Forum

Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Dużo tego w poprzednim temacie więc zakładam nowy. A pewnie coś będzie

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Pierwszy !

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To ja drugi

Zanim

nam się wszyscy pozgłaszają w kolejności , to napiszę tak ... znaczy, tak se piszę i myślę - albo odwrotnie , nieważne, ważne, że do kolejnego trailera, którego rozłożeniem na czynniki pierwsze zapełnimy nową odsłonę tego tematu - jeszcze sporo czasu zostało.

I tak sobie myślę, że jeśli z tych wszystkich ostatnich teorii, z wywiadów oficjalnych z kwietniowego Celebration, z Iana Mcdiarmida na scenie i jego "Roll it again" ... czy możliwym jest, że to wszystko ściema ?, znaczy, celowe wrzutki na "SWNN" i na oficjalną, mające odwrócić zupełnie uwagę ? ... czyżby genialny w swojej prostocie pomysł i zagrywka Kathleen Kennedy i Abramsa ?.

https://youtu.be/T1-o47Y70lM?t=616

A jeśli Ian mówił prawdę ? ...

Re: Zanim

Moim zdaniem pojawi się na ekranie, ale w formie czegoś bliższego wizji niż rzeczywistości. W teaserze Luke mówi o tysiącu pokoleń, co sugeruje przekazanie wiedzy - w tym o Palpim i tym, co mógł zrobić.

Tajemnica Zorri ? ...

Ciekawe teorie ostatnio się pojawiły na temat Keri, znaczy filmowej łowczyni Zorri Bliss, która to, ma pomagać Resistance w ucieczce ze snieżnej Kijimi.

Chodzi o ten statek ze zwiastuna "The Rise Of Skywalker" :

https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/04/The-Rise-of-Skywalker-12.jpg

i jego podobieństwo do tego z "TLJ" https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/04/Rey-Parents-The-Rise-Of-Skywalker.png

To już pojawiało się wcześniej, ale piszę o tym, bo natknąłem się dzisiaj na :

https://www.starwarsnewsnet.com/2019/08/zorri-bliss-rise-of-skywalker-rumor.html

gdzie pojawiła się teoria, jakoby moja, znaczy Keri, znaczy Zorri ! miała coś wspólnego z Rey. Nie, nie to, że jakaś rodzina, ale, że ten statek który odlatuje we flashbacku Rey, to statek nie jej rodziców, ... a właśnie Zorri !.
Teorii ciąg dalszy mówi, że Bliss pracowała dla FO, ale widząc czego dopuściła się ta organizacja, Zorii postanowiła w tajemnicy pracować dla RO, a także dostała propozycję by umieścić bezpiecznie małą Rey na Jakku. Czy było to "po prośbie" rodziców Rey, którzy byli w FO i chcąc zapewnić bezpieczeństwo swojej córce, podjęli taką decyzję ?. Być może nie mieli wyjścia - nie mogli odejść/uciec z FO i sytuacja - albo zbieg okoliczności sprawił, że zdecydowali się na taki dramatyczny ruch ?. A może Zorri znała tą rodzinę, albo była w jakiś sposób spokrewniona z rodzicami Rey ? ...
Może więc wyjawienie całej tej tajemnicy o pochodzeniu Rey, jej rodzicach, będzie pokazane w jakiejś niesamowicie "twist`owej" scenie spotkania Zorri i Rey ? ...

Przyznam, że taka teoria do mnie trafia, jest logiczna i trzyma się fabularnie. Jeśli dodamy do tego wczesne newsy, że Keri Russel ma być bardzo ważną postacią w filmie, to wszystko zdaje się powoli wyjaśniać i pasować.

Re: Tajemnica Zorri ? ...

Nie trzyma się względem "bezpiecznego umieszczania" w postaci sprzedania Pluttowi czterolatki, żeby zbierała złom za jedzenie.

Bezpieczne umieszczenie to by było, jakby ją umieścili w szkole z internatem, oddali do adopcji, albo zostawili u krewnych/przyjaciół.

Re: Tajemnica Zorri ? ...

Być może Jakku to była jedyna możliwa opcja, może to był jakiś "plan B", a być może zwyczajnie była tam bezpieczna pod opieką Zorri i z dala od wszystkiego, ale coś poszło nie tak i łowczyni musiała nagle się ewakuować. Sama.
Dla mnie to pasuje, jest ok. A być może kryje się za tym jeszcze większa intryga/tajemnica ?. Może dostaniemy naprawdę fajny twist ?, zobaczymy.

Re: Tajemnica Zorri ? ...

A być może całe to Jakku miało być przystankiem tylko na pewien czas, rok - dwa ?. Taką kryjówką na zadu*iu, ale coś się wydarzyło, że Zorri musiała dałć dyla w pośpiechu. Tu można zbudować naprawdę ciekawą historię.

Nowe figurki lego

Generał Pryde ma pelerynę
Powtarzam
Generał Pryde ma pelerynę

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/cno9td/lego_kylo_and_general_pryde_from_ix/

Re: Nowe figurki lego

To może być peleryna Lando, tylko ktoś wkradł ją z fabryki razem z Pryde`em.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nic tam nie ma

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wycieki mają tendencję do znikania.

Na obrazku był niszczyciel z poszerzoną częścią dziobową (coś jak ryba-młot), na środku której znajdował się wylot ogromnego działa wbudowanego w środek okrętu (wzdłuż jego osi) i zajmującego mniej więcej połowę jego długości.

Przyszedł mi do głowy przeciek o flocie wyposażonej w działa niszczące planety.

SOUNDTRACK

https://youtu.be/6kCSCoLcyWA


Perkusista i brat Johna Williamsa - Don Williams - potwierdził w powyższym video wywiadzie, że do The Rise of Skywalker John skomponował 135 minut muzyki i będzie wykorzystane sporo tematów z poprzednich trylogii.

Re: SOUNDTRACK

To 3h filmu wydają się realne, może jeszcze z hakiem.

Rey UNLEASHED :D

FORCE !, by zrobić https://i.ytimg.com/vi/HrhOV3rL3zg/hqdefault.jpg ... ta teoria zdaje się krąży już od kilku dni po sieci, a jeszcze nikt TEGO nie wrzucił na forum ?

Zdaje się, że pomysł jest jeszcze z czasów powstawania TFA, i całe szczęście, że nie wykorzystany - działo by się , ale wyguglował mi się właśnie przed chwilą tu :

- https://comicvine.gamespot.com/forums/gen-discussion-1/will-rey-lift-the-death-star-2039044/

Ciekawa koncepcja ...

Re: Rey UNLEASHED :D

Anakin Skywalker: Wybraniec, największy potencjał Mocy - długie, kilkunastoletnie i żmudne szkolenie żeby stać się Supermanem, lipa, amputacja wszystkich kończyn i taszczenie ze sobą respiratora. Przedział czasowy (prequele): kilkanaście lat. Osiągnięcie: a bo ja wiem? Nieźle latał?
Luke Skywalker: syn Wybrańca, w epizodach IV-VI szkolony przez Obiego przez parę chwil a potem w wolnych chwilach przez Yodę, ogólnie trochę pomachał mieczem. Przedział czasowy: 4 lata. Osiągnięcie: podniesienie X-winga.
Rey: nobody ze złomowiska, szkolona w nawalaniu się patykiem przez stetryczałego i wrednawego Luke`a, parę jarmarcznych sztuczek z podnoszeniem kamyczków. Przedział czasowy: 2-3-4 lata? Osiągnięcie: podniesienie szczątek stacji orbitalnej wielkości księżyca.
MARY SUE FTW

Re: Rey UNLEASHED :D

2-3-4 lat?
No nie, bo akcja Ep.VII i VIII toczy się jakoś przez tydzień? Podobno do Ep.IX mija rok.

BTW. Było już to mówione wiele raz i tak, wszyscy wiemy, że postać Rey to Mary Sue. Musisz z tym "handlować" (deal with it).

Re: Rey UNLEASHED :D

Miałem na myśli przedział czasowy VII-IX, nie VII-VIII.

Ale to będzie miało jakieś uzasadnienie czy po prostu power of friendship?

Re: Rey UNLEASHED :D

Epizod IX ma nam dac odpowiedź.

Re: Rey UNLEASHED :D

Pan w to wierzysz? Wypasiony koksu z tej Rey bardziej niż dwóch Skywalkerów razem wziętych. Chyba że to córka Palpiego i Anakina, wtedy szanuję.

Prawdopodobny filmik dla udziałowców Disneya

Ten sprzed kilku miesięcy. Zgadzałoby się, bo kwestia Rey, że musi iść sama wtedy wypłynęła orax to, że Kylo patrzy na maskę Vadera w białym pomieszczeniu.

https://imgur.com/r/StarWarsLeaks/JDwflKS

Plakacik

Re: Plakacik

Nieeee, wygląda na słabe efekciarstwo...

Re: Plakacik

jest na oficjalnych stronach

Re: Plakacik

Co nie zmienia mojego zdania o tym co widzę i wprawia mnie w obawy o to co zobaczymy.

Z drugiej strony plakat, jak trailer, nie musi pokazywać szczegółów...

Re: Plakacik

Brzydki, ale nieważne. Jest Palpi na pół plakatu, ewidentnie nim karmią, czyli nie może być mało istotny. Nic więcej mi do szczęścia nie potrzeba, trailera chyba nie przeżyję. Jest pięknie

Re: Plakacik

LOL. Jak to zobaczyłem na twitterze to byłem pewny że to jakiś fanart. WTF. Kompromitacja.

Re: Plakacik

Plakat wygląda jak gówno - autora jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale co ćpała osoba, która pozwoliła na wypuszczenie tego.

Re: Plakacik

Plakat by jeszcze uszedł gdyby nie ten Palpatine. Wygląda jak Palpie z jakiegoś serialu animowanego. I najbardziej mnie kłują te oczy. Obrzydliwość.

Mam nadzieję że na przekór film będzie świetny

Choć powoli trochę mi się kształtuje w umyśle przewaga "Star Warsów niezależnych" czyli R1, Solo, Mandalorian. Pewnie w przyszłości Kenobi i Cassian.

Re: Plakacik

Heh, ja już o tym postowałem przy plakacie do mandalorianina. Fani lepszy plakat by zrobili, i to zupełnie za darmochę . Ciekawe, że tak krytykowany TLJ plakaciki miał jak należy. Może i jest w tym jakaś metoda, plakaty świetne, film już nie za bardzo, więc ... patrząc na ten ujawniony, film rozwali nam mózgi ?

Pal licho plakat, w tym linku co Disclaimer linkuje, tam to się dopiero dzieje

Re: Plakacik

TLJ miał tylko teaserowy dobry, reszta była jeszcze gorsza lub na poziomie tego z TROS.

Re: Plakacik

Akurat takie The Last Jedi to dużo bardziej niezależny film niż Rogue One.

Re: Plakacik

Na moje oko to jest dopiero plakat zajawkowy, a jako taki wygląda nieźle.

Re: Plakacik

O gurwa co za szajs xD

Re: Plakacik

Polska Szkoła Plakatu ma niezły zaciesz w tej chwili.

Re: Plakacik

Dla mnie największy problem jest z tymi oczami. To nie wygląda jak oczy normalnego człowieka z jakimś tam nałożonym filtrem tylko tak jakby ktoś tabletem narysował oczy. Albo nawet gorzej, jakby zrobił dwa kółka w PSie i dodał gradient. A niestety oczy rzucają się w oczy jako pierwsze.

Re: Plakacik

Fajny plakat, super kolorystyka. Morda Palpiego taka trochę jak z baśni, ale to pasuje, bo SW to kosmiczna baśń przecież. Fajne

Re: Plakacik

Plakat całkiem spoko, ale i tak nie nastawiam się na nic konkretnego z zakończeniem tej serii, ponieważ cała mi nie podchodzi.
Do kina i tak pójdę na IMAX, bardziej czekam na Mandalorian, Kenobi i Clone Wars

Re: Plakacik

Widzę, że nie tylko mi się nie podoba ten plakat. Może pomysł był tu niezły, ale wykonanie wygląda amatorsko. Ten Palaptine, który wygląda ani jak ten z prequeli, ani jak ten z Powrotu Jedi. Wygląda jak zdjęcie figurki, odmłodzony jakiś. Amatorsko to wszystko wygląda, choć stara się być epickie. Co więcej, gdzieś tam na tym plakacie schował się bardzo ładny plakat: https://pbs.twimg.com/media/EC0FHARXUAANc2z?format=jpg&name=medium

Oby im gorsza promocja tym lepszy film (skoro plakat do Ostatniego Jedi był całkiem niezły).

Zrodlo plakatu

Re: Zrodlo plakatu

Szkoda, że im nikt nie powiedział, że przeklejenie podobizny z nawet najlepszej możliwej figurki i tak wypadnie sztucznie. Facepalm.

Re: Zrodlo plakatu

Tyle że w porównaniu do plakatu ta figurka wypada świetnie. Na plakacie to wygląda jak jedna z tych uproszczonych animacji 3D - wygładzona, plastikowa tekstura twarzy, zmarszczki bez wgłębień, protse oczy kontrastujące z całą resztą, i jeszcze ta kiczowata poświata.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Opis scenek z materiału zza kulis.
https://makingstarwars.net/2019/08/star-wars-the-rise-of-skywalker-d23-poster-and-bts-reel-description/
Wideo ma trafić do internetu w poniedziałek.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3


to :
•Rey is wearing an all in black robbed outfit with a double bladed red Lightsaber. Her robes are said to look very similar to Darth Maul’s.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To tylko elememt wizji. Rey nie przejdzie na ĆSM.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To że jest taki fragment w materiale promocyjnym to tym bardziej sugeruje, że nie przejdzie na CSM :d

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A szkoda ... pewnie będzie coś w ten deseń, jak z jaskinią na Dagobah, czyli jakaś wizja jej samej, gdyby sprawy potoczyły się inaczej

Daisy była zaskoczona, że to ujawniono na D23, poza tym, w jednym z wywiadów mówi ciekawe zdanie :

- https://twitter.com/i/status/1165414299524722688

będzie więc jakieś "kuszenie" ? ... tylko by WHO ?

Dalej, o imperatorze jedno zdanie :

"He is very instrumental to the plot of the film. It’s not just like he appears again. It’s all explained.”

Czyli, będzie z niego LICZ !

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Samo się narzuca, że to mogła być wizja Kylo z chaty. No i przy takim waleniu po głowie Palpim nie zdziwię się, jeśli on był za ich wizje odpowiedzialny.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jeśli mają podczas flaszfajtów wcielać się w historyczne postacie, to Rey jako Maul mogłaby tak wyglądać.

Swoją drogę, czytam teraz fanfik o przeniesieniu reylo w czasie. W najnowszym rozdziale Rey spotyka Maula i jedyne o czym myśli to "chcę ten miecz". ;-P

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A mają się wcielać w inne postacie? Bo nie przypominam sobie, żebym gdzieś o tym czytała odnośnie tych flesh fights, przynajmniej do momentu, gdy jeszcze śledziłam leaki.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

*flash

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

W tym przecieku od Luke S jest taka koncepcja.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

XD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nie ma się co śmiać, to idealnie pasuje do większości legitnych przecieków.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To jest tak głupie, że aż fajne. xD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

"Klucz" do czegoś ukryty w droidzie i poszukiwany przez wszystkich większość czasu trwania filmu jakoś dziwnie pasuje mi do Abramsa, z kolei część pozostałych plotek już się przewijała... Jak głupio by to nie brzmiało - w pewnym sensie, ma "ręce i nogi".

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Darth HaRdCoRe napisał:
"Klucz" do czegoś ukryty w droidzie i poszukiwany przez wszystkich większość czasu trwania filmu jakoś dziwnie pasuje mi do Abramsa
-----------------------

A czy nie o coś podobnego chodziło przez przeważającą część trwania "Przebudzenia Mocy"? Abrams najpierw zżyna z Nowej Nadziei, a potem kopiuje sam siebie

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

disclaimer napisał:
A czy nie o coś podobnego chodziło przez przeważającą część trwania "Przebudzenia Mocy"?
Dokładnie to miałem na myśli. Dlatego też brzmi wiarygodnie.

Już jest!

Re: Już jest!

Twarz Rey jest bardzo sztuczna, jakby wklejona. Generalnie ok, ale pierwszy teaser mi się bardziej podobał.

Re: Już jest!

Też aż stopowałem, żeby zobaczyć czy to na pewno ona.

Re: Już jest!

Ona, ona , moim zdaniem wygląda zaj*ście seksi ...
Czy w koncówce ostatnie zdanie puszczone od tyłu ?, słabą jakość na fonie mam

Re: Już jest!

To jest scena z "trzeciego kuszenie Rena".

Re: Już jest!

Podoba mi się! Najlepsze były te fragmenty poprzednich filmów na początku. Rey z czerwonym mieczem też super. Jestem coraz bardziej ciekawa tego filmu.

Re: Już jest!

Fakt, wygląda mega nienaturalnie. Może dla zmyły wkleili żeby ukryć faktyczną tożsamość głównego złego. początek spoilera Darth Jar Jar koniec spoilera

Re: Już jest!

3PO ma zue oczy. Jest też wielka flota niszczycieli i wielki laser robiący dziury w planetach. Rey coś trenuje ze wkurzającą kulką.

Re: Już jest!

Wygląda na to że Threepio początek spoilera przejdzie na CSM koniec spoilera, nie da się tego inaczej wytłumaczyć

Re: Już jest!

Może też mieć wgrany początek spoilera dark sajd mode koniec spoilera, o którym nikt nie wie, i który to początek spoilera właśnie się uaktywni koniec spoilera ... gdzieś już to było chyba w leakach ?, nie wiem, darksajdowa Daisy dzisiaj zawróciła mi w glowie

Re: Już jest!

Ten materiał potwierdza to co było w linku Luke` S. Czyli już wiadomo jal skończy się saga. A zatem - jedno wielkie LOL.

Re: Już jest!

Dokładnie o tym samym pomyślałem. A ta Rey z rozkładanym mieczem, to wcale nie musi być wizja. początek spoilera Może trzyma miecz tego rycerza Ren, opętanego przez Palpatine`a? To właśnie tym mieczem ma zabić Bena, tak jak zostało powiedziane w przeciekach? Przecież taki dwustronny miecz jest idealny do walki z Rey i Benem. koniec spoilera

Re: Już jest!

Nie wiem czy moje oczy mnie okłamują, ale wydaję mi się że widzę buzię w tym lesie. Zrobiłem stop klatkę i mam wrażenie że obok Rey widzę głowę Dooku, a dalej jakaś osoba trzyma kogoś w objęciach.
https://imgur.com/a/yKT8BZD
Co sądzicie?

Re: Już jest!

"Force Ghosts" ? ... też mi się wydawało, że coś tam widzę, jakieś postacie. No i jest jeszcze ten pierścień na palcu lewej dłoni Rey ...

Re: Już jest!, czyli emocjonalnie

Muszę o tym i tutaj napisać , początek teasera, jeszcze nic nie widać, tylko cichy początek motywu muzycznego, i zaraz "two suns", i lecimy nostalgią ... też mieliście ciary, prawda ?

Nie wiem, jak Abrams to robi, właściwie tak jest od początku z jego zwiastunami ... kurczę, potrafi strzelić w emocje i to mocno. Wcześniejsze jego zajawki z TFA to miały, pierwszy zwiastun "TROS", gdzie Rey i głos Luke`a z offu ... robi wrażenie.

Ja wiedziałem, że przy którymś zwiastunie "TROS`a" możemy się tego spodziewać, bo często w wywiadach było mówiono, że to taka klamra spinająca całą sagę, że będzie nostalgicznie, itd., szczególnie J.J mówił o tym dość często w wywiadach ale ... No strzelił w serce mocno, zrobić taką teaserową sekwencję z całej trylogii, z takim motywem, no kogo nie ruszyło - przyznać sięRe: Już jest!, czyli emocjonalnie

-no kogo nie ruszyło - przyznać się...
Przyznaję się Nie ruszyło

Więcej... zirytowało mnie poświęcenie minuty? teasera na recap starych filmów i to jeszcze w kolejności niechronologicznej - nie powinno się zacząć od "little Annie"?

A kolejny dziwaczny miecz przypomniał fantastyczne memy, które pojawiły się z okazji TFA (Kylo z mieczem w kształcie kandelabru np. z kilkunastoma ostrzami

Ale... lato się kończy i nie mogę jakoś poczuć się exited... jak wszyscy biorący udział w tworzeniu współczesnych dzieł. Do tego Jar Jar za kamerą

Jak pisałam tu kiedyś, obejrzę film i jeśli mi się spodoba przeproszę reżysera za nazywanie Jar Jarem i korporacyjnym lizusem. Jak na razie mam coraz większe obawy...

Re: Już jest!

Jak dla mnie, słabszy od pierwszego teasera. Po pierwsze, ponad pół tej zajawki to nostalgiczne westchnienia do poprzednich epizodów. To tak jakby Disney wołał do starszych fanów "chodźcie, my tu na serio kręcimy kontynuację tego co znacie i kochacie". Po drugie, jak kocham ISD, tak w tym momencie mam mieszane odczucia, albowiem ich obecność jawi się jako adaptacja pewnego wątku z klasycznej trylogii Thrawna (flota katańska). Myślę, że jest to kolejne przyznanie się przez nowych właścicieli marki, że pomysły na fabułę są dobierane ad hoc. Co do Rey z podwójnym mieczem, to nie ważne czy będzie tylko wizją, lub klonem (Luuke z Ostatniego rozkazu się kłania), ważne aby to miało wszystko ręce i nogi, co patrząc na poprzednie epizody może być ciężkim zadaniem.

Re: Już jest!

Te momenty z poprzednich trylogii mogli sobie darować, tak naprawdę dostaliśmy pół zwiastuna, na dodatek pachnie mi tu jakąś ściemą z Rey, w tej scenie był jakiś podtekst, na pewno.

Re: Już jest!

Też uważam, że szkoda pół zwiastuna na stare zdjęcia, ale za to druga część bardzo klimatyczna i jaram się

Re: Już jest!

Klimatyczny, super! Ale film mnie niepokoi. Gigantyczna Flota Gwiazd Śmierci? Bez sensu.
Dark sajd Rey to na pewno zmyła, ale miecz ma fajny. No i jest DS! I 3PO też! Może jakieś AU?, gdzie dobrzy są źli a źli dobrzy? Oby nie, wolę wizję.
A te wstawki z poprzednich filmów na początku są klimatyczne, ale to granie na nostalgii.

O ściemnianiu w zwiastunach

Filmu za bardzo nie wyczekuję, więc ogólnie zwiastun mnie nie rusza, ale jedna rzecz mi się nasunęła - odnośnie tej Rey niby DS.

Każdy tutaj napisał, że wiadomo, że to ściema - w sensie fragment z jakiejś wizji/snu. Wiadomo. Nie wiem co prawda na ile ogarnięty jest ogół fanów SW (ktoś może jednak łyknie coś takiego?), ale chyba jednak większość to ogarnia.

Trochę dostaje się taki półspoiler. Bo już wiadomo przynajmniej co się na pewno NIE wydarzy.

Więc... aż się prosi, żeby kiedyś zabawić się tak z fanami i przemycić do zwiastuna jakiś gruby twist

Re: O ściemnianiu w zwiastunach

Ależ ja od początku marzę o takim twist`cie !. Gdyby mieli jaja, to z Rey właśnie by tak zrobili. Daliby jak teraz, jej wersję darksajdową, wszyscy z uśmiechem by mówili, że to wabik, i nic z tego nie będzie.

Po czym taki strzał - fallen Rey !. Ależ by się gotowało ! , zresztą, wystarczy popatrzeć na tubkowe reactions na ten zwiastun, by przekonać się, że niektórym mózgi eksplodują

Re: Już jest!

czy to prawda

bo zupełnie nie interesują mnie pseudo-epizody Disneya, ale ta Rey DS i dodatkowo z jakimś koszmarkiem rozkładanym (podobno z tcw czy czegoś innego) to prawda, fotomontaż?

Re: czy to prawda

ale czy

to prawda, znaczy skoro są takie fotki to raczej chyba nie fotomontaż, ale dzisiaj nigdy nic nie wiadomo... ciekawe jakie to uczucie kupić sobie coś, coś z renomą i historią i potem to masakrować

Re: ale czy

Tak, to prawda. Wygląda jak gówno .

ok

Re: ale czy

Wstydź się !

Re: ale czy

Ale czego? Mogli się bardziej postarać.

Re: czy to prawda

nie, nie, to tylko sen, zaraz się z niego obudzisz

Re: czy to prawda

Nie interesuj się i zostaw Gwiezdne wojny w spokoju i odejdź stąd

odejdę

kiedy umrzesz na raka. Więc to zależy tylko od ciebie. Im szybciej tym wszyscy będziemy zadowoleni

Re: odejdę

Lord Bart napisał:
kiedy umrzesz na raka. Więc to zależy tylko od ciebie. Im szybciej tym wszyscy będziemy zadowoleni
-----------------------

Na twoje nieszczęście już raz raka pokonałem :]

trudno

nie będę płakał, usiądę nad rzeką i poczekam.

Bart

weź się hamuj czasem. Twoje posty o raku są poniżej wszelkiego poziomu. Tak się składa, że traktuję ten temat bardzo osobiście i życzenie tego komuś, choćby w głupim poście na forum internetowym jest... okropne.

Jak Ci nerwy puszczają, to zrób sobie przerwę, albo coś.

Poza tym karma naprawdę bywa dziwką, więc... ostrożnie.

Gufi

nie mam zamiaru tego robić, bo mam dość przymykania oczu, puszczania mimo uszu itp. hejtu, który rozwija się tutaj właśnie w sposób rakotwórczy.

ogór to nie ból głowy, nie ból zęba, ale właśnie rak. Rak hejtu, nienawiści, jakiegoś netowego nielubienia, ch* wie czego co ciągnie się już od lat. I dlatego uważam, że rak do raka to adekwatne życzenie, a co? Bardziej by się podobało wpadnięcie pod samochód? Wylecenie przez barierkę z mostu?

