Forum

Jedi: Fallen Order

Na EA PLAY podali skromne info odnośnie nadchodzącej gry od Respawn

- tytuł to Jedi: Fallen Order
- akcja pomiędzy EIII i EIV - dark times
- premiera Holiday 2019

Zapowiada się ciekawie, nie powiem, trochę się podjarałem!

Re: Jedi: Fallen Order

No no no.

Ale się nie jaram. Wolę nie zapeszać

Re: Jedi: Fallen Order

Ech, trochę mnie po raz kolejny eksplorowanie okresu dark times już nuży... ale co tam, jaram się!

Re: Jedi: Fallen Order

Jak może cię nużyć coś nowego i w dodatku ze SW? Przecież to oznacza, że pojawią się ocalali Jedi i najpewniej Vader! Gameplay wyobrażam sobie w stylu Vadera na Kashyyyk w TFU.

Re: Jedi: Fallen Order

Może to dlatego, że z kolegą liczyliśmy po cichu na KOTOR-a...

Nie no, spoko, przecie mówię, że się jaram . Skoro o Vaderze mowa, to wyobrażam już sobie level na Mustafarze... a może inkwizycję?

Tak w ogóle to wiadomo jaki to będzie gatunek? Akcja? RPG?

Re: Jedi: Fallen Order

Właśnie niżej napisałem o inkwizycji. Też mi to przyszło do głowy. Wszyscy czekamy na KOTOR-a, ale nie ma co tak mocno czekać, bo jak widzisz na razie głównie eksploatujemy czasy OT i ST.

Re: Jedi: Fallen Order

Przecież historia KotOR-ów jest w Old Republic. Naprawdę myślicie, że powstanie "trójka" ?. Ja nie mam złudzeń - nie. Natomiast jeśli chodzi o J-FO, to nie wiadomo, jaki to będzie gatunek. Ale jeśli Vince Zampella mówi, że będą sabery, to może i walki na miecze ?. Mam cichą nadzieję, że gra będzie miksem - walki jak w "Jedi Knight", ale z updatem, no i fabuła z dialogami i wyborami moralnymi. Czy za dużo wymagam ? ...

Re: Jedi: Fallen Order

Nie KOTOR 3, ale coś w tamtych czasach. No ale chyba faktycznie sobie jeszcze poczekamy.

Hmm, jak będą miecze, to może RPG akcji a`la "Wiedźmin". Czy za dużo wymagam?...

Re: Jedi: Fallen Order

Dobrze, że wreszcie coś kanonicznego między III a IV

Re: Jedi: Fallen Order

Nie ma nawet TEASERA !!! ... ale i tak mnie zatkało !. Ma być mrok, mają być walki na miecze, ma być upadek zakonu ! - czego darksajdowiec może więcej oczekiwać ?

Gorzej, że musimy tak długo czekać - dopiero na gwiazdkę 2019 !

Re: Jedi: Fallen Order

A co ty na to gdyby pojawili się inkwizytorzy i postać Wielkiego Inkwizytora zostałaby ubogacona? <3 Może to on będzie głównym bohaterem, bo jak wiemy z zeszytu "SW: Darth Vader" chciał położyć swoje zajebiaszcze łapy na archiwach zakonu.

Re: Jedi: Fallen Order

Jestem bardzo ciekawy i nie mogę się doczekać! Może nareszcie dostaniemy porządną grę (nie Lego) Star Wars!

Re: Jedi: Fallen Order

Bardzo oryginalny pomysł jeśli chodzi o wybór epoki.
Będzie strzelanie czy coś ambitniejszego? Jeszcze nie było zbierania diamencików podskakującym szturmowcem, może akurat

A to chociaż na PC, czy znowu mobilne dno?

Re: Jedi: Fallen Order

PC i konsole. Raczej nie będzie to strzelanina, na razie jest mowa o third-person action/adventure. Do produkcji ściągneli gościa od God of War więc pewnie będzie coś zbliżonego do TFU.

Re: Jedi: Fallen Order

Jeśli ktoś nie oglądał, to np. tutaj oryginalna zapowiedź:
https://youtu.be/1blupI8Nd8M

W sumie nie wiem czy tytuł to "Jedi: Fallen Order" czy "Jedi Fallen Order". Wydaje mi się, że Vince zrobił przerwę po Jedi.

Re: Jedi: Fallen Order

Może będzie o Jedi, który zdał sobie sprawę, że zakon był zaślepiony i dlatego upadł . Liczę, że zobaczymy w pierwszej misji jakąś wielką bitwę Wojen Klonów. Potem zapewne będą mniejsze misje np. ukradnij coś komuś, zabij X itp. Generalnie jaram się, ale słabo, bo nic nie pokazali i nic nie powiedzieli .

Info

Więcej info - główny bohater to ocalały z rozkazu 66 padawan. Ech, widzieliśmy to już nie raz, nie dwa... No ale dobra. Może będzie inkwizycja. Trzeba myśleć pozytywnie.

https://twitter.com/EAStarWars/status/1005524964303224833

A, no i "action adventure", czyli pewnie faktycznie coś w stylu "Uncharted".

Re: Info

Z jakiegoś powodu nie pokazali jeszcze inkwizytorów 1-4

Re: Info

ShaakTi1138 napisał:
A, no i "action adventure", czyli pewnie faktycznie coś w stylu "Uncharted".
-----------------------
Była sesja motion capture z walką na miecze świetlne, nad grą czuwa gość od God of War, więc chyba raczej nie Uncharted tylko TFU.

Dark times i ocalały padawan pasują mi mocno do singla, ciekawe w jaki sposób wkomponują w to wszystko multi i grę jako usługę.

Re: Info

Może jednak pójdą po rozum do głowy.

Re: Info

Jep, była zajawka z tą sesją na miecze. Dlatego też trzymam się tego z nadzieją ... jak tonący brzytwy
A tak serio, to wydaje mi się, że EA będzie chciało udowodnić światu (graczom), że potrafią wypuścić grę na poziomie. Tak myślę

Re: Info

Czyli "mrok" już potwierdzony - I`m in ! ...

Re: Info

Może wątek ocalałego padawana jest stary, ale najlepiej pasuje - nie jest w 100% przesiąknięty ideą zakonu, może zaskoczyć i jest to logiczne wyjaśnienie dlaczego przeżył. Jeszcze trochę dam co tam grają na moim koncercie życzeń . Otóż chciałbym zobaczyć jakiegoś klona, który nie wykonał rozkazu 66 i np. zdezerterował, aby zostać najemnikiem czy coś. Albo droidy B1 jako mini armia jakiegoś przestępcy. Generalnie okres post-TCW jest bardzo ciekawy, mam tylko nadzieję, że akcji bliżej będzie do EIII niż EIV.

Re: Info

Będzie, to już potwierdzone . Mi też bardziej podobają się te czasy, zwłaszcza po komiksowym "Vaderze".

Re: Info

No, to teraz pozostaje liczyć na to, że wszystko pójdzie dobrze . Ciekawe kiedy będzie jakiś trailer, albo co lepsze gameplay.

Re: Info

No, ale ja czasem nie rozumiem takiego podejścia "Ehh, to już było", no bo hej! przecież to takie czasy, jak inaczej Jedi miałby znaleźć się w tych czasach jak nie przez ocalenie z rozkazu 66? Inną sprawą jest JAK ocalał z rozkazu. Tu nas mogą zaskoczyć.

Re: Info

No tak, jasne, że inaczej ocalać by nie mógł, ale właśnie o to chodzi - wybrali akurat takie czasy i taki typ bohatera, gdy mogli pójść w coś innego. Na razie więcej informacji nie ma, także nie będę czarnowidzem, no ale mam nadzieję, że czymś nas zaskoczą.

O Jezu, a właśnie wpadła mi do głowy myśl: a jeśli to Kanan byłby głównym bohaterem? Wiem, że historia była w komiksie, no ale może?...

Re: Info

Raczej nie, bo chcemy raczej poszerzać uniwersum, poza tym, pokochasz tę nową postać tak samo jak pokochałaś Kanana. Przecież większość była nastawiona sceptycznie przed Rebelsami do tego serialu.

