Forum

Thrawn: Treason

Re: Thrawn: Treason

Oooo TAAAAAK!!!

Re: Thrawn: Treason

Oooo TAAAAAK!!!

Re: Thrawn: Treason

2019 nie wygląda jednak tak źle. Master & Apprentice, Padme i trzecia część Thrawna. Mega się jaram, że to już w połowie 2019. I że wraca początek spoilera Eli Vanto żeby przestrzec Thrawna przed Vongami.. czy coś w ten deseń :d koniec spoilera

Re: Thrawn: Treason

Znaczy młody był pewnie gdzieś na Chimerze w finale "Rebelsów" i polecą razem z Mostowiakiem na zadupie galaktyki... Kolejna część pewnie wyjdzie w 2020, już po ep. IX gdzie zobaczymy niebieskiego na dużym ekranie. Dla mnie działa.

Ciekawe, czy teraz też będą dawać autografy (i kieszonkowe wydanie poprzedniej części gratis do kompletu)

Re: Thrawn: Treason

Brzmi jak marzenie ściętej głowy ale już od dłuższego czasu coś mi mówi że zobaczymy Thrawna w E9. Ale nie jest to daleki krewny pracujący w Lucasfilm. Tylko jakiś taki wewnętrzny Mossar.

Re: Thrawn: Treason

Nie po to wysłali Thrawna do Batuu, żeby nie było go w ep. IX. Za dużo tego Batuu wszędzie się pojawia, i wszystkiego co jest z nim związane. Mam nadzieję na wielki finał.

Mi też to mówi owo "coś"

Re: Thrawn: Treason

A o Alfabetach pamiętaszz?

Re: Thrawn: Treason

Już pamiętam

Re: Thrawn: Treason

Jaram się! Miałam cichą nadzieję, że Zahn pokusi się o rozwinięcie wątku sprzed finału rebeliantów
A nasz poczciwy Uroboros jest na etapie opóźnienia w wydaniu ciemnej strony mocy...

Re: Thrawn: Treason

Zanim wydadzą nowokanonicznego Thrawna to zdążę zapomnieć tą historię. A na Ciemną Stronę Mocy też czekam.. Już 5 X-Wingi, zbliżam się do Trylogii.

O Boshe

Dla mnie szczerze to słabe, kolejna trylogia Thrawna? Dobra to, że Legendy to Legendy i mamy nowy kanon już od jakiegoś czasu mnie nie rusza, czytam to i to, ale dla mnie to po prostu mega dziwne. Pierwsza myśl : Po co? Sądziłem, że nowy kanon będzie tworzył nowe historie, zapewne Thrawn jest ciekawy w nowych realiach (nie oglądałem Rebelsów) ale znowu tworzyć książki o nim, nie można go potraktować jako bohatera drugiego planu i stworzyć przygody wokół kogoś innego, a Thrawn byłby dodatkiem, smaczkiem?

Re: O Boshe

Ale ty wiesz, że ta trylogia ma miejsce przed 6 epizodem, a nie po jak w legendach

Re: O Boshe

Ale trylogia to trylogia i to o Thrawnie, więc marna zrzynka.

Re: O Boshe

Dobra zżynka jest lepsza niż sĺaba nowość.

Re: O Boshe

Już PT była zrzynką z OT.

Re: O Boshe

Wiem, to coś zmienia?

Re: O Boshe

To wszystko zależy jakie się ma podejście. Ja mam totalnie gdzieś czy to jest postać z Legend czy nowa postać, ważne, żeby książka opowiadała ciekawą historię z ciekawymi bohaterami i rozwijała uniwersum. A, moim zdaniem, zarówno pierwszy jak i drugi Thrawn taki jest. Pierwsza część podobała mi się tak po prostu fabularnie + fajnie pokazano meandry życia politycznego na Coruscant, w Imperium. Druga część za to mocno rozwija Nieznane Regiony i świetnie oddaje nietypową relację Thrawn-Vader.

Totalnie gdzieś mam, że Thrawn to postać żywcem wyjęta z Legend, której dorabia się inną historię (choć Zahn pisze to w taki sposób jakby chciał, żeby było to w miarę spójne z legendarnym Thrawnem). Mogą wprowadzić do kanonu Revana, Corrana czy Zayne`a byleby to było na poziomie. A Zahn nowokanonicznego Thrawna pisze na wysokim poziomie.