Tego typu podludzie, albo jak masz wyżej - Luke S którego wpisy przy każdej większej premierze aż nienawiścią, czy Lubsoczek "Sam mam w dupie nowe SW", ale nie przeszkadza mu to przysrywać się do mnie co kila postów - powinni być usuwani jak chwasty. Nomen omen przedramatem umysłowym jest, że takie bubki piszące na forum, cytując klasyka, piwniczaków o laserowych mieczykach, nie wiedzą jak się do mnie dobrać, więc "kanapa, piwsko i piłka"... jak gdyby moje granie/nie granie i wizyty na stadionach były czymś "januszowym", a ich konwenty, spotkania i inne to szczyty kultury i elegenacji Poza tym od dawna nie piję alkoholu, pisałem o tym tutaj wielokrotnie, ale co się można doj* po szufladkach to trzeba spróbować, ne? Zapominając jakie są szuflady fana SW... dramat.

I nikt nic z tym nie robi, ogórowi już było mówione na ten temat w Redakcji od czasów kiedy Qel Asim poleciał z moda, ale czy coś się zmieniło? Dlatego w przeciwieństwie do takiego słodkiego pierdzenia w białych rękawiczkach "odejdź stąd", "nie interesuj się" ja skracam dystans BO TAK UWAŻAM - rakotwórcze jednostki powinny wymrzeć. Im więcej, tym lepiej.


Komediowe jest to, że przyszedłem się zapytać o fotkę, a życiowy marniak, któremu mówiono żeby dał sobie spokój, jakoś nie może się powstrzymać, ale to ja jestem tym złym. Jak zawsze.
Przypomina mi to tą paranoję jak lata temu babka zestrzeliła faceta kradnącego jej prąd z transformatora i złodziej ją pozwał o krzywdę

Tak uważam, bo to co się dzieje tutaj, na innym forach których pisuję, w życiu w ogóle - zalew trollingu i autentycznej nienawiści - zaczął mnie już męczyć. Ile można odwracać wzrok? Nie reagować? Udawać że się nic nie dzieje?


Swoją drogą Gufi, nie chce mi się szukać, ale powiedz mi - w klinicznym przykładzie tego o czym piszę, w nagonkach na Sellera, brałeś udział? Skrobnąłeś tam jednego, czy dwa posty?

Karma karmą i j* ją, każdy dźwiga własny krzyż, ale rzuciłbyś kamieniem? To może przestańmy ściemniać, tylko mówmy o otwarcie jak jest, a jak jest to każdy ma to w archiwum postów i komentarzy do newsów.
Ja przyszedłem zapytać się o fotkę, a na odp jaką dostałem - tylko rak. Bo to jest rak. Tak uważam, czy się to komuś podoba czy nie.


Przestańmy kłamać, że jest inaczej. Ja przynajmniej tego nie ukrywam.

Re: Gufi

Kiedyś życie było prostsze. Czekiście coś się nie podobało to podszedł i strzelał w potylicę.

Teraz pozostał tylko prymitywny hejt, wyzywanie o kretynów, kanalii i życzenia śmierci - coś, za co zapewne Princessa dostała by bana jak stąd do Wielkanocy, i to nie 2021 roku. No ale są równi i równiejsi, jak zawsze.

Więc bawcie się dalej wesoło sami.

Chrzanić to

Zawsze znajdzie się jakiś "Lord Burak" i nic na to nie poradzimy, ale w momencie kiedy Twoje posty apelujące o kulturę są usuwane a "Lord Burak" jest bezkarny, to wiesz że to nie miejsce gdzie chciałbyś przebywać.

A przynajmniej ja.

Re: Gufi

Dokładnie. Pana redaktora uważam za przypadek nieuleczalny, na który nie warto marnować klawiatury, ale w tym przypadku brak bana to skandal. Są pewne granice.

Re: Gufi

Narzekasz na "raka nienawiści" a sam startujesz od "pseudo-epizodów". Jak rzucasz w dyskusji czymś prowokującym to spodziewaj się prowokującej odpowiedzi. W takiej sytuacji "odejdz stąd" jest jak najbardziej na tym samym poziomie. Natomiast żarty o chorobie która pozbawia ludzi bliskich już zdecydowanie nie są.

Re: Gufi

Pseudo-epizod mieści się w granicach wolności słowa, szczególnie jeśli określasz tak Zemstę Sithów.
Nie ma obowiązku ekscytowania się trailerem ROTS aby być na forum, tzn problemem są nowe części a nie że komuś się nie podobają. Tzn mamy opuszczenie płaszczyzny debaty o produkcie i przejście na płaszczyznę adpersonamu, co jest tu typowe.

wracając do "wycieku"

ten "wyciek" fabuły jest śmieszny, ale możliwy patrząc na dzisiejsze Kosmiczne Jaja, tzn Gwiezdne Wojny.

Jeśli Rey zabije Kylo, bo ten się chciał poświęcić i Palpi nie będzie mógł przejść w ciało Rey i jego duch zginie, to brawo Di$ney xd Mary Sue w formie xd

Re: wracając do "wycieku"

To głupie, irracjonalne rozwiązanie. Czytałem ten wyciek i w oryginalne stało jak byk: duch imperatora po śmierci Bena nie może "przeskoczyć" na Rey, bo ta nie ma nic wspólnego z ciemną stroną. Kończy się tym samym "istnienie" Palpatina.
Tylko że w takim przypadku rodzi się pytanie: skoro duch/świadomość Palpatina potrzebuje nosiciela owładniętego ciemną stroną, to niby jak przeżył śmierć w Powrocie Jedi, skoro takich nosicieli już nie było? Vadera przecież nie liczymy.
Dużo ciekawszym rozwiązaniem będzie powrót Palpatina w materialnej formie. Mógł na przykład przeżyć zrzut w szybie (jak Yoda przeżył upadek w Zemście Sithów), albo zginąć a następnie wrócić zza grobu, bo był większym kozakiem niż Kenobi czy Yoda i potrafił po śmierci poza umysłem odzyskać również ciało.

Re: wracając do "wycieku"

To akurat da się wyjaśnić.

Mógł mieć "filakterium" które w ep. 9 zostanie zniszczone.

Ponadto mógł przeskoczyć na jakiegoś innego, słabego użytkownika mocy który był w pobliżu.

Re: wracając do "wycieku"

Może Snoke to była jakaś osoba, która przeżyła zniszczenie DS (stąd te zniekształcenia) i to w nim Palpi sobie siedział? Jakoś tego Snoke`a muszą wytłumaczyć

Myśli luźne.

No jest zwiastun, spoko. Ciekawy w miarę. Daleko mi do podjarki porównywalnej do tej, którą odczuwam przy serialach aktorskich, ale to nic nowego.

Abrams to ściemniacz, bawi się w te swoje mystery boxy itp., więc wielkiej wagi do zawartości trailera nie przywiązuję. Ale gdyby jednak Rey jakimś cudem wylądowała na CSM (zwłaszcza na stałe), to byłoby to interesujące. Acz nie wiem, jak zniósłbym Kylo po JSM.

3PO z czerwonymi oczami jest intrygujący.

Miecz Rey mnie śmieszy. Lobbowałem opcję lightstaffa dla niej od wieków, ale... taki? Nie mogli jej normalnego dać? A już zwłaszcza śmieszy mnie, kiedy ona włącza ostrza, jak on jeszcze jest złożony, czyli gdy one są skierowane w tę samą stronę. Wg mnie lepiej by wyglądało, gdyby najpierw rozłożyła rękojeść, a potem włączała miecz.

Palpi... no spoko. Unikam przecieków, ale skojarzenia z Dark Empire/Empire`s End nie chcą przestać mi się nasuwać.

Flota niszczycieli... ok. Acz widzę, że FO bez superbroni nie może. Wszystko musi być duże i w dużych ilościach. Rekompensują sobie coś?

Boli mnie brak Artoo. Mam złe przeczucia.

Leia... Oby było jej jak najwięcej. Choć pewnie ciężko będzie to zrobić.

Z rzeczy widowiskowych najbardziej podoba mi się scena z rzutem mieczem, heh.

Lokacje są, i tyle. Nie ruszyły mnie. Acz pojedynek na kawałku DS (?) może był ładny.

I tyle. Czekamy, pójdziemy, ale i tak sztosiwem jest The Mandalorian. Choć miło byłoby podjarać się tym Ep. IX i stwierdzić, że jest najlepszy z całej trylogii Sequeli i tak dobry jak starsze filmy.

Re: Myśli luźne.

Abrams to ściemniacz, ale po linii najmniejszego oporu. Tzn. pokazuje Finna z mieczem w TFA, w rezultacie rzeczywiście jest taka scena, ale wcale nie jest użytkownikiem Mocy tylko po prostu miał go w rękach. Pokazuje Dark Rey to na tej samej zasadzie można się spodziewać, że to tylko ściema, jakaś iluzja Palpatine`a czy coś w ten deseń.

Mnie też miecz Rey trochę śmieszy. Trochę ten cały ruch śmiesznie wygląda. Ale doceniam próby tworzenia nowych typów mieczy.

Re: Myśli luźne.

To nie Rey, tylko Mara Jade, jej mateczka ;p A co tam, Abrams wymiesza wszystko.

Re: Myśli luźne.


Gunfan napisał:
Choć miło byłoby podjarać się tym Ep. IX i stwierdzić, że jest najlepszy z całej trylogii Sequeli i tak dobry jak starsze filmy.
-----------------------
No właśnie, mam to samo, to znaczy chciałbym ekscytować się Ep9 tak jak należy, bo przecież wypada . Tytuł tuż po ujawnieniu mocno mnie zaintrygował, do kina pójdę oczywiście na samą premierę...ale jakoś tak. Nie wiem czy to będzie najważniejszy film tego roku. Albo 2020. Po Przebudzeniu Mocy miałem duży apetyt, ale Ostatni Jedi jakoś znudził mi te nowe postacie. I to chyba najbardziej przykre: nie wiem kim jest Rey, więc niespecjalnie martwię się czy przejdzie ona na dobrą czy na złą stronę Mocy. Choć należy się domyślać, że skoro pokazali ją "złą" w zwiastunie, to nie będzie zła na końcu . Teraz już wiem, że Poe i Finn to pierdoły, więc niespecjalnie kibicuję im dalszym sukcesom :/. Ale może jeszcze jeden zwiastun (jakiś nam się jeszcze należy) naprawi ten apetyt?

A co do miecza Rey Kenobi, to tak jak pisałem już gdzieś kiedyś, myślę, że najdziwniejsze to jest to jak wygląda to podwójne ostrze w nowym czerwonym mieczu Rey. Myślałem że niestabilne ostrza to specjalizacja Kylo. (Inna sprawa, że o jego mieczu też mało wiemy.) Chyba, że to zmiana zasad i tak wyglądają wszystkie przekrwawione Ciemną Stroną kryształy kyber. Albo to Sith w wizji Kylo, więc widzi czerwony miecz taki jaki zna. Tak czy siak fajnie byłoby więcej o tych mieczach wiedzieć więcej.

Chyba mam gorączkę :P

całkiem możliwe, że dzisiejsze słońce za bardzo pada na głowę, więc lo siento mucho - za to co za chwilę tu wypocę . Odnośnie oczywiście wczorajszej zajawki . I tak :

- patrząc o dłuższego czasu po tych leakach dotyczących fabuły ostatniego epizodu, które dziwnym trafem mniej więcej zaczynają nam się sprawdzać, mam dziwne wrażenie, że to jest świadomie wrzucane przez Disneya (mówiłem, będzie stan gorączkowy ). Chyba w żadnym z epizodów tej sagi, (przypuszczalna) fabuła nie wyszła aż w tak dużym stopniu na tak długo przed premierą filmu ?. Zobaczcie, na zdrowy rozum, takie twisty jak z Palpatinem, czy też wizją darksajdowej Rey - do której zaraz wrócę, takich rzeczy nie spoileruje się w teaserach, trailerach, plakatach, itd., prawda ?.

I stąd też moja teoria (i gorączka !), że Disney zrobił kilka wersji głównych twistów, zwrotów, kluczowych wydarzeń, i testuje to na fanach, śledząc reakcje na to co ujawnia, a finalnie dobierze sobie wersje akceptowalne przez większość (?)

- Palpatine i jego pojawienie w jakiejkolwiek formie. Czyż nie jest tak, że po tym, jak Rajan załatwił Luke`a i Snołka na amen, nagle okazało się, że zrobiła się mega pustka i nie ma czym zapełnić taśmy w ostatniej części ?. Rywalizacja czy też konflikt, a nawet teoretycznie (sio !) ReyLo, nie ma takiej mocy, by zainteresować masy fanów i ściągnąć ich tłumnie do kin. Tym bardziej mocy takiej nie ma powiedzmy ostateczne starcie pomiędzy siłami dobra (Resistance) i zła (Order), czyli jakaś wielka kosmiczna rozpierducha, po której wyłoni się nowa galaktyka.
Co więc robić ?, jestem pewien, że takie pytanie zadawano sobie po sieczce TLJ, i sięgnięto do szuflady z "planami B", które robiono wcześniej na wypadek, gdyby coś poszło nie tak. I stąd nagle ten Palpatine,
o którym w ogóle nie było wzmianki wcześniej, a jako, że to finał i widowiskowo musi być na full - patrz nieskończona flota sithowska, to nie było wyjścia. Moim zdaniem, a właściwie to poszlakowo teoretyzując, w finale zamysł był na Snoke`a i Luke`a, który wraz z Rey nie tylko mieliby pokonać największe zło - czyli Snoke`a, ale przede wszystkim ratować "duszę" Kylo przed całkowitym zatraceniem.

- Rey, a właściwie to jej ciemne oblicze ujawnione na końcu tej zajawki z d23. Teraz to dopiero odlecę ..
W leako-teoriach pojawia się postać grana przez Mata Smitha, który będzie "opętany" przez Sidiousa. Kim jest, czy też będzie ta postać w filmie ?. Użytkownikiem darksajdowej mocy z unknown regions ?, a może dawnym mistrzem Ren, który wygnany wcześniej znalazł "ślad" do tej zaginionej floty Palpatina ? ... być może to on, wraz z Renowcami powróci i rzuci wyzwanie samemu Kylo ?. Ale zostawmy Matta ...

a wróćmy do Rey. Czy tą główną darksajdową personą o której od długiego czasu tak się spekuluje, nie będzie przypadkiem (TADAM!) ta PRAWDZIWA, darksajdowa Rey ? ... dlaczego "prawdziwa" ?, ponieważ ta, z Jakku, to "nieudany klon", eksperyment, który nie wyszedł, a o którym wie Zorri, wiedział Luke (?), czy nawet i Han (?) - pamiętacie tą scenę pomiędzy Maz i Hanem z TFA ? ... tam ewidentnie było widać po twarzy Hana, że coś wie.
No j jeśli właśnie taki twist fabularny dostaniemy w scenie rozmowy Zorri i Rey ? ... bo nie wątpię, że taka scena spotkania będzie w filmie. Jeśli coś takiego zostanie ujawnione, i "przeznaczeniem" Rey z Jakku, będzie pokonanie mrocznej Rey ? ... i jeśli to, co zobaczyliśmy w tej ostatniej scenie z teasera, to nie alternatywna wizja jej samej, tylko urywek z prawdziwego pojedynku pomiędzy "light and dark" Rey(s) ?, i to będzie głównym twistem tej sagi ? ...

Zwróćcie uwagę, że Daisy podczas d23 wyraźnie mówi, jak jest zaskoczona, że zdecydowali się to ujawnić. Podobnie i Boyega. Wcześniej, przy zwiastunach TLJ nie miało to miejsca, mimo, że w zmyłkowej scenie, kiedy Kylo wyciąga dłoń do Rey, to większość z nas miała jednak surprise`a. Wtedy Daisy nie była zaskoczona, że coś takiego Rajan wstawił w zwiastun. Czy więc jest coś na rzeczy ?.

No i jeszcze jest to końcowe zdanie z teasera ... mam dziwne wrażenie, że jest to jakoś zmiksowane z "rosyjskim akcentem" , jakby było cofane, zwyczajnie różni się dźwiękowo. Celowy zabieg i cos za tym jednak jest, czy też naprawdę mam gorączkę ? ...

dobra, idę już stłuc termometr

Re: Chyba mam gorączkę :P

A wiesz, że prostsza wersja brzmi "to są kolejne warstwy ściemy przygotowanej dla odwrócenia uwagi"?

Wielką bitwę kosmiczną planował jeszcze Trevorrow, więc można śmiało założyć, że nie wymyślili jej teraz. I skoro TROS ma podsumowywać całą sagę, to nie z darksajdową Rey, tylko z ujawnieniem sekretów przeszłości, dlatego Rey ma zdobyć całą wiedzę Jedi (kto pamięta że zabrała święte księgi Zakonu?). Za dużo wszystko kosztuje, żeby robić kilka wersji i wybierać na podstawie "odbioru przecieków", zwłaszcza że musieli i tak przerabiać koncepty po śmierci Carrie (która niewątpliwie miała odgrywać ważną rolę w EIX)

Taki był plan trzymany w najgłębszej tajemnicy (nikt nie wyłapał zdjęć czy nagrań z McDiarmidem! ciekawe co jeszcze mają w zanadrzu) aż do wiosennego Celebration

Re: Chyba mam gorączkę :P

bartoszcze napisał:
nie z darksajdową Rey
-----------------------

Co ja to mówiłem...
https://www.esquire.com/entertainment/movies/a28833977/star-wars-the-rise-of-skywalker-dark-rey-evil-spoiler-website-vision/

Re: Chyba mam gorączkę :P

Poprzednie zwiastuny ściemy nie zawierały. Te od TFA były dość enigmatyczne ale nie oszukiwały, zwiastun TLJ był całkowicie bezpośredni.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Zwiastuny TFA nie dość, że znakomicie mieszały obrazki ze sobą oraz z zupełnie niezwiązanym z nimi dźwiękiem, to na dodatek pokazywały ujęcia z wizji Rey

W teaserach TROS mamy różne ujęcia i kwestie, oraz Śmiech. Patrząc na teasery i trailer TFA to nie ma sensu czytać szczegółów dosłownie, bo wiemy co najwyżej że dane ujęcie pojawi się w filmie (chyba że wyleci w montażu jak scena z biegnącą Rey z trailera TLJ).

Re: Chyba mam gorączkę :P

Były pomieszane, ale większość dziwnych teorii to ludzie sobie sami dośpiewali bazując na "zwiastun nas oszukuje". ;->

Nie wykluczałabym więc całkowicie opcji, że Rey sobie połazi na czarno przez pewien czas.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Nie wiem czy czasu wystarczy na taki motyw.
Bardziej pasuje do wizji Kylo, który ma znaleźć Wyrocznię

Re: Chyba mam gorączkę :P

Na twitterze widziałam gdzieś taki pomysł, że jak Benek odbije ku światłu, to Rey dla równowagi będzie darksajdować.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Kurde, Incepcja jakaś się z tego robi. Przekombinowujesz Pan, to musi być siermiężne, proste.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Widok floty niszczycieli którą Palpuś schował w chaszczach zamiast załatwić nią rebelię napawa niepokojem. Flota Sithów, których przecież nie ma. Jak się to przełoży na Rebelię mającą 12 członków? Jest ona statystycznie nieistotna i niekompetentna niestatystycznie.

Re: Chyba mam gorączkę :P

No dobra, podbijam bębenek. W "The Force Unleashed 2" mamy taką oto scenkę końcową ... https://youtu.be/UGsUtXopsnQ?t=397, i wiecie co ?, to bardzo pasuje mi do (tak, wiem, mam na jej punkcie już hopla ) darksajdowej R E Y !.

No i jest jeszcze to : https://youtu.be/9Gclxgy2A_M?t=216

Do czego zmierzam (again) ? ... hmmm, dam jednak spoiler - początek spoilera ano do tego, że wersja darksajdowa może być prawdziwą, a pojedynek pomiędzy Rey i Kylo, to mniejszy kaliber. Prawdziwym szokiem będzie spotkanie "dwóch" Rey ... nie wiem, to jakoś się samo układa w całość. Zwróćcie uwagę, że w końcowej scenie zwiastuna, gdy pokazuje się sithowa wersja Rey, w podkładzie dźwiękowym mamy oddech Vadera - przypadek ? ... a jeśli Imperator - tu fani książkowi wiedzą lepiej, eksperymentował z klonami ?, jeśli tworzył "wersje" Rey, której dna miało w sobie część Imperatora i Vadera ? ... koniec spoilera

Jeśli finał ma nas zszokować, to czy taka wersja by nie pasowała ? ...

Re: Chyba mam gorączkę :P

Szokujące będzie, gdy flota z mroku, zmroku?, no tych Sithów, których nie ma, będzie obsadzona klonami Rey. Miliardy palpciowych Rey kontra nieudany klon dżedajowej Rey. Epicko do sześcianu.

Re: Chyba mam gorączkę :P

Tego nie można zostawić bez komentarza...

Bo to zrzynka.

Jedna prawdziwa dziewczyna z duszą i jej setki klonów.

Nawet imię się zgadza.

Rey (Rei)

Rei Ayanami

Re: Chyba mam gorączkę :P

Oczywiście, że wszystko się zgadza. W końcu ST to zrzynka. I nie mam na myśli Star Treka. ~

PS. Finster Vater, Ty żyjesz. ~

Re: Chyba mam gorączkę :P

SW-Yogurt napisał:
Miliardy palpciowych Rey kontra nieudany klon dżedajowej Rey
-----------------------

Też zbłądziłam w ten rejon na chwilę po teaserze xD Chyba mam gorączkę [2].

Re: Chyba mam gorączkę :P

Obawiam się, że gorączka kolegi SW-Yogurta wymskła się poza skalę . Może dla zachowania pozorów normalności powinien stłuc termometr ?

Re: Chyba mam gorączkę :P

Chcielibyście moje bredzenie tłumaczyć gorączką. ~ W Wrocku było max 37 (co najwyżej stan podgorączkowy), na trasie może ciut więcej od podłoża. Nic strasznego.

Obawiam się, że to co zaserwują też nie da się wytłumaczyć gorączką. ~

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Takie dwa spostrzeżenia od ludzi, którzy dokładniej oglądali trailer:
- w momencie, gdy Kylo idzie na pojedynek w tym ujęciu, gdzie jest z tyłu tie to nie ma zaciśniętej pięści, czyli może być zrelaksowany, a przynajmniej nie w pełnym trybie mordu,
- w ujęciu z dark Rey w prawym dolnym rogu ktoś dojrzał czarne szaty i faktycznie może mieć rację; najfajniejsza interpretacja to taka, że to bliźniacza do Rey w TLJ wizja Kylo z podobnym "lustrem", co być może ma miejsce u tej Wyroczni; w TLJ wielu ludzi sądziło, że zarys postaci, którą widziała Rey to Kylo, teraz byłoby na odwrót, co fajnie by się zgrywało.

https://twitter.com/brehaorganas/status/1166129365932838913

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jak nic, powariujemy od tych teorii i jeszcze nabawimy się omamów wzrokowych

TRoS, teaser #2

Nie wiem o co chodzi, ale drugi teaser tego filmu i drugi raz dvpy mi nie urwało. Jednak przy poprzednich epizodach teasery mnie jakoś bardziej przyprawiały o ciarki, nie wspominając o trailerach, a tutaj jakoś... bidnie.

Nie pałam nienawiścią i niechęcią do poprzednich części, ale mam do nich trochę "ale", więc tym razem - skoro zwiastuny mnie nie wciągnęły - niech chociaż film będzie genialnym finałem.

Star Forge

Żeby nie było, że ciągle narzekam to muszę przyznać, że flota ISD zrobiła na mnie największe wrażenie i naszła mnie taka myśl, że żeby zbudować tak wielka flotę, tak dużych okrętów to nie wystarczy tu zwykła stocznia. Owszem, od ROTJ mija tam jakieś 30 lat, ale to i tak za mało na stworzenie takiego arsenału. Jestem ciekaw czy twórcy też mieli takie rozkminy i czy grali kiedyś w Kotora? 😁 No cóż, pomarzyć dobra rzecz.

Re: Star Forge

Ja tylko przypomnę że budowa drugiej GŚ to tylko cztery lata.

Re: Star Forge

Byla nie skończona. DS1 budowali ok. 19 lat. Pierwsze próby jej użycia były pokazane w Roque One. Poza tym te ISD mają super działa, więc to też dodatkowy wysiłek.

Re: Star Forge

Wiem, ale była w gotowości operacyjnej. Przy czym zasadniczo musieli przeprojektować ją żeby zmienić rozmiary i wyeliminować słabość 1GŚ. Point being: potencjał produkcyjny Imperium był na tyle duży, że taka "zaginiona" flota niszczycieli też się gdzieś zmieściła.

Re: Star Forge

Nie sądze, że podciągną wątek Star Forge pod kwestię floty ISD (na duży wątek chyba, do tego będą krzyczeć fani KotORów), ale trudno by im chyba było po prostu schować te okręty. Od rozwalenia Imperium minęło około 30 lat, impki pewnie straciły sporą część floty pomiędzy RotJ a Jakku (i później, więc trochę na pewno ich trzeba było "dobudować", a poza tym - jakoś utrzymać we względnej gotowości bojowej. Potencjał był ogromny, ale nie sądzę, że przez około 25 lat istnienia Imperium rozbudowali gigantyczny "schowany" przemysł stoczniowy gdzieś w Unknown Regions. Zresztą bez zaplecza produkcyjnego i finansowego w centrum Galaktyki skądś musieliby mieć surowce i hajs.
No chyba, że to zaginiona flota z dawnych czasów. I fakt faktem, prędzej bym się spodziewał dziadka Thrawna niż wskazywanego wyżej Star Forge.
Ale podsumowując - ja tam bym na jakieś długaśne wytłumaczenia faktu "schowania" setek (jeśli nie tysięcy) okrętów bym się nie spodziewał. Choć wolę się pozytywnie rozczarować.

Bitwa z flotą Sithów

Po jakiej stronie może walczyć w TROS Najwyższy Porządek? Razem z Ruchem Oporu przeciwko flocie Sithów, czy odwrotnie?

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Możliwy wyciek większości fabuły.
Niektóre kawałki brzmią okropnie.

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/cxmfsv/the_basic_plot_of_episode_ix_the_rise_of/

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

link nie działa

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Działa, tylko strona msw czasem pada.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tym razem to Rey (hobo version) będzie wyciskała mleko z cyca? Sale tronowe again? Ciągnięcie w darksajd? Binary sunset yolo? Biere to!

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Yup, mam szczerą nadzieję, że to fejk.
M.in. - gdzie jest ten odrodzony Skywalker?