Czasy jak czasy, tam też mogą mieć miejsce fajne historie. Wszystko przyjdzie z czasem, zresztą wierzę, że Lucasfilm ma pierwszą fazę swojej taktyki żeby łatać "dziury" między epizodami np. R1- III i IV epizod, Boba zapewne VI- VII, pewnie za jakiś czas Luke (Sebastian Stan) i to będzie epizod V i VI itd, itd. Wiem, że są komiksy i książki, ale pisząc "dziura" mam na myśli tylko filmy, chociaż oczywiście książki, komiksy i gry się jak najbardziej liczą.

Re: Info

No wiem, że pokocham. No wiem .

No chyba że będzie to charakterologiczny klon Ezry, to nie.

Re: Info

Mogliby dać jakąś Starą Rasę Jak w JA.

Ale pewnie i tak będzie człowiek.

Re: Info

O to, to! Pewnie skoro robią motion capture to ciężko będzie zrobić jakiegoś niehumanoida, ale jakiegoś Zabraka, Twi`leka czy Kel Dora, jak w JA, pewnie by się dało...

Ale pewnie tego nie zrobią.

Kurde

Miałem się nie jarać.

Ale jednak się jaram xD Ciężkie życie. Będzie bolało jak to spieprzą.

Re: Kurde

Heh, to będzie "disaster" - jak kiedyś powiedział do mnie lekarz, widząc moją połamaną rękę

a może film

Właściwie to chciałem film w tych klimatach, ale gra też może być.

Re: a może film

Jedno nie zamyka drogi innemu.

Re: Jedi: Fallen Order

Znowu mroczne czasy ? Wolałbym gdyby wrzucili coś z wcześniejszego okresu, może nie Stara Republika, ale chociażby okres 100-200 lat przed filmami

Re: Jedi: Fallen Order

Jak to znowu? Powiedz mi gdzie Ty masz w Nowym Kanonie czasy tuż po rozkazie 66.

Re: Jedi: Fallen Order

"Vader" z 2017 i "Kanan".

Uwaga, z oficjalnej:

"(...) also relayed that the game will be a single-player, action-adventure title that tells a new story set shortly after the events of Star Wars: Revenge of the Sith".

https://www.starwars.com/news/ea-play-2018-star-wars-jedi-fallen-order-star-wars-battlefront-ii?cmp=smc%7C1582094937

Trzymam kciuki.

Re: Jedi: Fallen Order

No właśnie, raptem dwa komiksy . Książek niet, gier niet, o małym i dużym ekranie już nie wspominając . Co do singla - zapowiada się dobrze, może jednak multiplayer pojawi się tylko w formie osobnego trybu.

Re: Jedi: Fallen Order

Tarkin, Lordowie sithow, Vader, Kanan, Katalizator, Ahsoka. Zresztą odnosiłem się do okresu między ROTS, a ROTJ

Re: Jedi: Fallen Order

No to sorry, ale Mroczne Czasy jednoznacznie kojarzą mi się z okresem polowań na niedobitki Jedi, pomiędzy ROTS, a ANH.

nie ma

co się jarać, przynajmniej z mojej perspektywy, bo gry im wychodzą obecnie chyba gorzej niż filmy, więc... coś się pewnie skończyło, ale kiedy zacznie się coś na poważnie?

Re: nie ma

W ogóle, w którą stronę powinny iść teraz gry SW? Wiadomo, co najlepiej się sprzedaje, ale czy to pasuje do SW?

od zawsze

uważam, że tematyka SW jest taka, że można zrobić i szczelankę, i coś na wzór Tomb Raidera, i strategię, i RPG, i nawet coś hard w stylu Darkest Dungeon.

Wszystkiego chodzi o to żeby to była dobra gra, dopieszczona, ze świadomością bytu, a nie tylko kolejny tytuł w gatunku, ale ze znaczkiem SW to "sie sprzeda drożej"...

Ktoś to w końcu ogarnie? Ile lat minęło od naprawdę zajebistego tytułu SW na kompy/konsole? Aż ciężko uwierzyć.

Re: od zawsze

Nie licząc Lego? 7 lat od premiery TORa. 8 od TFU 2 i 9 od niedoszłego Battlefronta 3, czyli Elite Squadron. Z naprawdę legendarnych tytułów to będzie 12 lat - premiera Empire at War.

Re: od zawsze

Kontynuację Empire At War chciał ponownie zrobić Petroglyph Games. Ponoć były rozmowy z elektronikami, ale nie dali zielonego światła tłumacząc się inną strategią koropracji.
Ponoć elektronicy chcą się skupić na minimalnej liczbie tytułów, ale za to o najwyższej jakości wykonania ... (HAHAHAHAHA ! )

Jeśli ktoś dostał gorączki czytając powyższe należy stłuc termometr ... albo ciśnieniomierz

lego XD

Bądźmy poważni, minimalnie trochę. TORa nie liczę jako normalnej singlowej gry, a TFU2 jako dobra gra?

Bądźmy poważni

Re: od zawsze

I pomyśleć, że rok wcześniej wydano KotORII, RC i BII. Lego na dokładkę. ~

Post ROTJ

Okres w którym będzie działa się gra miodny, oczywistym wydaje się, że będą mocne nawiązania do trylogii prequelii; natomiast dziwi mnie polityka Disneya, czemu tak mało rzeczy wydają z okresu post ROTJ czegoś co nawiązywałoby mocno do nowej trylogii? Po filmach z nowej trylogii mam wrażenie iż disney próbuje się odciąć od prequelii natomiast jeśli chodzi o samo uniwersum to właśnie rzeczy związane z prequelami są o wiele bardziej rozwijane niż rzeczy mające bezpośredni związek z nową trylogią. O ile mi to w ogóle nie przeszkadza jako iż prequele mają dla mnie sentymentalne znaczenie, to jednak z punktu widzenia casuali takie skakanie po chronologii uniwersum jest bardzo dziwne. Poza tym, chciałbym czegoś co sprawi że nowa trylogia będzie odbierana jako integralna część uniwersum; póki co to oglądając nowe epizody czuję iż są one odcięte od pozostałych 8 filmów i większości nowego EU, i przez to wiele dla mnie tracą. Super by było mieć grę lub książkę w której eksplorowalibyśmy Takodanę lub inne planety pojawiające się w nowych filmach.

Re: Post ROTJ

Disney początkowo odcinał się od prequeli, ale chyba zdał sobie sprawę, że ludzie na nich wychowani mają już te 25-30 lat, więc ostatnio przestał to robić. Przynajmniej w moim odczuciu.

Słuchajcie, tu jest ten fragment z motion capture. Padawanem zapewne będzie zatem chłopak (ale może jakiś obcy? Czy wymagam za wiele?), no a tak na zdrowy rozum czerwone miecze w tamtym okresie mogli mieć tylko inkwizytorzy, ewentualnie Vader. Nie sądzę, by zaczęli cudować z jakimiś kultami ciemnej strony.

https://www.youtube.com/watch?v=C1louWjuLA8&t=0s

Re: Post ROTJ

ShaakTi1138 napisał:
Słuchajcie, tu jest ten fragment z motion capture. Padawanem zapewne będzie zatem chłopak (ale może jakiś obcy? Czy wymagam za wiele?), no a tak na zdrowy rozum czerwone miecze w tamtym okresie mogli mieć tylko inkwizytorzy, ewentualnie Vader. Nie sądzę, by zaczęli cudować z jakimiś kultami ciemnej strony
-----------------------
Też już rozkminiałem tę sesję motion capture i doszedłem do tych samych wniosków - padawan vs inkwizytor (ewentualnie Vader)
No i wygląda mi to bardziej na cutscenkę niż materiał do rozgrywki.

Re: Post ROTJ

Padawan vs inkwizytor - ewentualnie Vader. A ten gostek to nie za niski na Vadera ?

Re: Post ROTJ

W sumie racja, za niski.
Czyli potwierdzone - padawan vs inkwizytor

Re: Post ROTJ

Dostaniemy tu nerwicy, zanim coś ujawnią ...

Ten "motion capture" jest z przed roku, mogli też już zrobić choreografię z "młodą padawanką"

Re: Post ROTJ

Może to Petro z TCW :d?

Re: Post ROTJ

Póki nie podali info o padawanie padały głosy, że Quinlan Vos. Imho świetne by pasował jako bohater tej gry.

Po tym jak doszło info o padawanie najczęściej pojawia się Kanan (bardzo bym nie chciał, jego historia po Rozkazie 66 już została opowiedziana) lub czasem Petro (też bym nie chciał).

