Forum

EURO 2020, w tym eliminacje

Eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 tuż tuż, a tematu nie ma? Hańba! Bastion schodzi na psy.

Niniejszym naprawiam. Różne są grupy, ale "nasza" jest G, alfabetycznie wygląda jakoś tak:
1. Austria
2. Izrael
3. Łotwa
4. Macedonia
5. POLSKA
6. Słowenia

Bezpośrednio wejdą dwie najlepsze drużyny z każdej grupy (w sumie 20). Brakujące 4 drużyny zostaną wyłonione w fazie play-off na bazie rozgrywek Ligi Narodów 2018. Reguły proste, ale pogięte, można sobie przeczytać na Wiki. ~ Ponieważ same Mistrzostwa rozgrywane będą po całej Europie (11 państw/miast i finał w Londynie), żadne z państw/miast gospodarzy nie dostało miejsca gratis. ~

Pierwsze mecze już w najbliższy czwartek (21.03) o 20:45:
Austria - POLSKA
Macedonia - Łotwa
Izrael - Słowenia

Druga kolejka w niedzielę (24.03), też o 20:45:
Izrael - Austria (18:00)
Słowenia - Macedonia
POLSKA - Łotwa

Kolejne kolejki będą w kolejnych miesiącach, o czym poinformuję, jeśli będzie taka potrzeba. ~

Z tradycyjnym

"Hej, szable w dłoń! Szable w dłoń!
Łuki w juki, a łupy wziąć w troki.
Hajda na koń! Hajda na koń!
Okażemy się Mistrzem Europy!
"

czyli "Na pohybel s.*!" ~

PS. A na poważnie, to w czwartek są eliminacje w Planicy, a w niedzielę finał sezonu w skokach narciarskich, też w Planicy. Tyle, że rano, więc nie koliduje i od biedy można na kopaną zerknąć. ~

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

A miałem jutro założyć, echhh

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Grupa taka, jak niektórzy piłkarze narzekali, że "jak wyjdą, to wszyscy powiedzą, że to nic trudnego, a jeśli nie to wstyd jak cholera"

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Zakładam, że Brzęczek od razu przywali Austriakom z grubej rury - w ataku Lewy, Piątek, Milik

#zaorane

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Tylko kto wtedy będzie bronił dostępu do naszej bramki?

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Oby nie. Na tej samej zasadzie powinniśmy jednocześnie wystawiać Fabiana i Szczęsnego.

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Dzisiaj oglądane panowie ! Kibicujemy naszym ! Ile obstawiacie ? Ja mówie 2:0 Nasi

0 : 1 Austria

Kopacze skutecznie wyleczyli mnie ze złudzeń, że w piłce coś w tym stuleciu ugrają. Po ostatnich MŚ udowodnili, że nie zasługują na grę w dużej imprezie. Nawet, jeśli wyjdą jakimś cudem z tej grupy, to i tak zderzą się później ze ścianą. Taka prawda.

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Obstawiam sromotną klęskę naszej reprezentacji. Od dłuższego czasu nasz kraj pod względem piłki nożnej jest dnem i to się nie zmieni do momentu aż nie zrównają z ziemią obecnego zarządu PZPN i zbudują od zera.

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Bez przesady, to nie mroczne czasy (hehe) Smudy & Laty, może jest chwilowa zadyszka, ale pamiętajmy, że Beenhakker też zaczął eliminacje od porażki z Finlandią.

A mecz dzisiaj tak 3-1 dla Polski. Lub 3-0.

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Oj, żeby nie było odwrotnie . Ja wiem, że t e o r e t y c z n i e jesteśmy silniejsi, ale za Austrią stoją ostatnio dobre mecze. W LN grali nieźle, a ostatnio pokonali towarzysko Szwecję, także tego ... to nie będzie łatwy mecz. Austria jest solidnym średniakiem, prawdopodobnie najsilniejszym z przeciwników w naszej grupie. Mają całkiem niezłych zawodników, którzy grają w dobrych klubach. Fizycznie będą dobrze przygotowani, zaczynają u siebie, jeśli nam pierwsi wbiją, to mogą się niebezpiecznie nam rozpędzić.

Re: EURO 2020, w tym eliminacje

Obstawiam zwycięstwo z Austrią, tak 1:3

Polska 1 : 0 Austria

Trzy punkty się liczą, resztę pominę. Piątek zrobił to, co ma w zwyczaju, czyli strzelił z pistoletów. Szkoda tylko, że ten drugi strzał przestrzelił - jak to nie wlazło ?, nie mam pojęcia.
Austriacy postawili mocne warunki, tak jak można było się spodziewać. A w końcówce powinni jednak zremisować - należała im się ta bramka, po naszych fatalnych błędach w obronie.
Ważne, że dzisiaj się udało, ale poprawiać jest co.

2019.03.21 - pierwsza kolejka

Takie to było jakieś bez jaj lub zębów. Z obu stron. Piątek ładnie, szkoda Zielińskiego. A ten kolo z Austrii w końcówce. ~ Dobra, Brzęczek wreszcie wygrał, teoretycznie z najgroźniejszym rywalem na jego terenie. I fajnie.

Austria - POLSKA 0:1
Macedonia - Łotwa 3:1
Izrael - Słowenia 1:1

1. Macedonia 3 3:1 (+2)
2. POLSKA 3 1:0 (+1)
3. Izrael 1 1:1 (0)
3. Słowenia 1 1:1 (0)
5. Austria 0 0:1 (-1)
6. Łotwa 0 1:3 (-2)

Re: 2019.03.21 - pierwsza kolejka

Pio!Pio!Pio!!!!!! Mamy świetnego gracza na przyszłość, razem z Zielińskim i Bednarskim są naszą przyszłością!

Re: 2019.03.21 - pierwsza kolejka

Pio, Pio, tylko jak ta druga bramka nie wpadła do piłki ? - no JAK ? . Mimo to, trzeba przyznać, już dawno nie było piłkarza, za którym piłka by wręcz biegała. I nie mówię tu o Polaku, tylko ogólnie. Nie wiem jak on to robi, ale niech nie przestaje. Po raz pierwszy - od jak nie wiem, mamy takie bogactwo w ataku.

Typer tuż przed?

Mniej niż 3:0 dla naszych, to jednak będzie lipa. ~
Przejrzałem ponad 1200 kanałów z tego satelity, którego tu mam i co? I psińco. ~ Dobrze, że szybkie WiFi to teraz standard. ~

Re: Typer tuż przed?

