oczywistość, aby się nie nudzić. Ma być kolorowo i wesoło.
Powinno się to wszystko łatwo i tanio napisać, więc nie wiem dlaczego trzeba tak długo czekać?

Re: Jedi : Fallen Order - oczekiwania

Re: Jedi : Fallen Order - oczekiwania

-W maju tego samego roku [2020] premierę ma opóźniony przez zamknięcie studia i zmianę koncepcji gry Jedi: Fallen Order. Za $200 otrzymujemy pięciogodzinną liniową kampanię ograniczającą się do siekania szturmowców i multi z trybem pseudo battle royal. Aby odblokować całą zawartość będąc graczem f2p należy spędzić w grze jakieś 300h. Postać można ulepszać przedmiotami zdobytymi z trakcie gry, wtedy lepiej sobie radzi w multi. Kosmetyki można już kupować za realna kasę, za wszystkie płaci się koło $300. Po dwóch tygodniach wychodzi DLC za $100 dodające dodatkowe mapy.
A tak poważnie to chcę tylko żeby tego nie zwalili i w końcu wydali porządną grę SW, w normalnej cenie, ukończoną, grywalną, dającą przyjemność chociaż na dokończenie kampanii. Taa, wiem, ale w temacie gwiazdek z nieba poproszę jakąś malutką neutronową która spadnie na Redwood City.

Re: Jedi : Fallen Order - oczekiwania

Nie będę się sugerował Waszymi odpowiedziami tylko spróbuję napisać to co chciałbym zobaczyć w tej grze. Mimo, ze nie wiemy o tej grze praktycznie nic.

1. Na pewno najważniejsza jest dla mnie fabuła. Jeśli historia jest w stanie mnie wciągnąć to potrafię przymknąć oko na niedoróbki w mechanice. Chciałbym fabuły, która nie będzie tylko tworem stworzonym pod mechanikę i służącym do tego, żeby bohater non stop trafiał na kolejnych, trudniejszych przeciwników. Niech to będzie przemyślana od początku do końca historia, która będzie interesującym dodatkiem do lore Star Wars. Chciałbym zobaczyć postacie z okresu post ROTS, ale bez przesadnego fan serwisu. Mi by wystarczyło gdyby na jakiś czas pojawił się któryś z ocalałych Jedi z komiksu o Vaderze, może nawet Quinlan. Chętnie zobaczyłbym też jakieś powiązanie fabularne z ekipą Sawa Gerrery, ale to nie jest konieczne. Niech to będzie historia skupiona na ocalałych Jedi.

2. Na pewno fajnie by było gdyby gracz miał w miarę swobodę w poruszaniu się po świecie, mógł sam wybierać sobie kolejność wykonywania zadań. Ale jeśli pomysł twórców jest taki, żeby Fallen Order był bardziej liniowy to nie jest to dla mnie problem. Tylko wtedy fabuła musi być epicka. W przypadku otwartego świata fabuła może być luźniejsza, byleby przedstawiony świat był ciekawy i wciągający.

3. Mechanicznie nie oczekuję cudów. Idealnie by było gdyby mechanicznie wyglądało to jak np. w W3. Ale jeśli będzie to bliższe grom Naughty Dog czy chociażby Assassin`s Creed to też będzie okej. Na pewno walka mieczem świetlnym musi być przyjemna. Z drugiej strony nie chciałbym, żebyśmy od pierwszej misji korzystali z miecza. Spokojnie mógłbym pobiegać z blasterem przez pół gry.

4. Nie przesadźcie z dodatkami. Nie potrzebuje miliona slotów na ekwipunek, upgrade`owania broni i craftowania strojów. Nie muszę godzinami ustawiać drzewka talentów. Jasne, te aspekty, jeśli są dobrze zrobione, potrafią dać dużo radości. Ale zupełnie tego nie potrzebuję.

5. KLIMAT. KLIMAT. KLIMAT. SW musi być klimatyczne i liczę na to, że w FO też tak będzie.

Chris Avellone i "Fallen Order" ...

No, wczorajsza wiadomość tweeterowa, że jeden z najlepszych projektantów gier pracował przy nadchodzącym dużymi krokami "Jedi : Fallen Order", wywołała niemałe poruszenie i wlała dużą dawkę optymizmu w i tak już pokiereszowane serca i poszarpane nerwy fanów growych SW.
Człowiek-legenda, współtwórca takich kultowych opowieści jak "Icewind Dale", "Neverwinter Nights", "Fallout", "Planescape : Torment", a z naszego gwiezdno-wojennego podwórka - oczywiście "Knights Of The Old Republic 2 : The Sith Lords". Jego nazwisko, to gwarancja wysokiego poziomu opowieści, tym bardziej więc cieszy, że Chris od dłuuugieego już czasu pracował w Respawn Entertainment, a informacja o tym była i jest dostępna na jego profilu w serwisie "Linkedin : https://www.linkedin.com/in/chrisavellone/ !.

Aż dziwne, albo mało kto zwrócił na to uwagę, bo info o jego zaangażowaniu w Respawn, jakoś nie pojawiało się na popularnych portalach growych, albo ja nic takiego nie zauważyłem - inaczej dałbym newsa . Przy okazji niejako, przypomnę, że Chris Avellone pracuje także i dla naszego Techlandu, gdzie zajmuje się scenariuszem "Dying Light 2".
Wracając zaś do samego "Jedi : Fallen Order" i wpływu Chrisa na warstwę fabularną całej gry, to "miks" takiego studia (Respawn), z takim nazwiskiem (Avellone), może dać iście piorunującą mieszankę wybuchową.
Nie dziwią więc słowa i komentarze pochwalne dochodzące z samego szefostwa EA, że - "ta gra rozwali nam mózgi" , w co oczywiście jestem w stanie teraz uwierzyć, ale też i podchodzę jednak z dystansem. Wiadomo przecież ile to już takich komentarzy odnośnie zapowiadanych gier słyszeliśmy, a ile faktycznie się sprawdziło na przestrzeni ostatnich lat. Nie zmienia to jednak faktu, że wczorajszy news na pewno podniósł ciśnienie u niejednego fana, daje duuużąą nadzieję, by patrzeć z optymizmen na ten tytuł.

Dla mnie, i zapewne wielu, jest to chyba ostatnia nadzieja na dobrą - bądź świetną grę Star Wars, osadzoną w bardzo ciekawym okresie, z mroczną i intrygującą fabułą, i dającą pełnię doświadczenie bycia Jedi, jakiej nie dała jeszcze dotąd żadna gra (copyright by EA ).
Cóż, pozostaje więc trzymać kciuki, i czekać. Do Celebration

Re: Chris Avellone i "Fallen Order" ...

Jak sam wiesz moja przygoda z oboma KOTORami była nieziemska i pewnie jeszcze do nich wróce.. właściwie do jedynki już wróciłem. No. Ale Avellone. Jego angaż bardzo podnosi moje oczekiwania. Wszelkie wycieki dotyczące fabuły już mogły nastawiać pozytywnie ale jeśli Chris jest chociaż w części odpowiedzialny za fabułę, prowadzenie historii to jest na co czekać. I ja czekam na Celebration tak jakby to była grudniowa premiera. Tak się czuję pierwszy raz przed jakimkolwiek Celebration.

Wyciekła fabuła ? ...

W sieci pojawiły się właśnie plotki, jakoby wyciekły szczegóły fabuły "Jedi : Fallen Order" !. Konkretnie, niepotwierdzone informacje rozpowszechniła osoba, która podobno była na jakiejś prezentacji marketingowej Disneya, na której to omawiano szczegóły dotyczące gry. Fabularnie, "Fallen Order" rozgrywany ma być po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Głównym bohaterem jest Cal, padawan (?), który w jakiś sposób przetrwał likwidację rycerzy Jedi na skutek "order 66". Jego towarzyszką (?), mentorką (?) będzie kobieta o imieniu Cerses. W samej grze pojawią się postacie znane z uniwersum Star Wars, między innymi Inkwizytorzy - wraz z Siódmą i Dziewiątą Siostrą na czele.

Link - https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-leak-contains-story-info-coming-november-2019-rumour

Reddit : https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/a24dyj/some_info/

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Aha, fajnie... Jakby nie mogli zrobić TFU III...

Niech robią, byle byli force userzy w głównych rolach

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Qel Asim napisał:
Aha, fajnie... Jakby nie mogli zrobić TFU III...

-----------------------

A idź z tym!

Fajnie brzmi, byle nie miało 5 godzin faktycznej fabuły...

Re: Wyciekła fabuła ? ...

TFU II i Jedi academy w 4 godziny można przejść.

ale

te siostry to z Seksmisji?

Re: ale

Możliwe, w każdym razie też mają niezły burdel.

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Hehe to chyba raczej wyciek kontrolowany 😁 Nic co nie bylo wiadome lub nie mozna sie bylo samemu dowiedziec. Gra ma wyjsc w przyszlym roku wiec pasuje juz che robic chyyba troche robic szumu w okol niej 😉

Re: Wyciekła fabuła ? ...

AJ73 napisał:
Głównym bohaterem jest Cal

-----------------------
Cal(eb) Dume?

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Aha 😜

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Nie, raczej Kanan nie pasuje timeline`owo do tej historii a w ogole autor leaka twierdzi, że Cal to nazwisko.

Fabuła

Nic sensacyjnego, raczej coś, czego wszyscy się spodziewaliśmy, z tym zastrzeżeniem, że zamiast początek spoilera jednego Jedi będzie - przynajmniej według tych doniesień - dwóch koniec spoilera. Czy to lepiej, czy gorzej - nie wiem. Może ani to, ani to. Zależnie, jak poprowadzą fabułę, przedstawią losy i relacje mistrza i ucznia. Jeśli będzie to coś oryginalnego, to się na to cieszę. Gorzej, jak będzie to takie kopiuj wklej z Kanana i Ezry. Nawet nie dlatego, że ich losy i wzajemne relacje były w jakiś sposób złe, ale dlatego, że lepiej nie powtarzać tego scenariusza. Który jest o tyle prawdopodobny, że co prawda akcja gry miałaby się dziać jakieś 13-14 lat przed pierwszym sezonem Rebels - a to dużo - ale realia w gruncie rzeczy te same, a to mogłoby odrzeć tę historię z jej wyjątkowości i oryginalności. Ale jestem jakoś dziwnie spokojny, że będzie to coś dobrego i oryginalnego właśnie.

Swoją drogą czemu akurat początek spoilera siódma i dziewiąta? O ile siódmą jestem w stanie zrozumieć, bo z perspektywy całego wątku inkwizycji w kanonie była i jest jedną z ważniejszych postaci, i jeśli jej losy zostaną w ciekawy sposób w grze przedstawione, to tylko wzbogaci i pogłębi to wątek inkwizycji, a przez to całego kanonu, którego ważnym elementem jest właśnie inkwizycja. Ale czemu dziewiąta siostra, która jest i była raczej zapychaczem i niezbyt ważną i interesującą postacią? Cholera wie koniec spoilera.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Fabuła

Odnośnie drugiego spoilera - pierwsze ci mi przychodzi do głowy, to swego rodzaju "twist" dość często występujący w fabułach gier. Celowy zabieg, gdzie zdawałoby się postać poboczna, drugoplanowa, a nawet zupełnie mało znacząca - w trakcie rozwoju fabuły (i naszego bohatera) wywala scenariusz do góry nogami, powodując u gracza efekt WOW ! ... ewentualnie palpitację serca

Siostra

Re: Siostra

Yyeeess ! super !, 10/10💗, niech nie przestaje ! - znaczy się, niech jeszcze dopija/poleją, coklolwiek, mmoooree ! 👍

Re: Siostra

Jeśli to prawda to doceniam takie przenikanie się w uniwersum. Choć przyznam że nie wiem czy była jakaś kontynuacja losów Bariss po TCW i nie wiem czy to ma ręce i nogi. Jak dla mnie jako kontynuacja jej losów z TCW to taki pomysł brzmi świetnie.

Re: Siostra

Nic szokującego ani zaskakującego, może coś w tym być, ale nie musi. Jak tylko w 2 sezonie Rebeliantów pojawiła się Siódma Siostra, to fani od razu snuli domysły, że to Barris. Z jakiegoś powodu Rebelsi i komiks o Vaderze unikali tematu Inkwizytorów 1-4. Fallen Order to idealnie miejsce, żeby ich w końcu ujawnić, no bo jak nie tam to gdzie?

Re: Siostra

Heh, tak sobie właśnie pomyślałem, że teaser (?) trailera tej gry możemy dostać wcześniej, niż pierwszą zapowiedź Ep.9

Re: Siostra

Yy a wg mnie to nie pasuje w ogole. Raz ze wzgledu na to, ze sie Anakin znal z nia dobrze i zbyt duze ryzyko, ze ona go pozna po drugie z uwagi na okolicznosci w jakich widzieli sie po raz ostatni. Ma to mniej wiecej taki sam sens jak Chewbacca noszacy Yode w 3 epizodzie...

Re: Jedi: Fallen Order

Może być naprawdę ciekawie

Premiera wcześniej !

Wcześniej niż było planowane, EA potwierdziło na wczorajszej konferencji dotyczącej między innymi wyników finansowych spółki, że "Jedi : Fallen Order" ukaże się na jesieni tego roku ! https://www.gamespot.com/articles/ea-confirms-star-wars-jedi-fallen-order-is-still-s/1100-6464831/

Przy okazji, oprócz świetnych wyników finansowych, potwierdziło się też i to, że współpraca pomiędzy Disney a EA jest bardzo dobra i korzystna dla obu firm, a licencja na gry Star Wars jest w dobrych rękach, i Disney nie zamierza niczego zmieniać. Bob Iger przyznał poniekąd, że Disney nie potrafi sobie radzić na rynku growym, więc oddali ten kawałek komuś (EA), kto ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i wie jak to robić .
Przy okazji EA pochwaliło się sukcesem swojej nowej gry - "Apex Legends", czyli darmowego fps-a od Respawn Entertainment, który bije rekordy frekwencji. 2,5 miliona użytkowników w dzień po premierze robi wrażenie ! :

https://twitter.com/TitanfallBlog/status/1092917851864862720?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1092917851864862720&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.gry-online.pl%2FS013.asp%3FID%3D113289

Wracając do "Jedi : Fallen Order", przy okazji premiery "Apex-a" okazało się, że nad nową grą SW pracuje zespół, który został wcześniej założony "wewnątrz" studia. Nad całością czuwa zaś Stig Asmussen, który dołączył do Respawn i od razu zaczął tworzyć zespów właśnie z myślą o nowej grze Star Wars. Ponieważ gość wie jak się robi duże, wysokobudżetowe tytuły, to i być może doświadczenie to mogło wpłynąć na ogłoszenie wcześniejszej premiery "Fallen Order".

źródło : https://www.dualshockers.com/star-wars-jedi-fallen-order-respawn-titanfall-apex-legends/

Re: Premiera wcześniej !

AJ73 napisał:
Przy okazji, oprócz świetnych wyników finansowych, potwierdziło się też i to, że współpraca pomiędzy Disney a EA jest bardzo dobra i korzystna dla obu firm, a licencja na gry Star Wars jest w dobrych rękach, i Disney nie zamierza niczego zmieniać. Bob Iger przyznał poniekąd, że Disney nie potrafi sobie radzić na rynku growym, więc oddali ten kawałek komuś (EA), kto ma duże doświadczenie w tej dziedzinie i wie jak to robić ./
-----------------------

Dafuq?

Znaczy się, w kwestii wyciągania kasy przyznam rację.

Re: Premiera wcześniej !

“We’re good at making movies and television shows and theme parks and cruise ships and the like, we’ve just never managed to demonstrate much skill on the publishing side of games,” Iger said in response to a question about Disney’s potential future involvement in video game development."

Tak się zaczytałem co tam jeszcze rzecze Iger, że zapomniałem z tego wszystkiego dać linka, krucabomba ! - także daję :

- https://variety.com/2019/gaming/news/disney-video-game-star-wars-ea-1203129606/

Update !

I od razu mówię tak ! : https://giphy.com/gifs/9GLiEBLM0qiSQ/fullscreen ...

EA CFO Blake Jorgensen potwierdził w wywiadzie, że istnieje już grywalne demo gry, grał sam około 20 minut, i że gracze w najbliższych miesiącach* zobaczą gameplay z gry !.
Powiedział także, że w grze doświadczymy bycia Jedi w pełni tego słowa znaczeniu, i że gra dosłownie rozwali nam mózgi !

* mówiąc o "najbliższych miesiącach, zakładam tutaj - być może zbyt optymistycznie, ale obstawiam pierwszy teaser/trailer na wiosennym Celebration. A kto wie, być może i zamknięte pokazy dla mediów ?. Natomiast na E3 to już nie ma bata - tu już na pełną skalę będą jechali z "Fallen Order", czyli pełny zwiastun i gameplay zapewne będzie

źródło :
https://www.starwarsnewsnet.com/2019/02/disney-and-ea-provide-updates-on-future-video-games.html

Re: Update 2 !

Wszystko się potwierdza w dniu dzisiejszym - prace są tak zaawansowane, że gameplay z gry zobaczymy niebawem. Andrew Wilson z EA ponownie potwierdził słowa Jorgensena ze spotkania EA z inwestorami : Zostaniemy zmiecieni tym co zobaczymy. W grze podobno w pełni uchwycono immersję bycia Jedi.
Zespół, który pracuje nad tą grą, to prawdziwi weterani i mistrzowie w swojej profesji. Nad wszystkim czuwa Stig Asmussen, który pracował między innymi nad serią "God Of War", a w zespole siedzą ludzie, którzy pracowali nad największymi tytułami action-rpg.
Grywalna część jest podobno tak dopracowana, że EA optymistycznie zakłada szybkie podzielenie się z czekającymi jak na słońce, wyposzczonymi fanami SW

źródło : https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-is-very-far-along-in-development-more-details-in-the-next-few-months

Re: Premiera wcześniej !

Ale wczesniej wzgledem czego?? Przeciez juz od dawna mowilo sie o jesieni i listopadzie, a twn artykul tylko to potwierdza.

Re: Premiera wcześniej !

Nie, mowa była o okresie świątecznym 2019. Czyli na gwiazdkę - takie były pierwsze informacje odnośnie premiery, po oficjalnych newsach, że gra powstaje. A wczoraj oficjalnie już potwierdzone przez EA - gra ukaże się na jesieni tego roku.

Re: Premiera wcześniej !

Mówili o jesieni i ja nawet byłem święcie przekonany, że wyjdzie w listopadzie, tak jak zresztą BFy.

Re: Premiera wcześniej !

Tu masz linka oficjalnego z ostatnich dni : https://www.gamespot.com/articles/respawns-star-wars-jedi-fallen-order-is-still-on-t/1100-6464831/

A tak to wygląda cytując :

"At E3 2018, Respawn Entertainment CFO Vince Zampella announced the new Star Wars game is scheduled specifically for 2019`s holiday season. This suggested Fallen Order would arrive in late November or early December. It`s probable this is still the case, although the use of "fall" in the EA financial report instead of "holiday season" could suggest the game is now scheduled to release a little earlier."

Od początku mowa była o okresie świątecznym - czyli gwiazdce. Teraz potwierdzili, że gra ukaże się na jesieni. Szczerze, to nie ma sensu się spierać czy wyjdzie miesiąc-dwa wcześniej czy też później. Ważne, żeby to była dobra gra, najlepiej taka, która rozwali nam mózgi

Re: Premiera wcześniej !

Tzn. ja tego nie neguje, po prostu nie patrzyłem kiedy gra ma wyjść. Jakby nie patrzeć zima zaczyna się 22-23 Grudnia

Re: Premiera wcześniej !

Correct

Teraz to się wkręciłem

Re: Teraz to się wkręciłem

Tak, ale Anthem jest w produkcji o dwa lata dłużej ...
O ile mój hajp na "Fallen Order" cały czas idzie do góry, to jednak nie przykładam jakiejś szczególnej uwagi co do lat w których te gry powstają. Patrząc jednak po cyferkach, to powinniśmy dostać gry, które rozwalą nam mózgi !

Re: Teraz to się wkręciłem

Jasne, rozumiem Cie, ale w porównaniu do Battlefronta jest to miła odmiana. No cóż, niebawem powinniśmy dostać jakieś materiały, trailer to zobaczymy co i jak

Re: Jedi: Fallen Order

Będzie chyba zrzynka z TFU.

Jedi Fallen Order na Celebration !

Świeże niczym pączek, którym właśnie się zajadam😜, potwierdzenie od EA, że gameplay będzie zaprezentowany już na Celebration. No, w końcu i od razu z grubej rury ! 👍, a skoro będzie prezentacja, to i zwiastun musi być ! - nie mogę się doczekać, ze szczęścia growego, sięgnę po kolejnego pączka 😀

czytać : https://www.gram.pl/news/2019/02/28/star-wars-jedi-fallen-order-zostanie-zaprezentowane-w-kwietniu.shtml

źródło : https://www.dsogaming.com/news/first-gameplay-footage-for-star-wars-jedi-fallen-order-to-be-officially-revealed-on-april-13th/

Re: Jedi Fallen Order na Celebration !

Dobrze że 13 IV a nie 1 IV

Avellooooooone

Re: Avellooooooone

Łooooooooo!!!
Coraz lepiej, czekamy na Celebration!!!

Re: Avellooooooone

Pierwszy powód, dla którego mogę czekać na tą grę. Teraz proszę o naprawienie Fallouta.

impressive

most impressive.

Re: Avellooooooone

Właśnie-spadłem-z-krzesła ! O_O

Re: Avellooooooone

Jeszcze nie widziałem nic z tej gry ale już zaczynam planować zakup PS4 na jesień. Pierwsza konsola w życiu. No dobra, miałem GBA.

Mam nadzieję że mnie materiały po Celebration nie odwiodą od tego planu.

Re: Avellooooooone

Ja już sprzęt mam na wypadek gdyby rzeczywiście jakaś gra SW trafiła na rynek:
https://youtu.be/J_1_Nvn7DPM?t=81

Re: Avellooooooone

Ja też planuję PS4, ale podobno piątka wychodzi niedługo, także... chyba się wstrzymam.

