Forum

Age of Republic

Dobra, idę dziś na rekord w zakładaniu tematów . Nowa seria komiksowa z SDCC to "Age of Republic". Wyjdzie w niej 8 komiksów w 4 miesiące, czyli po dwa na miesiąc, jeden o złym, drugi o dobrym. Będą o Qui Gonie i Maulu, Obi-Wanie i Jangu, Anakinie i Dooku oraz Padme i Grievousie. Potem nastąpią dwie kolejne "Age of Rebellion" i "Resistance" w podobnym formacie.

Boziu, o to właśnie prosiłam! W końcu .

https://twitter.com/TheSWU/status/1020425109398597632

https://twitter.com/TheSWU/status/1020425385606041600

Re: Age of Republic

Tego się nie spodziewałem, świetny news. Oby tego nie spieprzyli tak jak Windu!

Re: Age of Republic

Istne szaleństwo.

Walą seriami

Mogliby zrobić 1 (J E D E N) porządny - tak raz na 5 (P I Ę Ć) lat.
Takie marzenie

Re: Walą seriami

*khe*Vader2*khe*

Re: Age of Republic

Art by Luke Ross <3

Re: Age of Republic

No i tym mnie zahajpowałeś

Plakat reklamowy A

Re: Plakat reklamowy A

Parę ciekawych rzeczy tu do zauważenia:

*Wydaje się, że parę postaci będzie w dość nieoczekiwanym wieku. Np. nie spodziewałam się, że komiks będzie o młodym Anakinie.

*Snoke. Łał.

*Kim jest ten typ obok Swolo? Hux? Jakoś tak w cieniu stoi.

Re: Plakat reklamowy A

Age of Republic wygląda spoko, Zgrywus, Dooku, Jango, ale znowy Maulowaty?

Z "Rebelion" to Tarkin i (być może) Jabba - cała reszta to oklepane wariacje na temat "wielkiej trójki"

Z tego ostatniego to "biere w ciemno" rudzielca i i Snołka, ale Phasma? No ile można.

Re: Plakat reklamowy A

Maulem już rzygam. Z całym szacunkiem dla fanów tej postaci, bo Maul sam w sobie jest naprawdę fajny, no a podczas pierwszego seansu "Solo" kopara mi opadła... no ileż można. Co takiego nowego wymyślą?

Co prawda fajnie by było, gdyby pokazali go jako dzieciaka.

Zgadzam się co do OT - Wielka Trójca niedługo stanie się Święta, a Vader ma przecież dwie (!) serie komiksowe, ale przecież fanboje dostaliby kota, gdyby nie było komiksu o nim. Z sequeli w sumie też racja. Chcę zobaczyć skanonizowaną Millicent i buduar Snoke`a.

Komiksy o Rose z IDW były tak nudne, że jakoś nie mam przekonania. Poe ma własną serię (ergo po co?), a Phasma... hmmm, mogliby dać jakieś aluzje do książki.

Komiks o Kylo będzie o jego diecie i treningach.

Qui-Gon i Maul

Są okładki (w tym fajne warianty z pracami koncepcyjnymi) z "Qui-Gona" i "Maula".

https://www.bleedingcool.com/2018/09/18/marvel-star-wars-comics-qui-gon-darth-maul-jango-fett-anakin-skywalker-count-dooku-padme-amidala-general-grevious/

Maul:

"RISE OF THE SITH!
A living weapon of rage and bloodthirst, DARTH MAUL has stayed in the shadows of CORUSCANT waiting for his chance to strike against the JEDI ORDER! However, since tasting his first blood, the SITH lord struggles to contain his desire for destruction and questions the wishes of his methodically plotting master. Could Maul have had another path in life, or was he always fated to follow a dark road? Guest-starring DARTH SIDIOUS!"