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tam się tyle dzieje, że to i w 4h się nie zamknęłoby, a nie ma nawet wszystkich wątków. Z drugiej strony s8 got też ktoś zatwierdził, więc nic mnie nie zdziwi. Jest tam jedna rzecz, której się obawiałam od dawna, odnośnie właśnie tytułu - że to jednak Rey będzie tą "wyniesioną" Skywalkerówną, mimo, że nie będzie spokrewniona z nimi. Będzie nim metaforycznie, tych, których będzie szkolić będą nowymi skywalkerami z nazwy. Ona będzie tym pierwszym nowym. W tym sensie Skywalkerowie znikną, ale nadal będą istnieć. Nieważne w końcu jest pochodzenie, lecz to, czy zasługujesz na tytuł. A prawda jest taka, że na końcu tlj ona w zasadzie została zaakceptowana przez każdego członka rodziny na S i niejako weszła już w buty Benka. Nie jest to dla mnie satysfakcjonujace, podejrzewam, że dla fanów Reywalker także. Sądzę jednak, że ostatecznie otrzymamy coś, co nie zadowoli nikogo do końca i to wydaje mi się być realne, niestety.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Evening Star napisał:
to jednak Rey będzie tą "wyniesioną" Skywalkerówną, mimo, że nie będzie spokrewniona z nimi. Będzie nim metaforycznie, tych, których będzie szkolić będą nowymi skywalkerami z nazwy. Ona będzie tym pierwszym nowym. W tym sensie Skywalkerowie znikną, ale nadal będą istnieć. Nieważne w końcu jest pochodzenie, lecz to, czy zasługujesz na tytuł.
-----------------------

Zaraz po ujawnieniu tytułu EIX pisałem że Skywalker to nie nazwisko tylko tytuł
http://www.star-wars.pl/Forum/Temat/22144#752119

No i się to coraz bardziej dodaje...

Chyba muszę częściej się dzielić swoimi niewątpliwie błyskotliwymi przemyśleniami, do czego doszłam po ostatnim liczku od MSW. Otóż, starałam sobie wyobrazić tę ostatnią scenę, co to nam "wypali mózgi", w najgorszym możliwym (czytaj: niestasyfakcjonującym mnie) scenariuszu, czyli, gdy Rey jest metaforyczną Skywalkerówną. Wiemy, że scena będzie na początek spoilera Tatooine koniec spoilera, a Daisy przyznała, że po ostatniej scenie będzie jasne skąd tytuł filmu. Jak to zrobić, żeby ludzie ogarnęli, że na pewno o nią chodzi, choć nie jest spokrweniona ze Skywalkerami? Musi to wyartykułować lub ktoś ją weźmie za Skywalkera, a ona nie zaprzeczy. I nie ma na to lepszej scenerii i momentu, jak właśnie w ostatniej scenie na początek spoilera Tatooine koniec spoilera.

Tymczasem MSW doniosło wczoraj, że początek spoilera film kończy się z Rey w domostwie Larsów. Randomowa kobieta z Tatooine mówi jej, że dawno tu nikogo nie widziała i pyta ją jak się nazywa, na co Rey odpowiada "Rey Skywalker" koniec spoilera. Skoro mi tak dobrze idzie to obastawiam jeszcze, że początek spoilera razem z nią będzie Jannah, córka Lando i plejada duszków mocy rodziny Skywalker z Leią i odkupionym Benkiem koniec spoilera.

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

To nie będzie słońc na horyzoncie ?, no way !

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

Słońca są chyba tak oczywiste, żę nie trzeba o tym wspominać?xD

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

Re: No i się to coraz bardziej dodaje...

Dobre ! , w punkcik, zdaje się, że po dzisiejszym meczu będę miał podobnie jak końcówce tego gifa

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A jeszcze odnośnie tytułu i powiązania z Benkiem - to, że będzie bendemption + zgon nie wyklucza, że tytuł odnosi się do niego. W końcu samo odkupienie może być tym rise i tyle.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tyle że w tej wyciekniętej fabule Benek jest w zasadzie zbędny. Można by go zastąpić Huxem i nic by to nie zmieniło.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Chodzi mi o jakąkolwiek fabułę. Ta tutaj odnośnie Benka jest tak beznadziejna, że nie mam siły nawet komentować.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Ale będzie Baba Fetta. I na pewno seklele nie przeskoczy Avengersow Endgejmow

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Ja tylko przypomnę - https://giphy.com/gifs/no-askreddit-UG5SWuwlCugwM/fullscreen ... obyśmy tak nie mieli na premierę , a patrząc po tych najnowszych leakach, początek spoilera wnuczka Palpatina ?, liitościii ... to nie lepiej od razu C Ó R K A ??? koniec spoilera, fluktuacje w mocy zaczynają być wyraźnie wyczuwalne.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wszystko jest możliwe, jednak sądzę, że najbardziej interesujaca mnie kwestia jednak nie zawiedzie i nie będzie tak z dupy, jak w tym leaku.

Na powiązanie z początek spoilera Palpim koniec spoilera nie będę narzekać, bo to jest bardzo ok, lecz nie takie, jak w tym leaku, początek spoilera czyli, że rodzina, bo jak wtedy jej rodzice byli nikim? Nawet nikt z takim pochodzeniem to KTOŚ, bez sensu koniec spoilera. Ale już Rey jako eksperyment Palpiego - jestem bardzo na tak.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Zacząłem to sobie rozkminiać w myślach i to nie ma sensu w tej wersji, bo byłoby sprzeczne z całą historią początek spoilera Palpiego - kaman, nie wiedziałby że ma rodzinę potężną Mocą? albo zaplanowałby to równolegle do ścieżki Vadera? koniec spoilera. Bez sensu.
Chyba żeby przetrwał jako początek spoilera duch koniec spoilera i w tym charakterze zainspirował rozwój wydarzeń po Endorze.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Eksperyment może początek spoilera być najbardziej prawdopodobny. A już gdyby okazało się, że draksajdowa Rey jest tą prawdziwą, i to ona jest tym największym zagrożeniem, i z nią zmierzy się ostatecznie Rey z Jakku, którą niejako "wykradła" Zorri i uratowała, ukrywając ją na tym piasku, to powiem szczerze, że byłbym bardzo zaskoczony na plus. koniec spoilera.
Podoba mi się to, co o Lei w tym drugim linku od Asfo, no i to, co o Zorri i Poe. A pewnie i tak będzie zupełnie inaczej, choć po części się sprawdzi

Obawiam się, że po zawodach

https://twitter.com/love4tangela/status/1167779926428278785?s=19

Skasowany tweet dotyczył ostrzeżenia przed tym właśnie wyciekiem fabuły, żeby go nie czytać, bo jest w większości poprawny. Gość jest dość rzeczowy i, biorąc pod uwagę, że w październiku 2018 zrobił ankietę na tytuł IX, w której faktycznie był TROS chyba należy już omijać wszelkie przecieki. Porażka, masakra, bezsens....

Re: Obawiam się, że po zawodach

Ale w sensie, że po zawodach, że jest tam coś o Benku i Ci się nie podoba?

Pytam bo nie czytałem tych leaków. Tylko parę pierwszych zdań.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Tak i tak.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Koleś od MSW twierdzi, że o ile przeciek JediPraxis zgadza się z tym, co on też słyszał to jednak nie wszystko się zgadza - interpretacja, możliwe przeróbki po drodze, głuchy telefon - i jest on prawdopodobnie niekompletny.

początek spoilera Tzn., jeśli przyjmiemy, że w walce z Palpim duchy wskrzeszą Benka (jak twierdzi Jason Ward) - i na tym będzie polegała ich pomoc w pokonaniu Palpiego, to ma to więcej sensu, a ponadto dostajemy tytułowe "Rise of Skywalker" w dosłownym sensie. koniec spoilera

Re: Obawiam się, że po zawodach

Wg tego łebka jest w 65% kompletna Ok, pewnie sporo wymagałoby lepszej interpretacji, niemniej i bez tego widać, że początek spoilera będzie to odkupienie na ostatniej prostej koniec spoilera. Zanim to wyszło i tak mi się wydawało, że nic ponad RotJ 2.0 nam nie zaserwują lepszego i żeby na nic więcej nie liczyć, ale, no - mogli lepiej, szkoda. Idei zepoczątek spoilera wskrzeszaniem koniec spoilera nigdy nie kupowałam i uważam, że jest to niepotrzebne, wręcz psujące akt poświęcenia. Skoro mamy force ghosty niech nie bawią się w takie rzeczy.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Mam nadzieję, że Abrams zrobił z dziesięć wersji tego filmu, a teraz leakuje i sprawdza reakcje na to co przejdzie finalnie, a co nie

Re: Obawiam się, że po zawodach

Re: Obawiam się, że po zawodach

Nie, tego nie widziałem , ale wcale bym się nie zdziwił

Re: Obawiam się, że po zawodach

Kurde, no ... nie dajmy się zwariować, nie mogą nam tego spitolić, no.

Re: Obawiam się, że po zawodach

Bardzo dużo dzieje się w tym wycieku. Jeżeli akcja ma nie gnać na złamanie karku, to chcąc pokazać wszystko, zachowując jednocześnie właściwe dla takiego kina tempo, epizod 9 będzie trwać lekko licząc 3 godziny. Szykujcie duży popcorn z wielką colą, najlepiej w zestawie z nachosami xd

Oczywiście nie jest to niemożliwe. Wiemy przecież ile trwał Endgame oraz jaki wynik zrobił w box office. Wiemy jednak też, że żaden z epizodów czasem trwania nie zbliżył się do tej granicy oraz sam Abrams tak długiego filmu jeszcze nie zrobił. Czas trwania filmu >3h uważam za mało prawdopodobny. Mała cola powinna styknąć

Co do wycieku: Moim zdaniem punkty węzłowe przedstawionej fabuły pokryją się z tym, co zobaczymy w kinie. Wygląda to naprawdę solidnie: poszukiwanie drogowskazów/kluczy otwierających galaktyczną autostradę do chaty Imperatora, wyrocznia (pokrywająca się z innymi wyciekami), Nieznane Regiony czy wielka flota Palpatina. Moim zdaniem to jest ok.

Są tam jednak elementy kontrowersyjne, intrygujące oraz niebezpiecznie podobne do jednego z klasycznych epizodów (dobrze wiecie, którego epizodu Abrams nie zdążył porządnie zremake`ować ). O ile jeszcze duel Luke vs. Leia byłby uzasadniony fabularnie (wiadomo dlaczego. Wyciek tego nie opisuje, ale to na 100% nie byłby pojedynek na śmierć i życie, scena wyglądałaby zapewne jak próba przegonienia upierdliwego psa spróchniałym kijem ), tak nie wierzę, NIE WIERZĘ, NIE WIERZĘ, że po krytyce, jaka spłynęła na Abramsa po Przebudzeniu Mocy, zrobi on kopiuj-wklejkę Powrotu Jedi. On chyba nie myśli, że powtórzenie sceny z sali tronowej, nawrócenia użytkownika ciemnej strony, czerpania siły z gniewu przez użytkownika jasnej strony przejdzie niezauważone i nie dostanie za to zgniłym pomidorem na wiadomym portalu? Tym bardziej, że sam w jednym z wywiadów powiedział, że zdaje sobie sprawę z krytyki 7 epizodu i to się już nie powtórzy.
Powątpiewam więc w te wszystkie ewidentne zrzynki

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Podobno według najnowszych plotek Rey to początek spoilera wnuczka Palpatine`a koniec spoilera xDDD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Typowałam coś takiego od początku. Zobaczymy.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Sithowie aseksualni są.

Liki sriki

Ja myślę, że MSW można w miarę wierzyć, ale te inne leaki.. na razie podchodzę do nich bardzo z dystansem.

Pamiętam przed TLJ jakiś leak ze stworem Anakinem i też było to niby prawie pewne. A te leaki od jakiegoś tam JediPraxis i Anona.. coś tam może wiedzą, ale po pierwsze też mogą być wprowadzani w błąd, a po drugie raczej nie mają 100% skuteczności.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Kim ma być Klaud w TROS?

Sceny z OT i PT

Tak się tylko zastanawiam czy wymagam za dużo od JJA doszukując się jakiegoś ukrytego sensu w scenach z OT i PT? Tzn. że są nie tylko dla wspominek ale wybrano konkretne z jakiegoś jeszcze powodu?

Re: Sceny z OT i PT

Też na to zwróciłem uwagę podczas oglądania tej zajawki, że być może stoi za tym jakaś większa logika i mój rozum tego nie ogarnia , ale nie. To jest pięknie pure nostalgic, z naciskiem na głównych bohaterów sagi.

Re: Sceny z OT i PT

To jest bardzo dobre pytanie!

Podejrzewam że większość póki co ogląda ten teaser z myślą "znam to przecież" lub "granie na nostalgii", ale ktoś już powinien był zrobić analizę i wysnuć kilka teorii na tej podstawie

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Los Księżniczki

Podobno... początek spoilera ma umrzeć naturalną śmiercią, z powodu starości, mówiąc kolokwialnie koniec spoilera:
https://wegotthiscovered.com/movies/leias-fate-star-wars-rise-skywalker-revealed/
Trochę tak, jak ktoś w RotJ... A może to i lepsze rozwiązanie?

Re: Los Księżniczki

Ta strona z reguły podaje ploty i wiadomości wyssane z palca, aczkolwiek to samo było w jednym z wycieków na reddicie.

Re: Los Księżniczki

Może Benek się faktycznie przekręci i Leia podobnie jak Padme straci chęci do życia.

Powrót Palpatine

Takie skromne pytanie. Jeśli rzeczywiście ma powrócić Palpatine w jakiejkolwiek postaci z wyjątkiem holocronu to czy na powrót Anakina też można liczyć?
Skoro Abrams tak się trzyma OT i chce połączyć całość sagi i ja podsumować w jednym filmie to taki zabieg byłby moim zdaniem prawidłowy.
I też czy owy powrót Palpatine`a "nie zachwieje" równowagą mocy? W końcu poniekąd Anakin ją przywrócił poprzez m.in. zabicie imperatora i siebie. Może moje rozumowanie jest błędne, jeśli tak to przepraszam.

Re: Powrót Palpatine

Anakin nie wróci, bo fani (w większości) nie lubią Haydena.

Re: Powrót Palpatine

Bo ja wiem, czy nie lubią.

Ja tam lubię. Nie podoba mi się poprowadzenie postaci w filmie - w taki sposób że nie wiadomo co mu nagle odbiło, ale to nie wina aktora.

Re: Powrót Palpatine

Wróci Jake LLoyd.

Re: Powrót Palpatine

Heh, nie wykluczone, że właśnie bedzie siedzioł w tym kronie . O ile sam jego "powrót", jest z d*py wzięty (in my opinion), to wygrzebanie jeszcze Anakina mogłoby zaszkodzić zdrowotnie wieeeluu fanom, pozwy by się szykowały , a tego Disney na pewno nie chce.
Jak dla mnie, wystarczy anakinowy łeb, znaczy hełm, co oczywiście będzie miało miejsce i swoją odpowiednią scenę w tym filmie. Równowaga mocy została już dawno rozchwiana w tych sikłelach, właściwie to NIE WIADOMO O CZYM te sikłele w ogóle są, no, ale tu jak to mówią, nie podkładaj ponownie iskry, gdy ogień już się tli ...

Re: Powrót Palpatine

Siebie nie zabił. Wróć lepiej do odległych czasów premiery Przebudzenia Mocy, kiedy to powrót Palpusia był zupełnie nieprawdopodobny i niedorzeczny budząc poczucie absurdu. Absurdalny Palpuś, absurdalna flota, dobrze że jest to flota niszczycieli a nie Gwiazd Śmierci.

Re: Powrót Palpatine

Na etapie TFA był rozkminiany głównie emo-Kylo i Snołk, potem wlazło ReyLo i to był zdaje się numer jeden temat z okresu TLJ. Palpatina nie przypominam sobie, by gdziekolwiek po sieci poajawił się taki wątek. Na Bastionie było coś ? ... chyba też nie, bo temat byłby zaraz w wiosce .

No i teraz wylazł on ci z flotą pełną siły gwiazd. I całe main story poszło w h ... hen hen poszło. No nie trzyma to się, jakby nie mówić - kupy . Właściwie to zaczynamy od początku historię w sadze, która się kończy ... gdzie sens, i gdzie logika

Re: Powrót Palpatine

Dlaczego od początku? Kończymy sagę

Oraz: na razie nie wiemy nic poza śmiechem. I domysłami

Re: Powrót Palpatine

Było robienie sobie jaj

Re: Powrót Palpatine

Było parę teorii o Palpatinie z tego okresu, choćby to, że jest Snokiem czy krewnym Rey, ale dominowały głównie Plaegius i Rey Skywalker

Zaorane :D

Przed chwilą sobie obejrzałem, poskładane ostatnie leaki o których tu gadamy w jedną fabułę. Sens i bezsens ostatniego epizodu. Ciekawe, co się naprawdę sprawdzi w grudniu ...

- https://www.youtube.com/watch?v=Rps8nZFiYoA

Re: Zaorane :D

Ufff, na szczęście ta jedna literka w tytule dobrze mi się wpisała ... zmroziło mnie, bo miałem kopię otwartej karty, i tam było magiczne "s" . Nie wiem jakim cudem, ale zamieniło się na "o" i wysłało poprawnie

Re: Zaorane :D

Pisałem jakiś czas temu, że czytałem stare leaki do wcześniejszych Epizodów, i zdarzało się że czasem coś trafiły Ale głównie to była swobodna interpretacja podejrzanych drobiazgów, a czasem totalna fantastyka.

Więc ten, tego

Leak soundtracku

https://www.reddit.com/user/some_famous_director/comments/czm4m0/tros_the_prodigal_son/?utm_source=share&utm_medium=ios_app

Rzekomy wyciek fragmentu muzyki Williamsa do TroS o wielce sugestywnym tytule początek spoilera Syn Marnotrawny koniec spoilera.

Jako że dosyć się symfoniką interesuję to się wypowiem
To nie jest utwór Williamsa.
1. Zupełny brak faktury. Czyli wszystkiego słuchamy na jednej płaszczyźnie, nie ma najmniejszej namiastki większej ilości wyraźnych "głosów"
2. Instrumentacja. I to nawet bardziej kuleje, choć nie zawsze Williams fakturą powala (Marsz Imperialny, Rey`s Theme...). Nie ma dętych drewnianych, za to nasrane jest EPICKIMI!!! skrzypcami, chórami i blaszakami. Williams czerpie wiele z klasyki przełomu XIX i XX wieku.
Dobór instrumentów dodatkowo wskazuje na to że kawałek powstał na laptopie, bo to właśnie dęte drewniane najtrudniej naturalnie odtworzyć (stąd totalny ich brak u Zimmera).
3. Tytuł. To brzmi jak fake żaden utwór z soundtracków do TFA i TLJ nie zawierał tak jawnego spoilera.

Jeśli jednak to Williams to będę głęboko rozczarowany :U

Re: Leak soundtracku

Ja się nie znam tak jak Ty, ale nawet jeśli nie jestem w stanie wyczuć czy to może być Williamsa to mam poczucie, że to nie jest styl sequeli. Generalnie muzyka w TFA i TLJ jest tworzona w dosyć podobny sposób i nawiązuje do siebie, a to brzmi jak nie z tej serii. Aczkolwiek nie brzmi źle.

Re: Leak soundtracku

SirStaniak napisał:
Jeśli jednak to Williams to będę głęboko rozczarowany :U
-----------------------

Nie słuchałeś muzyki do TFA i TLJ czy co?

Re: Leak soundtracku

Muzyka w TFA i TLJ z czysto muzycznego punktu widzenia jest tak samo dobra jak w innych epizodach, mimo że Williams nieco polazł w nową szkołę filmową.
Aczkolwiek jestem człek otwarty, może mnie przekonasz ;p

Re: Leak soundtracku

Wcześniej przy przeciekach tytułów utworów praktycznie nic się nie okazało prawdą i masz rację, że to zbyt spoilerujące. Te chórki też za bardzo nie pasują do sequeli. Niemniej, nawet w tak nędznej jakości, podoba mi się i chcę wiecej

Ja tam myślę, że w sumie legitne

Zakończenie

Jak myślicie, jakie może byc zakończenie tej sagi, o którym wszyscy gadają że wgniecie nas w fotele? Sa jakieś leaki odnośnie tej historii?

Re: Zakończenie

Ja do wszelkich spekulacji podchodzę z dystansem. Raczej sie to źle nie skończy. Po drugie... Z pewnością część wybiją. I powtórzę... Powinno być na koniec spojrzenie kilka lat po epizodzie IX. Np że Rey trenuje młodych Jedi, Poe jest zarządcą w nowej republice, a Finn np jest generałem czy kimś tam.

Re: Zakończenie

Będzie wielka space battle, Rey pokona wiadomo kogo i zostanie Skywalkerem, Kylo się poświęci w walce z wiadomo kim - czyli będzie redemption, pokażą się duchy, Resistance wygra z FO i flotą wiadomo kogo, a na końcu będzie kamerka na dwa słońca (chusteczki), i THE END.

Pure Disney i po holyłócku ma być, bo musi.

Re: Zakończenie

Zgaduje że będą albo dwa słońca albo duchy mocy, albo i nawet lepiej, duchy mocy patrzące na zachodzące dwa słońca

Re: Zakończenie

Wszyscy zakładają, że Kylo zginie. Zaskoczeniem by było gdyby przeżył Na pewno przeżyje Rey-mieliśmy już w GW kinowych zakończenie gdzie wszyscy umarli (Łotr 1) i chyba wystarczy. Na koniec musi być walka/bitwa, pytanie kogo z kim? I nie liczę na duchy mocy czy dwa słońca bo to zbyt sentymentalny i łzawy chwyt.

Re: Zakończenie

Moim jedynym oczekiwaniem odnośnie zakończenia jest kilkuczęściowy epilog ukazujący losy bohaterów, którzy przeżyją po akcji filmu. Marzy mi się widok Rey przylatującej do Canto Bight, aby wykupić z niewoli tego chłopca czułego na Moc i szkolącej nowe pokolenie Jedi.

Re: Zakończenie

Pytanie tylko skąd Rey miałaby o nim wiedzieć? Bo nie posądzam Rose i Finna o taką spostrzegawczość Poza tym każdy nowy wątek wymaga kilku scen wprowadzenia. A już teraz obawiam się , że cały ten epizod 9 będzie gonitwą przez wszystkie otwarte i nie pozamykane wątki z 7 i 8. Wyobraźnia podsuwa mi scenkę z Kabaretu Moralnego Niepokoju kiedy jeden do drugiego bohatera woła "ściaćniaj, ściaśniaj!".

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

"Dakann", którego z filmików na temat Uniwersum "Star Wars" kojarzycie, na swoim kanale YT przygotował materiał - i to bardzo dobry materiał - o "10 specjalnych umiejętnościach Mocy". Jedną z nich, którą ciekawie omówił była tzw. Burza Mocy, i wobec jej zastosowania, mimo iż jej historia opiera się głównie na starwarsowskich "Legendach", przyszła mi do głowy pewna teoria, w której Burza Mocy w filmowym Epizodzie IX Star Wars, "The Rise of Skywalker" mogłaby się sprawdzić:

Na potężne błyskawice Ciemnej Strony Mocy! W końcu zrozumiałem, wszak dotarła do mej fanowskiej świadomości pewna teoria na temat obecności gigantycznej floty Niszczycieli w dodatkowym zwiastunie do "The Rise of Skywalker". Jak widzieliśmy takowa flota zaznaczyła swą obecność na tle jakiegoś zaburzenia grawitacyjnego, nawałnicy gwiezdnej, czy innego wiru, jakby wyłaniała się z tunelu czaso-przestrzennego. Tym tunelem byłoby nic innego, jak tylko "Burza Mocy", o której wspomniał Dakann, którą to jako najpotężniejszą techniką Ciemnej Strony Mocy władał sam Palpatine! Takiego zaburzenia hiperprzestrzeni użyłby Palpatine w Epizodzie IX, aby przywołać flotę Sithów w wybrane miejsce Galaktyki, w celu zwiększenia szansy zniszczenia Ruchu Oporu i Skywalkerów, jeśli rzeczywiście za wszystko, i za Snoke`a również, on sam by odpowiadał!!... I weź tu czekaj do 19 grudnia 2019 roku! 8)

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nowe moce Rey

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/d1l2jj/msw_reys_new_powers_reys_surname_and_reshoots_for/

1. Robią się jakieś sekretne dokrętki.

2. Rey i spółka zostaną zaatakowani przez piaskowego potwora. To sprowokuje do ujawnienia się u Rey mocy leczenia, a może nawet wskrzeszania. Rey ma użyć tej mocy na owym potworze.

3. Rey i Kylo będą się siłować o jakiś statek, podczas tej akcji Rey wyprodukuje błyskawice mocy i uszkodzi ową sporną jednostkę

4. Na końcu filmu Rey znajdzie się w pobliżu domu Larsów na Tatooine i powie jakiejś kobiecie, że nazywa się Rey Skywalker.

Re: Nowe moce Rey

Ta moc z pkt 4 najciekawsza

Re: Nowe moce Rey

Mi się bardziej podoba używanie mocy uzdrawiania na różnych monsterach i podstępnych wężach.

Re: Nowe moce Rey

Re: Nowe moce Rey

Widzę, że nie muszę nic już dodawać, bo mam tak samo

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Byłam wczoraj w "Zachęcie" - obecna wystawa składa się z zestawu filmów. Niektóre z nich miały różne wątki wyświetlane jednocześnie na dwóch lub nawet trzech ekranach.