Re: Avellooooooone

Nowa generacja to 2021/22.

Re: Avellooooooone

Zatrudniając tego gościa, EA może faktycznie chce odkupić winy... cóż, na razie nie stękam z radochy i podniety. Zobaczymy co tam pokażą na SWC.

Jedi : Fallen Order special panel !

Cytując za "Gamespot" sprzed kilku dni, Respawn Entertainment jest w pełni gotowe by pokazać grę na kwietniowych Star Wars Celebration. O ile my-gracze, od kilku tygodni już to wiemy, bo informacje o tym pojawiały się ostatnio dosyć często, tak zapowiedziany "specjalny panel" poświęcony samej grze, jest super niespodzianką.

Star Wars Celebration odbędą się w dniach 11-15 kwietnia, natomiast panel o grze "Jedi : Fallen Order" będzie miał miejsce 13 kwietnia, czyli w sobotę. Respawn obiecuje przy tej okazji ujawnienie większej ilości detali o samej grze, bo jak dotąd, oprócz oficjalnego - "Jedi Fallen Order has you play as a Jedi Padawan who survived Order 66.", to niewiele więcej w sumie wiadomo.
Tym bardziej cieszy też zapowiedziana większa dyskusja z twórcami gry, która będzie miała miejsce po samej prezentacji.
Liczę więc na stream z tego wydarzenia, no i oczywiście mam nadzieję, że ujawniony przy tej okazji gameplay "rozwali mi mózg" (copyright by EA)

source : https://www.gamespot.com/articles/jedi-fallen-order-reveal-scheduled-for-star-wars-c/1100-6465245/#comments-block-33453072

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

Odkrycie sprzed kilku tygodni

A poza tym, wiadomo było że to pokażą na Celebration i wiadomo było że panelu. Specjalny to on może być, bo to Fallen Order a nie po raz kolejny Battlefront. Jednak takim tokiem myślenia, większości paneli na Celebration jest specjalne.

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

Ale jak to sprzed kilku tygodni ?, znaczy, że J:FA będzie na Celebration ? - no, to się zgadza, to już wiemy. I wcale nie wiadomo było, że z panelu - no, chyba, że były gdzieś informacje o tym, a ja nie widziałem. Innymi słowy - piszta ludzie jak coś wieta !.

Info o panelu z "Gamespota" jest z 7.03, poza tym, to nie takie oczywiste, że musi być special panel z daną grą. Przecież równie dobrze mogli tylko dać teaser trailera, a panel zrobić dopiero na czerwcowych E3 - a nie już za miesiąc, prawda ?.

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

To przede wszystkim gra Star Wars, a Lucasfilm bardzo poważnie traktuje Celebration. Tragi ich nie jarają. Jak EA czuje potrzebę, to mogą coś tam jeszcze rzucić, ale Lucasfilm nie po to organizuje własny konwent, żeby płacić organizatorom innych. Tym bardziej że Celebration będzie otwarciem nowego sezonu Star Wars, Fallen Order to jeden z jego głównych filarów. O panelu też już od jakiegoś czasu wiemy. To był chyba pierwszy zapowiedziany

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

EA nie będzie na E3.

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

Mylisz się, Electronic Arts będzie na E3, ale po raz pierwszy nie zorganizuje na targach swojej konferencji. Od kilku lat elektronicy stawiają na swoje EA Play, które są poniekąd wstępem do E3. Jednak w tym roku ich obecność growa na targach, to będą głównie streamy w sieci i wejścia na żywo.

Zmieni się także i sam format EA Play. Ma być więcej gier, a zdecydowanie mniej gadania. Co ciekawe, także Sony zrezygnowało, z tym że ich w ogóle nie będzie na targach w L.A.

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

Generalnie, to E3 swoje najlepsze czasy ma już chyba za sobą, zdecydowanie lepiej radzi sobie Gamescom, który jest po prostu dla graczy i powoli staje się taką główną imprezą grową.

Re: Jedi : Fallen Order special panel !

Jaram się, sprzęt już czeka. Relacja z Celebration mnie tak średnio interesuje, ważne kiedy będzie ta gra w sklepach

13 kwietnia

19:30-20:30 jakaś prezentacja. Kurde, chyba pierwszy raz będę oglądał tego Celeba, jeszcze Mando...

Re: 13 kwietnia

Zwiastun, gameplay, panel, Respawn w osbie Vinca i Stiga - a więc pokaz mocy. Dostaniemy w końcu odpowiedzi na główne pytania związane z tą grą, słowem - będzie się działo

nadal

jakoś tak bardzo tego nie przeżywam, ale jeśli zrobią jedną w miarę dobrą grę to może będzie szansa na zaciesz.

Re: 13 kwietnia

A ja będę właśnie wtedy w teatrze... Dobra, będę musiał przygotować jakiś placeholder newsa na ewentualną zapowiedź książki, zwiastun obejrzę sobie w domu, a panel jak wrócę. Grać i tak nie zamierzam, ale to w końcu kanon, no i Celebration

Unreal Engine 4

https://youtu.be/-Tmo2B3jPgs
Jedi Fallen Order będzie napędzane przez UE4.
A byłem pewien że na Frostbite. Dobrze że EA troszkę zluzowało z tym gacie, żeby robić wszystko na silniku od Dice.

dziwne

bo nigdzie o tym nie piszą... UE4 co ostatnio grałem to Vampyr, State of Decay 2, Mutant Year Zero: Road to Eden i Call of Cthulhu.

Czy one są takie piękne? Wszystko zależy od programowania, a już szczególnie ciekawie będzie jakie ustawienia wrzucą do Graphic Options, a do czego nas zmuszą i przynajmniej pececiarze będą się bawili configami.

Co może jest i fajne, ale w 2019 roku, przy standardzie jaki wg mnie wyznaczył Ubisoft - to coś jest nie tak.

Re: Unreal Engine 4

UE4 nie takie niszowe, bo:
Kholat
Fortnite
Life is Strange 2

Na pewno jest to lepszy silnik pod tego typu grę niż Frostbite. Większość gier na Frostbite to strzelanki albo sportowe. Jedyne odchylenie to ostatnio Anthem. No dobra Andromeda, ale to też jednak strzelanka. A J:FE chyba będzie miało inną mechanikę (w sumie kto wie?).

Re: Unreal Engine 4

Najważniejsze, by gra rozwaliła nam mózgi 😜. To, z jakiego silnika skorzysta by tego dokonać, właściwie mnie nie interesuje. Mam już dość growych rozczarowań, niech mnie w końcu pozytywnie zaskoczą, bo siłę odpowiednią do tego, Respawn ma.

Zanim utoniemy w plastiku, zanim roztopią się lodowce i nas zaleje, zanim klimat nas załatwi - CHCĘ zagrać w świetną fabularnie grę Star Wars !.

Rzekłem👏👍

Re: Unreal Engine 4

Noo, na tę fabułę się nie napalaj, bo później rozczarowanie jest jeszcze większe . Ja tak miałem przed Ep.VII, bo myślę sobie przecież nowe Treki od Abramsa mocno przypadły mi do gustu i w ogóle to tak powinny wyglądać Prequele, przyszedł dzień premiery no i cóż...

Re: Unreal Engine 4

No właśnie w tym cały problem - nie wyobrażam sobie, by "JFO" okazało się słabą grą ... wiem, że brzmi to wręcz naiwnie, ale kurczę, jeśli nie Respawn i Avellone - no to kto ?
BioWare nie dostanie już nowej gry SW, na pewno nie w najbliższej dekadzie, Obsidian jest kupiony przez MS i nie dostanie zgody by robić dla konkurencji. Tym bardziej, że po pierwsze są zarobieni przy "Outer Worlds", a po drugie, mają robić exclusivy na wyłączność dla Xbox-a.
"Battlefronty" mam głęboko gdzieś, a fabularnie dla mnie nie istnieją zupełnie. Z "TOR-a" wycisnąłem to, co chciałem, a fabułą poszczególnych klas mnie kupił. Jaka szkoda, że to MMO ...

Jeśli LucasArts naprawdę powróciłby do życia, by robić nowe gry, bądź sequele klasyków, to cieszyłbym się jak dziecko, spałbym spokojnie - jako gracz . Jeśli więc nie Respawn, i raczej nie LucasArts, to jesteśmy w *upie na lata. No chyba, że na Celebration walną czymś, o czym jeszcze nie wiemy, ale na to, raczej małe szanse są ...
Cała nadzieja w "Fallen Order" ... a jeśli okaże się klapą, to wracam już na zawsze do "Scrollsów"

Coruscant

To tylko spekulacje, ale gra być może będzie się działa na Coruscant i w świątyni, co w sumie miałoby sens.

https://www.youtube.com/watch?v=ZQ4qZeuHzYc

Re: Coruscant

Początek gry, czy też bardziej właściwie - prolog, powinien być w świątyni na Coruscant. Tu właśnie powinny nam mózgi eksplodować (copyright by EA), z nadmiaru wrażeń, wydarzeń, które zostaną na wstępie pokazane, intensywności początkowych etapów rozgrywki. W końcu to nie byle jaka fabuła nam się szykuje, tylko "Order66" . Vince Zampella jasno dał do zrozumienia - ma być mrocznie. Tego właśnie oczekuję.
I pewnie to dostaniemy też w zwiastunie. Świątynię, rzeź Jedi , masę rozpierduchy - by wyglądało efektownie i dramatycznie. Plus epicka muza w tle. Mózgi ekplodują

Artbook

Będzie artbook, nice.

https://www.amazon.com/dp/1506715559

Ale w sumie to nic specjalnego, chyba wszystkie głośniejsze gry dostają swoje artbooki(?)
Jeśli będzie dołączony do jakiejś edycji kolekcjonerskiej to biorę.

soulslike

Re: soulslike

Brzmi to wszystko obiecująco, mam nadzieję, że te ploty się potwierdzą.

Re: soulslike

Dzisiaj jestem padnięty, i dopiero teraz mam trochę czasu na kompa. Odnośnie tej plotki, to trochę by to pasowało do tych strzępków informacji jakie do tej pory mieliśmy - a właściwie to nie mieliśmy
Miks TFU, JK, Uncharted ? - biere w ciemno. Z ciekawą i mroczną fabułą ? - mnie kupili już wcześniej. Nie nastawiałem się za bardzo na pełny rpg z otwartym światem, bo EA już wcześniej dawało do zrozumienia, że interesują ich raczej krótsze, choć intensywne produkcje. Jako fan dużych rpg-ów mogę tylko ciskać piorunami z tego powodu, ale jest - jak jest.
O "Sekiro: Shadows Die Twice" słyszałem wcześniej, i jeśli Respawn inspirował się systemem walki z tej produkcji, to jestem bardzo happy. Nawet śmiało mogę powiedzieć, że jestem pozytywnie i bardzo zaskoczony, bo spodziewałem się raczej czegoś podobnego jak w TFU, bardziej rozwiniętego, ale jednak. Cóż, jeszcze kilka dni, i wszystko stanie się jasne.
I oby rozwaliło nam mózgi

Re: soulslike

Ale przecież nikt dziś już nie gra w liniowe gry fabularne. Jak niby EA ma zapewnić nam powód do dumy i poczucie spełnienia? Jak oni chcą tam dać mikropłatności? I czy naprawdę chcą nas pozbawić trybu battle royale? EA schodzi na psy.

Re: soulslike

Nikt nie gra, bo nie robi takich gier. Trudno grać (czy kupić) w coś, czego nie ma.

Re: soulslike

World of Warcraft jest bardzo liniowy i chociaż jest multi, to większość fabuły da się wykonać solo. Szkoda tylko, że ta fabuła jest nienajwyższych lotów, oględnie mówiąc.

Re: soulslike

Do tego AC, Shadow of Mordor, Tomb Raider, God of War, Life is Strange... nikt nie gra w te gry.

Re: soulslike

AC to w ostatnich odsłonach przeszedł soft reebot i jest bardziej RPG

Re: soulslike

Jeśli nie wydajesz gier SW nikt nie będzie narzekać, że są złe. #clever

Re: Jedi: Fallen Order

https://twitter.com/theswlegacy/status/1115630896613416961

Jakaś taka promo-grafika się pokazała. Było? Nie było?

Re: Jedi: Fallen Order

Wygląda to trochę jak wczesny model szabli.

Re: Jedi: Fallen Order

Ja bym odczytywała to raczej przenośnie - potrzaskany miecz jako alegoria tego, co stało się z Zakonem,

Acz przyznać trzeba, że dizajn rękojeści jest... ciekawy. Kojarzy mi się trochę z tym mieczoblasterm, którego używała Jocasta w "Vaderze".

Re: Jedi: Fallen Order

Na reddicie ktoś zwrócił uwagę, że przypomina miecz ze SWTOR-a.

http://cdn.swtordata.com/cartel_market/saber.high29.a01_v01_260x260.png

Re: Jedi: Fallen Order

Ta "klinga" z logo, to jakby odniesienie do różnego wyglądu mieczy na przestrzeni tysięcy lat - tak jakoś mi się to skojarzyło za pierwszym razem

Miecz

Ciekawe czy to się będzie jakoś otwierać. Albo jeśli nie to czy ostrze będzie wychodzić w jakimś kierunku którego nigdy jeszcze w SW nie było. Np. dwa ostrza w bok bez zwykłego do góry.

Re: Jedi: Fallen Order

Na oficjalnej pojawiła się krótka notka, ale nie ma w niej nic nowego

https://www.starwars.com/news/star-wars-jedi-fallen-order-teaser-image-revealed

A badly damaged lightsaber hilt sits atop ancient symbols from a bygone age, emanating a faint blue glow reminiscent of the power the elegant weapon once held.

Może to jakiś hint, że zwiedzimy w grze antyczną świątynię i zgłębimy starożytne tajemnice Jedi, ale chyba doszukuję się zbyt wiele - pewnie miecz oraz znaki w tle mają po prostu fajnie wyglądać i symbolizować upadek zakonu, który istniał od tysięcy lat.

Re: Jedi: Fallen Order

Właśnie jak pisałam - też nie doszukiwałabym się tu nie wiadomo czego, to jest symbol.

Niemniej... czy to nie są te znaki, które wymyślił McQuarrie, a które pojawiły się na przykład w świątyni na Lothalu?

Re: Jedi: Fallen Order

Chyba są, bo McQuarrie oraz światynia na Lothalu często przewijają się w komentarzach i dyskusjach na temat teasera/logo. Ktoś wrzucił nawet graficzne porównanie:
https://i.redd.it/4bq5tj487ar21.jpg

Niestety nie mogę znaleźć oryginalnych znaków, które stworzył McQuarrie. Ktoś wrzuci linka?

Jest logo z gry !

EA właśnie twitnęło logo "Jedi Fallen Order" ! :

https://twitter.com/EAStarWars/status/1115630445914468353

#jaramsię! :

Re: Jest logo z gry !

Re: Jest logo z gry !

Ale się jaram!

Re: Jest logo z gry !

Asfo była szybsza. ~

Dziwne to logo, a te dwie literki na dole paskudne.

Re: Jest logo z gry !

SW-Yogurt napisał:
Asfo była szybsza.
-----------------------
Jejku, nie widziałem, że już było !, znaczy spojrzałem wcześniej - nie było , z powrotem na twita EA by podziwiać grafikę, i jak już wróciłem do reality , no to wklejam na "Bastion" - a tu okazuje się, że Asfo była szybsza - mam nadzieję, że mi wybaczy ...

Re: Jest logo z gry !

Liczy się, że byłam szybsza.

Re: Jest logo z gry !

Mimo ze widzę EA to wiem ze robi to Respawn do którego mam pewien kredyt zaufania

Re: Jest logo z gry !

Mam tak samo, i jak już kiedyś postowałem - jeśli nie Respawn, to kto ... . Nie to, że nie znalazłby się chętny na zrobienie gry w świecie SW. Po prostu, jak zobaczyłem Vinca mówiącego o nowej grze, to pierwsza myśl - oczywiście, że Respawn !

Ja wiem, że balonik oczekiwania vs rzeczywistość zawsze może pęknąć, no ale kurcze, coś mi podpowiada, że jakoś nie w tym przypadku

Re: Jest logo z gry !

Tym razem mam dużo lepsze przeczucia niż w przypadku BFa 1 i 2. Podobnie mam z nadchodzącym "The Mandalorian". Czuję że jakościowo Mandalorian i J:FE będą w tym roku najlepsze.

Proszę tylko żeby ta gra miała jakąś ciekawą fabułę. Nie samą mechaniką i efektami gra się cechuje.

Re: Jest logo z gry !

Mossar napisał:
Proszę tylko żeby ta gra miała jakąś ciekawą fabułę. Nie samą mechaniką i efektami gra się cechuje.
-----------------------
Chris Avellone - jeśli siedział od dłuższego czasu nad fabułą w Respawn, to w ogóle nie mam obaw

Re: Jest logo z gry !

Jak usłyszałem Avellone + Respawn + 5 lat to pomyślałem, że to się musi udać.

Tylko to "EA" napawa obawami

Re: Jest logo z gry !

Ja mam już takiego hajpa, że na te dwie niepotrzebne literki "EA" zupełnie nie zwracam uwagi

Re: Jest logo z gry !

A ja tam wolę zachować spokój i się nie nakręcam. Lepiej być miło zaskoczonym 😊

swoją drogą

niezły post, jak byle mała promka może wywołać spazmy i orgazmy

Re: swoją drogą

Odwrócę pytanie - a dlaczego nie moźe ? ...

Re: swoją drogą

Jeżeli to będzie Cinematic Trailer to wiadomo że będą spazmy i orgazmy. Od czasu do czasu zdarzy się obejrzeć zwiastuny TORa 😊. Jednak czekam do prezentacji samej rozgrywki i do szerszego opisu fabuły. Jeżeli to ma być następcą Jedi Knighta, bo tak wnioskuje po tytule to oczywiście są tam jakieś nadzieje, ale generalnie im bliżej Celebration tym bardziej zachowuje spokój.

no tak

jakiś większy film, gameplay czy cuś to rozumiem. Ale jakieś tam logo? Bo wszyscy są wyposzczeni?

Śmieszno trochę, też bym mocno zagrał w coś dobrego, ale reakcje niektóre jak siks z koncertów rockowych to mnie jednak bawią

Re: no tak

Tak, dokładnie - wyposzczeni.
Nie to, że się czepiam, ale obstawiam, że nawet dobry gameplay z JFO będzie dla Ciebie powodem do narzekania. Nie rozumiem takiego czepialstwa, przecież ludzie tak samo cieszą się, z krótkich zajawek dotyczących przykładowo muzyki czy filmów. Poza tym, które to reakcje są tak zabawne jak piszesz ? - też się pośmiejem

Re: no tak

AJ73 napisał:
ale obstawiam, że nawet dobry gameplay z JFO będzie dla Ciebie powodem do narzekania.
-----------------------

Źle obstawiasz. Lepiej unikaj buka czy kasyna

Re: no tak

Oprócz gier, to gram tylko w piłę i totka

Re: Jest logo z gry !

Wystarczy pokazać logo na którym nic nie ma a ludzie już dostają orgazmu. xDDD Jaram się! Będzie super gra! Ta jasne... Jakie są ku temu przesłanki? Żadne. Przypominam, że robi to EA.

Re: Jest logo z gry !

No i tu nie masz racji. Robi to Respawn. Firma, która niedawno wypuściła Apex Legends, grę która jest bardzo popularna i lubiana w ostatnim czasie. A EA to wydawca.

Co oczywiście nie znaczy, że to będzie dobra gra. Sam obrazek o niczym nie świadczy. Ale dobre przeczucia mogę mieć.

Re: Jest logo z gry !

Przesłanek było i jest całkiem sporo. Wystarczy tylko prześledzić bastionowe wpisy - także moje 😀😜, by dawać tej grze większe szanse, niż w przypadku ostatnich tytułów. Każdy kto śledzi uważniej prace nad tą grą, wie o co chodzi.
I tak jak napisał Mossar, to Respawn robi tą grę - nie EA. A ekipa Vinca dostała od elektroników wolną rękę, bez narzucania odgórnie swoich rozwiązań. Chyba po raz pierwszy coś takiego ma miejsce w przypadku gier SW, od kiedy licencję ma EA.
Oczywiście, nic nie daje gwarancji, że gra wyjdzie super, tak jak chcemy by było. Ale po raz pierwszy od bardzo wielu lat, jest naprawdę bardzo blisko ☺️

Jedi Knight

Re: Jedi Knight

Symbolicznie oczywiście, że jest - to nie zauważyłeś od razu jak EA twitnęła logo ?
Poza tym, ten niby-miecz, przez to jak wygląda jest także symbolicznym nawiązaniem do przeszłości, ale moim zdaniem chodzi tu o nawiązanie do wcześniejszych gier SW.
Ja tu widzę po części vibroblade`sa i sword`sa, i pierwsze miecze z talesów, i po części lightsabera oczywiście. Zakładam też, że z lekka mi już padło

Re: Jedi Knight

Ja to po samym tytule wnioskuję, że to jest następcą serii JK. Wystarczy że wstawisz Knight i będzie Jedi Knight - Fallen Order. I generalnie z tego co zauważyłem Disney odchodzi od "Rycerza".

Grafika

Re: Grafika

Re: Grafika

Chciałvym się nie jarać ale się jaram bo to wygląda dobrze po prostu

Re: Grafika

Nie macie skojarzeń z TFU?

Fakt, to jest za dobre, by mogło być prawdziwe . Mój umysł tylko podpowiada mi co może pójść nie tak, choć bardzo tego nie chcę.

Re: Grafika

A tutaj jest chyba w trochę lepszej jakości:
https://i.redd.it/41pmn69weor21.jpg

Dalej! Niech się już te wszystkie panele zaczynają!

Re: Grafika

Ja od jutra zamieniam kawę na melisę - inaczej nie wyrobię

Re: Grafika

Ale dajesz się wkręcać. Te koszulki to podróbki. W logo gry brak dwóch magicznych literek. ~

Re: Grafika

Re: Grafika

Otóż to. ~

Re: Grafika

Ale w sumie grafika zgadza się z tymi plotami z Reddita.

Spoko, dwa dni jeszcze .

Re: Grafika

I brak tego tam, gdzie piszą że ponoć jest.