Mniej niż 3:0 ? , ekhm, pierwszy kwadrans to chyba jakiś inny mecz oglądam ...

Re: Typer tuż przed?

Eeee, czyżby po wyszarpanym meczu z Austrią, nasi kopacze za bardzo się napompowali tym zwycięstwem ? ...

Re: Typer tuż przed?

Przy takiej grze, to Izrael i Słowenia będą wyzwaniami na miarę Francji czy Belgii. Damn.

Polska 2 : 0 Łotwa

UUUuuuuuff ... można głęboko odetchnąć, bo Łotysze zamurowali się, a i wyglądało, że nas rozpracowali. Nie będę się tu wymądrzał, wszyscy widzieli - bo chyba cała Polska oglądała , przynajmniej pierwszą połowę ...
Miało być szybko i łatwo, w zasadzie spacerek, a okazało się, że trzeba gryźć trawę, by wyrwać to zwycięstwo. Dwie główki, dwie bramki. Tym razem Lewy w pięknej akcji, a później Glik. Cieszy wygrana, cieszą punkty. Takie mecze są ciężkie, ale trzeba je wygrywać. W eliminacjach każdy punkt jest na wagę złota.

Re: Polska 2 : 0 Łotwa

Takie samo wielkie gie, jak z Austrią. Fart, że mamy samych ogórków w grupie, bo trafiłby się choć jeden rywal na normalnym poziomie i byśmy nie wiedzieli którędy do szatni.

Nic tylko czekać na mecz otwarcia ME, gdzie znowu zderzymy się z rzeczywistością.

2019.03.24 - druga kolejka

Nasi chyba wyszli z nastawieniem, że Łotysze wystawią tyłki, a my im nakopiemy. A tu ZONK. ~ Dobrze się skończyło, ale ogólnie lipa.
Izrael nakopał Austrii, a Słowenia podzieliła się punktami z Macedonią.

Komplet wyników w grupie:
Izrael - Austria 4:2
Słowenia - Macedonia 1:1
POLSKA - Łotwa 2:0

Tabelka:
1. POLSKA 6 3:0 (+3)
2. Izrael 4 5:3 (+2)
3. Macedonia 4 4:2 (+2)
4. Słowenia 2 2:2 (0)
5. Austria 0 2:5 (-3)
6. Łotwa 0 1:5 (-4)

Następna kolejka w czerwcu, siódmego o 20:45:
Łotwa - Izrael
Austria - Słowenia
Macedonia - POLSKA

Re: 2019.03.24 - druga kolejka

Brzęczek mnie nie przekonywał jako trener (chyba tak jak wszysktich), ale teraz naprawdę pozytywnie zaskoczył. Wystawił chorego Milika, który pozarażał na boisku głównych rywali i przez to nie mogli wygrać z Izraelem. Geniusz.

Re: 2019.03.24 - druga kolejka

Haha potem im braknie tych punktów, by nas przegonić - co za szczwany lis

Co do Łotwy, to już się bałem, że Boniek znowu będzie miał do niej pecha i przeniesie to na drużynę >_<

Re: 2019.03.24 - druga kolejka

Może i wygrali mecz, ale styl żałosny jak cała nasza Ekstraklasa. Dopóki Brzęczek nie zrobi drużyny będą to mecze indywidualistów.

Re: 2019.03.24 - druga kolejka

Drużynę ze stylem i na poziomie, to my mieliśmy na Euro 2016. Gdybyśmy wtedy mieli dzisiejszego Piątka, to puchar byłby nasz. Od tamtej pory, niestety jest równia w dół. W przypadku każdego zespołu w piłce nożnej, jest pewien okres, gdy gra na najwyższych obrotach w tym samym składzie. Czasem ktoś dojdzie, czasem są jakieś zmiany, ale generalnie pierwszy skład jest ten sam.
Gdy zespół w tym czasie niczego nie osiągnie, to gdy górka możliwości powoli już mija, wtedy naturalnie trzeba wprowadzać i odmładzać drużynę. Jest to naturalny proces, i zawsze tak było.

W przypadku naszego zespołu, top możliwości minął gdzieś tak rok po Euro`16. Od tamtej pory mieliśmy powolny zjazd, tylko nie chcieliśmy tego zauważyć, a dziennikarze zbyt często pudrowali rzeczywistość. Jak naprawdę jest źle, to przekonaliśmy się dopiero na MŚ w Rosji, wtedy ta bańka iluzji pękła, no i się zaczęło ...
Zapewne każdy z nas, kibiców, widział nadciągający kryzys już wcześniej, ale wiadomo - kibic kopanej nie przyjmuje pewnych rzeczy do świadomości , dopiero jak kubeł zimnej wody spadnie na rozgrzane głowy, to wtedy dociera.
Dzisiaj Brzęczek ma bardzo ciężką sytuację z drużyną. Musi bowiem budować zespół w trakcie eliminacji. Całe szczęście w tym wszystkim, że los nam sprzyjał i mamy nietrudną grupę. Co wcale nie oznacza, że będzie łatwo, albo, że awans mamy w kieszeni. No, ale taka jest robota trenerska, niewdzięczna w dużej mierze, ale jeśli Jurkowi się uda to poskładać ... trzymam kciuki, pomimo zgrzytania zębami i obaw przed czerwcowymi spotkaniami.

Macedonia Północna - Polska

Po dłuższej przerwie, wraca grupowe haratanie w gałę. Dzisiaj o 20:45 gramy w Skopje z Macedonią Północną.
Przypomnę, nasi grupowi rywale są jak na razie na trzecim miejscu naszej tabelki, i mają cztery punkty zdobyte w tych eliminacjach. My jak na razie o dwa więcej. Miejmy nadzieję, że po dzisiejszym meczu dorobek punktowy reprezentacji tylko się powiększy

Na pewno nie napiszę, że będzie łatwo, bo łatwo to jest na papierze. Optymistycznie zakładam, że dzisiaj nasi kopacze udowodnią, że warto poświęcić im czas ... więc, a niech tam - 2:0 wygrywamy

Re: Macedonia Północna - Polska

To jest dramat, dramt #rwa ... cytując klasyka.
Bida z nendzom z obu stron, zero, nic na murawie. Po pierwszej połowie - 0:0

Re: Macedonia Północna - Polska

Dawno nie widziałem takiego badziewia. Ale serio. KAŻDY mecz u20 jest ciekawszy. A polska kadra gra dzisiaj, uwaga, gorzej niż nasza kadra u20.