Tak sobie pomyślałam, że wobec ilości rzeczy które według przecieków mają być wciśnięte do "TROS" - może to jest jakieś rozwiązanie.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Heh, już o tym pisałem, że robią alternatywne wersje różnych scen, po czym wrzucają na Bastion jako niby-leaki, żeby paczeć na nasze reakcje. Później wytną, tam przytną, czy dokleją, i mają oskarowego gotowca. Wszystkich hejterów załatwią tym filmem, zobaczysz

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/d5i0ye/the_basic_plot_of_the_rise_of_skywalker_updated/

Tu jest podobnież dokładna fabuła aktu 1.
Tyle, że coś mi się nie zgadza.

początek spoilera Wg, przecieku Rey przypadkowo niszczy błyskawicami statek w którym jest Chewbacca, zabijając wszystkich na pokładzie. Tyle że w oficjalnym teaserze żywy Chewie stoi z ekipą oglądając wrak Gwiazdy Śmierci. koniec spoilera

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

To zależy, której wersji filmu dotyczy ten leak. Może jest z wersji z darksajdową Rey, wtedy logiczne, że ubija tam wszystkich początek spoilera włącznie z Disneyem koniec spoilera

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Wszystko się zgadza, MSW później doprecyzowało, że początek spoilera to fake death - Rey będzie myślała, że go zabiła, ale tak się nie stało koniec spoilera.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Jednakowoż stawia to w wątpliwość różne rzeczy, które Jedi Praxis tam pisze, bo z jego pierwotnej wersji wynika co innego. W innych miejscach też może popełniać tego typu przekłamania.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

JP powtórzył to samo co MSW w komentarzu:
początek spoilera It`s not fake, but it is a fake-out. Making Star Wars already covered this story detail, but Rey got the wrong ship and Chewbacca is still alive. I just don`t address it here because we haven`t gotten to that point in the story yet. koniec spoilera

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Zaczął się tłumaczyć, jak mu ludzie zwrócili na to uwagę - błąd jest oczywisty, bo wersja była niezgodna z teaserem.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Po liku z początek spoilera "Rey, Rey Skywalker" koniec spoilera pierdzielę, nie czytam już nic.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

, a ja wprost przeciwnie, z premedytacją czytam już wszystko

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

No i ogólnie dziwi mnie nieco, że aż tyle tego wycieka, na tym etapie z TLJ było wiadomo o wiele mniej, opisy lokacji, rozmyte fotki, nic o kluczowych dla fabuły forceskajpach czy martwym Snołku.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

TROS robi studio JJ Abramsa Bad Robot, dlatego wszystko wycieka tak jak przy TFA, gdzie cała fabuła była wiadoma na miesiące przed premierą.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Też mnie to dziwi. W pewnym momencie mnie nawet olśniło , że to celowo robią, takie odwrócenie uwagi i skierowanie domysłów w zupełnie inne rejony, a film będzie zupełnie inny. W sumie, pasowałoby to do Abramsa.
No ale z drugiej strony, jaka inna fabuła mogłaby być ?, przecież wszystkie potencjalne wektory miej więcej już są odkryte. Wystarczy to jako tako poskładać. Nie ma już fabularnie nic, czego jeszcze w tych leakach nie było, więc ? ...

czyżby te ostatnie newsy o kilku wersjach filmu są jednak prawdziwe ?, czyżby naprawdę Abrams wrzucał różne wersje by zobaczyć jaka jest reakcja ? ... jeśli tak, to byłby to rzeczywiście dramat tej sagi.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Nie, to nie jest prawda. Wybijcie sobie te głupoty o różnych wersjach filmu z głowy, serio. Wszystko wycieka tak jak wyciekało przy TFA, w dokładnie ten sam sposób.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Również nie wierzę w te bzdurki o kilku różnych wersjach filmu. Żadne studio nie będzie traciło czasu i pieniędzy na kręcenie alternatywnych scen tylko po to, by jakiś redditowiec bastionowicz przypadkiem nie odkrył prawdy przed premierą
Zresztą na pytanie czy redditowy leak nie jest fejkiem w dużym stopniu odpowie finalny zwiastun, który MUSI pokazać nowe rzeczy. Jeżeli Disney chce bić rekordy i odzyskać widzów, którzy nie poszli na TLJ, to bez pokazania grubych rzeczy tego nie zrobią. Muszą w końcu pokazać Iana Mcdiarmida, Hamilla, może Christensena (moim zdaniem na 100% pojawi się w filmie). Tego ostatniego wystarczy w zwiastunie rzucić przed planszą z napisami i ludzie będą mieli miętko wiadomo gdzie
Finalny zwiastun nie może być zachowawczy i nic nie mówiący tylko gruby jak kieszenie Mickey Mouse!

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Wersje filmu nie mają oszukiwać redditowiczów. Teraz sondują co się najlepiej przyjmie i taki film puszczą.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Jeśli Disney chce bić rekordy i odzyskać widzów, to musi przede wszystkim zrobić dobry film, a wcześniej pójść po rozum do głowy.
W finalnym zwiastunie wcale nie muszą pokazać Iana, jeśli już, to raczej Matta Smith`a jako Palpatina . Christensen i ludzie będą mieli hajp ? - nie wydaje mi się.
A finalny zwiastun wcale nie będzie gruby, tylko dwuminutowy z kawałkiem zdaje się. Przez 1/3 będziesz miał budowany klimat w stylu Abramsowym, reszta to kilka paro-sekundowych scenek - zapewne nowych, i z pompatyczną muzą.

Swoją drogą, to w ogóle przy TROSie jest bidnie, i jakoś inaczej a przecież to koniec tej sagi. Zwiastunowo przy TFA było o niebo lepiej.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Wyobraź sobie koniec zwiastuna - ciemność i głos Christenssena „I’m your father” - po czym ujęcie na Rey i koniec zwiastuna i tytuł. Co to by się działo?! Masakra heh xd aw filmie równie dobrze mógłby być to fragment rozmowy ducha Anakina z duchem Luke’a.

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Niezła koncepcja.
Wyobrażam sobie Hamilla i Christensena stojących ramię w ramię! Taka scena w zwiastunie byłaby niczym bomba Tallboy odkryta w Świnoujściu - szok, milion pytań bez odpowiedzi i ochota ewakuacji (ewakuacji do najbliższego Multikina). To jest tak fajno-dziwny pomysł, że pozwoliłem sobie na stworzenie mema! W stopklatce epizodu 9 ojciec i syn stoją przed imperatorem:
https://files.tinypic.pl/i/00988/9hfjcosppz80.jpg

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

Re: Epizod 9 - dokładniejszy przeciek

To jest tak dobre, że pewnie byłby to film SW na który poszedłbym najwięcej razy.

Ale dlatego tego pewnie nie dostaniemy, to za trudne dla firmy na D.

Promo updejt ?

Nie wiedziałem, gdzie to wrzucić, ale skoro w tym temacie lecimy już ze wszystkim , no to wrzucam.

Zaprzyjaźniona z oficjalną - SWNN, podaje nowe obrazki, do zdaje się nadchodzących puzzli TROS . Zwracają uwagę fajnie przedstawieni Renowcy, oczywiście w bojowych pozycjach.

- https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/09/Art_04.png

- https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/09/Art_03.png

Dalej jest ciekawiej, bowiem jest nowa wersja znanego plakatu promocyjnego, tego z początku roku. Jednak w tej wersji obcego Klaud`a, zastąpiła Rose Tico. Ciekawe ... może go jednak usunęli z filmu ?

- https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/09/Pillow-1-768x801.jpg

Linkuję : https://www.starwarsnewsnet.com/2019/09/the-rise-of-skywalker-images-of-upcoming-retail-items-give-us-a-new-look-at-the-knights-of-ren-and-our-main-cast-of-characters.html

Re: Promo updejt ?

Rose bardziej zasługuje na miejsce na plakacie niż jakiś nowy glut.

Re: Promo updejt ?

Oczywiście. Pomyłką było, że w ogóle jej tam nie było.

Re: Promo updejt ?

Teraz będzie mocnie, ale znim ktokolwiek ze SWNN zobaczył ten obrazek, to Wy już go widzieliście, a przynajmniej jego część Rycerze Ren na początku mojego aktu I.


Dostaliśmy to zdjęcie jakiś czas temu, bo pewnie pochodzi od jednego z polskich producentów, ale nie było okazji, aby opublikować całe.

Re: Promo updejt ?

Ha !, wiedziałem, że gdzieś już to widziałem

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To musi być fejk. Mike Zeroh w swoich shocking news nic o tym nie wspominał

Sith troopers

re

Uwielbiam te niby przecieki. Moim zdaniem większośc to jakies tam teorie lub jakiś tam niby informatorów.

Akt II

JediPraxis właśnie zaprezentował akt II TROS: https://old.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/d7bshe/the_basic_plot_of_the_rise_of_skywalker_updated/

To nie są żadne niby-przecieki - taka jest właśnie fabuła tego filmu. Jeszcze akt III i będziemy mieli dokładny opis tego, jak zakończy się saga.

Muszę przyznać, ten film wzbudzi chyba jeszcze większe kontrowersje niż TLJ.

Re: Akt II

Heh, to nawet nie jest kontrowersyjne to jest zwyczajnie do d*py

Re: Akt II

A było nie czytać. Mówiłam.

Re: Akt II

Hmmmm, mnie się w sumie podoba początek spoilera Hux, wujek Kallus jest taki dumny! koniec spoilera

Re: Akt II

Akt drugi,

czyli Kylo z Rey forcebondują na dobre, "Resistance" jest zajęte "daggerowymi" inskrypcjami. W międzyczasie Poe i reszta wesołej kompanii kradną Falcona, kiwając przy tym Huxa ... #matkojedyna. Kylo się dowie i będzie miał wqrf. Koniec Huxa. Destroyery z mini-gwiazdami na pokładzie niszczą Khijimi. Albo jeden destroyer, w końcu - TAKA MOC !. A tymczasem wnuczka wiecie-kogo nurkuje w resztkach DS2. Nagle zjawia się Kylo i mamy super-duel przy widowiskowych okolicznościach przyrody. Mary Sue załatwia emo-Kylo dziurawiąc go saberem, po czym uzdrawia go nową mocą, krzycząc mu w nos, że nie przejdzie na dark side ! - ale gupia. Dialog niczym Luke w Ep5, a nawet jeszcze lepiej.
Tymczasem do pokonanego i powalonego Kylo przybywa ghost-Han, i namawia go na light-ścieżkę. Dark-Kylo mówi ok. Koniec aktu drugiego ...

ależ to będzie kicha

Re: Akt II

Ale w ten sposób można opisać każde Gwiezdne Wojny i skwitować - do dupy

Re: Akt II

No nie. W OTe i PTe miało ręce i nogi. Nawet wtórne TFA miało kończyny. Tu się zwyczajnie rypło po rajanowym TLJ. Pustkę trzeba było czymś zapełnić, stąd i Palpatine.

Re: Akt II

Nie czytam tych wymysłów i nie podniecam się nimi

Re: Akt II

Z tego wszystkiego, to chyba faktycznie tylko fanki Rudego będą jakoś usatysfakcjonowane, choć pewnie parę łezek poleci, ale jak tak to rozwiążą to będzie to całkiem sensownie (Filoni, ucz się). Reszta... well, zobaczymy

Re: Akt II

Ale to nie ma być żadne "nawrócenie", tylko ma sabotować na złość i szkodę Kylo xD

Re: Akt II

To zdecydowanie lepiej, nie żadna klisza i coś z pogranicza kiczu, tylko motywacja głęboko leżąca w charakterze postaci. Dlatego powinno się podobać.

Re: Akt II

Było nie narzekać na Johnsona. Teraz to dopiero będzie. Brakuje tylko Iron Mana z ekipą z jednej, i przeteleportowanej Ciri z drugiej mańki.

Diabelski młyn bez trzymanki się zapowiada.

Re: Akt II

To właśnie Johnson tak spie*dolił TLJ, że teraz z gówna bata nie ukręcisz. Od początku, brak pomysłu na całą trylogię i to będzie widać po seansie TROS. Jak dla mnie te filmy są w zasadzie o niczym.

Re: Akt II

A wcześniej Abrams spier**** TFA.

Arndt napisał zarys całej trylogii i co zrobiono? Wrzucono to do śmietnika i improwizowano z filmu na film. Pamiętam też, że Johnson po TLJ napisał też zarys do TROS. I co? I Abrams go spuścił w kiblu. Prze takie akcje wszystkie te filmy są w uj niespójne.

Re: Akt II

Nie wnikając kto, co, gdzie, widać wyraźnie, że tak się nie da. Ja naprawdę życzę Abramsowi, żeby tym filmem zamknął usta wszystkim krytykom - w tym i mnie. Życzę, by ten film zwyczajnie się udał, by fabularnie, dialogowo to wszystko ładnie się spięło i zakończyło odpowiednio. Już nawet nie wnikając co tam w tych leakach jest, i czy w ogóle się sprawdzą w większości.

Mam też nadzieję, że Disney pójdzie po rozum do głowy, wyciągnie odpowiednie wnioski, i kolejna trylogia będzie od początku do końca zapięta na ten przysłowiowy ostatni guzik.

Re: Akt II

Po TFA dało się uratować to jeszcze. Wystarczyło nie robić parodii Imperium

Re: Akt II

Zaczęło się od tego, że Abrams napchał tajemnic i niedomówień do TFA, robiąc przy okazji produkcję słusznie krytykowaną za wtórność, po czym nie chciał zrobić kolejnej części.

TLJ owszem nie rozwiązuje wszystkich tych wątków, ale ma swoje zalety, np. jest bardziej oryginalne, a każda postać została jakoś tam rozwinięta - można się kłócić, czy źle czy dobrze, ale każdy miał swoje 10 min i zaliczył level rozwoju.

No i teraz - o ile te przecieki są prawdziwe - zapowiada się galopada akcji w której oprócz rozwiązania swoich pierwotnych zagadek Abrams chce jeszcze wcisnąć stado nowych wątków i postaci, kosztem cofnięcia bohaterów w rozwoju, albo przesunięcia ich do tła.

Mam szczerą nadzieję, że to jednak będzie miało jakiś sens, zamiast być karuzelą efektów specjalnych.

Ekipa w wywiadach opowiada, że film jest satysfakcjonujący i pozytywny, z przecieku wyłania się opowieść dość depresyjna.

Nie wiem jak inni, ale ja nie mam specjalnej ochoty na smętnawy koniec, w którym poharatana emocjonalnie bohaterka zostaje samotnie na placu boju i zostaje jej tylko urządzanie pogrzebów ważniejszych postaci, bo wszyscy albo umarli/zginęli, albo zostali przeniesieni do tła.

Re: Akt II

To, że TFA zostawiało z pytaniami to nic złego, bo w końcu od czego są następne filmy? Tu problemem jest TLJ, bo w nim się nic nie rozstrzygło, a ewentualne odpowiedzi na pytania nie były definitywne, wszystko zależy od interpretacji widza. Dlatego nie ma teraz problemu wyciągnąć Palpiego z kapelusza czy zrobić z Kylo Sitha.

Ekipa nie powie, że ich film jest chu****, mi za komentarz wystarczy pusty twitter Abramsa, który założył jakoś pod koniec 2017, zapewne też po to, żeby jakoś ten film promować, a wrzucił tylko początek i koniec zdjęć. Odnoszę wrażenie, że on chce mieć jak najmniej wspólnego z tym filmem.

A przecieki są prawdziwe nie tylko dlatego, że tworzą w miarę wspólną całość z samymi wypowiedziami twórców, lecz, z biznesowego punktu widzenia, to zapowiada się idealnie skrojony produkt pod gusta jak najszerszego grona odbiorców. Będziesz miała nasrane wszelakiej akcji, o starego widza, który jeszcze wierzy w sw, zawalczą Palpim, Landem i jeszcze wyeksploatują Hana, a nowy widz dostanie swoją silną bohaterkę, przy której Carol Danvers się schowa do kąta oraz zadbają o reprezentację. No i przy okazji zrobią dobrze bendemptionistom, bo zrobią mu bieda odkupienie.

Re: Akt II

Cud, miód i orzeszki. Się zgadzam

Re: Akt II

-o starego widza, który jeszcze wierzy w sw, zawalczą Palpim

Jeżeli to miał być żart, to nieśmieszny bardzo.

Kto umarł, ten nie żyje. W EU owszem, był palpcio wiecznie żywy, klonowany, ale Dark Empire to nie jest creme de la creme Legend, bynajmniej.

PO TLJ, które mi się, i owszem, podobało, miałem nadzieję że pójdą w zagrożenie z innych rejonów, na co wskazywała budowa parku, powiazanie Batuu z książkami o Thrawnie, Thrawna z serialem, i jeszcze na dodatek powiązanie tego z całkiem udanymi książkami o Vi i Kardynale. Teraz wychodzi (chciałbym się mylić bardzo, ale jak pisał wyżej Luke S - tym przeciekom niestety można wierzyć) że książki sobie, park sobie, seriale sobie a KK sobie, nikt nad niczym nie panuje ale, patrzcie, damy wam Palpiego i cieszcie się. I jeszcze dostaniecie biedaBendemption i będzie fajnie. No zaspokoimy każdego a duch Anakina będzie rzygał tęczą

Nie, pani KK, tak to nie działa - w mieście Nancy sobie wymyślili taki tramwajo-buso-trolejbus - jeździ po szynach, jak nie ma szyn to jeździ jak trolejbus a jak nie ma linii to jak autobus na silniku. Teoretycznie super rozwiązanie "do wszystkiego", praktycznie nie jest to najlepszy z pomysłów, mówiąc delikatnie.

Wychodzi na to, że z całego filmu najlepszy watek dostanie Rudy, konsekwentnie prowadzony od początku do końca, choć tu też gdyby dali mu przeżyć i dalej nienawidzić wszystkich, mieliby materiał na kolejne filmy czy seriale, no ale oni tam za bardzo nie myślą...

Re: Akt II

Yup, jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.

Mnie wersja odkupienia w której Benek - świeżo wyzwolony od Snołka radośnie pakuje się pod but Palpiego, tylko po to, żeby zaraz potem stracić wszystko, pożałować za grzechy przez dwie sekundy i umrzeć (jako dziewica ) ratując wredną babę która go cały czas wykorzystuje i bije... to już bym wolała, żeby został zły i osiadł gdzieś jako terrorysta, niczym Maul.

Zrobienie z Rey wściekłej wariatki nie spełni oczekiwań co do silnej postaci kobiecej.

Wyjaśnienie pochodzenia Rey jest fatalne (że niby rodzice z miłości sprzedali ją Pluttowi), a mordercy nie chciało się poszukać dzieciaka, we wiosce gdzie mieszka 100 osób na krzyż.

Wątek ze sztyletem - zbędny, skoro i tak zdobyty sprzęt zostaje zniszczony.

Kolejna super broń niszcząca planety - olaboga, no po co.

Rycerze Ren - niby są, jako mięso armatnie w tle.

Reklamowana Zorri pojawi się na ekranie na 5 min.

Finn i Poe na przyczepkę do przygód Rey, równie dobrze mogliby zostać w domu.

No nie, to nie brzmi fajnie.

Re: Akt II

Brzmieć może jakkolwiek, to opis fabuły z czwartej ręki, a na ekranie może grać.

Re: Akt II

Odnoszę się do przecieku, tak jak on się prezentuje na Reddicie. Jak zajrzysz do tamtego wątku, to zauważysz, że zdecydowanie nie wszystkim się podoba.

Osobiście mam nadzieję, że przeciek jest w dużym stopniu mylny, ponieważ jest tego za dużo i za szczegółowo.

https://swshadowcouncil.com/2019/09/12/star-wars-leaks-a-film-industry-perspective/

Przy TLJ przecieki polegały głównie na szpiego-fotkach od ciekawskich fanów i analizie oficjalnych materiałów, plus jakieś pojedyncze sceny, a tu masz nagle szczegółową fabułę i to poukładaną po kolei.

Re: Akt II

On nie jest mylny, zapewniam. Wszystko wyciekło tak jak przy TFA (gdzie fabuła znana była już na miesiące przed premierą), bo film robi studio JJ Abramsa - Bad Robot i to stąd pochodzą przecieki. TLJ robił wyłącznie Dinsey - Buena Vista. Oczywiście, będą pewne różnice (tak jak Kylo miał odciąć rękę Finnowi), ale co do zasady taka będzie fabuła.

Re: Akt II

Fabułę TFA wyniósł z zemsty zwolniony pracownik.

Re: Akt II

Że co? xD To nie był żaden "jeden pracownik".

Ale ja nie będę do niczego przekonywał, zobaczysz w grudniu, że to wszystko prawda xD

Re: Akt II

Coś z tego pewnie się wydarzy. Część wytną, część będzie, ale w innym kontekście itd.

Przed TLJ też sobie ludzie m.in. z MSW poskładali fabułę z przecieków, po czym się okazało, że większość źle.

Np. Finn miał spotkać na Canto jakąś panią, potem z nią uciekać, a potem ona go miała zdradzić. Luke też miał być w kasynie i walczyć z kimś. Rycerze Ren mieli zaatakować wyspę Luka, Kylo miał spalić drzewo i walczyć z Rey, Rey miała wpaść do wody i walczyć z morskim potworem i takie tam.

Wyszło na to, że ktoś coś widział, ktoś coś słyszał, a resztę sobie dośpiewali. Teraz może być podobnie.

Re: Akt II

Przeca Rey nie jest wścieknięta nawet, gdy jest. Nawet, gdy niby sięga po ds to jest ls Gdy nawet jej się coś nie udaje to ostatecznie wychodzi na dobre. Małym palcem będzie ciskać błyskawice, kciukiem leczyć, a fakulcem tworzyć życie. I że będą wpychać Finna i Poe, gdzie tylko się da (i przez to do minimum ograniczą Finna i Rose) też mnie zupełnie nie dziwi.

Re: Akt II

Finster Vater napisał:
Jeżeli to miał być żart, to nieśmieszny bardzo.
-----------------------

Po TROS spodziewam się tylko, że będzie nieśmiesznym żartem, więc może mi się za bardzo udziela Bynajmniej nie miałam tutaj na myśli kogoś Twojego pokroju, kto się SW dość mocno interesuje, nie chodzi mi tu o żadnych fanów, lecz o szersze kręgi widzów, które robią box office. Takich, co to w tym `77 się zachłysnęli i wspominają z nostalgią, ale ich nic poza tym nigdy nie interesowało. Lub ci młodsi widzowie prequeli. Poprzestali tylko na tym i to ich kręci. To jest target. Zaliczyłabym do tego mojego ojca, który TFA skomentował tylko "to już nie to", mimo, że najbardziej lubi ANH xD Jemu nie będzie robiło jak i dlaczego wróci Palpatine, ważne, że będzie i to mu wystarczy. Tak samo jak wystarczy mu, że Lando po prostu będzie, Leia pomacha gwiezdną szablą i będą dwa słońca na końcu (które chyba przegapił w TLJ). To, co się będzie działo z nowymi postaciami, czyją córką lub nie się okaże Rey - będzie mieć gdzieś. Dlatego robią to, co robią. Oni wiedzą, że nie są w stanie już odzyskać zaufania części widowni, więc niespecjalnie się przejmują tym, czy to będzie miało ręce i nogi, jeśli sięgnięcie po najprostsze rozwiązania da o wiele lepsze efekty. A młodsza publika dostanie swoją kolejną silną kobietę-ikonę, kolejną kobietę i kobietę of color. Przepis na sukces Przyznam się, że po śmiechu Palpka w trailerze też byłam uradowana, natomiast patrząc w jak idiotyczne rejony to idzie w tych przeciekach to mogli sobie darować i już serio zrobić z Kylo tego głównego złego do końca, skoro jeszcze mają mu zrobić tak żałosny koniec.

Re: Akt II

Nie podobają ci się te trzy kobiety ikony of kolor silne w starłorsach? No jak możesz?

Ale na serio, z tym Palpkiem to chyba przegięli, i to nie tylko dla takich jak ja, ale dla takich właśnie zwykłych, bo jednak jak umarł to nie żyje. Lando niech będzie, żyje więc spoko, najlepiej jak z Kaszą Ale na co ja liczę...

I tylko taka refleksja okólna, że po kiego oni te Legendy kasowali? - mogli zrobić trylogię, zaczynając tam gdzie się Legendy skończyły - jak Anka ucieka po tym spotkaniu z ludźmi abnegata Niebochoda. Mieliby dokładnie to samo co mają teraz - świetną babkę która ma przodka sitha Darth Caedusa syna Hana i Lei, mieliby Imperatorową władającą mocą mieczykiem silną babkę [TM] też zresztą potomkinię Hana i Lei, Mieliby mentalnego dziada wąchacza deadsticków Skywalkera i Ducha Luka w pakiecie, i jeszcze seksowną złą Women of Color (co prawda czerwoną, ale kolor jest kolor) i na dodatek obcą z którą ów Skywalker miał incydent seksualny. Czyli prawie jak teraz. No masa fajnych postaci. Tego nie mogli by zepsuć. Chyba.

Chociaż, może lepiej nie... Może lepiej niech się od Ani trzymają z daleka?

Re: Akt II

Evening Star napisał:
Oni wiedzą, że nie są w stanie już odzyskać zaufania części widowni.
-----------------------

Tych których stracili w maju 2014 na pewno. Co do reszty - wystarczy że zrobią coś co ma sens. Ja zamierzam oceniać to co zobaczę w grudniu

Re: Akt II

Miało być "spójną całość". No i jeszcze zakończenie będzie bezpieczne, choć w filmie będą się działy cuda-wianki. Taki finał wyciągniety wprost z arkusza Excela.

Re: Akt II

Czy ja wiem? Można odnieść wrażenie, że ludzie nie są tym specjalnie zachwyceni.

Ogólnie to nadal nie rozumiem, czemu nie mieli tej historii rozpisanej od początku do końca na samym początku. Chyba że jednak mieli i wszystko idzie zgodnie z planem.

Np. żywy Palpi musiał być w planach, bo wskazują na to książki. Jakkolwiek absurdalnie ten żywy Palpi brzmi.

Skoro to mieli, to po co całe mieszanie z rodzicami Rey np. Zaczynam się obawiać, że będzie jak z "Grą o Tron". Oby nie.

Re: Akt II

Ludzie, którzy obecnie śledzą leaki to mniejsi bądź więksi pasjonaci czy jak kto woli fani. Fani to nie główny target, ich zdanie jest niewiele warte. Trochę krwi napsują i tyle. Granie wątkiem rodziców Rey, jak widać po przeciekach, miało sens, bo to się może okazać największym twistem. Po co jednak dorabiać tę pierdololo otoczkę, że jest taka super, mimo, że nie ma pochodzenia i brnąć w to na każdym kroku, jeśli ostatecznie z tej narracji niewiele zostanie? Nie mam pojęcia. Myślę, że GoT przy tym to będzie pikuś.