Re: Grafika

Uważaj, melisa ma niezłego kopa.

Re: Grafika

Jakie ładne to.

Premiera

Re: Premiera

To prawda. Wszystko . https://i.imgur.com/rjspsP3.jpg.
Podobno info zniknęło, ale internet był szybszy ... a z opisu w tym screenie wynika .....

"In this single-player game adventure with a strong narrative component, players will take on the role of a Padawan Jedi as they will find themselves fighting intense and spectacular lightsaber duels and unleashing the powers of the Force".

Normalnie jaram się !!! https://giphy.com/gifs/jerseydemic-xTiN0CNHgoRf1Ha7CM/fullscreen

Uff. Obejdzie się bez mikropłatności i multiplayera ;)

Re: Uff. Obejdzie się bez mikropłatności i multiplayera ;)

WŁA-ŚNIE PA-DŁEM, WŁA-ŚNIE PA-DŁEM, WŁA-ŚNIE PA-DŁEM ... #zapętlić

Re: Uff. Obejdzie się bez mikropłatności i multiplayera ;)

Wstałem i przypominam - stream JFO od 20.30

Re: Uff. Obejdzie się bez mikropłatności i multiplayera ;)

Ostrzegałem przed melisą...

Re: Uff. Obejdzie się bez mikropłatności i multiplayera ;)

Czasy, w których zachęcasz graczy do zakupu gry mówiąc, że tym razem nie będziesz próbował ich oskubać.

Re: Uff. Obejdzie się bez mikropłatności i multiplayera ;)

Bez multi, bez upłatności, bez mobilek... To co w tej grze trzeba będzie robić? Jeszcze się okaże, że aby zobaczyć "The End", to trzeba będzie odsiedzieć ze 30 godzin. KOSZMAR!

Teaserunio

Re: Teaserunio

Ja naprawdę dzisiaj nie wyrobią

Re: Teaserunio

Ogień w szopie. Jeszcze godzinka...

Re: Teaserunio

Teaser trailera. ~XD

Re: Teaserunio

Re: Teaserunio

I cena rzędu 70€ za wersję konsolową.

Re: Teaserunio

I bardzo dobrze - wolę zapłacić 70E za pełny produkt, nawet jakby gry było w tym 4h. A nie jakieś grosze a potem okazuje się, że za każdy level, broń etc trzeba bulić osobno i w sumie za to samo zabulisz 100 albo i 200.

Re: Teaserunio

Pisałem o tym wyżej, AJ wrzucił też screen z info na amazonie, który to potwierdził, więc data raczej pewna.

Re: Teaserunio

Ach, sorki, obrabiam teraz panel LEGO i Rebels, więc nie do końca kontaktuję .

Re: Teaserunio

KOTOR zaorany

Re: Teaserunio

NEVER !, ale jestem pewien, że zwiastun rozwali nam mózgi

Re: Teaserunio

KOTOR mi mózgu nie rozwalił, więc ZAORANY

Re: Teaserunio

Może nie widziałeś KOTOR-a w czasach kiedy wyszedł? Wtedy naprawdę robiło to wrażenie. Może nie do poziomu rozwalenia mózgu, ta gra nie była klasy "killer-app" jak np pierwsze Halo, ale wyglądała naprawdę solidnie.

Re: Teaserunio

Efekt WOW i największe wrażenie wizualne robiła gra Rogue Squadron 2

Re: Teaserunio

E tam, KotOR 2 dalej rozwala mi mózg.

Re: Teaserunio

A idź pan w p ... no właśnie

Re: Teaserunio

AJ73 napisał:
NEVER !, ale jestem pewien, że zwiastun rozwali nam mózgi
-----------------------

Ja osobiście bym wolał, żeby pokazali np statyczne skriny z jakiejś wczesnej alfy niż prerenderowany w ray-tracingu UE4, bajerancko wyglądający film. Włączam tryb starego zgreda: za starych dobrych czasów wczesne skriny z produkowanej gry wyglądały GORZEJ niż gotowy produkt. Teraz wyglądają LEPIEJ. I kiedy było lepiej? I kiedy gracz miał większą frajdę z zakupu?

Re: Teaserunio

A ja chcę i zwiastun, i gameplaya/screeny!

Re: Teaserunio

Ale oprócz trailerka, który zawsze robi hajp, no i co tu dużo mówić - jest obowiązkowy, to ma być też i gameplay z gry !. Przynajmniej tak było w zapowiedziach

Livestream

Re: Livestream

Oglądam !!!

Re: Livestream

Vince potwierdza ! - żaden multishit !!! , tylko singlowa opowieść yeeesss !!!

Re: Livestream

Stig potwierdza !!!, ja pierdziele, wszystko się potwierdza !!!

Re: Livestream

Nie RPG? czy coś źle zrozumiałem?

Re: Livestream

Godzinka gadanka i zwiastun, jak myślicie?

Re: Livestream

Zapewne tak, ale pokazują arty .

Kurde, wiesza mi się.

Re: Livestream

U mnie wszystko w porządku :/

Re: Livestream

Spoko, po prostu dużo osób ogląda.

Zwiastun widzieli? Taki... inny niż się spodziewałam.

Re: Livestream

Inny, ale ładny i ciekawy. Nie urywa, ale jednak porywa. ~

Re: Livestream

Trailer spoko. Może faktycznie coś z tego będzie?
Ciut za dużo TFU, ale zapowiada się, że jednak dam jakieś pieniądze EA (tfu i fuj ~). Pewnie nie w preorderze, ale jednak.

Re: Livestream

Zwiastun inny niż spodziewaliśmy się chyba wszyscy, ale idealnie pasuje do historii, która będzie opowiedziana w grze. Zresztą, to się przewijało w tych twitach z grafiką - ukrywaj się , nie ufaj nikomu.
Czyli mamy - przynajmniej na początku, bardziej ukrywanie się niż walkę, chociaż Stig na początku wyraźnie mówi o grze nastawionej na walkę mieczami, i to taką bardziej wymagającą.

czy są

#starerasy?

Re: Livestream

Inkwizytorzy ?!!, ja piórkuję ! ...

Re: Livestream

Wygląda średnio

Re: Livestream

Miecz świetlny Cala będzie miał jakieś kluczowe tajemnice ? ... dobrze zrozumiałem ?. Stig za bardzo nie chciał spoilerować, więc zakładam, że będą jakieś niespodzianki z tym związane ?.

Re: Livestream

Spodziewam się czegoś na wzór mechaniki jasnej i ciemnej strony z TORa dodaj do tego że kryształ w mieczu reaguje na użytkownika i powoli zmienia kolor na czerwony " krwawi", i mamy mechanikę że miecz będzie zmieniał kolor w zależności od decyzji gracza.

Poza tym miecz wygląda trochę jak przecięty na pół miecz dwuręczny

Re: Livestream

To wszystko ???, bez pokazu z gry ???! WTF ???! ...

...

Chyba oczekiwałem czegoś więcej. Boje się, że to będzie typowa historia poszukiwań Jedi przez Vadera/Inkwizytorów, która wiadomo jak się skończy.

Trzeba poczekać na gamepla :

Re: ...

gameplay* ehhh

Taki se

Ten zwiastun wcale niczego nie rozwala. A ten moment kiedy Cal biegnie po ścianie wygląda przeraźliwie słabo...
Cóż, tak jak zakładałem wcześniej, trzeba wstrzymać się do premiery i po prostu w to zagrać.

Jakoś

zaskakująco słaba grafika czy tylko mi się wydaje?

Re: Jakoś

No jakoś tak... momentami...

Re: Jakoś

Wydaje mi się, że twarze ludzi są dziwne najbardziej. Czyżby Mass Effect Andromeda 2 ?

Druga

Właśnie potwierdzili, że inkwizytorka na zwiastunie to Druga Siostra. A pamiętacie spoilery?

początek spoilera Barrissa koniec spoilera

Re: Druga

co sobie wynotowałem

story game, being a jedi
action melee game
balans między walką dla wszystkich a pr0
render on engine
nie wychylaj się, zaakceptuj przeszłość, trust no one
wkurwiający prowadzący
Cal Kestis? Kyle Katarn XD
Cameron Monaghan
martial arts motion capture wygląda ciekawie
nowy inkwizytor jest rebelsowy niestety
Body-Droid 1 udźwiękowiony przez Bena Burtta
Purge Troopers (??) wysp do walki z Jedi lol i coś tam o marvelu z okładkiTyle. Wyobrażacie sobie tą grę jako rpg, gdzie robienie questów wiąże się z ciągłym zagrożeniem bycia rozpoznanym? Użycie Mocy tak samo? Ale myślę sobie, że (niestety) taka gra jest obecnie poza możliwościami tego co proponuje Disney.

Zwiastun zagrzał na początku, ale potem było dość słabo. Ciekawi mnie jak rozwiążą sprawę padawana, który musi odkrywać swoje zdolności samodzielnie. Ciekawi mnie jak faktycznie rozwiążą walkę. Ciekawi mnie balans między historią, a mięsem.
Mogą to sp*, mogą, ale mogą też zrobić coś dobrego. Naprawdę.

Re: co sobie wynotowałem

Jedno jest pewne. Takiej gry jeszcze nie było. Ten zwiastun zostawił więcej pytań niż odpowiedzi. Na szczęście Stig potwierdził, że będzie walka na miecze i to raczej z tych bardziej wymagających, a więc po trochu sprawdza się to, co było w tych plotakach, że będzie z lekka "soulsowo".

Wygląda też na to, że przynajmniej na początku będziemy się ukrywać, zapewne do jakiegoś kluczowego momentu w grze. Cóż, pozostaje czekać, bo pomimo szumnych zapowiedzi związanych z panelem, to właściwie nic o czym już wiedzieliśmy, nie dostaliśmy,

chyba raczej

ogólnie system walki wszystkim musi być odpowiedni, bo saberem to tam nie ma kto machać.

Ale tak mi się skojarzyło z ogrywanym ostatnio remastem Rezydenta, że ten inkwizytor przywoływany przez trooperów to mógłby być jak Tyran trochę, upierdliwa bestia, przed którą musimy uciekać.

Ale. Oby nie wyszedł z tego kolejny TFU, bo wtedy walę już ich co zrobią.

Re: chyba raczej

Lord Bart napisał:
Oby nie wyszedł z tego kolejny TFU
-----------------------

Mam wrażenie, że raczej właśnie tak będzie (TFU).

Re: chyba raczej

Za mało potężny się wydaje nasz bohater Mi to jakoś bardziej przypomina gwiezdnowojenną wersję Uncharted

Re: chyba raczej

Keran napisał:
Za mało potężny się wydaje nasz bohater
-----------------------

To chyba ma być jakiś dzieciak, padawan-uciekinier, a może to i lepiej że nie będzie jakimś mega wymiataczem... gra będzie trudniejsza

Mi to jakoś bardziej przypomina gwiezdnowojenną wersję Uncharted
-----------------------

Na to wygląda, ale to chyba nie jest jakaś tragedia... ciężko coś rewolucyjnego dziś wymyśleć w grach akcji TPP

Re: chyba raczej

Ale przecież to młodziak i świeży padawan. Z Inkwizytorami i z tymi nowymi szturmowcami nie ma żadnych szans. By dojść do poziomu rycerza, będzie musiał szkolić się w sekrecie u swojej mentorki i zdobywać mozolnie umiejętności. I to jest ok., bo nie zniósłbym już drugiego Starkillera

Re: co sobie wynotowałem

Dostaniemy dopalone TFU3 na UE4 z może jakimś dodatkowym mechanizmem "wspomagającym" walkę w krótkim dystansie. Ale to będzie raczej bajer w stylu tych "eventów" ze starego TFU niż podstawa mechaniki, w końcu ile może być w tej grze przeciwników z mieczami? Ale może się mylę (oby).

W ogóle mam wrażenie, że relatywnie krótki czas developmentu bierze się stąd, że wzięli całą mechanikę z TFU i po prostu przepisali grę na UE4, dodając jakieś małe "bajery".

Re: co sobie wynotowałem

Kaptur na łeb i jazda

Re: co sobie wynotowałem

Lord Bart napisał:
Wyobrażacie sobie tą grę jako rpg, gdzie robienie questów wiąże się z ciągłym zagrożeniem bycia rozpoznanym? Użycie Mocy tak samo? Ale myślę sobie, że (niestety) taka gra jest obecnie poza możliwościami tego co proponuje Disney.
-----------------------

Bardzo dobry pomysł, ale to jest w ogóle poza możliwościami dzisiejszej branży growej. RPG to gatunek praktycznie martwy a tego typu innowacje są:

a.) bardzo trudne do sensownej implementacji w mechanice gry a co za tym idzie DROGIE,
b.) możliwe do wprowadzenia, ale jako centralny mechanizm, co jednocześnie ogranicza inne aspekty RPG-owe, czyli pomysł raczej na mini-grę a`la indyk, nie na mega produkcję która ma się sprzedać w jakichś straszliwych ilościach.

Od razu mówię, że nie pracuję w gamedevie - więc to tylko takie amatorskie smucenie, zapraszam do korekty i dyskusji

Analiza

Robią teraz analizę na streamie, ja też wrzucę parę screenów. Ale to za trochę.

Re: Analiza

Obejrzałem kilka-naście razy ten zwiastun, i nie mogę oprzeć się wrażeniu, że to jego krótsza wersja. Końcówka z mieczem coś mi tu nie gra, jakby doklejona z innej sceny

Re: Analiza

Może na EA Play dostaniemy wersję z walką na miecze ? ...

Re: Analiza

Walka na miecze rozwali nam mózg i zaora KOTOR-a

https://youtu.be/kJqZb9Bq3C8

Re: Analiza

Musi coś być!

Dobra, to sobie wynotowałam z analizy:

*Kal/Cal ma za sobą tylko kilka lat treningu.
*Abednedo ma na imię Prof (pisownia?).
*Druga to główny złol. Pojawiła się już w "Vaderze" #19
*Planeta, na której Cal/Kal chodzi po ścianie to nowa lokacja.
*Droid to BD-1, od Buddy Droid.
*Kal/Cal ma bliznę na szyi, nie chcieli o niej za bardzo gadać.
*Ten miecz faktycznie jest mega spoilerowy, jak zresztą cała gra. Mam nadzieję, że będzie dużo dodane do lore`u .

I foty powrzucam jutro, bo dziś już oczu nie czuję. Może kto inny coś zauważy?

Re: Analiza

Więcej chyba nic nie ma , o mieczu tak na konferencji, jak i po nie chcieli mówić. Właściwie to Stig nie unikał odpowiedzi, ale dokładnie dał do zrozumienia, że miecz będzie bardzo ważny dla fabuły w grze.
Hajp miałem zawieszony bardzo wysoko, i w sumie dostałem to czego oczekiwałem. Trailer tylko mógł być lepszy, ale jak już pisałem wcześniej, kilka razy obejrzany i jest ok, choć dupy nie urywa

A, i facjata głównego bohatera nie za bardzo, szkoda, że w grze nie będzie można tego zmienić

Re: Analiza

A pamiętacie tę lokację-świątynię(?) która była na jednym z obrazków na początku panelu? Oj, będzie jakieś grzebanie w starożytnych tajemnicach!

Re: Analiza

Powiązane z mieczem zapewne

Re: Analiza

No nie wygląda na najnowszy, więc zapewne masz racje Jak tu się nie jarać.

Re: Analiza

Być może nasz Cal będzie w posiadaniu czegoś (miecza ?), co bardzo interesuje Inkwizytorów

Vader 19

to już wiem jaki to marvel był crazylol

A Buddy Droid nie Body Droid... dobrze pojechałem, a na lekach jestem, więc usprawiedliwione

Chyba to wszystko jest ok. Aaaa, widziałem jeszcze, że ta 2nd Siostra to podobno nie jest to co w Rebels, ale ja się na tym nie znam więc...

Miecz ma... rozwijać się razem z nami. W TFU już coś takiego chyba było i stąd moje obawy, chociaż jak patrzę na bronie przypisane w takich Pillarsach to mogłoby być to fajne.


Mogłoby być. Ale i nie musi.

Purgetroopers

Soule tweetnął, że to on wraz z rysownikiem stworzyli purgetrooperów:
https://twitter.com/CharlesSoule/status/1117142768739082240
Wydawało mi się, że na panelu J:FO mówili odwrotnie, że wrzucili ich do komiksu po stworzeniu na potrzeby gry, ale może coś mi się pomieszało.

Re: Purgetroopers

To ten z elektropałką? Oni są jakimiś żołnierzami Inkwizycji i byli w Vaderze 2?

Re: Purgetroopers

Dokładnie, szturmowcy podlegający Inkwizytorom.

Re: Purgetroopers

Wtedy to były jeszcze klony. Ciekawi mnie jak będzie w Fallen Orderze. Pewnie dostaniemy jakiś przeskok czasowy w trakcie fabuły minimalnie do trzeciego roku po upadku Zakonu.

Re: Purgetroopers

Niektóre klony w trakcie wojny były jeszcze dziećmi, inne dopiero co powstały

Re: Purgetroopers

No tak, ale według kanonu Imperium pozbyło się klonów w okolicach 2-3 roku po upadku Zakonu.

Re: Purgetroopers

OSOM.

Ech..

Nie żeby coś ale trailery TFU to rozwalały d*** kiedyś się pojawiały. A ten to jakiś taki mdły...

Re: Ech..

Tylko, że gry już nie, niestety. Tu liczę na odwrotność.

Re: Ech..

Gra może być świetna ale jednak rolą trailera jest przyciągnięcie uwagi graczy. Tutaj mam wrażenie że ktoś się spóźnił z taką grą o dziesięć lat.. no ale może zwiastun z gameplayem będzię lepszy. Marka SW potrzebuje czegoś coś będzie urywać tyłek, a póki co to tytuł epizodu IX taki se, zwiastun przeciętny a zwiastun gry wydaje się "przeterminowany". Pozostał jeszcze "The Mandalorian"...
Jakim cudem u Disneya są ludzie którzy potrafią promować jedne marki świetnie, a inne tak beznadziejnie. Niech Lucasfilm podkupi kilka osób odpowiedzialnych za promocję MCU, gdyż ewidentnie sobie nie radzą

Re: Ech..

Wszystko w punkt, niestety. I jak tu żyć ? ... Z drugiej strony, będziemy mieć grę tak inną od tego co do tej pory, że i trailer musiał być zupełnie inny. Ja miałem nadzieję, że walną jakąś walką w świątyni Jedi, że ogólnie jest rzeź i nasz nowy hero ledwo ratuje tyłek w ucieczce. Wydaje mi się, że czegoś takiego oczekiwali gracze, a tu rzeczywistość pojechała nam w innym kierunku ...
Poza tym, jak już pisałem wcześniej, mam wrażenie, że to niepełny zwiastun był, i że ta końcówka z włączonym mieczem jest z innej części - tej z walką. I być może nowy zwiastun - bo na pewno jeden jeszcze będzie, to będzie rozpierducha na miecze. Nie chce mi się jakoś wierzyć, że nie pokażą do premiery już nic poza tym, co zobaczyliśmy.

Re: Ech..

Otóż to! Rzeż Jedi, klony, osaczenie, nasz padawan ledwo uchodzi z życiem, epicka muza i trochę slow-mo. Albo wziąć znowu ludzi od TORa. Ich trailery to były petardy aż miło! Nawet po dziś dzień czasami do nich wracam Czy ktoś będzie wracała do takiej zajawki? Bądźmy poważni

Re: Ech..

Wolf Sazen napisał:
Jakim cudem u Disneya są ludzie którzy potrafią promować jedne marki świetnie, a inne tak beznadziejnie. Niech Lucasfilm podkupi kilka osób odpowiedzialnych za promocję MCU, gdyż ewidentnie sobie nie radzą
-----------------------

Najlepiej tych, którzy pierwszy trailer do "Gameovera" wypuścili 4 miesiące przed Wielką Premierą, a z kampanii na miesiąc przed zostały tylko memy. W efekcie wszystkich interesuje finał GoT, a finał Awendżersów #nikogo

Re: Ech..

Tylko zauważ że poprzednia część Avengers była rok wcześniej.

Re: Ech..

Nah, pomyśl tylko co byłoby pisane o marketingowcach D gdyby tak zrobili.

Oczywiście, totalna marketingowa wtopa z Solo robi swoje, ale nikt nie miał problemu z marketingiem wcześniejszych Disney SW.

Re: Ech..

Oczywiście, zapewne dlatego Endgame bije rekordy w przedsprzedaży biletów

Re: Ech..

Uznam tą wypowiedź za niezły sarkazm Finał Avengers nie obchodzi nikogo? Do zobaczenia za 2 mld zielonych i jeszcze dalej. Kampania "Endgame" jest świetna, nie pokazując prawie nic mają zainteresowanie widzów o jakim żaden inny film nie może nawet pomarzyć. I oni tworzą kilka filmów rocznie więc to logiczne że najpierw była promocja Captain Marvel a dopiero teraz mamy Endgame. A przedsprzedaż biletów jest ogromna.
Wszyscy jesteśmy tutaj fanami SW ale nie zakłamujmy rzeczywistości - nasz marka nie jest teraz numero uno.

Re: Ech..

Przecież nie wypowiadałem się o marce, tylko o jakości marketingu

Re: Ech..

Ostatnie zdanie to była tylko taka dygresja Ogólnie marketing SW wydaje się być taki bezpieczny, bez szału i jakiś ciekawych pomysłów. A trzeba jakoś na nowo zachęcić ludzi do SW, a nie wiem czy działania typu fan service Palpatine i mocno średni zwiastun FO to aby na pewno dobra droga...

Re: Ech..

Ale "na nowo" to znaczy trzeba ponownie przyciągnąć miliony, czy ugłaskać obrażonych?

Zwiastun gry tak naprawdę #nikogo poza fanami gier SW, może w środowisku graczy ma to jakieś znaczenie, ale z tego co obserwuję swoich znajomych, to w ogóle ich to nie obchodzi, bo gier jest wystarczająco dużo.

A teaser puszczony na 8 miesięcy przed premierą? No w tej chwili byłoby zupełnie bez sensu bić się ze znakomitym marketingiem MCU i próbować przechwycić uwagę świata skupionego na GoT (żeby nie było, ja tego serialu zupełnie nie oglądam, ale świat i owszem). A i tak Palpi zrobił swoje.

