Forum

Zakończenie sezonu 1 - teorie.

Zastanawiające jest jak będzie wyglądał finał 1 sezonu "Ruchu Oporu" i jaki los czeka Kazudę, drużynę Fireball i stację Colossus. Mój pomysł brzmi następująco:

Ataki piratów będą coraz bardziej się nasilać dzięki zakonspirowaniu Synary i kapitan Doza dla zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańców zdecyduje się oddać Colossusa pod opiekę Najwyższego Porządku. Kazuda zdąży poinformować o tym Poe`ego, lecz odtąd będzie zdany wyłącznie na siebie. Jednak pod rządami Najwyższego Porządku życie mieszkańców stacji zamieni się w koszmar, przez co zaczną się oni buntować, za co będą zamykani w więzieniach. W końcu Kazuda odkryje, że ta cała działalność piratów była spiskiem Najwyższego Porządku. Zdecyduje się poinformować o tym Damerona, lecz jednocześnie zostanie zdekonspirowany jako szpieg Ruchu Oporu i pomimo próby ucieczki zostanie schwytany i trafi do paki, a podczas aresztowania dowie się, że Synara cały czas była członkinią piratów, za co ją zresztą ochrzani.

Ostrzeżenie od Xiona dojdzie do Damerona i dowództwo Ruchu Oporu zdecyduje się ruszyć na odsiecz Colossusowi. Jednak Synarą będą targać coraz większe wątpliwości i wyrzuty sumienia i będzie ją coraz mocniej kusiło, by zmienić stronę, ponieważ mocno zżyła się z mieszkańcami Colossusa, a zwłaszcza z Kazudą, który zafascynował ją swoim stylem bycia - uważała, iż bywa on niezdarny i irytujący, ale ma przy tym dobre serce. Przypominając sobie jak Xiono ją uratował, późniejsze przygody z nim oraz to co jej nagadał przy schwytaniu, San zdecyduje się mu pomóc. Uwolni go z celi, a potem Kazuda dowie się, że Poe rusza na odsiecz Colossusowi, więc on i Synara zdecydują się wywołać na Colossusie powstanie. Uwolnią oni resztę mieszkańców stacji i dadzą im broń. Uda im się pokonać szturmowców, ale potem do walki ruszą myśliwce TIE. Eskadra Asów będzie próbowała ich powstrzymać, ale zostanie szybko rozbita, a z Asów przeżyje jedynie Torra Doza. Będzie się wydawało, iż buntowników czeka zagłada, ale wtedy z odsieczą przybędzie Poe na czele znanej nam z komiksów Eskadry Czarnych.

Okaże się, że Dameron przysłał X-winga również dla Xiona i ten także dołączy do walki. Wtedy będziemy mieli motyw Dawida i Goliata - wśród pilotów Najwyższego Porządku będzie się znajdował również Elrik Vonreg w swoim czerwonym TIE i to z nim Kaz stoczy pojedynek wokół Colossusa. Walka będzie długa i zacięta, przez większość czasu to Vonreg będzie dominował, lecz w końcu Xiono wpadnie na chytry plan, dzięki któremu uda mu się zestrzelić Elrika na oczach wszystkich mieszkańców Colossusa. Stacja zostanie wyzwolona, a Kaz ją opuści, by oficjalnie ze szpiega stać się pilotem Ruchu Oporu. Za zasługi nad Colossuem, Poe przyjmie Kazudę do Eskadry Czarnych.

Re: Zakończenie sezonu 1 - teorie.

Hmmm, to ma być zakończenie S1? Przy obecnym tempie tego serialu przedstawiłeś materiału na jakieś 5 sezonów.

Dla mnie idealne zakończenie S1, to prezentacja możliwości nieGwiazdyŚmierci z działem wielkości Kanady. W końcu przed roz...strzelaniem Nowej Republiki, zwanej Republiką, trzeba było ustrojstwo wypróbować. Stacja Colossus nadaje się do tego doskonale, przez analogię do Jedha City i bazy na Scarif 30 lat wcześniej. Odizolowanie przez "piratów" i przekazanie nadzoru do FO jest pierwszym i ostatnim krokiem. A skuteczność testu została potwierdzona w TFA brakiem wiedzy o nieGwiaździeŚmierci z działem wielkości Kanady oraz brakiem Kazmierza.