Moim zdaniem będzie ktoś zupełnie nowy, może nawet grupa padawanów razem ze swoim mistrzem tak jak to było w komiksach EU.

Re: Post ROTJ

Tylko nie on :/ Czemu to nie mogłaby być np.Katooni

Re: Post ROTJ

Polityka Disneya odnośnie post ROTJ jest jak najbardziej sensowna.

W tej chwili najważniejsze są epizody VII-IX. Inne źródła nie mogą zbyt mocno zapełniać tego okresu ani zbyt wiele zdradzać póki nowa trylogia nie zostanie zamknięta. Nie chcą ograniczać filmowców. Np. od początku wszyscy chcieli historię akademii Luka, a przecież nie można było jej zdradzić przed TLJ. Epizod IX też pewnie blokuje pewną część historii.

No i nie jest tak, że nie wychodzi nic związanego z post ROTJ: 6 książek dla dorosłych (3xAftermath, Last Shot, Phasma, Bloodline), 2 książki młodzieżowe (Before the Awakening, Cobalt Squadron), 2 książki dla dzieci (2xJoin the Resistance), jedna dłuższa seria komiksowa (Poe Dameron), 2 mini serie komiksowe (Shattered Empire, Phasma), 3 zbiory opowiadać (Legends of Luke Skywalker, Canto Bight, TfaGFFA: Aliens), jedna skasowana gra mobilna (Uprising) i 1 gra z kampanią SP (BF II). Przecież to znacznie więcej niż to, co Disney wydał związanego z PT. Imho jeśli chodzi o ilość pozycji i rozwój okresów to na tę chwilę u Disneya OT>ST>PT.

Jeszcze przed EIX dostaniemy Star Wars Resistance oraz serial aktorski (+ z pewnością książki i komiksy z nimi powiązane), które rozwiną czasy po Endorze jak żadne inne źródła pozafilmowe do tej pory.

Re: Post ROTJ

Ja myślę że aktualnie brakuje tematyki Mocy pomiędzy ROTJ i TFA. Tak jak wspominasz, fani oczekują akademii Luke`a, jego podróży, tego co się działo w Ukrytych Regionach, skąd wziął się Snoke, czy w tym okresie byli jacyś inni użytkownicy Mocy, czy były jakieś konflikty pomiędzy ciemną i jasną stroną. Tego brakuje i myślę że dla pewności nie zobaczymy nic takiego przed epizodem 9.

W ogóle epizod 9 to jest taki punkt przełomowy, takie mam przeczucie. Po tym filmie zacznie się nowe rozdanie, zupełnie inne Star Warsy.

Co do samej gry - czystka Jedi, historia przetrwania po rozkazie 66 to jednak z najciekawszyxh tematyk i można wymyślić tu multum interesujących historii. A do gry pasuje to idealnie.

Jedi Knight: Fallen Order

Szkoda że nie Jedi Knight: Fallen Order. Sam tytuł zrobiłby hype. I zwiastowałby może fajną gre

...

Reboot Force Unleashed z większą ilością polowań na dżedajów?

Re: Jedi: Fallen Order

Dumałem sobie dzisiaj trochę nad zapowiedzią i stawiam na to, że:

1) System walki mieczem nie będzie tak prosty jak w TFU lub God of War, będzie to to coś głębszego. Biorąc pod uwagę poprzednie gry Respawn oraz politykę EA, w grze musi pojawić się multi i musi być ważną i grywalną częścią. Żeby tak było system walki musi być bardzo dopracowany i przemyślany (easy to learn, hard to master). Myślę, że jest duża szansa na coś zbliżonego do Jedi Knight. Bardzo prawdopodobne, że twórcy zdają sobie sprawę jak bardzo lubiana jest ta seria i że ludzie tłuką w nią na multi do dnia dzisiejszego.

2) Nie będzie otwartego świata, sidequestów, skomplikowanego rozwoju i statystyk. Singiel będzie w miarę krótki, będą levele z bossami, prosty rozwój skilli. Raz, że elementem na którym gra skupi się najbardziej będzie mechanika walki mieczem, a nie otwarty świat. Dwa, że jest 1,5 roku przed premierą, a styl zapowiedzi wskazuje na to, że gra jest na wczesnym etapie produkcji - w przypadku gry z wielkim, otwartym światem 1,5 roku to za krótko.

3) Bohater nie będzie customizowany, nie wybierzemy rasy, wyglądu itd. Gracze dostaną gotową, nową postać i dzięki temu będzie się ona mogła pojawić także w innych źródłach (niemal pewne, że przed grą dostaniemy wprowadzającą książkę lub komiks).

4) Jestem pewien, że pojawią się nawiązania do Jedi Knight oraz do komiksów Dark Times. Może będą nawet jakieś beatyfikacje i kanonizacje

Ciekawe czy któryś z punktów mi się sprawdzi

Re: Jedi: Fallen Order

2. Mam te same przeczucia.

3. Też tak sądzę i bardzo by mnie to ucieszyło. Wtedy nowa postać może być integralną częścią kanonu.

4. W sumie to ciężko. Weźmy np. takie Dark Times. Nie bardzo wiem do czego tu nawiązywać w tej grze. Spodziewałbym się za to nawiązań do TCW i nowego komiksu o Vaderze.

Re: Jedi: Fallen Order

4. Ściśle współpracują z LF/SG więc nawiązania do NK to oczywista oczywistość. Singiel z BFII to był love letter dla NK. Pojawienie się inkwizytorów to pewniak. Ale poza tym wszystkim będą jakieś mrugnięcia okiem do fanów Jedi Knight i Dark Times, zobaczycie

Re: Jedi: Fallen Order

Punkt 2. ... "Dwa, że jest 1,5 roku przed premierą, a styl zapowiedzi wskazuje na to, że gra jest na wczesnym etapie produkcji - w przypadku gry z wielkim, otwartym światem 1,5 roku to za krótko."

Respawn zaczął w podobnym czasie co Amy i Visceral. Możliwe (optymistycznie patrząc) jest, że są już bardziej dalej niż na wczesnym etapie produkcji, tylko w temacie była do tej pory cisza - ale z drugiej strony to trochę dziwne by było, ponieważ Visceral wypuścił przez ten czas już trochę newsów, były też i jakieś concept arty zdaje się, więc ? ... ehh, zwariuję przez tą grę normalnie

Pesymistycznie, jeśli dopiero zaczęli, to premierę listopad/grudzień 2019 można między bajki włożyć.
W takim razie bym obstawiał - przyszłoroczne EA Play/E3 ze zwiastunem i prezentacją jako główna gra elektroników, z konferencją w stylu wicie-rozumicie, jesteśmy very excited, ale musimy przesunąć termin wydania o rok.

...

i tak skasują

Fallen Order

Fajnie, że zapowiedzieli taką grę, ale nie mogę zrozumieć, dlaczego nie pokazali chociaż jednego concept artu, o trailerze nie wspominając, bo to też powinno się pojawić. I szkoda, że ta gra wychodzi dopiero pod koniec 2019, bo w sumie - mimo małej liczby informacji - zdążyłem się na nią napalić. 😜 Choć nie ukrywam, mam pewne wątpliwości. Trudno nie mieć, mając w świadomości to, jak EA podchodzi do gier SW. Bo trudno nawet powiedzieć, że słabe im wychodzą te gry, jeśli ich w ogóle nie robią. To jest jak dla mnie skandal, że na własnym konwencie tak po macoszemu potraktowali bezsprzecznie największą markę, do której mają prawa. Bo umówmy się - co jest emocjonującego w Fifie, NBA, NFL czy Maddenie? Skoro co roku nowe edycje tych gier wychodzą, a różnice są niemal niedostrzegalne? Nawet ja, jako ktoś, kto gra w Fifę od Fify 13, mam kompletnie gdzieś te konwenty i zapowiedzi nowości, bo są one tak małe, że nie da się tym podniecać. Nuda po prostu. EA woli stawiać na nudę najwyraźniej, skoro mogli pozytywnie wszystkich zaskoczyć.