Re: Thrawn: Treason

Może do 4 części doczekamy się wydania Uroboros

Re: Thrawn: Treason

Jak mocno Alliances było osadzone w Disneyverse, szczególnie w odniesieniu do Rebels? Bo ciekawi mnie czy tutaj będzie to osobna przygoda w czasie trwania Rebels czy rzeczywiście opowieść bezpośrednio powiązana.

Re: Thrawn: Treason

Alliance praktycznie nie ma związku z Rebels. Poza początkiem i wspomnieniem załogi Ghosta, później fabuła nie ma z tym związku.

Alliance jest bardzie powiązane z wątkiem przemiany Anakina w Vadera.

Re: Thrawn: Treason

Dobre wieści, dzięki za info!

Re: Thrawn: Treason

Ogólnie Thrawn książkowy NK ma mało wspólnego z Rebels, nawet pierwszy, gdzie jest całkiem sporo Pryce, ale jest to rewelacyjna Pryce, znacznie lepsza niż rebelsowa.

Re: Thrawn: Treason

Fajnie, w "Aliances" udało się wepchnąć sporo naprawdę interesujących informacji i smaczków. Ciekawe, czy w trzeciej książce też da radę. I ciekawe co będzie następne, skoro "Treason" ma być osadzone tuż przed finałem Rebelsów... Naprawdę mam nadzieję, że wątek Thrawna nie zostanie początek spoilera ucięty na wieki mackami kosmicznego wieloryba. koniec spoilera

Re: Thrawn: Treason

Nie zostanie . Zahn powiedział na Dragon Con że jest gotowy do pisania przygód Mostowiaka i Niebieskiego, ale mu tego ZABRONIONO z powodu "Resistance" [co oznacza że coś jest na rzeczy] - i nie wie czy taka książka powstanie w ciągu najbliższego roku.

Czyli że powstanie, tylko trzeba poczekać.

Re: Thrawn: Treason

;o

Ciekawe w takim razie jak szybko Resistance dogoni TFA/TLJ. Jeśli już w pierwszym sezonie, to może w drugim dowalą z grubej rury powrotem Ezry, a Zahn będzie miał 35 lat do opisania.

Re: Thrawn: Treason

Tak trochę to teraz wygląda, że ta książka to jest "zamiast", na otarcie Zahnowi łez, bo chciał pisać co innego. Dlatego tak niespodziewanie ogłoszona.

Re: Thrawn: Treason

Finster Vater napisał:
Zahn powiedział na Dragon Con że jest gotowy do pisania przygód Mostowiaka i Niebieskiego, ale mu tego ZABRONIONO z powodu "Resistance"
-----------------------
Jesteś pewien, że podał Resistance jako powód blokady? Dasz linka?

Re: Thrawn: Treason

Linka to nie mam - patrzę tylko co ludzie wypisują na różnych mediach, a sam ich nie posiadając nie gromadzę i zapisuję

Fakt że Zahn w połowie roku mówił o dwóch książkach i że nie może wydać "bo Epizod IX", a teraz zmienił narrację. A, i jeszcze coś napomknął że przywróci Marę Jade, ale to chyba nie było na poważnie...

Re: Thrawn: Treason

Czyli ktoś powiedział, że ktoś powiedział, że ktoś powiedział. Śledziłem wywiady i (niestety) nie padło tam nic o tym, że Resistance albo EIX coś mu blokuje ani o tym, że ma 2 książki. Od początku mówił, że ma pomysły na to co mogło być dalej z Thrawnem i Ezrą, ale wszystko zależy od Filoniego, bo to jest jego historia i on się nie będzie kapelusznikowi wcinał - nie zmieniał żadnej narracji. Siejesz panie wyssane z palca info

Thrawn

I to są fantastyczne wieści. 😊 Co prawda nie czytałem nawet pierwszego kanonicznego Thrawna, ale lecę go właśnie zamówić. Ostatecznie zamówiłem go na Allegro na przełomie sierpnia i września, ale okazał się wydaniem kieszonkowym, którego nie cierpię, więc to odesłałem i do dziś nie zamówiłem sobie ani jedynki, ani Alliances. Chciałbym po angielsku oba te tomy przeczytać przed polską premierą jedynki i amerykańską trójki.

Swoją drogą nie spodziewałem się, że ta historia, która jest w tych książkach przedstawiana i której nie znam, ma potencjał na jeszcze jeden tom. W sumie były takie pogłoski, ale się nie spodziewałem. W każdym razie to nic złego - wręcz przeciwnie. 😊

Niech Moc będzie z Wami.

....

nawet nie dałem rady skończyć poprzedniej XD syf

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.