Re: Ech..

Tylko, że MCU to jest KILKA filmów rocznie. Co już samo napędza hype. I jeżeli tego nie rozumie ani Lucasfilm, ani Bob, to powodzenia... Jeden film na 2 - 3 lata sprawi, że marka SW będzie faktycznie tylko dla fanów. Na szczęście jest ich jeszcze dużo. Jeszcze...

Trochę to smutne, ale oglądamy startrekizacje SW.

Re: Ech..

Amen
i :kolaloka

Re: Ech..

Myślisz że przeciętny zjadacz popcornu odróżnia świat Spidermana od świata Supermana, a pomiędzy Strangem a GOTG widzi coś wspólnego innego niż "dziwne takie"?

Re: Ech..

Widzi te same mordeczki na plakacie i te same logotypy, a ile było och-ów i ach-ów, gdy w zwiastunie IW pokazała się ekipa z Szopem.
Strange - gość od nalewania Thorowi piwa - tak to działa.

Re: Ech..

Finster Vater napisał:
Tylko, że MCU to jest KILKA filmów rocznie. Co już samo napędza hype. I jeżeli tego nie rozumie ani Lucasfilm, ani Bob, to powodzenia... Jeden film na 2 - 3 lata sprawi, że marka SW będzie faktycznie tylko dla fanów. Na szczęście jest ich jeszcze dużo. Jeszcze...

Trochę to smutne, ale oglądamy startrekizacje SW.

-----------------------


A nie marvelizację? I marka SW tylko dla fanów? Żyjemy chyba na różnych planetach filmowych...

Re: Ech..

Nie wszystkich. Mnie finał GoT interesuje jeszcze mniej niż Awendżersi - oba tytuły to już tylko ziew.

Re: Ech..

Amen

Ale piszcie o GoT, żebym pamiętał, żeby sobie kiedyś te 2 lub 3 ostatnie sezony (straciłem rachubę ilu nie widziałem) pożyczyć od kumpla i kiedyś obejrzeć.

Kiedyś oznacza "może na emeryturze". Jak dożyję.

Re: Ech..

Mnie finał GoT (a w zasadzie PLiO) zainteresuje, gdy go pan M. napisze. A póki co wydaje prequele... Jak to pisze Finster Vater "Jak dożyję". ~

Re: Ech..

Ja sądzę, że pan Martin czeka na serial, żeby na jego podstawie napisać kolejne tomy, tak jak u nas pewien pisarz wydaje bestselery na podstawie gry. Czego czytać jednak bym nie chciał.

Nadzieję, że się na oryginalne słowo drukowane doczekam, już straciłem kilka sezonów temu.

Re: Ech..

Albo wręcz odwrotnie (w odniesieniu do pierwszego akapitu). ~

Sezonów obejrzałem zero.

Re: Ech..

Zawsze jest szansa na ściąganie gwiezdnego niszczyciela z orbity.

Ciekawe

Trailer spoko, grafika miejscami jest... trochę dziwna, ale ogólnie dobra. Zapowiada się całkiem nieźle. Może będzie trochę jak TFU, przy czym nie chodzi mi o powalanie Vadera i Palpa na raz, a o zwykłych szturmowców ginących dopiero od kilku ciosów mieczem, że też o lepszych nie wspomnę.

Artefakt

Dobra, piszę bo jeszcze ktoś mnie wyprzedzi w tych teoriach 😜. Głównym "bohaterem" gry nie będzie wcale młody padawan, tylko ten (TADAM!) miecz !.
Dlaczego ?, po pierwsze, dziwnym trafem to miecz jest na grafice promującej grę. Oczywiście, można powiedzieć, że to po prostu symbol, ale już wiemy - po tym co Stig wczoraj mówił, że miecz ma swoją tajemnicę. Znaczy nie mówił wprost, ale dawał poniekąd do zrozumienia, że tak jest.

Cal, poza tym, że jest młodziakiem, który ledwo ocalał z "rozkazu 66", to w jakiś sposób dostał ten miecz by go ukryć - bądź znaleźć, i o którym zapewne nic jeszcze nie wie. Przypuszczam, też, że nad wszystkim "czuwa" jego mentorka, która doskonale zna tajemnicę tego miecza, i jak bardzo ważne jest to, by miecz nie wpadł w łapska inkwizytorów, którzy oprócz tego, że mają powybijać ocalałych Jedi, to tak naprawdę ich głównym zadaniem jest znalezienie tego artefaktu.
Cal prawdopodobnie przez pierwszą część gry będzie stopniowo odkrywał tajemnicę, dlaczego jest tak naprawdę ścigany i raczej też jest pewne, że dojdzie do jakiegoś mega twista, który wywali mam fabułę do góry nogami. Inaczej mówiąc, po ujawnieniu, że nasza mentorka wiedziała o wszystkim i przez cały czas narażała nas te wszystkie niebezpieczeństwa, główny zły - czyli jedna z inkwizytorek, złoźy nam propozycję dołączenia, z obietnicą wysokiej nagrody, być może szkolenia przez sami-wiecie-kogo 😵
Bo to, że Palpatine, bądź Vader pojawią się w tej grze, jest raczej pewne. Jeśli nie jako główni "bossowie", to przynajmniej w postaci kilku cut-scenek.

Ponieważ miecz będzie zapewne jakimś potężnym artefaktem z mocną historią - być może z czasów powstania Sithów/Jedi i którego prawdziwą naturę może wyzwolić tylko bardzo silny użytkownik mocy, więc całkiem możliwe, że i tak wpadnie w łapska sami-wiecie-kogo 😵. Krótko mówiąc, gra może mieć naprawdę mroczne zakończenie, bez względu na to, czy nasz bohater przeżyje ...
A że tak gra, jak i film Abramsa będzie czasowo miał premierę niejako obok siebie, to przyszło mi do głowy, że tak Rey jak i Kylo, będą szukać tego miecza w szczątkach Gwiazdy Śmierci 😜 ... no dobra, trochę naciągam, ale wcale bym się nie ździwił, gra będzie miała jakiś związek z filmem 😱

jesli gameplay

będzie przyjemny, to chętnie zagram. Setting mi odpowiada, potencjał na w miarę strawną historię jest.

Ostatnia dobra gra singleplayerowa z SW to był bodaj EaW w 2006, z kolei TFU z 2008 było fajnym bajerem technologicznym. W końcu coś się ruszyło, po ponad dekadzie.

Re: Jedi: Fallen Order

Kolejny Jedi ucieka przed Inkwizycją. Skąd ja to znam? A tak, Rebels!

Pokażą gameplay to będzie co komentować. Na razie - nie ma czego.

Re: Jedi: Fallen Order

Podobno nie oglądałeś Rebelsów.

Obrazki

Trochę tam jeszcze wyłapałam:

https://imgur.com/a/tYR9Hld

1. Cal ma na kurtce litery... SP... coś tam.

https://i.imgur.com/B0N7xRQ.jpg

2. Skrytka z logiem zakonu. Tajna biblioteka?

https://i.imgur.com/5I3URrw.jpg

3. Zero przepisów BHP, tnij sobie metal nad gniazdem sarlaka czy innej paskudy. Zauważcie, że gdy Cal sięga Mocą, obiektyw kamery sondy obraca się w jego kierunku.

https://i.imgur.com/yTgs968.jpg

https://i.imgur.com/Nk8x2eC.jpg

4. Jak ktoś słusznie zauważył, w tej miejscówce prócz szturmowców znajdują się droidy typu KX (Kaytoo). Stoją na skałach po lewej.

https://i.imgur.com/kkqnrbO.jpg

5. Zielone znaki na zbroi... 41st? Gree? Kashyyk?

https://i.imgur.com/XBVm1kM.jpg

6. Na początku pomyślałam sobie, że to może Dathomira, ale budynki w tle nie pozostawiają wątpliwości... Korriban?

https://i.imgur.com/vDO1QMn.jpg

7. Ktoś zauważył, że są tu wraki Venatorów, ale żadnych statków Separatystów, co może oznaczać, że było to cmentarzysko Republiki.

https://i.imgur.com/0GBv3iG.jpg

8. Potwierdzono już, że ta babka to Cere, mentorka Cala. A pilot po prawej to chyba Talpini - rasa z "Łotra", jeden z partzantów Sawa nim był.

https://i.imgur.com/ka01Sxd.jpg

9. Popatrzcie na tło. Wygląda to na jakąś świątynię.

https://i.imgur.com/ObtUOr8.jpg

https://i.imgur.com/bJM2KNa.jpg

10. Spójrzcie na pęknięcia na szkle wokół dłoni. Ktoś tu umie używać punktów przełomu.

https://i.imgur.com/nFZOl0s.jpg

Re: Obrazki

8. Coś jest w stwierdzeniu, że ta mentorka Cala jest taka genderless z twarzy.

10. Myślę, że to nie punkt przełomu. Moją pierwszą myślą było, że ta inkwizytorka zwyczajnie wykonuje pchnięcie Mocą, żeby ewentualnie wysadzić szybę.

Re: Obrazki

Ale "fizyczne" punkty przełomu nie działały właśnie w taki sposób? Że użytkownik roztrzaskiwał materię, np. szkło?

Re: Obrazki

Chciałem przez to powiedzieć, że ona wykonuje zwykle pchnięcie Mocą.

Re: Obrazki

Zwykłe pchnięcie, które nie wymaga wielkiej filozofii. Duszenie Mocą też nie było jakąś wielką umiejętnością jak np. błyskawice, bo to tak jakby zwykły uścisk przy użyciu Mocy.

Re: Obrazki

Zaraz to mentorka a nie mentor?

Re: Obrazki

Dzięki Matko! Co my byśmy bez ciebie zrobili?

Re: Obrazki

Ta babka to nie facet?
Szok

Re: Obrazki

Eksploracja

Znalazłem na reddicie:
https://i.redd.it/tu8961eyk6s21.jpg

Nie wiem skąd pochodzi obrazek, ale oficjalna strona gry to potwierdza:
https://www.ea.com/pl-pl/games/starwars/jedi-fallen-order
Eksploruj prastare puszcze, smagane wiatrem urwiska i złowieszcze dżungle – to ty decydujesz, gdzie chcesz się udać i kiedy.

Wygląda na to, że będziemy decydować w jakiej kolejności zwiedzimy poszczególne planety. Lokacje będziemy mogli przechodzić wielokrotnie by spróbować wykorzystać na nich nowo nabyte umiejętności. Gra nie będzie taka liniowa jak mi się na początku wydawało.

Re: Eksploracja

Podobamisieto !

Re: Eksploracja

Uuu, fajnie! Tylko zastanawiam się ile lokacji zdołają wrzucić, by gra nie ważyła z 1 tera.

Re: Eksploracja

To ja zacząłem się teraz obawiać ile DLC odpalą, zanim gra osiągnie 1T (a dyski talerzowe są tanie ~).

Re: Eksploracja

I dodaj jeszcze patche , strasznie modne jest to ostatnio i lubi swoje ważyć

Re: Eksploracja

„Wprowadziliśmy kilka drobnych poprawek” — 3 giga do pobrania. Następnego dnia:
„Cały czas usuwamy drobne usterki, by gracze czerpali jak najwięcej przyjemności z gry.” — i paczik 2 giga.
Że o aktualizacjach launchera nie wspomnę...

trochę

już nie przesadzajmy. 50-80GB to dzisiaj pewien standard, są oczywiście gołe tytuły 100+, ale wątpię żeby JFO takie było.

To chyba jest najmniej ważne, nawet na konsoli.

Re: Eksploracja

Czyli coś jak Jedi academu

Fallen Order

Szału to w tym trailerze nie ma za grosz. Ale trailer to jednak nie gameplay - dopiero po nim będziemy mogli coś tak naprawdę powiedzieć. Chociaż jak na razie nie czuję się za bardzo zachęcony, a chyba o to w trailerach powinno chodzić?

Nie liczyłem tu na coś tak spektakularnego jak pamiętna zapowiedź TOR-a, ale jednak spodziewałem się czegoś więcej. Bezpłciowy ten trailer, tak samo jak teaser IX epizodu. Coś ludzie Disneya ostatnio bez formy.

Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

https://naekranie.pl/aktualnosci/star-wars-jedi-upadly-zakon-wzbudza-kontrowersje-chodzi-o-glownego-bohatera-1555314016?fbclid=IwAR30_T7xo3_gzmyd9_huG-wqNd_UPoaY4rsAfF97avlK8OJ-ykwyC3I6twQ

Jak tylko zobaczyłem zwiastun i głównego bohatera, to przeszła mi po głowie myśl, że znajdą się spie**oleni umysłowo ludzie, którzy się do tego przyczepią. Cóż, długo nie trzeba było czekać...

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Cóż, z jakiegoś powodu linki do NaKranie nie są tu mile widziane - pracowicie wykopali jakieś pojedyncze posty z długiego wątku:
https://www.resetera.com/threads/yet-another-generic-white-dude-a-legitimate-discussion-on-criticism-regarding-character-design-diversity.111378/

Cóż, na pewno zwolennicy gry z bohaterem nie-białym, nie-męskim i/lub nie-ludzkim są mniej głośni od rozwrzeszczanych "precz z SJW".

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Nie wiesz, czy nie będzie gejem

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Ja to bym w sumie wolała, żeby dało się wybrać płeć i rasę, jak w typowym rpg.

Zwłaszcza, że ten koleś z trailera jest podobny zupełnie do nikogo, więc nie wiem czemu nie może być opcjonalnie zielony z mackami. Narzucony bohater ma sens, kiedy to jakaś charakterystyczna postać, jak Geralt, Lara Croft, czy Bezimienny.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Takie zachcianki w czasach cost cuttingu... Z torbami chcesz firmę na dwie litery puścić

Ale na poważnie, to jeżeli postać jest z góry ustalona może świadczyć, że jest to jakoś umocowane w kanonie (jak i inkwizytorzy) itd. i jakoś to się będzie z czymś wiązać i jakieś odniesienie do przyszłych opowieści będzie mieć. Lub przynajmniej wiązać powinno i powinno się odnosić.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

No to ta nowa w kanonie postać wygląda póki co na niezłego nudziarza. ;->

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Hej, skoro napisana na kolanie postać Rey przeszła, to gorzej być nie może

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Owszem, może. Mieliśmy Mostowiaka.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Och, czasy Mostowiaka... rozmawiałam dziś z kolegą i wspólnie wspomnieliśmy jak beznadziejną był postacią.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Co charakterystycznego było w Bezimiennym xD?

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Ten z Planescape: Torment. https://static.intelimedia.pl/sub/_bB19696.jpg
Trudno go z kimś pomylić, nawet jeśli on sam siebie nie pamięta. ;->

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Aaaa, no chyba że tak, bo przyznam, że mnie Bezimienny w pierwszej kolejności zawsze kojarzy się z tym Gothicowym

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Mi z Bezimiennymi z M&M.

sztos!

To, że nie miał imienia, ale i tak jest pamiętany przez miliony


Ogólnie problem płci/rasy może istnieje, bo każdy chciałby wcielić się w postać oddającą jego kolory i jego płeć (chyba że komuś to wisi, mnie w większości ), nie jest to trudne nawet w tego typu grach, ale żeby o to tak płakać?

Re: sztos!

A to nie jest po prostu problem różnorodności? Guybrusha Threepwooda się lubiło bo był inny niż standardowy

tak

ale ktoś go lubił/nie lubił przed? Dzisiaj taka mania jest oceniania na 100% po byle slajdach. Dlaczego ludzie nie umieją formułować obaw/oczekiwań, tylko gość musi być na starcie fajny/nie?

Nie chcę dziadkować ale coraz częściej w internetach czuję się jak pływak niedzielny na niedzielnym basenie, ale który jednak trafił do grupy niepełnosprawnych umysłowo i to nie z własnej woli i oni zamiast pływać to szczają, srają, wymiotują do tego basenu.

Woda co prawda jest kolorystyczna, ale... absmak pozostaje

Re: sztos!

Ale żeś pan pojechał po nostalgii, a niech Cię... Elaine też była super. Tylko że wiesz, to było w starych dobrych czasach, gdzie gra była fajna bo była fajna, i ludkowie mieli wywalone czy - jak to ładnie i barwnie określił LB - "basen jest tęczowy", tylko liczyło się to, żeby się w nią fajnie grało.

Gdyby ktoś dzisiaj wydał taką grę z takimi postaciami, to od razu mógłby przygotować się na wiaderko pomyj na dzień dobry.

Re: sztos!

Wiadomix, ale częścią fajności tej gry było bohaterem był Guybrush a nie jakiś indyferentny Tom Walker.

Re: sztos!

Guybrush i Elaine, para nie do podrobienia... Kurde, to już będzie ponad 25 lat? Ale ten czas zapier...

Ale bym sobie w to zagrał ponownie, idź Pan z takimi postami, tylko smaka pan ludziom robisz...

Re: sztos!

Bo ja wiem, czy chodzi o zrobienie kopii siebie?

Niekoniecznie, ja zawsze preferuję grę gnomką lub czymś podobnym, a mój mąż woli grać babami, bo jak twierdzi - skoro ma się już wpatrywać w czyjś tyłek na ekranie, to niech on będzie damski.

Natomiast w kwestii wykreowania postaci, całkiem podoba mi się patent z Dragon Age / Mass Effect gdzie główną bohaterką jest Shepard, Strażniczka, Bohaterka lub Inkwizytorka, a szczegóły gracz dobiera sobie sam.

tak

zakładam z moich doświadczeń i doświadczeń znajomych. Teraz jakoś mi już to przeszło, ale tu może chodzi o rasę, którą np. lubisz. W tym sensie wcielanie/kopia.

I o tym właśnie piszę - w Pillarsach mówią do ciebie per Widzący/a, a z wyglądu możesz być kim chcesz. Taki patent dałoby się zrobić i w FJO, ale może rzeczywiście chcą mieć jednego kanona.

Chociaż fajnie gdyby okazał się gejem, wzmocniłoby to wątek wyalienowania w świecie post-Jedi

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Tylko idąc w tym kierunku, to nigdy byśmy więcej nie uświadczyli nowej, w całości zdefiniowanej postaci w grach. No bo tę Larę też kiedyś musieli narzucić zanim stała się charakterystyczna.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Od razu po zwiastunie walnąłem - nieee no nie podchodzi mi ten gościu w ogóle ... bo leci ten zwiastun, pacze i pacze - WAIT !, to Monaghan NOOOOO !!!
Wcześniej ciekawiło mnie, jak to zrobią, czy wykreują jedną, domyślną postać w grze jak w TFU, czy też będzie mały kreator postaci. Bo na coś większego to w sumie nie liczyłem, choć cały czas nastawiony jestem na fajną customizację z ubiorem postaci.

Z drugiej strony, od początku to miał być właśnie "nobody" - także z facjaty, więc ? ... no, ale mi nie pasuje i tyle

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Btw., było może pytanie od "publiczności" na tym panelu ? - dlaczego tak, a nie inaczej zrobili w grze ? ... pewnie nie było żadnego odważnego gościa w czerwonym t-shirt`cie

#alwaysrebel

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Ogólnie to bym się z tobą zgodził, ale to ma być gra singleplayer z kanoniczną kampanią, więc opowiadać będzie historię konkretnego bohatera. Ja nie rozumiem tych przytyków o rasizmie etc, bo w kampanii Battlefront II główną postacią była kobietą i to jeszcze z ciemną karnacją, ale powtórzę, no i co? Naprawdę ciekawa, silna postać, ale czy to aż takie istotne jakiej jest płci albo rasy?
Ja myślę, że ludzie robią cyrk, bo tak naprawdę nie śledzą wszystkiego- każdego filmu, gry, komiksu etc, a gdy rzuci im się w oczy jakaś mocno promowana w mediach produkcja i zobaczą w niej białego mężczyznę, to włącza im się automatyczna agresja. Nie wiem skąd w ogóle wziął się pomysł, że to rasizm, brak szacunku, czy gloryfikowanie jakiejś rasy- chyba stąd, że ludzie mają niskie poczucie własnej wartości, do tego dochodzi pewnie jakaś depresja, paranoja i cyk, RASIZM! xD No, ale nie będę się bawił w psychologa, ale takie jest moje zdanie.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Mi nie przeszkadza, że to jest biały facet, w ogólności. Po prostu ta postać ze zwiastuna z mojego punktu widzenia jest kompletnie nieinteresująca. Jakiś taki nudny małolat.

Co innego, kiedy główną postacią jest jakiś książkowy, ciekawy bohater, a co innego postać która się niczym nie wyróżnia.

Skoro to jest pan Nikt Nijaki, to preferuję sytuację, w której mogłabym go sobie dostosować, żeby mnie jego widok na ekranie nie irytował. ;->

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Założysz sobie maskę, zrobisz z niego Starkillera i będzie. Ciężko tu o możliwość dopasowania postaci, a jednocześnie o spójność, bo podejrzewam, że fabuła tej gry wniesie coś nowego do kanonu. Dlatego to jest historia Cala- określonej postaci.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Fabuła nic nowego nie wniesie do kanonu, po prostu opowiada historię młodego "nobody" padawana, który miał wyjątkowe szczęście - że przeżył.

I tu Asfo ma całkowitą rację, jeśli mamy grać "nobody", to przynajmniej powinniśmy mieć możliwość zaprojektowania sobie "nobady`owej" facjaty. Mnie z lekka nie podoba ta zagrywka z wynajęciem Monaghana https://ovicio.com.br/wp-content/uploads/2019/04/20190413-star-wars-jedi-fallen-order-joker-gotham.jpg, no sorry, ale naprawdę nie można było inaczej ? ...

Z drugiej strony, mieliśmy już przecież w grach SW takie rozwiązanie - Galen Marek, czyli główny bohater z "The Force Unleashed", no, ale różnica przecież widoczna i na jego korzyść :

https://rebe1scum.files.wordpress.com/2017/08/starkillerthefroceunleashed.jpg?w=829

Z trzeciej strony, właściwie, to mi to nie przeszkadza, że tak będzie. Miło by jednak było, gdyby jednak taka opcja była. Tu się kłania seria "Mass Effect", gdzie można było grać "defaultowo", ale i wybór też był.