- W pierwszej chwili miałam schiza, bo myślałam, że czytam opis tego komiksu z porwaną padwanką. Wygląda na to, że faktycznie będzie na jedno kopyto :facepalm

Qui-Gonn:

"JEDI ORDER…OR CHAOS?
Considered one of the greatest Jedi Knights or the one who led them to their doom, maverick QUI-GON JINN is one of STAR WARS’ most controversial heroes. The JEDI MASTER is known to bend the rules and it’s gotten him into plenty of trouble with the COUNCIL. Now, in the face of a mission that goes awry, he’s forced to confront his conflicting beliefs. What will Qui-Gon uncover about his loyalty to the Jedi vs his loyalty to the FORCE? Guest-starring MASTER YODA!"

A to może być fajne, zależy jak zostanie poprowadzone.

Re: Qui-Gon i Maul

I już wiemy, dla czego będzie 30 zeszytów i 24 postacie. Będą specjale!
Boje się tylko, że większość z tych historii będzie zupełnie nieistotna, ot taka jednorazowa przygoda Maula/Luke`a/Phasmy, którzy na nieznanej planecie pokonują nołnejmowego przeciwnika.

Re: Qui-Gon i Maul

No właśnie tego najbardziej obawiam się przy tej serii - że nie wniesie niczego istotnego. Przy większości tych postaci można byłoby zrobić coś naprawdę fajnego, choć krótkiego. Ot choćby:

*Rozwinąć trochę to, co pokazano przy Padme w "Thrawnie: Alliances", tzn. jej usprawiedliwianie dla (mocno niemoralnych) działań Anakina/Republiki, bo przecież rozwalenie fabryki Sepków, w której pracują zwykli ludzie jest w porządku, bo to przecież "w imię sprawiedliwości". Zresztą sama mówi w ROTS, że Republika jest nie do końca w porządku - może tego początki? Jakieś ziarno wątpliwości albo nawet morderstwo niby w obronie, a tak naprawdę z zimną krwią?

*Z Grievousa chciałabym mocno coś, co nawiązywałoby do jego przeszłości, najlepiej w ogóle jak był jeszcze 95,5% bardziej organiczny. Po teaserze raczej nie spodziewam się, ale gdyby tak Griev natrafił na kaleeshańskiego Jedi? Zabiłby go, czy nie podniósłby ręki na swojego? Albo gdyby w ogóle wylądowałby/skontaktowałby się z Kalee, o ile w nowym kanonie też ma rodzinę.

*Dooku - w jednym z pierwszych komiksów tie-inów do TCW (ogólnie słabych) nasz hrabia miał... wątek romantyczny . Który to notabene ukazywał go z zupełnie innej strony, jako człowieka wrażliwego... no i w ogóle człowieka, nie ogarniętego rządzą władzy Sitha. Albo cokolwiek z jego młodości - czasów padawańskich czy nawet moment, w którym wraca na Serenno i ponownie przyjmuje tytuł hrabiowski.

I tak dalej, i tak dalej. Nie na wszystkich mam pomysły, bo naprawdę nie wiem co jeszcze można powiedzieć o Hanie czy Lei. Taka forma byłaby ciekawa i chyba najgorsze, co mogliby zrobić, to:

*Padme zstępuje z niebios w blasku chwały i, odkrywając swą umiejętność #325, ratuje biedne sierotki, które mordują be droidy. Ewentualnie prace w komisji/głosowanie nad rozporządzeniem ds X.

*Grievous przegrywa, najlepiej z jakimś padawanem. I ucieka oczywiście.

*Dooku... yyy... Ach, no tak, po raz #456 potyka się z Anakinem.

Re: Qui-Gon i Maul

Również mam obawy co do nieistotności oraz także co do jakości, bo pojedyncze historie średnio do tej pory Marvelowi wychodziły. Cały czas mam nadzieję, że poszczególne komiksy będą posiadały jakieś punkty wspólne - np. powracające wydarzenie przedstawione z różnych perspektyw i że nie będą to zupełnie niezależne i oderwane od siebie historie.

Oceniając po samych postaciach to część zeszytów zapowiada się ciekawie (Snoke!!! <3, Jabba, Dooku), a część niezbyt (Big 3, Poe, Phasma).

