Forum

Sojusznicy Ruchu Oporu

Jest niemal pewne, że w części IX będziemy mieli regularną i otwartą wojnę pomiędzy Najwyższym Porządkiem i Ruchem Oporu, który zostanie wzmocniony tymi tajemniczymi sprzymierzeńcami z Zewnętrznych Rubieży. A to wszystko będzie możliwe dzięki wyczynowi Luke`a na Crait.

Jednak zakładam ten temat po to, by podyskutować kim w ogóle będą ci cali sojusznicy z Zewnętrznych Rubieży. Obstawiam, że wśród nich znajdą się między innymi ocalałe bazy wojskowe, okręty i myśliwce Nowej Republiki, które zostały wycofane ze służby w wyniku demilitaryzacji, ale nie zezłomowano ich. Do tego pewnie lokalne siły obronne poszczególnych planet. Osobiście chciałbym, by do Ruchu Oporu dołączyli także Mandalorianie - niech się okaże, iż po latach nadal są oni dumnymi wojownikami i że posiadają własny przemysł zbrojeniowy (może nawet wraz z dużymi krążownikami).

A kogo wy byście widzieli jako nowych sprzymierzeńców Ruchu Oporu, którzy dołączyli do wojny z Najwyższym Porządkiem?

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Yuuzhan Vong?

69

Armia Klonów, nowe czipy i rozkaz 69.

Re: 69

Chyba Kolonów.

Re: 69

Oczywiście kolega miał na myśli Wielką Armię Glonów.

Re: 69

Nie obrażałbym tak bardzo dawcy - Finna.

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Ewoki . A tak serio tak jak napisałeś - siły różnych planet połączone pod jednym sztandarem. Choć z drugiej strony może być też coś większego - Leia miała wystarczająco dużo czasu na zgromadzenie armii. Klony? Droidy? Podejrzewam, że nie dowiemy się tego wcześniej niż na parę tygodni przed premierą, dlatego radzę uzbroić się w cierpliwość .

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Na pewno niczym sensownym. Gdyby mieli start do FO nie byłoby tematu do filmu. Przypominam że FO właśnie zajmuje milion układów chyba.

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

FO stracił "Starkillera", "Supremacy" i dużą ilość niszczycieli, a nieżywy już Snoke mógł być kluczowy dla finansowania.

Może się okazać, że FO ma poważne problemy.

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

FO jakoś nie przejął się owym Starkillerem i rozpoczął inwazję itp, dlatego musi mieć wszystkiego mnóstwo.

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Yep, sprzymierzeńcy z całej galaktyki, na jeden sygnał zbiorą się i połączą siły pod jednym sztandarem, Armię Zachodu poprowadzi do walki ... zarazaraz, gdzieś już to widziałem - znaczy wpierw czytałem

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Resztki RO np. przebywające w innych układach, jak chociażby Black Squadron
Piraci Maz Kanaty
Resztki Nowej Republiki
Dawni sojusznicy np. Lando
Lokalne komórki rebelianckie
Porgi

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Porgi !, to byłoby coś !. Takie Ewoki tej sagi ...

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Mandalorianie-Sabine (o ile się pojawi) walnie gadkę i pójdą walczyć, poza tym nigdy w filmach nie zobaczyliśmy walczących Mandalorian oprócz Boby i Jango

Siły Naboo- ich stateczki wszak przełamały blokadę Federacji Handlowej

Mon Cala- każdy podwodny wieżowiec może w dowolnej chwili robić za okręt bojowy

Piraci- FO z pewnością będzie ich tępić, więc naturalnie staną po stronie RO, z serii "Aftermath" wiemy, że pewna grupa pozyskała niszczyciel klasy Super, czyli mają czym siać zniszczenie

Kartele- za zabójstwo Jabby darzą w jakiś sposób Leię szacunkiem za pozbycie się konkurencji, kto wie, może starą Q`irę zobaczymy albo nawet Czarne Słońce

Ziomkowie Lei- Oddział Inferno i Eskadra Czarnych na pewno kogoś przywiozą ze sobą, oby nie te kaszaloty, co dały popalić Imperium na Lothal

Rey- przeskok czasowy, to potężniejsza, może dołączą do niej jacyś inni użytkownicy Mocy albo wsparcie Duchów

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Gunganie.

Moje typy

Według mnie, do Ruchu Oporu mogłyby dołączyć następujące frakcje:
- ocalałe jednostki Nowej Republiki, które zostały wycofane ze służby w wyniku demilitaryzacji i których nie zdążono zezłomować
- Mandalorianie pod wodzą Sabine Wren
- Szkarłatny Świt prowadzony przez starą Qi`rę, która zdecydowała się pomóc Leii przez pamięć o Hanie
- lokalne siły obronne z planet, których Najwyższy Porządek nie zdążył podbić
- Nowa Unia Separatystów
- Konfederacja Systemów Korporacyjnych
- podwodne budynki Kalamaru, które ponownie wzbito w kosmos jako krążowniki bojowe

Re: Moje typy

Chyba ta dwunastka może dołączyć do kogokolwiek

.........

Nie łudźcie się - Ruch Oporu zostanie wsparty przez miejscową armię jakiejś planetki, czy układu, gdzie akurat poleci Rey albo Finn.

Co jak co, ale sequele zdążyły już przyzwyczaić do fabuły absolutnie odległej od rozmachu. Cały konflikt z FO wygląda w tych filmach jak lokalna wojenka, a nie konflikt obejmujący galaktykę.

Dlatego nie liczę, że na koniec dostaniemy Mando, Nową Republikę itp. Jakiś mocny, ale nie ogólnogalaktyczny sojusznik, dwie planety o ziemskim wyglądzie przez cały film i akcja trwająca dzień-dwa.

Niestety, ale to właśnie jest główna wada tych filmów.

Re: Sojusznicy Ruchu Oporu

Moje typy, jednak ze względu na brak „rozmachu” w nowej Trylogii tak jak napisał ktoś wyżej raczej marne szanse ale mniejsza:

- Ocalałe Siły Nowej Republiki, starzy dowódcy, statki Republiki itp, może weterani z czasów Rebelii jak np Wedge Antillies.
- Lokalne armie z różnych planet, np. Naboo, Mon Cala + jakieś nowe.
- Ludzie mający dość FO, jacyś przemytnicy, bojownicy o wolność, piloci itp, jednym słowem rozbudowanie tej garstki co została na koniec TLJ
- Mando mogli by się pojawić pod dowództwem Sabine albo jej potomka, gdzieś tam by mignęła nazwa Wren czy coś, taki Easter Egg.
- Piraci pod wodza Hondo Onaki - to by było coś, stary Hondo, który wspomina np przy Lei Skywalkera z okresu Wojen Klonów „Tatusiek to był gość. Nie raz ratował mnie a ja jego, i tak przez całą wojnę. A potem interes się sypną”. Niestety to nie ma co liczyć, a szkoda.
- No i Lando.

Co do korporacji zbrojnych itp, Ci raczej od dawna są z FO, tym bardziej że Republika stroniła od wojska.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.