Po prostu, widzę tu to samo rozwiązanie, co w przypadku "TFU", tylko, że tym razem nie trafili zupełnie.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Tego typu idioci zawsze się pojawią, a w internecie zawsze głośniejsi. Myślę, że nie ma co kręcić afery.

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Padłem. Czy to przypadkiem nie jest rasizm? Niezła beka .

Re: Biały przeciętny mężczyzna! NIE MOŻE BYĆ!!

Słuchajcie, to jest zabawne, ale też przerażające i przyznaję, że chyba jednak warto zacząć się martwić, bo ze społeczeństwem dzieje się coś niepokojącego. Pogoń za szacunkiem i równouprawnieniem stała się szaleństwem i przypomina fanatyzm. To już nie jest ruch, który ma dążyć do szacunku człowieka do człowieka, tylko jakaś hipokryzja, bo ludzie zdają się mieć klapki na oczach przez tę pseudoideologię, skoro nie widzą, że wojując o prawa dla jednych odbierają prawa drugim. xD

przez sekundę

potraktuję ten fragment poważnie i powiem tak: to się fajnie mówi, że "szacunek człowieka do człowieka", tylko jakoś potem wychodzi, że ten kogo należy szanować zawsze wygląda tak samo, a szanować go mają wszyscy niezależnie od wyglądu

Re: przez sekundę

Zawsze? Aha. Nie wiem skąd to wziąłeś. Nie widzisz, że cały ten ruch zjada sam siebie, niszcząc przy tym zasady których tak szlachetnie bronił? To już nie jest pogoń za szacunkiem tylko hipokryzja i wstręt do białej rasy, a serio to jest takie ważne jak wygląda główny bohater/bohaterka? Ale jak już wygląda tak, a nie inaczej, to po co się rzucać, że mógłby wyglądać inaczej. To jego historia. Właśnie, skupmy się na fabule, a nie na rzeczach mniej ważnych.

Re: przez sekundę

Niesamowite jakie emocje wywołuje gówno artykuł na gówno stronie niepodparty żadnymi konkretnymi źródłami i prawie słowo w słowo skopiowany z innych gówno artykułów na gówno stronach, tyle że po angielsku.

Re: przez sekundę

Nie mam zielonego pojęcia o czym ty opowiadasz. xD
Emocje? Ciekawe, tym bardziej, że to była zwykła wymiana poglądów z bartoszcze. Chyba, że chodzi ci o twoje emocje W takim razie pardon. :v

Re: przez sekundę

4 całkiem niekrótkie posty pod wątkiem o artykule o tak clickbaitowym charakterze, że trzeba być kompletnym lemmigiem, żeby brać go na poważnie, to już jednak coś

Re: przez sekundę

A kogo obchodzi naekranie. Co innego jakbym argumentował swoją wypowiedź ich artykułami, wtedy mógłbyś się śmiać, to logiczne, ale jaki problem jest z głupiego clickbaitowego artykułu napisać parę przemyśleń. Myślę, że to działa tylko na plus, tym bardziej, że nie traktujemy naekranie jako wiarygodne źródło.

Re: przez sekundę

W takim razie te przemyślenia nie są podparte niczym merytorycznym, więc nadal można się śmiać

meh

Ale coś poza czepieniem się jednego słowa?
Sama gównoburza wymyślona przez NaKranie i łyknięta jak pelikan sprowadzała się nie do "skandal, biały" tylko do "nuda, znowu biały".

I brzmi to prześmiesznie w miejscu gdzie tyle było i jest jojczenia "nooooooooo czarny szturmowiec", "nieeeeeee znowu jakaś baba", "fuuuuuuuj czemu tyle Azjatów" - że łojezujezu, BIAŁYCH MĘŻCZYZN NIENAWIDZĄ.

A meritum jest jakie napisałem - że "szanujemy wszystkich", ale ten kogo szanujemy to ma być biały.

Re: meh

Szanujmy wszystkich, znaczy wszystkich, a nie tylko podobnych do nas. Ja bardzo sobie cenię różnorodność rasową wśród postaci i nie mam z nią żadnego problemu. Swoje obawy oparłem o własne doświadczenia na Twitterze etc, bo takich niepoprawnych krzykaczy jest od groma, ale mój przytyk odnosił się jedynie do ludzi, nie do samego Disneya i jego polityki, bo bez względu na to jakiej jesteśmy wiary, myślę że zgadzamy się, że Disney bardzo profesjonalnie podchodzi do szacunku wobec drugiego człowieka. Jednak zwykli widzowie z Twittera to zupełnie odwrotna sytuacja.

Become a JEDI !

Ponownie potwierdził to w wywiadzie dla "IGN" Stig Asmussen !. A ponieważ było sporo pytań i sugestii po trailerze gry, że gra będzie raczej "skradanką" niż pełnym akcji rpg-iem, to szybko te domysły zostały zdementowane.
Stig ponadto zapewnił, że gra da możliwość rozwiązywania pewnych sytuacji w jakich znajdzie się gracz, na różne sposoby. Jeśli będziemy musieli zmierzyć się z przeciwnikiem, to od nas będzie zależało, w jaki sposób to zrobimy. Gra da nam także możliwość unikania "wzroku" nieprzyjaciela, ale zdecydowanie nie jest to preferowana opcja.
Jak zasugerował Stig, nie po to gracz dostaje do ręki miecz świetlny i możliwości używania mocy, by z tego nie korzystać. Chcemy by gracz doświadczył bycia Jedi, i by dobrze się przy tym bawił.

#naszczłowiek!

źródło : https://www.ign.com/articles/2019/04/14/star-wars-jedi-fallen-order-is-not-a-stealth-game

Prawie rpg ? ...

Trudno powiedzieć , choć Stig Asmussen i Steve Blank z Lucasfilm odkrywają troszkę z tajemnicy jaką okryte jest wciąż "Fallen Order". Przede wszystkim, Stig zapewnia, że tryb solo będzie znacznie bardziej rozbudowany, niż w przypadku typowych gier akcji. Jeśli zaś chodzi o czas potrzebny do ukończenia gry, to ma to być doświadczenie wysokiej jakości, i nie będzie to gra krótka.

Cały wywiad jest ciekawy, bo możemy się dowiedzieć o początkach prac nad grą - a nawet wcześniej, bo od złożenia propozycji przez EA, na zrobienie gry SW. Potwierdza się też i to, że gra od początku miała być sigle-player, bez potyczek w sieci, mikropłatności, itp. Taki pomysł złożyło już na początku Respawn, i o dziwo zarząd EA zaakceptował to bez większych zastrzeżeń ...

Wracając zaś do samej gry, to Stig potwierdził, że walka będzie kluczem, i że na wyższych poziomach będzie oferowała naprawdę wymagającą myślenia i taktyki rozgrywkę. Jako przykład, przedstawił teoretyczne "spotkanie" z grupą przeciwników, gdzie każdy z oponentów będzie miał inne umiejętności, poziom, czy styl walki. Do każdego z nich trzeba będzie dobrać odpowiednią strategię walki, by wygrać. Wygląda więc na to, że szybkie machanie saberem + "force push", nie będzie odpowiednią solucją na przejście całej gry. Same walki mają być tak widowiskowe jak w filmach, dawać poczucie realności graczowi najbardziej jak to możliwe ... wspominałem może o bossach w grze ?, jeśli nie, to z wywiadu wynika, że jednak będą.
I chyba nie chodzi tu tylko o samych inkwizytorów ...
Stig zapewnia też, że posługiwanie się mocą będzie także wymagało od gracza odpowiedniej taktyki. Podobnie jak przy lightsaberach, na niektórych przeciwiników efekty użycia mocy będą wpływały słabiej, lub gorzej, na innych dadzą dodatkowe bonusy w postaci większych "efektów". Poza tym, im wyższy poziom wytrenowania w mocy, tym otworzą się przed nami nowe możliwości jej użycia.

Wiele pytań zostało jednak bez odpowiedzi, albo wprost zostało uciętych, co znów potwierdza, jak w dużej tajemnicy przebiega praca nad grą, i jak niewiele Respawn chce w tym momencie zdradzić. Na koniec pada chyba potwierdzenie gameplayu z gry na letnich E3. bo to, że "Jedi : Fallen Order" będzie obecny na targach, potwierdził w ostatnim zdaniu sam Stig.

źródło : https://press-start.com.au/features/2019/04/16/we-spoke-to-lucasfilm-and-respawn-about-star-wars-jedi-fallen-order/

kłen n` roll

jak w Witcherach. Tak będzie.

Szanujmy się trochę z erpegami, bo niedługo doczekamy, że tetrisa ochrzczą tym mianem, a takie Pillarsy czy Divinity będą ch* wie czym w takim razie :/

Re: kłen n` roll

In Respawn We Trust ! ...

Re: Prawie rpg ? ...

Przehajpowane jak tylko możliwe, żeby tylko nie było smuty jak balonik pęknie A z tym realizmem i widowiskowością to o co chodzi? Gracz będzie sobie mógł ustawiać kąt nachylenia miecza, siłę uderzenia, ultra-marionetkowe sterowanie postacią?

Re: Prawie rpg ? ...

Z tym realizmem i widowiskością chodzi zapewne o podobne wrażenia z walki, jak było to w przypadku starych "Jedi Knightów". Zapewne też będzie to na większą skalę, no i graficznie efektowniejsze, co zrozumiałe.
Oczywiście, wszystko co powyżej z linka zweryfikuje pierwszy pokaz z gry, ale z drugiej strony goście z Respawn wiedzą jak taką widowiskowość i realizm pokazać na ekranie, więc o jakość tak fabuły jak i efektowność potyczek, zbytnio się nie obawiam. 👍☺️

O kulisach pracy nad grą ...

opowiedział trochę ostatnio Chris Avellone. Sama praca tak nad fabułą jak i samą grą przebiegała podobno bardzo udanie, i był to bardzo dobry czas dla tworzenia tego projektu. Chris szczególnie chwalił głównego reżysera gry - Stig`a Asmussena, który miał pełną wizję tego, jak gra ma wyglądać, ale nie mniej ważne - że potrafił wizję tego, co chce osiągnąć, "zaszczepić" swojemu zespołowi.
Pochwały otrzymał także główny projektant - Aaron Contreras, a także (uwaga!) samo LucasFilm, które podobno doskonale dogadywało się z całym zespołem pracującym nad grą, a uwagi przez nich przekazywane były bardzo istotne i merytoryczne, przez co twórcom gry udało się uniknąć wpadek i nieścisłości w linii fabularnej gry.

Co ciekawe, a właściwie od dłuższego czasu było wiadomo - EA nie ingerowało zupełnie w proces powstawania gry. Czynny udział miało LucasFilm, i dotyczyło to głównie linii fabularnej przedstawionej w tej grze.

źródło : https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-director-has-a-really-solid-vision-says-writer

EA Star Wars

@EAStarWars
Thirdly, for #MayThe4thBeWithYou, we`re excited to confirm that #StarWarsJediFallenOrder will have its gameplay reveal this June at EA Play and E3! More details to come!

9-7.06 i 11-13.06
Ciekawe czy będą dwa różne, czy jedno i to samo.

Re: EA Star Wars

Ja też jestem "excited", podobnie jak byłem i na Celebration. Mam jednak nadzieję, że na EA Play/E3 pokażą ciut więcej niż to co dostalim w kwietniu ... a właściwie to liczę na to, że w ogóle COŚ nam w końcu pokażą

Re: EA Star Wars

Na bank jedno i to samo.

PS. Gdzie te czasy, kiedy EA oznaczało JAKOŚĆ, a firma miała szacunek i zaufanie graczy. Mityczna przeszłość!

Re: EA Star Wars

W sumie te słowa pasują do marki, dla której robią produkt. Zamień EA na SW a graczy na widzów i gotowe!

Re: EA Star Wars

Tak, faktycznie, jakość prequeli i wyniki sprzedaży sequeli totalnie to potwierdzają

Re: EA Star Wars

Czy Ty mały łobuzie nie powinieneś o tej porze spać. Do łóżka! Dorośli rozmawiają.

Re: EA Star Wars

Nie opowiesz mi bajki na dobranoc?

Re: EA Star Wars

Sequele to najlepsze SW EVER!

Potwierdzone

Re: EA Star Wars

Po tym co pokazali na Celebration nie oczekuje już niczego od tej gry. Jak będzie w jakiejś styczniowej wyprzedaży na Originie to kupie .

Wydanie pudełkowe

Czy natknął się ktoś na informacje dotyczące pudełkowej wersji gry na PC? Bo z tego co widzę pudełka są tylko dla XO i PS4, a na PC dostępna jest w preorderze tylko edycja cyfrowa na Originie i w tym momencie dusza kolekcjonera wewnątrz mnie płacze

Re: Wydanie pudełkowe

Tylko Origin w wersji eleektronicznej jak na razie. Nie wiem dlaczego tak jest, i nawet nie wnikam, za korpo nie nadążysz z logiką . Być może po prostu stawiają wpierw na wersję do pobrania, a pudełka później będą ... może

Oczekiwania ...

Słabe wyniki sprzedaży "Anthem" nie mają co prawda nic wspólnego z nadchodzącym "Jedi:Fallen Order", ale wysokie oczekiwania elektroników co do tej gry są podobne jak w przypadku "Anthem".
Elektronicy nie kryją się, i mówią wprost o liczbie 6-8 milionów sprzedanych egzemplarzy, a do końca roku fiskalnego (marzec 2020) sprzedaż ma być jeszcze większa niż po miesiącu od oficjalnej premiery gry. Podstawy, by tak się stało są - w przeciwieństwie do "Anthem", mocne. Po pierwsze, jest to gra "Star Wars", osadzona w uniwersum globalnie rozpoznawalnym. Grę robi "Respawn", które ma duuużyy kredyt zaufania wśród graczy. Nie bez znaczenia jest także to, że gra pojawi się na rynku w okresie hajpu i marketingowej promocji ostatniej części filmowej gwiezdnej sagi, no i będzie to już okres powolnego kupowania prezentów gwiazdkowych, co także powinno nakręcić sprzedaż gry.

A poza tym, mam dziwne wrażenie, że sama gra będzie niejako testem sprzedaży dla samego EA. Wynik finansowy "Jedi:Fallen Order" da odpowiedź elektronikom, czy warto znów wchodzić w singlowe gry fabularne bez trybów sieciowych, monetyzacji, lootów, mikrotransakcji, słowem wszystkiego tego, z czym kojarzą się gry od EA.

Osobiście, zamówienia na preorder nie mam zamiaru składać, natomiast na pewno kupię grę zaraz po premierze, więc w sumie przyłożę swoją małą cegiełkę do oczywistego sukcesu finansowego gry , a także będzie to taki mój mały wkład, w powstanie kolejnych fabularnie singlowych gier od EA ...

źródło : https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-ea-forecasts-6-8-million-units-shipped-in-fy2020

Tapetki

są na oficjalnej !, całkiem możliwe, że już wcześniej były i już widzieliśćie/ściągnęliście na pulpity swoich kompów/fonów, ale ja właśnie dopiero teraz wlazłem i zauważyłem je na oficjalnej - tak, wiem, to wręcz NIEPRAWDOPODOBNE ...

no to linkuję : https://www.ea.com/pl-pl/games/starwars/jedi-fallen-order/media

Art

Mamy zapowiedź soboty, czyli plakacik. Podoba mi się wdzianko Cala, mamy też holokron, no ale jakoś wiele chyba tu nie ma.

http://www.jedinews.co.uk/gaming/articles/official-key-art-for-star-wars-jedi-fallen-order-revealed/

Re: Art

to o której ten strim?

https://i.redd.it/fvnhno3c5r231.jpg

Oby o jakiejś ludzkiej porze i oby było warto.

Re: to o której ten strim?

Sobota-18.30-Jedi Fallen Order

#jaramsię!

a to

w sobotę dopiero? O to pt wieczorem można iść do kina. Albo na film.

Bo

zmienili !. Najsamwpierw mieli zacząć w piontek, ale zamiast dwóch strimów postanowili zrobić jeden - pewnie kasy nie majom

tu dawniej pisałem - http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23540#755007

Arty

Re: Arty

Choć w przypadku tego ostatniego arta, to dodałbym więcej tego niebieskiego na górze, i zwiększył kontrast. Albo zamienił niebieski na czerwony ... nie chwaląc się, właśnie taką tapetkę mam na fonie

Grajo!

Re: Grajo!

Pewnie zaraz wrzucą, ale kilka moich obserwacji:

- Gameplayowo wygląda to na połączenie TFU, "Asasynów", "Prince of Persia" i "Uncharted". Jej, nawet sposób, w jaki Cal się porusza, wygląda dokładnie tak samo jak przodkowie Desmonda czy Książę.

- Był to level może nie z początku gry, ale na pewno nieco dalej, bo początek spoilera Cal po raz pierwszy widział Purge Trooperów. Akcja dzieje się na Kashyyyku, gdzie - uwaga, uwaga - Saw Gerrera każe Calowi uwolnić Wookieech. koniec spoilera

- Jest kilka fajnych skilli. Można wyciągnąć miecz, by oświetlić drogę. Droid ma stimpacki, które odnawiają trochę życia Cala, ale wówczas jest przez chwilę bezbronny. No i nasz Jedi umie spowalniać rzeczy/wrogów jak Kylo, a także "wyczuwać echo" z martwych wrogów, wyglądało mi to coś kiffarska psychometria. Podczas tego (dość krótkiego) dema gracz zyskał 2 punkty umiejętności, ale nie pokazano żadnego menu.

- Szturmowcy są dość łatwi, Purge Trooperzy trudniejsi, były jeszcze wielkie pająki, które potrafiły oplątać siecią.

- Można, dzięki droidowi, skanować elementy otoczenia, dzięki czemu zyskuje się dodatkowe informacje.

- Powiedzieli, że nie można przejść na CSM.

Re: Grajo!

A pająki to chyba te, które miały być w The Clone Wars!

Zapowiada się jedna wielka laurka dla całego uniwersum, patrząc na to co już dostaliśmy.

Re: Grajo!

10:24 tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=8939aURV9Dc

początek spoilera High ground koniec spoilera. Zdechłam.

tak że tego

Słabo to wyglądało lub mocno średnio. Takie 5 może 6/10. Chociaż prowadzący na miksie koki i amfy starał się ile mógł to... żadnego ognia nie poczułem.

Taki Tomb Raider/Uncharted z saberem. OK, ale czemu walka wygląda tak słabo? Bo to wersja alpha? W ogóle nie mogłem się zorientować w tych paskach - HP, Force, Stamina? Wydawało mi się, że ta prezentacja została zrobiona na `god mode`.

No i w 2019 roku trzeba będzie wklepywać g_saberRealisticCombat 1? Serio? SERIO?


Pokazali ile chcieli pokazać, czyli praktycznie nic oryginalnego, systemu skill pointów nie było, scanów nie było, a ta Moc z zatrzymywaniem czasu to lekko dziwna jest w stosunku do kogoś kto "w tej 15-minutowej prezentacji nie jest dyplomowanym Jedi"...5/10 vs. stop hating - takie czasy. Smutne.

Re: tak że tego

Też mnie nie porwało, spodziewałem się znacznie więcej. Miejscami wyglądało świetnie, ale miejscami sztucznie i dziwnie. Mocno liniowa rozgrywka. Na pewno kupię i zagram, ale hype opadł.

nom

a przecież TR nie jest tak zamknięty... chyba że to była misja tzw. fabularna, że musisz iść po sznurku.

Szkoda.

A dla mnie na plus

Dla mnie na plus. Wygląda na to, że ktoś tu chciał zrobić serię Jedi Knight w nowym wydaniu, na sterydach.

Największy plus to mechanika walki. Widać, że będzie można wyrabiać cuda z Mocą, mieczem świetlnym i (chyba) będzie to przyjemne podczas rozgrywki. Fabularnie mimo wszystko liczę, że będzie ciekawie choć fragment, tak jak piszecie, dosyć liniowy i bez szału. Wizualnie sama gra wygląda o wiele lepiej niż cutscenki z dialogami - cutscenki sztuczne, natomiast podczas gry gra wygląda bardzo fajnie.

Najbardziej boję się, że cała gra będzie polegała na przemierzaniu różnych lokacji na zasadzie "biegnę, zabijam pająki/szturmowców i ostatecznie dobiegam do bossa". Chciałbym, żeby było pod tym względem trochę różnorodniej - czasem bardziej eksploracyjnie, czasem bardziej fabularnie, a czasem właśnie hardkorowa zręcznościówka.

Re: A dla mnie na plus

Mam podobnie, miałem przyznam obawy, ale jestem na plus. Co prawda nie pokazano absolutnie NIC, oprócz tego, co już wiemy, to jest DOBRZE. Co do dema, to wiadomo, wczesna wersja. Gameplay, oprócz tego, że był, to nie zdradził nic. Skille były ?, no jakieś tam były, ale co i jak, to nie wiadomo. Walki były bardzo fajne, posługiwanie się mieczem, uniki, kilka mocy, combosy, wszystko ok. Mam obawy z tymi kombosami, żeby nie było na wyższych poziomach jak w TFU ...
Będzie eksploracja, skradanka, widać, że do przeciwników trzeba będzie podchodzić umiejętnie. Tu zwykłe naparzanie nie przejdzie, i to jest ok., i podobamisieto

Re: A dla mnie na plus

AJ73 napisał:
Będzie eksploracja, skradanka, widać, że do przeciwników trzeba będzie podchodzić umiejętnie. Tu zwykłe naparzanie nie przejdzie, i to jest ok., i podobamisieto
-----------------------

Gdzie to wszystko widać? W tym kwadrancie sprzed 2 godzin? Serio? Może rozpisz mi to na minuty, bo chyba oglądaliśmy co innego

Re: A dla mnie na plus

To, że będzie eksploracja, skradanka, ale i walka - a może przede wszystkim walka na miecze świetlne, to było potwierdzane przez samego Stiga Asmussena zaraz po Celebration, gdy jego słowa o tym, że będziemy się ukrywać, były inaczej interpretowane.