Gdzieś spotkałem się z takim komentarzem, że za to, jak choćby wczoraj EA potraktowało SW, powinni stracić prawa do marki. I chyba, choć po części, się z tym zgadzam, mimo że mam świadomość, że piszę to obecnie bardzo emocjonalnie, bo naprawdę mnie to wkurzyło i jestem rozemocjonowany wieścią o tej grze. 😝

Swoją drogą, jestem w stu procentach przekonany, że ujrzymy tu inkwizytorów. Ręki bym sobie nie dał uciąć, a nawet palca, o głowie już nie wspominając, bo jestem jednak - bądź do bądź - do każdej z tych części ciała dosyć przywiązany (😝😅), ale jestem nawet bardziej niż pewien. I myślę, że tutaj właśnie pojawią się ci inkwizytorzy 1-4, o których ostatnio często wspominałem na forum, zwłaszcza przy okazji komiksowego Vadera. Czy sam Vader się pojawi? Trudno powiedzieć, ale liczę jedynie na to, że ten padawan to będzie zupełnie inna postać, nie Kanan ani żaden z tych młodzików z TCW. Choć byłoby to ciekawe w kwestii budowania spójnego, połączonego ze sobą uniwersum.

Co do czasu, to też mam wątpliwości, czy jest sens wszystko pakować w ten okres, ale jeśli ta gra będzie swego rodzaju przedłużeniem PT i TCW, to czemu nie?

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Fallen Order

Dlaczego nic nie pokazali ? - cała uwaga skupiona jest na promowaniu (ratowaniu ?) Anthem i BioWare. Zresztą, to akurat było wiadomo od dawna. Podobnie było i w zeszłym roku - wtedy cała para szła na Battlefront 2, o Visceralu i Respawn prawie nic

Re: Fallen Order

Fify 18 sprzedało się grubo ponad 10 milionów kopii, a roczny dochód z paczek w Ultimate Team dobił do 800 milionów $. Nuda, nie nuda, liczy się przede wszystkim hajs, więc dla EA taka Fifa będzie zawsze ważniejsza od licencji SW. Ja też nie mogę zrozumieć czemu ludzie co roku kupują tę samą grę, ale mam w swoim otoczeniu mam kilku hardkorowych graczy w Fifę i podobno w osiemnastce np. zupełnie przerobiono obronę i trzeba się uczyć praktycznie od nowa - dla maniaków liczba nowości jest wystarczająca.

Spokojnie, przyszły rok będzie już stał pod znakiem J:FO. Ja i tak jestem zadowolony, że rzucili chociaż takie ochłapy informacji - miałem przeczucie, że nie ujawnią absolutnie nic.

EA prawa do marki powinna stracić już dawno

Sprzedaż Fify, Battlefronta i zastępca EA

Jasne, mam tego ogromną świadomość, że największe zarobki z takiej Fify generowane są nie ze sprzedaży samej gry, ale komponentów, które się na nią składają, vide wymienione przez Ciebie kupowanie paczek za diabolicznie drogie Fifa Pointsy. Jakby to powiedzieć, hmm, znam to nie tyle z autopsji, co z doświadczenia związanego z masowym kupowaniem tychże Fifa Pointsów. 😝

Ja absolutnie rozumiem ludzi, którzy co roku kupują nową edycję gry, wszak ja sam tak postępuję, tyle że z tą nudą chodziło mi przede wszystkim o perspektywę nas, odbiorców, graczy i tak dalej, a nie ich, wydawców i twórców. Wiadomo, dla nich zarabianie kasy nie jest nudne (zresztą dla kogo jest?), ale kiedy zapowiadają, że na konwencie pokażą cztery gry sportowe wychodzące co roku od przynajmniej kilkunastu lat oraz dwa, może trzy tytuły, o których wiadomo od dawna, to nie przyciągnie to wielu osób. Na przykład gdyby zapowiedzieli, że ujawnią sporo szczegółów i - co jest bardzo istotne - pokażą trailer nowej gry SW, to pojawiłby się o wiele większy hype wśród fanów SW, a także pewnie i po części u każualów, którzy dostrzegają, że dużo się ogólnie rzecz biorąc z marką w ostatnich latach dzieje, i że może warto być bardziej na bieżąco, także z grami. A tak to EA mogło liczyć na zainteresowanie najbardziej zatwardziałych fanów gier sportowych, którzy z maniakalnym zapałem śledzą najnowsze doniesienia o ruchomych chorągiewkach, poprawie włosów piłkarzy i ich koszulek, które będą na nich lepiej leżały. 😝 Bo - szczerze mówiąc - na tym polegają te największe zmiany.

Same zmiany związane z gejmplejem są przeogromne z Fify na Fifę, ale ich jakoś wielce nie reklamują. Są jakieś plotki, doniesienia, ale nieoficjalne, które wychodzą na przykład od jutuberów, którzy mieli okazję daną edycję Fify przetestować przed jej premierą. Gracze dowiadują się o szczegółach, drobnych poprawkach graficzno-wizualnych i ewentualnie nowych trybach. A o tym, jaki będzie styl grania, dowiadujemy się tak de facto dopiero wtedy, kiedy odpalimy grę. Bo nawet demo znacznie różni się od finalnej wersji. A spore zmiany w gejmpleju bywają także wewnątrz jednej edycji gry. Ja, nie grając na przykład ze dwa tygodnie, a czasem nawet miesiąc, bo i takie przerwy od grania potrafię sobie robić, po powrocie do gry mam wrażenie, że jest to zupełnie inna gra. Bywa, że przez pacze, a nawet drobne aktualizacje, tempo gry zmienia się diametralnie. Bywa nawet, że jednego dnia gra jest bardzo powolna, a następnego dostaje przyspieszenia jak Sokół Millenium po zażyciu kropelki coaxium. 😂😝😂

Podobnie jest jednak ze sprzedażą drugiego Battlefronta. Z tego co wiem, choć może dane, którymi dysponuję nie są zbyt dokładne, sprzedano około dziesięciu milionów egzemplarzy gry na świecie. Co samo w sobie nie jest gwarancją świetnego wyniku finansowego, ale płatności, które były w grze przez sporą jej część na pewno sprawiły, że zarobki niemal dorównały wydatkom na zrobienie gry.

Wiesz, to, że EA powinno stracić prawa do marki, to jest jedna strona medalu, a, he he*, druga, że wtedy od razu trzeba się zastanowić, komu te prawa dać, by nie mieć obaw o jakość i finanse. Niestety, ale na rynku nie ma obecnie drugiego takiego mocarza jak EA, który spełniłby oczekiwania (choć wiadomo, że nawet EA ich nie spełnia, ale w tym przypadku z niewyjaśnionych, niejasnych przyczyn).

W ogóle to chyba, mimo moich planów na kilka felietonów o Solo, następny napiszę właśnie o EA i ich podejściu do marki. 😊

* - heheszki, bo prowadzę w telewizji program o nazwie Druga strona medalu i zawsze, kiedy ktoś mówi tę frazę, reaguję choć drobnym uśmieszkiem pod nosem. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Sprzedaż Fify, Battlefronta i zastępca EA

EA jest mocne, prawda, nie o to chodzi by im zabrać licencję, ale żeby mądrze tą licencję wykorzystali - a tego, mając TAKĄ markę, nie robią.
Dzisiaj tak naprawdę to powinniśmy mieć już trzy tytuły na poziomie AAA, a mamy ? ... Disney jeśli już dał im licencję, to powinien wiedzieć co robi, na co się decyduje i co to oznacza - elektronicy zostawiają po sobie zgliszcza, niestety. Przykładów z ostatnich lat mamy nadto ... kurczę, nie dokończę już wpisu, bo zaraz konferencja Microsoftu ! - wiadomo, Cyberpunk

Od tak dawna

nie było porządnej gry SW, że aż się odzwyczaiłem. Nie umiem się tym jarać, jak jaram się np. Red Dead Redemption 2, CP2077, Dying Lightem 2, Mount & Bladem 2.

No ale jakieś tam zainteresowanie jest. Jednak, biorąc pod uwagę obecne tendencje w grach, spodziewam się bardziej nowego TFU, niż nowego Jedi Outcasta. A już o KOTORach to w ogóle zapomnijcie, nie rozśmieszajcie mnie.

No dobra. To niech robią tą grę, zobaczymy.

Re: Od tak dawna

Na coś pokroju KOTORów jest jakieś 0.000001% szansy.

Na coś pokroju Jedi Outcast/Academy jest jakieś 0.1% szansy.

Na coś pokroju TFU jest 30% szansy.

Moim zdaniem największa szansa jest na grę pokroju najnowszego Assassin`s Creeda. Gra akcji z elementami RPG, gdzie elementy RPG to tylko takie prowizoryczne questy, jakiś ekwipunek i prosty system rozwoju.