Jeśli chodzi o pierwsze dwa zeszyty to akurat opis Maula mi się podoba, bo nawiązuje do poprzedniej miniserii i chyba będzie jej ciągiem dalszym. Qui-Gon Jinna było do tej pory bardzo mało, więc o czym by nie było czekam z niecierpliwością - z opisu zapowiada się ciekawie.

Re: Qui-Gon i Maul

Zgrywus jest w wersji całkowicie finalnej, tak więc tego... Raczej jak zajmie się gromadzeniem kolekcji to będzie banał. Lub jeszcze gorzej. Ale, mogą pokazać nową wersję jak porywa Plapka, alternatywną wobec tej z CW.

Padme+Anakin starszy - no nie wiem co tu jeszcze można wymyśleć

Dooku - mam nadzieję że oni śledzą Bastion i przeczytali sugestie Shaak.

I, to poza wątkiem, ale z linku można mieć nadzieję że coś/ktoś/upadek w końcu i ostatecznie zabije Aphrę. No bo ile można czekać?

Re: Age of Republic

Właśnie się obudziłam w temacie.

Komiks o Huksie będzie. Komiks o Huksie, KOMIKS O HUKSIE, o mój Boże, ja... ja nie wiem, jak mam reagować! Nie wiem, czy mam się cieszyć, czy płakać! Moje headcanony, moje cenne headcanony! Mogą, a nawet na pewno będą zrujnowane! Ale... ale komiks o Huksie!

...jak mi to skopią, to normalnie nie wiem, co zrobię

Okładki

Są okładki kolejnych zeszytów - Obi-Wana, Janga, Vadera i Lei.

https://jedi-bibliothek.de/2018/10/nycc-disney-lucasfilm-publishing-panel-live/

Podoba mi się, że każda postać ma swoją czcionkę. A sądząc po wyglądzie Obi-Wana, będzie to komiks w okolicach AOTC.

W komiksach będą "małe momenty, które wiele mówią o postaciach". Hmmm... sama nie wiem. Można to zrobić źle, można dobrze. Tu od razu mi się przypomina komiks "The Dreams of General Grievous", jeden z tych przed odcinkami TCW, pamiętacie? 5 stron niby o niczym (Zgryw wspomina swoją przeszłość i hejtuje droidy), ale łał.

Ten o Lei będzie o tym, co robiła przed Epizodem VI i jak zdobyła strój Boussha... co było już w FoD...

Re: Okładki

Z tymi czcionkami w komiksach Marvela to w ogóle jest fajnie zrobione. Maul, Leia, Vader, Lando, Obi-Wan itd. każdy ma swoją własną czcionkę, której wydawca używa na okładkach wszystkich komiksów o danej postaci.

Co do komiksu o Lei to ma on rozszerzyć to co widzieliśmy w FoD, bo tam niby był tylko skrawek historii.

Pomysł vs. wykonanie

Idea Age`sów wydaje mi się ok. Wreszcie jakaś różnorodność.
Tylko żeby z tego nie wyszedł jakiś bubel.
Szansa na nowe serie Egmontu po skasowaniu Legend z planów wydawniczych...

Special i inne

Uwaga, są info o komiksach styczniowych, czyli:

"Special" z Windu, Ventress, Reksem... i Jar Jarem na okładce.

THE GREATEST HEROES OF THE REPUBLIC, THE DEADLIEST VILLAINS – AND EVERYONE IN BETWEEN!
Four creative teams! Four stories featuring your favorite Star Wars characters!
• The baddest Jedi in the galaxy has a score to settle — MACE WINDU returns in an action-packed adventure from OLD MAN HAWKEYE’S Ethan Sacks!
• You can run, but can you hide from the twin lightsabers of Sith assassin ASAJJ VENTRESS? Feel her fury in a tale expertly woven by veteran STAR WARS comic scribe Jody Houser (THRAWN, THE AMAZING SPIDER-MAN: RENEW YOUR VOWS).
• And is JAR JAR BINKS’ role in the Star Wars story over? NOT BY A LONG SHOT! Because Chip Zdarsky (PETER PARKER: THE SPECTACULAR SPIDER-MAN and MARVEL TWO-IN-ONE) has a rancor bone to pick with the galaxy’s most notorious Gungan.
• You can take the clone out of the war but you can never take the war out of the clone — CAPTAIN REX dusts off his blaster and enters the fray in a story by X-MEN: GOLD author Marc Guggenheim.