Re: Macedonia Północna - Polska

Ja takie badziewie widzę co mecz odkąd Brzęczek jest trenerem.

Re: Macedonia Północna - Polska

To co? Polska przegra, hehe.

PS. Kiedy wywalą Brzęczka w końcu?

Re: Macedonia Północna - Polska

Grają jak grają, masakrycznie, ale jednego Brzęczkowi nie można odmówić - na razie w tych eliminacjach wszystko wygrywają. 1:0 dla Polski.

wreszcie!

Tylko kto to strzelił?

Re: wreszcie!

Pio, Pio. Lewy musnął, a Glik nie dotknął. Przynajmniej tak to wyglądało na powtórkach

Re: wreszcie!

Znaczy Lewy nie musnął #facepalm

Re: wreszcie!

Glik się cieszył jakby to on strzelił ale ja chyba też bym PiONtkowi przypisał.

Re: Macedonia Północna - Polska

"Przetrwać panowie, przetrwać !" ... to najlepsze podsumowanie tego meczu.

Pozytywy ?, no pięknie Macedończycy zamknęli nas w 80 minucie ... nas, MISZCZÓW

Negatywy ?, sędzia kalosz, nie dał gospodarzom karnego za ewidentną "rękę".

#bidaznendzom

Polska - Izrael

Już za paręnaście minut. Kolejny mecz eliminacji Euro 2020. Nawet nie mam siły by typować jakikolwiek wynik, bo po tym co pokazali kopacze w ostatnim meczu ...

Początek spotkania - 20.45

Re: Polska - Izrael

Dwie różne drużyny w porównaniu do poprzedniego spotkania

Re: Polska - Izrael

Świetny mecz Polaków. Nie wiem jak można w ciągu trzech dni zagrać tak tragicznie i tak świetnie.

Re: Polska - Izrael

Heh, dwa mecze, dwa różne oblicza. Nie wyciągałbym jednak hurra-optymistycznych wniosków. Być może Israel po prostu zagrał słaby mecz, dostosowując się do "stylu" naszej kadry .
Ich największy atut, czyli Eran Zahawi został umiejętnie przystopowany, i chociaż biegał i starał się ile mógł, to nie dane było mu zaskoczyć naszą obronę. I dobrze.

Czy zagraliśmy dobre spotkanie ?, no właśnie zależy z jakiego punktu na to patrzeć. Owszem, było zdecydowanie lepiej niż spotkaniu przeciwko Macedonii Północnej, ale bądźmy szczerzy, Izraelczycy to po prostu nie ten poziom ... poza tym, jak już dostali drugą bramkę (karny), to wiadomo było, że pozamiatane.

Takie mecze po prostu trzeba wygrywać i tyle. Cieszy więc wygrana i wynik 4-0, ale wciąż nie widzę tu jakiegoś znaczącego postępu w stosunku do tego, co było.

Dla porządku, bramki padły :

35`Pio !, Pio !
56`Lewy z karnego
69`Grosik z kapitalnej akcji
84`Damian Kądzior w ładnej akcji po błędzie obrony.

Re: Polska - Izrael

CUD nad Wisłą!!!!
Pio!Pio!Pio!
Lewy standard.
Zielu asysta Boga!
Grosik w końcu!
Kądzior nawet nawet!

Re: Polska - Izrael

Cieszy przede wszystkim bardzo dobra skuteczność + kilka ciekawie układających się akcji. Chociaż generalnie to jestem zawiedziony postawą Izraela, jakby nie było wicelidera grupy, ale to już nie nasz problem

Re: Polska - Izrael

4 bramki
4 celne strzaly
7 niecelnych

Antysemickie tłity PZPN

Re: Polska - Izrael

Jakie tłity?

Re: Polska - Izrael

Re: Polska - Izrael

Znaczy tak, nie rozumiem w ogóle po co linkowanie tego artykułu i czemu ma to służyć, to raz. Dwa, fakt, akurat w przypadku tego meczu powinno się zastanowić podwójnie dobierając słowa, choć w rewanżu - zakładam w ciemno, że będzie podobna sytuacja, tylko z drugiej strony.
Trzy, komentowanie wydarzeń sportowych, często opakowane jest słowami, określeniami, zwrotami, bądź opisami, które wynikają z danej chwili. Często też sami dziennikarze dziwią się - gdy już emocje opadną, jakie to głupoty powypisywali, bądź naopowiadali. Taka to robota.
Cztery, mieszanie sportu (jakiegokolwiek) i polityki, to najgorsze co może przytrafić się, i ze szkodą, niestety dla sportu.

Na koniec zaś, optymistycznie :

https://twitter.com/ISRAELFA/status/1138405820306219008?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1138405820306219008&ref_url=https%3A%2F%2Feurosport.tvn24.pl%2Fpilka-nozna%2C105%2Fpolska-izrael-4-0-izraelska-federacja-dziekuje-za-przyjecie%2C943799.html

Re: Polska - Izrael

Trener Izraela miał koszulkę z inicjałami AH, czyli Adolf Hitler.
2. Ja tylko obrazek wrzuciłem, jest z tego spora beka teraz. I z tej koszulki Pereiry 88.

Re: Polska - Izrael

Mecz spoko, bo dzięki niemu powstało mnóstwo świetnych memów (chyba najlepszych od czasu gry z Senegalem).

Słowenia - Polska

Dzisiaj o 20.45, w Lublanie, kolejna odsłona eliminacji do Euro 2020. Jak na razie, nasza reprezentacja w rozegranych meczach zdobyła komplet punktów. Czy uda się też i dzisiaj ?, Słoweńcy są mocno nastawieni na wygraną z naszą drużyną, mecz będzie na pewno trudny, ale czy może być inaczej ?. Nie patrzmy więc na (ekhm) styl naszej drużyny, tu liczy się zwycięstwo, nawet to skromne. A jak będzie, dowiemy się, eee ... po meczu ?

Re: Słowenia - Polska

To jest śmieszne, bo wszystko wskazuje na to że wyjdziemy z grupy z palcem w D, a jednocześnie mamy wrażenie że oni nic nie grają ;D

Ja myślę, że wygrają. Ale pewnie nie bez problemu.