Re: Akt II

Może pojadę po bandzie, ale czy przypadkiem Rey nie miała być (by K.K) kobiecą wersją nad-Luke`a ?. Czy to nie był pomysł K.K byto kobity dźwigły te starłorsy i zajarały nimi młode pokolenie ?. Tak mnie się coś zdaje, że tak to wygląda-ło.
Konsekwentnie taki wizerunek superlaski był budowany, a po przeciwnej stronie wiadomo - same loosery, bo looser Luke, emo-dzieciak Kylo, Hux-pośmiewisko, i again Kylo-looser o ile potwierdzi się to co w leaku dotyczącym sceny gdzie początek spoilera Rey przebija go na wylot mieczem, po czym uzdrawia, bo się gdzieś po drodze tego nauczyła ... nooluuudzzie koniec spoilera

Sama pierdo-lolo otoczka jest właśnie ważna, przekaz, a że z narracji niewiele zostanie - who cares ?

Re: Akt II

Nie spoileruj mi!xD Hm, czy to nie KK jest autorką słów, że Moc jest kobietą?

Re: Akt II

Tak serio to nie zgadzam się z tym, że Rey jest takim badassem, jak niektórzy ją malują ani tym bardziej, żę jest taka krystaliczna. To nam próbowali sprzedać w jej komiksie lub chcą sprzedać ostatecznie w TROS.

Re: Akt II

Palpatin był w planie B, co sami gdzieś przyznali, chyba na Celebration to było. Jeśli mieli go w szufladzie jako opcję, to zakładam, że z całą sagą tak było. Mieli szufladki różnych pomysłów i wyciągali, próbując poskładać w jakąś całość jak puzzle.

Re: Akt II

Asfo napisał:
Czy ja wiem? Można odnieść wrażenie, że ludzie nie są tym specjalnie zachwyceni.

Ogólnie to nadal nie rozumiem, czemu nie mieli tej historii rozpisanej od początku do końca na samym początku. Chyba że jednak mieli i wszystko idzie zgodnie z planem./.../

-----------------------

Rozpisać to trzeba umieć.

Re: Akt II

Nawet się uśmiałem parę razy. Plus.

Czyżby... powtórka z rozrywki? :DDD

Re: Czyżby... powtórka z rozrywki? :DDD

To jest fake...

Re: Czyżby... powtórka z rozrywki? :DDD

Nie zabieraj mi marzeń!

Re: Czyżby... powtórka z rozrywki? :DDD

heh ale zajeb...fake, ktoś miał oryginalny pomysł, co w rodzinie to nie zginie

Taka o, licencjonowana koszulka z Suprim Liderem

Re: Taka o, licencjonowana koszulka z Suprim Liderem

Meh, ja już jestem tak wybredny jeśli chodzi o to co na t-shirtach, że muszę je sobie sam projektować . Te z napisem "devil inside", to moje ulubione

Pablo H o Imperatorze

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/d7kah6/pablo_hidalgo_palpatine_did_not_have_any/

Wg. Pablo Hidalgo Palpatine w kanonie nie ma dzieci. Aczkolwiek jak wskazują niektórzy, to że do tej pory w kanonie ich nie miał, nie znaczy, że nie zacznie mieć.

Re: Pablo H o Imperatorze

Zawsze mnie dziwi szukanie odowiedzi u Pablów czy innych Mattów, skoro wiadomo, że i tak nic nie mogą napisać. I ten argument już jest inwalidą, bo Pablo sam później to dodał, że coś nie jest kanonem do czasu pojawienia się nowego, kanonicznego materiału, posługując się przykładem Boby.

Re: Pablo H o Imperatorze

No przecie to właśnie napisałam, to że teraz w kanonie czegoś nie ma, nie znaczy, że za chwilę się nie pojawi.

Taka odpowiedź, która na nic nie odpowiada.

Re: Pablo H o Imperatorze

Mi tylko chodzi, że za chwilę sam on w ten sposób doprecyzował.

Re: Pablo H o Imperatorze

Czy Imperator w kanonie w ogóle istnieje po Endorze?
(TROS jest przed premierą więc na razie nie jest częścią kanonu)

Re: Pablo H o Imperatorze

Może by go jeszcze zapytać, żeby cały film streścił, przecież wiadomo, że nie powie on nic co by zdradziło fabułę nadchodzącego filmu

re

Powiem tak.. Czy naprawdę epizod 8 [pomimo dośc zwartej akcji, dzięki czemu film ogląda się ok] musiał tak namieszać??? Nagle się może okazać, że dziadek będzie walczyć z wnuczką. Ile w tym prawdy, że duchy Bena i Yody miały pomagać Lukowi w części VI, tylko technika wtedy nie była taka jak dziś... To z Ossusa akurat. Jestem juz strasznie zmieszany.

Bulls*it te leak`i

Po przeczytaniu aku I oraz II - nie wierzę w te leak`i - nie wierzę, że scenariusz mógł wyciec.

Pojawia się za dużo wątków, i mam nieodparte wrażenie że to wszystko zostało napisane (a raczej dopisane) do tego, co widzieliśmy w trailerach.

Rey wnuczką Palpatine? How? Przecież to brzmi niedorzecznie.

Myślę, że martwimy się tutaj sporo na zapas.

Wyciek.

Wyciec to mógł komuś chyba tylko mózg jeśli uwierzył w te brednie!!!

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

I mamy wierzyć że początek spoilera Benek umarł na skutek wpadnięcia do dziury? Właśnie wypuścili dwa, a licząc z tym o Huxie - trzy komiksy w których Kyluś ćwiczy spadanie. koniec spoilera

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Obviously zmyła dla ludzi, którzy nie czytają komiksów

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

No i mamy wyjaśnienie tytułu. He will rise.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Polski tytuł powinien brzmieć "Skywalker: Uniesienie" ;-P

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Skywalker - wniebowzięcie. Fanek.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nope. Skywalker - wzwód. Fanów.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wyciek JediPraxis z aktu III

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/dafpm8/the_basic_plot_of_the_rise_of_skywalker_updated/

Niniejszym czekam na serial o Mace Windu.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

LOL

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jeśli się potwierdzi, to słaby finał słabej trylogii. Zmarnowany potencjał

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jak już wspominałam wcześniej początek spoilera Benek ginący na skutek wpadnięcia do dziury brzmi absurdalnie. Jeśli Maul przeżył i Palpek przeżył, to zgon Benka w powyższy sposób jest kompletnie niewiarygodny. I jeszcze te trzy ostatnie komiksy, we wszystkich trzech Benek skądś spada - raz przeżywa katastrofę statku i jeszcze ratuje Huxa, dwa - Snołk nim rzuca w przepaść, trzy - zeskakuje z transportera prosto w paszczę bestii i się wydostaje z jej brzucha wycinając dziurę od środka koniec spoilera JJ Abrams musiałby być idiotą, żeby tak to rozwiązać.

Ten fragment z wyławianiem statku Luka i że Rey niby tym odlatuje - Luke zrobił sobie drzwi do chatki ze skrzydła tego pojazdu, a potem wrak leżał 5 lat na dnie morza. Nie ma opcji, żeby to poleciało.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Z X-Wingiem to jest sama wisienka na torcie tego leaku

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Dokładnie tak samo myślę ...

początek spoilera Śmierć Bena Solo w tak "prostacki" sposób jest nie do przyjęcia i zaakceptowania. Budowanie tej postaci przez 2 filmy tylko po to, aby zginęła w 5 sekund lub nawet szybciej jest wręcz śmieszne. Dużo wybaczyłem epizodowi VII i VIII, ale tego już bym nie zdzierżył... koniec spoilera

Jak dla mnie cała ta "końcowa akcja" zapowiada się na jakieś 30 sekund filmu - mianowicie: początek spoilera 1) Wchodzi Rey i spotyka Palpatina, 2) Wchodzi Ben i od razu "wychodzi", 3) Palpatine zostaje pokonany i Rey wychodzi. 4) Koniec filmu. Mógłbym zrozumieć, że Ben umiera na skutek jakiś obrażeń czy coś, że przed śmiercią rozmawia jeszcze z Rey - a tu po prostu mamy hop i cześć ... NIE DO PRZYJĘCIA koniec spoilera

Cała ta końcówka początek spoilera w tej sali z Palpatinem koniec spoilera brzmi tak niewiarygodnie płytko, że fabuła z epizodu VII i VIII to przy tym mały pikuś ...

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jeśli chodzi o Rey na wyspie - nie kojarzę, żeby ktoś meldował obecność ekipy filmowej w tamtym miejscu.

Dziwnie brzmią te wszystkie duchy, których jest za dużo i wyręczają żywe postaci we wszystkim.

O ile coś z tych przecieków może się sprawdzić, to mam silne wrażenie, że JediPraxis sobie dosztukował fabułę do fragmentarycznych przecieków, czy tego co wiadomo na podstawie teasera, według swoich ulubionych teorii.

Przecieki MSW są co prawda podobnej treści, ale dużo bardziej fragmentaryczne, bez przyjmowania założeń co postać myśli i co z danej sceny wyniknie.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Oni zostaną zlinczowani za tę fabułę

Ciągle uważam, że na ekranie może to być bardzo intensywny i emocjonalny, dobry film, ale jak patrzy się na suche fakty, to prezentuje się to bardzo kontrowersyjnie.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Na ekranie będzie to świetnie wyglądać, co zresztą już na tych kilku ujęciach z zajawek było widać. Szczególnie fajnie wyglądała ta krótka scena walki pomiędzy Rey a Kylo na szczątkach DS2. W ogóle zakładam, że będzie nawet epicko w paru dłuższych momentach, zapewne tych kluczowych dla filmu. Na pewno ostateczna bitwa pomiędzy dwiema flotami zrobi wizualne wrażenie, całkiem możliwe, że będzie to najlepsza scena sagi, a kto wie, być może najlepsza space battle całej sagi ?. Podobnie i pojawienie się Sidiousa i to co w leaku dotyczącego tej sceny, całościowo.

Natomiast to, jak się czyta, wygląda jednak źle. Chciałbym, by ostatecznie nie miało to miejsca, no ale ...

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A jak to się ma w porównaniu do GOT?

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Powiedziałabym, że porównywalnie źle, jeżeli chodzi o drogę i charakter postaci.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wolę nie czytać tego całego tematu, bo nie daj Boże któryś przeciek się sprawdzi i dopiero będę bardzo rozczarowany. Co będzie to będzie więc po co się denerwować przypuszczeniami, lepiej pójść do kina najlepiej na IMAX i pozytywnie się zaskoczyć lub nie, o to właśnie chodzi z klimatem w kinie, człowiek płaci te 30zł za niewiedze i zaskoczenie i tak powinno być.

Empire - nowa fotka

https://www.empireonline.com/movies/news/star-wars-rise-skywalker-rey-kylo-ren-complicated-relationship/

"Speaking to Empire in the world exclusive Star Wars: The Rise Of Skywalker issue, co-writer Chris Terrio opened up about the complex bond between the trilogy’s Force-sensitive duo. “Some of the most interesting scenes in The Last Jedi are the conversations between Rey and Ren,” he said, noting the different side of Ben Solo that Rey is able to tap into. "We’ve tried to pick up that complicated relationship that really has been present ever since the interrogation in Episode VII. When Ren takes off his mask, there’s a nakedness about him with Rey that he doesn’t express to anyone else. Rian developed that in fascinating ways and we’ve been able to develop it even further.”

Opis i fotka kompletnie nie pasują do opowieści JediPraxis.

Re: Empire - nowa fotka

Eee, a dlaczego niby to nie pasuje? Przecież on nie zaprzeczał temu, że ich relacja będzie kontynuowana (zresztą to logiczne?) i że fb będą rozwijane.

Re: Empire - nowa fotka

Zaprzeczać, nie zaprzeczał, ale w jego wycieku ciągle się leją i tyle - zero romansów a potem nikt nie jest ani trochę smutny.

Natomiast na fotce jest coś, co się w tym arcyszczegółowym wycieku nie pojawia, czyli Benek w hangarze robiący jakieś czary-mary - ludzie podejrzewają, że próbuje powstrzymać statek przed odlotem - co wg. JP ma się wydarzyć, ale na pustyni a nie na statku.

Re: Empire - nowa fotka

Ale z tego też nie wynika, że to będzie romans. Bo użyli takich, a nie innych słów? Co do różnego otoczenia to już wiemy, że fb pozwala na interakcje z różnych miejsc. Może to koniec flasz fajta. Może coś zupełnie nieznaczącego.

Re: Empire - nowa fotka

Mowa jest o rozwijaniu relacji pokazanej w TLJ.

W leakach nie ma żadnej, skaczą sobie do oczu przez 2/3 filmu, początek spoilera potem Benek robi za bateryjkę i znika w dziurze. Nawet jego martwi krewni wolą pomagać Rey w czasie gdy on sobie tam spada. koniec spoilera Koniec.

Dlatego skłaniam się ku opinii, że JediPraxis ma w najlepszym wypadku tyle samo racji, co MSW przed TLJ.

Re: Empire - nowa fotka

Pogódź się w końcu, że te przeciek jest prawdziwy - zaakceptuj to, będzie Ci łatwiej żyć xD

Oczywiście coś się może jeszcze pozmieniać, szczególnie co do zakończenia, tutaj łatwo mogą poprzestawiać pewne rzeczy.

Re: Empire - nowa fotka

Zabiorę piersiówkę do kina.

Re: Empire - nowa fotka

Relację w TLJ możesz obrócić w cokolwiek, bo tak to pokazali. Może im zwyczajnie chodzić o to, że Rey jednak nie położy na nim laski, zawróci go i wpisze se do cv i tyle. Do tego wystarczy to, co jp pisał.

Re: Empire - nowa fotka

Przecie ona w tych leakach kładzie na nim laskę.

Re: Empire - nowa fotka

Jednak ostatecznie początek spoilera po przedziurkowaniu go wskrzesza i może się przez to instant odkupić koniec spoilera.

Re: Empire - nowa fotka

Robi to początek spoilera żeby mieć czyste sumienie i nie być jak on, a potem kradnie mu furę i odlatuje. koniec spoilera Czyli kładzie laskę. I w sumie nie dziwne, biorąc pod uwagę, co on tam wcześniej wyprawia.

Potem początek spoilera już poprawiony Benek wbija galaktyce gwóźdź do trumny energetyzując Palpka i zaraz potem przepada na zawsze koniec spoilera co czyni jego odnowę moralną bezprzedmiotową.

Tymczasem nasza panienka początek spoilera nawet okiem nie mrugnie, że jej forcezbondowany partner odwalił kitę (chociaż powinna od tego oszaleć) i ni z gruszki ni z pietruszki ogłasza że nazywa się Skywalker (może jednak oszalała) koniec spoilera.

I to ma być to pozytywne, satysfakcjonujące zakończenie po którym rodziny z dziećmi będą szczęśliwe i kupią mnóstwo laleczek.

Re: Empire - nowa fotka

Nie czytam już, bo nie wiem na co trafię.

Re: Empire - nowa fotka

Każdy może być Niebochodem, o to chyba biega Łukaszfilmowcom?

Re: Empire - nowa fotka

Wiesz, ja nie jestem jakaś wymagająca publiczność. Ale już bez przesady, tego to nawet ja nie zniesę.

Re: Empire - nowa fotka

To co ja mam powiedzieć

Re: Empire - nowa fotka

Mi to bardziej przypomina scenkę ucieczki Rey, Chewbacci i C-3PO z pokładu Star Destroyera. Zaraz potem Kylo zabija Huxa.

Re: Empire - nowa fotka

O to,to !.

NO Reylo

Re: NO Reylo

Już to wrzucałeś kiedyś xD I nie, to niczego nie zamyka

Re: NO Reylo

Cały świat tym żył ! , jęk pękniętych serc słychać było po całej sieci ...
Ale poważnie, bardziej już się nie da zasugerować - nie mówiąc niczego, że ReLo NIE będzie
Oczywiście, rozumiem i szanuję zdania odmienne w temacie

Re: NO Reylo

Jeśli ktoś nie słuchał do końca to może mu coś pękło, nie wnikam I serio, ona tutaj nic nie przekreśla. To w ogóle jedna z jej lepszych odpowiedzi na pytanie, tak przy okazji. Dobrze zagrane

Re: NO Reylo

Nic nie pękło u ktosia ! ... i prawda, że to jedna z lepszych odpowiedzi, i że dobrze zagrane. Mamy bowiem od razu ciach :

- "I can`t really get behind it, in a personal way."

po czym, lek na uspokojenie, głównie prowadzącego wywiad :

- "Well maybe there’s redemption, who knows?"

Zgadzam się też i z poniższym, że gdyby teraz chcieli zrobić ten romans, to musieliby go robić przez pół filmu. Drugie pół, poszłoby na tłumaczenie - dlaczego, skąd, i jak w ogóle ?

Re: NO Reylo

Ona tak bardzo personal nie może tego przełknąć, że po TFA na swoim personal offisial koncie na insta lajkowała i pozytywnie komentowała reylo arty A nie musiała, bo to nie był czas na promocję filmu, bo ten już wyszedł. Także tak, dobrze zagrane Połowa, żeby zrobić dobrze, jak po łebkach to nie potrzebują tyle. Niemniej, przy tylu wątkach i takiej masie rzeczy, która ma się w tym filmie wydarzyć to nie widzę miejsca, więc jak coś ma być, ale byle jak to lepiej wcale.

Reylo, why not?

Niech sobie będzie to Reylo, jak to sensownie zrobią i wcześniej zabiją Kylo Rena, ale żadnych Palpatinów wiecznie żywych, jedna mumia w mauzoleum wystarczy.

Re: Reylo, why not?

Poza tym, że liki to przekreślają to jest jeden problem. Żeby to zrobić sensownie, dobrze i jeszcze happy (bo inaczej nie uznaję) to pół filmu by musiało byc reylo. Nie wydaje mi się.

Re: Reylo, why not?

Mi się akurat wydaje sensowne, żeby 3/4 filmu ze "Skywalkerem" w tytule było o ostatnim żyjącym Skywalkerze. Ale co ja tam wiem, w firmie na "D" wiedzą lepiej, już zrobili park rozrywki SW bez Jedi, Vadera, Luka i Hana...

I jak zrobią zakończenie sagi (CAŁEJ sagi, nie ST przecież) takie, żeby się tylko upić na smutno, to tylko im pogratulować. No z pewnością przyciągnie to tłumy rodzin z dziećmi.

Re: Reylo, why not?

Ja bym i chciała 4/4 Problem w tym, że go było na tyle niewiele tak naprawdę w poprzednich filmach (w TFA to on był mniej znaczacą postacią od Finna, w TLJ nawet Poe jest porównywalny xD), przez co nie widzę możliwości na coś więcej niż vaderowy finał. W zasadzie to by musiał być film głównie o nim, bo przecież ga też nie zna źródeł pozafilmowych. Z Rey nie można zrobić drugiej postaci. Chyba, że będzie z nią w prawie każdej scenie.

No ale co na smutno? Przecież silne kobiety, reprezentacja i silne kobiety.

Re: Reylo, why not?

Finałem GoT publiczność uszczęśliwiona nie była.

Istnieje pewien poziom popsucia fabuły, której nie przykryją nawet najlepsze efekty specjalne - nawet w oczach Zwykłego Widza.

Nową Większą Gwiazdę Śmierci w TFA jakoś przełknięto przy lekkich podśmiechujkach, kolejnego spadnięcia w otchłań po tym, jak prawie wszyscy którzy też wpadli cudem powrócili... no nie wiem.

Re: Reylo, why not?

Asfo napisał:
kolejnego spadnięcia w otchłań po tym, jak prawie wszyscy którzy też wpadli cudem powrócili...
-----------------------

O, tego nie znam i nie chcę wiedzieć o co chodzi, ale chyba wiem, o co chodzi xD Skoro już przeczytałam początek spoilera to ona go przedziurkuje czy wywali w otchłań, bo się gubię?xD koniec spoilera

Re: Reylo, why not?

Hehe, początek spoilera On, znaczy Licz koniec spoilera

Re: Reylo, why not?

-Chyba, że będzie z nią w prawie każdej scenie.

Powinien, w taj połowie filmu im poświęconej. Pewnie dlatego "D", mając do dokończenia ten wątek, wątek Finna i Rose, wątek Poego, Leię, wprowadza Lando, jego córkę, łowczynię i rycerzy Ren. Żeby nie mieli za łatwo. No i Palpek, nie zapominajmy o panu Sidiousie. Lubią wyzwania. Szanuję. No i nowy droid, bo BB-8, 3-CP0, R2D2 to ciągle mało. Nb., czy tylko mnie niepokoi brak Artoo w materiałach?

I jeszcze Huxa trzeba gdzieś upchnąć w schowku na miotły. Razem z tym drugim, z pejczykiem. Co ma tę zaletę, że może zapomną go zabić. Huxa, nie tego drugiego.

Mam nadzieję, że będzie antrakt, bo ciężko będzie te cztery godziny wysiedzieć.

Przecież silne kobiety, reprezentacja i silne kobiety.

Widzę, że jak już nawet kobiety z całkiem normalnym odbiorem świata mają przesyt, to oznacza że chyba coś jednak poszło bardzo nie tak...

Re: Reylo, why not?

I to początek spoilera PIORUNOMI !!! koniec spoilera

Re: Reylo, why not?

Chcesz mi powiedzieć, że początek spoilera Rey najpierw go przedziurkuje jak on starego, wskrzesi go, a on ostatecznie i tak umrze jak stary??? koniec spoilera

Re: Reylo, why not?

To ja widzę gadam jak dziad do obrazu, bo nie czytałaś całego przecieku. ;-P

początek spoilera Najpierw Rey go dziurkuje korzystając z tego że akurat umarła mu mamusia, potem uzdrawia bo nie chce być ta zła i ucieka jego bryką prosto do dziadzia, on się łamie psychicznie i nawraca na jasność, potem ją dogania u Palpka, Palpek się uzdrawia ich wspólną mocą i zrzuca Benka w otchłań. Rey ma wizję licznych duchów i razem z tymi duchami pokonują Senata. koniec spoilera

Ludzie na reddicie niezbyt dobrze na to reagują.

Re: Reylo, why not?

Ale wcześniej, jak już wiesz początek spoilera Rey go przebije bezlitośnie mieczykiem, po czym natychmiast U Z D R O W I krzycząc mu w facjatę, że NIGDY NIE PRZEJDZIE NA DARK SAJD !!! koniec spoilera

Boozziuuuuu, widzisz i nie GRZMISZ !

Re: Reylo, why not?

TAK ! , piękne, prawda ?

Re: Reylo, why not?

W innej wersji początek spoilera uzdrowi go wujek Luke koniec spoilera co jest jeszcze lepsze

Re: Reylo, why not?

Skur***ny.

I dlatego sobie odpuściłam leaki.

Re: Reylo, why not?

Także nie, "relacji" tam nie znajdziesz, choćbyś długo i ze świecą szukała.

Re: Reylo, why not?

No. Ale mam mimo wszystko nadzieję, że to nie okaże się prawdą. Biorąc jednak to co powyżej za pewnik, patrzę z dużymi obawami na to, co mogą zrobić w filmowym "Knights Of The Old Republic" ... i nie, nie chodzi mi o tą w sumie nieważną już plotkę, o której gadaliśmy na forum całkiem niedawno, ale zwyczajnie mam obawy, że to spieprzą. A bardzo bym nie chciał

Re: Reylo, why not?

Też się od dawna zastanawiam jak oni to pomieszczą wszystko. Wydaje się nie do zrealizowania. Mi prędzej śmierdzi prawie zupełny brak Huxa. Widziałam figurki Pryde`a, a Huxa nic. To jest jakieś nieporozumienie. Trochę mnie uspokoi jak film będzie trwał te 3:30, bo jeśli lekko 2 godziny i do domu to jeszcze przed obejrzeniem będzie można zakładać kupę.

No ten finał na Tatooine sobie kiedyś obmyśliłam, gdyby film miał mieć najbardziej poprawny i na czasie przekaz. Pech chciał, że może się okazać całkowicie prawdziwy...

Re: Reylo, why not?

Dlatego jednakowoż nie chce mi się wierzyć w te przecieki. Abrams może mieć tendencje do powtórek z rozrywki, ale TFA było przecież zupełnie spoko filmem.

Re: Reylo, why not?

Może nie dajmy się zwariować. Trailer tak naprawdę da odpowiedź, czy kierunek tej historii jest taki, jak w leakach. Trailer może nie pokazywać za wiele, ale wskaże kierunek. Poprzednie, do TFA i TLJ, nie kłamały, nie były mylące. Teaser TROS pierwszy to szczucie reywalker (niestety), ten z D23 był o niczym. Jeśli w tym oficjalnym będzie go mało i będą głównie promować Rey podobnie jak w tym pierwszym - wtedy będzie źle.

Re: Reylo, why not?

Kiedyś myślałem, że w Łukaszfilmie potrafią myśleć i lubią pieniążki, i pójdą w otwarte zakończenie. No i tak to wyglądało, bo i ten park rozrywki w oparciu o nic, i ten Zahnowski Thrawn idący w Nowe Rejony [TM], i otwarte zakończenie "Rebels" i aż się prosiło, żeby coś takiego zrobić żeby Benek musiał się ogarnąć a Rey nie mogła strzelać focha, bo są rzeczy ważne i ważniejsze. No i ileż jeszcze filmów można o tym nakręcić. No ale po co, lepiej wyjąć Palpka z pudełka zabawek, a całe rozbudowane od nowa uniwersum i Lore wyrzucić do kosza.

Nigdy tak bardzo nie chciałem się mylić.

Re: Reylo, why not?

Wiesz, może w jednej z tych siedmiu wersji jest i taka. Może wylosują Łukaszfilm lubi pieniądze, ale tak, jak polski Janusz biznesu - nic nie włożyć, niech się samo zrobi.

Re: Reylo, why not?

Dlatego też zakładajmy optymistycznie, że będziemy się niebawem śmiać z tego co tu wypisywaliśmy . Abrams zrobił dobrze TFA, a nawet bardzo dobrze. Wie, jak podejść do tej historii, moim zdaniem czuje SW zdecydowanie bardziej niż Rian. To, że TFA było wtórne, to odrębny temat. W dużym skrócie można napisać, że tak po części miało być.
Ale nie chce mi się wierzyć, tym bardziej, że ostatnio o tym mówił w wywiadzie, o wyciąganiu wniosków z TFA ... nie chce mi się wierzyć, że to będą źle wyciągnięte wnioski.

Re: Reylo, why not?

Cóż, pozostaje mieć nadzieję, ona umiera ostatnia

I fly a starship across the Universe divide
And when I reach the other side
I`ll find a place to rest my spirit if I can
Perhaps I may become a highwayman again
Or I may simply be a single drop of rain
But I will remain
And I`ll be back again, and again and again and again and again..