Re: Od tak dawna

Zgadzam się, nie mam na myśli, że dosłownie kalkę TFU dostaniemy, tylko raczej "jeśli już porównywać do czegoś z SW, to do TFU"

Re: Od tak dawna

Na KOTORa 0% szans. Kolejnej ej takiej gry już nigdy nie będzie, trzeba się z tym pogodzić.

Na AC 5% szans. Baaardzo bym chciał, ale wydaje mi się mało prawdopodobne. Taka gra wymaga zbyt dużego nakładu pracy.

Na TFU 10% szans. Gra w stylu TFU słabo by się sprawdziła jako multi i gra jako usługa.

Na Jedi Outcast/Academy 20% szans. Tutaj by było najłatwiej ciągnąć hajs z multi i po BFII zelży im na lepszym PR.

Pozostałe 65% szans stawiam na miks Jedi Knight i TFU. Taka opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.

Re: Od tak dawna

mkn napisał:
Pozostałe 65% szans stawiam na miks Jedi Knight i TFU. Taka opcja wydaje mi się najbardziej prawdopodobna.
-----------------------
Ja bym dodał jeszcze do tego miksa, Asasyna. Zdaje się, że Mossar już o tym wspominał, więc dopiszę się i ja . Wydaje mi się, że jeśli nie elektronicy, to przynajmniej ktoś tam w Disneyu - mający coś w głowie, powinien szczególnie obserwować tą markę. Szczególnie teraz, kiedy zapowiadają nowe otwarcie.
A jeśli chodzi o Kotora - to polecam obserwować, co ci goście z Apeirona teraz wyprawiają - nie tylko robią postępy w odświeżaniu oryginału, ale właśnie zapowiedzieli pierwszą dodaną planetę do gry - Yavin 4 ! : https://twitter.com/apeiron_kotor

Ja nie wiem kiedy oni to skończą, ale jak wypuszczą tego moda (oficjalnie to jest mod ), to wiele osób chyba padnie - w tym i ja

Re: Od tak dawna

Szczerze mówiąc, wolałbym aby skończyli podstawkę, a potem brali się za rozbudowę. Ale nie będę narzekać (gdy już wyjdzie). ~
Z "czekanych" modów należy jeszcze przypomnieć XWVM: https://www.moddb.com/mods/xwvm ~

Respawn słucha

Zaraz po ogłoszeniu fani założyli subreditta dotyczącego gry:
https://www.reddit.com/r/FallenOrder/

Bardzo szybko pojawił się tam community manager Respawn
https://www.reddit.com/r/FallenOrder/comments/8qc50b/quick_hello_from_respawn/

Początek kontaktu z fanami wzorowy. Niby będą czytać. Jeśli komuś się chce i wierzy, że jest w stanie chociaż w minimalny stopniu wpłynąć na kształt któregoś z elementów gry, to niech się udziela

Re: Respawn słucha

Lajkujcie post o Inkwizytorach i Vaderze. 😍

Re: Respawn słucha

Lajkujcie posty o Starych Rasach!

Re: Respawn słucha

Te będą na 100%, ponieważ wymyślanie nowych kosmitów od zera wymagałaby za dużo czasu i zwoązanych z nim pieniędzy.

Re: Respawn słucha

No i żeby był wybór rasy postaci

Re: Respawn słucha

Tak, bo chcę posiekać inkwizytorów Togrutaninem albo Nautolaninem!

Re: Respawn słucha

Zbyt mainstreamowe Tylko selkathowie

Re: Respawn słucha

To Chadra-Fanowie albo Talzowie

Re: Respawn słucha

Talzów to od przejścia fabuły dla wojownika sithów i 3/4 rycerza jedi mam serdecznie dość

Chandra-Fanowie to też dobry wybór chociaż najbardziej ekstrawagandzkim wyborem byłoby dodanie rasy Jaxxona

Re: Respawn słucha

Wszystko tylko nie Vader... Wymazanie gnojenia Vadera w TFU bylo zdecydowanie najwieksza zaleta skasowania starego kanonu.

Link

Re: Link

Logo sprawia wrażenie, jakby Star Wars Jedi miałoby być szerszą marką/tytułem serii. Jasne, może to być wersja robocza czy cokolwiek, ale miło, że myślą szerzej. Z drugiej strony mam nadzieję, że myślenie o przyszłości serii nie stanie się głównym elementem, bo mimo wszystko oczekuję spójnej historii gdzie tylko będzie zasygnalizowana ciągłość fabularna serii, a wielkiego budowania fundamentów które pod sequele.

Re: Link

Logo jest fanmade, a zdjęcia pochodzą z krótkiego materiału z sesji motion capture, do którego link podawała ShaakTi1138 w tym wątku http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/23083#726766

Re: Link

Ehh, te smutne chwile kiedy człowiek się przekonuje, że jednak internet nie składa się w 100% z prawdy

Re: Link

To jest FAKE ! , logo doklejone, sesja prawdziwa - rok temu to puszczali ...

Logo

Logo jakieś takie wyjątkowo battlefrontowe. Nawet nie najgorsze, ale skoro wszyscy piszą, że to fejk, to Wam wierzę. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Vader Marvela

Martin potwierdził, że w "Vaderze" pojawią się aluzje do gry, ale dopiero w przyszłych numerach. Dla mnie to potwierdzenie, że będzie inkwizycja .

https://twitter.com/starwarscodex/status/1006243131149471745

Nawiązania do komiksowego Vadera

Cóż, nie nazwałbym pojawienia się inkwizycji aluzją. Jak dla mnie to bardzo ważny, i do tego bardzo oczywisty, element gry. Na sto procent pojawią się inkwizytorzy. Nie mamy się czym podniecać i zastanawiać dniami, marząc o tym, by się pojawili, bo to byłaby po prostu strata czasu. Będą i tyle. Nie ma co się doszukiwać jakichś dowodów na to, bo pierwsze skojarzenie, jakie przyszło mi w związku z zapowiedzeniem gry, tytułem i wyjawieniem czasu akcji, to właśnie była inkwizycja. I chyba nie tylko mi od razu przyszło to do głowy.

Tak swoją drogą, przerabiając słynny cytat: Everyone expects imperial inquisition. 😝😂😜

A co do tej aluzji w komiksie do gry, to ja bym prędzej powiedział, że jest nią Verla, bo wychodzi na to, że jest użytkowniczką Mocy. Może to ona będzie główną bohaterką gry? Choć tym bardziej w tym przypadku słowo „aluzja” nie pasuje, jako że mówilibyśmy o głównej bohaterce. No to może chociaż w grze się pojawi, fajnie spajając ją z resztą uniwersum. To byłoby w sumie fajne. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

Force Unleashed ? ...

W ostatnich dniach zaczęły pojawiać się podobno wiarygodne informacje na temat nowej i tak wyczekiwanej gry od Respawn Entertainment - "Jedi : Fallen Order". Podobno gra ma gameplayem nawiązywać do "Force Unleashed", ale ma być bardziej stonowana - cokolwiek to znaczy . Jednego co możemy być pewni to to, że bohater nie będzie miał AŻ tak wielkich umiejętności w posługiwaniu się Mocą. Innymi słowy, ma być "realistycznie", jak w starszych grach czy filmach SW, miejmy też nadzieję, że nie będzie setek wrogów do ubicia - jak w typowym slasherze ...

PODOBNO też EA nie naciska by w grze był multiplayer (jejk !) i całe zło z nim związane - gra ma być singlowa, nastawiona na fabułę, i w dodatku bardzo mroczną ... czyli - wygląda na to, że możemy dostać taki Jedi Knight/Force Unleashed z mroczną fabułą w otwartym świecie (?). Mam tylko nadzieję, że to nie będzie SWFU 3, a bardziej ja wiem ? - coś jak "Uncharted" ? ...

Link : https://www.starwarsnewsnet.com/2018/09/star-wars-jedi-fallen-order-rumor.html

Re: Force Unleashed ? ...

Pewnie chodzi o to, że nie będzie stracania niszczyciela z orbity, skakakania za statkiem z orbity oraz solówki z Vaderem i Palpatinem

Re: Force Unleashed ? ...