Re: Słowenia - Polska

Mossar napisał:
To jest śmieszne, bo wszystko wskazuje na to że wyjdziemy z grupy z palcem w D,
-----------------------

I przez to poczują się zbyt pewnie i skończy się tak, że w fazie pucharowej będzie kompromitacja. I tak do usranego końca świata...

Re: Słowenia - Polska

Taka to widać, nasza tradycja ... za to nasze panie siatkarki pięknie czarują na ME, a chłopaki dają w kosza na MŚ

Re: Słowenia - Polska

Po awansie koszykarzy do najlepszej "ósemki", a siatkarek do półfinału byłby wstyd jakby przedstawiciele najpopularniejszej u nas dyscypliny sportu dali ciała - co nie zmienia faktu, że wyrobili sobie już taką pozycję, że ciężko o motywacje zagrożeniem braku awansu

Re: Słowenia - Polska

Heh, no nie da się tego oglądać. Nie to, że Słoweńcy walnęli, a właściwie to piłka im ładnie naszła przy tej bramce ... ale kurczę, to męka zwyczajna jest . Jak nic się nie zmieni w grze, to będzie 0-2.

Re: Słowenia - Polska

Akurat gdy Piątek jest w słabszej formie to Milik ma kontuzję

Re: Słowenia - Polska

0 : 2, nędza, rozpacz, żałość, aż boli. Przecież gołym okiem widać, że tam nie ma serca do gry !

A panowie w studiu jak zwykle w innej rzeczywistości, i zdaje się mają odgórną blokadę na powiedzenie wprost, jak ta gra wygląda pod trenerką Brzęczka. Pewnie nie wypada, bo układziki i te sprawy ...
Bielik wszedł, z miejsca je*nął w piłkę, a w studiu łaaałł, co za debiut. Żewłakowowy poziom ZERO ... żenada normalnie

#mamwqrf!

Re: Słowenia - Polska

Kurde, jak Glika brakuje, to nasi przegrywają i nieważne w jakiej formie by był...

No nie mów, Bielik przynajmniej próbował, bo brak strzałów najbardziej mnie irytował!

Ale czemu sędzia ukradł nam jednej gola? :O

Re: Słowenia - Polska

Trochę za szybko pisałem , z Bielikiem chodziło mi o komentarz i szok Żewłaka, że można tak strzelać w debiucie i z miejsca. A z bramki nas okradł, fakt ... albo fak

Re: Słowenia - Polska

Widziałem może 10 min bo na tefałenie Zakon Feniksa.. i się cieszyłem że tego nie widziałem. Przez wakacje zdążyłem zapomnieć, że mimo 12 punktów grają tak obrzydliwą piłkę. Zero motywacji. Jakby przyszli do znienawidzonej pracy.

Re: Słowenia - Polska

He he, to prawie tak jak ja. ~
HP:ZF w TV, ale 1/4 zerkałem na mecz lecący na jednym z monitorów. Na innym dziesiątkowałem siódemki. ~

Re: Słowenia - Polska

SW-Yogurt napisał:
Na innym dziesiątkowałem siódemki. ~
-----------------------

Zgroza

Re: Słowenia - Polska

A tymczasem, Austria, nasz poniedziałkowy rywal, rozjechał niczym walec, Łotyszy - 0 : 6
Dzisiaj, z naszymi kopaczami nie mieliby żadnego problemu.

Re: Słowenia - Polska

edit - 6:0

Heh

Dlaczego mnie to ani trochę nie dziwi...

Pamiętam, jak kiedyś Polska przegrała (to było jakoś w listopadzie 2018 tego co pamiętam) a kolega do mnie: Polacy przegrywają a ty się cieszysz. Ale w sumie to co robić w takiej sytuacji? Płakać? xD

2019.09.06 - piąta kolejka

Dawno nie było tabelki. W czerwcu chyba coś robiłem i choć mecze oglądałem, to jakoś nie było kiedy podsumować. ~

Dzisiejsze wyniki:
Izrael – Macedonia Północna 1:1 (0:0) - hmmm
Słowenia – Polska 2:0 (1:0) - ciężko powiedzieć, bo oglądałem raczej HP:ZF, ale ukradzioną bramkę widziałem; czy coś by zmieniła?
Austria – Łotwa 6:0 (2:0) - mocno

Tabelka:
1. POLSKA 12 8:2 (+6)
2. Austria 9 13:6 (+7)
3. Słowenia 8 9:3 (+6)
4. Izrael 8 9:8 (+1)
5. Macedonia Północna 5 6:8 (-2)
6. Łotwa 0 1:19 (-18)

Następne mecze w poniedziałek 09.09 o 20:45:
Łotwa - Macedonia Północna
POLSKA - Austria
Słowenia - Izrael

Coś będzie leciało w TV? ~

Polska - Austria

... nie wiem co tu pisać, po ostatnim (ekhm) "meczu". No gramy dzisiaj z Austrią, na Narodowym.
Wracając jednak do piątkowej kopaniny, to rozbawiły mnie pomeczowe słowa Bielika, który powiedział, że trenejro nie dawał ŻADNYCH wskazówek, rad, nic. Przy wyniku 0:2 !. Potwierdził to i Kuba Błaszczykowski, mieli po prostu wyjść i grać swoje ... nożeszzz. Serio ?, to po co w ogóle jest ten trener?, za co bierze taką kasę ?, za nic ? ...

Ja wiem, jak drużyna jest poukładana, wszyscy zawodnicy wiedzą co mają grać, to wystarczy "klepnięcie" i gramy swoje, noalesorry !, tu było już w d*pę, więc trzeba szybko zmieniać, a nie, że idź i graj. Ehhh, prawie już zima za oknem , to człek i ponurak się robi, no, ale rzeczywistości się nie zmieni. Chyba, że w dzisiejszym meczu, bo w naszej tabelce zaczęło robić się ciekawie. Co prawda, mamy bezpieczny (jeszcze) zapas trzech punktów, ale po ostatniej porażce Sloweńcy wskoczyli do topki i grupa robi się mniej więcej wyrównana.
A co się zmieni w tabelce dzisiaj ?, to się zobaczy po meczu. Jeśli nie nastąpi jakieś nagłe wskoczenie całego zespołu na "international level", to może niech lepiej z tej grupy nie awansują. Drugi raz, takiego upokorzenia, obciachu i wstydu jaki był w Rosji, lepiej nie oglądać.