Obejrzyj jeszcze raz ten gameplay, by zobaczyć, że inaczej Cal inaczej podchodzi do przeciwników, i choć to zapewne "godmode", bo takie właśnie są na prezentacjach, to już wcześniej było wspominane, że bez odpowiedniego podejścia na wyższych poziomach się nie da.

Ja wiem, że po tych 15 minutach jest shit i w ogóle kicha, bo NICZEGO NIE POKAZALI. W ogóle, jak śmieli nie pokazać całego gameplayu z gry, który i tak - przecież wiadomo, będzie kichom.

Ale powiem tak, śmiech mnie ogarnia, gdy widzę ten zalew żalu po sieci, że to jednak takie "Uncharted" w świecie SW ... a jeszcze rok temu było pomstowanie na EA, że kasują Viscerala za to, że robi właśnie takie "Uncharted" w SW

Także tego, każdy widzi co innego, i może niech tak zostanie

Re: A dla mnie na plus

AJ73 napisał:

Także tego, każdy widzi co innego, i może niech tak zostanie

-----------------------

W niektórych momentach życia można być leczonym jeśli widzi się coś czego nie ma

Re: A dla mnie na plus

Lord Bart napisał:
W niektórych momentach życia można być leczonym jeśli widzi się coś czego nie ma
-----------------------

No można, tylko po co ? ... jeśli mam fun z tego co widzę, jeśli najchętniej to zagrałbym dzisiaj, i już wiem, że by mi się podobało, to tylko dlatego, że ktoś widzi i ma odczucia zupełne inne ode mnie, to z tego powodu mam odbierać sobie przyjemność ? ... nie widzę powodu do leczenia

Tak na marginesie, warto jednak w oczekiwaniach co do gier zejść z lekka na ziemię. Nie dostaniemy bowiem już nigdy gry SW na miarę "Kotora", by nie wspomnieć o starych "Akademiach Jedi" ... ja wiem, że to okrutne , ale nie te czasy, nie ci gracze - albo tzw."target", i nie te lata ...

Re: A dla mnie na plus

Może dodam jeszcze, że ja właśnie od początku oczekiwałem właśnie takiej gry. Połączenia "The Force Unleashed" z "Uncharted", plus dobra i wciągająca fabuła. Co do fabuły, to chociaż wciąż trzymają to w sekrecie (i dobrze !), jestem spokojny. Wiadomo, Avellone.

Gameplayowo, z tego co pokazano, także jestem zadowolony. I chociaż to "alpha", to jest dokładnie tak, jak chciałem by było. Jedną obawę mam tylko, by nie przekoksowali z mocą i umiejętnościami. Nie chciałbym po prostu nowszego TFU.

nie chodzi

o opinię, ale o fakty. Wiadomo co naopowiadali, że tam ma być. Ale to co pokazali... jest nijakie po prostu. Nijak ma się do zapowiedzi. I tylko o to chodzi.

Re: nie chodzi

Ale zaczekaj, chcesz mi powiedzieć, że to, jaka gra będzie na premierę - czyli domyślam się, że według Ciebie kicha, to wnioskujesz na podstawie wczesnego paręnastominutowego demka z jednej lokacji ? ...

Dwa, przecież wiadomym jest, by nie łykać wszystkiego co mówią producenci - i nie tylko gier, tylko dzielić to na pół, i wtedy mniej/więcej się zgadza.

heh

to się zawsze powtarza - po 3 dźwiękach, minucie zwiastuna, 15 minutach gry można mieć spazmy rozkoszy, ale nie można być na `nie`. Jak wy to wymyślacie?

Mówię po prostu, że zapowiadane elementy gry, a raczej nie spodziewam się, że ktoś oszukiwał albo będzie to jednak wycięte, że te elementy nie zostały tu zaprezentowane, a owa walka z Mocą, kondycją i życiem też nie została ani objaśniona, ani dobrze pokazana.

Może 15 minut to było za mało, może nie przemyślano tego, ale mnie się wydaje, że i tak idzie się po typowej obecnie dla tej marki najniższej linii oporu i daje byle co bo i tak wszyscy będą nakręceni jak ten prowadzący.

Re: heh

Nie to, że nie można, bo można. Ty masz swoje zdanie, opinię, ja przykładowo mam inną, i dlatego się nie zgadzam . To, że zapowiadane elementy gry, nie zostały w pełni tu pokazane - mnie nie dziwi. Dziwi mnie to całe trzymanie wszystkiego w tak wielkiej tajemnicy.

Przeważnie z grami jest tak, że po dłuższym czasie od zapowiedzi, mniej więcej już wiadomo jak finalnie będzie to się prezentowało. W przypadku "JFO" od samego początku, a więc od zapowiedzi Vince`a na zeszłorocznej EA Play, poruszamy się w tym samym miejscu. Znaczy, oprócz tego, że fabularnie będzie po "order 66", ocalały Padawan, grupka znajomych, itd., to właściwie nic. No, wiemy, jeszcze kilka rzeczy z tych, co Respawn umiejętnie dozował przez cały ten czas. A poza tym to nic.
Zwróć jeszcze uwagę na to, jak Stig i Vince ucinają wszystkie pytania odnośnie fabuły, bohatera, itd., szczerze, czegoś takiego nie widziałem jeszcze. Z drugiej strony, może to i dobrze ?. W czasach, kiedy jeszcze przed premierą wie się już właściwie wszystko, takie embargo jest - tak mi się wydaje, dobrą decyzją.

A to, że growe (filmowe też, zresztą) SW idą po najniższej linii, to ja wiem, i w pełni się z Tobą zgadzam. Generalnie w grach, obecnie, jest kierunek by nie kombinować, i by samo się przeszło. Takie czasy

Re: A dla mnie na plus

Dodam: było konkretnie powiedziane, że będziemy wracać na planety, by odkryć więcej, bo na przykład nie odblokowaliśmy chodzenia po ścianach czy Force pusha, który utoruje nad drogę do czegoś.

Zresztą widać tu, że gracz się spieszył - mi by zajęło to za dwa razy dłużej, bo mam zwyczaj zaglądać w każdy kąt . Pominęli na przykład walkę z tymi przerośniętymi świetlikami.

Re: Jedi: Fallen Order

Wyglądało jak singiel w BF-ie, tyle że teraz w wersji zręcznościowej z mieczem. Napier*alanie jako cel istnienia niezmiennie.
https://meme.xyz/uploads/posts/t/l-29036-i-do-not-know-who-i-am-i-dont-know-why-im-here-all-i-know-is-that-i-must-kill.jpg
Żadne tam wybuchane mechaniki nie zrobią na mnie wrażenia kiedy nuda wylewa się z ekranu.

...

To było zwyczajnie przeciętne...
To będzie taka sama liniówka jak TFU, jednak nieco urozmaicona o elementy z Asassins Creeda.
I jeszcze ten koszmarnie wyglądający miecz. Brakuje tego białego "jądra" w ostrzu.

Re: ...

Wokół tego miecza będzie rozgrywała się główna fabuła. Nie przypadkiem był na pierwszym artcie, i nie przypadkiem Stig z Vincem omijają ten temat z daleka. Tak było na Celebration, tutaj w ogóle nie było pytania od tego nahajpowanego gościa

................

Obejrzałem wyrywkowo kilka fragmentów. Gra bardzo w typie TFU, czyli liniowa fabuła, trochę zręcznościówki i masowe zabijanie atakujących cię szturmowców.

Nie porwało mnie :/

JFO >>> BF

Ja nawet rozumiem zarzuty, ale nie mogę być do tej gry negatywnie nastawiony. Avellone na pokładzie więc fabularnie nie może być źle. Grafika przyjemna. Mechanika walki mieczem i Mocą zwiastuje dużo zabawy i trochę kminienia jak tu pokonać przeciwnika. Póki co dostaliśmy dwa Battlefronty, które były totalnie nie dla mnie. Teraz dostajemy grę która na bank da mi conajmniej w miarę fajną rozgrywkę i dołoży cegiełkę do Nowego Kanonu. No nie mogę nie być zadowolony.

Mimo tego dalej będę czekał na duchowego spadkobiercę KOTORów. RPG w SW to jest coś co musi się wydarzyć.

Ta akcja <3

https://www.reddit.com/r/FallenOrder/comments/by9wt1/take_my_money/?utm_medium=android_app&utm_source=share

No kurde nie mówcie mi że Was nie jara, że w tej grze można robić takie rzeczy.

Re: Ta akcja <3

Eee tam, ctrl c + ctrl v z tego co robił Kylo w TFA, wykorzystane na skalę masową. Z czasem spowszednieje i staje się nudne.

Re: Ta akcja <3

Nie.

Re: Ta akcja <3

Mnie ciekawi, jakie to ficzery dostaniemy będąc tym dżedajem na high level

Re: Ta akcja <3

Nie. Przez ten "trick" z zatrzymywaniem, spowalnianiem strzałów, te lasery wyglądają strasznie topornie, troszkę jakbym się cofnął w czasie do Dark Forces.

Re: Ta akcja <3

Dark Forces jest spoko Hmm, może dlatego mi się to spodobało?

dziwi

mnie, że takie "specjale" ma koleś, który nie ukończył szkolenia, jest samoukiem, czy co tam wymyślą...

Przecież

Jego Excelencyja Gamoń też nie ukończył szkolenia i ogólnie słaby był "w te klocki", a to potrafił, więc to chyba raczej podstawy (w końcu to tylko unieruchomienie materii) i mało przydatny "bajer" niż realna umiejętność.

Cieszę się że mogłem pomóc

Artykuł

Poczytajcie sobie ten artykuł - jest nieco niedużych spoilerów fabularnych, ale za to mamy masę informacji. Najbardziej cieszy mnie to, że wygląda na to, iż gra będzie długa.

https://www.gameinformer.com/feature/2019/06/08/the-true-power-of-the-force

Re: Artykuł

pomijając

na ile te teksty są sprzedajne (taki niestety obecnie urok branży) to jeśli to wszystko ma tam być tooooo... ktoś powinien beknąć za dzisiejszą "prezentację", bo była przeciwskuteczna, nawet jeśli świat łyka marvele SW jak Saszka Grey facetów...

Re: Artykuł

jakiś tl;dr?

tldr

" is inspired heavily by the Metroid series, pushing players to freely explore worlds, and come back to them later with new powers that can be used to reach different areas. Never once do players see a waypoint on the screen telling them where their next objective is. Respawn doesn’t want to hold your hand, and instead hopes you plot your own path through dangerous worlds that are teeming with just as much hostile wildlife as heavily armed Imperial Forces."

"When players choose a new destination, the flight is handled in real-time, meaning there won’t be any load screens, giving the player time to engage with the different activities on the ship."

"After the map dissipates, Cal decides to take BD to the refinery, while Cere hopes to gain more intel by monitoring Imperial communications. Greez just doesn’t seem to like anything that is happening.
At this point in the game, the player has complete freedom to chart their own course through the wilderness. Some areas feature multiple paths that can freely be explored, while other areas may have paths that are blocked or inaccessible, perhaps requiring an unlearned Force power or gadget to open them up."

"If a blue blade isn’t your style, you can find different colors, hilts, and other components that alter the saber’s overall design."

"This gameplay slice (..) lasts for around 30 minutes, which (..) gives us a look of just 15 to 20 percent of this planet"

Re: tldr

Dzięki! Brzmi fajnie, wybór planet na wzór JA i same planety z mini-otwartymi światami jak w TR. Mam nadzieję, że dotrzymają słowa.

Re: Artykuł

Cieszy bardzo możliwość "pilotowania" AT-AT. I jezeli to ma być wielogodzinna roztywka, to jak najbardziej jestem na tak.

Pomysł prezentacji jest bardzo fajny, niewiele ujawniając jednak wprowadzają postać Sawa, czyli pokazują że będą duże nawiązania "in universe". I chyba o to też (poza pokazaniem mechaniki) w tej prezentacji chodziło.

Gierka droga nie jest, klasyczne pińćdziesiont, gorzej że trzeba do niej dokupić PS4. Może będą jakieś zestawy na czarnegopiątka, to się kupi.

Liniowość?

W hotelu pooglądałem sobie jeszcze w dobrej jakości na dużym ekranie i graficznie mi się bardzo podoba. Trochę kuleją cutscenki - profesjonalny aktor, profesjonalnie "nagrywany" z mnóstwem markerów, a efekt mocno taki sobie. Saw w ogóle wygląda jakby miał maskę, zero mimiki. Za to mięsko czyli grafika podczas rozgrywki dla mnie bomba.

Walka wygląda po prostu fajnie. Bardziej wymagająca niż TFU, ale nie katowanie typu Dark Souls. Na początku wydawała się banalnie prosta, ale we fragmencie z pająkami czy z purgetrooperem + bandą szturmowców już trzeba było odrobinę się wysilić. Paski zdrowia/energii trochę nieczytelne. Zamrażanie jest cool i pozwala na zajefajne zagrania (wepchnięcie szturmowca we własne strzały), ale bardzo dziwnie to wyglądało gdy jeden przeciwnik jest zwolniony, a my oraz cała reszta przeciwników poruszała się normalnie. Przyciąganie/odpychanie, napieprzanie i rzucanie mieczem wyglądają bardzo spoko, a purgetrooper zapierający się o ziemie podczas odpychanie to już w ogóle petarda.

No i element dla mnie bardzo ważny przez który opadł mi hype czyli eksploracja. Zapowiadano pół-otwarty świat, ponowne przechodzenie lokacji itd. Wyobrażałem sobie wielkie lokacje, z różnymi ścieżkami, z pewną dowolnością kolejności przechodzenia niektórych części, z zagadkami, z sekretami i skrótami dostępnymi dopiero po odblokowaniu odpowiednich skilli itp. Ale niestety w demku słabiutko to wyglądało - rozgrywka na szynach niczym kampania z BFII. Zdaję sobie sprawę, że widzieliśmy malutki wycinek, może taki "nieszczęśliwy" fragment wybrali, może w pełnej grze będzie to wszystko o czym piszę, ale oceniam na podstawie tego co pokazali i niestety na razie wygląda to słabo. Jest może więcej info na temat eksploracji świata w gameinformerze? (nie czytałem bo spoilery)

Re: Liniowość?

mkn napisał:
Jest może więcej info na temat eksploracji świata w gameinformerze? (nie czytałem bo spoilery)
-----------------------
Znalazłem fajne podsumowanie artykułu z GameInforemra:
https://www.reddit.com/r/FallenOrder/comments/byegc8/the_gameplay_demo_isnt_the_best_representation_of/

- plenty of areas to explore and alternate paths
- levels seem quite large/metroid style
- Metroid prime like freedom, you can go back to every planet and there will be challenges you can solve when you got a specific skill and you can go back later
- a lot of explorations, think of it like gow 4, caves, rivers, ruins, etc

Hype powraca.

Re: Liniowość?

mkn napisał:
Saw w ogóle wygląda jakby miał maskę, zero mimiki. Za to mięsko czyli grafika podczas rozgrywki dla mnie bomba.

-----------------------

Nie chcę nic mówić, ale dokładnie tak wyglądał w Rogue One. Zero mimiki, to taka cecha charakterystyczna postaci chyba... a może aktora... Mnie bardziej interesuje - wiadomo kto podkłada głos pod niego w grze?

Re: Liniowość?

Whitaker.

Re: Liniowość?

No OK, powiedzmy, że Saw pasuje do wizerunku z filmu. Ale popatrzcie sobie na tego wookiee.
https://i.redd.it/yphz600346331.jpg
Koszmarek. Akurat tym razem idealnie pasuje tu HAL-owe określenie - paździerz, popelina & dykta.

Re: Liniowość?

No niestety, wookie 3D to koszmar dla każdego grafika, a już zrobienie z tego animacji to już prawdziwa droga przez mękę.

Re: Liniowość?

W BFII potrafili zrobić przyzwoicie wyglądającego Chewiego (początek filmu, model po lewej)
https://www.youtube.com/watch?v=prsJQn1ccqs
Przecież to w sumie ta sama firma, niech sobie pożyczą modele/tekstury czy coś.

Re: Liniowość?

Za niego trzeba było płacić ekstra czy był w podstawce?

Re: Liniowość?

Nie mam pojęcia, ja to tylko kampenie grałem. Może ktoś, kto gra w multi się orientuje.

Re: Liniowość?

Wszystkie DLC w Battlefront 2 są za fryty

Re: Liniowość?

Jest drobna różnica, Battlefront chodził na "frostbajcie", a JFO na Unrealu ... w tym przypadku metoda kopiuj-wklej nie zadziała, inne są po prostu modele. Znaczy, też za bardzo nie wiem czy tak można, opieram się na swoim doświadczeniu z robienia skinów do Kotora. Przykładowo, jeszcze do niedawna, nie dało się przenieść modeli szat Jedi/Sithów z drugiej części gry, do pierwszej.

Aż do "teraz", bo moderzy "rozgryźli" różnice, i zrobili tzw, porty, więc ... chyba można .

Ale nie o tym. Jak już pisałem wcześniej, to demko to był wczesny build, kto wie, czy nie ten sam, co pokazywany zarządowi EA kilka miesięcy temu. No i widać było te koszmarne teksturki wookiego, paskudne animacje twarzy, brak wyboru skillów - mimo, że migało info na ekranie. Jako, że to "alpha build", no to był i zgrzyt zębami na to co na ekranie, więc nie dziwi.
I tu mnie właśnie ciekawi, na jakim etapie jest zespół pracujący nad grą obecnie . Bo mamy pół roku do premiery, i oby nie wyszło tak, jak BioWare przy "Anthem" ...

Re: Liniowość?

Prawidłowo jest:
Paździerz Und Popelina And dykta.

A gdy już jest naprawdę bardzo źle, to nawet:

Dykta Und Paździerz And popelina

mix Tomb Raidera i GoW

Tomb Raider to jedna z moich ulubionych serii ostatnich lat, więc mi się podoba. Nic nadzwyczajnego, nic oryginalnego, ale tak o, do pogrania. Dobrze gdyby jeszcze były większe mapy ze znajdźkami jak w TR właśnie.

Jest OK, ale absolutnie nie urywa nic na tej prezentacji.

Re: mix Tomb Raidera i GoW

Porównywanie tej gry do GOW, TFU czy jakiegokolwiek innego slashera, jest po prostu krańcowo kretyńskie xD

Re: mix Tomb Raidera i GoW

A czym było to 15 min, jeśli nie slasherem z elementami platformówki? Tym samym jest właśnie GOW4.

Re: mix Tomb Raidera i GoW

Przecież ten system walki nie ma nic wspólnego ze slasherami. To system nastawiony na bloki i uniki, walkę z pojedynczymi/ nielicznymi przeciwnikami, gdzie można szybko zginąć (na trzy trafienia) nie podchodząc do walki w bardziej taktyczny sposób niż typowe dla slasherów nawalanie na oślep tysięcy przeciwników i maltretowania przycisków na padzie/ klawiaturze/ myszce. Dużo osób przywołuje TFU, a ta gra ma z TFU tyle wspólnego, że główni bohaterowie mają miecz świetlny.

A GOW4 chyba nie można nazwać slasherem, ta gra totalnie różni się od swoich poprzedników i jeśli do niej porównujesz, to już można zrozumieć.

Re: mix Tomb Raidera i GoW

Nie sprecyzowałem poprzedniej wypowiedzi, ale faktycznie o czwórkę GOW mi chodziło.

A czy to slashery, zależy jak zdefiniujesz gatunek i gdzie jest granica między action-adventure a slasherem, bo mają wiele wspólnego. Jeśli jest to ilość przeciwników na ekranie i opcja bloku to OK. Generalnie nie siedzę w tego typu grach, więc bym się nie spierał.

Re: mix Tomb Raidera i GoW

Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to JFO jest tym :

https://www.youtube.com/watch?v=a2TjEl0l_FU

Pewnie kupię

...ot tak, żeby wesprzeć jakieś singlowe inicjatywy w grach SW, bo jest taka bieda, że proszę siadać. Jak się nie sprzeda, to jeszcze EA pomyśli, iż miało rację i że tylko gry multi dziś dają radę. Brrrrr.

Gameplay jest poprawny, wygląda to znośnie, w sumie widzę chyba kapkę więcej Jedi Knighta niż TFU. Droid uroczy.

Bez napiniki, ale czekam. Acz na premierę pełnej kwoty pewnie nie dam.

Extended Demo

Co jakiś czas przewija się demo, w które można było pograć za zamkniętymi drzwiami i które pokazuje znacznie więcej dobroci niż wczorajszy gameplay. Mówią o nim np. tu:
https://www.youtube.com/watch?v=h0o8Zk5QLPo
W to demo grali ludzie z GameInformera?

Coś mi się też wydaje, że wczoraj pod koniec streamu wspominali coś o konferencji Microsoftu, że tam pokażą coś więcej. Trzeba będzie wieczorem obejrzeć.

Re: Extended Demo

Zobaczymy...

Info o preorderze/deluxe. Kosmetyka jak zwykle, ale:

a) Chyba pierwszy w kanonie pomarańczowy miecz?
b) Mygeeto i Umbara? Łał!

http://www.jedinews.co.uk/gaming/articles/heres-what-you-get-with-the-deluxe-edition-of-star-wars-jedi-fallen-order/

Re: Extended Demo

Tak patrzę na ceny preorderów na PS4 i tam gdzie pewnie zamówię zwykła po 235, a deluxe po 249. Wziąłbym deluxe, ale okładka ch*jowa, ta w zwykłej wersji znacznie lepsza.

Re: Extended Demo

"Fajny" przelicznik, chciałbym po tyle $$$ sprzedawać.

Re: Extended Demo

Co zrobisz, nic nie zrobisz. Najdroższa gra (nie licząc planszówek) jaką w życiu kupię

Re: Extended Demo

Można kupić 14 Jedi Fallen Order albo 1 podstawkę do nowego Maca. Choose wisely

Re: Extended Demo

Generalnie ci co grali mówią o graniu w AT-AT.

Ma być dużo planet (mniam), w tym pół nowych, pół znanych.

Będzie dobrze.

