Forum

Ideologia Najwyższego Porządku

Jaka jest ideologia Najwyższego Porządku?

Re: Ideologia Najwyższego Porządku

Zaprowadzić najwyższy porządek.

Re: Ideologia Najwyższego Porządku

Rety, nie domyślałem się, że wszystkie matki z nimi spiskują!

"Jak wrócę z pracy to ma być tu porządek! Najwyższy czas."

Re: Ideologia Najwyższego Porządku

W Rajanowym TLJ jest taka :

- https://www.youtube.com/watch?v=hTH-Kyxtl38

SAD.

Re: Ideologia Najwyższego Porządku

Niniejszym zadane pytanie ryje czachę na dziesięć tysięcy milionów procent! Jeśli nie wpadł na pomysł jego napisania tudzież zadania jakiś bot lub troll, wtedy też nie widzę sensu jego zadawania. Odpowiedź na to pytanie... to samo zadane pytanie właśnie. Najwyższy Porządek składał się z nad wyraz specyficznego typu jegomości, którzy - nie wnikając w szczegóły budowy i funkcjonowania struktur tego systemu władzy - stali za swą Organizacją obronnym murem; śmiałkowie ci ponad wszelką wątpliwość, ponad wszystko, musieli cechować się spiżowym głosem, stalowym kręgosłupem, i mieć wbudowany w każdą molekułę swojego ciała i neurony, w którym kryją się przecież wspomnienia, zachowania, reakcje: wierność, oddanie i dozgonne posłuszeństwo Ustrojowi Galaktycznemu - jak i idei - któremu służą, i którego jakiegoś mniej lub bardziej ważnego mechanizmu, traktującego o jego politycznym jestestwie, stanowią część. Najwyższy Porządek ma jedyny cel: wykonywać rozkazy Naczelnego Wodza i dążyć do ustanowienia supremacji i ostatecznej władzy absolutnj w Galaktyce, przed którą nie może umknąć żadne mniej lub bardziej cywilizowane społeczeństwo, planeta, czy układy. Popatrzmy na surowy krój i barwę strojów członków wysokiego szczebla struktury władzy "The First Order", widoczne w: statycznej scenie posiedzenia tejże Organizacji w kinowym Epizodzie IX Star Wars, "The Rise of Skywalker", czy w krótkich inscenizacjach kinowego Epizodu VII, "The Force Awakens", rozgrywających się we wnętrzu głównego pokładu dowodzenia gwiezdnego niszczyciela "Finalizer", podczas których można zobaczyć iście przedbitewną atmosferę i funkcjonowanie złowróżbne ubranych członków załogi tego okrętu wojennego, służących Najwyższemu Porządkowi. Nie można się dziwić temu ślepemu oddaniu i zawierzeniu własnego losu ku Najwyższemu Porządkowi, wyznawanemu przez kadetów czy poruczników systemu władzy Snoke`a - a to tylko przykład - skoro spędzało się całe życie na pokładach Gwiezdnych Niszczycieli, traktując je w większości przypadków, jak swój dom.

Re: Ideologia Najwyższego Porządku

Najprostszym założeniem Najwyższego Porządku było zawierzenie we wszystkim osobie Naczelnego Wodza. Chcąc wyzbyć się tego, co w mniemaniu dowództwa było największymi słabościami Imperium, stawiano na bezwzględne egzekwowanie władzy na podległych planet, np. z komiksu Allegiance dowiadujemy się, że Kylo Ren zabił króla Fondoru mimo, że tamtejsza monarchia była lojalna dla Imperium, bowiem w nowym porządku galaktyki nie było miejsca na takie kompromisy.
Z takich czynników kulturalnych to szeroko pojętą kulturę ludzką uważano za nadrzędną w stosunku do wytworów innych ras i ogólnie hołubiono sile oraz dyscyplinie.

Loading..

Ustawienia


Ustaw kolejność w prawej i lewej sekcji.
Możesz przesuwać elementy również pomiędzy nimi.