Babu Frik

Re: Babu Frik

Może to on naprawi maskę Kylo, kto wie.

Re: Babu Frik

Raczej będzie grzebał przy C3PO, na takiego wygląda

Re: Babu Frik

Patrzcie, zauważyłem go w kadrze, jak sobie dziś oglądałem teaser.


star-wars.pl/grafika/2019/paz/babu_292a9051cbc741641c84616b6a6d8f63.png

Trailer is coming ? ...

Znana nam SWNN właśnie zaczęła obstawiać datę oficjalnego, pełnego zwiastuna do "The Rise Of Skywalker". Jakby nie było, to już ten czas, szybko zleciało od Celebration, prawda ?. Szybka nam zap ...
No dobra, więc tak, typowany jest - co oczywiste, "Football Monday Night" w jułesey, tylko który ? ... 7, 14, 21, czy 28 ?.

Szybciutko powstała więc twiterowa zgadywanka :

- https://www.starwarsnewsnet.com/wp-content/uploads/2019/10/Untitled.png

Hidalgo też podgrzał atmosferkę :

- https://twitter.com/pablohidalgo/status/1179062039911649281?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1179062039911649281&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.starwarsnewsnet.com%2F2019%2F10%2Fstar-wars-the-rise-of-skywalker-speculation-on-trailer-date-poster-reveal-ticket-sales-and-theatrical-attachments.html

Szybciutko też zaczęto zestawiać ze sobą różne zwiastuny, i tak :

- cyt."While many fans assume the trailer will be attached to Maleficent, Disney doesn’t like to attach their PG-13 action movies to PG family films, not as a debut anyway, so it is likely the trailer will be attached elsewhere.
If the trailer debuts Monday October 7 it could be attached to Gemini Man.
If the trailer debuts Monday October 14, 21, or 28, it could be attached to Terminator: Dark Fate on November 1."

No więc jak obstawiacie, i kiedy zarywamy nockę ?


Re: Trailer is coming ? ...

7 plakat, 14 trailer.

Re: Trailer is coming ? ...

Ale po co, jak tego co jest, też nigdzie nie pokazują (chyba że w PL pokazują?), nie ma żadnych plakatów, nie będzie w grudniu takiego filmu jak TROS. Chyba że w 2020... Ostatnio jak przed filmem leciały zwiastuny to nawet "Mulan" się załapała. Mulan co ma być w 2020 roku. A o żadnych Starłorsach nic nie dali. Plakatów też żadnych ni ma, choć grudzień już jest reprezentowany.

Sądzę, że ten gość co robił promocję "Samotnika" dostał awans za dobrą robotę i teraz w Łukaszfilmie odpowiada za promocję całej sagi.

Re: Trailer is coming ? ...

Ponoć w innych miastach pokazują np. przed Królem Lwem był. U mnie nie było ani razu.

Re: Trailer is coming ? ...

W kwietniu przed Avengers 4 puszczali ten z Celebration w Cinema City i potem jeszcze pare razy.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/dc9gl4/someone_in_a_facebook_group_found_the_the_rise_of/

Pierwszy po lewej to ponoć Ochie. Ten co wg. JediPraxis początek spoilera miał mordować rodziców Rey i zostać zasztyletowany koniec spoilera. Na obrazku jest żywy i kumpluje się z ruchem oporu.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

JediPaxis po prostu przypuszczał, że to może być Ochie, ale nie miał o tym żadnych informacji i to też zaznaczył.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tyle, że wysnuł z tego przypuszczenia całą opowieść. Ludzie na reddicie sądzą, że koleś ma dostęp do jakiś materiałów marketingowych które sobie poskładał w całość wg. swojego domniemania.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nie, nie wysnuł z tego przypuszczenia całej opowieści xD Luźno strzelił, że może to jest ten Ochie. Serio, to staje się męczące - bardzo. Nie wiem, czy masz jakiś efekt wyparcia, ale daj sobie spokój - szkoda życia.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Część tego pewnie się sprawdzi, aczkolwiek niekoniecznie sceny pojawią się w tej samej kolejności i ilości. Część jest spekulacjami.

Są w tym przecieku też pewne dziury, które mogą się okazać kluczowe.

Poza tym przeciekowe zakończenie jest do bani i sądząc po lajkach na reddicie akceptuje je może 1/5 osób.

Może Disney chce zjednoczyć fanów - zwolennicy ST i OT, kochający epizod 8 i nienawidzący go - będą wspólnie płakać nad TROS. ;->

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Bez sensu. Jeśli juz zakłądamy, ze przeciek jaest prawdziwy i taka postać jak Ochie jest prawdziwa to przeceiz wg niego początek spoilera Ochie już nie zyje w tych czasach, a bohaterowie odwiedzają jego grobowiec. koniec spoilera. Więc nei ma szans n grafike jak powyżej ;p

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Dokrętki ?, kręcą w tajemnicy ?, pewnie Vadera jeszcze ożywią

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Wyciągają Benka ze studzienki kanalizacyjnej. ;-P

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jak nakleisz na karton, to będzie prawie jak plakat. Tak czy siak - okropny. ;-P

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Oj tam, okropny. Hux jest!

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Groch z kapustą też.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Oj, dawno nie jadłem

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Ucz się od koleżanki cieszyć z małych (rudych) rzeczy

I nie groch z kapustą, a Hux z Rose (Roux? Huse?)

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

I fioletowe reylo na środku.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Roux. Co po francusku znaczy "rudy"

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Well yes, but actually no

Tzn. można, jak ktoś korzysta z google translatora. Ale nie jako określenie osoby tylko samych włosów "cheveux sont roux" - rude włosy

Jednakże dla osoby poprawniej jest Rouquin lub Rouge

Francuski

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Jako puzzle to fajne. Jako plakat to chyba ktoś dostał zadanie zrobić najgorszy twór plakatopodobny sequeli. I mu się udało.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Och.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tu jest ładny i duży - https://starwarsblog.starwars.com/wp-content/uploads/2019/10/rise-of-kylo-ren-cover-a.jpg

Swoją drogą, pierwszego udanego Kylusia na okładkę komiksu oczywiście namalowała kobieta.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Och, ale bardziej.

Może Kylo w samym komiksie też najgorszy nie będzie: https://twitter.com/WillSliney/status/1178959636042518529?s=19

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Całkiem podobny, są pewne szanse.

Szwedzki blurb

Re: Szwedzki blurb

To by mogły być napisy początkowe

Ok, WTF

https://www.amazon.com/dp/B07YQHFCRY#immersive-view_1570281513521

To jest ponoć oficjalne. Co przegapiłam po drodze🤔

Re: Ok, WTF

Tak się właśnie zastanawiam pacząc na to, na ten t-shirt ... czemu to a czemu, jeszcze żadem piorun nie jeb*ął

Re: Ok, WTF

To nie jest takie niemożliwe. Jakiś czas temu sugerowałem, że Finn może być wrażliwy na Moc: https://star-wars.pl/Forum/Temat/21909

Słyszał głosy ludzi na Hosnian, przynajmniej ja coś takiego wywnioskowałem, ale to niekoniecznie musi być poprawny wniosek. Patrząc na koszulkę, która wrzuciłaś, przyszła mi do głowy pewna teoria. Co jeśli cała nowa "Wielka Trójka", czyli Rey, Poe i Finn są wrażliwi na Moc? Oczywiście Rey najbardziej, ale może do tego w ogóle zmierza TROS? Że Rey nie założy takiej klasycznej Akademii jak Luke, a Jedi to niekoniecznie będą badassy z mieczami świetlnymi, ale też np. piloci, po prostu zwykli ludzie.

A to, że Poe może być wrażliwy na Moc nie jest takie niemożliwe. Facet ma tak niemożliwe szczęście i wyczucie w locie, że pewnie torpedy protonowe wpakowałby do Gwiazdy Śmierci nawet nie zastanawiając się czy używa Mocy czy nie.

Re: Ok, WTF

Muszę przyznać, że to ma sens, niestety.

Re: Ok, WTF

Przypominam sobie, że na etapie TFA tytuł filmu tłumaczono w ten sposób, źe nastąpiło "przebudzenie mocy", i ci, którzy będą wyczuleni, odczują to w sobie. No ale, żeby od razu tak Jedi Warrior ...

Ale, ale, czy przypadkiem określeniem "warrior", nie nazywa się, ekhmm ... Sitha ? 😀. Dżedaje to były knightami zdaje się ?

Re: Ok, WTF

Btw., czy Poe aby nie spyknie się ponwnie z Zorri ? ... zdaje się, że coś o tym w tych leakach było ?, także tego, no nie wiem.

Polecam

W związku z tym polecam też przeczytać tą teorię i komentarze do tego.

2016 rok: https://www.reddit.com/r/FanTheories/comments/41e56s/star_wars_poe_dameron_is_force_sensitive_and_will/

"Luke gives on of the trees to Poe`s mother, and at the end of the comic it is shown that Poe grew up around this tree, which is likely a conduit of the force."

2018 rok:
https://www.cbr.com/star-wars-poe-dameron-force-sensitive-confirmed/
"It gave us all this energy, I think. This... oomph."
"It felt amazing. Like I was really tapping into something."

I perełka:
https://static0.cbrimages.com/wordpress/wp-content/uploads/2018/05/Poe-Dameron-2.jpg?q=50&fit=crop&w=738&h=763&dpr=1.5

Re: Ok, WTF

No ale czy sądzisz że każdy "Sith Trooper" w czerwonym włada mocą?

No taki wojownik po stronie Jedi czyli Rey, nie wchodźmy w to za głęboko.

Proszę...

Re: Ok, WTF

To jest mocny kontrargument. Już sobie wyobrażam taki dialog na początku TROS - bo jak wszyscy wiemy każdy sequel zaczyna się mniej lub bardziej udanym humorem w wykonaniu Poe.

Poe: Who is this funny red guy?
Kylo: He is my Sith Trooper.
Poe: Ooookay. So I`m.. Jedi Warrior, yes?

Re: Ok, WTF

Dobre, dobre, nie powiem ... faktem jest, że w temacie leakowym wszyscy śledzą co tam z Rey, Kylo, czy z tym, jak mu tam ... a, Palpatinem , a tu Poe zniknął nam jakby z pola widzenia.
Do mnie przemawia opcja, że z powrotem styknie się z Zorri, tym bardziej, że mieli dość bliską zażyłość zdaje się w przeszłości

Re: Ok, WTF

Nic nie poradzę, że widząc coś takiego przychodzą do głowy same czarne scenariusze. Wypieram, to na pewno błąd na grafice 🤡

Re: Ok, WTF

No ale ludzi straszysz

Sith trooperzy byli w legendach, stara republika i te sprawy. To i Jedi Warriorzy mogą być. Przynajmniej coś oryginalnego, a nie Palpek z mauzoleum.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Zorri ściąga hełm ? ... jestem w niebie

- https://giphy.com/gifs/fx-the-americans-e7dfDeXaW4F5C/fullscreen

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Co tam było, bo już nie ma?

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Głównie i na początku, to Kylo gada z głosem wiadomo kogo. Wiadomo kto się śmieje jak w zwiastunie pierwszym, po czym ukazuje swą facjatę. Musi robić wrażenie, bo Benek jest z lekka przytłoczony. Leia szkoli Rey, Rey przerażona gada, że wyczuwa jego obecność, i że musi zrobić to sama (again). Dalej masz przerywniki z obowiązkowym "this christmas", jakaś akcja z wybuchami, jest Zorri, która ściąga z głowy hełm, i przez to dalej już nic nie pamiętam ... ale nie ma już nic zaskakującego.

Szczerze, to taka słaba fanowska wrzutka, ale kto wie ? ... a, zapomniałem, ale chyba zwiastun ma być siódmego, chyba tak tam było, ale jakoś nie zwróciłem uwagi

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A to inne coś, od tego co widziałam. ;->

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Swoją drogą, przed przeciekiem JP był też taki, bardzo podobny, ale z istotnymi różnicami:

początek spoilera
Sorry, I have only text version. I will try to find the link.

Private screening last night at one of the producers homes. It’s unfinished but only with soundtrack and a few special fx

Is Palpatine alive?

Yes he is, but think Voldemort before the ritual in Goblet of Fire. He returns to his full self in act 3 though.

The Knights of Ren have been assembled. Though Kylo Ren rules the known galaxy, he is still not satisfied. He uses First Order resources in search of a mysterious power Snoke had once told him he draws strength from. Finally, he has a solid lead and recalls his gang from every corner of the galaxy.

The Resistance is all but dead, and everyone is either downtrodden or frustrated, especially Rey who is struggling with her Jedi training. Leia confides in Rey this is where she walked away from the Jedi too, because she was pregnant. In the dead of night a resistance soldier runs into camp mortally wounded and screaming. In his hand is a holo recording but when the recording is played it has been tampered with to hide the identity of the sender. The sender warns that the First Order is meddling in dark powers that have been dormant for decades and clues them in on where to go next.

Leia assembles a strike team composed of Poe, Finn, Rey, Chewbacca, and BB-8. She tells them they have a go between on the planet they are headed to that can provide them answers. Leia and Rey embrace and Leia tells Rey to stay strong. The strike team leaves in the Falcon. Kylo Ren and his Knights arrive on a planet at night and are immediately attacked by monkey aliens. He and the knights make short work of them and Kylo’s second in command, Teven Ren divulges the information Kylo os searching for from a monkey alien dressed as a chieftain. Kylo tells his knights he must go alone and commands they return to the fleet and oversee the Order. They obey. Kylo treks into the jungle slicing vines and killing a few critters here and there. As he approaches a swamp, a creature with bulging eyes accuses him of disrupting the balance of the planet and beckons he leave. When he doesn’t, the creature reads Kylo’s mind and taunts him about Rey and his feelings for her. He lashes out in anger but his attacks are ineffective. The creature warns Kylo Ren that what he seeks will be his end but he is insistent. The creature begins to rise from the water and underneath is a giant demon baby looking creature who extends their hand and presents Kylo with a small red pyramid.

The Resistance strike team lands on the planet and Rey remarks she’d hoped she’d never see so much sand again. Finn tried to talk to her but Threepio interrupts him and tells her he’s picking up strong electro magnetic storms in the atmosphere. The Falcon shorts out and Poe executes a brilliant crash landing with Chewie’s help. They exit the Falcon and split up hoping to find Leia’s contact and parts for the ship. As they come in to town, they are surprised to see a festival erupting before them. Threepio explains the planet doesn’t get much rain and the locals are celebrating because the storm is finally coming. As nightfall falls over the village, the heroes agree to camp out for the night and resume their mission in the morning.

Kylo Ren’s tie fighter exits hyperspace and approaches a dark planet. The pyramid glows brighter and seemingly guides him to a massive floating cube. He lands and ignites his lightsaber and heads underneath it. He’s drawn up into a room where he meets Palpatine who shows him a grand army and convinces him Supreme Leader isn’t good enough. He names Kylo Ren Darth Ruin and tells Ruin to bring Rey to him and he will grant him “unlimited power”.

Ruin’s old mask is rebuilt (don’t ask how, it’s not explained) and he puts it back on. He tells Palpatine he will do as he asks. The hero’s wake up and go into the village. Trying to be as inconspicuous as possible, Rey says she will look for the contact and the others will look for parts. The others are spotted and identified by... Lando Calrisian! Lando spots them because of Chewbacca. Rey makes her way through crowded marketplaces and one child bumps into her and her lightsaber can be seen. The child freaks out and is excited about the Jedi being back. A crowd of people surround Rey cheering as she pushes through and ducks into an alley.

For the first time since Crait, Kylo, now Darth Ruin, and Rey’s force bond turns on. Ruin once again beckons her to join him and then taunts her with knowledge of her parents. Rey fires back insulting Kylo for having to hide behind the mask again and taunting him about beating him in TFA. Kylo angrily lashes out and snatches a necklace one of the villagers put on her earlier and the force bond ends. Kylo calls in a droid and tells him to identify the language. The droid says it’s from the planet Pasana.

Ok really tired of typing detail for detail. From herE Rey and company find a tomb that contains a dagger and a worm Rey heals that’s basically angry because of a toothache? idk. Threepio can only read if his central programming is disabled, they do it, and he’s basically a bland droid after. Kylo (Ruin) finds them on Pasana and the fight is intense. It ends with a tug of war of a ship Chewbacca is on and Rey accidentally zaps the fuck out of it. Rey flees and Ruin hears Palpatine tell him not to chase her. Ruin sits isn’t he driver seat of the Falcon and tells his men to bring it back to his Star Detroyer. Hero game finds a ship by the tomb and take off in it. This movie is over three hours folks.

Yes she’s Palpatine’s granddaughter, but she finds out the Resistance was actually behind her parents death and goes to Palpatine for comfort, not to fight him. She uses her healing powers on him just as Ben Solo arrives (yes, he’s thrown the dark side away after an encounter with his father) and he has his mother’s lightsaber in hand. Rey is already givin herself to the dark side as Palpatine calls Ben weak and taunts him. Ben and Rey fight and Kylo convinces her no matter what wrong the rebellion has done, Palpatine is evil and must be stopped. She finds herself again and Palpatine easily overpowers both of them. Ben is cast into the abyss and Rey enters a weird plane of existence. She returns, defeats the Emperor and after leaves a celebration by the Resistance. On Tatooine she stands with her back to the camera watching the setting suns. A close up on her face sees a figure come out of a hut and walk toward her. Angle changes again and it’s Ben. She turns toward him. She’s pregnant. They embrace. The end.
koniec spoilera


Jeśli w trailerze początek spoilera Benek zostanie Darthem koniec spoilera to zacznę wierzyć w powyższą wersję. ;->

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Właśnie przeczytałem to co z linka powyżej, i to co teraz wrzuciłaś se czytam. I dostanę zaraz nerwic, słowo daję ...

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

No właśnie, to jest niechlujnie napisane i brakuje środka, ale lepiej się składa do kupy niż przeciek od JP, i nie jest tak drastycznie sprzeczne z tym co mówi ekipa filmowa.

I jeszcze wczoraj wyczytałam, że do adaptacji książkowej zatrudniono autorkę romansów.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Asfo napisał:
I jeszcze wczoraj wyczytałam, że do adaptacji książkowej zatrudniono autorkę romansów.
-----------------------
O dżizusieee ... (hukło właśnie piorunem)

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To o niczym nie świadczy

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Chyba, że jadą marketingowo już bez żadnej trzymanki, i walą wszystkie te określenia jak Sith, Jedi (warrior ), jak w przypadku t-shirta z Poe ... bo nie mam już innej koncepcji jak to wytłumaczą

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A myślałam, ze większej bomby od początek spoilera reywalker koniec spoilera to już nie przeczytam xD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Genialnym jest ten początek spoilera Darth Ruin koniec spoilera , niemożliwym by to okazało się prawdą, ale nie wykluczam .

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

T-shirty z tym "Darthem", to przecież marketingowe mistrzostwo, naprawdę chciałbym to zobaczyć

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

No co ty, to bardzo pasuje. ;-P
Czego się nie dotknie - sp***i ;-P

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Więcej Sitha 🤣

https://twitter.com/bensolosrise/status/1180587312599588864?s=19

Darth Evan(escence) w TIE Whisper Coś czuję, ze ten film będzie taką perełką jak Venom lub nowy Hellboy - tak głupie, że aż fajne xD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Tylko przypomnę, że oficjalnie przed TLJ Revell wypuścił model myśliwca pana Gamonia (dosyć nędzny zresztą) gdzie na grafice była przepiękna Gwiazda Śmierci

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

-początek spoilera Darth Ruin koniec spoilera - trochę śmiechłem XD

początek spoilera She’s pregnant. koniec spoilera - ale jak to, kiedy, z kim???????

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Myślę, że chodzi o bajkowe "żyli długo i szczęśliwie".

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Nie czytałem całego, bo nie chcę sobie za dużo spoilować ale początek spoilera Darth Ruin koniec spoilera też mnie rozwaliło ;D Tym bardziej, że mieliśmy już takiego delikwenta.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Mnie ciekawi której z wersji filmu ten przeciek dotyczy , a poza tym jednego można być już pewnym. Tu się będzie gotowało w teoriach aż do samej premiery

chyba

pobiję rekord szybkości odcinania się od spoilerów i wyłączę się zaraz po tym trailerze co ma być za tydzień

Re: chyba

A ja czytam wwzystkie leaki jak leci 😀, z premedytacją czytam 😜. Wykombinowałem sobie, że skoro jest siedem wersji filmu, to nie ma mowy bym zaspoilerował sobie cały film. Powiem więcej, ta jedyna słuszna wersja filmu od dawna jest schowana w jakimś panzer-sejfie Abramsa i czeka na premierę. To, co dostajemy w zwiastunach - bo za parę dni będzie ten nowy, to tylko odrzuty jakieś, sceny robione dla funu, bo zostało im trochę taśmy. Tego w filmie nie będzie, to jasne, źe nie będzie. No taka ma teoria jest 🙃

Re: chyba

Te wszystkie leaki, materiały i to co mamy w trailerach rzeczywiście sugeruje jakby twórcy chcieli nas zmylić. Wcale bym się nie zdziwił jakby rozpuszczali błędne plotki pomiędzy pracownikami Lucasfilm żeby potem trafiały do sieci i siały zamęt.

Re: chyba

Mówię Ci, to robota niejakiego Darka Ruina, gość specjalnie zatrudniony przez Abramsa, by szerzyć fałszywe teorie i mieszać w głowach fanom. To taka special technic jest. Na razie nie potwierdzono oficjalnie, że istnieje, ale to tylko kwestia czasu. Wiem to od Mike`a Zeroha, znanego fana SW, który wie co mówi, bo zna kogo trzeba. W tajemnicy powiem, źe zna samego Ruina, tak mi powiedział, że zna. Tylko ciiii, by nikt tego nie przeczytał 🙃

Re: chyba

Może Disney specjalnie do tego celu zatrudnił Mike Zeroha i Zeroh teraz dla nich wypuszcza oficjalne plotki

Re: chyba

In JJ we trust

Yeaaaah!

Re: Yeaaaah!

Entuzjazm z powodu powrotu aktora, którego rola w OT ograniczała się do cameo siedzenia w kokpicie i w najlepszym wypadku powiedzenia 1 zdania.

Re: Yeaaaah!

Geriatric Wars.

Nien Nunb, ten to miał rolę w ST. Tak tylko przypomnę.

W czterech godzinach się nie zmieszczą...

Re: Yeaaaah!

1. Jeden z głównych bohaterów legendarnej serii X-Wing, która swego czasu była bardzo popularna
2. SOTE
3. Empire, Rebellion
4. Trylogia Thrawna
5. Dark Empire
6. Nawet nie wymieniam co dalej, bo potem już był prawie we wszystkim

Może to tylko postać z komiksów i książek, bo rzeczywiście jego udział w filmach jest znikomy. Ale dla niektórych to bardzo istotna postać uniwersum Star Wars. Po TLJ masa ludzi płakała, że Ackbara się pozbyli jak jakiegoś pierwszego lepszego randoma. A Ackbar to tak naprawdę tylko rola w samej końcówce ROTJ. Nawet w książkach legendarnych jego udział jest sporo mniejszy niż Wedge`a - raczej ogranicza się do tego, że raz na jakiś czas pojawiał się i robił wykład Lei czy Wedge`owi, od czasu do czasu wział udział w jakiejś bitwie i tyle. A Wedge? Jego historia w Legendach jest naprawdę konkretna, wystarczy spojrzeć na Wookiee.

Re: Yeaaaah!

Dokładnie. Ale jego udział w filmach jest tylko pozornie znikomy - warto zauważyć, że jest jedyną drugoplanową postacią pojawiającą się we wszystkich trzech filmach. Jest też jedyną osobą w całej Rebelii, która brała czynny udział w zniszczeniu obu Gwiazd Śmierci.

Jakoś tak mało zachwytu na forum pod Twoim postem, więc pragnę zapewnić, że jaram się tą informacją przynajmniej tak samo jak Ty. xD

Kojarzycie scenę z TFA, swoją drogą bardzo ładną i bez cięć, gdzie Poe na Takodanie kosi TIE jak nawiedzony? Potrzebuję czegoś takiego, tylko żeby Wedge i Poe lecieli w duecie i liczyli fragi niczym Gimli i Legolas. Jeśli to pojawi się w TROS, to film jest dla mnie wygrany. ;o

Re: Yeaaaah!

Może i tak, ale znowu mamy tu bardziej fanserwis. Postać, którą odgrywał Lawson w filmach nijak się ma do postaci z EU. Nie wykreował bohatera lubianego przez fanów. W oryginalnej trylogii był po prostu archetypem pilota w myśliwcu.

Re: Yeaaaah!

Nie. Tak samo jak Ackbar czy Nunb, a jednak ich pojawienie się w sequelach ma sens.

Re: Yeaaaah!

O ile zauważy się różnicę pomiędzy ich obecnością a ich brakiem Biorąc pod uwagę same filmy, tacy Nunb i Wedge byli statystami, których rolę mógł pełnić kto inny. Fabularne to ma taki sens "no jest źle, to czemu by nie spiknąć paru starych znajomych, bo brakuje nam pilotów"

Re: Yeaaaah!

Sorry ale to jest zwykłe czepianie się Już pomijam, że warto tą postać wprowadzić choćby dla tej "garstki" (tysięcy?) fanów Legend czy choćby tych co czytają kanoniczne książki bo tam epizodycznie też się pojawia. Ale nie wszystko co się pojawia w kolejnych filmach danej serii musisz wynikać z czegoś co było w poprzednich filmach. Dajmy na to, że autor ma w głowie taki plan - niech w tej części Poe nie będzie zwykłym wymiataczem, postawmy tą postać w innej, trudniejszej sytuacji. Ok, a może by tak wprowadzić mu mentora, człowieka, którego będzie zlewał sam wiedząc co powinien zrobić, ale na koniec zda sobie sprawę że czasem warto posłuchać kogoś z doświadczeniem. No i mogą wprowadzić nową postać, jakiegoś pilota na jeden film, który co najwyżej dostanie oneshota komiksowego. Ale można użyć chociażby takiego Wedge`a, który dla niektórych będzie miłym dodatkiem, a dla casuali nie będzie to żadna różnica. Poza tym Lawson to niezły aktor.