Czyli będą to po prostu cztery dodatkowe historie.

"Obi-Wan"

THE EARLY DAYS OF OBI-WAN KENOBI, JEDI KNIGHT!
• Following the wishes of his master, OBI-WAN has taken on ANAKIN SKYWALKER as an apprentice.
• Will his mission alongside his young Padawan bring them closer together, or sow the seeds that will drive them apart?
początek spoilera And who else is after the ancient holocron that they seek? koniec spoilera

Czyli do przewidzenia, wczesne dni Obiego i Anakina. Ale zaintrygowali mnie tym początek spoilera holokronem koniec spoilera.

"Jango"

THE MOST FEARED BOUNTY HUNTER IN THE GALAXY!
• JANGO FETT’S reputation precedes him as joins a crew for what seems like a simple job.
• Wait, is that a KID with him?!
• Will his fellow bounty hunters be foolish enough to betray Jango and his son, BOBA FETT?

Mało to konkretne...

https://www.cbr.com/marvel-comics-january-2019-solicitations/2/

Re: Special i inne

Komiksu z Mace się boję. Ventress brzmi nieźle, byle nie z DD, Reksio fajnie. Ogólnie czekam bez niecierpliwości.

Re: Special i inne

Mi tam się ten z Macem podobał, szczególnie akcja i pokazanie siły Mace`a, wiec na ten również czekam z niecierpliwością.

Re: Special i inne

Jar Jar!

Re: Special i inne

> Mało to konkretne...

Jango i Obi zabierają swoich podopiecznych na misje i pewnie coś idzie nie tak.

> początek spoilera And who else is after the ancient holocron that they seek? koniec spoilera

Może początek spoilera Xanathos koniec spoilera ?

Historia o Ventress pewnie o Ky narrecu, jej pierwszym spotkaniu z Dooku lub pewne wydarzenie z Dark Disciple

Maul

Re: Maul

Wygląda nie najgorzej ale "art not final" więc przepuszczą przez kompa i znowu nic dla mnie (przywykłem i już mnie to nie rusza)

Re: Maul

Autorem jest Luke Ross, ma naprawdę fajny styl, trochę bardziej klasyczny. Obecnie chyba mój ulubiony rysownik.

Jak chcesz zobaczyć jaki jest ostateczny rezultat to zobacz sobie adaptację komiksową Thrawna NK.

Re: Maul

Sprawdziłem i to wygląda nieźle:
https://herotaku.com/marvels-thrawn-1-preview

Przynajmniej na monitorze - z drugiej strony Han Solo też narobił mi nadziei a po wersji papierowej jeszcze się nie pozbierałem

Re: Maul

To ma byc przed TFA, a Palpek wygląda jak po spotkaniu z Mace...

Re: Maul

Palpek przed TFA wygląda gorzej niż Ackbar po TLJ
Wiem, chodziło o TPM i też zwróciłem uwagę na to, że wygląda jak po dziabnięciu prundem. Chociaż podobno te błyskawice nie działały tak, że niszczyły skórę, tylko ujawniały prawdziwą naturę.

Preview

Tutaj są 3-stronnicowe zapowiedzi.

Maul: http://www.buzzcomics.net/showthread.php?t=74427
Zapowiada się kontynuacja 5-zeszytowej mini-serii, co bardzo mnie cieszy.

Qui-Gon Jinn: http://www.buzzcomics.net/showthread.php?t=74428
Na razie ciężko ocenić, ale kapłanka ciekawa.

Re: Preview

Myślę, że historia Maula może być ciekawa nawet w jednym zeszycie.