Wszystko to brzmi trochę zbyt optymistycznie. "Stonowana" wg dzisiejszych standardów rozgrywka może się wydawać zbyt oldskulowa. Dziś wszystko ma być większe i bardziej epickie. Ale jak to mówią, pożyjemy zobaczymy. Pograł bym w coś takiego.

Re: Force Unleashed ? ...

EA i bez nacisku na multi? Taaa, jasne... Jak nie zobaczę to nie uwierzę.
Póki co te plotki nastawiają optymistycznie do gry.
Czekam z niecierpliwością na konkretne info.

Re: Force Unleashed ? ...

mkn napisał:
EA i bez nacisku na multi? Taaa, jasne... Jak nie zobaczę to nie uwierzę ...
-----------------------

... doskonale Cię rozumiem, to info odnośnie EA i multi powtarza się w wielu ostatnich newsach w sieci, czyli optymistycznie zakładając, coś może być na rzeczy . Uśmiałem się też z jednego komentarza, który gdzieś tam na jakimś portalu widziałem - ktoś podsumował swój wpis, by nie dać się nabierać na bajki EA, i absolutnie nie zamawiać pre-orderów, czyli uwierzę dopiero po instalce na kompie - pod czym oczywiście też się podpisuję

Ps. celowo `kompie", bom pecetowiec only 😈👍

Re: Force Unleashed ? ...

Tak szczerze to już dawno przestałem czekać na jakąkolwiek grę SW - za dużo czasu minęło.

Jak będzie to super, jak nie to... też fajnie

Re: Force Unleashed ? ...

Ja to wręcz oczekuję, że NIE będzie żadnej gry SW. ~

JFO jak TFU

Te wieści, które dochodzą do nas od kilku, a nawet kilkunastu dni to miód na moje uszy, jako że jestem wielkim fanem TFU. Jako fan tej gry do dziś marzę, by była przywrócona do kanonu w odnowionej i poprawionej wersji, jako że niemożliwe by było, by w obecnym kształcie obie części znalazły się w kanonie, a to ze względu na to, że wówczas byłoby kilka sporych nieścisłości względem obecnego kanonu. Tym niemniej jeśli Fallen Order miałby być wzorowany na TFU, to uznałbym to za pewną formę zadośćuczynienia za zdekanonizowanie TFU.

Pomijając fakt, że moją pierwszą myślą po ogłoszeniu tej gry było coś w stylu: „O, zapowiada się coś à la The Force Unleashed”. Choćby z racji zbliżonej tematyki i podobnych czasów, a także bohaterów, jako że zapewne pojawi się Vader, a główny bohater będący Jedi może być wzorowany na Galenie Marku. Oby. Choć wciąż łudzę się, że skoro samo TFU nie pojawi się w nowym kanonie (choć gdyby to zretconować...), to że chociaż przywrócą do niego Starkillera.

Mrok był zapowiadany, ale różnie może z tym być. Oczywiście, ze względu na to, że zapowiedziano, że gra będzie mroczna, te analogie i porównania do TFU zaczęły stawać się bardziej uzasadnione, ale nie łudziłbym się, że Disney stworzy grę choć w połowie tak mroczną co TFU. Ale tym bardziej nie spodziewałbym się czegoś na kształt Uncharted. Tematyka Jedi, Sithów, inkwizytorów, innych użytkowników Mocy i samej Mocy właśnie, to nie jest dobry pomysł na grę - w przeważającej mierze - przygodową. Uważam, że jeśli ktoś chciałby stworzyć Uncharted w świecie SW, to raczej z udziałem Hana oraz Chewiego i/lub Aphry.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: JFO jak TFU

Wspominając o Uncharted chodziło mi tylko i wyłącznie o gameplay, nie o story. A ponieważ wszystko na to wskazuje, że gameplajowo będzie to współczesny TFU, to właśnie w połączeniu z Uncharted mogłoby być ciekawie ... Sam wybór studia Respawn Entertainment do takiej właśnie gry to może być strzał w dziesiątkę, a gry pokroju TFU - nie wspominając o serii Jedi Knight, to już daaawnoo nie było. No i dodając do tego jeszcze fabułę osadzoną zaraz po "Order 66" ... kurczę, to musi się udać

Uncharted

A, no chyba że tak. Jeśli chodzi o jakość gry, to gdyby ją przełożyć na Fallen Order, to byłoby miodnie. Ale tak jak mówię: Uncharted ogólnie jest takim Indianą Jonesem, więc jeśli by to przełożyć na SW, to Han do takiej roli byłby idealny.

Poza tym muszę powiedzieć jedną rzecz, trochę schodząc z tematu, ale przy TFU pozostając: ostatnio sobie tę grę odświeżyłem (już któryś raz) i muszę przyznać, że duże wrażenie na mnie zrobiła pierwsza część. Gdybym nie wiedział, że wyszła dziesięć lat temu, to bym w życiu tak nie przypuszczał. Naprawdę, jak na tamten czas TFU było ewenementem światowym. Zobaczcie zresztą, jaki był przeskok jakościowy pomiędzy TFU a wspomnianym przez Ciebie Jedi Knightem, który wyszedł - o ile mnie pamięć nie myli - dwa lata przed TFU. A jeśli w kwestiach wizualnych i graficznych JFO miałoby być czymś lepszym niż TFU, a nawet Uncharted, to naprawdę nie wiem co powiedzieć.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Uncharted

Pierwsza część TFU zyskuje po latach, co widzę po sobie a także po znajomych, którzy wracają do tej właśnie pierwszej części. Wtedy, gdy gra się ukazała to graficznie była miazga - silnik Havoc, a właściwie jego połączenie przez magików z LucasArts z innymi narzędziami, dało powalające wtedy efekty. Szczególnie w ustawieniach maksymalnych, co nawet dzisiaj, na zupełnie lepszym sprzęcie wciąż robi wrażenie. Poza tym, w tym czasie kiedy gra się ukazała, możliwości kart graficznych rosły i robiły coraz większe wrażenie. Teraz, kiedy gry prezentują tak niesamowitą i realistycznie szczegółową grafikę, nawet nie chcę myśleć jak "Jedi Fallen Order" będzie wyglądał. Szczerze, to nie mogę się doczekać tych pierwszych zajawek, które zapewne będą rozkładane na wszelkie możliwe sposoby, by wydobyć jakieś szczegóły dotyczące fabuły samej gry. No, ale na to jeszcze przyjdzie nam trochę poczekać

Re: Uncharted

No i jeszcze sam pomysł na fabułę - był naprawdę świetny !, aż dziwne, że nikt na to wcześniej nie wpadł

Re: Uncharted

No trochę pamięć Ci szwankuje. Ostatni Jedi Knight wyszedł w 2003. TFU jest z 2008.

Re: Uncharted

W dodatku na PieCe dopiero w 2009.

Rok wydania

No, to rzeczywiście spora różnica, która uzasadnia takie różnice jakościowe między Jedi Khightem a TFU.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Force Unleashed ? ...

Jak dla mnie brzmi to jak marzenia fana. Sam o tym marzę. JK w nowym wydaniu i może troszkę więcej z RPG.

Re: Force Unleashed ? ...

Powiem wprost - teraz albo nigdy . Jest kilka czynników, które do mnie przemawiają. Mniej więcej tak to widzę :

- Takiej gry od czasu TFU nie było.

- Jest cała masa starszych fanów, którzy darzą ogromnym sentymentem serię JK, i którzy
bardzo chętnie by zagrali w taki tytuł dzisiaj, w świetnej oprawie wizualnej, i EA o tym doskonale wie.

- Elektronicy są pod obstrzałem, nielubienie (celowo delikatne określenie ) tego wydawcy w światku graczy jest dość powszechne, a każde wzmianki o tym co EA (źle) zrobiło (np. zamknięcie Visceral) wywołuje lawinę nieprzychylnych komentarzy w sieci.

- Nadchodząca premiera Anthem i ewentualna porażka tego tytułu wali bezpośrednio w EA.

- Wreszcie, brak dobrej gry singlowej w świecie SW i ogromna irytacja graczy z tym związana wręcz "wymusza" na EA pewne ustępstwa (tak, ustępstwa ) na które jeszcze 2-3 lata temu były nie do pomyślenia. Innymi słowy, jest duże pragnienie sukcesu i pokazania światu - hej, zobaczcie, dajemy wolną rękę Respawn, wcale nie jesteśmy tacy EVIL !