Re: Polska - Austria

Meh, nic z tego nie będzie. Ciężkie to, toporne, brak tej mocy w grze. Dwie piękne główki - choć bez bramki, meczu nie zrobią. Niczego nie zmienią. Męczące widowisko, choć lepiej to wyglądało od poprzedniego spotkania.
W drugiej części spotkania Austriacy ładnie cisnęli, na szczęście (?) nic nie wcisnęli. Po kilka sytuacji na potencjalne bramki w drugiej połowie meczu, dla obydwu drużyn.

Rywale z grupy zagrali dla nas, bo chyba remisy jakieś były ? ... a nie, Słoweńcy jednak wygrali swój mecz

Re: Polska - Austria

Rozgryzłem co robią defensywni pomocnicy - podają do defensorów. ~
Strasznie męczące, a mogłem sobie oglądać Transportera, no nic, mówi się trudno. ~

2019.09.09 - szósta kolejka

Dzisiejsze wyniki:
Łotwa - Macedonia Północna 0:2 - standard
Słowenia - Izrael 3:2 - w 90tej minucie...
POLSKA - Austria 0:0 - męczący spektakl

Tabelka:
1. POLSKA 13 8:2 (+6)
2. Słowenia 11 12:5 (+7)
3. Austria 10 13:6 (+7)
4. Izrael 8 11:11 (0)
5. Macedonia Północna 8 8:8 (0)
6. Łotwa 0 1:21 (-20)

Kolejna kolejka 10.10 o 20:45
Łotwa - POLSKA
Macedonia Północna - Słowenia
Austria - Izrael

Ósma 13.10 o 20:45
Słowenia - Austria
POLSKA - Macedonia Północna
Izrael - Łotwa

Dziewiąta 16.11 o 20:45
Słowenia - Łotwa
Izrael - POLSKA
Austria - Macedonia Północna

KONIEC 19.11 o 20:45
Łotwa - Austria
Macedonia Północna - Izrael
POLSKA - Słowenia

I pomyśleć, że trzy dni temu zapowiadano, że już dziś nasi będą mogli pić piffo i bimbać kolejne mecze... ~

Re: 2019.09.09 - szósta kolejka

SW-Yogurt napisał:
I pomyśleć, że trzy dni temu zapowiadano, że już dziś nasi będą mogli pić piffo i bimbać kolejne mecze... ~
-----------------------
Rywale o tym nie wiedzieli, i stąd te wyniki

Re: 2019.09.09 - szósta kolejka

~ widocznie; że też nikt im nie powiedział, że zachowują się niestosownie.

Za to (teoretycznie) 23.11 zaczynają się skoki. ~ A, racja, nie ten wonteq. ~

Re: 2019.09.09 - szósta kolejka

Ale grali piach, tego nie dało się oglądać! Polecam zobaczyć pomeczowy program weszło stan kadry - niezła beka cisną ich i są bezlitośni.

2019.10.10 - siódma kolejka

Dzisiejsze wyniki:
Łotwa - POLSKA 0:3 - było to równie fascynujące co TLJ ~
Macedonia Północna - Słowenia 2:1 - Hehehe, czyli chyba powinniśmy się bać ~
Austria - Izrael 3:1 - tyż piknie

Czyli jest tak:
1. POLSKA 16 11:2 (+9)
2. Austria 13 16:7 (+9)
3. Słowenia 11 13:7 (+6)
4. Macedonia Północna 11 10:9 (+1)
5. Izrael 8 12:14 (-2)
6. Łotwa 0 1:24 (-23)

W niedzielę ósma kolejka o 20:45:
Słowenia - Austria
POLSKA - Macedonia Północna
Izrael - Łotwa

Będzie cisza.

Re: 2019.10.10 - siódma kolejka

Lewandowski najlepszym strzelcem Polski. On zawsze właduje tym najlepszym i morda w kubeł.

Ekhem ...

Trochę smrodku właśnie wyszło po wczorajszym meczu ... Kamil Glik wygarnął w szatni brak zaangażowania czy presji po wyniku 2:0, krótko mówiąc, było dwadzieścia minut meczu, a reszta to trening. Meczu wczoraj nie widziałem, ale sobie obejrzałem powtórkowo co nieco. Łotwa była słabiutka, ale to akurat było wiadome, oszczędzanie nóg jak już wynik zrobiony - w sumie, zrozumiałe i poniekąd taktycznie logiczne. A że później było jak podczas treningu ? ... czy ja wiem ?. Dupy nie urywało, akcje bramkowe były całkiem fajne, ale to niedzielny mecz jest ważniejszy niż szarże na słabego przeciwnika.
Z drugiej strony mamy pomeczowe wypowiedzi Krychowiaka, który mówił o pełnym zaangażowaniu i bardzo dobrym meczu ... nie wiem, dwóch czołowych zawodników, i dwie jakże odmienne opinie o samym meczu. No nic, w niedzielę gramy z Macedonią, i jeśli wygramy, to awansujemy z pierwszego miejsca, chyba ?

A, i ponownie napiszę, ale to w sumie banał, że z taką grą nie mamy czego szukać na kolejnej piłkarskiej imprezie. Jak drużyny nie było, tak nie ma

Re: Ekhem ...

Robiłem wczoraj w "Wożąc miss MZLP" i dotarłem do telewizorka w siedemnastej minucie meczu. Co ja pacze! 2:0, obie Lewy, będzie fajnie, a tu nuuuda. ~:/
Jasne, lepiej niż ostatnie, ale grali przeciwko Ekstracośtam. ~ Czy to wystarczy na Macedończyków? U siebie - może.

Jeśli wygrają w niedzielę, to awansują do Mistrzostw, niekoniecznie z pierwszego, bo póki co może nas przeskoczyć Austria.

Re: Ekhem ...

SW-Yogurt napisał:

Jeśli wygrają w niedzielę, to awansują do Mistrzostw, niekoniecznie z pierwszego, bo póki co może nas przeskoczyć Austria.

-----------------------

Siedziałem właśnie i liczyłem możliwe warianty - jeśli wygrają w niedzielę, to potem w zależności od wyniku meczu Słowenia-Austria będzie mogła nas już przeskoczyć tylko jedna z tych drużyn.
Jeśli Austria wygra lub zremisuje, to Słowenia ma ponad 6 pkt straty na 2 mecze przed końcem.
Jeśli Słowenia wygra, to Austria ma 6 punktów straty do nas, ale gorszy bilans meczów z nami, więc w zasadzie stratę nie do nadrobienia.