Re: Extended Demo

Potwierdzam. Dzisiaj na konferencji MS także mają być obecni. Ale czy będzie coś więcej ? ... być może pokażą to "rozszerzone" demko na xbox show ?. Z drugiej strony, za bardzo bym nie liczył na faktyczne "coś więcej. Coś mi się wydaje, że do samego końca - czyli premiery gry, będą trzymać nas w niepewności, i raczej niewiele więcej ujawnią

Spam c.d. znowu się jaram :)

Na gry-online jest bardzo fajne podsumowanie informacji:
https://www.gry-online.pl/newsroom/star-wars-jedi-fallen-order-masa-szczegolow-zwiazanych-z-fabula-r/zc1c41c

Na kanale EA pojawiła się krótka kompilacja fragmentów walki. Nie wiem czy gra ktoś inny czy to kwestia złożenia wielu fragmentów, ale wygląda to przekozacko i lepiej niż wczoraj.

Re: Spam c.d. znowu się jaram :)

lol

ten film jest niepubliczny i nie ma dźwięku. Z oficjalnego kanału Promowanie jak trailer Mando...

A to co pisałeś wyżej - wg mnie, z niezrozumiałych powodów, pokazano ten badziew, a ludzie z informera grali już w normalną wersję, przypominam że premiera jest już 15.11.

To już mniej niż pół roku. Preorderki już wypuścili pocięte z rękojeściami i skórkami. I więc... coś jest nie tak.

Re: lol

Co jest nie tak? Wiadomo że muszą mieć grę "klepniętą" przynajmniej z dwa miesiące przed premierą czyli liczmy że mają czas do 15 września. To daje 3 miesiące. Co można zrobić w trzy miesiące w gamedevie?

1. Testerzy pewnie ogrywają grę na potęgę więc przez trzy miesiące można jeszcze zfixować masę bugów, glitchy itd.
2. Usprawnienie modeli, tekstur, cutscenek - to nie ma wpływu na sam gameplay, więc nie wpakują się w żadne BUGno. Trzy miesiące to nie za dużo ale nie wiemy czy wersja w którą grali na streamie to nie wersja sprzed paru miesięcy.

Raczej nie ma opcji na zmiany w samej rozgrywce. To już zostanie.

Re: lol

Mossar napisał:
Co jest nie tak?
-----------------------

https://en.wikipedia.org/wiki/Video_game_development#Milestones

Pokazali alfę. Która jest przecienka. Na 5 miechów przed premierą. Wg mnie powinni poświęcić temu przynajmniej pół godziny i dać nam to co jest opisywane, bo teksty prasowe wyglądają ciekawie.

Tyle i tylko tyle.

Re: lol

To tak nie działa. O tym, że pokażą tą wersję, powiedzą to i to - czyli nic, zdecydowano już całe miesiące temu.
Jeśli daliby to, co było opisywane, i rozległby (a zakładam, że tak, wiadomo, SW), się krzyk, że kicha, to wizerunkowo i medialnie by polegli, co oczywiście przełożyłoby się - bo musi, na opinię o grze i późniejszą sprzedaż.

Poza tym, nie wiemy z jakiego okresu była ta alpha. W lutym były wyniki finansowe EA, Blake Jorgensen wspominał o demie, które im pokazano, a Iger z Disneya mówił o dobrej współpracy i przedłużył im licencję na gry.

Jeśli miałbym obstawiać, to widzieliśmy właśnie ten kawałek kodu, o którym w zachwytach (co zrozumiałe) mówił CEO.

Re: lol

Zapomniałeś, że "Bastion" to siedziba uznanych, światowej klasy ekspertów i krytyków, o ktorych zabijają się największe serwisy galaktyki, proponując im niebotyczne wynagrodzenia. A Ty, zamiast spijac słowa z ust, to ośmielasz się niezależnie myśleć i mieć własne zdanie.

Tak, kolego Mossar, was też się to tyczy, jak możecie myśleć po swojemu, skoro w wiki opisane są majlstony (a jaki to pis of szit i fotomontarz wie ten, co z majlstonami pracuje na codzień)

Tak więc tego.

Re: lol

Dobre !

Re: Spam c.d. znowu się jaram :)

Ja mam zwykle trafne odczucia co do wychodzącego SW i tym razem też czuję że będzie fajnie. Może nie jakoś wybitnie ale to będzie dobra gra. Przy pierwszym Battlefroncie czułem że to będzie niewypał, przy drugim, mimo kampanii i usprawnień, czułem w kościach niewypał z paroma dobrymi momentami. A teraz czuję, że będzie dobrze.

Ludzie już oceniają tą grę pod każdym możliwym kątem na bazie jednej misji, która zupełnie nie mówi nam jak będzie wyglądać reszta gry. A moim zdaniem ta gra to będzie sporo dobrej starwarsowej zabawy, której nie było już naprawdę długo. Jedyne o czym marzę to żeby fabularnie ta gra dała radę, bo o resztę jestem spokojny. To będzie takie 8/10 na luzie.

Re: Spam c.d. znowu się jaram :)

A mi się marzy eksploracja takich miejscówek
https://i.redd.it/3i4oealz26331.jpg
Oby to nie była tylko grafika koncepcyjna.

Re: Spam c.d. znowu się jaram :)

A wiecie, przypomina mi to nieco tę świątynię Jedi z komiksu o Grievousie.

początek spoilera Tyle że spłonęła. koniec spoilera

Jak można się tym jarać?

To takie trochę TFU, ale z sensowną fabułą. Mapa bez pauzy czy sensowne mechanicznie medpaki? Przecież to nie Battlefield 1 żeby trzymać się rzeczywistości. W dodatku te umiejętności są niewidowiskowe. I głupie, jak ta pauza Mocą. No i nie potrafią wymyślić niczego oryginalnego. Latania na lianie jak w Tomb Raiderze, a wspinaczka jak w starym God of Warze. Poza tym to EA, na pewno będą loot boxy i p2w.
PS. Trolluję, zapowiada się ekstra.

2 trailer

Wpis na oficjalnej
https://www.starwars.com/news/e3-2019-5-highlights-star-wars-jedi-fallen-order-trailer
dotyczący drugiego trailera
https://www.youtube.com/watch?v=1wWkQXUMQYI

Pająki wyyyshock/wyyyschokk (oficjalna i wookiee inaczej literują) przeniesione z Legend.

Sam trailer bardzo spoko, niewiele nowego pokazuje, ale robi znacznie lepsze wrażenie niż przedwczorajszy gameplay - wiadomo zmontowane urywki zawsze żrą lepiej. Fajnie tutaj pasuje Saw.

Re: 2 trailer

To fragmenty tego gameplaya opisanego na Informerze.

Szybkie strzały ;)

i szybkie odpowiedzi. Stig Asmussen grillowany przez dziennikarza Gameinformer odnośnie JFO. W przeważającej części na wesoło, wręcz głupio, bądź pozornie bez sensu, ale ... są i ciekawe, i dające trochę więcej - odpowiedzi.

Tu : https://www.youtube.com/watch?v=6rE2sg9S4JQ

Kolor miecza

Re: Kolor miecza

Nie tylko kolor, w linku który podałem powyżej, Stig mówi zdaje się o modyfikacji samej klingi. Poza tym, kustomizacja bohatera też będzie możliwa 👏👍.

Zresztą, jak już to wyjdzie, to moderzy rozpracują raz-dwa grę, i pododają swoje mody, na co baaardzoo liczę 😜

Re: Kolor miecza

No własny statek bedziem mieli, prawie jak w TORze-Kotorze 👌👍

chyba taka praktyka

zaczęła obowiązywać. Kiepskie pokazać albo mało pokazać, a resztę dla prasy na hajp :/

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/bzyfow/new_fallen_order_info_from_dev_interviews_on/

https://www.youtube.com/watch?v=Am6RxtTwF34


There`s no stormtrooper dismemberment.

Re: chyba taka praktyka

Na zagranicznych portalach też wszyscy, którym było dane zgrać w demko bardzo chwalą.
Może trochę dali ciała z gameplayem, ale lepiej po słabej prezentacji dostać bdb grę, niż po trailerach rozwalających mózg dostać słabą produkcję.

Re: chyba taka praktyka

Jak już pisałem, i cały czas podtrzymuję to co pisałem . To będzie bardzo dobra gra. Od początku, czyli jak tylko Vince zapowiedział tytuł na zeszłorocznym EA Play, w ciemno obstawiałem, że Respawn da radę. Zupełnie nie zmylił mnie ten taki-se zwiastun, fajny, ale nie AŻ tak wyhajpowany gameplay, i ta cała tajemnica związana z "Fallen Order".
Wierzyłem, i wiem, że dostaniemy pod koniec roku bardzo dobrą grę. Może nie AŻ taką, jaką każdy sobie w głowie zaprojektował przez te lata posuchy od EA, ale będzie bardzo dobrze.

Wszystko to, co mówią ci goście z linka, który wrzuciłeś, zgadza się z tym, co Vince i Stig - a w zasadzie to Stig Asmussen, mówił przez cały ten czas od kwietniowego Celebration.
Dostaniemy prawie wszystko to, co najlepsze było w dotychczasowych grach SW, plus, poleją to sosikiem okołosoulsowym - mniam !

A, że taka to praktyka, że nie pokazywać, albo tylko dla prasy ... ja nie wiem, czy to pzypadkiem nie błędne założenia marketingowe. Znaczy, jak dla mnie to i zwiastun nie był takim, jaki powinien być, ten drugi - choć dynamiczny, to zdaje się do młodszego targetu był kierowany, szczególnie ta wesoła gadka Cala na końcu drugiego zwiastuna ... Tu powinno być mrocznie rwamać, rzeź dźedajów w świątyni, eksplozje, walka, trooperzy w akcji i dynamiczna muza !. Tak to widziałem, więc ...

Może po prostu targetowo to nieprzemyślane do końca było ? ...

taki Paradox hehehe

że coś się jebie w marketingu

Hey people, I got some precisions from our team in LA about the setup of the press demo you`ve seen shared since this morning (full gameplay demo of ~20 min). Those demos are hands-off, it`s a Paradox person playing the game, the journalist is making the decisions like choosing the thinblood discipline or dialog options, but not holding the pad (despite some claims I`ve seen that people actually played the game). I`ll ask you to assume all lack of skills or bad melee gameplay is caused by our team on the floor of E3 being super exhausted :smile: On a more serious note, as soon as we have time to do and publish one, we`ll have our own clean recording of the demo shared on the official accounts, and we promise it`ll be played by someone who`s good at punching people while remaining in front of them :wink:

Konbendith - PDX Community LeadTaki przykład tylko z Vampira. Mam takie przemożne wrażenie, że wina właśnie tych wszystkich pelikanów, które wezmą co im się da, więc po co się starać? A jednak można się zdziwić.

Wywiad

Bardzo spoko wywiad, bez naćpanych prowadzących, bez marketingowego bełkotu, po prostu sympatyczna rozmowa z twórcami na luzie.

https://youtu.be/Dlx06hn7-lo

Alexowi udało się wyciągnąć kilka drobnych szczegółów.

Re: Wywiad

Hmm, a więc druga inkwizytorka, nie będzie tą, której wszyscy się spodziewali ? ... ciekawe, ciekawe. Znów jednak zabrakło pytań o główny i zdaje się kluczowy przedmiot dla fabuły FO, czyli miecz Cala.
Wygląda też na to, a raczej zostało to wprost powiedziane, że będzie to historia napisana od początku do końca, bez żadnych niedomówień czy wyborów. Jedyne na co będziemy mieli wpływ, to sposób, w jaki odkryjemy tą fabułe. Będzie kanonicznie, czyli miejscówki znane z filmów, plus trochę nowych, własny statek też będziemy mieli. Na dodatek będziemy go se mogli kustomizować. Podobnie jak i bohatera, jego kompana, no i miecz też będzie upgrejdowany. Fajnie, fajnie.

Gra będzie powoli odkrywała swoje tajemnice, czyli bez odpowiedniego levelu, nie odkryjemy dodatkowych miejscówek i zapewne nowych umiejętności/mocy. Czyli będziemy wracać w te same miejsca i szukać po omacku, bo podpowiedzi nie będzie ... Tak, tak, już wcześniej było mówione, że ekran będzie minimalistyczny, czyli bez zbędnych wskaźników. map, pasków.(super!). Ma być w pełni dżedajowo po prostu
Zakładam też, że zobaczymy jakieś postacie znane z filmowej trylogii, i zapewne też miejscówki z filmów. Nasz kompan nie będzie tylko dodatkiem, i z tego co zrozumiałem/bądź nie , będziemy go wysyłać na różne misje czy zadania. A, i zdaje się Cal będzie z tych naprawdę wyczulonych na moc, bo będzie miał możliwość "czytania" zdarzeń, które miały już miejsce.

No, fajnie to się wszystko układa, choć znów powiedziano niewiele, to mimo wszystko sporo już wiemy

Re: Wywiad

Co do inkwizytorki... Wiecie, oni może chcą, żebyśmy tak myśleli #macierewiczintensifies.

Art. z Gry Online. Najciekawszy wydał mi się ten fragment:

https://www.gry-online.pl/S022.asp?ID=13394&STR=2

"Wspomniany rozwój postaci wydaje się dość prosty w założeniach, choć po ujrzeniu drzewka umiejętności poczułem się nieco przytłoczony. Całość została podzielona na trzy sekcje, z których dwie nosiły nazwy Force oraz Survival, a trzecią najprawdopodobniej był Lightsaber – mignęło mi to dość szybko, więc nie jestem pewny co do tej ostatniej nazwy, choć wydaje się ona logiczna. Rozdając zdobyte punkty, będziemy więc poprawiać umiejętności walki mieczem świetlnym, rozwijać zdolności w posługiwaniu się Mocą (w grze mogłem korzystać z przyciągnięcia, pchnięcia oraz zwolnienia czasu dla danego obiektu – coś jak zatrzymanie przez Kylo Rena pocisku z blastera w Przebudzeniu Mocy), a także podwyższać nasze statystyki przetrwania. Nie ma tu niczego skomplikowanego, jednak forma, w jakiej dotychczas drzewko zostało zaprezentowane, okazała się bardzo chaotyczna i szukanie interesującej nas umiejętności raczej nie sprawiało wrażenia intuicyjnego."

Extended Cut

Wrzucili całe demko.
https://www.youtube.com/watch?v=WXpxWy8DJSE

I sporo plusów:
1. Cały dialog z Sawem na początku pokazuje, że fabularnie to może się naprawdę trzymać kupy.
2. Będą wybory dialogowe. Nie sądzę, żeby miały wielki wpływ na fabułę, ale fajnie, że są.
3. Jak Cal wszedł do statku to miałem KOTORowy feeling.

jest lepiej

niż na E3, ale nadal wielu rzeczy nie pokazali, nadal system walki nie bardzo mi się spina...

Zawsze mnie też ciekawiło jak masz dwóch ludzi w pełnych hełmach i zderzysz ich głowami to... dlaczego tracą przytomność?

Re: jest lepiej

To jedna z constans Star Wars, tak jak to, że szturmowcy nie trafiają, a strzał jeden na milion zdarza się tylko rebeliantom*.

*“Uczeni wyliczyli, że jest tylko jedna szansa na milion, by zaistniało coś tak całkowicie absurdalnego. Jednak magowie obliczyli, że szanse jedna na milion sprawdzają się w dziewięciu przypadkach na dziesięć.”

o ten paradoks

niejako szturmowców to mnie kiedyś kumpel zapytał, jak to jest że oni w nic nie mogą trafić przed kamerą, a na offie podbijają Galaktykę?

Nie umiałem mu nic odpowiedzieć poza cytatem z Obiego only Imperial stormtroopers are so precise, chociaż zawsze się wsłuchuję w tą kwestię, czy przypadkiem sir Alec nie pociągnął tam odrobiną nuty sarkazmu

Re: o ten paradoks

Filoni cudował kiedyś, tłumacząc ten cytat tak, że Obi-Wan ostatnio widział chłopaków w białych zbrojach jako klony, które faktycznie były precyzyjne.

Ech, to jedna z tych rzeczy, które w SW nigdy nie zostaną wyjaśnione.

Filoni XD

Bądź ze mną poważna, wiele nie wymagam

Re: o ten paradoks

Mocą a prawdą, to tuż chwilę przed tym cytatem szturmowcy nauczyli załogę Tantive IV że śmieszkowanie z ich celności to nie jest najlepszy pomysł.

I jak pamiętam z legend, to ci od Janka też raczej strzelali celnie.

Choć Filoni też może mieć tutaj rację, bo no gdzie Obi stary ściemniacz mógł widzieć szturmowcow w akcji?

Re: o ten paradoks

W filmach jednak jest tak, że szturmowcy/imperium/FO przedstawione jest jako wysoce efektywna machina wojenna.
Ilu pilotów przeżyło atak na DS I? Trzy myśliwce plus Sokół?
Obrona na Hoth - misja samobójcza, Imperium ich wystrzelało przy praktycznie minimalnych stratach własnych, resztka Rebeliantów cudem uciekła.
Endor - też masakra, flota Sojuszu zdziesiątkowana, na powierzchni planety nie lepiej, przeżyło kilku gości, nic dziwnego że 30 lat później wydarzenia przechodzą do legendy (nie ma historii najnowszej w podstawówkach galaktycznych).
Bitwa o Starkillera, odważny atak ale znowu misja samobójcza, po wszystkim wraca garstka myśliwców (może 7?) plus Sokół.
Ucieczka w TLJ, chyba wszyscy wiedzą jak się skończyło, flota zniszczona do ostatniego okrętu, całe Resistance mieści się w Sokole.
Jako bonus R1, napisy początkowe do STAR WARS`77 mówią o pierwszych zwycięstwach odniesionych przez Rebelię, bitwa o Scarif wygląda raczej jak jednostronna masakra. I znowu flota przerzedzona, z "ekipy naziemnej" nie przeżył nikt.

Generalnie moim zdaniem to wygląda dość przekonująco. Klimat wizualny starwarsów i sposób prowadzenia narracji jest taki, że groźba wydaje się realna, a bohaterowie cudem uchodzą z życiem. Nie zapominajmy, że to jest w zasadzie film familijny i bardziej grozy podkręcić się nie da. Mamy klasycznie zdefiniowanych bohaterów, którzy całą tę opowieść muszą przeżyć. I tak George Lucas wykręcił widzom niezły numer, pierwszy rebeliant, którego widzimy na ekranie ginie od razu, a publika wzięła go za głównego bohatera.

Moim zdaniem, rozkładanie na czynniki pierwsze nieefektywności "złych", bo nie trafiają w głównych bohaterów, to zwykłe czepialstwo i niezrozumienie podstawowych reguł konstruowania fabuły. W końcu ludzie przeżywają niesamowite i niebezpieczne wydarzenia, ktoś wygrywa w totka, a nawet byli tacy, którzy przeszli z Napoleonem cały szlak bojowy i spod Moskwy też wrócili. Milczące założenie w tego typu filmach, które obowiązuje niezmiennie od TYSIĘCY LAT i czasów mitów przekazywanych drogą ustną jest takie, że obserwujemy właśnie tych nielicznych fuksiarzy, zwykłych ludzi, którym udało się przeżyć. Podkolorowanych przez czas na herosów i tytanów.

Re: o ten paradoks

Ale dlaczego umiejętności szturmowców (piechoty), w tym celność strzelania z broni ręcznej, oceniamy przez pryzmat sukcesów lotnictwa, floty (kosmicznej) i ciężkiej broni?

Re: o ten paradoks

Przecież wiesz, że nie o to chodzi, to jest film przygodowo-wojenny dla młodzieży a nie jakaś monografia o galaktycznych siłach zbrojnych . Generalnie Imperium jest straszne i niepokonane, jakimś cudem udaje się go pokonać dzięki nieustępliwości bohaterów i pomocy sił nadnaturalnych.

Ja odnosiłem się do pytania Bartowego kolegi o to jak to się stało, że Imperium podbiło galaktykę jak w nic nie mogą trafić. Otóż nie mogą trafić w głównych bohaterów czyli mitycznych herosów, w całą resztę trafiają bez problemu i roznoszą na strzępy. Kto przeżywa tę konfrontację, otóż tych 3 czy 4 fuksiarzy i nikt ponadto.

Re: o ten paradoks

Oni tam nad Yavin nawet zestrzelili herosa Biggsa i uszkodzili jeszcze większego herosa Łedża, więc pogłoski o "nie trafianiu" są zdecydowanie przesadzone.

Re: o ten paradoks

Tłumaczenie Filoniego całkiem sensowne.
Nie wiem tylko czy wogóle trzeba ten cytat Kenobiego tłumaczyć skoro z filmu jasno wynika że Kenobi to kłamca i manipulator, a takie pewne stwierdzenie że "tylko Imperium mogło to zrobić" pomagało mu zwerbować Luke`a do walki z rządem.

Co do celności szturmowców w mojej ocenie jest ona dobrze pokazana, po prostu czasem "odrobinę" przesadzono z tarczą fabularną bohaterów;p W końcu w filmach mamy (nie licząc wydarzeń off-screen):

ANH:
1. Tantive IV - precyzyjne strzelanie i wygrana szturmowców
2. Ucieczka Sokoła z Tatooine - porażka szturmowców, ale strzelali do bohaterów
3. Ucieczka z Gwiazdy Śmierci - bohaterowie uciekli, ale jak okazuje się chwilę później taki był plan Vadera, jak niedawno liczyła oficjalna szturmowcy wystrzeli 296 razy i ani razu nie trafili, wydaje mi się że mimo wszytko trzeba do tego precyzji by czasem przypadkowo nie trafić i nie udaremnić ucieczki;p
Podsumowując 2:1 dla precyzji szturmowców.

TESB:
1. Bitwa o Hoth - zdecydowana wygrana szturmowców
2. Ucieczka z Bespin - porażka szturmowców, ale znowu strzelali do bohaterów
Podsumowując mamy 1:1, szturmowcy skuteczni tylko przeciwko "noname`om"

ROTJ: W finale OT mamy tylko jedną bitwę w której szturmowcy przegrywają. Trzeba jednak zaznaczyć że walczyli z bohaterami (udało im się zranić Leię) i z całą planetą tubylców dla których była to "święta wojna" i którzy pomimo słodkiego wyglądu byli zaprawionymi w boju wojownikami przygotowanymi do walki ze znacznie większymi od siebie przeciwnikami, patrz np. https://www.youtube.com/watch?v=d9gk3JMMHRY

To jak szturmowcy zostali ukazani w późniejszych źródłach jak np. Rebels to już inna para kaloszy;p No ale tam też przede wszystkim z głównymi bohaterami walczą...