I na koniec, Vince Zampella i jego ekipa. No kto, jak nie oni mogą zrobić dobrą grę w stylu JK/TFA ??? ...

Re: Force Unleashed ? ...

No wiesz, trzeba też brać pod uwagę dzisiejszy rynek. EA tworząc singla musiało by nam sprezentowac jakiegoś Kozaka pokroju Wiedzmina.

Re: Force Unleashed ? ...

RodzyN jr. napisał:
... EA tworząc singla musiało by nam sprezentowac jakiegoś Kozaka pokroju Wiedzmina.
-----------------------

Jadę po bandzie - tego właśnie od EA oczekuję !

Re: Force Unleashed ? ...

Re: Force Unleashed ? ...

Mimo że postaci Aphry nie trawię, grałabym!

Re: Force Unleashed ? ...

Można ją będzie zabić? Grałbym!

Re: Force Unleashed ? ...

Dla samej tej możliwości kupiłbym tą grę

Aphra

Mnie jedynie zastanawia, dlaczego tak wiele osób jej nie trawi. Okej, są pewnie powody ku temu, a ja też jeszcze nie przeczytałem wszystkich komiksów, gdzie ona wystąpiła, ale żeby aż tak? Wytłumaczcie mi, co ona takiego zrobiła, że jest przez niektórych traktowana jak Ezra, albo czasami i gorzej.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Aphra

Myślę, że niektórym (wielu?) przeszkadza jest absolutny egocentryzm i cwaniactwo. Mam wrażenie, że ludzie lubią cwaniaczków, dopóki mają jakiś kręgosłup moralny. Aphra niby ma przejawy posiadania kręgosłupu moralnego, ale bardzo szybko przekonuje czytelnika, że jednak go nie ma.

Re: Aphra

Też tego nie rozumiem. Wydaje mi się, że to z powodu jej charakteru - jest po prostu zła, egoistyczna, manipuluje ludźmi, zabija bez skrupułów, kłamie i nie radzi sobie z własnymi emocjami.

Ale według mnie to tylko sprawia, że jest świetnie napisaną, wielowymiarową postacią. ^^ Oj też bym grał w Aphra: Tomb Raider!

Re: Aphra

Głównie (tylko?) na Bastionie jest tak traktowana

Re: Aphra

Egocentryzm i cwaniactwo, chciwość itp. to są rzeczy ludzkie i wybaczalne.

Umknęło Wam, że panna archeolog, aby wkraść się w łaski drugiego największego złola w galaktyce, każe torturować bogu ducha winnego gościa tylko dlatego, żeby wydobyć informację. Gościa, który nie jest jakimś właścicielem niewolników, szefem kartelu czy innym niemilcem, tylko zwykłym frajerem? Informację, która nie była tajemniczą recepturą leku na raka. Do tego, zatrudniając do tego sadystycznego droida? Serio nie macie z tym problemu? Przy tym rycerz Reński, karzący wystrzelać wieśniaków wydaje się ludzkim i litościwym panem.

Już pominę sprawę z tym kumplem Posly, którego wystawiła na strzał jedynie w celu strigerowania tego pierwszego.

Re: Aphra

Gdyby to był poważny komiks to bym nienawidził Aphry.

Po pierwszych ~10 numerach stwierdziłem, że olewam tą serię, bo jest dla mnie absurdalna i, z tego też powodu, mało interesująca. Dopóki nie poszedłem drogą mkna, który nastawił się ten komiks to chora jazda bez trzymanki, w której nie ma sensu się doszukiwać powagi tylko po prostu bawić się tym klimatem, humorem i abstrakcyjnym podejściem do rzeczywistości. Przynajmniej tak to odebrałem w którymś poście mkna.

No i czyta mi się to serio o niebo lepiej. Nie jestem fanem Aphry jako postaci, ale już nie wkurza mnie jej brak serca. Jak dzieje się coś dziwnego to też nie mam automatycznie założonej czapki pt. "Przeeecież to jest nierealne". A poza tym zdarzają się perełki takie jak ostatni annual Aphry i zakończenie "The catastrophe con". No i jest to bardzo oryginalny komiks jak na standardy SW.

Aczkolwiek wolałbym więcej Aphry-Archeolog niż Aphry-Jestem-Głęboko-W-D****. Jako archeolog da się lubić, nawet jeśli trochę dąży po trupach do celu.

Re: Aphra

No nie twierdzę, że zakumplowałbym się z nią IRL. Nie mam żadnych wątpliwości, że Aphra jest bezwzględnie złą i parszywą osobą. Ale jest to świetnie napisana postać! Lubie historie z nią, bo są naprawdę czymś świeżym w uniwersum SW.

A możliwość wcielenia się w taką postać w grze? To by było coś pięknego! Tomb Raider + Postal!

Re: Aphra

A nie, to prawda - jest świetnie napisana, historie są fanje i ciekawe i w samym komiksie o sobie jest o wiele bardziej "przyjazna" [lub lepiej - bardziej stonowana] niż w komiksie o Vaderze. I gdyby się to zakończyło właśnie tak jak powinno się zakończyć - wyrzucił ją przez śluzę [jak wielu innych przecież] i cześć (a potem pociął te droidy) to byłbym bardzo usatysfakcjonowany.

A w grę gdzie można by było ją uciukać grałbym, jak już pisałem. Wolfensteina też bardzo lubiłem.

Re: Aphra

Finster Vater napisał:
I gdyby się to zakończyło właśnie tak jak powinno się zakończyć - wyrzucił ją przez śluzę [jak wielu innych przecież] i cześć (a potem pociął te droidy) to byłbym bardzo usatysfakcjonowany.
-----------------------
No bo taki koniec byl praktycznie obiecany na samym początku tej serii. Tak się cieszyłem gdy ją wepchnął do śluzy a tu nagle ona żyje?! Ze zlości aż w biurko uderzylem pięścią

Nie dość że wikiwała samego dartha vadera swoją "śmiercią" to jeszcze lata sobie po galaktyce jak gdyby nigdy nic! To jest kuriozalne!

Re: Aphra

Jeśli chodzi o sposób pisania Aphry, to jest super - jest postacią inną, tak bardzo inną od reszty, no i do tego złożoną. Nie przeszkadza mi też jej okrucieństwo - a co to, mało mamy takich w SW?

Ja znienawidziłam jej, gdy pierwszy raz pojawiła się w "Vaderze" i wyskoczyła do niego z tekstem w stylu (sorki, nie mam komiksu przy sobie): "Jak mam do ciebie mówić, o wasza mroczność? Lordzie? Lol".

W tym momencie Vader powinien był skończyć z nią w najbardziej bolesny sposób, w jaki to tylko możliwe. Ale nieeeee, ją przecież chroni plot armor, więc drugi największy złol galaktyki nic jej nie zrobi. Wepchnął ją do śluzy? No i co? Przecież i tak przeżyje.

Poza tym jest potworną pozerką: udaje wyluzowaną i "kul", by zrobić wrażenie... no właśnie, sama nie wiem na kim. W tym względzie przypomina mi nieco Kazudę. Niby jest dorosła, ale zachowuje się jak gimbus.

Aphra

Łoł, dawno nie było aż takiego odzewu po moim pojedynczym poście. Dzięki. 😝

Miło, że się wypowiedzieliście, bo jedynie potwierdziliście to, co ja o niej myślałem, pisząc na przykład o jej okrucieństwie. Tyle że Wy, drogie koleżanki i koledzy, w większości uznajecie to za jakąś wadę, co mnie dziwi, bo mam do tego podobne podejście, co Shaak - czyli że to po prostu pozytyw w tym świecie. No bo przecież - tak jak napisała Shaak - mnóstwo jest postaci w tym uniwersum, które są brutalne i okrutne - z samym Vaderem na czele.

W zasadzie postrzeganie jej przez Shaak jest mi najbliższe, bo też miałem Aphrę za taką luzaczkę, która tylko na takową pozuje, bo gdy przychodzi co do czego, to sytuacja ją przerasta.

Co do tego wyrzucenia ją przez śluzę, to zgadzam się, że nie powinna tego przeżyć, ale widzę, że to Was na tyle wkurzyło, że aż przez to zaniżyliście jej ocenę jako postaci. Czego nie rozumiem, bo taka kwestia - moim zdaniem - nie może wpływać na ocenę postaci jako takiej.