Re: Zakończenie sezonu 1 - teorie.

Power, bardzo fajnie to wymyśliłeś, ale Yogurt ma rację... serial ma koszmarnie ślimacze tempo. Choć, kto wie, może od drugiej połowy zacznie się cokolwiek dziać. Potrzebujemy zwiastuna. O, zaraz Tracy zapytam.

IMO na pewno będzie zniszczenie Hosnian Prime, bo pojawiały się do tego aluzje.

Re: Zakończenie sezonu 1 - teorie.

Napisałem do Martina, on mnie odsyła po trailer do Tracy. A Tracy pytałem kilka dni temu. Niech dadzą już ten trailer, trzeb się jakoś nasycić.

Tracy odpisała

Że wkrótce będą newsy.

Promo

Re: Promo

Dawać pełen zwiastun! Może być dobrze!

Re: Promo

Podoba mi się muzyka.

Re: Promo

To promo wygląda jakby pokazywało pierwsze odcinki, przynajmniej taką mam nadzieję. Chciałbym, żeby wzorem Rebelsów, ostatnie odcinki pokazywały coś istotniejszego. Generalnie spoko, ale chciałbym, żeby już powoli opuszczali Colossus. Ten sezon w teorii może się w całości dziać na Colossus ale drugi sezon już koniecznie musi być gdzieś indziej.

Re: Promo

Ja bym się drugiego sezonu nie spodziewał. Ale kto wie?

Re: Promo

Myślisz? Ale tak z założenia czy po prostu wyniki Resistance nie będą zadowalające?

Trailer

Chyba sporo z moich przypuszczeń się potwierdzi - Najwyższy Porządek będzie okupował Colossusa, lecz w końcu mieszkańcy się zbuntują i podejmą walkę. Lecz chyba nie doświadczymy Eskadry Czarnych, a Kaz walkę o wolność stacji będzie musiał stoczyć w zdezelowanym "Fireballu". Szkoda, bo wolałem, by jednak robił to w X-wingu, bo tylko wtedy można by się było spodziewać jego pojedynku z Vonregiem.

No i ciekawe jak to będzie wyglądać - Kaz obserwujący z powierzchni Colossusa strzał z Bazy Starkiller niosący niechybną zagładę jego ojczystemu Hosnian Prime i śmierć ojca. Na pewno będzie to bardzo wstrząsające i emocjonalne. I ciekawe też jak ten moment wpłynie na osobowość Kazudy.

Dziwi mnie tylko, że w trailerze w ogóle nie pokazali Synary, a przecież zajawka sugerowała, iż będzie miała ona ważną rolę w drugiej połowie 1 sezonu.

Re: Trailer

Może za ważną jak na trailer?

Re: Trailer

Ale rąbka tajemnicy mogliby uszczknąć.

Powrót Synary?

Odkąd Synara uciekła z powrotem do piratów, miałem nadzieję, że to jeszcze nie koniec jej wątku. Zobaczywszy jej reakcję na wiadomość Kaza w odcinku "Descent" liczę, iż zechce ona pomóc Kazudzie w wyzwoleniu Colossusa, by odpłacić się za to, że ten jej pomógł uciec przed szturmowcami. A kto wie, może nawet dostaniemy jakieś mocniejsze rozwinięcie relacji między nimi - no wiecie, wyznanie uczuć, pierwszy pocałunek czy coś podobnego. Jeśli w tym serialu ma być wątek romansu, to nie chcę, by kazali nam czekać tak długo jak to było z Kananem i Herą.

Kto zginie?

Tak mnie zastanawia. Czy w finale tego sezonu ktoś poniesie śmierć - zarówno po stronie tych dobrych jak i złych?

Re: Kto zginie?

Po stronie dobrych strzelam że Doza. Po stronie Imperium może Tierney.

Re: Kto zginie?

Też się obawiam że Doza, bo go nie ma w zajawce. Tirney nie sądzę, dopiero się pojawiła i wygląda na jedyną rozsądną w FO, Tamara potrzebuje mentorki

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.