Także poczekajmy na film. Jak pomysł na tą postać będzie bez sensu to przyznam Ci rację, że to fanserwis.

Re: Yeaaaah!

Mossar, patrzysz przez pryzmat i różowe okulary EU, gdzie Łedżu to był filar opowieści i ktoś przez duże "K" (taż go lubię), o obromnym znaczeniu dla opowieści no i jak skoligacony.

A tutaj, to jednak nie będzie wujkiem Imperatora, nie ta bajka.

Marketingowców dzielimy na złych - ci mówią produkcji "zróbcie tak jak mówi klient, bo takie są jego potrzeby", dobrych - ci mówią klientowi "oczywiście słuchamy twoich potrzeb i je szanujemy, ale hej, popatrz zrobiliśmy coś nowego i ty tego teraz potrzebujesz, MUSISZ to kupić"

Są też marketingowcy firmy na "D" - o, patrzcie, znaleźliśmy w szafie coś zakurzonego, wystawimy i pewnie się sprzeda bo ludzie mają sentyment. Nie ma na to miejsca na wystawie, bo już tam stoi kila innych takich zakurzonych? No jakoś to wciśniemy... Chyba.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Naklejeczki - dobre jakość
https://imgur.com/a/Fv2z7uj

Trailer

Jutro finałowy zwiastun.

Ale

gdzie piszo ? ... footbolowe mondaye to są cztery, mówi się o tym drugim, czyli 14.

Re: Trailer

To będzie dzisiaj jakaś zajawka ?, i o której ?

Re: Trailer

Re: Trailer

Hehe, teoria AJa zaczyna mieć troche sensu. Może oni w ogole naklepali nadmiarowo scen, porozpowiadali co i jak, a teraz zaczynają kręcić tak jak trzeba przy reshootach. Ja osobiście już przestaję zwracać uwagę na ten leaki. Pewnie coś tam będzie prawdziwe, ale tego już jest tyle, że powoli zaczyna to pokrywać pełne spektrum. Sith Trooperzy to już chyba byli wszystkim A potencjalna początek spoilera walka z Palpatinem to chyba też już koniec spoilerabyła w leakach w każdej konfiguracji.

Także przed TROS mamy specyficzną sytuację. Można sobie poczytać leaki bez obaw o spoilery, bo i tak to się wszystko wzajemnie łączy i wyklucza, a każdego tygodnia dochodzi badz zostaje obalone coś innego. Niech Jedi Warrior będzie z Wami!

Re: Trailer

Dlatego przestałem czytać leaki
bo warte są tyle co fanfiki

Re: Trailer

Fanfiki trafiają się bardzo dobre.

Np. ten:
https://archiveofourown.org/works/18491524/chapters/43817446

Albo ten:
https://archiveofourown.org/works/18159779/chapters/42945236

Przecieków takich fajnych nie ma. ;-P

Re: Trailer

Do czytania na pewno są dobre, ale nie zawierają informacji

Re: Trailer

Powiedzieć, że mnie przytkała właśnie, to tak, jak nic nie powiedzieć ... cały czas miałem nadzieję, pomimo tych okropnych fabularnie leaków. wciąż wierzę, że to nie może aż tak źle się zakończyć.
Trzymam niczym sztandar - IN ABRAMS WE T R US T !!!

Re: Trailer

14 będzie.

Re: Trailer

EEee tam pewnie połowa tego zwiastuna to sklejki poprzednich klipów, jeśli ma być około 1 min nowości to niech to będzie jakiś tylko konkret, tylko oczywiście bez przesady

Re: Trailer

To będzie główny, więc 2 minuty lub nawet 2 z kawałkiem. Oni muszą dać nowości, bo nikt na to nie pójdzie.

Re: Trailer

Dokładnie. Oni muszą tym porządnie jbnąć, zszokować niczym Mike Zeroh. Inaczej mam wywalone .
No i niech Moc Jedi Warriora będzie z nami

Re: Trailer

Muszą. Stawiam na znaczącą obecność papy Palpa i niejednoznacznego Kylo. To takie minimum

Chodzi o Połe?xD

Re: Trailer

Tak , Mossar kilka pięter wyżej zakończył tak posta trailerowego, śmiałem się, bo dobre

Re: Trailer

Jedi warriorzy vs. Sith Trooperzy,
Lando&Córka Sp. z o.o. "Franczyzie z odsieczą"
Wedge & Nien Numb Veteran Administration
Bounty Hunterzy
Mordercze droidy a.k.a złoty po przejściach
Droid lampka
Droidy które już znamy
Rycerz Reński
Rycerze Rycerza Reńskiego
Finn i jego kobieta
Księżniczka
Rey, cała na Biało
Rey, cała na Czarno
Jacyś obcy #nowerasy
Jacyś obcy #stare#%@$rasy
Rudy generał bez pejczyka
Generał nierudy z pejczykiem
Stary dziadek Palpi
Duszek Obi
Duszek Yoda
Duszek Anakin
Dzuszek Luke

Ten Trailer to będzie trwał z 15 minut najmniej.

#WheresFinn

Duszków to raczej nie będzie. Ale całą resztę jakoś zmieszczą 

Choć teraz jest akcja #WheresFinn więc może go nawet w trailerze nie będzie. Ja tam jestem sceptycznie nastawiony do tych teorii, że wywalili z marketingu Finna, bo się fani wkurzają, że czarny. Imo po prostu jego rola była kluczowa w TFA, a teraz już nie jest aż tak istotny. Miał być pewnym baitem na fanow, że to niby on jest Jedi, ma być takim dobrym duszkiem Ruchu Oporu, ale w tym momencie już raczej nic więcej. Nie będzie głównym protagonistą TROS, a rola Poe chyba będzie dosyć istotna, więc nic dziwnego, że bardziej stawiają na Poe.

Re: #WheresFinn

Ale t-shirtów z Finnem - Jedi Warriorem, wtedy nie miałeś . A poza tym, trochę zalatywało to podpuchą, pomimo, że w tej scenie z mieczem, Finn wyglądał dość przekonująco. Można było się nabrać, ale gdzieś tam z tyłu głowy jednak siedziało, że podpucha.
W przypadku Poe Warriora może być to bardziej serio, pewności, że znów podpucha jakby mniej, choć znów, jak patrzę na ten t-shirt ...

Nieee, no, podpucha jak nic

Re: Trailer

Ale kobietę Finna wycięli. Chyba, że chodzi o tę drugą (pierwszą?).

Re: Trailer

Nie, no przecież nie mogą jej tak ot, wyciąć, toć nawet JJ dostał w ep. II kluczową rolę.

A ta pierwsza, cała na srebrno, to chyba w dalszym ciągu nie żyje.

A jak miałaś na myśli koleżankę, to jest na liście, chyba nawet dwa razy

Re: #WheresFinn

Nie no weź. Skąd się w ogóle ludziom brało po trailerze TFA, gdy był on chwilę z mieczem, że będzie fs lub głównym bohaterem? Han też przez chwilę miał szablę i co w związku z tym? Trailery miały taki wajb, że to będzie historia Rey. To nie była żadna podpucha. Zresztą akurat żaden trailer do sw podpuchą jak dotąd nie był. Poe to podpucha, a raczej niechlujstwo Disneya w kwestii przyklepywania wszystkiego, co popadnie. Połe był tak ważny, że nawet w TFA miało go nie być.

Re: Trailer

A kto im zabroni? Po pierwsze, co miała powiedzieć to powiedziała, a dwa - nikomu nie podeszła.

I mam nadzieję, że tak zostanie, bo tłok straszny.

Jest, ale nie w tej konfiguracji

Re: #WheresFinn

*że miał TFA nie przeżyć.

Re: #WheresFinn

Finn nyga i tak był tylko balastem, mi tam go nie szkoda.

Re: Trailer

Mam ogromne obawy co do tego epizodu. Mnóstwo otwartych i rozgrzebanych wątków. Większość trzeba pozamykać lub sensownie wytłumaczyć zniknięcie bohatera (vide Rose). A dochodzą nowe postacie. Jeśli seans nie będzie trwał trzy godziny nie wiem jak to wszystko zmieszczą. 15 minutowy trailer to najmniejszy problem. Większym jest to, że ...go nie ma! Od dawna widuję zapowiedzi i reklamy filmów, które wejdą do kin w grudniu a promocja TROS zaczyna przypominać Hana Solo Mam nieodparte wrażenie, że nikt na niego (poza fanami typu Bastion) nie czeka bo o nim nie wie! Za sukcesem kasowym ( a ten jest ważny dla przyszłości ewentualnych następnych filmów) stoją zwykli widzowie, nie zatwardziali fani siedzący na forach Mam też wrażenie, że sam J.J. Abrams nie bardzo wie co zrobić z tym finałem. To mogła być prosta historia opowiedziana z interesujący sposób. Tymczasem potwierdza się zasada, że jak się nie umie czegoś zrobić lub opowiedzieć to otacza się to mnóstwem ozdobników mających pokryć smutny fakt, że w środku nic sensownego nie ma.

Re: Trailer

Co film ta sama śpiewka. Akurat Solo rzeczywiście był słabo promowany, ale spokojnie, TROS będzie promowane konkretnie, a intensywny marketing nie ma sensu kilka miesięcy przed. Zobaczysz, w listopadu i grudniu będziemy zalewani informacjami o "This Christmas. Last chapter of legendary saga."

Co do obaw dot. filmu to też się trochę tego boje. Z drugiej strony które wątki są aż tak otwarte? Może wszystko co wokół Rey i Jakku, ale poza tym nic więcej nie jest aż tak istotne żeby trzeba to było zamykać. No dobra, miło by było trochę wejść w buty młodego Bena i zrozumieć dokładniej jego motywację. Ale u Finna, Poe, Rose, Huxa, Snoke`a nic nie trzeba zamykać. To Rey i Kylo się tu liczą, a reszta to tylko ziomeczki od wzium wzium w kosmosie Ewentualnie jeszcze Palpek albo Luke i Leia.

Re: Trailer

asch napisał:
Za sukcesem kasowym ( a ten jest ważny dla przyszłości ewentualnych następnych filmów) stoją zwykli widzowie, nie zatwardziali fani siedzący na forach
-----------------------

Dlatego Endgame był poprzedzony taką potężną, wielomiesięczną kampanią reklamową #ANieCzekaj

A że sam film powinien połączyć w sobie spójną własną fabułę i domknięcie trylogii (a nawet całej Sagi, jak już wiemy), to niestety było wiadomo od samego początku, i obawy o to jak sobie z tym poradzi miałem zanim Abrams zabrał się za pisanie scenariusza. Do pogłosek się nie odnoszę, oceniać będę za dwa miesiące i kilka dni

Re: Trailer

asch napisał:
Mnóstwo otwartych i rozgrzebanych wątków. Większość trzeba pozamykać lub sensownie wytłumaczyć zniknięcie bohatera (vide Rose). A dochodzą nowe postacie. Jeśli seans nie będzie trwał trzy godziny nie wiem jak to wszystko zmieszczą.
-----------------------
Myślę, że nie planują nic zmieścić. Sequele są robione tak jak OT, tj. główny wątek, który szybko prze do przodu i fabuła nie wchodząca w szczegóły z przeszłości bohaterów. Z OT nie dowiedzieliśmy się jak Palpatine zdobył władzę, jak właściwie wyglądało przejście Vadera na CSM itd. W TFA było tak samo, w TLJ prawie tak samo (bo dostaliśmy tylko mały flashback z Lukiem i Benem).

Dlatego nie łudziłbym się, że nam wyjaśnią super historię. Będzie teraźniejsze bieganie po pustyni i po lesie, a odniesienia do przeszłości raczej niewielkie.

Re: Trailer

Zwrot Mnóstwo otwartych i rozgrzebanych wątków. Większość trzeba pozamykać lub sensownie wytłumaczyć zniknięcie bohatera (vide Rose)." wymaga jak widzę głębszej analizy. Nie było chaosu takiego wcześniej.

Re: Trailer

Nie było chaosu takiego wcześniej. [2]

W OT była konsekwentnie prowadzona historia "Big 3"

W PT podobnie - Historia relacji Obi-Anakin-Padme

Przez dwa pierwsze filmy ST wyglądało to podobnie - Rey - Finn - Poe

Oczywiście w każdym z filmów są ważne postacie drugoplanowe towarzyszące bohaterom.

A teraz nagle widzimy że to będzie jakiś Marvell Infinity War...

Re: Trailer

Ale fani na swój sposób chcą takiego miszmaszu. Pojawił się Finn - zaraz było "a może on jest spokrewniony z Lando" (zwłaszcza po pojawieniu się Lando).
Jest plotka o Wedge`u - już ktoś kombinował czy nie będzie ojcem Poego.

Oraz ludzie mają troszeczkę mętlik w głowach - bo pojawiają się takie czy inne plotki, i już zaraz leci "ale trzeba będzie wyjaśnić zniknięcie Rose" (przy czym z wcześniejszych przecieków wynikało że ma latać z Rey przez pół filmu). Przecież jak ją wytną jak jakiegoś Zuvia to nie po to, żeby tłumaczyć dlaczego jej nie ma...

Re: Trailer

I dlatego czytanie leaków i doniesień nie ma sensu. Lepiej poczekać na film i ocenić RZECZYWISTOŚĆ, a nie jakieś domysły.

Re: Trailer

Chyba masz rację. Przedawkowałam te wszystkie leaki i mam mętlik w głowie. I tak pewnie większość z tego się nie sprawdzi.


Oby.

Re: Trailer

Ale tu nie chodzi o leaki, a o masową erupcję NOWYCH (w sensie ST) postaci na masową skalę (oficjalne materiały prasowe, plakaty, fotosy itp.), czegoś takiego nie mieliśmy ani w OT, ani w PT.

Re: Trailer

Ale to tylko marketingowy chwyt - Klaud pewnie pojawi się przez 20 sekund, postać Dominica Monaghan przez 30, nowy robocik będzie w jednej scenie, ten nowy Kalamarianin też, Pryde zastąpi całkowicie Huxa (sorry fani Huxa), itd. Większość tych nowych postaci będzie sobie działać w tle. Leia będzie tylko na początku, potem już wszystko skupi się na Kylo, Rey i Palpku. Na drugim planie będzie Finn, Poe, Jannah, Zorri, Lando, Chewie i robociki, może Rose. A reszta to niewielkie role, które mają się przewinąć w tle.

No jest tego dużo, ale nie sądzę, że to odczujemy. Wszystko zależy od tego na kim będzie focus. Nie sądzę, że dostaniemy Star Wars Infinity War.

Re: Trailer

Dokładnie.
To jest mniej więcej tak jakby w AOTC mówić o wieeelkiej ilości postaci, bo oprócz Jango, Zam czy Dooku pojawili się też Jettster, Lama Su, Jocasta Nu, Dorme czy Elan Sleazebaggano.

1019,833,...

W pierwszym wątku było 1019 postów, w drugim 833. W trzecim jest na razie ponad 500, czyli jeszcze go chwilę pociągniemy

Trailer będzie 21 !

Tak twierdzi SWNN, która to powołuje się na swoje znajome, podobno wiarygodne źródła. Zwiastun ma wystartować w połowie meczu, znaczy w przerwie meczu pomiędzy Jets`ami a Patriots`ami, między 9.30 a 10.00 ichniego czasu.

Dzień wcześniej, czyli 20, ma zostać pokazany oficjalny plakat "The Rise Of Skywalker".

link i inne twity tu :

https://www.starwarsnewsnet.com/2019/10/star-wars-the-rise-of-skywalker-trailer-to-debut-on-monday-night-football-on-october-21.html

O żeszzz ...

Bastionowicze !, przegapiliśmy w tych naszych przypuszczeniach odnośnie premiery zwiastuna jedną, ale jakże ważną datę ... przecież to było O C Z Y W I S T E od samego początku !.

Powiem wam, że się wzruszyłem - 21.10 to data urodzin Carrie Fisher.

Nie mogło być inaczej

Re: Trailer będzie 21 !

SWNN raczej niezbyt często ma rację, więc wciąż trzymam się mojej tezy o 14.

Re: Trailer będzie 21 !

Trailer ma ponoć być puszczany przed Czarownicą 2 a ten film wychodzi do kin w przyszłym tygodniu. Jeżeli to prawda to w niedzielę się przekonamy, bo powinny być wypuszczone mini teasery zapowiadające trailer.

Re: Trailer będzie 21 !

Pewnie gdzies rzucą w okolicach 2 miesięcy do premiery.

Re: Trailer będzie 21 !

Re: Trailer będzie 21 !

A John Boyega musi się tłumaczyć za swojego agenta

- https://twitter.com/JohnBoyega/status/1183497493801295872

Trza po pensji, albo po premii ciąć

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

JediPraxis wyprodukował nową wersję przecieku, wg. której pół filmu zmieniono w dokrętkach robionych na ostatnią chwilę.

https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/dg0mw6/the_rise_of_skywalker_reshoots_and_edits_story/

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Albo dowiedział się jak bardzo był w błędzie.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

To prędzej, biorąc pod uwagę że aktorzy pozmieniali już włosy, brody i wagę, i robią coś innego, gdzieś indziej.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Swoją drogą - post z najnowszą wersją przecieku ma obecnie 500 komentarzy i zero "lajków".

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

A wiesz jak było przy TFA? XD Identycznie - banda dzieci, kretynów, nazwij to jak chcesz, obraża się na wszystkich i obraża innych, bo nie pasuje im fabuła filmu xD

Przed TFA było stado baranów, którzy rozpisywali się na strony, dlaczego Luke jedynie w ostatniej scenie filmu to bujda i głupota, co za fake, co za fanfic xD

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

W tym wypadku sami autorzy przecieków zaczęli zmieniać ich zawartość w bardzo dużym stopniu.

Nadal podtrzymuje pogląd, że coś z tego może być prawdą, jednak nie ułoży się w całość w przedstawiony sposób.

Przy TLJ też były przecieki, bazujące na prawdziwych elementach, ale kompletnie źle zinterpretowane - np. uważano, że Rey lub Luke będą walczyć z morskim potworem - potem w filmie Luke żłopał mleko.

Wyciekła scena z buntem Poego, wybuchająca chatka, Kylo na wyspie, czy Finn uciekający na fathierze z jakąś kobietą - wycieki były prawdziwe, tyle że interpretacja tego, co one oznaczały okazała się od czapy.

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Przed TFA też niby wszystko wyciekło, włącznie z tym że Maz walczyła z Phasmą, a Luke potwierdzał Rey ze jest jej ojcem

Re: Epizod 9 - plotki, przypuszczenia, przecieki, cz. 3

Także Jason Ward coraz bardziej plącze się w zeznaniach i nie wiadomo, o co mu chodzi:
https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/dggokx/jason_ward_hints_that_the_ending_of_the_film_is/

Tymczasem agent Johna Boyegi zapowiedział, że trailer jednak w poniedziałek:
https://www.reddit.com/r/StarWarsLeaks/comments/dg7ela/john_boyegas_agent_posts_that_the_trailer_is_out/

Ponadto podobnież dokrętki się zakończyły.

W końcu jakieś leaki z sensem

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Powiem tak, niech by był, ale w innej formule.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

W ŻADNEJ . I jeszcze Aśka ?!, WHhhhyyyyyy ???

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Aśka ma być (to już +), dwa ma być technicznie martwa (jako głos czy coś - to drugi +), i ma nie być Gandalfem (to już trzeci +)

W sumie trzy plusy - i już nikt nie zaprzeczy że Anakin miał padawankę

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Finster Vater napisał:
Aśka ma być (to już +), dwa ma być technicznie martwa (jako głos czy coś - to drugi +), i ma nie być Gandalfem (to już trzeci +)

-----------------------

Hm, to pachnie wizją przeszłości. Hayden, I feel.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Retrospekcyje zawsze na propsie. Retrospekcyjnego Palpatina łyknę jak najbardziej.

Trochę się zaczynam jarać, o, mniej więcej tak:

https://img.besty.pl/images/358/04/3580406.gif

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Aśka wylazła z WBW z Mostowiakiem, to musiałaby tam wrócić

Palpek JAKOŚ będzie (nie po to go ukrywali a potem wrzucali do trailera), ale wierzę w rigcz JJa i spółki.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Ciekawe, jej "obecność" w formie takiego smaczku może być jeśli w taki sposób pojawi się wśród innych postaci. Inna forma wydawałaby mi sie zbyt dużym fan service.

Ja mam wciąż nadzieje że pojawi się Anakin jako duch mocy

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Tiaaa, czyli dadzą Ashokę (bo tak), którą widz filmów aktorskich nie kojarzy wcale, ale uznano że zasadność jej uczestnictwa w tej scenie ma być większa niż chociażby Anakina, centralnej postaci sagi? O nim ani mru-mru? Po prostu go nie ma? (bo tak) LOL

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

No jest to LOL do kwadratu. I tym bardziej uważam, że wszystkie te leaki zaczynają już powoli przekraczać granicę wiarygodności. Im więcej namieszania w głowach, tym większa niespodzianka w ostatecznej (tylko której ?) wersji filmu ? ... noo, jest w tym jakaś metoda, przyznam.
Jeśli jednak Aśkę dadzą, to nie wierzę, że zabraknie tam Anakina. Nie zrobią tego.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

-początek spoilera Rey will find some unexpected help from all of the dead Jedi, including Ahsoka. koniec spoilera

Czyli takie ooo, tyci, i jak wszyscy, to Anakin tyż, w pakiecie.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Technicznie rzecz biorąc Ahsoka formalnie odchodząc z zakonu przetrwała czystke jedi i możliwe że całą rebelię, nie wiem jak się starzeje jej rasa ale mogła by być pokazana w wieku Lei, lub nawet młodziej i na siłę mogą ją wcisnąć szczególnie że podejrzewam że jakiś osobny film z nią kiedyś powstanie

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Zakładając, że Ashoka jest jakieś 15-20 lat starsza od Lei, a wg. legend torgutanie żyją do 95, to w czasach sequeli może nadal być żywa, miałaby około 70 lat.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

W leaku podali "dead Jedi", i tego się trzymajmy. Koniec TotA był dobry i wystarczy.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

W leaku podawali też, że spadł i tyle go widzieli.

A potem obaj panowie od wycieków ogłosili, że połowa z tego co wcześniej pisali to jednak inaczej będzie, potem zrobili "temper tantrum" w stylu Dartha Emo i teraz są obrażeni. ;->

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Anakin będzie 100%, to był by strzał w kolano gdyby go nie dali. A zresztą ostatnio gdzieś tam jakiś fan powiedział Haydenowi, że nie może się doczekać aż go zobaczy w TROS, a ten tylko mrugnął okiem. Ponoć

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Odrodzonego Maula też nie kojarzą, a dali go do Solo

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

The same. Nawet dla mnie to był zwykły zonk.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

I do dziś większość fanów zastanawia się co on tam robił?! Oraz czemu miało służyć odpalenie miecza???


Poza podjaraniem fanów-łoooł, lightsaber był!

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Rogaty jak rogaty, ale Saw Gererra... I co? A Asice sporo osób kojarzy.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Nigdy nie myślałem o tym z tej perspektywy... To musiało być ciekawe doznanie. Maul umiera, nikt go więcej nie wspomina i za 20 lat miga w losowym spinoffie bez słowa wyjaśnienia. To musiał być niezły zonk

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Kolega, którego wyciągnąłem na seans "Solo" się pytał, czy to przed "mrocznym widmem" Zabezpieczyłem mu jasność

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Mój tato, wielki fan, epizody 1-6 widział po kilkanaście razy ALE przy Rogue One stwierdził że Tarkina to ten sam aktor grał choć widać że starszy a przy Solo to też stwierdził że skoro Maul to musi być to przed mrocznym widmem

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Bo większośc ludzi straciła kontakt ze SW po Zemście Sithów. zrozumcie że dla większości EU to to nic znanego. A kanon taki czy inny... Czarna magia.

Ja przyznaje, że od Przebudzenia Mocy znow wszedłem głębiej w świat SW. Tak to jest. Większość żyje filmami kinowymi. Przed ep VII zacząłem czytać znów. Potem to już poszło. Subskrypcje kanałów na YT o Gwiezdnych Wojnach itp itd.

Nie ma co się obrażać. Tak po prostu jest. Przez brak filmów dla wielu SW to były jakieś tam wspomnienia.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Z Tarkinem wyraźnie było coś nie tak. Jak ktoś był na bieżąco to wiedział o co chodzi. Jak ktoś nie jest w temacie i nie zna możliwości efektów specjalnych to będzie próbował to racjonalizować. Swoją drogą jaka była reakcja na Leię? Bo ona wyszła im dużo, dużo gorzej.

Co do Maula to pomijam osobistą niechęć do powrotu samego w sobie, ale wprowadzenie go do filmów było błędem. Zwłaszcza, że zrobili to bez słowa wyjaśnienia. Nie możemy od widzów wymagać by sobie uzupełnili luki bajką do dzieci.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Osobiście powrót Maula w filmie mocno mnie zniesmaczył, Clone Wars uznaje tylko te Tartakovskiego a te nowe mi nie podeszły, to że tam Maul wrócił wiedziałem ale nigdy nie brałem tego serio bo to bajka.
Co do Lei to tata ogarnął że komputerowo ją zrobili, TFA widział.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Obejrzałeś całe TCW? Jeśli nie to szczerze polecam. Dopiero w 2018 to zrobiłem, wcześniej nie mogłem się zabrać. Początki faktycznie bajka, niektóre odcinki bywały męczące, ale z czasem zrobił się z tego naprawdę fajny, wielopłaszczyznowy serial animowany. Wątek Death Watch i przejęcia władzy na Mandalorze to absolutny geniusz. Odcinki z Krellem to majstersztyk. Arcu z chipami nie powstydziłby się żaden pisarz. Kawał dobrego socjologicznego sf, którego brakuje w gwiezdnych wojnach, oczywiście jeśli pominąć, że musiały być trochę uproszczone z uwagi na konwencję, ale warto serio.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Ten Bastionowicz słusznie prawi.

Jest sporo odcinków "meczących" i to nie tylko na początku (Droidy w V czy zakochany Jar Jar w VI), ale jest też to co pisał kolega wyżej i sporo więcej. Przede wszystkim rozbudowany jest wątek przejścia Anakina na CSM,

https://www.youtube.com/watch?v=jC6F-Yf0dzo

prześliczne (bez ściemy) ujęcia z dolnych poziomów Coruscant, czy też ciekawe planety jak Felucia i nie tylko. Jest też sporo polityki - oczywiście uproszczonej, ale jest i to ładnie rozbudowuje uniwersum.

