Ewolucja postaci Kazudy Xiona

Na pewno się zastanawiacie jak dalej potoczą się losy Kazudy Xiona i kim ten chłopak się stanie. Aktualnie mamy 34 ABY, a serial rozpoczął się pół roku przed "Przebudzeniem Mocy" i po wydarzeniach z komiksów "Poe Dameron". Finał 1 sezonu zbliża się wielkimi krokami, podczas którego poznamy losy stacji Colossus i planety Castilon. A jeśli chodzi o 2 sezon, to obstawiam, że nadal będzie miał miejsce przed częścią VII, ale będzie się dział w o wiele większej skali, a mianowicie będzie obejmował sytuację w Galaktyce jako całość i wyjaśni nam sporo z sytuacji politycznej w przededniu Trylogii Sequeli, a fabuła będzie opowiadała o wprowadzaniu Kaza do Ruchu Oporu jako całości.

Wróćmy jednak do samego rozwoju postaci Kazudy. Obstawiam, że na koniec 1 sezonu odkryje on plany Najwyższego Porządku względem planety Castilon i ostrzeże Poe Damerona. Zostanie jednak przyłapany i uwięziony przez kapitana Dozę, a zaraz potem Najwyższy Porządek opanuje Colossusa. Z odsieczą przybędzie Dameron wraz ze znaną nam z komiksów Eskadrą Czarnych i wywiąże się bitwa o Castilon, podczas której zostanie uwolniony przez Synarę San i ponownie zasiądzie w X-wingu, którego przyśle mu Poe. I wtedy dostaniemy motyw Dawida i Goliata, czyli pojedynek Xiona z majorem Vonregiem wokół stacji Colossus. Kaz zabije wroga, planeta zostanie uratowana przed Najwyższym Porządkiem, a Eskadra Asów Colossusa dołączy do Ruchu Oporu. Natomiast Poe zdecyduje się mianować Kazudę członkiem Eskadry Czarnych w miejsce poległego L`ulo.

A jak widzę Kaza w kolejnych sezonach? Ma już on 20 lat, więc jego procesu dorastania raczej nie będzie można tak przeciągać jak u Ezry Bridgera. Chciałbym, by w 2 sezonie Kazuda nadal był uczącym się chłopakiem, ale by przestał być niezdarą. Natomiast prawdziwy wstrząs w jego osobowości powinien nadejść, gdy fabuła serialu wyprzedzi "Przebudzenie Mocy" i "Ostatniego Jedi". Możemy być pewni, że ojciec Kaza zginie podczas zagłady układu Hosnian, a więc mamy już gotowy motyw zemsty.

A wy jak widzicie dalsze losy Kazudy Xiona?