Re: o ten paradoks

Ha, ha napisaliśmy ten sam post, wyprzedziłeś mnie o 7 sekund!!
(great minds think alike )

Re: jest lepiej

Wpadłem tu tylko na chwilę żeby docenić cytat z Pratchetta, bo traktuję to jako obowiązek.

A tak w temacie, to nie wiem nawet na co tu narzekać, gameplay naprawdę mnie wciągnął. Jasne, wolałbym erpega z otwartym światem, ale skoro już ma być taki format, to też spoko - zapowiada się chyba lepiej niż TFU.

Re: Extended Cut

Fajnie, fajnie, fajnie. Jest dobrze, szkoda, że wrzucili tego w całości na EA Play/E3, odbiór byłby jeszcze lepszy. Podoba mi się, ale też smuteczek pewien przeszedł mi po głowie - DLACZEGO, mając licencję na TAKIE uniwersum, to cholerne EA NIE CHCE zrobić gry z pełnym otwartym światem, świetną fabułą, wyborami - także jeśli chodzi o stronę Jedi/Sith, customizacją załogi i bohatera, no i statku też. Dlaczego nie zrobią "Mass Effecto Star Warsa" ???. Singlowego "Old Republica". "KotORa" naszych czasów. Aż się prosi !. Dla takiej gry jestem w stanie płacić nawet miesięczny abonament , ale niech w końcu zrobią taką grę !

#jacierpiędolę !!!

Re: Extended Cut

https://www.youtube.com/watch?v=HGL5VPfzem8

Nie które przemyślenia, trafne.

Hmm ...

ilu graczy, tyle opinii. Po obejrzeniu filmiku z linka mogę się zgodzić w jednym, na pewno koszt zrobienia dużej gry AAA jest o wiele niższy u nas, niż powiedzmy w studiach EA. Ale to nie w tym problem, bowiem u podstaw "dlaczego się nie da" stoi model biznesowy jaki sobie Electronic Arts założyło od samego początku, gdy tylko dostało w swoje łapska licencję na gry Star Wars.

O założeniach w stosunku do gier Star Wars, tego jakie mają być, jako produkt, i ich konsekwentnym realizowaniu wspominali developerzy z Petroglyph Studio przy okazji rozmów, a właściwie pytań na temat sequela "Empire At War". To nie jest tak, że elektronicy mają jakąś niechęć do gier z otwartym światem, tu chodzi tylko i wyłącznie o to, że oni takich gier nie chcą robić. No, może do niedawna to było aktualne założenie, ale wciąż uważam, że "Jedi Fallen Order" nie jest jakimś tam początkiem zmian, nowym otwarciem, czy też generalną zmianą podejścia do gier. To w ogóle może obrócić się przeciwko graczom, bo jeśli tytuł nie sprzeda się tak jak sobie wyliczyli ichni księgowi, to Andrew Wilson & reszta zarządu EA będą mieli mocny argument w postaci - daliśmy wam grę jakiej przez lata się domagaliście, a wy i tak jej nie kupiliście, więc mieliśmy rację - nie opłaca się !.

Gry według EA mają być usługą , która przynosi stały i duży dochód swojemu wydawcy, słowem, gra ma zarabiać. Taki model doskonale sprawdza się w "FIFA Ultimate Team", takich rozwiązań w przyszłych grach chciało EA. Trzeba było masowej krytyki graczy Star Warsowych - tu mam na myśli cały "Battlefrontowy hejt", by cała ta machina przyhamowała, znaczy zacięła się.
Nie zmienia to faktu, że główną przyczyną dla której nie dostaliśmy przykładowo odświeżonych wersji - bądź sequeli, serii "Jedi Knight", nowych, bądź zremasterowanych "Kotorów", jest właśnie brak możliwości czerpania stałego zysku przez korporację. Tyle i aż tyle.

Pół, jak nie większość świata growego widzi i wie, jak świetnym posunięciem byłoby zaproszenie do zrobienia gry w pełnie starwarsowej - dla REDów. Moglibyśmy dostać najlepszą grę ever jeśli chodzi o Star Warsy, spełnienie nerdowskich marzeń, Mass Effecto Witchera , tylko jedną TAKĄ grę, i ja, jako gracz już NIC-WIĘCEJ-NIE-CHCĘ.
Ale nie, nie da się, nie bo nie, elektronicy dostali już przedłużoną grową licencję na ponad już 10 lat, i co przez ten czas otrzymaliśmy ? ... D-W-I-E GRY. Na dodatek shitowe - w mojej opinii.
Ba, nie pozwalają nawet na to, by sami fani odświeżyli graficznie poprzednie tytuły, by te gry ponownie odżyły, nie pobierając przy tym żadnej kasy - jak projekt Apeiron.
Ubi śmiejąc się, tłucze kolejne AAA asasyny, które wciąż i po tylu latach rozchodzą się jak świeże bułki, i wciąż się im opłaca, i cały czas można. Pytam się więc, czy EA byłoby w stanie zrobić taką Star Warsową serię ? ... otóż nie.

Nie ma więc dla mnie innego tłumaczenia poza jednym, EA chce robić gry SW według swojego biznesowego wzorca, w którym interes graczy ma trzecio-rzędne znaczenie. Na FIRST PLACE jest bowiem stały dochód, najlepiej jak najwyższy. Gracze to widzą, gracze to czują.
A to z grami jako sztuką - bo tak trzeba na to dzisiaj patrzeć, nie ma nic wspólnego, i dlatego też korpo-produkt nigdy nie będzie miał tego, co mają i przedstawiają sobą gry w pełni tego słowa znaczeniu.

Re: Hmm ...

No nie wiem, gdyby miał być stały dochód to byśmy dostawali taśmowo Assassin`s Creed: Star Wars, Grand Theft Speeder i Need for Speed: Podracing. Jak dla mnie ich polityka to zwyczajne marnotrawstwo potencjału.

Re: Hmm ...

-Grand Theft Speeder

Grałbym

Re: Extended Cut

Jeju. Mass Effect Star Wars. Nawet nie trzeba byłoby być Jedi/Sithem, wystarczyłby taki wymiatacz jak Shepard. Może łowca nagród? Przemytnik? Własny statek, który można modyfikować. Mnóstwo planet, które można odwiedzić.

MAKO.

Piękne, dziewicze światy albo i speluny jak Nar Shadda/Omega.

Towarzysze, ach towarzysze! Jakiś zabijaka (Wrex), cyniczny stróż prawa (Garrus), idealiści (Tali, Liara) i, a niech tam, nawet jakiś do hejtowania (Kaidan, Jacob i to ich nieślubne dziecko z "Andromedy"). A zresztą archetypów mamy mnóstwo, mógłby być hazardzista, romantyk, polityk, naukowiec, ktoś o zupełnie przeciwnych poglądach, były Jedi... co tam dusza sobie wymarzy. Romanse, rzecz jasna. I Stare Rasy.

Epicka historia o galaktycznym zasięgu, ale zarazem bardzo osobista, co IMO w ME wyszło fenomenalnie.

Tak, to byłaby gra-marzenie.

Re: Extended Cut

Yay, taki sandbox, gdzie latasz gdzie chcesz z kim chcesz i robisz co chcesz. Gdzie można wpłacić przedpłatę?

Re: Extended Cut

AJ73 napisał:
DLACZEGO, mając licencję na TAKIE uniwersum, to cholerne EA NIE CHCE zrobić gry z pełnym otwartym światem, świetną fabułą, wyborami - także jeśli chodzi o stronę Jedi/Sith, customizacją załogi i bohatera, no i statku też.
-----------------------

Bo to jest za drogie, zbyt skomplikowane, większość grających gra w rzeczy bardzo proste (Fortnite, PUBG) i nigdy nie weźmie się masowo za takie quasi-RPG. Reszta, która by pograła jest z kolei jednocześnie i bardzo krytyczna i jednocześnie wrażliwa na poziom trudności. Utrafienie w gusta takiej grupy, która domaga się tego starwarsowego "RPGa" jest bardzo trudne, a ryzyko związane z kosztami ogromne.

Moim zdaniem jedynym rozsądnym wyjściem byłoby zrobienie gry o takich cechach jak mówisz ale za 1/10 czy raczej nawet 1/100 budżetu giganta AAA. Dobry starwarsowy RPG, z grafiką 2 lub 2.5D, design rodem z Chrono Trigger snesowego. To moim zdaniem jest możliwe z finansowego punktu widzenia. Tylko minimalizując koszty można ryzykować zrobienie czegoś bardziej ambitnego.

Chyba, że Cyberpunk 2077 okaże się totalnym sukcesem, po czym CDPR weźmie się za starwarsy

Re: Extended Cut

Mnie się właśnie tak wydaje, że REDzi mogą być studiem, które mogłoby po Cyberpunku dostać propozycję zrobienia gry Star Warsowej. Nie chcę też, by wyszło, że jakoś pompuję ten redowy balonik, ale zapewne nie jestem odosobniony w opinii, że po trzecim Wiedźmaku są pewnym odniesieniem dla graczy, wzorcem - to może powiedziane na wyrost, ale na pewno wyznacznikiem wysokiego poziomu.

To jeszcze nie jest tak mocny producent i o takich możliwościach i zasobach jak najwięksi w tej branży. To jeszcze nie jest korpo z korpo-ludkami myślącymi korpo-wykresikami. To są ludzie, którzy zaczynali i wyrośli na grach, wiedzą czego szuka i oczekuje gracz, i to właśnie oferują. Być może trafili w idealny moment, być może znaleźli sposób na to, by pogodzić zysk z zadowoleniem konsumenta, być może MY, po w tej części świata potrafimy zaoferować coś, czego inni wydawcy już nie potrafią, nie mogą ? ... sam nie wiem. Wiem natomiast jedno - REDzi trafiają i zatapiają.

"Cyberpunk 2077" już jest sukcesem, jeśli chodzi o skalę zamówień pre-orderowych. Ludzie zwyczajnie czują, że gra ich nie zawiedzie, że po tym co pokazano - tak w demie z zeszłego roku, jak i w przeciekach dziennikarskich dotyczących gamepalya z tego E3, że poprzeczka jakościowa będzie naprawdę na wysokim poziomie. Dodając do tego jeszcze zawartość pudełeczkową, czyli te wszystkie bonusy i gratisy, coś czego nie uświadczysz w zwykłych wydaniach u konkurencji, po prostu zyskują sympatię i wsparcie dla tego co robią w całym growym świecie

Re: Extended Cut

No ale dlaczego np. SW nie mógłby dostać Rockstar Games? A dlaczego nie Square?

Przy czym ten nowy singiel SW od EA też może być całkiem przyjemny i długo-grywalny.

Bo tak trochę zaczyna ci wychodzić, że tylko REDzi zostali na świecie.

Re: Extended Cut

Heh, no właśnie nie chcę by wyszło, że tylko REDzi, choć samo tak przychodzi do głowy, może dlatego, że growe Wiedźminy taki mi podpasowały, szczególnie trójeczka, co nie powinno dziwić . Ale masz rację, jak najbardziej Rockstar, nawet resztki dawnego BioWare - wciąż potrafią. Jestem w ogóle za tym, by było w temacie growych SW jak kiedyś, gdy wybrane studia robiły różne gry. Sęk w tym, że nie ma o tym mowy, dopóki nic się nie zmieni jeśli chodzi o licencję. EA ma SW i decyduje. kropka. Disney próbował wcześniej sam robić poprzez swoje studia, ale jak kiedyś wyznał Iger, to nie wychodziło. Dlatego znaleźli dla siebie idealne rozwiązanie - duży wydawca, który potrafi na tym zarabiać. I z tego punktu widzenia wcale im się nie dziwię, jako Disney mają korzystną umowę z EA, i problem z głowy.

Co do "Fallen Order" też uważam, że będzie ok., i będzie to najlepsza z możliwych pod skrzydłami elektroników gra w tym uniwersum. Cały problem leży w tym, że potencjał tego uniwersum jest strasznie marnowany, bo dzisiaj powinniśmy mieć z pięć dobrych tytułów, a jest kiszka.
Oprócz sieciowego "Old Republic`a" właściwie nie ma nic. A powinniśmy mieć przynajmniej jeden tytuł z tak otwartym światem

Re: Extended Cut

A ja właśnie nie rozumiem tego uwielbienia dla REDów. Owszem Wiedźmin 3 okazał się hitem, ale na dobrą sprawę mają tylko tego Wiedźmina. Cyberpunk już jest sukcesem, to prawda, ale ilość pre-orderów nie ma nic wspólnego z jakością. Hype na Cyberpunka cały czas rośnie, dlatego jestem ciekaw jak duży odsetek graczy będzie zawiedziony. Naprawdę, te obietnice, że grę można przejść bez zabijania, że każda misja na kilka sposobów, że wybory które mają znaczenie... Ktoś na pewno będzie zawiedziony. Teraz pozostaje liczyć na to, że tych ktosiów nie będzie zbyt wielu. Jeśli gra nie okaże się naprawdę świetna, a jedynie dobra to będzie dla REDów spory cios.

Re: Extended Cut

Z jednej strony ludzie z tzw Zachodniego Świata docenili RED bo Wiedźminy wychodziły w czasach coraz większej kaszany, za którą trzeba płacić coraz więcej a użytkownik ma wrażenie bycia naciągniętym.
Z drugiej strony Polacy są dumni bo mamy w końcu markę na poziomie zachodnich gigantów.
A co do samej gry... może i nie będzie świetna. Może być po prostu dobra. I to też wystarczy. Nie ma co oczekiwać, że każda kolejna produkcja będzie "lepsza" (w sumie nie wiadomo co to znaczy), czy większa, bo to jest po prostu nierealistyczne. Moim zdaniem, technologia "growa" od dawna jest na takim poziomie, że można pokazać praktycznie wszystko. Nie każda gra musi proceduralnie generować gigantyczny otwarty świat (wiadomo jak się takie próby kończą), czy mieć fotorealistyczną raytracingowaną grafikę. Są pewne "granice wzrostu", a gracze najwyraźniej chcą po prostu dostać grywalne produkty bez wrażenia bycia obdzieranym ze skóry przez korporacyjnych cwaniaczków.

Re: Extended Cut

Masz rację, w większości przypadków wystarczy, że gra jest po prostu dobra. Problem w tym, że Cyberpunk jest kreowany na growego mesjasza, który odmieni branżę. Właśnie dlatego musi być czymś więcej niż dobrą grą, jeśli gracze mają być zadowoleni.

Dlaczego "Unreal" ? ...

Wielu z nas zastanawiało się nad tym właściwie od początku. Gdy ujawniono, że "Jedi Fallen Order" będzie zrobiony na silniku "Unreal 4", było lekkie niedowierzanie - jak to ?. Studio podległe EA narzuca swoje rozwiązania odnośnie tego, z jakich narzędzi będą korzystali ich pracownicy ?. Nie mieści się w głowie .

A jednak, "Jedi Fallen Order" powstaje nie na DICE`owym "Frosbajcie", a na otwartym "Anrilu 4". Dziennikarze magazynu "Game Informer" wprost zadali takie pytanie dowodzącym Respawn, Vince`owi Zampelli i Stig`owi Asmussenowi, i o to co usłyszeli :

https://www.youtube.com/watch?v=SbhQ5w9fyIw

W skrócie, zespół z Respawn pracował nad zupełnie inną grą, jeszcze zanim został kupiony przez EA. Szczegółów co do tego, czym był ten projekt zapewne w najbliższym czasie nie poznamy, ale faktem jest, że całość była robiona właśnie na "Unreal Engine 4". Kiedy Respawn dostał propozycję zrobienia gry w uniwersum Star Wars, po prostu zmieniono tematykę powstającej gry, natomiast jej fundamenty pozostały te same. Gdy elektronicy wykupili Respawn Entertainment, zespół był już mocno zaangażowany w cały projekt, i zmiana silnika graficznego w tym momencie nie miała sensu.

Ciekawostką związaną z kulisami powstawania tej gry jest to, że EA nawet gdyby chciało, to i tak nie mogło nic zrobić, ponieważ głównym partnerem Respawn przy tworzeniu tej gry (fabuła) był od samego początku LucasFilm !. Wydaje się też, a przynajmniej takie plotki krążyły wcześniej po sieci, że Vince Zampbella dobrze zabezpieczył różnymi zapisami w umowach swoje studio, pomimo tego, że wkrótce po rozpoczęciu pracy nad grą zostali wykupieni przez Electronic Arts.
Inaczej mówiąc, elektronicy mogli im (Respawn) naskoczyć ...

Wracając do samego wywiadu, to tak Vince jak i Stig zapewniają, że EA nie narzuca swoich rozwiązań podległym im studiom - z jakich narzędzi mają korzystać ich pracownicy. Nawet gdyby "Frostbite Engine" był wtedy "na stole", to i tak byłby tylko opcją do wyboru, a nie odgórnie narzuconą decyzją.
Co ciekawe, podobnymi zwierzeniami podzielił się wcześniej były już szef BioWare - Aaryn Flynn, który zapewniał, że elektronicy dają dużą swobodę swoim studiom w podejmowaniu decyzji. Zaś cała nagonka, na nieudane zdaniem wielu "DA Inkwizycja" czy "ME Andromeda" wynika z tego, że zespoły musiały przejść na nowe rozwiązania, ponieważ te na których wcześniej pracowali, byłyby niewystarczające do nowych produkcji.
Cóż, moim zdaniem jest to po części prawda, a właściwie jest w tym trochę tylko prawdy. Kulisy pracy nad "Anthem" i tego jak EA zmieniło swoimi odgórnymi decyzjami tą grę, mogliśmy poznać całkiem niedawno. Wtopa z "Andromedą" także dość wyraźnie pokazuje jakie rozwiązania preferuje EA ...
Sorry, ale ja tej gatki nie kupuję

źródło : https://www.gameinformer.com/video-interview/2019/06/24/why-is-respawn-using-unreal-for-star-wars-jedi-fallen-order

Nowe "leaki" ...

jak tak dalej pójdzie, to będziemy wiedzieć o tej grze wszystko na długo przed premierą .
Game Informer podzielił się ciekawymi ciekawostkami odnośnie gry, i tak :

1. W grze prawdopodobnie pojawi się "photo mode" (?), twórcy nie udostępnią natomiast trybu "Nowa Gra Plus" z uwagi na fakt, że zepsułby on zabawę, zwłaszcza na wczesnych etapach kampanii.

2. Będą poziomy trudności.

3. Gra będzie działała lepiej na Xboksie One X i PlayStation 4 Pro, ale Respawn nie zdradza, jakie konkretnie przewagi będzie miała na nowszych konsolach.

4. Mapa świata jest uruchamianym w czasie rzeczywistym hologramem. Podczas jej przeglądania wrogowie mogą nas atakować.

5. Przeciwnikom nie odetniemy kończyn mieczem świetlnym

6. Pierwszą Mocą, jakiej nauczy się główny bohater, będzie spowolnienie (przeciwników i środowiska wokół).

7. Na początku gracze dostaną do dyspozycji dwa kanistry zdrowia, ale potem znajdą ich więcej.

8. W grze pojawi się więcej “jednorazówek” (?) , jak ta gdy Cal zasiada za sterami maszyny kroczącej AT-AT.

9. Główną inspirację dla artystów stanowią filmowy "Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie", oraz serialowa animacja "Star Wars: Rebelianci".

10. Projekty AT-AT w grze bazują bezpośrednio na tych z "Rebels".

11. Miecz świetlny będzie można chować lub wyjmować. Odpalony może posłużyć za latarkę.

12. Dioda naszego towarzysza, droida BD-1, będzie zmieniać kolor, sygnalizując odmienne rzeczy (?).

13. Respawn chce całkowicie wyeliminować ekrany doczytywania lokacji, nawet podróże międzyplanetarne i przejścia z przerywników filmowych do akcji mają być płynne.

14. Statek Stinger Mantis, BD-1 i niektóre z ubrań Cala mają podlegać modyfikacjom zależnym od gustu graczy - SUPER !

15. Łatwiej będzie wyeliminować wrogów będących w przewadze liczebnej, skupiając się na pokonaniu jednego po drugim.

16. Za skanowanie znalezisk będą nagrody, a nie tylko dodatkowe informacje o świecie. Konkretów na razie jednak nie ma.

16. Mapa zawierać będzie informacje, kiedy dokładnie znaleźliśmy daną rzecz, ale ma również ukrywać pewne sekrety.

17. Projektując sterowanie w walce twórcy kładli nacisk na to, by nie trzeba było wciskać dwóch przycisków (np. X i Y) jednocześnie.

18. Demo zaprezentowane na E3 było bardziej liniowe niż reszta kampanii - S-U-P-E-R !!!.

19. Jeżeli zostaniemy zabici, ale namierzymy przeciwnika, który zadał śmiercionośny cios i tym razem uda nam się go zgładzić, odzyskamy utracone doświadczenie i zdobędziemy dodatkowe punkty zdrowia i Mocy Jedi ... (że CO ?)

20. Przeciwnicy będą próbowali wyprowadzić nas z równowagi, krzycząc w naszą stronę różne teksty, ale Cal nie odwzajemni słownych uprzejmości - a szkoda

21. Stig Asmussen wie, czy "Star Wars Jedi: Fallen Order" rozpocznie się od gwiezdnowojennego klasyku "Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce...", ale ... nie chce tego zdradzić

22. Podczas walki istotne będzie blokowanie, ale i uniki mogą okazać się skuteczną strategią.


Siedziba Respawn podzielona jest na pokoje nazwane po planetach z uniwersum Star Wars.

korzystałem stąd : https://www.gram.pl/news/2019/06/27/24-ciekawostki-o-star-wars-jedi-fallen-order.shtml


Re: Nowe "leaki" ...

Ad. 9 - a tak sobie pomyślałam, że J:FO byłby świetnym miejscem do ukazania upadku Lasanu. Wyobraźcie sobie: Sasza, Zeb, no i jeszcze gdzieś tam Kanan się kręcił .