Piwo się chłodzi

Ale

jedna butelka tylko ? , czyżby początek spoilera tfu ! koniec spoilera bezalkoholowe ?

Polska - Macedonia Północna

dzisiaj, na Narodowym. Wygrywając spotkanie - bo przecież wygramy, prawda ? , nasza reprezentacja awansuje do finałów Euro 2020.
Luzik, sok greiprutowy z dużymi plastrami cytryny (witaminki ) już się chłodzi w lodówce. I TYLKO sok, oczywiście

Re: Polska - Macedonia Północna

Brawo Macedończycy ! ... a poza tym, to była świetna główka Milika, szkoda, że nad poprzeczką. Aaalee chwilę później, piękne podanie wzdłuż boiska od Krychowiaka do Lewego, a ten szybko do właśnie wchodzącego Frankowskiego - i brama !.
A w 80 minucie PIIĘĘĘKNAAAAA bomba od Milika !, palce lizać !. Mecz nabrał żywszego tempa po zdobyciu bramki przez naszych, Macedończycy w sumie dzielnie się trzymali, mając tą drugą bramkę w plecy. Szkoda tylko, że sędzia nie wlepił kilku żółtych kartek naszym przeciwnikom, bo kopali niekoniecznie w piłkę.

Gratulacje chłopaki !, z męką, ale awansik zrobiony

Re: Polska - Macedonia Północna

Ale sokiem??? FUJ! ~

&

Re: Polska - Macedonia Północna

Hehe, w temacie politycznym, dokupiłem coś jeszcze do tego soku . Oczywiście spożycie drinko-lajtowe, w granicach rozsądku

Re: Polska - Macedonia Północna

Tak czy siak wyjdą gorzkie te drinki. I ciut przeczyszczające. ~ No ale grejpfrut...

Re: Polska - Macedonia Północna

Zawsze . Ewentualnie tonic. Musi być gorzko

Re: Polska - Macedonia Północna

Mi szkoda woleja Lewego z pierwszej połowy bo to byłby przepiękny gol

2019.10.13 - prawie ósma kolejka

Prawie, bo mecz Izraela z Łotwą będzie dopiero we wtorek o 20:45. I nie będzie miał znaczenia.

Reprezentacja Polski zakwalifikowała się na Mistrzostwa Europu 2020 jako czwarta (chyba) ekipa. ~ A mogła jako pierwsza. ~

Dzisiejsze wyniki:
POLSKA - Macedonia Północna 2:0 - cisnęli, cisnęli no i w końcu wcisnęli (Frankowski), druga bramka Milika śliczna, szkoda, że Piątek nie wcisnął trzeciej (strzeliliby wszyscy rezerwowi); w sumie najlepszy nasz mecz w tych eliminacjach
Słowenia - Austria 0:1 - a to oznacza, że Austria też awansuje, bo ostatni mecz ma z Łotwą... ~

Tabelka bez ostatniego meczu:
1. POLSKA 19 13:2 (+11)
2. Austria 16 17:7 (+10)
3. Słowenia 11 13:8 (+5)
4. Macedonia Północna 11 10:10 (0)
5. Izrael 8 12:14 (-2) - mecz 15.10
6. Łotwa 0 1:24 (-23) - mecz 15.10

Ostatnie mecze eliminacji za miesiąc, w sumie o pietruszkę. ~

Dziewiąta kolejka 16.11 o 20:45
Słowenia - Łotwa
Izrael - POLSKA
Austria - Macedonia Północna

KONIEC 19.11 o 20:45
Łotwa - Austria
Macedonia Północna - Izrael
POLSKA - Słowenia

2019.10.13 - ósma kolejka

Do kompletu:
Izrael - Łotwa 3:1 - Łotwa z 50% skutecznością ~

1. POLSKA 19 13:2 (+11)
2. Austria 16 17:7 (+10)
3. Słowenia 11 13:8 (+5)
4. Macedonia Północna 11 10:11 (-1)
5. Izrael 8 15:15 (0)
6. Łotwa 0 2:27 (-25)
Przy czym Macedonia Północna może być przed Słowenią, bo w bezpośrednim pojedynku ma lepszy bilans. Ale w durnowate leguraminy nie zaglądam. ~

Izrael - Polska

Część sportowych forumowiczów zapewne wsiąkła na dobre w "Fallen Order", ktoś jednak musi być na posterunku, i robić swoje .

Przedostatnie spotkanie w ramach eliminacji do ME2020. Dzisiaj nasze orły zmierzą się z Izraelem na ich terenie. Awans mamy już w kieszeni, ale mecz i tak trzeba zagrać. Zobaczymy, jakim składem wyjdą nasi, wiadomo, że Milik wrócił do Włoch z powodu urazu mięśniowego, a raczej odnowienia urazu mięśni brzucha. Zakładam, że może to nie być pierwszy skład, że Brzęczek będzie sprawdzał różne warianty z różnymi zawodnikami. Niemniej, wypadałoby zagrać miło dla oka, no i zwycięsko

Jak będzie ?, się okaże.

Re: Izrael - Polska

Najśmieszniejsze, że nawet jeśli wygramy oba mecze i zajmiemy I miejsce w grupie, to niekoniecznie trafimy do pierwszego koszyka przy losowaniu ME. ~ Przepisy są tak zabawne, że w zasadzie przypominają ręczne układanie grup ME, lekko tylko wspomagane wynikami eliminacji.

Aha, nie gram w FO, bo nie chciało mi się iść do sklepu. ~

Re: Izrael - Polska

Jednak zawsze lepiej być w drugim koszyku niż w czwartym a wicemistrzostwo grupy ma szanse nas tam wrzucić. A w pierwszym koszyku mogą się trafić słabsze drużyny niż w drugim przez dużą ilość gospodarzy. Komedia z tym następnym Euro, mam nadzieję, że ta formuła się nie powtórzy.