A "Qui-Gon" zaostrzył mi apetyt na powieść. Może będzie w niej jakieś nawiązanie do komiksu?

Re: Preview

ShaakTi1138 napisał:
A "Qui-Gon" zaostrzył mi apetyt na powieść. Może będzie w niej jakieś nawiązanie do komiksu?
-----------------------
Ja będę zawiedziony jeśli nie doczekamy się chociaż jakiegoś wspomnienia łączącego obydwie opowieści. Historie będą rozgrywać się w zbliżonych czasach, wydane też będą niedaleko od siebie, więc może nawet jest szansa na bardziej znaczące połączenie niż tylko wspominka.

Re: Preview

Qui-Gon zapowiada się ciekawiej od Auorient Ekspressu.

U Maula na razie 2/3 to ctrl+C; ctrl+V ale fajnie że jest nawiązanie

Re: Preview

Finster Vater napisał:
Qui-Gon zapowiada się ciekawiej od Auorient Ekspressu.
-----------------------
Ta hipis jeeedai na ratuje biedne drzewa Tylko mu lampki brakuje:
https://vignette.wikia.nocookie.net/hippie/images/f/f2/1990s_Mathmos_Astro.jpg/revision/latest?cb=20120312003458

Re: Preview

Ale czytałeś AE, prawda?

Re: Preview

Czytałem Ale tam watek tych ekoterrorystów był marginalny.

Ani i Dooku

Są blurby z "Anakina" i "Dooku":

AN UNTOLD ANAKIN ADVENTURE FROM THE HEART OF THE CLONE WARS!
• A chance to strike a devastating blow to the SEPARATIST cause comes with a high cost.
• Will ANAKIN choose the darker path, or hold true to the CODE OF THE JEDI?
• Guest-starring OBI-WAN KENOBI!

- Umm, nic nowego?

THE FORMER JEDI BEGINS LAYING THE GROUNDWORK FOR HIS SITH MASTER!
• However, an unexpected encounter with an old student threatens his plans.
• Caught between his old life and his new, will DOOKU be able to protect the secrets of the SITH?
• And does he control the DARK SIDE, or is he merely its tool?

- Uuu, czyli Dooku wkrótce po dołączeniu do CSM? Nice!

https://www.newsarama.com/42800-marvel-comics-february-2019-solicitations.html

Re: Ani i Dooku

To o uczniu jest ciekawe, czyżby Komari Vosa wraca do kanonu?

Dooku

Też o tym pomyślałem. Nie obraziłbym się, ale źle by nie było, gdyby była to zupełnie nowa postać.

Ale ważne jest, by w kanonie odbudować rozległy świat Dooku z mnóstwem uczniów i jego jako postać generalnie. Ten komiks to dobry krok w tym kierunku.

Niech Moc będzie z Wami.

Qui-Gon

Przeczytawszy. Było... spoko? Bardzo to skondensowane, ale historia została nieźle przedstawiona, działo się całkiem sporo. W sumie Qui-Gon nie odkrywa niczego nowego, ot, równowaga Mocy jest ważna, no a poza tym Jedi nie są tacy, jakby chciał. Fajne przemyślenia na temat tego, że gdyby zakon wyniósł się z Coruscant, to wszystko wyglądałoby inaczej. Myślę, że aluzja do tego może pojawić się w powieści, ale równie dobrze nie musi.

Rysunki śliczne, zwłaszcza ta planeta, na której Jinn wylądował, by pomedytować .

Re: Qui-Gon

Mam podobne wrażenia. Fajne przemyślenia na temat Mocy i Jedi, wizja super wyszła, wszystko ładnie pasuje do postaci Qui-Gona. Ogólnie jak na one-shot całkiem niezłe.

Jestem przekonany, że komiks w mniej lub bardziej znaczący sposób połączy się z Master and Apprentice. Następny numer o Maulu będzie kontynuował wątki z mini-serii. Ogólnie zapowiada się seria (niestety) niepołączonych ze sobą one-shotów, ale (na szczęście) nawiązujących do innych historii z NK.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.