Tym niemniej to, co mnie denerwuje, to te jej dwa groteskowe, karykaturalne droidy. To jest tak okropny i niezdarny, bijący w oczy pastisz, że aż oczy bolą, gdy na te dwa nieudane pokractwa patrzę. Oczywiście nie ma to żadnego wpływu na ocenę samej Aphry, bo ona jest oddzielną postacią, ale musiałem to po prostu wyartykułować.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Aphra

Szczerze mówiąc, na początku podobały mi się te dwa droidy. Teraz za każdym razem jak się pojawiają to poziom mojego zainteresowania mocno się zmniejsza. Oba droidy padły ofiarą własnego sukcesu, bo teraz każde pojawienie się tych droidów to ta sama śpiewka co w pierwszym Vaderze. Nie ma tu nic nowego, nic ciekawego.

Re: Aphra

Mi nie przeszkadza tyle okrucieństwo, ile bezsensowne okrucieństwo lub też skierowane wobec osób które są jakoś uzupełnienie niczemu niewinne. I też nie mam problemu jak Dass Jennir strzela do bezbronnego miłośnika wyszukanych potraw, no może tylko "a przecież mógł go rozpuścić w kwasie".

Bo taki np. Cad Bane czy Vader nie udają że są postaciami pozytywnymi. A tutaj mamy - o patrzcie, sympatyczna pani archeolog z tatusiem bada sobie grobowiec - tylko że my wiemy, co ona robiła wcześniej.

Aphra i droidy

Mnie z kolei te dwa droidy od początku irytowały. Wyjątkowo przerysowane, a przez to niepoważne.

Co do samej Aphry, to jasne, zgadzam się z tym, że Vader to co innego niż Aphra w kwestii samego okrucieństwa i brutalności. Ale to, że z jednej strony jest bojącą się wielu rzeczy młodą dziewczyną, posiadającą uczucia, a z drugiej szukającą ucieczki w torturach i zadawaniu bólu pomocnicą Vadera, jedynie sprawia, że jest bardziej złożoną postacią. Dla mnie jej brutalność i to, jak się ona objawia, to bardziej pozytyw, bo dzięki nim jest oryginalna i niejednoznaczna, o czym zresztą ktoś już tu wspomniał.

Niech Moc będzie z Wami.

Aphra

Ojej, to byłoby złote. Ja w przeciwieństwie do Shaak Ahprę lubię. Z chęcią zobaczyłbym ją gdzieś na ekranie, choćby w jakimś serialu animowanym (nie w Resistance oczywiście, bo by ją - tak jak każdego w tym paszkwilu - zepsuli), ale gra też by uszła. Jeszcze jakaś gra o piratach, z Lassą Rhayme i/lub Hondem, i byłoby pięknie. 😍

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Aphra

Star Wars: Space of Thieves
Blaster and Bones
Piraci z Zewnętrznych Rubieży: Skrzynia Hrabiego Dooku
I oczywiście The Secret of Kowak Planet

Będzie na gwiazdkę ? ...

Jejk !, komuś coś się wymskło - przy okazji corocznego ogłaszania wyników finansowych przez EA, i takich tam jeszcze bajerów dla inwestorów, Andrew "samagóraEA" Wilson przypadkowo zdradził, że Respawn wyda DWIE gry na gwiazdkę 2019 ! .
Oczywiście, jedną z nich zapewne będzie (trzymajmy kciuki !) Jedi : Fallen Order, a teraz pytanie o jakim drugim tytule jest mowa ?. Pierwsze co przychodzi do głowy, to Titanfall 3, ale - biorąc pod uwagę niebyt dobre wyniki finansowe ostatniej odsłony, być może chodzi o jakiś inny, duży tytuł, który jak na razie udaje się trzymać w tajemnicy ?
Co prawda, natychmiast przyszło sprostowanie z Respawn, że tak naprawdę to tylko "easter egg", ale, newsik poszedł w sieć i hula na popularnych portalach aż miło

Sources : https://www.dualshockers.com/respawn-new-game-2019-titanfall-3/

Wyciekła fabuła ? ...

W sieci pojawiły się właśnie plotki, jakoby wyciekły szczegóły fabuły "Jedi : Fallen Order" !. Konkretnie, niepotwierdzone informacje rozpowszechniła osoba, która podobno była na jakiejś prezentacji marketingowej Disneya, na której to omawiano szczegóły dotyczące gry. Fabularnie, "Fallen Order" rozgrywany ma być po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Głównym bohaterem jest Cal, padawan (?), który w jakiś sposób przetrwał likwidację rycerzy Jedi na skutek "order 66". Jego towarzyszką (?), mentorką (?) będzie kobieta o imieniu Cerses. W samej grze pojawią się postacie znane z uniwersum Star Wars, między innymi Inkwizytorzy - wraz z Siódmą i Dziewiątą Siostrą na czele.

Link - https://gamingbolt.com/star-wars-jedi-fallen-order-leak-contains-story-info-coming-november-2019-rumour

Reddit : https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/a24dyj/some_info/

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Aha, fajnie... Jakby nie mogli zrobić TFU III...

Niech robią, byle byli force userzy w głównych rolach

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Qel Asim napisał:
Aha, fajnie... Jakby nie mogli zrobić TFU III...

-----------------------

A idź z tym!

Fajnie brzmi, byle nie miało 5 godzin faktycznej fabuły...

Re: Wyciekła fabuła ? ...

TFU II i Jedi academy w 4 godziny można przejść.

ale

te siostry to z Seksmisji?

Re: ale

Możliwe, w każdym razie też mają niezły burdel.

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Hehe to chyba raczej wyciek kontrolowany 😁 Nic co nie bylo wiadome lub nie mozna sie bylo samemu dowiedziec. Gra ma wyjsc w przyszlym roku wiec pasuje juz che robic chyyba troche robic szumu w okol niej 😉

Re: Wyciekła fabuła ? ...

AJ73 napisał:
Głównym bohaterem jest Cal

-----------------------
Cal(eb) Dume?

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Aha 😜

Re: Wyciekła fabuła ? ...

Nie, raczej Kanan nie pasuje timeline`owo do tej historii a w ogole autor leaka twierdzi, że Cal to nazwisko.

Fabuła

Nic sensacyjnego, raczej coś, czego wszyscy się spodziewaliśmy, z tym zastrzeżeniem, że zamiast początek spoilera jednego Jedi będzie - przynajmniej według tych doniesień - dwóch koniec spoilera. Czy to lepiej, czy gorzej - nie wiem. Może ani to, ani to. Zależnie, jak poprowadzą fabułę, przedstawią losy i relacje mistrza i ucznia. Jeśli będzie to coś oryginalnego, to się na to cieszę. Gorzej, jak będzie to takie kopiuj wklej z Kanana i Ezry. Nawet nie dlatego, że ich losy i wzajemne relacje były w jakiś sposób złe, ale dlatego, że lepiej nie powtarzać tego scenariusza. Który jest o tyle prawdopodobny, że co prawda akcja gry miałaby się dziać jakieś 13-14 lat przed pierwszym sezonem Rebels - a to dużo - ale realia w gruncie rzeczy te same, a to mogłoby odrzeć tę historię z jej wyjątkowości i oryginalności. Ale jestem jakoś dziwnie spokojny, że będzie to coś dobrego i oryginalnego właśnie.

Swoją drogą czemu akurat początek spoilera siódma i dziewiąta? O ile siódmą jestem w stanie zrozumieć, bo z perspektywy całego wątku inkwizycji w kanonie była i jest jedną z ważniejszych postaci, i jeśli jej losy zostaną w ciekawy sposób w grze przedstawione, to tylko wzbogaci i pogłębi to wątek inkwizycji, a przez to całego kanonu, którego ważnym elementem jest właśnie inkwizycja. Ale czemu dziewiąta siostra, która jest i była raczej zapychaczem i niezbyt ważną i interesującą postacią? Cholera wie koniec spoilera.

Niech Moc będzie z Wami.

Re: Fabuła

Odnośnie drugiego spoilera - pierwsze ci mi przychodzi do głowy, to swego rodzaju "twist" dość często występujący w fabułach gier. Celowy zabieg, gdzie zdawałoby się postać poboczna, drugoplanowa, a nawet zupełnie mało znacząca - w trakcie rozwoju fabuły (i naszego bohatera) wywala scenariusz do góry nogami, powodując u gracza efekt WOW ! ... ewentualnie palpitację serca


Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.