Forum

Jakie planety w części IX?

Ciekawe na jakich światach będzie się rozgrywać akcja części IX. W poprzednich częściach Trylogii Sequeli za każdym razem pojawiały się po 4 globy, więc i tym razem będzie przynajmniej taka ilość. Najbardziej bym chciał powrotu Tatooine, aby uczynić tę planetę symboliczną - wtedy byłby to jedyny świat, który pojawił się we wszystkich trzech trylogiach. Do tego jeszcze kwestia miejsca ostatecznej bitwy między Ruchem Oporu i Najwyższym Porządkiem - tutaj bym widział Coruscant albo Kashyyyk, które dawniej George Lucas rozważał na miejsca ostatecznej bitwy. Chciałbym także zobaczyć planety związane z Jedi - tutaj mogłyby być Ossus albo Tython (zostały ukanonizowane). No i mógłby być jeszcze jakiś nowy świat, najlepiej jakby była to stała już stolica Najwyższego Porządku położona w Nieznanych Regionach.

Re: Jakie planety w części IX?

Jakie Coruscant, jakie Kashyyyk? Abrams o niczym takim nie słyszał. Wrzucą jakieś planetki wymyślone na poczekaniu na potrzeby filmu i tyle.

Re: Jakie planety w części IX?

Evazan miał wyroki śmierci w dwunastu układach, a SW ma się kręcić wokół czech planetek na krzyż, bo "fanom SW" brak wyobraźni?
W Solo mieliśmy co najmniej pięć nowych planet (nawet jeśli wykorzystano wcześniej znane nazwy) i tego się należy trzymać

Re: Jakie planety w części IX?

Tatooine odpada za sprawą Jakku bo te same pustynne klimaty, ja bym chciał ujrzeć dawną planetę Sithów Korriban albo Mandalore.

Re: Jakie planety w części IX?

Niech będzie jedna ale dobra - Felucia albo Pandora

Re: Jakie planety w części IX?

Nie wiem jakie będą miały nazwy, ale będą: planeta pustynia, planeta bagno i planeta las. Duża część filmu będzie też na stacji kosmicznej.

Re: Jakie planety w części IX?

Chciałbym zobaczyć wszystkie możliwe. Te niemożliwe też

Re: Jakie planety w części IX?

Będzie Jakku oraz jakaś lesista planeta przypominająca Endor, na której będzie budowany Starkiller 2

Re: Jakie planety w części IX?

Niech w końcu dotrą na Ziemię, bo inaczej nie będzie crossovera z Marvelami.
A skoro dawno temu, to mogą zbudować piramidy, tak dla jaj. ~

Re: Jakie planety w części IX?

Heh cross z Marvelami😃😃😃 tego jeszcze nie grali😂😂

Re: Jakie planety w części IX?

Ale piramidy to budowali ci od stargejtów, chociaż... tadam, mamy forkover, tego jeszcze nie było, to dobiero nowatorstwo.

Trailer części IX.

Na pewno się zastanawiacie jakie światy zostały nam ukazane w zajawce "Skywalker odrodzenie". Według mnie są to:
- Pustynna planeta: na bank jest to Tatooine. Dlaczego tak sądzę? Po pierwsze pełno jest tam ukazanych skalnych wzniesień, a z nimi bardziej kojarzy się właśnie Tatooine, bo Jakku to głównie piasek i wydmy. Jedha też odpada, bo po pierwsze odcień piasku jest za jasny, a po drugie wyraźnie widać, że to planeta z upalnym klimatem. Poza tym w scenie pościgu za Poe, Finnem i C-3PO widać wyraźnie skraplacze wilgoci. Czyżby akcja miała przebiegać również na opuszczonej farmie Larsów? A jeśli chodzi o trafionego A-winga. Według mnie to także dzieje się na Tatooine i to właśnie na tej planecie będzie się toczyć ostateczna bitwa.
- Górzysta planeta ze statkiem: jak dla mnie jest to Eadu z "Łotra 1", gdzie budowano superlaser do I Gwiazdy Śmierci.
- Lesista planeta z Kylo Renem: ośmielę się stwierdzić, iż to będzie zupełnie nowy glob. Bo jednak otoczenie sugeruje, że nie jest to ani Endor, ani Yavin 4 - zalesienie jest za rzadkie, a poza tym podłoże wygląda mi na zaśnieżone.
- Szczątki II Gwiazdy Śmierci: to oczywiste, że mogły spaść tylko na Endor. Tyle, iż krajobraz wokół w ogóle nie przypomina lesistego księżyca. No chyba, że to jakiś skrawek Endora z morzami i trawiastymi stepami.

Re: Trailer części IX.

W Trylogii Sequeli brakuje mi trochę starych planet. W TFA mamy kilka nowych planet, ale bardzo podobnych do tych z poprzednich części (pustynne Jakku, lesista Takodana). W TLJ jest już bardziej oryginalnie. Fajnie by było, gdyby Tatooine pojawiło się w części IX, w końcu to zakończenie całej sagi. Ale wydaje mi się, że skraplacze wilgoci były widoczne również na Jakku. Równie dobrze może to być jakaś całkiem nowa planeta.

Re: Trailer części IX.

Ta lesista planeta to Nibiru

Re: Trailer części IX.

W ogóle mnie to nie interesuje. Chciałbym dostać Coruscant, ale nowe SW kompletnie olało planety w stylu prequeli, wobec czego mamy ciągle oklepane pustynie, lasy, łąki i góry.

Dla mnie to najsłabszy element SW od Disneya - tam nie ma ani jednego fajnego świata i wszystko wygląda jak Ziemia. Rozumiem takie ograniczenia w OT, ale po co trzymać się tego kurczowo w drugiej dekadzie XXI wieku?

Trzysekundowa scena z Hosnian Prime się nie liczy.

Re: Trailer części IX.

Crait też?
Bo jeśli to wygląda bardziej jak Ziemia niż Naboo, Kashyyk czy Geonosis...

PS rozumiem że nie mówimy o spinoffach

Re: Trailer części IX.

Nie no, z pięć sekund tego Hosnian było.

Ja był chciał dostać takie jak Genosis, Felucia i inne z PT. Coru a szczególnie 1313 i ten klimacik dolnych też, czemu nie.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.