Re: Izrael - Polska

Miło dla oka było do pewnego momentu i wynik powinien być dużo bardziej okazały, tak z 5:0 do naszych, bo jak się zacięło to trzeba było drżeć do ostatniej sekundy, a akurat Lewy wszedł na boisko, gdy nasi opadli z sił i przestali stwarzać okazje, których w pierwszej połowie było zatrzęsienie

Jako tako

DZIESIĘĆ ZERO POWINNO BYĆ ! , a co ... ale nie było. Było 2-1.
No, no, bez Lewego w podstawowym składzie ... i bardzo dobrze . Pierwsza połowa ustawiła się sama w czwartej bodaj minucie, gdzie Krychowaiak zdobył bramkę. Tak, jak w pierwszej było z górki, lekko, łatwo i przyjemnie, tak ... w drugiej też ładnie się zaczęło. bo Pio, Pio, Pio ! dał o sobie znać - na 2:0. A potem, potem siadło. U nas siadło, i nie dało się oglądać, za to Izrael zaczął się rozpędzać. Zahavi zaczął szybciej biegać i w `76 wbił Szczęsnemu gałę w siatę.

Później wszedł na boisko Lewandowski, i spotkał sympatycznego fana na murawie ... biedny Kędziora. Mecz prawie się zakończył, bo sędzia miał dosyć . Następnie mecz wznowiono, Robert mógł strzelić, ale ichni bramkarz miał oczy otwarte, i tyle.

We wtorek ostatni mecz tych eliminacji, ze Słowenią. Trochę będzie smutno, bo Piszczek kończy karierę, i to będzie jego ostatni występ

kibice na boisku

Właśnie co się stało Kędziorze? To ten kibic w niego wpadł czy co?

Re: kibice na boisku

Ochrona na niego wpadła. Na szczęście nic groźnego się nie stało

Re: Jako tako

Gdzieś widziałem podsumowanie tego meczu:
bez Lewandowskiego strzały 17-1
z Lewandowskim strzały 2-8

2019.11.16 - dziewiąta kolejka

Ku pamięci, mięci kupa... ~

Słowenia - Łotwa 1:0 - bye bye
Austria - Macedonia Północna 2:1 - standard
Izrael - POLSKA 1:2 - jak z 0:5 (w pierwszej połowie) zrobić 1:2 (nerwowe)

1. POLSKA 22 15:3 (+12)
2. Austria 18 19:8 (+11)
3. Słowenia 14 14:8 (+6)
4. Macedonia Północna 11 11:13 (-2)
5. Izrael 11 16:17 (-1)
6. Łotwa 0 2:28 (-26)

Tak jak po poprzedniej kolejce się zakwalifikowaliśmy, tak po tej zapewniliśmy sobie pierwsze miejsce. Czyli drugi koszyk (odpadają wyniki z ostatnią Łotwą, a wówczas mamy szansę na 19pkt max).

Dziś, za chwilę, koniec eliminacji:
Łotwa - Austria
Macedonia Północna - Izrael
POLSKA - Słowenia

Polska - Słowenia

Na Moc Posępnego Czerepu !, właśnie gramy ze Słowenią ! ... co ten "Fallen Order" robi z głową . Nie wiem jakie składy co i jak, o, właśnie podają ! ... dobra, a jeszcze jedno

- BRAWO PISZCZU !!!!!!!

Re: Polska - Słowenia

A, to dziś...

Po prostu mało kogo to obchodzi

Re: Polska - Słowenia

3:2. Ciekawy mecz, nie ma co! i ta akcja Lewego, łał :O a przy pożegnaniu Piszczka to nawet Szpakowi puściły hamulce

Re: Polska - Słowenia

Były strzały ?, były, były bramki ?, były. No i fajnie
Na koniec eliminacji 3 : 2 . Brawo MY !. Bramka Lewego - palce lizać !.
Jeszcze raz - BRAWO PISZCZU !, i DZIĘKI ! :

A w weekend zdaje się już skoki ? ... ale ten czas zap ...

Re: Polska - Słowenia

AJ73 napisał:
A w weekend zdaje się już skoki ?
-----------------------

W Wiśle zas otwierać lodówki ze śniegiem!

2019.11.19 - dziesiąta kolejka - KONIEC

Łotwa - Austria 1:0 - he he, HA HA HA, LOL & ROTFL i nie ma znaczenie, że ten mecz dla Austrii nie ma znaczenia ~
Macedonia Północna - Izrael 1:0 - co zmienia tabelkę
POLSKA - Słowenia 3:2 - LEWANDOWSKI x2 ~8O ten gol, to podanie! A tak poza tym to zacięte spotkanie, trzy razy wyszliśmy na prowadzenie. I dobrze. Dlaczego Zieliński cały czas patrzy na piłkę?!? Gdyby zerknął gdzie ma strzelić, to w ostatnich dwóch meczach walnąłby ze 4...

Tabelka na koniec:
1. POLSKA 25 18:5 (+13)
2. Austria 19 19:9 (+10)
3. Macedonia Północna 14 12:13 (-1)
4. Słowenia 14 16:11 (+5)
5. Izrael 11 16:18 (-2)
6. Łotwa 3 3:28 (-25)

Macedonia Północna zremisowała i wygrała ze Słowenią i dlatego jest wyżej.

Odliczając mecze z Łotwą mamy na pierwszym miejscu 19 pkt. i 13:5 (+8), co powoduje, że lądujemy w drugim koszyku. Chyba. ~

Losowanie grup

Dzisiaj w Bukareszcie było losowanie grup Euro 2020. Nie ma lekko, a właściwie będzie ciężko. Ale, przecież nikt nie obiecywał, że będzie lekko prawda ? ... zresztą, mogło być znacznie gorzej, jak na przykład w grupie F .

Losowani byliśmy z koszyka drugiego, a trafiliśmy do grupy E :

- Hiszpania, Polska, Szwecja + zwycięzca z baraży marcowych tzw.ścieżki B

Nasza grupa swoje mecze będzie rozgrywała na stadionach w Bilbao i Dublinie.

- https://twitter.com/sport_tvppl/status/1200835149455380480

Re: Losowanie grup

Czyli czwartym do tańca będzie Irlandia, Irlandia Północna, Słowacja lub Bośnia.