Warto też poszukać "wyciętych scen" (szczególnie z ostatniego arcu sezonu V) czy wersji reżyserskich, bo też są perełki, jak ta:

https://www.youtube.com/watch?v=LTN7AkZoa6I

których nie było w ocenzurowanych wersjach puszczanych w TV

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Tego fabularnego pilota co był w kinach,cały pierwszy sezon i kilka odcinków z drugiego po czym stwierdziłem że to nie moje SW, bolał brak muzyki bo to co tam było to był straszny paździerz. Większość odcinków pamiętam jako zapychacze bez większej wartości i powielanie znanych z filmów gagów. Może faktycznie dalej jest lepiej skoro tak piszecie.


Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Niektóre odcinki są dziecinne, ale całość bardzo dużo wnosi, jeśli chodzi o przejście Anakina na ciemną stronę - korupcja jako skutek ciągłej wojny, zagrożeń dla bliskich mu osób i reakcji Jedi na te zagrożenia - w rodzaju - nie będziemy ratować tej czy innej osoby bo są ważniejsze sprawy, czy emocjonalna zdrada ze strony Kenobiego w akcji z udawaniem martwego, ogólnie stan Zakonu Jedi w tym czasie, układ polityczny itp.

W prequelach upadek Anakina jest przedstawiony jakby to był nagły przejaw szaleństwa, serial natomiast pokazuje proces jak do tego doszło.

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

Jedna z najmocniejszych scen Obi - Anakin została niestety wycięta. Ta gdzie Obi mówi Anakinowi żeby się zajął swoimi sprawami i nie przejmował, bo l życiu lub śmierci Ahsoki zadecyduje sąd, więc luzik, już nie nasza sprawa.

Cześć scenkę w radzie też zresztą wycieli.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Osobiście odpuściłem sobie TCW po finale drugiego sezonu (Kowboj opanował Senat w pojedynkę, bo Jedi zaczęli potykać się o własne nogi). Nie mam nic przeciw bajkom, ale wyrosłem z nich.

No i słabo, że dostały decydujący głos w sprawie tego co jest, a co nie jest kanonem. Pomijam, że wyleciały Republici przedstawiające bardziej dorosły punkt widzenia, ale Filoni był jak słoń w składzie porcelany. Wskrzeszał martwe postacie tylko po to by je zabić pod koniec odcinka czy zmieniał cykle dobowe expandowych planet, bo nie chciało mu się doczytać artykułu na Wookiee do końca. Normalnie granat wrzucony w EU.

Po tego odpowiadał na palące pytania w tak nienatchniony sposób. Maul to jedno, a co powiesz o Mortis? Dzień dobry, jestem personifikacją Mocy i wytłumaczę Wam na czym polega Wybraniec.

Żeby nie było, później faktycznie było dojrzalej, nawet Ahsoka mnie tak nie denerwowała, a zakończenie jej historii było satysfakcjonujące. No i na serialu zyskał Anakin. W AotC był gniewnym nastolatkiem, w RotS powoli przechodził na CSM. Brakowało nam go jako dorosłego i zrównoważonego Jedi, którego moglibyśmy żałować. Najbliżej mu do tego było w pierwszm akcie RotS, ale to wybitnie mało.

No i poszczególne patenty Kapelusznika były fajne, ale z nimi różnie bywa.

PS. Pacyfistyczni Mando, ble...

Re: Maul, TCW i cała reszta

Nowy Kanon pod tym kątem radzi sobie o wiele lepiej, choć nieidealnie (Wendig i jego Lyra, ślub w komiksie o Poe itd). No ale generalnie jak się ogląda takie Rebels czy Resistance to raczej wszystko jest tam spójne. Inna sprawa że póki co jest dużo łatwiej. Misja TCW była pod tym względem skazana na porażkę, bo w Republicach + ksiażkach działo się za dużo żeby Filoni był w stanie ogarnąć spójność jednocześnie zachowując spójność. Tzn. to było możliwe ale myślę że zgodnie stwierdzili "Fu** it" i postanowili się nie martwić.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Kwarc napisał:
Osobiście odpuściłem sobie TCW po finale drugiego sezonu (Kowboj opanował Senat w pojedynkę, bo Jedi zaczęli potykać się o własne nogi)
-----------------------

To był finał pierwszego sezonu, nie drugiego.

Warto zauważyć, że zarówno Mortis, jak i "nowi" Mandalorianie są, według wielu wywiadów, pomysłem pochodzącym prosto od Papy Lucasa. Też miałem trochę fazę na hejtowanie Filoniego (Quinlan Vos... ;[ ), ale po głębszej analizie okazuje się, że najbardziej destruktywne dla starego EU rzeczy były mu narzucone z góry. później w Rebelsach robił coś dokładnie odwrotnego - wprowadzał do nowego kanonu sporo znanych i lubianych elementów.

Maul w Solo rzeczywiście był niezrozumiały dla ludzi, którzy nie widzieli TCW, ale whatever - ja będę zadowolony z każdego nawiązania do seriali, jakie może pojawić się w TROS.

Republics vs TCW

Osobiście byłem umiarkowanie zadowolony z decyzji Disneya. Expanded Universe miało poważne problemy z ciągłością czy nawet ustaleniem co jest, a co nie jest kanonem. Jednak czy to co dostaliśmy w ostatecznym rozrachunku jest lepsze? Cóż...

Co do TCW to z jednej strony rozumiem Filoniego. Wojny Klonów były tropem tak zagospodarowanym, że nie było miejsca na nic. Także nie miał wyboru, musiał wyrzucić Republici do kosza. Tylko czemu razem z nimi poleciało pół kanonu? Czy to naprawdę był taki problem sprawdzić tego losowego Jedi przed ubiciem go?

No i ogólnie Republici w przeciwieństwie do The Clone Wars opowiedziało dojrzałą i spójną historię wojny, która zmieniła oblicza Galaktyki. A u Dave`a mamy wszystko, od powrotów zza grobu, przez atak Godzilli, na pacyfistycznych wojownikach kończąc. Wszystko byleby nie skupić się na bardziej poważnych tematach.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Zmieniony cykl dobowy Ryloth też mu Papa wmusił? Pewnie masz rację, wiele lore breakerów pochodziło od Makera, ale nie znaczy to, że Filoni był bez winy.

Po pierwsze nie na tym polega proces twórczy, że bezmyślnie realizujemy podsuniętą fabułę, nawet jeśli widzimy, że nie trybią. Jakby osoby postronne nie szlifowały pomysłów Lucasa to Saga skończyłaby się na ANH Poza tym to Filoni przedstawiał się jako fan SW, więc to on powinien dopasowywać to wszystko do EU skoro Lucas nigdy się nim specjalnie nie interesował...

Rebels chyba ani odcinka nie obejrzałem od początku do końca, ale Inkwizytorzy używający mieczy jako śmigiełek na trwale wypalą mi się w mózgu.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Once again and forever

Filoni w TCW był od wizualizowania wizji papy Lucasy i pomysłów Gilroya*, czasami mógł też tworzyć własne idee (całkiem udane i obecnie już kultowe) jak np. Lothkota w końcówce sezonu piątego - oczywiście po uzyskaniu akceptacji od Żorża.

Kowboj opanował Senat w pojedynkę,

Eeee.., no jak sam, jak z Aurą i cała bandą innych badasów - tą sama Aurą (no dobra, ciut inną) z którą w "Republicach" nie mogła sobie poradzić grupka Jedi

Chyba że jak w drugim zinfiltrował akademię, ale to też nie sam i nie opanował.

bo Jedi zaczęli potykać się o własne nogi

Jeden Jedi i to bez miecza, i w sytuacji z zakładnikami pod presją czasu zazwyczaj tak jest.

A to że Lucas zmieniał EU - cóż - wolno mu, to był jego świat, mógł patrzeć na Wooki ale przecież nie musiał. Natomiast brał z EU to, co mu się podobało.

a co powiesz o Mortis? Dzień dobry, jestem personifikacją Mocy i wytłumaczę Wam na czym polega Wybraniec.

Dokładnie - masz dokładnie wyłożoną, czarno na białym, jak patrzył na moc i jak ją pojmował Lucas, bo to jego opowieść.

Pacyfistyczni Mando faktycznie śmieszą, ale na szczęście są też inni, w opozycji. Dla mnie Mandalora w TCW to tacy Czesi - tłukli się ze wszystkimi aż w końcu ktoś "ogarnął temat" i zrobił im na tyle duże kuku, że stwierdzili iż picie piwie jest lepszym pomysłem na życie niż wszczynanie burd z każdym z sąsiadów.

* w pierwszych skryptach TCW z połowy 2005 r., gdzie Ahsoka była jeszcze Arweną , w podpisach są tylko Gilroy i Lucas, bez śladu kapelusznika.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Lucas dawał licencję na EU, dając pewne wskazówki, jak choćby liczba systemów, ale też zastrzeżenie, że go to do niczego nie zobowiązuje i może sobie to modyfikować jak chce, i brać postacie które chce - np. spodobała mu się Aayla, to ją wrzucił do filmu i "zkanoninował". Potrzebny był mu Evan Piell do historii o cytadeli to go sobie wziął i nie przejmował się że jego historia w Legendach jest zakończona inaczej (w sumie szkoda, że nawiązanie do tego w przemówieniu Tarkina też wyleciało z finału sezonu V).

My po prostu zapominamy, że Lucas był właścicielem wszystkiego co stworzono w ramach EU i miał prawa do modyfikowania tego w sposób dowolny.

Re: Maul, TCW i cała reszta

To prawda, kręcące się Ryloth, syn Jabby i przepisana na nowo historia Quinlana do tej pory wywołują u mnie cień gorzkiego niesmaku. ;/

Ale pomimo wielu błędów Filniego (a większość z nich była na początku jego kariery - pewnie później zrobiłby to lepiej), ostatecznie doceniam wszystko to, co zrobił dobrze lub bardzo dobrze.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Historii Quinlana nie byo w TCW, a kysz, zapomnij Był tylk ojeden odcinek gdzie faktycznie zachowywał się jak kretyn ale może miał gorszy dzień. A wydaną książkę traktuję jako "imperialny paszkwil" [TM] mający na celu oczernianie Jedi.

"Twardego dowodu" nie mam, ale w sprawie Ryloth pewnie było tak jak w większości kolegiów redakcyjnych - papa Lucas siedział i mówił jak jest, reszta grzecznie notowała, potem pokazywali co zrobili, a Grzegorz oceniał albo pozytywnie, albo mówił co poprawić, ew. co od razu wyrzucić do kosza.

A syn Jabby to fajny pomysł i ile możliwości na przyszłość, tylko żeby oni w tym Disneyu umieli myśleć.

Re: Maul, TCW i cała reszta

Finster Vater napisał:
Historii Quinlana nie byo w TCW, a kysz, zapomnij Był tylk ojeden odcinek gdzie faktycznie zachowywał się jak kretyn ale może miał gorszy dzień. A wydaną książkę traktuję jako "imperialny paszkwil" [TM] mający na celu oczernianie Jedi.
-----------------------
Szanuję takie podejście!

Heh, może peedunkee pojawi się w TROS? xD Nie lubię samej idei jego istnienia, ale ucieszę się z każdego Hutta, który pojawi się w nowych filmach (#StareRasy).

Re: Maul, TCW i cała reszta

-ale ucieszę się z każdego Hutta, który pojawi się w nowych filmach (#StareRasy).

Każdy by się cieszył Też szanuję takie podejście! #Teamstarereasy

Rotta jako nieodrodny syn swojego ojca (bo każdy pijak, znaczy Hutt to gangster i złodziej) to jest ktoś, kogo chciałbym w filmach zobaczyć i skonfrontować z własną wizją No ale, do tej pory były dwa epizody i żadnego Hutta.

Re: Dave dindu nuffin

-"Filoni w TCW był od wizualizowania wizji papy Lucasy i pomysłów Gilroya*, czasami mógł też tworzyć własne idee (całkiem udane i obecnie już kultowe) jak np. Lothkota w końcówce sezonu piątego - oczywiście po uzyskaniu akceptacji od Żorża."
Tak, tak... wszystko co złe pochodzi od Makera, nawet Quinlan i Dathomira, o których nie miał prawa wiedzieć, a Dave dindu nuffin XD Żeby nie było, nie demonizuję Filoniego, ale na litość. Reżyser to nie dozorca i ma wpływ na film jako taki. Według mnie Kapelusznikowi po prostu zabrakło doświadczenia i asertywności. No i znajomości uniwersum, bo te jego "fanserwisy" rozwalały kanon. I on mówił o sobie, że jest fanem? Przecież on o Ryloth i Czarnym Słońcu nie przeczytał więcej jak dwa zdania z Wookieepedii.
"Eeee.., no jak sam, jak z Aurą i cała bandą innych badasów - (...)
Wybacz skrót myślowy. Tak, miał grupę pół randomów, ale nie zmienia to faktu, że nie powinien móc wejść do najpilniej strzeżonego miejsca w Galaktyce jak do siebie. To już budka z kebabem w Zgierzu stawiłaby mu większy opór.
"Jeden Jedi i to bez miecza, i w sytuacji z zakładnikami pod presją czasu zazwyczaj tak jest."
A poza tym miał pod słońce i ostry kebs jeździł mu po żołądku Ale już tak na poważnie to pewnie inaczej bym się zapatrywał na tą sytuację gdyby Anakin przegrał w lepszym nieslapstickowym stylu.
"A to że Lucas zmieniał EU - cóż - wolno mu, to był jego świat, mógł patrzeć na Wooki ale przecież nie musiał. Natomiast brał z EU to, co mu się podobało."
Zaraz, według Ciebie to też sprawka Lucasa? To co ten Filoni robił w studiu? Przytakiwał Makerowi i pobierał gażę? Do tego by się chyba to sprowadzało...
"Dokładnie - masz dokładnie wyłożoną, czarno na białym, jak patrzył na moc i jak ją pojmował Lucas, bo to jego opowieść."
Jakby ludzie z otoczenia Dżordża nie mieli cywilnej odwagi to Nowa Nadzieja byłaby chałą okraszoną stopklatkami z kronik filmowych. Także może i pomysł pochodził od Lucasa, ale Filoni i tak ponosi odpowiedzialność. Skoro zgodził się zostać reżyserem to niech podejmuje jakieś decyzje, a nie kiwa głową wyczekując dziesiątego. Przecież sam Dżordż był bardziej krytyczny wobec własnych pomysłów, wszak zrezygnował chociażby z Anakina w irokezie, bo to głupie było.
"Był tylk ojeden odcinek gdzie faktycznie zachowywał się jak kretyn ale może miał gorszy dzień. A wydaną książkę traktuję jako "imperialny paszkwil" [TM] mający na celu oczernianie Jedi."
Wiesz, tak to możemy sobie wszystko usprawiedliwiać. Zamiast kompulsywnie bronić Filoniego przyjmij do wiadomości, że popełnił nie jeden i nie dwa zakalce.
""Twardego dowodu" nie mam, ale w sprawie Ryloth pewnie było tak jak w większości kolegiów redakcyjnych - papa Lucas siedział i mówił jak jest, reszta grzecznie notowała, potem pokazywali co zrobili, a Grzegorz oceniał albo pozytywnie, albo mówił co poprawić, ew. co od razu wyrzucić do kosza."
A na ile z wcześniejszych tez masz twardy dowód? Wiesz, jeśli tak to faktycznie wyglądało to i tak Filoniemu należy się krytyka. No bo kurde, jakby ktoś zareagował, że Vos to ważna dla fanów postać i nie róbmy z niej kretyna to myślicie, że Maker by się nie zgodził? Przecież do tego odcinka potrzebował kogokolwiek, więc co to za problem byłoby wziąć innego randoma? No, ale nie... siedźmy cicho, a kasa sama popłynie.

Re: Dave dindu nuffin

- Reżyser to nie dozorca i ma wpływ na film jako taki.

No ale, w Łukaszfilmie to było trochę jak w bizancjum. Jak możesz, to poszukaj sobie filmików z "making off", choćby tych które były dołączane do wydań zbiorczych kompletu TCW - tam są fajne wywiady czy monologi kapelusznika - i dosłownie wszystko zależało od Lucasa. Ot wprowadzenie Chewbacci - przyszedł Grzegorz i powiedział, a w zasadzie zażądał "że ma być" i już. Tak po prostu. Dajcie mi Czułiego, będzie fajnie (tu akurat było, trzeba przyznać)

że nie powinien móc wejść do najpilniej strzeżonego miejsca w Galaktyce jak do siebie.

Nie przesadzajmy, to tylko senat galaktyczny Grupa topowych Bounty Hunterów z całej galaktyki nie powinna mieć problemów aby tam się dostać. Zobacz że w Legendach Boba to z Vaderem sobie walczył jak równy niemalże. To się mieści w konwencji "odległej galaktyki"

Zaraz, według Ciebie to też sprawka Lucasa? To co ten Filoni robił w studiu? Przytakiwał Makerowi i pobierał gażę?

Mniej więcej Odpowiadał za stronę producencką i graficzną. W materiałach dodatkowych jest fajny passus "stworzyłem projekt Lothkota i pokazałem go Jerzemu, spodobał mu się i zaakceptował, i mogliśmy go użyć w finale sezony V" - tyle mógł sobie użyć kreatywnej wolności pan Filoni. Takie są fakty.

Skoro zgodził się zostać reżyserem to niech podejmuje jakieś decyzje, a nie kiwa głową wyczekując dziesiątego.

Widzisz, jeżeli piszesz to odnośnie trylogii Mortis, to jest to trochę nie w temacie, bo Filoni nie reżyserował żadnego z odcinków - dwa Steward Lee, jeden Brian O`Connell, scenariusz całości Christian Taylor.

I dalej - nie bronie Filoniego - a "DD" wydano po sprzedaży Lucasfimu i nie wiadomo ile z oryginalnego pomysłu Jerzego tam zostało. Niestety - Filoni bez nadzoru papy Lucasa to "Rebels", które ma swoje momenty, ale jednaj się do TCW nie umywa.

A na ile z wcześniejszych tez masz twardy dowód?

Na praktycznie wszystko, o czym pisałem - po prostu nie chce mi się grzebać teraz w materiałach na temat Ryloth i filmikach z postprodukcji.

No bo kurde, jakby ktoś zareagował, że Vos to ważna dla fanów postać i nie róbmy z niej kretyna to myślicie, że Maker by się nie zgodził?

Trudno powiedzieć, Lucas miał swoje idee fixe i jak się na coś uparł to go było ciężko przekonać. Wszyscy usiowali go przekonać że Anakin nie powinien mieć ucznia, że no może jak już coś to niech ma Obi-Wan, ale Żorż nie i uj, ucznia ma mieć Anakin bo tak. Koniec dyskusji. A tej jedyny odcinek z Vosem jest tak słaby, że nawet mi się nie chciało tych post filmików oglądać, jak to przy procesie produkcyjnym było, przyznaję się szczerze.

A co do końcówki, to tak, w większości przypadków siedzimy cicho i kasa płynie, szczególnie jak to jest duża kasa

Re: Dave dindu nuffin

Dobra, poddaję się. Lucas o wszystkim decydował, a biedny Filoni nie miał nic do gadania. No i parafrazując klasyka, nie ma dowodów, że wiedział o Ryloth Tak było, nie zmyślam.

Re: Dave dindu nuffin

Spokojnie, jak mi sie przeluzni w pracy, to dokopiemy się i do Ryloth, cierpliwości. Quidquid agis, prudenter agas et respice finem

Re: W końcu jakieś leaki z sensem

XD poziom fanfików z harego potera

Szacunkowy czas 2h 35 min.

https://twitter.com/DRMovieNews1/status/1183206484865376257?s=19

I prawdopodobieństwo otrzymania kupy drastycznie wzrosło xD

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Heh, to nie można było pociągnąć do tych trzech godzinek ?, no przecie finał jest... czyżby z obawy o siedzenia widzów ? 😜

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Skoro nie mają nic ciekawego do pokazania to niech na siłę nie przedłużają xD

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

No jak nie mają, z ilości nowych postaci i wątków to i cztery godziny mogą zrobić, przecież sam Łedżu zasluguje na min. 15 minut dla siebie, jeśli ma to być zrobione porządnie. Podobnie Lando. No, listę gdzieś tam robiłem, długa jest.

Spokojnie mogli zrobić 3:10 z antraktem, jak typowe MET Opera czy NT Live (wtedy jak idzie dodatkowy zarobek na popocornach i coli), a najlepiej podzielić na dwa filmy. Ale oni w tym D to mają za dużo pieniędzy i nowych nie potrzebują.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Pomijając już TLJ to właśnie nagromadzenie tych nowych (i starych) postaci, jak i liki wskazywały na 3h minimum. 2:35 wskazuje na szalone tempo, pewnie większe niż w drugiej połowie TFA. Odjąć od tego czas na napisy końcowe, z 40 minut samego piu piu, drugie tyle tych wszystkich bezsensownych wątków Połego, Finnów itd. i... kupa? W tej sytuacji nie dziwi mnie wycięcie Rose z reklam, zwyczajnie nie będzie na nią czasu, skoro trzeba ludziom Łedża jeszcze sprzedać. To samo Hux, tylko pytanie po co wtedy Pryde? Nie ogarniam. Póki co robią wszystko, żeby mnie zniechęcić do tego filmu. Jak to się potwierdzi....

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

To może być bujda.
Tutaj: https://www.reddit.com/r/starwarsspeculation/comments/dh676j/theaters_are_receiving_a_tentative_runtime_of_2/

... ludzie pracujący w kinach/marketingu twierdzą, że nie ma czegoś takiego, jak przekazywanie kinom szacunkowego czasu, zawsze podawany jest tylko czas faktyczny, już po całej edycji.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Oby to była bujda. I też możemy już zakładać, że trailer 21.10? Przy tlj sw dało info o nadchodzącym trailerze o godzinie 13 w Stanach, a teraz cisza.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Będzie 21, moim zdaniem. Data pięknie tu pasuje.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Data chyba tylko z sentymentu. Jeśli 21.10 to weekend otwarcia Czarownicy 2 byłby bez trailera sw. Mimo wszystko jeszcze na ten 14 liczę.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Jest też i opcja takowa, co do której coraz bardziej się upewniam, że wszystko to, o czym tu gadamy, czyli wszystkie te liki, można o kant upy potłuc. Jeśli bowiem wygumkujemy to wszystko, to możliwym jest, że Abrams zamknie nam sagę zgrabnie w tych dwu i pół godzinkach. Film może okazać się zupełnie inny, niż sobie wyobrażamy w nasze wyobraźni. Taka ma koncepcja na dziś

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Ta opcja byłaby najlepsza

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Pejczyk był na plakacie, podobnie jak droida lampka, 3CPO na sterydach, Lando&córka sp z o.o. Palpek zresztą też. Więc tego...

Choć oczywiście wolałbym Twój wariant

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

To może tylko świadczyć o tym, że miał dostęp tylko do merchu i materiałów promocyjnych i na tej podstawie "trafił". Tylko w to nam pozostało wierzyć xD

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Fanbase is build on hope

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Finster Vater napisał:
sam Łedżu zasluguje na min. 15 minut dla siebie
-----------------------

On miał 1,5 minuty łącznie w pozostałych filmach?

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

W ANH miał chyba więcej Jeżeli policzymy walki jego myśliwcem.

Ale nie o to chodzi. Jeżeli dajesz go dla ludzi co go (nie) kojarzą jedynie z filmów, to taka akcja jest bez sensu, bo i tak nikt nie będzie wiedział kto to i dlaczego.

Jeżeli ma to przyciągnąć zawiedzionych TLJ-tem hardkorowcow EU, gdzie Wedge to jeden z filarów, to nie mozna mu zrobić 17 sekund mgnienia wiosny. Musi dostać jakąś akcję i historię (zeby ci pozostali zrozumieli też). W przeciwnym razie można go sobie w ogóle darować.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Dla mnie on będzie mniej więcej jak C3PO w Rogue One...
Ale zobaczymy, może się mylę.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Kto to jest 3CPO, to wie każdy bez tłumaczenia, a teraz pomyśl, ilu z tych co kiedyś tam widziało ANH czy OT w ogóle zdaje sobie sprawę z istnienia kogoś takiego jak Wedge.

Dla mnie mega ważna postać, ale ludzie spoza EU* w ogóle nie kojarzą, kto to.

* Pomijając, ze to NIE będzie Wedge z EU

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Dla mnie Wedge`a w ogóle mogłoby nie być w TROS (tak samo zresztą jak Lando), jeśli się pojawi to OK, na tej samej zasadzie jak w R1 byli Threepio i Chopper, a w SOLO wspomniano Bosska; jeśli ma mieć wyraźniejszą rolę to niech to ma sens (ale średnio taki sens na razie widzę).

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Już wolę Wedge`a i Lando od Rose, która mimo mnóstwa czasu nie wniosła nic sensownego do filmu oprócz wygłoszenia kilku kwestii, po których odczuwałam potrzebę wsadzenia sobie palca do gardła
Nie wiem w jakiej roli ma tym razem wystąpić Wedge ale miło by było gdyby awansował i zajął miejsce kogoś wysoko postawionego w stylu admirała Ackbara

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Ottoto. Tylko może być problem, bo droidy się nie starzeją, a ludzie i owszem. I Łedżu nie ma charakterystycznego płaszcza...

Choć, jak to zrobią jak w RO z "generał Syndullą", to OK.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

3 godziny z reklamami będą spokojnie

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

155 minutek, sala zajęta z reklamami na 3 godziny bez jednej minuty - o ile to prawdziwe, ale wygląda legitnie.

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Po komentach wygląda, że jest to legit. W którą stronę wyjście? Albo gdzie szukać sequela Solo?

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

No daj filmowi szansę. Może będzie dobrze. Fandom is build on hope.

And it`s true, all of that - sprawdziłem u mnie i też już jest oficjalnie Running time: 155 minut.

https://www.regmovies.com/movies/star-wars-the-rise-of-skywalker/ho00009872#/

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Przecież to będzie jak druga część TFA na sterydach, żeby wszystko podomykać i zmieścić to, co jest w likach.

Nie masz czegoś czegoś na zdementowanie?xD

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Wyrzuć liki

Re: Szacunkowy czas 2h 35 min.

Wyrzuć liki [2]

Ale ten z Ahsoką zostaw