Re: Losowanie grup

Najlepsze jest przewidywanie gdzie zagramy w razie wyjścia z grupy - są cztery ścieżki:
1. jak wygramy grupę to Glasgow/Rzym
2. jak zajmiemy 2. miejsce to Kopenhaga/Petersburg
3. jak wyjdziemy z 3 miejsca to Bilbao/Monachium albo Budapeszt/Baku

Faza medalowa na pewno będzie grana w Londynie

Re: Losowanie grup

Hehe, optymista ... na to "w razie", muszę zrobić zapasy nervosolku, albo czegoś w ten deseń . Zresztą, na całe to Euro muszę

Re: Losowanie grup

Gdybym był optymistą to bym napisał "po wyjściu z grupy"

Re: Losowanie grup

Niby wydawało się, że gra pół Europy, a jednak teoretycznie silnych przeciwników mnóstwo było do wyboru. A jeszcze kilka godzin przed losowaniem słuchałem wypowiedzi Kowalczyka, że on obawia się trafienia na Hiszpanię (wiadomo, potęga, która ostatnimi laty leje nas niemiłosiernie, na szczęście od ponad pół wieku tylko towarzysko) i np. Szwecję - bo oglądał jej mecze w eliminacjach, więc ocenia, że prawie dorównywali właśnie tejże Hiszpanii (ich rywal grupowy), a już taką Rumunię deklasowali - którą na dodatek opinia publiczna nie doceni i w meczu z nią będzie oczekiwać cudów. Z czwartego koszyka zaś nie życzył sobie kraju z Bałkanów, a przypominam, że jeśli wygra baraże, to możemy trafić na BiH

Na plus jednak uniknięcie Portugalii, no i fakt, że można ewentualnie awansować nawet z trzeciego miejsca, jak właśnie mistrz Europy z 2016

Re: Losowanie grup

To że nie ma Portugalii to mnie wcale nie pocieszyło, tak na prawdę dla nas dalej jest to grupa śmierci

Re: Losowanie grup

Pewnie tak, ale jednak mniejsze szanse widziałbym w meczu z Krystyną & Company niż ze Szwedami, co nie znaczy, że będzie łatwo. Moim zdaniem wszystko rozstrzygnie się w rundzie wiosennej, gdy zobaczymy jak będą się układały losy naszych kadrowiczów, przede wszystkim czy będą mieli miejsce w składach swoich klubów oraz czy nie będzie kontuzji - patrz przypadek Glika na MŚ, bo sam Robert i bramkarz nie wystarczą.
Paradoksalnie wydaje mi się, iż obecna krytyka może podziałać na naszych mobilizująco i nie pozwoli osiąść na laurach, jak się już nie raz, nie dwa, zdarzało w przeszłości, gdy po sukcesach w eliminacjach odlatywali i dyskredytowali rywali z grupy. Do dzisiaj nie mogę przeżałować Ekwadoru, z którym pół roku przed porachą na mistrzostwach łatwo rozprawiliśmy się towarzysko 3:0, oraz Senegalu, gdy praktycznie sami sobie strzelaliśmy bramki

Re: Losowanie grup

No, ja nie robię sobie żadnych nadziei, więcej, dostaniemy mocno w dupę na tym Euro.
Hiszpania nas rozjedzie jak walec, a Szwedzi nas fizycznie dobiją. Ja po tej drużynie już niczego nie oczekuję, tu nie będzie jakiegoś skoku jakościowego, wyraźnej poprawy, czy tzw. stylu gry. Albo pomysłu na grę, co i tak na jedno wychodzi. Ta drużyna, choć już po pewnym liftingu, ale wciąż można powiedzieć - kręgosłup jest ten sam, niczym już nie zaskoczy. Do dziś szkoda, że ten ćwierćfinał z Portugalią przeszedł nam koło nosa, bo wtedy, tamta przegrana nam się nie należała. Powinniśmy to wygrać z palcem w d., niestety, później Kuba zawalił w tych karnych . Wtedy mieliśmy drużynę, i wtedy puchar nam się należał jak psu buda .

Oczywiście, to tylko, albo aż piłka. A w sumie to prosta gra kopana. Z jednej strony mamy przes***e, ale z drugiej - papier i statystki nie grają. A takie imprezy rządzą się swoimi prawami, i czasem silniejszy zwyczajnie pęka. No więc liczmy na pęknięcie rywali .

Btw., tradycyjnie, trzymam kciuki za Italię, bo tym razem są/będą bardzo mocni. Mam wielką nadzieję, że "amatorzy" z Islandii jeszcze się załapią, wychodząc z baraży. Jeśli wyjdą, to będzie dla mnie zespół numer 1

Re: Losowanie grup

Puchar może nie, ale finał jak najbardziej był w naszym zasięgu, patrząc na drabinkę tamtego Euro

Ja tam osobiście wolę, że kręgosłup drużyny jest ten sam i niczym już nie zaskoczy, w przeciwieństwie do niespodzianek, jakie nam zaoferowała na MŚ 2018

Kurde, kiedy w końcu to nasi trafią na kogoś, kto się nie wstrzeli z formą? Może tak będzie teraz? Chociaż na Hiszpanię bym nie liczył, a patrząc na wyniki z naszymi młodzieżówkami nie robię sobie wiele nadziei, bo nam ich styl wyjątkowo nie leży, ale przynajmniej terminarz dobrze nam się ułożył!

Islandia jest najsilniejszą reprezentacją w swoim barażu - jako jedyna drużyna z dywizji A, która się nie zakwalifikowała - więc ma duże szanse, ale nie wydaje mi się, że błyśnie jak 3 lata temu. Obstawiam max 1/8.

EURO 2020 przełożone !

Piekło zamarzło. Letnie ME2020 zostały przełożone za r o k.

- link : https://sport.tvp.pl/47158154/oficjalnie-euro-2020-przelozone

Re: EURO 2020 przełożone !

Oni wierzą że pod koniec czerwca będzie można grać.
OK.

Re: EURO 2020 przełożone !

Wpierwej koncept był następujący - gramy jesieniom. Jesieniom jednak też nie bedzie
Hmmm, są teorie, że latem to paskudztwo nam zniknie, bowiem grypo-podobne wirusy lata nie lubią. No, ale to wróżenie z fusów, czy lato będzie suche i ciepłe, czy też chłodne i wilgotne

Re: EURO 2020 przełożone !

AJ73 napisał:
są teorie, że latem to paskudztwo nam zniknie, bowiem grypo-podobne wirusy lata nie lubią. No, ale to wróżenie z fusów, czy lato będzie suche i ciepłe, czy też chłodne i wilgotne
-----------------------

Albo uda się tego dokonać naśladując Chińczyków - przez izolację - i wygaszenie się wirusa, bo sama temperatura może jedynie utrudnić przenoszenie się go (skrócić czas żywotności na różnych powierzchniach), a nie całkowicie go wyplenić. I tak dobrze, że mamy najcieplejszą zimę odkąd pamiętam, bo może byłoby jeszcze gorzej.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.